hockey-tournooi De Hockey-competitie LEEDSCH DAGBLAD - Derde B!ad Maandag 17 October 1938 Officieel© ingebruikstelling van Vierlcinden- Quick Boys-terreinen Burgemeester hijscht de clubvlag Nederland en Duitschland spelen gelijk in den eindstrijd Quick Boys wint den openingswedstrijd. Na jarenlang aan den Nieuwen Duinweg ge huisvest te zijn geweest, waar Quick Boys groot geworden is en vele successen heeft behaald, is Quick Boys verhuisd. De nieuwe terreinen zijn gelegen aan den Vreugdeweg en Zaterdagmiddag zijn zij officieel geopend. Er was veel belangstelling. Van hun aanwe zigheid gaven blijk de burgemeester van Katwijk, mr. Woldringh v. d. Hoop, de wethouder van Gemeentewerken, de heer Dubbeldam, de secre taris de heer Boekhoven. Het bestuur van den L.V.B. was vertegenwoordigd door den voorzitter, kapt. Steenhauer en de bestuursleden Waringa en Dijkman. Verder vertegenwoordigers van de Oranjevereeniging, K.R.B., V.V.V.. de Leidsche Scheidsr. Ver., Zuiderkwartier (deze zegde het tevens met bloemen», C.N.V., Katwijk, Terleede, K.R.V., vele L.V.B.-officials enz. enz. Vooraf werden de gebouwen bezichtigd. De voorzitter van Quick Boys, de heer P. M. v. d. Berg, hierna het woord nemende, betuigde in de allereerste plaats zijn hartelijken dank aan allen, die hun blijken van belangstelling hadden gegeven door aanwezig te zijn. Deze verhuizing moet worden gezien als een offer, gebracht aan het algemeen belang. Vervolgens bracht spreker dank aan de aan nemers de fa. Vooys en Verdoes voor hun uit stekende werk. daarbij de Q. B.-leden niet ver getende. Zich in het bijzonder tot B. en W. rich tende. memoreerde spr. dat er aanvankelijk in sportkringen groote bezorgdheid heerschte. welke tenslotte geheel kon worden weggenomen. Hij betuigde het gemeentebestuur hartelijk dank voor zijn groote medewerking. Waar hier moge lijk van een tijdelijke regeling kan worden ge sproken, hoopte spreker dat de plannen omtrent de stichting van een groot sportpark langza merhand vasten vorm zouden aannemen. Spr. eindigde met de verzekering, dat Q. B. op den ingeslagen weg hoopt voort te gaan en alles in het werk zal stellen de leden op te voe der» tot goede sportslieden. De burgemeester, hierna het woord voerende, getuigde van den prachtigen staat van dienst, welken Quick Boys r.eeds achter den rug heeft en het baanbrekende werk, door deze vereeniging op het gebied der sport te Katwijk verricht. Spr. betoogde dat hoogere. gemeentelijke belangen cle verhuizing noodzakelijk maakten, en dat bij het gemeentebestuur immer de wensch heeft voor gezeten. de voetbalvereeniging op doelmatige Wijze vooruit te helpen. Ook de evenuteele op richting van een sportpark had zijn hartelijke belangstelling. Spr. besloot met Q. B. ook in deze nieuwe omgeving het beste toe te wenschen. De heer Steenhauer bracht op zijn beurt na mens de L.V.B. zijn hartelijken dank over aan het gemeentebestuur van Katwijk voor de onder vonden steun en medewerking. Hij roemde voorts de kundige wijze, waarop de vereeniging Quick Boys wordt geleid, en waardoor deze vereeniging een steunpunt is in den L.V.B. Spr. wenschte eveneens Q. B. vele successen toe in deze nieuwe omgeving. Onder hartelijk applaus heesch de burge meester vervolgens de clubvlag. Quick BoysTerleede 5—3. Het nieuwe terrein is ingewijd met een over winning en wel met 53 op het nog ongeslagen Terleede. Het was een pittige wedstrijd van beide zijden, met Quick Boys technisch iets beter, wat dan bok verdiend de overwinning aan de thuis club bracht. Doch ook Terleede is een goede ploeg én zal dit seizoen zeker een van de boven ste plaatsen bezetten, althans als zij blijft spelen als in dezen wedstrijd. Na een verkennen van weerszijden krijgt Quick Boys het eerst eenige goede kansen, doch twee j keer achtereen schiet Meyvogel over. Tenslotte is het Terleede, dat het eerste doelpunt op het I nieuwe terrein scoort als de middenvoor met een I goed schot Parlevliet weet te passeeren, 0—1. Langzamerhand komt de thuisclub dan in de meerderheid, welke meerderheid overgaat in een formeele belegering. Er moet een doelpunt ko men en het is Vis, die den bal na een door Meyvogel ingezonden schot, dat evenwel door de paal gekeerd wordt, voor den tweeden keer Inschiet en den bal In het net doet verdwijnen (11). De druk op het Terleede-doel blijft aanhouden, maar telkens is er een hoofd of een been dat den weg naar het doel verspert. Het tweede doel punt dat uit een doelworsteling gescoord werd, was wel een al te magere belooning voor dit overwicht. Terleede bepaalde zich in deze periode tot snelle en gevaarlijke uitvallen, doch ook zij wist niet meer te scoren voor de rust, zoodat deze aanbrak met een 21 voorsprong der Quick Boys. Na de rust wegen beide partijen goed tegen elkaar op. zelfs heeft Terleede lange perioden van overwicht, doch het was Quick Boys dat het eerst doelpuntte toen een der backs zóó in het nauw gedreven werd dat hij in eigen doel kopte, 31. Terleede gaf het echter niet op en van een misverstand in de Quick Boys-achter- hoede werd een dankbaar gebruik gemaakt om den achterstand tot 32 te verkleinen. Daarna was echter de beurt weer aan Quick Boys. Een goede voorzet van de Jong werd door E. Parle vliet keurig ingekopt, 42. Door een fout in de Katwijksche achterhoede kon Terleede nogmaals doelpunten, 43. De gasten zetten er alles op om gelijk te me ken, doch bij een aanval van Quick Boys maakte Vis met een schot in den benedenhoek aan allen twijfel een einde. In het laatste stadium van den wedstrijd raakten Pluimgraaff en Vis geblesseerd en verdwenen van het veld. doch op het verloop had dit geen invloed meer. daar de heer Burgerjon luttele minuten hierna voor de laatste maal floot. ALPHIA II—L.F.C. II 2—1. Het is den Alphia-reserves gelukt de eerste overwinning te behalen op de L.F.C.-reserves. Alphia is direct in den aanval zonder dat evenwel wordt gedoelpunt. Hierna komt L.F.C., dat technisch beter speelt in den aanval. De AJphia-keeper krijgt een schot te verwerken, doch laat den bal vallen, waarna een der LF.C.'ers een gemakkelijke kans krijgt en deze dan ook benut. Toch weet Alphia gelijk te maken door Mulder en even later maakt Roest er zelfs 21 van. Tot de rust blijft den stand ongewijzigd. Beide partijen deden na de rust hun uiterste best om het net te vinden, doch geen van beide slaagde hierin, zoodat de thuis club verdient won met 21. WOUBRUGGE I—SLEUTELS I 7—5. De thuisclub heeft den belangrijken wedstrijd teger. het Sleutels-elftal met de korfbalcijfers 7—5 weten te winnen. Opmerkelijk hierbij is wel, dat de middenvoor van Woubrugge A. Wind- horst. de maker van liefst alle zeven doelpunten van Woubrugge is geweest. De gasten weten de leiding te nemen doch al spoedig is het gelijk, waarna Windhorst den stand op 3-1 brengt. De bezoekers scoren dan 32. waarna Windhorst den stand weer opvoert tot 52 en waarmede tevens de rust aanbreekt. Spoedig in de tweede helft wordt het 62 en 72. In een felle eind spurt weten de bezoekers nog drie doelpunten te scoren, zoodat het einde komt met een 75 overwinning voor de thuisclub. NOORDWIJK IV—L.R.C. III 9—1. Daar L.R.C. niet volledig was kwam Noord- wijk IV goedkoop aan de punten. Geleidelijk werd de score opgevoerd ondanks heftigen tegenstand. Tenslotte wisten de gasten de eer te redden en kwam het einde met 91 voor de Noordwijk-veteranen. TER LEEDE IIT—WOUBRUGGE II 1—7. Het jonge Woubrugge-reserve elftal is er in kunnen slagen de eerste overwinning in de wacht te sleepen en dit nog wel in den uitwedstrijd tegen Ter Leede III. Op fraaie wijze heeft de voorhoede zeven maal het net weten te vinden van de gastheeren, waartegenover dezen slechts Het internationaal hockey-tournooi te Amsterdam is gisteren geëindigd. Nederland en Duitschland speelden in den eindstrijd 2—2 gelijk, België kwam op de derde plaats door een 31 over winning op Frankrijk. Zaterdag speelde België tegen Duitsch land en Frankrijk tegen Nederland. De eerstewedstrijd werd door de Duitschers gemakkelijk gewonnen met 51, terwijl Frankrijk-Nederland in een overwinning voor de Nederlanders eindigde. Men had gehoopt op een kleine overwinning voor Nederland en inderdaad is het zoo geloo- pen, maar de score voor de onzen had hooger kunnen zijn. Vooral na de rust hadden de Franschen weinig in te bren gen en zij danken het hun doelman Tixier, dat de cijfers zoo laag zijn ge bleven. NederlandFrankrijk 21 Het Nederlandsche elftal heeft een goe den wedstrijd achter den rug. Er zat vaart in de ploeg en ook het samenspel was gded. al zullen sommige spelers minder moeten treuzelen, alvorens den bal af te geven. Het begin was voor Nederland niet on gunstig. Oranje toog onmiddellijk ten aanval en bezorgde de Fransche verdedi ging enkele zeer moeilijke oogenblikken. Reeds na vijf minuten nam Nederland de leiding: Esser, de linksbuiten, besloot een prachtigen ren met een fraaien voor zet, welke door Roos onhoudbaar werd ingezet (01). Na dit doelpunt kwam ook de Fransche ploeg wat los. Na twintig minuten scoorde Nederland voor de tweede keer, doch wegens ..sticks" weid dit doelpunt niet toegekend. Vijf minuten later was het de beurt der Fran schen om te doelpunten. De middenvoor Souté en de linksbinnen Vandame. die technisch uitstekend speelden, wisten door kort samenspel de Nederlandsche achterhoede te overrompelen, waarna eerstgenoemde onthoudbaar scoorde (11) Na de hervatting trokken de Nederlan ders er flink op los; het plaatsen was zeer goed en ook het samenspel klopte nu be ter dan in het laatste gedeelte voor de rust. Door het tijdelijk wegens een bles sure uitvallen van den Franschen links halfspeler Manoukian, ontstond er een gat in de Fransche verdediging. De Roos en Schnitger kregen prachtige kansen, voort durend werd het Fransche doel onder schot genomen. Doch Tixier verdedigde zóó subliem, dat er geen doorkomen aan was. Moedig wierp hij zich steeds in den strijd en herhaaldelijk sloeg en schopte hij de ballen uit het doel. Een half uur na de rust viel de beslissing. Schnitger ving een mooien voorzet van Esser op, passeerde een Franschen achterspeler en gaf Nederland met een fraai schot de leiding. (21). De Franschen kregen daarnog nog een straf- corner te verwerken. Even later miste de Roos voor open doel een opgelegde kans cn de overige Nederlandsche schoten wa ren voor'den schitterenden Tixier. Na af loop werd hij dan ook op de schouders van het veld gedragen. BelgiëDuitschland 15 Vóór den wedstrijd NederlandFrank rijk speelde de Belgische nationale ploeg legen Duitschland. Ofschoon over het al gemeen een overwinning van Duitschland werd verwacht, zag het er hiernaar in het begin niet uit. Wel waren de Duitschers meer in den aanval en hun combinatie klopte beter dan die der Belgen, maar de zen wisten daarentegen door zeer snelle uitvaller* het Duitsche doel meermalen in gevaar te brengen. Het werd tenslotte een 51 overwinning. Rust (11). BelgiëFrankrijk 31 Voor de derde plaats streden België en Frankrijk tegen elkaar, welke ontmoeting door de Belgen met 31 werd gewonnen. Soulé gaf Frankrijk de leiding, doch Wa- terkeyn bracht de partijen op gelijken voet Nog voor de rust w~'st Enderle zijn land de leiding te geven. In de tweede helft was Frankrijk soms sterk in de meerderheid, i doch toen Portielje den stand op 31 bracht, was de beslissing gevallen, j Onder groote belangstelling werd de finale gespeeld tusschen Nederland en Duitschland, waarbij de punten werden ge- deeld, een resultaat, waarmede de Oranje- ploeg iets meer kreeg dan haar qua spel I toekwam. NederlandDuitschland 22. Gedurende den geheelen middag heeft het geregend, waardoor het veld, dat prachtig bespeelbaar was, zeer glad werd. Het tempo is in sommige perioden zeer hoog opgevoerd, waarbij de vleugelspelers Esser en Rodenburgh verbluffende staaltjes van snelheid te zien gaven. Duitschland had eenigen tijd noodig om zich in te spelen, de Oranjeploeg was direct op dreef met het gevolg, dat in de eerste tien minu ten het spel in hoofdzaak op de Duitsche helft werd gehouden. Rodenburgh viel op door zijn snelle rennen, Schnitger en De Roos combineerden aardig en het was jammer, dat Schmeink zich niet kon aan passen, waardoor Esser onvoldoende In het- Spel werd betrokken. Na elf minuten nam Nederland met een prachtig doelpunt de leiding. De bal werd razend snel door den rechtervleugel opge bracht. Rodenburgh was zijn tegenstanders te vlug af en wist na een soloren den bal keurig voor Schnitger's stick te leggen, die niet faalde. Aangemoedigd door dit succes bleef Ne derland iets sterker. Esser kwam meer in actie en ook hij demonstreerde zijn snel heid waarbij uitstekende voorzetten van zijn stok kwamen. Dit overwicht van Ne derland moest tenslotte verdwijnen. Onder aanvoering van den veteraan Keiler, den Berlijnschen spil, wist de middenlinie het spel te verplaatsen. In hoog tempo werd er door de Duitsche voorhoede gecombi neerd en De Waal c.s. hadden weldra de grootste moeite de aanvallen te keeren. Verscheidene corners werden er op het Hollandsche doel genomen, doch eerst vijf minuten voor Tust gelukte het Kaesmann den gelijkmaker te scoren, Messner gaf keurig aan en de Duitsche midvoor had geen moeite Kcelesmidt te passeeren. In de tweede helft ontwikkelde de Duit sche ploeg aanvankelijk een spel, waarte gen Nederland niet opgewassen bleek. Na enkele minuten begin de Waal vlak voor doel. toen keeper koelesmidt was uitge- loopen een fout. waarvan Lange dankbaar profiteerde. 1—2. De druk op het Neder landsche doel werd na dit punt nog groo- ler. De middenlinie van het Oranjeteam had een geweldige inzinking, vooral van der Veen en Sparenberg waren zwak. Met de grootste moeite wist het achtertrio stand. Ie houden. Een kwartier voor het einde j kwam er aan het veldoverwicht van Duitschland een einde. De Nederlanders kwamen iets meer in den aanval, doch spil Keiler stelde zich tactisch op en aangezien cr zeer slordig door Schmeink en de half- I linie geplaatst werd. belandden de meeste J ballen bij den Duitschen half. Intusschen kwam Blessmann na een aanval van de Roos zóó in de benauwheid te zitten, dat hij opzettelijk over de outlijn sloeg. De strafcorner werd door Esser genomen, Schmeink legde dep bal stil en dc Roos ko gelde, tusschen vele beenen en stokken door, in. 22. In de resteerende tien minu ten was de strijd zeer enerveerend, doch gedoelpunt werd er niet meer, zoodat het einde kwam met een verdeeling der punten. A.R.C. ADSP.—TER LEEDE ADSP. 3—0. De A.R.C. adspiranten hebben ondanks een overwicht in het veld in de eerste helft niet. kunnen scoren. Het doelpunt, waarmede A.R.C. de leiding nam, was door een der Ter Leede backs in eigen doel gescoord. 10. In de tweede helft wisten de rood-zwarten hieraan nog twee doelpunten toe te voegen, zoodat het einde met een 30 overwinning kwam. ZUIDERKWARTIER III—LUGD. VII 3—1 Gedurende den geheelen wedstrijd is Z.K. in de meerderheid. Het eerste doelpunt ontstond uit een voorzet van rechtsbuiten Haneveld. welke Kriek onberispelijk benutte. Haneveld zorgde met een hard schot voor het 2e doelpunt, terwijl de rechtsback der gasten zelf het derde doelpunt maakte. De rechtsbuiten der gasten scoort het eenige tegenpunt, zoodat het einde komt met 3—1 voor Z.K. NOORDWIJK n—QUICK BOYS II 3—6. Voor de rust ging de strijd vrijwel gelijk op i en wist Noordwijk een 21 voorsprong te be- I halen. Hoewel het team-verband der gasten toen ook reeds beter was, kon hun voorhoede niet meer dan eenmaal scoren. Na de pauze gaf O.B. eenigen tijd den toon aan en wist zij de j leiding te nemen. Toen daarna de achterhoede van Noordwijk in eigen doel trapte leek het spel verloren, doch Noordwijk maakte er 34 van, met welken stand nog alles mogelijk was. Noordwijk speelde nu echter wat veel op den aanval, waardoor de gasten nogmaals hun kans kregen. Een zesde doelpunt ontstond door weer in eigen doel te schieten! A.R.C. n—TER LEEDE II 8—0. De thuisclub had weinig moeite met de be zoekers. Nadat v. Vliet den stand op 20 had gebracht, wist men voor het verstrijken der eerste helft een 60 voorsprong te behalen. Na de hervatting deed men het wat kalmer aan, het werd echter toch nog 7—0, terwijl de spil v. d. Plas van verren afstand met een hard schot het achtste doelpunt fabriceerde. KATWIJK II—A.S.C. (ZAT.) 4—1. De voorhoede van Katwijk trad direct actief op en na 15 minuten maakte N. den Dikken van een fout van den keeper dankbaar gebruik om het eerste doelpunt voor Katwijk te scoren. Spoedig daarop maakte Katwijk hands in het strafschopgebied, doch A.S.C. schoot den straf schop hoog over. Voor de rust wist Zwitser den doelman van A.S.C. nog tweemaal het nakijken te geven. Na de thee pakte A.S.C. de zaak met meer ernst aan en werd Katwijk op eigen helft gedrongen. Gelukkig was keeper van Duyn in goeden vorm. Ondanks de meerderheid der gasten vergrootte den Dikken den Katwijkschen voorsprong bij een doorbraak. Uit een corner wist A.S.C. een welverdiend tegenpunt te scoren. Katwijk won met 4—1. Voor den Kon. Ned. Hockeybond zijn gisteren de volgende uitslagen verkregen: Heeren. Westelijke afdeeling, Promotieklasse A: Delft- sche StudentenAlkmaar 30; Zandvoort Victoria 1—2; SOSStrawberries 1—1. Promotieklasse B: Hilversum 2BHV 2 12; 2de klasse A: RotterdamTOGO 2 42; Kieviten—HCM 02; RijswijkDelft, Studen ten 2 5—1. 2de klasse B: AllianceHHIJC 2 33; BMHC 3—Leiden 2 3—2; HOC 2—HHIJC 3 4—3. 2de klasse C: Oh Kay—Gooi 3 3—2. 2de klasse D; Hilversum 3BHV 2 40; Kameleon—SCHC 2 2—4; Schaerweyde 1— Schaerweyde 2 42. 3c klasse C: VCL—Lelden III 1—3; Leiden IV Zandvoort II 111. 4e klasse D: Leiden VIClubhuis te Werve II 0—3. Dames. Westelijke afdeeling. 1ste klasseBDHC Hilversum 80; Rood WitHHIJC 54; Gooi HDM 52; AmsterdamHOC 11. Overgangsklasse: KievitenTOGO 13; Rood Wit II—Leiden 3—3. 2de klasse A: Gooi IIDe Staart 04; SCHC —Hurley 3—2: HCM—OK 2—1. 2de klasse B: SchaerweydeGooi III 4—2; HHIJC II—Strawberies 5—2; HDM II—Be Fair 31. 3e klasse B: Leiden IIHBS 1—5. 4e klasse A: Leiden IIIKLC 05. Dit doelpunt werd al gauw door twee andere gevolgd, wat te danken is aan het goede inloo- pen van linksbinnen en rechtsbuiten. Na de rust minderde het tempo weer. Nu I kwamen de gastheeren meer in den aanval, wat I tenslotte ook een doelpunt voor hen opleverde. Het hechte en aansluitende spel van de Leid- sche achterhoede voorkwam een grootere score voor V.C.L. De leiding geschiedde op prettige wijze. 3de klasse C. 1 LEIDEN IV—ZANDVOORT II 1—11. Daar Leiden IV grootendeels aangevuld is met ongeoefende krachten (het oude Leiden IV is tot Leiden III gepromoveerd) is dit verlies met zulke groote cijfers niet serieus te nemen. Van den wedstrijd valt weinig te zeggen. Laten we hopen, dat de spelers zoo gauw mogelijk op elkaar ingespeeld mogen zijn. 4e klasse D. Internationale Hockey- Federatie vergadert. Landentournooi voor dames en heeren in 1940. LEIDEN VI—CLUBHUIS DE WERVE II 0—3. 2de klasse B. Heeren-afdeeling. KOUDEKERK I—R.C.L. II 3—0. Direct nam Koudekerk I de leiding 1—0. I Hoewel de gasten het doel van Koudekerk nop al eens in gevaar brachten, bleven doelpunten hit. Door het goede samenspel van L. I werden voor de rust nog 2 doelpunten gescoord 3—0. Wa de pauze werd aan beide zijden forsch ge speeld. maar doelpunten televen uit. De leiding ^'as goed. B.M.H.C. III—LEIDEN II 3—2. Ln het begin was Leiden duidelijk sterker. Vele kansen voor het doel van B.M.H.C. bleven echter onbenut. Tot tweemaal toe ging een schot voor open doel naast. Het begon steeds harder te regenen en het was duidelijk, dat Leiden ging verslappen. De tegenstanders maakten hier direct gebruik van door tweemaal te scoren. Na half-time werd dadelijk doorgespeeld en Leiden kwam weer steeds meer in den aanval. Met twee mooie schoten werd de stand gelijk (2—2). Hierna ontaardde het spel eenigszins. doordat B.M.H.C. al te enthousiast, werd. terwijl Leiden, dat physiek in de meerderheid was. niet met gelijke munt wilde betalen. B.M.H.C. wist nog éénmaal te scoren en het einde kwam met een 32 overwinning voor de gastheeren. 3de klasse C. V.C.L.—LEIDEN III 1—3. Leiden III wist na een zwaren kamp met de ietwat geflatteerden uitslag 31 de overwin ning te behalen. Na het aanvangs-signaal werd door beide partijen in een zeer hoog tempo ge speeld. Nadat het spel eenigen tijd op en neer was gegaan, wist de rechtsbinnen van Leiden zijn elftal met een fraai schot een voorsprong te geven. De spelers van Leiden VI raken meer inge- I speeld. Door te veel enthousiasme en te weinig techniek was het spel nog wat ruw, maar hope- lijk zal dit verbeteren. Vooral keeper en backs speelden een goede partij. Van het spel valt weinig te zeggen, daar het nog nauwelijks hockey genoemd kon worden. Dames-afdeeling. Overgangsklasse. ROOD-WIT II—LEIDEN 3—3. Leiden, met twee invallers, begon vol moed en liep hard van stapel, wat weldra succes had. De linksbuiten wist mooi door te breken en de run met een scherpe push te besluiten. De Haar- lemsche meisjes, die dit jaar voor het eerst pro motieklas spelen, lieten zich gedurende de eer ste 20 minuten erg intimideeren. Leiden was voortdurend in den aanval en als ze hun uit stekende midvoor niet hadden moeten missen was de uitslag heel anders geweest. De mid voor van Rood-Wit wist de Leidsche verdedi ging te passeeren, waardoor de stand 12 werd. In de tweede speelhelft vertoonde het spel een ander beeld. De meisjes van Rood-Wit werden fel en speelden goed samen, terwijl Leiden wat verslapte. Tweemaal wist de snelle mid-voor van Rood-Wit door te breken en het Leidsche doel te doorboren (3—2). Leiden probeerde nu met alle macht den achterstand in te loopen en wist even voor het einde uit een straf corner te sco ren (33). Leiden heeft nu in twee wedstrijden 3 punten geboekt, wat geen slecht resultaat ge noemd mag worden. 3de klasse B. LEIDEN II—H.B.S. 1—5. Vooral de achterhoede van Leiden heeft uit stekend spel geleverd tegen een heel sterke tegenpartij. De 51 overwinning voor HBS was ten volle verdiend, want Leiden was niet bij machte een even goed spel er tegenover te plaateen. Met dat al een eenzijdige wedstrijd. Leiden III verloor met 05 van H.Z.C. Vrij zeker te Amsterdam. Op het te Amsterdam gehouden congres van de Fédération internationale de hockey sur gazon zijn enkele belangrijke beslissingen ge vallen. De vice-president, de heer R. Liegeois (Bel gië) heeft op deze bijeenkomst een uiteenzet ting gegeven inzake de kwestie van het al of niet houden van een Olympisch hockeytour- nooi in 1940. De F.I.H. heeft, zoodra vernomen werd, dat de spelen te Helsinki zouden worden gehouden, onmiddellijk stappen gedaan, opdat in 1940 ook een Olympisch hockeytournooi zou worden georganiseerd. De F.I.H. hecht hieraan zeer veel waarde en Is er van overtuigd, dat de twintig landen, waarin het spel voor beoefend, zich ten deze volkomen achter de internatio nale federatie scharen. Helaas moet er echter op gewezen worden, dat de kans op een Olym pisch hockeytournooi zeer gering moet worden geacht. Mochten het I.O.C. en het Finsch Olym pisch Comité geen gehoor geven aan den wensch van dc F.I.H., dan zullen in 1940 voor de eerste maal wereldkampioenschap pen worden gehouden, waarbij de Konink lijke Nederlandsche Hockeybond zich gaar ne met de organisatie zal belasten. Het congres bleek met dezen gang van zaken volkomen aceoord te kunnen gaan. Omtrent deze aangelegenheid deelde de se cretaris van den K.N.H.B., jhr. L. J. Quarles van Ufford, ons na afloop van het congres nog mede, dat men kan rekenen op de deelneming van twaalf a dertien landen, waaronder ook Britsch Indië. Op het congres kwam de wensch naar voren, tegelijkertijd met de wereldkampioenschappen der heeren. een damestournooi te organiseeren. Dit denkbeeld vond algeheele instemming. Ze ker zes landen zouden hieraan deelnemen. De heer R. Liegeois (België) werd bij accla matie tot vice-president herkozen. Tot leden van het bureau werden verder de heeren jhr. L. J. Quarles van Ufford (Nederland), T. Fur- geot (Frankrijk), A. Holst (Denemarken) en d'Aquilera (Spanje) gekozen. In 1940 zal het congres te Helsinki worden gehouden, indien het Olympisch tournooi althans doorgaat. In het tegenovergestelde geval zal het congres te Amsterdam plaats vinden. ZUIDERKWARTIER I—Ü.V.S. III 2—2. U.V.S. trapt af en onderneemt direct een aan val op het Z.K.-doel, welke wordt afgeslagen. Om beurten zijn de beide ploegen in de meer derheid, totdat na een half uur Houps enkele spelers passeert en kalm naast den uitgeloo^en keeper inschiet, waardoor Z.K. met 10 leidt, U.V.S. komt verwoed opzetten en rechtsbui ten Anokkee weet met een kalmen kopbal on der den vallenden keeper door te scoren. Rust 11. Na de thee onderneemt U.V.S. enkele ge vaarlijke uitvallen, die door slecht schieten en goed verdedigen der Z.K. achterhoede niets op leveren. Z.K. komt dan in de meerderheid en na 10 minuten heeft Hops uit een voorzet van Nieu- wenburg opnieuw succes door den bal onhoud baar via den paal in den bovenhoek te schieten. Z.K. blijft aanvallen doch bij een uitval van U.V.S. ontstaat een scrimmage voor het Z. K, doel, waarbij wederom Anokkee. inkopt. (22). Hoewel ZK. de laatste 10 minuten als het ware het U.V.S. doel bekogelt, weten Graafmans, Leune en de jeugdige keeper doelpunten te voorkomen, waarna het einde komt met gelijk spel. MORSCHKWARTIER I—L.D.T.S. I 6—2. Reeds spoedig kan LDTS bij een verwarring in de Morschkwartier-achterhoede de leiding nemen. Morschkwartier pakt energieker aan en Marks brengt na enkele goed opgezette aanval len, de partijen weer op gelijken voet. Inmiddels wordt het samenspel van LDTS te ver doorge voerd om succes te hebben. Bovendien laten de gasten zich nogal eens in de buitenspelval lok ken. Telkenmale komt de Mórschkwartier-voor- hoede met goed opgezette aanvallen en ge steund door haar halflihie met Castel aan het hoofd voor het LDTS-doel: Uit een dezer aan vallen is hét eerst Marks en dan Eradus die in zetten. 31. Nog voor het rustsignaal kan LDTS den achterstand tot 32 inloopen, wanneer een tam schot den inmiddels geblesseerden Morsch- kwartierkeeper, te machtig blijkt. In de tweede speelhelft geeft Morschkwartier voornamelijk den toon aan. mede door het te peuterig opgezette spel van LDTS. Bij eenig ge vaar nog bij breed opgezette aanvallen, is het de goed spelende achterhoede van Morschkwartier die onverbiddelijk retourneert. Na 5 minuten spelen doelpunt v. d. Water, met een hard schot, waarna spoedig Marks ten 5en male den bal in het net doet verdwijnen. LDTS houdt nog hard nekkig stand. Met den 52 voorsprong neemt de thuisclub het óan wat gemakkelijker op. Hier door kunnen alsnog door LDTS enkele goede aanvallen worden ondernomen, welke de in valler-doelman Kasteelen op goede wijze weet onschadelijk te maken. Ruim een kwartier voor het eindsignaal lost Eradus vanaf de zijlijn een harden schuiver, daarmede den LDTS-doelman onhoudbaar passeerend, 62, in welken stand geen verandering meer komt. Scheidsrechter Stavleu leidde op goede wijze. ZUID-HOLLANDSCHE HOCKEY-BOND. Uitslagen van gisteren: Heeren. Ie klasse: G.E.Tempo II 11; HDS. IV—P.T.T. 0—0; R.B.C. Ill—H.D.S. III 1—0. Dames. Ie klasse: AeolusGraaf Willem 3—1; HD.S.A.S.V. 0—1; N.C.A.D.—Tempo 2—3. ROUWKOOP II—ROODENBURG III 9—0. Roodenburg III was zeer onvolledig en had niets in te brengen. Slechts aan haar doelver- dediger was het te danken dat de nederlaag niet in de dubbele cijfers eindigde. Nadat de rust met 3—0 was ingegaan, wist Rouwkoop II de score geleidelijk tot 90 cp te voeren. De leiding was uitstekend. D.S.O. II—LEIDSCHE BOYS I 3—0. D.S.O. telde enkele invallers, maar toch werd er direct goed aangepakt en het doel der gasten onder vuur genomen. De keeper hield er ver scheidene schoten goed uit, maar na een half uur moest hij toch visschen voor een schot van den linksbinnen (10). Met dezen stand kwam de rust. Na de rust speelde D.S.O. met 10 man, daar één speler uit het veld was geste Hierdoor niet ontmoedigd zette D.S.O schillende goede aanvallen op: uit een voo. t van links bracht de midvoor den stand op 20. De wedstrijd zakte nu wat af en even voor het einde scoorde D.S.O. uit een straf schop wegens hands het derde doelpunt (3—0). Met dezen stand kwam tevens het einde. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11