Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 17 October 1938 INVENTA HAGEMAN HQNIG's KEUKENSTROOP ütelütondüsf DENK 00K EENS AAN DEKOLENREKENING VULHAARDEN EACH) RIJNSBURG. Naar thans wordt vernomen zal van gemeentewege spoedig worden overgegaan tot demping van de Lange Vaart. SASSENHEIM. Dc Ballonnenwedstrijd. Door de leerlingen der 3 eerste klassen van alle lagere scholen werden op den len dag van de óranjefeesten 584 ballonnen opgelaten voor den ballon wedstrijd. Van 68 ballonnen werden de labels teruggezonden. In tegenstelling met den strijd van het vorige jaar, toen de ballon- ren zelfs in het Zuiden van Frankrijk te recht kwamen, is er nu niet één de grens gepasseerd. Den lsten prijs verwierf No. 280. die op 3 K.M. van de Belgische grens gevonden werd. De tweede werd No. 11, die bij Breda terecht kwam; derde No. 476 met als vind plaats Zevenbergschehoek, terwijl No. 64 als vierde de rij sluit. Deze vond de Moerdijk- brug zóó interessant, dat de reis afgebroken werd om cp de brug te dalen De prijswinners(sters) worden verzocht zich bij het bestuur der Oranjevereeniging te melden. 6819 (Ingez Med.) VOORSCHOTEN. Ernstige aanrijding. Twee voetgangers en een motorrijder zijn op den Veurscheweg, ter hoogte van .„Boschgeest" de dupe geworden van het rijden met verblindende verlichting. De voetgangers L. en R. uit Leidsohendam liepen 's avonds rechts op den Veursche- weg. toen zij werden aangereden door den motorrijder C. S., die verblind werd door een tegenligger. Alle personen kregen ernstige hoofdwon den. waarbij één waarschijnlijk een schedel breuk. Zij zijn ter plaatse verbonden. In het belang van het overige verkeer zou het to wensehen zijn, dat tegen het rij den met verblindende verlichting strenger werd opgetreden, vooral op de nauwe toe gangswegen tot deze gemeente, inzonderheid Leidscheweg en Veursöheweg en ten slotte in de kom der gemeente. Des nachts is een poging tot inbraak gepleegd in de woningen van mevr. S. en bij mevr. W. aan den Leidscheweg. In beide woningen was een poging aan de achter- i zijde gedaan. De politie stelt een onder-1 zoek in. De heer N. de Boer, architect, alhier, is benoemd tot leeraar bouwvakken aan de ambachtavondteekenschool te Noordwijk. WASSENAAR. Internationale Ver. ..Bellamy". In den Ouden Deyl sprak voor de afd. Wassenaar der Int. Ver. „Bellamy" mr. dr. P. Yssel de Schepper, over „de Bellamy ge dachte van ethische zijde belicht". Na een inleidend woord van den voorzit ter der afdeeline en een'ge lieden gezon gen door het dameskoor onder leiding van mevr. Willemse, gaf de spreker eerst 'een kort overzicht van het Bellamy-systeem. Vervolgens stelde hij in het licht, hoe dit toegepaste systeem beteekent broederschap in de practijk. De verhoudingen in de hui dige maatschappij maken, dat een ieder wel voor zichzelf moet zorgen, maar in de Bella- my-samenleving is de strijd om het bestaan opgeheven, met als vervolg, dat aan de broederschap geen beletselen meer in den weg staan en de mensch op een hooger plan kan komen. Geen oorlog, geen diefstal, enz. meer, een beroep naar eigen keuze, na een degelijke opvoeding, enz. Een beter menschdom, dat leeft in vrede, welvaart en geluk. Bij de Diaconie der Ned. Hervormde Gemeente, de Diaconie der Ger. Gemeente, het R.K. Par. Armbestuur van St. Willlbror- dus en het R.K. Par. Armbestuur van ,,De Goede Herder" werd elk een bedrag ont vangen ad f. 200.hetgeen gelijk is aan het totale bedrag dat door wethouder D. T. Ruys aan salaris werd ontvangen als loco burgemeester van Wassenaar en dat aan genoemde instellingen werd overgemaakt. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Willem, z. van Ljjkele de Jong en Maartje Britsemmer Johan Dirk. z. van Gijsben van der Ham en Maartje de Wit, Huwelijksaangiften: Nicolaas Hermanus Hul- scher, 30 j. en Jaaritje Wilhelmina Vermei] Johannes Vink. 26 j. wonende te Uithoorn en Aletta Maria Velis, 21 j. Gerrit Pieter de Bruijn, 35 j. en Gertrud Helena Emma Klinger. oud 28 jaar Johannes Cornells Spies. 29 j. wonende te Woerden en Hilletje de Vos. 29 j. Jan Verhagen, 27 j. wonende te Nedcrhorst den Berg en Maagje Spruitenburg, 30 jaar. Gehuwd: Wilhelmus Johannes v. d. Woensel. 26 j. en Johanna Catharina van Capel, 25 j. Johannes Hogenes. 29 j. wonende te War mond en Adriana den Hollander. 26 j. Mau- rits Rcinier Kroes, 33 j. wonende te Woubrugge en Neeltje Gerrit je van Zwieten, 31 j. Jacob Jan dc Looij. 23 j. wonende te Gouda en Maartje van Nood. 27 j. Overleden: Johanna Oskam. 59 j.. gehuwd met Willem van 't Wout Gerrigje Minne brand. 77 j, weduwe van Hendrik Wesselse Joannes Michael Hellegers, 71 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Willem v. d. Beek en echtgen., Emmalaan 901 Janke Pasma, Zuideinde 3 Pieter Verlooij. Pr. Hendrikstr. 27 b Peterus M. Kwakkenbos en gezin. Leliestraat 19 Lijda en Marrigje Schouten, van Mandersloo- straat 51 Wed. C. de GrootHeijkamp. Em malaan 5 b Jeltje Plomp, Emmalaan 90 Jacobus v, d. Meer en gezin, Pr. Hendrik straat 69. Vertrokken naar Hynes in Californië (U.S.A.) Gerrit Visser Innsbruck, Göthestr. 14. Emilie Lerche Steenbergen, Gasthuis Charitas, Johannes Scholten Warmond. Bijleveldtlaan 21 e. Adriana den Hollander Woubrugge B. 159. Neeltje G. v. Zwieten Gouda, Wachtel- straat. 46. Maartje van Nood Leimuiden. Ach terweg 41. Aagje van Pelt. Chr. Fabriek- en Transportarbeidersbond. Door de Chr. Fabrieks- en Transport arbeiders werd hun eerste vergadering in dit seizoen gehouden in gebouw „Concor dia". De voorzitter, de heer Jac. v. Noort, opende met schriftlezing en gebed, waar na hij de leden opwekte ook naar buiten tc toonen een lid te zijn van de Chr. Vak beweging. Medegedeeld wordt dat gecor respondeerd wordt in samenwerking met ae andere organisaties met de Alphensche Werkgeversvereniging tot het verkrijgen \an betere verhoudingen in de fabrieks- en transportbedrijven. De heer Heemrood bracht rapport uit over de in den Haag gehouden districtsvergadering, waarna de voorzitter sloot met dankgebed. Geref. Ver. voor Drankbestrijding. In de Oranjeschool had een ledenverga dering plaats van de Geref. Ver. voor Drankbestrijding alhier. De voorzitter, de heer Koning, sprak een opwekkend woord naar aanleiding van Richleren 6 en wees er op. dat, indien wij onze zaak tot Gods zaak durven verklaren, dit ook in onzen strijd tot uiting moet komen. Vervolgens bracht de secretaresse verslag uit over de aigemeene vergadering te Breda gehou den. Ondanks de gevoerde actie bleek uit ae mededeelingen dat de kas sloot meteen klein bat'g saldo. Na bespreking van de gevoerde actie gedurende de Blauwe Week. werden de plannen voor den komenden winter besproken, waarna sluiting volgde. Tot voorzitter van „Kapel Gouwsluis" onderafd. van Uitbouw der Ned. Herv. Kerk werd in de vacature van den heer H. Nijhoff, door diens vertrek voorzien door de benoeming van den heer Tolle naar. Bij de door den architect W. Brouwer alhier gehouden aanbesteding van den bouw van een boerderij was de laagste in schrijf ster de Fa. Boers en v. Bennekom te Hazerswoude voor f. 9649. Door de politie is tegen verschillende personen in onze gemeente proces-verbaal opgemaakt wegens het onwettig steun- trekken. (Bulten verantwoordelijkheid der Redactie) Cople van de al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. R.K. MILITAIR TEHUIS. De R.K. Militairen Vereeniging gaat in Novem ber haar 75-jarig bestaan vieren. Het was in 1863 in het Vincentiushuis. dat zij haar poorten opende voor de jongelui, die hun staatsplicht moesten vervullen. In het jaar 1903 werd zij verplaatst naar Mare 34 hoek Oude Singel, om nu bij haar 75-jarig bestaan een nieuw tijdperk in te gaan met een vergroot gemoderniseerd tehuis. Dank aan God die ons den vrede gaf. Na ang stige dagen van spanning zal ieder willen bij dragen om den soldaten, die zoowel in vredes tijd als ook in de mobilisatie paraat moeten zijn. een aangenaam en gezellig tehuis te verschaffen. Bij het in gebruik nemen van ons vernieuwd tehuis, in November, zal het feest Kerkelijk wor den gevierd, en zal tevens een grootsche feest avond in de Gehoorzaal dezen dag besluiten. Moge de burgerij door een bijdrage haar sym pathie voor dit mooie werk betuigen! Het Feestcomité der R.K. Militairen Vereeniging te Leiden. DE OOGSTDIENST. Waar door een ingezonden artikel daarop de aandacht is gevestigd, zij het mij vergund langs denzelfden weg mijn leedwezen over dat plan uit te spreken. In de godsdienstoefeningen behoort m. i. het Evangelie het één en het al te zijn; een uit^- r'.ailing van bloemen en vruchten, die dan na tuurlijk het punt van centrale belangstelling is, behoort niet thuis in een bedehuis. Wil men aan armen en zieken iets in dezen vorm geven, laat dan de linkerhand niet weten, wat de vechter doet. En laat ons zooveel als In ons vermogen is. de hoofdstedelijke import van: nacht- en oogst - diensten alsmede diensten met een zangnum mertje na. permanente avondmaalstafel en wat dies meer zij. weren. Zij wijzen op geestelijke #r moede. In dit verband rijst dc vraag: mag dat alles HAZERSWOUDE. Raadsagenda. De raad komt op Woensdag 19 October des v.m. te 10 uur in openbare vergadering bijeen. De agenda bevat o.m.: 1. Ingekomen stukken. 2. Voorstel tot converteering van de geldleening groot f. 16.800 gesloten bij den Pensioenraad. 3. Aanbieding van de begrooting der ge meente over 1939. 4. Aanbieding van de begrooting van het Waterbedrijf voor 1939. 5. Aanwijzing van een commissie tot het onderzoeken deze begrootingen. 6. Aanvrage van den Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente om gelden voor een nieuw schoolgebouw. 7. Voorstel tot wijziging van de begroo ting, dienst 1938. 8 Voorstel tot onderhandsche verhuring van het stukje tuingrond genaamd .Beth lehem". 9. Voorstel tot onderhandsche verhuring van het voormalig tolhuis. 10. Voorstel tot onderhandsche verhuring van de concierge-woning boven het Raad huis en hetgeen verder door den voorzitter of de leden mocht worden ter tafel ge bracht. Bijeenkomst der R.K. Propagandaclub. De R.K. Propagandaclub „Mgr. Nolens'' heeft in café Verhaar aan den Rijndijk een vergadering gehouden. Nadat deze vergadering was geopend, werd door een nu zoo maar? Staat de gemeente daar machte loos tegenover? De ..oogst" van dergelijke kinderachtigheden is niet anders dan doorgaande vervlakking van het godsdienstig leven en ernstige ontstemming bij vele gemeenteleden. Terug naar het Woord! Een protesteerend gemeentelld, A. BOUMAN. der leden het reglement voorgelezen en besproken, teneinde het doel der club en de middelen daartoe duidelijk naar voren te brengen. Om practische redenen werd besloten een bestuur te benoemen uit de dorpsleden. Dit werd als volgt samenge steld: P. Olierook, voorzitter; Th. J. de Boer, seer, en A. van der Werf Azn. pen ningmeester. Daarna werden besprekin gen gehouden omtrent de act e die ge voerd zal worden, en aangespoord tot het werven van leden. Na rondvraag volgde sluiting. Mej. H. J. Veerman, onderwijzeres aan de Chr. School op het Dorp, is met ingang van 1 Jan. 1939 in gelijke betrek king benoemd te Voorthuizen en heeft deze benoeming* aangenomen. De melkhandelaar C. v D. aan de i Hoogen Rijndijk verloor Zaterdagavond een van zijn lantaarns van de bakfiets met het gevolg dat hij er over heen reed en met fiets en inventaris omviel. De berijder kwam er zelf goed af, maar aan den in houd van zijn wagen was nogal schade toegebracht. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. GEMEENTERAAD. De Gemeentebegrooting 1939. - Geen bijdrage voor een fietspad. De Raad vergaderde. De begrooting van het Waterleidingbedrijf dienst 1939 werd aangeboden, waarbij de voorzitter mede deelde, dat het bedrijf er zeer gezond voor staat en er geen extra afschrijvingen meer behoeven plaats te hebben. Vervolgens werd aangeboden de gemeen te-begrooting dienst 1939. De voorzitter zeide, dat de ontvangsten en uitgaven van den gewonen dienst bedragen f. 80808.53. Voorts waren aan de orde de goedkeu ring van de begrootingen van liet Burger lijk Armbestuur en het Burgerlijk Armhuis voor 1939. De voorzitter zeide, dat de sub sidie voor het B. A. geraamd is op f. 1400. Spr. stelde voor de begrooting van het Burgerl. Armbestuur voor nader onderzoek in handen te stellen van de commissie, waartoe z.h.st. werd besloten. De begroo ting van het Burgerl. Armhuis sluit in ontvangsten en uitgaven op f. 5865. Deze begrooting werd op voorstel van den voor zitter z.h^t. goedgekeurd. Alsnu kwam aan de orde een voorstel tot wijziging van de abonnements-overeen- komst met het Verificatie-bureau der Ver. van Nederl. Gemeenten. De voorzitter licht toe, dat de werk zaamheden van dit bureau de laatste ja ren belangrijk zijn toegenomen mede in verband met de vele crisiswerkzaamheden der gemeente. Dit bureau heeft reeds eer der aangedrongen op verhooging der ver- goeding voor dc controle-werkzaamheden. B. en W. meenden zich hiertegen niet te moeten verzetten en stelden voor de ver goedingen met ingang van 1 Januari 1939 nader vast te stellen od f. 115 per jaar voor de controle van den gemeente-ontvanger en od 1.60 per jaar voor de controle van de boekhouding van het Waterleiding bedrijf. Overeenkomstig het voorstel werd z. h. st. aldus besloten. Vervolgens lichtte de voorzitter toe een voorstel tot intrekking van de rekening- Courant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten en het aangaan van een nieuwe overeenkomst, zulks met ingang van 1 Januari a.s. Hierbij wordt bepaald, dat in den vervolge de credit-rente door de Bank zelve wordt vastgesteld Overeenkom stig het voorstel werd z. h. st. besloten. Ingekomen is een adres van J. Haasbeek te Alphen a. d Rijn om verlenging datum ontruiming onbewoonbaar verklaarde wo ningen wijk B Nos. 220 t/m 222. De voorzitter zegt, dat verzocht wordt de datum van ontruiming welke op 1 October j.l. is algeloopen nader te bepalen op 1 Januari a.s. Algezien nog van het feit, dat bedoelde woningen intusschen van eigenaar verwisseld zijn staan B. en W. op het standpunt, dat nu voldoende tijd is gegeven en gij daarom geen termen aanwezig ach ten om opnieuw uitstel te verleenen. De heer Lieverse vroeg, of er geen verzoek om verbetering is ingekomen. De voorzitter antwoordde dat dit inder daad het geval is geweest, doch dat de aanvrage moest worden afgewezen op grond van de bouwverordening. Ook een tweede bouwverzoek voldeed niet aan de vereischte bepalingen Besloten werd het verzoek af te wijzen. Na wijziging der Brandweerverordening deelde de voorzitter mede. dat door B. en W. besprekingen zijn gevoerd met Leider dorp en Woubrugge over plannen om langs de Ruige kade een fietspad te doen aan leggen door werkloozen, met behulp van overheidsbijdragen. De netto-kosten voor deze gemeente bedragen in ieder geval min stens f 3000, waarbij dan nog komen de jaarlljksche onderhoudskosten. Hoewel van hoogérhand steeds meer wordt aangedron gen od werkverschaffing en B. en W. hieT- tegen ook niet afkeerig staan, meenden zij toch van de voorgestelde plannen af te moeten zien. daar de gemeente bij een dergelijk fietspad geen belangen heeft en het dus niet geoorloofd zou zijn om hier voor zulk een groote uitgave te doen. Ook de heeren Lieverse en Oppelaar za gen hiervan het nut voor onze gemeente niet in De raad kon zich volkomen met het standpunt van B. en W. vereenigen. Na rondvraag volgde geheime zitting. De Crisisbazar. De bruto opbrengst der Crisisbazar be draagt ruim 1.745.—. Vooral de tweede avond, waarop alle attracties veel belang stelling hadden, hielp mede dit. mooie bedrag te bereiken. Na het bekend maken der verschillende verlotingen en het over handigen der prijzen aan den winnaars, dankte burgemeester Kwint alle aanwezl- I gen voor de betoonde belangstelling en hulp, in het bijzonder het damescomité, waarna spr. mevr. Oppelaar. als presiden te der commissie een fraai bouquet over- handigde. NIEUWVEEN. Slotvergadering der Buurtcommissic. De Buurtcommissie Dorpstraat vanaf Kerkstraat tot wed. Meijer, die ter gele genheid van 40-jarig Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin, zoo schitterend de Dorpstraat versierde, hield haar slotver gadering 'n de bovenzaal van hotel Schrcu- der. De bewoners der Dorpstraat hadden 'oiijkbaar meer zin in de versiering, dan om deze slotvergadering bij te wonen want de opkomst was niet groot. De voor zitter de heer Abr. van Zoest zeide, dat dank zij de ijver van den heer Udo. de commissie een groot succes heeft gehad met de versiering der Dorpstraat. De pen ningmeester, de heer C Udo bracht ver slag u't van den stand der kas. Inkom sten f. 41.46. Uitgaven f 37.46, alzoo een batig slot van 1.4.—. Een commissie be staande uit de dames M. Speet en R van 7oest, bevond alles in goede orde Als be stuursleden werden gekozen de heeren C. Campfens en D Speet. Het bestuur heeft voor het batig slot prijzen gekocht, die aan de aanwezigen ten deel vielen. Het was een hoogst gezelligen avond. Op 20 Oct. a.s. des voorm. van 89 uur. zal ten huize van dr. Nout gelegen heid zijn tot kostelooze inent'ng. De bazar, ten bate van de T.B.C.-bc- ding is een succes geworden. De bruto- opbrengst bedraagt f. 650 Het bestuur der Nieuwveensche Eler- veiling heelt besloten om de 14 dagen vol ling te houden. De aanvoer van eier;n is zoo gering dat elke week veiling overbodig geacht wordt. NIEUWE-WETERING. Bijtijds gered. Het zoontje van den heer K. alhier kwam met de fiets in de Ringsloot te recht. De heer J. O., die het ongeluk zag gebeuren, bedacht zich geen oogenohk en sprong te water en mocht het genoegen smaken, den jongen op het droge te bren gen. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Vaststelling G cm renterekening Crediel Luchtbescherming. De Raad vergaderde. Na toelichting van den secretaris, ver leende de Raad het bcnoodigde crediet voor de omzetting van het gezinsregister in een peisoonskaartenregister. Van den heer H. de Boer was een schrij ven ingekomen waarin hij mededeelde dat bij regen veel water van den weg afloopt op zijn erf. Hij ondervondt hiervan veel last cn verzocht den Raad de nocdige maatregelen tot verbetering te nemen. De voorzitter stelde voor dit adres in lianien te stellen van B. en W. om onderzoek. De Raad besloot conform. Van de commissie belast met he" on- derzcek der gemeenterekening was bericht ingekomen dat de rekening dienst 1937 onderzocht is. Op voorstel van de commis sie werd de rekening als volgt vastgesteld: Gewone dienst: Inkomsten f. 34182.33uit gaven f. 33358.62; batig slot 1.823.71. Kapi- laaldienst: Inkomsten f. 12565.25: uitga ven 1.12287.21; batig slot 1.278.04. De beide wethouders onthielden zich van stemming. De voorzitter dankte de com missie. bestaande uit de heeren W. Com peer, N. Disseldorp en G. Bergshoeff voor het door haar verrichte werk. Daarna werd besloten enkele belasting- posten oninbaar te verklaren tot een be drag van f. 12 50. Op voorstel van B. en W. besloot de Raad tot het aangaan van een nieuwe re kening courant-overeenkomst met dc Bank van Ned. Gemeenten. Aan de orde kwam dan het punt: crediet Luchtbescherming. De voorzitter zeide. dat de critieke dagen rond 28 Sept. geleerd hebben, dat er op het gebied van de lucht bescherming nog heel wat gebeuren moet. Het Luchtbeschermingsplan had bij schrij ven van 8 Sept. 1938 de goedkeuring ver kregen van den Inspecteur voor de Lucht bescherming. Geregeld was er nog niets. Thans moet met de organisatie spoed ge maakt worden. B en W. vragen voor 1938 f. 300.en voor f. 1939 weder f. 300.De practijk zal dan leeren of de dienst ln de toekomst nog meer zal vorderen. De Raad besloot met alg. st. het crediet toe te staan. De voorzitter dankte den Raad voor bet vlotte toestaan van het crediet. Hij deel de mede, dat de verduisteringsproef goed geslaagd is. Thans zal getracht worden een afd. op te richten van de Ned. Ver. voor Luchtbescherming. Op 9 Nov. a.s. zal drs. A. van Vianen uit Leiden een lezing over de Luchtbescherming houden. Spr. hoopte, dat vele vrijwilligers zich alsnog voor den Luchtbeschermingsdienst zullen opgeven. De voorzitter dankte de ambtenaren en volontairs, waarvan in de crisisdagen veel gcëischt werd en die in die dagen al hun best gedaan hebben om schriftelijk de be volking zooveel mogelijk in te lichten om trent de zelfbescherming bij event, lucht aanvallen. Vastgesteld werd nog een besluit model D. tot wijziging van den begrootingsdienst 1938. Hierop sluiting. ZOETERMEER. De middenstandsvereeniging „Aller Be lang" vergaderde in de zaal van den heer Fraassen onder leiding van den voorzitter den heer H. B. Groenheyde, De secretaris, de heer C. van Schuppen las de notulen die onveranderd werden goedgekeurd. O.m. was een schrijven ingekomen van het Borg stellingsfonds te Gouda met verzoek om subsidie. Besloten werd voor 1938 f. 10 sub sidie te verleenen. Een verzoek van den Kon Ned Middenstandsbond om een rentc- looze leening werd voor kennisgeving aan genomen Vervolgens werden uitvoerige be- sprekingen gevoerd over een winkelweek. Besloten werd wederom een winkelweek te houden op het systeem zooals het bestuur heeft voorgesteld Een groot aantal Drijzen zal weer het pu- bl'ek ten goede komen Tot commtsrieleden voor de winkelweek werden benoemd de heeren C Klos en P. J. van Herwijnen ter wijl nog 3 bestuursleden tot leden van deze leder is het er over eens, dat Inventa verreweg de mooiste, de soliedste haard is. Maar denk dan ook eens aan de kolenrekening, want U zult moeilijk een haard vinden die zó zuinig is, met zó wei nig tevreden. R. S. Stokvis-producten van Nederlands fabrikaat. worden geleverd ook in huurkoop door HOOIGRACHT 51, bij de Groenestceg - Telef. 2945. 1415 (Ingez. Med.) JUiZasnTl VOOR DINSDAG 18 OCTOBER. Hilversum I, 1875 en 301,5 M. KRO-Uit- zending, 4.00—5.10 HIRO. 8.00—9.15 Gram.- muziek <Om 8.15 Berichten) 10.00 Gram.muz. 11.30 Godsdienstige causerie 12.00 Berich ten 12.15 De KRO-Melodisten, m.m.v. solist (1.00—1.20 Gram.muziek) 2.00 Voor de vrouw 3.00 Modecursus 4.00 Gram.muziek 4.05 Causerie over de boeken van Bellamy 4.30 Gram.muziek 4.35 HIRO-Post 4.40 Gram. muziek 4.45 Causerie over broederschap en het rassenvraagstuk 5.10 KRO-Orkest 5.45 Gelukwenschen 6.05 Vervolg concert 7.00 Berichten 7.15 Causerie namens het R.K. Werkliedenverbond 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8.15 KRO- Symphonie-orkest m.m.v. solist 9.00 Inter views 9.20 Vervolg concert 10.05 Decla matie 10.15 Zang met pianobegeleiding 10.30 Berichten ANP. 10.40 Paul Godwin's orkest 11.20—12.00 Gram.muziek. Hilversum II, 415.5 M. AVRO-Uitzending 8.00 Gram.muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.15 Gram.muziek 10.30 Voor de vrouw 10.35 Orgelconcert 11.00 Wenken voor de huishouding - 11.30 Het AVRO- Amusementsorkest <Opn.) 12.15 Berichten, hierna Jetty Cantor's ensemble 1.00 Gram. muziek 1.30 Vervolg Jetty Cantor 2.00 Het Omroeporkest 2.4E? Kniples 3.45 Be richten. hierna de Twilight Serenaders (Opn.) 4.30 Kinderkoorzang 5.00 Voor de kinderen 5.30 Omroeporkest 6.30 Bartho Decker's ensemble 7.00 Voor de kinderen 7.05 Pia novoordracht 7.30 Engelsche les 8.00 Be richten ANP., Radiojournaal, mededeelingen, gram.muziek 8.30 Bonte Dinsdagavondtrein 10.00 Koorconcert 10.20 Damnieuws, hierna bridgeles 11.00 Berichten ANP., gram.muziek 11.15 „Twintig jaar dansmuziek en nog wat", causerie met gram.muziek 11.4512.00 Gra- mofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 12.20 Gram.muziek 12.35 Radiotooncel 1.00 Pianovoordracht 1.35—2.20 Het BBC-Theater-orkest, m.m.v so liste 4.15 Het London Ensemble 4.50 Gra- mofoonmuziek 5.20 Zangdeclamatie 5.40 De Westminster Players 6.20 Berichten 6.45 Orgelspel 7.05 Eddie Carroll en zijn orkest en solisten 7.50 Dialoog 8.20 Va riété-programma 8.50 Radiotooneel met mu ziek 9.20 Berichten 9.45 Causerie „It oc curs to me" 10.00 Viool en plano 10.50 Declamatie 11.35 De Grosvenor House Dance Band— 11.50—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 8 10—9.20 en 10.10 Gram.muziek 12.40 en 1.50 Bailly-orkest 3.05 Zang 3.20 Gram.muziek 5.20 Bailly- orkest 6.20 Pianovoordracht 6.35 en 7.20 Gram.muziek 8.35 Het Gerard Hekkingtrlo en solisten 9.50—11.50 Radiotooneel. Keulen, 456 M. 5.50 Gram.muziek 6.30 en 7.50 Amusementsorkest 11.20 Omrocp- kleinorkest 1.30 Populair concert 3.20 Gra- mofoonmuz. 4.30 Omroepkoor, leden van het Omroeporkest en solisten 6.20 Leipziger Sym- phonie-orkest, omroepkoor en solisten 7.05 Gram.muziek 7.50—11.20 Orkest van den Rijksarbeidsdienst, Hermann Hagestedt's dans- orkest en solisten. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra- mofoonmuziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinor- kest 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Omroep orkest 6.50 cn 7.20 Gram.muziek 8.20 Populair concert 10.30—11.20 Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 1.00 en 1.30 Omroepdansorkest 1.502.20 en 5.20 Gram. muziek G.35 dito 6.50 Zang 8.20 Radio tooneel 8.50 Omroepsymphonic--orkest m.m.v. solist 10.10 Gram.muziek 10.30—11.20 Gra- mofoonmuziek. Deutschlandsendcr, 1571 M. 6.35 Gram. muziek 7.20 Kernspreuk, berichten 7.30 Omroeporkest (8.208.35 Politiek overzicht) 9.20 Berichten 9.50 Cello en piano 10.05 Berichten 10.20—11.20 Gram.muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Dinsdag 18 October. Ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 10.20 Parijs Radio 12,05 diversen 12,20 Parijs Radio 13,20 Brussel VI. 14,20 Radio PTT. Nord of div. 15,05 Parijs Radio 15.20 Keulen 17,20 Brussel VI. 19,05 Keulen 19.20 Brus sel VI. 19,50 Keulen 21,30 Boedapest of div. 22,20 Brussel VI. 23.20 diversen. 4e Programma: 8.00 Brussel VI. 9.20 diver sen 10.35 London Reg. 12.20 Droitwich -- 12,35 London Reg. 13.35 Droitwich 14.20 London Reg. 16,15 Droitwich 19.50 Lon don Reg. - 20.20 Droitwich 21,45 London Reg. 22,00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. commissie zullen worden aangewezen In verband met het 5-1ari? besvar» der vf> eeniging werd besloten dit feit. een:,s 'ns feestelijk te herdenken Na rondvraag volg de sluiting. 4—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 16