LOUIS PASTEUR Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 18 Odobef 1938 o DE JUNGLE PRINSES KUNST- EN CULTUURAYOND WEERBERICHT. A Hallo, hier Amerika. AGENDA CE AANRIJDING TE RIJNSBURG. De bloemenkoopman overleden. De bloemenkoopman K. uit Valkenburg, die gisteren door een auto te Rijnsburg werd aangereden is tijdens het transport naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden over leden. AALSMEER. De snijbloemenhandel. Aan de veilingen van snijbloemen in 'deze gemeente was gedurende de afgeloo- pen week over het algemeen een lichte verbetering waar te nemen van de han delsomstandigheden. Het waren voorna melijk de rozen, welke voor export gevraagd werden, die in de betere kwaliteit min of meer in prijs hooger werden, vergeleken bij voorgaande weken. Als hoogste op brengst gold voor .deze bloemen tot pl.m. ID ct. per stuk. Hoewel de Am. anjers in doorsnee wel iets beter werden betaald, was de opbrengst toch aan den lagen kant; stegen op den eenen dag deze kasproducten wat in prijs, op den anderen daalden ze weer onder den invloed van ruimeren aan voer. Als hoogste noteering gold voor deze bloemen van 58 ct. per stuk voor be paalde variëteiten. Goede kwaliteit Spec trum werd tot pl.m. 4 ct. betaald. De Jap. leiiekelken werden dooreengenomen eenigs- z'ns duurder; voor de beste werd vau 9— 12 ct. per kelk betaald. Bouvardla's, ge kleurde. golden van 58 ct. per takje ter wijl de witte min of meer beneden deze noteeringen bleven. De bloemen van hee vrije veld hebben weer haar gloriedagen gehad; het herfstweer heeft veel opgeruimd, o.m. dahlia's en zlnia's, terwijl de kleln- blocmige chrysanten danig zijn geteisterd door regen en wind. Van deze bloemen werd nochtans gedurende de afgeloopen week. hoewel ten deele van mindere kwa liteit, nog veel aangeboden. De prijs van de kleinbloemige chrysanthen van goede hoedanigheid werd langzamerhand iet-s beter; per bos. werd voor deze producten van 1220 cent besteed. Geranium-bloe men werden per bos van 912 en cycla men-bloemen. eveneens per bos. van 10 14 cent betaald. Het beste plumosusgroen noteerde tot pl.m. 35 ct. per 10 ranken. Voor grootbloemige chrysanten, veel aangeboden, golden meestal slechts matige prijzen. Aan de veilingen van potbloemen en -planten zijn het om dezen tijd van het Jaar de bloeiende begonia's en de cycla men. welke de massa van den steeds zeer gevarieerden aanvoer vormen. Enkel potten Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 759. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De BUfc. Hoogste Stand 766.4 te Marseille. Laagste Stand 743.3 te Thorshavn. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Zuidwestelijke tot Westelijke wind. Aanvankelijk zwaar bewolkt tot betrok ken, later opklarend. Regenbuien. Kouder. BOTTENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over het Zuid-Oostelijke deel van het waarnemingsge bied trok zich verder naar het Zuid-Oosten terug. De Oceaan-depressie trekt verder Noord- Oostwaarts, het centrum ligt nog voor de Noor- sche kust. Over Engeland en de Noordzee ligt een secundaire storing. Ver in het Westen op den Oceaan nadert een nieuwe depressie. Op de Britsche eilanden, in onze omgeving, West- Duitschland en langs de heele Noorsche kust heerscht buiig weer. met matigen tot krachtigen wind uit richtingen tusschen Zuid en West. In Frankrijk. Midden- en Oost-Europa is de wind zwak en de lucht over het algemeen opgeklaard. De temperatuur daalde op IJsland en grooten- deels op de Britsche eilanden tot onder de nor male, overigens is zij in vrijwel het geheele waarnemingsgebied nog boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs. Z.W., 14 gr, C., opklarend. Londen: Z.Z.W., 12 gr. C., mooi. Berlijn: Z.Z.W.. 13 gr. C„ goed. Nice: Windstil, 16 gr. C., fraai LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 10% gr. C. f51 gr. F.). 12 uur 's middags: 13 gr. C. (56 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Voorm. te 11.20 uur; nam. te 23.47 uur. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag van 5.32 uur n.m. tot 6 uur v.m. MAANS OP- EN ONüLRC \NG. 18 Oct.: op 0.22 uur; onder 14.37 uur. bloeiende azalea's werden ook alweer aan geboden. Aan deze afdeeling van het be drijf was de handel op den eenen dag wel Iets beter dan op den anderen, doch over het geheel genomen werden voor de massa der producten slechts matige prijzen be taald. Voor de beste begonia's werd tot pl.m. f. 1.10. voor de cyclamen tot 90 cent betaald. Evenals bij de snijbloemen is het bij de potplanten zoo, dat er van bepaalde ecoducten een belangrijk teveel is in ver houding tot de afzetmogelijkheden, wat de prijzen ongunstig beïnvloedt. Ook aan deze afdeeling van de bloemisterij 's het tegen woordig. wat de geldelijk ODbrengst be treft, voor den kweeker zeker een groote toer om zijn dagelijksch brood te ver dienen. Met muziek. Zaterdagavond heeft het jeugdcorps van „Aalsmeers Fanfarecorps" een muzikalen rondgang door het dorp gehouden. Bij deze gelegenheid is gecollecteerd voor verster king van de kas der Speeltuinvereeniging „Aalsmeer". Bazar in Kudelstaart. Zaterdagavond is te Kudelstaart, in de groote zaal der R. K. school, de tweedaag- sche bazar aangevangen, welke werd ge houden ten bate der R.K. vereeniging voor Kinderuitzending, R.K. Fanfarecorps ,Laus Deo" en R.K. Voetbalver. „Door Eendracht Sterk". „Uiterwegs Fanfarecorps" heeft op den eersten avond zijn medewerking ver leend met een muzikalen rondgang in de buurtschap, terwijl ook in de bazarzaal enkele nummers ten beste werden gegeven. Gouden jubileum. Naar „Levenslicht", het orgaan der Doopsgezinde Gemeente meldt, zal hel op 26 Oct. as. 50. jaar zijn geleden, dat het Meisjes-Werkgezelschap werd opgericht. Een der oprichtsters, mevr. D. Keessen Jooren, die 50 jaren geleden de functie van penningmeesteresse bekleedde, is thans de presidente van het gezelschap. A.s. Zondagmorgen 23 October zal het gou den jubileum in de Doopsgezinde Kerk worden herdacht en na den dienst in meer intiemen kring, waar leden en oud-leden van het Meisjes-Werkgezelschap dan de gasten zullen zijn van den kerkeraad. Tot bestuursleden van het Witte Kruis Zijn herkozen de heeren W. Hartirig, L. Statema en K. Leeuwrik. De rondgang en collecte tot steun van de tweede predikantsplaats bij de Ned. Herv. Kerk te Aalsmeer-Oost heeft over de maand Sept. f. 115.86'/i opgebracht. HAARLEMMERMEER. Buurman voorkomt brand. Gisteren ontstond brand in een per ceel, gelegen aan den Lelmulderdijk van den Haarlemmermeerpolder. Door het kranig optreden van den heer Daalman, die het belendende perceel bewoont, is erger voorkomen. Aan het woonhuis van den heer J. D. aan den Lelmulderdijk is een schuur ge bouwd, die door den landbouwer J. P. R. uil den Aalsmeerderweg wordt gebruikt en die daar enkele werklieden had onder gebracht. Daar deze werklieden nat van hun werk kwamen, hadden zU een kachel wat op gestookt, waarbij zij zich droogden en warmden. Nadat zij echter hun werk zaamheden weer hadden hervat, zijn ver moedelijk uit de kachel enkele vonken gesprongen op het omringende hout. Het hout vatte vlam evenals de kleedingstuk- ken van de werklieden, die in de schuur waren achtergelaten, Doordat het hout nat was, laaiden uit de aanvankelijk smeulende massa groote rookkolommen op. die door de wanden niet alleen naar buiten, doch ook naar de woning van den heer J D. drongen. Deze ging oogenbllkkelijk kijken, wat de oorzaak van dezen rook was en bij het zien van het vuur trof hij onmiddellijk maat regelen en wist den brand te blusschen. Een uur later had de smeulende massa weer vlam gevat. De inmiddels gealar meerde brandweer maakte hieraan spoe dig een definitief einde. Het perceel dat eigendom ls van den heer P. R. uit Aals meer ondervond slechts geringe schade. Dank zij het kordate optreden van den heer Daalman is erger voorkomen. De lijnverker van het P.E.N.-bedrijf, de heer R. P. Kaasenbrood werd van Hoorn overgeplaatst naar Nieuw-Vennep, terwijl de hulplijnwerker, de heer H. Slderius uit Nieuw-Vennep te Hoorn zal worden tewerk gesteld. Door de diaconie der Geref, Kerk te Nieuw Vennep werd over de afgelopen bel de maanden ontvangen f.826.74Vi, Nu de slooping en opbouw van het schoolhuis der Herv. School te Nieuw Ven nep op zich laten wachten, is de straat jeugd begonnen de ruiten van genoemde woning te vernielen. Het is te hopen, dat de politie paal en perk zal stellen aan dit vandalisme! wr DINSDAG - WOENSDAG 1462 VGrootscher dan Tarzan EN de dolle klucht met tallooze sterren KATWIJK AAN DEN RIJN. Een record, maar geen vreugde. Vorige week zijn aan de groenteveiling alhier ruim 400.000 stuks bloemkool aan gevoerd, een cijfer wat nog nimmer is be reikt. De geheele oogst is dit seizoen ln zeer korten tijd rijp. Maar des te grooter ae aanvoer, des te grooter de verliespost voor de teelers! Het product is spotgoed koop. Vrijdag 1.1. draaiden 13.000 stuks aoor De hulsbusjes ten bate van de zend'ng der Geref. Kerken hebben alhier over het 3e kwartaal opgebracht de som van f. 153 81 KATWIJK AAN ZEE. Geslienken voor de Katw. Oudheidkamer. De stichting de Katwijksche Oudheidkamer ontving van mej. de wed. Bekker te Kat wijk a. d. Rijn ten geschenke: 1. een ap paraat om mutsen te nippen; 2. een olie verfschilderij voorstellende Hotel de Ros kam uit 1886 en 3. een kleine kopergavure van Katwijk a. d. Rijn in 1660. De melkhandelaar de heer J. Kruyt gaf aan de stichting ten geschenke eerrge oude aarden kruiken. Deze geschenken werden door het bestuur dankbaar aan vaard. Door de politie is naar het bureau van politie overgebracht een zekere G., die in staat van dronkenschap op de Voor straat was aangetroffen. Op het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent een bonte geit en een hit. De prachtfilm: HET LEVEN VAN m. d. grooten karaktcrspeler van dezen tijd PAUL MUN1. DONDERDAG 8.15 uur - NOVA-Theater. LEIDSCHENDAM. Diefstal. Door de N.V. Eerste Ned. Kogellager- en Schroevenfabriek Enkes, ls aangifte ge daan van diefstallen gepleegd in haar fa briek door den jeugdigen arbeider J. N., wonende alhier. Aanmerkingen van Ged. Staten op de Gemeentebegrooting. Ged. Staten hebben de volgende bemer kingen gemaakt op de gemeentebegrooting 1938 Leges ter secretarie. Het bedrag a f. 1500 wenschen Ged. Staten verhoogd te zien. waarom B. en W. den raad voorstellen dit te brengen op f. 1800. Kosten van vertering enz.; op dit bedrag van f.100 wenschen Ged. Staten de helfi; bezuinigd te zien, waarom B. en W. voorstellen het te brengen oo f.75, daar reeds f. 57.50 ls uitgegeven. Presentiegelden raadsleden. Bij de samen, voeging van Stompwtik en Veur stelde de raad het presentiegeld op f. 4 voorheen bedroeg dit in Stompwljk f. 2.50 en in Veur f. 3. Ged. Staten merken thans op. dat het niet in de bevoegdheid van den raad ligt deze presentiegelden vast te stellen, daar dit aan Ged. Staten moet worden overge laten, waarbij tevens wordt gelast de ver hoogde raming af te voeren. In dit verband stellen B. en W. voor G.S. te adviseeren het od f. 3 te stellen. Verder elschen Ged. Staten vermindering van de volgende oosten. Aankoop en onder houd meubelen raadhuis f. 320 moet worden f270 waaraan B. en W. wenschen te vol doen. Abonnement bladen en aankoop boe ken f. 300 moet worden f. 200 waarvoor B. en W. voorstellen te stellen op f. 250. Reis kosten f. 275 moet worden f. 100 hiervoor stellen B. en W. voor te stellen op f. 175. Vacclnatlën f. 125 mpet worden f. 50 waar aan B. en W. wenschen te voldoen. Maat regelen tegen besmettelijke ziekten f. 700 moet worden f. 500. waaraan B. en W. voor stellen te voldoen. Onderhoud wandelplaat sen en plantsoenen f. 325 moet worden f. 200 waaraan B. en W. voorstellen te vol doen. Onderhoud onderwijzerswoningen f. 250 moet worden f160. waarvoor B. en W. ln overweging geven dit te stellen op f. 200, rente kasgeldleeningen f. 2400 moet worden f. 1400 waaraan B. en W. wenschen te voldoen, Uitkeerlng aan de genleente Nootdorp ln verband met de voeging van een deel van den Veenweg enz bij die gemeente f. 1041.47. Hierbij merken Ged. Staten op dat de gevolgde berekeningsmethode onjuist is en dat het bedrag moet worden f.285 07. Bij de posten uitkeerlng aan gemeenten Ingevolge art. 86 L.O. wet 1920 en ingevolge art. 104 le lid der L.O. wet 1920 vragen Ged. Staten de berekeningswijze. B en W, zeggen hierop alleen dat aan de hand van de reeds gedane uitgaven over 1938 de post van f. 2000 moet worden gebracht op f2500 en de post van f. 1308 op f2658. Verder worden nog enkele administratieve wijzigingen voorgesteld, terwijl over eenige punten B. en W, nog nader overleg plegen met Ged. Staten. Aan den Achterweg is Zondagochtend de wielrenner H„ wonende ln de v. Ostade- straat te den Haag, komen te vallen, waar door hij verschillende schaafwonden aan armen, beenen en handen kreeg. Dr. Per- quin en de surveilleerende leden van het Roode Kruis hebben den man verbonden. Een onbekend gebleven auto heeft des nachts de verkeerspaal hoek Damlaan en Prinses Jullanaweg met den gTOnd gelijk gemaakt, Dezer dagen ls alhier door de Rijks politie en een ambtenaar van den Haag- schen Keuringsdienst voor vee en vleesch een bezoek gebracht aan de boerderij van den heer R. aan den Brockweg, tegen wien proces-verbaal is opgemaakt wegens ver voer van vee op besmet terrein, zonder vergunning daartoe te hebben. In verband met de wettelijke verplich ting den landbouwers opgelegd inzake T.B.C. bestrijding onder het vee, heeft de voorzitter van de afd. van de Hollandsche Mij. van Landbouw, de heer A. H. van den Akker Johzn, het Initiatief genomen om te komen tot een plaatselijke vereeniging tot bestrijding van T.B.C. onder het vee. Namens de R.K.L.T.B., de C.B.T.B. en de Holl. Mij. van Landbouw zal een bijeen komst voor landbouwers belegd worden, teneinde tot definitieve oprichting dezer vereeniging over te gaan. LISSE. Bazar voor het Groene Kruis. Naar wij vernemen wordt door de afd. Lisse van den Ned. Chr. Vrouwenbond een Bazar georganiseerd ten bate van het Groene Kruis, welke zal worden gehouden op 25 en 26 Oct. a.s. Chr. Middcnstandsverecn. De Chr. Middenstandsver. houdt heden avond in de Geref. Fröbelschool een pro- pagandavergader'ng, waarin de heer Doe- leinan, lid van het hoofdbestuur, zal spre ken over het onderwerp „De Middenstand in het geweer". Gevonden voorwerpen. Linker dameshandschoen, zwarte hand schoen met witte randen, donkerblauwe damestasch, witte ceintuur, broodzakje, veilingkistje, kinderportemonnaie, bruin lederen tasch, zwarte vulpen, belasting- merk. Inlichtingen bij de politie. Ziekteverlof voor ds. G. Tichelaar. Naar wij vernemen ls aan ds. G. Tiche laar, Ned. Herv. Pred. alhier, gedurende een half jaar ziekteverlof verleend en ls hij tot verder herstel van zijn gezondheid naar Zeist vertrokken. Jeugdige appeldieven gepakt. Door de gemeente-polltie alhier is tegen een viertal opgeschoten jongens, zekere J. H.. P. NN. D. en N. H„ proces-verbaal opgemaakt wegens diefstal van appelen uit. boomgaarden. 40-jarig jubileum van „Nut en Genoegen". Ter gelegenheid van haar 40-jarig be staan heeft de Tooneelver. „Nut en Ge noegen" een Nationalen Tooneelwedstrijd uitgeschreven. Een eere-comité heeft zich gevormd met als eere-voorz. pastoor P. P. A. v. Zuylèn. Ter inleiding werd een openingsavond gegeven. Door den eere-voorzitter den heer A. Th. v. Kesteren werd een hartelijk fell- citatiewoord gesproken. Ter eere van den eere-voorzitter. die 4U jaar lid Is. werd een gedicht voorgedragen door den heer W. Sprengers. De heer v. Kesteren dankte hiervoor hartelijk. Hem werd tevens een gouden herinneringsme daille aangeboden. Momenteel staan slecht 73 werkloo- zen Ingeschreven tegen 160 in dezelfde week van 1937. NOORDWIJK BINNEN. Aan het Postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied wérd gedurende de maand September ingelegd f. 18814.60 en terugbetaald f. 24647.75. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7267. Naar wij vernemen zal op 24 Oct. e.k. de bisschop van Haarlem aan een groot aantal kinderen het H. Vormsel toedienen. NOORDWIJKERHOUT. In de Ned. Herv. Kerk alhier, zullen voortaan om de veertien dagen Zondag namiddag-diensten gehouden worden. Pater H. Jansen, sinds 39 Jaren mis- sionnaris in Sarajéwak (Borneo) hield ln de St. Vlctor-Kerk een liefdadigheidspre dikatie. Voor de missie werd ruim f.200. gecollecteerd. De vereenigde melkhandelaren, alhier, besloten met Ingang van 16 Oct. den prijs per liter melk met 1 ct. te verhoogen en U bepalen op 11 ct. per liter. OEGSTGEEST. LUCHTBESCHERMINGSOEFENING. Op 21 October. WIJ vernemen dat op Vrijdagavond as. van half acht tot tien uur een luchtbe- schermlngs-verdulsteringsoefenlng zal wor den gehouden voor dat gedeelte der ge meente liggende ln den cirkel Leldsche slraatw., Warmonderweg, Emmalaan, Ter- weeweg, Kempenaerstraat. In dit gedeelte zal de geheele straatverlichting worden gedoofd, op enkele afgeschermde richt- lampen na. Men zarge dus voor het nako men der verplichtingen en gedragsregels. Bloemen gestolen. In het veilinggebouw „Flora" alhier werd ln den nacht van een velllngwagen een groote hoeveelheid bloemen ontvreemd. Het mocht den veilingmeester gelukken den da der op te sporen en aan de politie over te leveren. Proces-verbaal is opgemaakt. Houten schuur afgebrand. Hedenmorgen te half zes is brand uitge broken in een houten schuur aan de Java- straat, waarin de timmerman S. zijn be drijf heeft gevestigd. Hoewel de brandweer onder leiding van den heer Rietveld spoe dig ter plaatse verscheen, mocht het niet gelukken de houten schuur te behouden. Met eenlg nileuw hout en diverse gereed schappen brandde het geheel tot den grond toe af. De oorzaak ls ombekend, Ten nadeele van J. B. alhier is gisteren een rijwiel ontvreemd, dat hij in de De Kempenaerstraat onbeheerd op het trot toir had laten staan. RIJNSBURG. W. v. d. Eijkel John. t In den ouderdom van ruim 68 jaar ls overleden de heer W v. d Eijkel John. een ln land- en tuinbouwkringen zeer bekende en geziene persoonlijkheid. Wijlen de heer van den Eijkel was (arenlang bestuurslid van de vereeniging .Veiling van Tuinbouw producten" en sinds het vertrek van den heer S. Schoneveld tevens voorzitter. Voor de belangen dezer vereeniging had hij steeds een waakzaam oog en stond voor zijn bedachtzaam optreden ln hooge achting bi.i allen, die met hem in aanraking kwa men. HEDEN. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelieprediking nam, 8 uiu'. Jeruël, le Groenesteeg 16: Bijeenkomst nam. 8 uur. Leldsche Volkshuis: Tentoonstelling Kinder- teekeningen. Stadsevangelisatie Morschweg 59: Bljeenkonut n.m. 8 uur. Stadszaal (kleine zaal): Mij- voor Toonkunst. Kamermuziekavond Henk Badings. 81/4 u. iun, Volksgebouw: Jaarverg. Ver. Het Volksgebouw 8% uur nam. Volksgebouw: Bijeenkomst Coöperatie Vooruit, n.m. 8 uur. KatwiJ k-a a n-Z e e (Holtel du Rhln)Bij bellezing de heer J. A. Bruyn. 8 uur nam. Woensdag. Gebouw Nomateg. le Binnenvestgracht 21 Bijbellezing. M. Heymans. 8 uur nam. Jeruël, le Groenesteeg 16: Bijeenkomst nam. 8 uur. Leidsche Volkshuis: Tentoonstelling Kinder- teekeningen. Nutsgebouw: Bazaar Ver. v. Vrijz. Hervorm den, 2%5 en 7%10 uur nam. Stadszaal: Filmvoorstellingen Chr. Wijkver. „Levendaal". 3 en 8 1/4 uur nam. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor PraeventieVe Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's. Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leidsche Kunstver. Tentoonstel ling werk van Nelly Bodenheim (tot 23 Oct.), 10—4, Zondag 14 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam.; „De Olympiade-film". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Meisjes achter tralies". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Test piloot". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Vol gas". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarljstraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Het meisje uit de onderwereld". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-Theater (Katwijk aan Zee): Dinsdag en Woensdagnam. „De Jungle-Prinses". Don- derdagnam 81/4 uur „Het leven van Louis Pasteur". De apotheek Hooigracht 48 Is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter vaD nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 15 t.m. Vrijdag 21 Oc. a.s, waargenomen door de apotheken: D. J. v. Drlesum, Mare 110, tel. 406; E. B, de Metz, Kamerl. Onnesl. 28, tel. 3553. SASSENHEIM. NACHTELIJKE DIEFSTAL UIT BLOEMBOLLENSCHUUR. De politiehond wordt aan het werk gezet. Een nachtwaker bemerkte, dat er 's nacht# in een bloembollenschuur aan de Teylln- gerlaan „gewerkt" 'werd. In deze schuur zijn bollen opgeslagen, die geleverd moeten worden aan het „Surplusfonds" Toen hij een onderzoek instelde zag hij, dat eenige mannen bezig waren met het oprapen van bollen. Toen hij een deur wilde openen, bleek deze gegrendeld te zijn en toegang, werd hem niet verleend. Daar de nachtwaker dit verdacht vond, riep hij de assistentie der politie ln, en toen deze aanwezig was en men de zaak eens nader ging bekijken, bleken de „wer kers" verdwenen te zijn. De hulp van den „Politiehond-opspo ringsdienst" werd Ingeroepen en toen de politiehond in de schuur kwam, kreeg deze direct „lucht" en liep naar een in de na bijheid 3taande woning. De bewoner werd gewekt en dit verwekte nogal eenlg tumult bij zijn huisgenooten. Het bleek, dat de man ook een gedeelte der schuur in ge bruik had, en er zoodoende een kleeding- stuk van hem aanwezig was. Een ander spoor leidde naar een in de nabijheid zijnde sloot, zoodat vermoed wordt dat de bult, bestaande uit een aan tal dikke hyacinthen, per schuit vervoerd moest worden. Van wissen dood gered. Het l'/i jarig zoontje van den heer v. d. V. viel ln de Zandsloot, hetgeen opgemerkt werd door den heer Vonk, die het genoegen mocht smaken, den kleine van een wissen dood te redden. In verband met het 35-jarlg Raads lidmaatschap, dat weth. H. Bader voor eenigen tijd mocht herdenken, heeft zich een commissie gevormd, die een huldiging op touw zal zetten. De huldiging zal plaats vinden op 30 Oct. in het KB. A.-gebouw. VOORHOUT. Vergadering de Hanze. De afd. der Ned. R.K. Middenstandsver. (De Hanze hield haar eerste seizoensverga- deririg in café „De Bonte Koe" van den heer J. v. Stijn. De voorzitter de heer M. J- Jansen opende en las bij afwezigheid van den secretaris de notulen voor, welke on gewijzigd konden worden vastges'eld. Hier na werd een 4-tal nieuwe leden geïnstal leerd. De geestelijk adviseur, kapelaan G. J. M. ten Have maande alle leden aan. toch zoo veel mogelijk de vergaderingen te bezoeken. De heer H C. v. Wleringen bracht ais afgevaardigde van den Centralen Raad, verslag uit, Bfi de verkiezing van een af gevaardigde naar den te houden Centralen Raad werd de heer H C. v. Wleringen we derom gekozen met als Dlaatsvervanger den he.er L, P. H, Vester. De voorzitter deelde mede dat een ont- z—°

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6