CEiDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Maandag 17 October 1938 Redactie 1507 Directie en Administratie 2500 Uit Ned. Oost-Indië Buitenland BEURSOVERZICHT Onze telefoonnummers brand in delicatessenzaak TE tiel. Overhaaste vlucht der bewoners. In den afgeloopen nacht heelt een feil; fcrand de in de Waterstraat te Tiel gevest- digde delicatessenzaak van den heer l. van Hattem geheel vernield. De brand ls door nog niet bekende oor vaak ontstaan in een achter den winkel gelegen opslagruimte en werd door de be woners ontdekt. Zij moesten zich ln nacht gewaad in veiligheid stellen. De brandweer was kort na het uitbreken van den brand aanwezig. Zij kon echter niet verhinderen, dat het pand geheel in de vlammen opging. De belendende percee- len kregen waterschade. Het pand was ver zekerd. lijk opgehaald. Vermoedelijk van ccn der opvarenden der „Hunze 13". Vanochtend bemerkte de bemanning van een Elburger kotter bij het Zuidelnde van het Krabbersgat, nabij Enkhuizen, een lijk. Op den wal werden eenige vletterlieden gewaarschuwd, die het lichaam aan land brachten, waarop het in de „Drommedans" ls opgebaard Men heeft de identiteit nog niet kunnen vaststellen, doch vermoedelijk betreft het hier het stoffelijk overschot van een der opvarenden van de bij marken vergane Hunzeboot. OVERNEMING GERST. Van bevoegde zijde wordt ons, met be trekking tot de «en dezer dagen aangekon digde aankoopen van gerst, medegedeeld, dat voorloopig de aangekochte gerst noch voor binnenlandsch gebruik noch voer uit voer beschikbaar zal worden gesteld. WIELRIJDER AANGEREDEN TE WASSENAAR. Gisteravond om kwart voor tien ls op den Rijksstraatweg nabij het Kerkehout te Wassenaar de wielrijder N. uit Leidschen- dam bij het oversteken van den weg aan gereden door een autobus, bestuurd door B. uit den Haag. De wielrijder werd tegen den grond geslingerd en kreeg een hersen schudding. een gapende hoofdwonde en een gebroken middenhandsbeentje. Dr. Hubbeling verleende de eerste hulp. N. is naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden overgebracht. AANRIJDING TE KATWIJK. Hedenmorgen is de 70-jarige bioemen- koopman Kerkman uit Valkenburg die met zijn rijwiel bij de Sandtlaan te Katwijk reed door een vrachtauto aangereden. K. kreeg met het voorspatscherm dei- auto een duw. waardoor hij zijn stuur kwijt raakte en met het hoofd tegen de leuning der brug botste. Hij bleef bewusteloos liggen. Dr. v. d. Stoel, die juist passeerde, ver leende geneeskundige hulp, waarna K. naar het Ac. Ziekenhuis te Lelden ls ver voerd. DE AMSTERDAMSCHE ZWENDEL- AFFAIRE. Bankvereeniging failliet verklaard. De Amsterdamsche rechtbank heeft van daag failliet verklaard de commanditaire bankvereeniging Wiegerlnck Muschter en Co.. te Amsterdam. Ook de beide directeuren, de heeren Wiegerinck en Muschter zijn persoonlijk failliet verklaard. Tot rechter-commissarls is benoemd mr. J. Sprey en tot curator mr. D. Giltay Veth. ZARAH LÉANDER IN ONS LAND. Vanochtend te 9 19 uur is uit Stockholm aan het Centraal station te Amsterdam de bekende U F A -actrice Zarah Léander aan. gekomen. Óndanks «en vermoeiende reis van 35 uur heeft Zarah Léander terstond na haar aankomst Ons allerlei wetenswaar digheden omtrent haar nieuwe films ver teld. In de eerste plaats stelde zij vast, dat zij haar contract met de Ufa, waarvoor zij uitsluitend werkzaam is, juist dezer dagen heeft verlengd. Zij had Vrijdag de première van haar film „Onverbreekbare Banden" in Stockholm temidden van haar landge- nooten bijgewoond. Speciaal het groote succes, dat zij in haar vaderland geoogst heeft stemde haar natuurlijk tot groote voldoening Haar nieuwste Ufafilm „De vrouw met den blauwvos" is juist gereed gekomen. Willy Birgel is hierin haar partner. De drie films, die verder op het programma staan zijn „De tragedie van een koningin", waar- In het leven van Maria Stuart in een nieuw licht wordt bezien, „Es war eine rauschende Ballnaoht", een film over het leven van Tsjaikowski, alsimede „Mona Lisa", voor welke film onze landgenoot Gerard Rutten bet draaiboek zal schrijven. GASMASKERS VOOR BURGERS. Binnenkort eerste bestelling. SOERABAJA, 17 Oct. (Aneta). Het de partement van oorlog is voornemens bin nenkort over te gaan tot plaatsing van een order voor den aanmaak van 20.000 zg. burger-gasmaskers bij de Rubberfabriek °agel te Soerabaja. Duitschland en de Balkan. Drie ministers komen naar Berlijn. In de „B. Z. am Mittag" vertelt de minister van economische zaken, Funk, dat hij de ministers van handel van Zuid-Slavië, Bulgarije en Turkije heeft uilgenoodigd naar Berlijn te komen en dat deze uitnoodiging aanvaard is. Funk verklaart voldaan te zijn over de resultaten van zijn Balkanreis. Hij schrijft: „Zuid-Slavië, Bulgarije en Turkije, die po litiek bevriend zijn, vormen een soort Bal- kauspii, die reikt van de Duitsche grens tot de Zwarte Zee. Daardoor kan men on derhandelen over grootsche economische organisatie-ontwerpen voor deze drie lan den. zooals aanleg van wegen en directe telefoonkabels op groote schaal. Door de groote beteekenis van den Donau voor Z - Oost Europa bestaat er een economisch gebied van Noordzee tot Zwarte Zee. Zuid- Óost Europa en Klein Azië bezitten vrijwel alles, waaraan Duitschland behoefte heeft." Funk vertelt verder, dat hij heeft onder handeld over de vraag, op welke wijze de productieve krachten dezer landen met Duitsche hulp ontwikkeld kunnen worden, opdat er een vergrooting van den goede- renruil tot stand komt. Over de goederen- credieten, die Duitschland zich nog voor stelt In Zuid-Oost Europa toe te staan, schrijft de minister: „In het algemeen wil len wij onze economische betrekkingen met deze landen vestigen op den grondslag van overeenkomsten, die voor verscheidene ja ren gelding hebben, zoodat producenten in Zuid-Oost Europa kunnen rekenen op vas te leveranties tegen vaststaande prijzen". Funk is er van overtuigd, dat zijn onder handelingen met succes bekroond zijn. Duitschland, zegt hij, moet in den Balkan groote hoeveelheden katoen en oliezaden koopen om zijn textielproductie te vergroo- ten en zijn voorziening in smeerolie uit te breiden. Daartegenover zal zij de Balkan- stalen bijstaan bij de exploitatie van hun delfstoffen. TEGEN FLANDIN. Duohesne Fournet, afgevaardigde voor Calvados heeft Flandln medegedeeld, dat hij uit het bestuur der democratische al liantie treedt. DE VOEDSELVOORZIENING VAN HONGKONG. De Japansche consul heeft den autori teiten te Hongkong de verzekering gegeven, dat, wanneer in de stad voedselgebrek zou ontstaan, de Japansche autoriteiten hulp zullen bieden met levensmiddelen van Formosa. DE OPPOSITIONEELE SUDETEN-DUITSCHERS. „Oeuvre", „Populaire", Humanité" en „Peuple" zeggen vernomen te hebben, dat Hitler van Chvalkofski de uitlevering van alle niet-nationaal-socialistische Sudeten- Duitschers. met inbegrip der Senatoren en afgevaardigden in het parlement te Praag, geëischt heeft. TEGEN BUITENLANDSCHE POLITIEKE INVLOEDEN. Martin Dies, de democratische afgevaar digde uit Texas, en voorzitter van de com missie uit het Amerik. Huis van afgevaar digden, welke een onderzoek instelt naar on-Amerlkaansche actie, heeft in een radioredevoering aangedrongen op een wetgeving, waarbij communistische, fas cistische en dergelijke organisaties in de Vereenlgde Staten worden verboden. D; Vereenigde Staten, aldus Dies, loopen meer gevaar door de invasie van buitenlandsche politieke leerstellingen, dan van vreemde troepen. Hij stelde voor, dat alle on-Arne- rikaansche organisaties verplicht worden elk halfjaar bij de regeering een ledenlijst in te leveren, met vermelding van wat met de ontvangen gelden is uitgevoerd. WANDELSPORT. NAJAARSMARSCH LEIDSCHE WANDELSPORTVEREENIGING. De najaarsmarsch van de LWSV heeft zich. rekening houdende met de weersgesteldheid, in een warme belangstelling mogen verheugen. Hü werd gehouden op Zaterdag en gisteren over een afstand van 30 K.M. voor oudere en 20 K M. voor jeugdige deelnemers. Zaterdag ver schenen 80 personen aan den start. In de jeugdafdeeling kwamen de Princevlag en Westerkwartier ieder met een flinke groep uit en verwierven daardoor den beschikbaar gestelden groepsprijs. In de afdeeling ouderen werd deelgenomen o.m. door de Princevlag. BVL, ODILO uit Leid- schendam alsmede de wandelsportvereeniglng Phoenix uit Amersfoort, bovendien door tal van individueelen uit diverse omliggende plaatsen. De bekende heer Brocksema, onze welbekende Leidsche oudste wandelaar, was van zelfspre kend van de party. Gisteren werd door 119 personen, zoowel da mes als heeren. met opgewektheid aan den marsch deelgenomen. Hoewel de weersgesteldheid wel het een en ander te wenschen overliet, werd er met opge wektheid gemarcheerd. Behoudens de groepsprijzen werd toegekend aan de Princevlag oudere afdeeling» een beker als netste marcheergroep. ..Quick" Delft, een lauwerkrans, als grootste groep en goeden in druk. Jeugdgroepen: Princevlag Leiden. Wester kwartier Leiden en Quick Delft verwierven een extra lauwertak voor den door hen kranig vol brachten marsch. Bij den aanvang der marschen werden de deelnemers op verzoek van het bestuur van de LWSV welkom geheeten door den Consul van den ZHWB te Leiden den heer K W. Wijk. ter wijl bij terugkomst de secretaris van den ZHWB de heer van Santen uit Rotterdam de terug keerenden gelukwenschte met het behaalde succes. Na een kort en opgewekt samenzijn dankte de heer de Wekker namens het bestuur de EHBO-deelnemers en deelneemsters, alsmede den heer B. van Rooy. die zich als hoofd van de jury op zulk een bekwame wijze van zijn moeiiyke taak had gekweten. Bij monde van één der deelnemers werd de organiseerende vereeniging dank gebracht voor de genotvolle wandeling, welke over een prach tig parcours in onze omgeving werd gehouden. Ook op dezen marsch mag de LWSV met ge noegen terugzien. ATHLETIEK. NATIONALE VEREEN. TOT BEVORDERING VAN HARMONISCHE LICHAAMS ONTWIKKELING (H.L.O.). Zaterdagmiddag en gistermorgen werden op het Sportterrein aan den Zoeterwoudsche Singel de athletiekproeven afgenomen voor het diploma van de Nationale Vereeniging tot Bevordering van Harmonische Lichaamsontwikkeling, waar bij als official van de KNAU tegenwoordig was mevr. DiebenKonings. Na afloop werden, eveneens in aanwezigheid van genoemde official, in het gymnastieklokaal van de school aan de Langebrug de klimproe- ven afgelegd. Gelsaagd z\jn 17 vrouwelijke en 53 mannelijke candidate»afgewezen werden 4 vrouwelijke en 8 mannehjke candidaten of resp. 19,5'r en 13,1% van het totaal aantal deelnemers. Op Zaterdag 22 October'te 3 uur n.m. of op Zondag 23 October te 10 uur v.m. wordt de proef wielrijden afgenomen. De start is op den Zoeterwoudsche Singel vóór het Sportterrein. Turkije's president ernstig ziek. P6 Turksche regeering publiceert het riol?ende- communiqué: ..De toestand van fJn ^rs?ident- die reeds geruimen tijd aan vpro»- kte lijdt, is Zondag plotseling oen nuf' Hoewel in den algeloopen nacht ziAirtl verbetering is ingetreden, is de te nog van ernstigen aard. DRUKKE WEEK VOOR DE ENGELSCHE STAATSLIEDEN. De geheele Britsche pers verwacht, daar Chamberlain morgen uit Schotland terug keert. een week van belangrijke besluiten. Er moeten opvolgers voor Duff Cooper en Stanley benoemd worden en verder acht men het mogelijk, dat een nieuw ministerie zal worden ingesteld, dat van nationalen dienst. Twee bladen spreken zelfs over de instel ling van drie nieuwe departementen, n.l. nationalen dienst voorraden en koopvaardij Dan zijn er noy andere vraagstukken, die beschouwd moeten worden, zooals de leem. ten in de defensie, die bii de laatste cr'sis aan het licht ziin getreden. de toestand in Palestina, de betrekkingen met Italië en de kwestie van een handelsverdrag met de Vereen'gde Staten De Times'" schrijft dat de Britsche her- waoenln<? de sleutel is tot den vrede. Tenslotte, aldus het blad, kan slechts een overeenkomst betreffende vermindering der waoening een Europeesche regeling beregelen. Daarna zal de diplomatie een aanval moeten doen on de bron van vrees en twij fel in Furona. Bij elke doeltreffende pacic- ficatie zal noodzakeliik rekening moeten worden gehouden met het volle aandeel en het volle gewicht van Duitschland. welks macht en invloed door de overeenkomst van Mnenchen zijn toegenomen, doch een werkelijke vooruitgang is niet mogelijk, zoolang de methode van overleg niet vol ledig in de plaats ls gekomen voor de wijze, waaro» Duitschland tot dusverre naar ver wezenlijking van zijn doel heeft gestreefd. Zoolang zal het ook noodig zijn. dat de we.strlhke en de andere landen voorbereid ziin, oriat zi1 met eigen middelen en actie een onzekeren toestand het hoofd kunnen bieden. Volkens de Daly Mail" verwacht het volk. dat thans een einde is gekomen aan de aarzelingen en de halve maatregelen, welke hebben geleid tot het gebrek aan voorbereiding, waarvan men getuige ge weest is. De veiligheid steunt od één fun- dam^nt.e^le voorwarde- bet volk moet de gelederen sluiten en zich als nooit te voren achter den minister-«resident scharen. Partijbelang en eigenbelang moeten ter zijdegesteld worden. HENGELSPORT. VISCHCOLLEGE „HET KATVISCHJE'. Begunstigd door mooi weer hield bovenge noemd Vischcollege een vischwedstryd, welke over deelname niet te klagen had Deze wedstrijd werd gehouden in de Ring vaart tusschen Oude en Nieuwe Wetering. Precies te halfacht gaf de scheidsrechter, de heer J. F. Wakka dez? had zich wederom vrijwillig beschikbaar gesteld het teeken van aanvang. Na een uur gevischt te hebben werd er een kwartier gepauzeerd. Hierna werd de wedstryd wederom vervolgd, waarna om 9.45 uur het eindsignaal klonk. Vervolgens ging de scheidsrechter over tot het controleeren der vangst en kwam deze tot het navolgende resultaat: C. Schouten 1ste prijs 2240 gram, P. Willemse 2de prijs 845 gram. J. Cambier 3de prijs 735 gram, J. Roman 4de prijs 120 gram. De leden zelf hadden nog een prijs beschik - I baar gesteld voor hem die de grootste visch zou vangen en P. Willemse wist deze eveneens te veroveren. Zooals uit bovenstaande blijkt is de vangst niet slecht geweest en mag het college op een zeer goed geslaagden ochtend terugzien. MOTORBOOTSPORT. NIEUW WERELDRECORD KLASSE A QVER 6 UREN. De Italiaan Palliano verbeterde in de A- klasse met buitenboordmotor het wereldrecord over 6 uren door in dezen tijd een afstand af te leggen van 315 km. "gem. 52,57 km. per uur). Het oude wereldrecord stond sedert Juni van dit jaar op naam van den Nederlander Curtius met een gemiddelde van 34.88 km. TUCHTIGINGSRECHT OP DUITSCHE SCHOLEN. De onderwijzers te Hamburg hebben voortaan in beginsel het recht lichamelijke tuchtigingen toe te passen. In de „Ham burger Lehrerzeitunge" wordt uiteengezet, dat dit recht niet onbeperkt mag worden uitgeoefend. De onderwijzer zal voorafgaand overleg met het hoofd der school moeten plegen, indien hij meisjes of meermalen per dag jongens wil tuchtigen. Indien scho lieren een voortdurende neiging tot be paalde gebreken toonen. moet tevoren een onder eede staand geneesheer geraadpleegd worden. De tuchtigingen zullen in een spe ciaal register aangeteekend worden. HAARLEMSCHE POLITIERECHTER. Het verdwenen varken. Een koopman uit Woerden was op het erf van v. D. in Alphen gekomen. Op dat erf was een hok met vijf vette varkens en toen de koopman verdween met zijn auto, wa ren er nog maar vier varkens, met welk feit I v D. echter toen niet bekend was. Aan den koopman was nu diefstal ten laste gelegd. Verdachte zei, dat geldgebrek hem tot I dien verkeerden daad had gebracht. De Officier deelde mede, dat verdachte nog meer strafbare feiten had gepleegd, waarvoor het Gerechtshof te Amsterdam een voorwaardelijke straf had opgelegd. Spr. wilde daar wel mee doorgaan en vor- derde vier maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en f. 30.— boete onvoorwaardelijk. De Politierechter veroordeelde tot f. 15.— boete subs. 15 dagen hechtenis en voorwaar- delijk vier maanden gevangenisstraf met i een proeftijd van twee jaar. terwijl voor het varken aan den eigenaar f.60.moet wor- den betaald. De royale knecht. Een loepknecht, die in dienst was van een naaimachine-handelaar, had oneer lijkheden gepleegd. De handelaar had een „tip" gekregen van een klant, dat zijn loopknecht diverse voorwerpen weg gaf, die aan den hande laar behoorden. Een rechercheur toog er on uit, en in derdaad vond hij bij verschilende perso nen in Leiden voorweroen terug. Ze waren zeer royaal „cadeau" gegeven De officier vond het feit toch noeal ern stig. want er is nog meer voorgevallen. De verdachte moet eens „geremd" worden, en daarvoor vroeg de officier een gecombi neerde straf drie maanden voorwaardelijk en drie onvoorwaardelijk. De oolitierechter veroordeelde tot twee maanden gevangenisstraf voorwaardelijk en twee onvoorwaardelijk. Voer meegenomen. Een koopman uit Leidschendam, had bij een veehouder B. aldaar een partij van plm. 50 zakken gehaald. Daarbij bevond zich een zak met plm. 10 a 20 pond meel. Die had de koopman meegenomen; naar hij thans zeide. bij vergissing, want het restje zal tusschen de andere zakken. Dat hij het meel had willen stelen, ontkende verdachte pertinent. Toen hij thuis kwam had hij het meel wel gezien, maar hij was van plan om het toch weer terug te bren gen. Maar intusschen had B. het voer te rug gehaald. De officier zag geen reden om dietstai aan te nemen, doch nam het verdachte wel kwaliik dat hij het meel niet heeft te ruggebracht. Daarvoor vorderde hij f 2d boete subs. 25 dagen hechtenis. De Pohtie- rechter veroordeelde tot f. 15 subs. 10 c. De vriize les. Een jongeman uit Oude Wetering, die in oienst was bij een boekhandelaar te Lei den. had daar heel slecht* dingen uitge haald. Hij had niet alleen boeken gesto len. doch nam ook kwitanties weg, teeken- de d e met den naam van den eigenaai, en mde de bedragen. Dat zou totaal f.20. hebben bedragen, terwijl de boeken een waarde van f.8.hadden. De geleden schade is intucschen ingehouden op het salaiis. De Politierechter merkte op dat verdachte boven zijn stand wil leven, en daarvoor het geld op die wijze wilde ver krijgen „Maar je kunt er beter van bin nen netjes uit zien, dan van buiten" merk te de Politierechter op. De Officier wilde verdachte nog een kans geven, en vorderde vier maanden gevangenisstraf voorwaarde- j lijk met een nroeftijd van drie jaar. Vonnis conform den eisch. Om de familie te helpen. Het rapport over dezen verdachte was wel iswaar n'efc buitengewoon, maar de officier wilde het toch noz weieens met hem pro- beeren Het was wel zonderling dat de verdachte, een winkelbediende uit Oegstgees^ had ge daan want hij verduisterde gelden van zijn patroon. Dat geld zou hij noodig hebben gehad om familie te helpen De Officier rekende echter voor. dat dit niet heelemaal juist kon zijn. want de ver dachte had zelf verdienste en kon daarvan betalen. De Officier vorderde vier maanden ge vangenisstraf voorwa ar delijk met een proef tijd van drie jaar. Het vonnis werd conform dezen eisch. Verduistering. Terzake verduistering van gelden ten na- deele van de uitgeefster van een geïl lustreerd weekblad, moest de vertegen woordiger van het blad uit Alphen terecht staan. Verdachte bekende, dooh zei dat door moeilijke omstandigheden hij tot zijn daad was gekomen. Doch even later betoogde- hij het geld te hebben gehouden, om de uit geefster te dwingen een vertegenwoordiger te sturen. De Politierechter vond echter dat ver dachte de zaak niet mooier moest voorstel len dan zij was. wajit dan werd die slechts leelijker. Twee maanden gevangenisstraf voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Het vonnis werd conform dezen eisch. AMSTERDAM. 17 October» De Amsteidamsche effecteurbeum had heden een kalm voorkomen. Voorname)ijk ging de belangstelling uit naar de Amerikaanscne waar den en meer in het bijzonder naar de Public Utility aandeeien. Daarbij openbaarde -:icii goe<U vraag en verschillende specialiteiten, -oo- als bijv. North Americans, werden in een open hoek verhandeld. De vaste stemming voor deze fondsen die trouwens ook verleden week reeds merkbaar was. spruit voornamelijk voort uit de verwachtingen, dat de tegenstellingen tus schen de Amerikaansche regeering en de open bare nutsbedryven zullen worden overbrugd. In overige Amerikaansche fondsen ging het kal mer toe. Anaconda's echter gaven ook leven dige omzetten te zien en konden zich daarbij niet onaardig boven de vorige prijzen verheffen. Ook de overige kopcraandeelen, alsmede de Staalwaarden, werden op een hooger peil ver handeld. Voorts werd nogal aandacht geschon- I ken aan enkele lichte spoorwegshares en auto mobielwaarden. speciaal General Motors. Het zakenverkeer op de locale markt droeg een zeer kalm karakter. Over het geheel ge nomen verschilden de koersen niet veel by die van Zaterdag, doch onder beurstijd werd hier en daar toch een benedenwaartsche lijn gevolgd en de stemming was dan ook luste loos. Van de Industrieelen lagen de Philipsaan- deelen zwak in de markt, hetgeen klaarblijke lijk verband hield met eenig aanbod voor bui tenlandsche rekening, zoodat tenslotte een ver lies van een vijftal procenten werd geleden. Unilevers en Aku's waren prijshoudend. De Fokkeraandeelen werden verscheidene procen ten hooger afgedaan. Voor Scheepvaartpapieren was de animo ge heel bekoeld. De koersen konden gehandhaafd I blyven en enkele aandeelen konden zich zelfs een fractie verbeteren, maar daarmee was dan ook alles gezegd. Van de Petroleumwaarden werden Konink lijken een paar punten beneden het vorige slot ingezet, waarna de koers onder beurstijd zoo goed als onbewogen bleef. Van Tabakken was niets te bemerken. De I handel in suikerfondsen was vrijwel tot stilstand gekomen. H.V.A.'s waren in doorsnee vriiwel onveranderd. Op de Rubbermarkt ging alleen iets om in Amsterdam Rubbers, die na prijshoudende ope ning iets achteruitliepen, doch per saldo toch i vriiwel onveranderd bleven. I De beleggingsmarkt was stil. Voor de Neder- landsche staatsobligatiën was de stemming I prijshoudend. De meeste jongere emissies kon den zich een fractie verbeteren. Van de Oude Schuld werden de integralen iets hooger ce- noteerd. Duitsche waarden lagen iets gedruk- ter in de markt. Voor Fransche fondsen be stond nauweiyks belangstelling. WISSELKOERSEN. Londen 8.73 3/8; Berlijn 73.65; Parijs 4.89; Brussel 31 09f/2; Zwitserland 4168; Kopen hagen 39.Stockholm 45.02l/s; Oslo 43.90; New York 1.83 13/16; Praag 6.35; Lire Bankpapier 6.85. Prolongatie Part. disc. 1/4; Daggeld L4; Registermarken 311/8; Crediet Sperr- marken 9; Effectensperrmarken 8l/s; Reis marken 47; Bankpapier 26 3/8. iop 2 lijnen) MARKT VIJF DOODEN BIJ VLIEGONGELUK. Gisteren zijn te Detroit (V. St.) vijf men- schen omgekomen, toen twee vliegtuigen, welke voor rondvluchten boven de stad gebruikt worclen, op een hoogte van 300 voet op het vliegveld brandend neerstort ten. Ooggetuigen verklaren, dat een toe stel juist omhoog ging om een rondvlucht te beginnen, toen het andere toestel wilde dalen. De slachtoffers zijn vier mannen en een 3'/i-jarig knaapje. Vvv.c. ..--„wc vuü neooenv Je a e pas twee jaar!" „Ja, dat weet ik wel, maar vergeet dat de vos hem zelf ook al minstens jaar gedragen heeft!" niet, i twee I AMSTERDAM. 17 Oct. Ter Veemarkt waren heden aangevoerd: 486 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwaliteit 7076. 2e kw. 6066. 3e kw. 5258 ct. per kg. slachtgewicht; 65 melk- en kalfkoeien f. 180—260 per stuk: 60 vette kal veren 2e kw. 52—60 ct.. 3e kwal. 4050 ct. per k.g. levend gewicht: 60 nuchtere kalveren f.712 per stuk; 81 schapen f.1527 per stuk; 439 varkens: vleeschvarkens, wegende van 90110 kg. 6566 ct., zware varkens 6364 ct„ vette varkens 6062 ct. per kg. slachtgewicht. Aange voerd 4 wagons geslachte runderen uit Dene marken. BOSKOOP. 15 Oct. Rozen per bos van 20 st. Pechtold 45—75 ct.. Wendland 43—61 ct.. Hadley 74—102 ct.. Briarclif 33—55 ct,. Butterflv 32—65 cent, Steward 70—80 ct., Rosalandia 25—40 ct.. Flor ex 5060 ct.. Dorus Rijkers 4565 ct., Edith Helen 5571 ct Aug. Noack 2631 ct.. Else Poulsen 40—50 ct.. Gloria Mundi 25—40 cent. Ellen Poulsen 3645 ct. Vierlanden 4566 rt.. Rosa Mundi 36—72 ct.. Mevr. v. Straaten vqn Nes 1826 ct.. Ingar Ohlson 5490 ct Queen Mary 5166 ct., gemende rozen 2024 ct., Chry santen grootbloemig 10 stuks 7090 ct.. tros per 10 stuks 2030 ct.. Physalis Francehttti per 10 stuks 10—14 ct. KATWIJK a. d. RIJN. 15 Oct. Bloemkool per 100 stuks f. 1.904.00. idem II f. 1.50—1.80. bos- peen f. 3.505.00. andyvie f. 0.700.80. roode kool per 100 kg f. 1.00—3.00. groene kool f.2.50— 3.00. uien f 2.00—2.50. waspeen per kist van 20 kg. f0.35—0.60. kroten f. 0.40—0.50. ROTTERDAM, 17 Oct. Aanvoer totaal 2203 stuks; vette runderen 512 stuks, vette kalveren 1 204 stuks, nuchtere kalveren 11 stuks, schapen 1 en lammeren 831 stuke en varkens 645 stuks. Vette koeien per kg. le kwaliteit 74. 2e kw. 62. 3e kw. 4252 ct.. vette ossen 72. 60. 4454. vette kalveren 1.10. 1.00. 7080 ct.. varkens (levend gewicht» 54. 53. 52: schapen 40. 36. 30: lammeren 50. 46. 41. Schapen per stuk le kwaliteit f.25. 2e kwal. f 21, 3e kw. f. 17; lammeren f. 17, f. 14, f. 11. ROTTERDAM. 17 October. - Buitenlandsche Granen stemming kalm. Rogge per 100 KG. Canada No. 2 disp. f.7 90: Amerik. No. 2 disp. f. 7.80; Noord-Russische 76 77 KG disn. f.90: Zuid-Russische 76 77 KG. disp. f. 7.90; rogge gedenatureerd. Gerst per 2000 KG.: La Plata»60 69 KG disp f. 1.58; Amerik No 2 disp. 1.1.51. stoomend f. 1.41; Bahir. Blanca 6^ 69 KG. ladend f. 15R; Zuid-Russische 67 86 KG. aangekomen f 153. Haver per 100 KG. La Plata clipped 55 56 KG., disp f. 6.85. stoomend f6 85: Mais per 2000 KG.: Gele La Plata aangekomen f.1.47*4 stoomend f. 1.47tt—143U: L Plata cinnuantino stoomend f. 177; Amerik. miy°d No. 2 disp. f. 1.47; Amerik gele No 2 "grimmen f.147 stoom f iJ7 lament! f. >46- Gele Bp- ziel disn. f.146: Mixed Penguela disp. f.145; Borkwrit n-v 100 KG Pooh-h~ 1 mts disp £.8.46 Manchoerljs-h ri-n 9 10 Cln- Orin)md?eh~ Grarpp pev 199 ton Havf»- f.6 6.80: Gerst. C'iovaliev r 750 7*0 Gn-s' 'Vinr.er f. 7.257.50; Rogg? f. 7.25— <.50 Peu'vrurhten D. 100 KG.: Eerwten. kleine groene, f.9—10; grove hooger: Schokkers f.11—12.25; Bruine booncn f24—27. s—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3