Nieuw! Tjoklat 5 ct. TOFFEE REEPEN Uit de Omstreken LEiDSCH DAGBI1D Tweede Blad Vrijdag 14 October 1938 VISSCHERIJ-BERICHTEN Officieele Crisispublicatie DAGBLADRECLAME WEERBERICHT. Ernstige aanrijding te Aalsmeer. AGENDA MUSEA. DE SPERWER VOOR DEN SLOOP VERKOCHT. De op Ameland gestrande Stoomtrawler Sperwer'" IJm. 133 is aan een Amsterdamsche firma voor den sloop verkocht. Naar wt) vernemen zit de trawler 100 meter uit de kust. PRAAIRAPPORT Hr. Ms. ..NAUTILUS". 13 October 54 gr. 14' en 54 gr. 23' N.B.. 2 gr. 49' en 2 gr. 57' O.L.: KW. 141 578; KW .16 430; KW. 69 325; VL. 68 290 k. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 14 Oct. Tarbot f. 1.36—1.20; Tong f. 2.10—1.10; Heilbot f. 1.30—0.84 per kg.; Zetschol f.23; Kleinschol f.219; Tongschar 3925; Kleine schelvisch f. 20.50—10; Groote gul f.18; Kleine gul f.17— 11; Wijting f.9—2.90; Makreel f. 6.70—5.50; Versche haring f. 2.651.80 per 50 kg.; Kabel jauw f.8254 per 125 kg.; Vleet f. 1.60; Leng f. 1.500.85 per stuk. Besomming trawlers: RO. 53 f.1850; IJm. 31 f.2650: IJm. 59 f.3700. Besomming loggers met versche haring: SCH. f. 680. Besomming lioggers met versche haring: SCH. 236 f.860; SCH. 280 f.510. KATWIJK AAN ZEE. 13 October. Aan den afslag waren 6 partijen haring. Volle f. 8.50—7.80; IJle f. 6.30—6.10; Steur- haring f. 7—5.80 alles per kantje. VL AARDINGEN. 14 October. Binnen van de haringvischerüVL. 196 met 36 last. Volle Zuid f. 9.60—10.10; Ule Zuid f.7.20; Steurharing f. 7.50. Te IJmuiden kwamen binnen: KW. 130 met 34 en KW .15 met 33 last. Te Scheveningen waren 5 schepen binnen met te zamen 201 last. Uit zee worden ruime vangsten gemeld. ADRES VEEHOUDERIJCENTRALE De Nederlandsche Veehouderijcentrale maakt bekend, dat met ingang van Vrijdag 14 Oct. 1938 haar kantoren zijn gevestigd: Laan van Meerdervoort 84, 's-Gravenliage. Pet telefoonnummer is voor interlocale ge sprekken J. J. en voor locale 392310. Het gironummer blijft onveranderd. 1246 oncentreer op hel krachtigste reclame-middel Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENL AND SCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 770.6 te Toulouse cn Lyon. Laagste Stand 735.6 te Kutjern bij Oslo. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot krachtige Westelijke tot Zuidwes telijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, enkele regen buien. Iets kouder. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hooge luchtdruk over Zuid- Frankrijk en Zwitserland houdt nog stand. De depressiekern bezuiden IJsland bleef vrijwel sta- tionnair. Een nieuwe kern ontwikkelt zich over Zuid-Scandinavië. welke kern nog uitdiept en naar het Oosten trekt. Op de Britsche eilan den. onze omgeving en Noordwest Frankrijk waait een krachtige Westelijke wind, de lucht is opgeklaard, doch plaatselijk vallen nog regen buitjes. De temperatuur is op de Birtsche eilan den gedaald. In Zuid-Scandinavie. de Randsta ten en Noord-Frankrijk, waait het krachtig tot stormachtig uit het Westen, met meest zware bewolking en veel regen. De temperatuur is hier over het algemeen iets gestegen. In Zuid- Frankrijk heerscht mooi. rustig weer met vrij lage temperaturen, als gevolg van nachtelijke uitstraling. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.W14 gr. C.. nu en dan regen. Londen: Z.W., 12 gr. C.. mooi. Berlijn: Z.W., 14 gr. C.. betrokken. Nice: Windstilte. 12 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 10 gr. C. (50 gr. F.). 12 uur 'smldd:: 14 gr. C. (57 gr. F.). OOGWATERTIJDEN VE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 6 u. 11 min.; ntyn. te 18 u. 28 min. MAANS OP- EN ONDERGANG Vrijdag; 5.41 n.m. tot 5.53 vjn. 1222 (Ingez. Mod.) LICHl OP VOOR FIETSERS e.a. 14 Oct. op: 20 u. 40; onder: 11 u. 43. AALSMEER. Vergadering „Eenheid door Democratie". De afd. der Ver. „Eenheid door Demo cratie" belegde een openbare vergadering in ,X>e Oude Veiling", waarbij het woord voerden mr. P. J Oud en da. N. Padt. De oud-voorzitter der afdeellng. de heer N. J Bekker sprak een welkomst- en in leidend woord. Mr. Oud wees op de verschillen in le vensuiting tusschen democratie en dicta tuur. Bij de democratie gaat het om den mensch. die zich volledig moet kunnen ontplooien, binnen het raam van het gezag, mits hij zich van zijn verantwoorde lijkheid ten voile bewust is. Ons parlemen taire stelsel is een voorrecht: de democratie heeft zich hierdoor geleidelijk kunnen ontwikkelen. Bij de dictatuur is de mensch als individu uitgeschakeld: alleen de staat is doel. De dictatuur duldt geen vrije critiek. geen vrije verkiezingen, met tot gevolg, dat de spanning tusschen regeering en volk steeds grooter wordt en vroeg of laat tot uitbarstingen moet leiden. Zeer noodzakelijk achtte spr. het. te ijveren voor den opbouw eener internationale rechtsorde: de volken willen geen oorlog, wat de laatste weken duideijk gebleken was. Te zamen dient gestreefd te worden om te komen tot een harmonisch geheel. Een andere geest dan nu zal moeten gaan heerschen om de beschaving te redden. De veelheid van meeningen in ons volk moet gezien worden op den grondslag van ver draagzaamheid. E. d. D. heeft in dezen reeds een mooie teak verricht: zij schudde ons volk wakker en wekte het op om zich te vereenigen tot een eenheid, ondanks alle verscheidenheid. Op elk weldenkend mensch rust de plicht deze gedachte voort te dragen. Spr. heeft vast vertrou wen. dat de zon der vrijheid weer eenmaal haar gulden stralen over alle volken zal uitzenden. Ds. Padt behandelde het onderwerp: ..Tweeërlei cultuur", nJ. de cultuur van den staat, de totaliteit, en de cultuur van den mensch, de individualiteit. De totalitaire gemeenschappen, nat. socialistisch of fas cistisch, hebben voor den enkeling geen eerbied en hun gedachtengang leidt tot een hernieuwd heidendom: ras. bloed en bodem: men aanbidt dus feitelijk de na tuur en de feiten wijzen er in de betref fende staten inderdaad op. dat een nieuwe, huiveringwekkende religie haar intrede heeft gedaan Hiertegenover schetste spr. de taak, welke de mensch als individu heeft in het geheele bestel. Deze dagen gaven een strijd der geesten te aanschou wen van zulke gigantische afmetingen als nooit eerder was voorgekomen. Er was slechts één middel om de kracht der nat. socialistische gedachte te weerstaan: een Innerlijk gefundeerde democratie, welke uitsluitend het zwaard des geestes han teert, omdat zij eerbied heeft voor het leven. De voorzitter sprak een dankend slot woord. In verband met zijn benoeming tot burgemeester van Rotterdam had mr. Oud van den voorzitter hartelijke gelukwen- schen in ontvangst te nemen. Verkoopingen. Door notaris H. Bax werd in „De Oude Veiling" publiek verkocht, krachtens art. 1223 B.W.: Een perceel teelland, nabij de Groote Brug. groot 11.90 are. Koopster. Coöp. Tuin- bouwbank alhier voor f. 850. Een perceel teelland aan de Beugel, groot 36 are. Koo- per W. Spaargaren Azn. alhier, voor f 2000. Een perceel teelland en water aan de Zwet, groot 35.70 are. Koopster fa. wed. J. Han sen en Zn. alhier voor f.1820..Een perceel dijkwelland en teelland, met kas en ketel huis aan de Stommeerkade, groot 53.95 are. Kooper H. Eveleens Arnz. alhier, voor f 6850. Een gedeeltelijk huls met erf, kas sen, schuren en teelland, aan den Ulter- weg, groot 17.25 are. Kooper H. Wlchmann alhier voor f. 9901. Een en ander eigendom van erven Alb. Spaargaren Jbz., waarvoor bovendien werden geveild plm. 1700 helle- borus (wit)Deze brachten in totaal f. 229 op aan diverse koopers. Dan werden verkocht, ten verzoeke der Coöp. Tuinbouwbank, Obligatiën, ten laste van de C. A. Veiling, tot een nominaal be drag van f. 1400. 10 a f. 100, kooper W. M. v. d. Zwaard alhier voor f. 93 per stuk: 8 a f. 50, kooper dezelfde voor f. 46 per stuk. Ten slotte werden geveild, ten verzoeke van J. en K. Baarse alhier. Een perceel bouwterrein met teelland, aan den Aals- meerderweg, groot 73.30 are. Kooper D. Jongkind Mz. alhier voor f. 2750. Een perceel bouwterrein met teelland, gelegen Oostelnderweg. groot 52 are. Koo per H. Busscher, Hoofddorp voor f. 6000. Een perceel teelland, gelegen naast het vo rige groot 49.50 are. Kooper dezelfde voor f. 3000. Convallaria. Ter Centrale Veiling werd de eerste vei ling van convallaria bloeikiemen gehouden. Aangeboden werden 29800 Duitsche en 50000 Hollandsche kiemen, welke voor zoover verhandeld per 100 stuks resp. f. 1.50—2.08 en f. 1.30—1.81 opbrachten. De handel was zeer lusteloos; veel bleef on verkocht. Bij het alhier gehouden examen als 2e knecht bloemisterij zijn geslaagd voor het diploma der Kon. Ned. Mij voor Tuinb. en Plantkunde de heeren J. W. Deddens, Hoofddorp en J. J. Zandvliet, Kudelstaart. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dingema, D. van J. Sprultenburg en A. van der Blom Adriana, D. van G. Hobo en S. R. Klep Geertruida Maria, D. van B. van Staveren en H. Baars Marieke Eli zabeth. D. van H. J. Wanninkhof en N. A. van der Haagen Maria Christina, D. van G. J. van Straaten en A. van Doorn Wijntje. D. van A. Hellingwerf en W. N. C. den Dekker Willem. Z. van N. Kapteyn en H. Barnhoorn Dirk. Z. van J. Lof en M. M. Spelt Helena Sebastiana. D. van J. H. Floor en S. Bierman Ferdinand. Z. van F. van Amersfoort en I. van Leeuwen Levenlooze Z. van H. van Leeuwen en E. D. Koopman. Ondertrouwd: Bastiaan Roubos 30 J. en Janna de Cloe 21 J. Jan de Wit 24 J. en Adriana Roos 27 j. Fake Klaas van der Lip 25 J. en Teuna Maria Tates 27 j. Getrouwd: Nicolaas Balk 22 j. en Paulina Wiebes 19 j. Pieter Johannes van Ouwerkerk 26 j. «n Neeltje van Maaren 21 J. Willem Gerardus de Vente 32 j. en Neeltje Swaan 21 j. George Lodewyk Funke 72 j. en Anna Ca- tharina Lucas 25 j. Klaas van Kclmpema 30 j. en Adriana Cornelia Baartman 24 j Jan van Asperen 26 j. en Sjoukje Dogger 22 J. Symon Sluurman 35 j. en Frederic a Biemond 21 jaar. Overleden: Elisabeth Dorothea Koopman 31 j., geh. met H. van Leeuwen Cornells Kem penaar 74 j.. wedr. van M. Bos Apolonia Bos. 71 J., geh. met A. Breure. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornells J. Versluis, Sloterweg 71 Hendricus Te Pas. Sloterweg 54 Jan J. den Boer. Lisserweg 680 Artje Hoogeveen. Llsserweg 8 Petronella van der Helder. Hoofdweg 711 Johanna A. Wagner. Nleuwc- meerdijk 167 Cornelia Kasse, Zwanenbur- gerdijk 368 Johannes H. Kroese, Rietvink straat 8 Willem Louwen. Sloterweg 199 Jacob L. Reedijk, Meidoornweg 79 Engelbert C. W. Klyn, Meidoornweg 71 Nicolaas Twlnt, Meidoornweg 33 Jacob Bart, Akerdijk 188. Vertrokken: Jan A. de Vos. naar Amsterdam. IJpolder, Velserweg 500 Dirk Hennink. Aals meer. zydstr. 31 Elizabeth A. Groeneveld. Hillegom, Sixlaan lb Gerard Bos. Haarlem, Schoterweg 26 Anna Grooteman. Leiden. Douzastraot 8a Cornelia van den Heuvel. Amsterdam. M. J. Kosterstr. 12 Dirk Mole naar. Rotterdam. Noordsingel 192 Alida M. Jansen. Heemstede. Cloosterlaan 2 Wed. H. A, Ruijgrok—Winkelman. Haarlem. Leeuwerik straat 47 Jan Walet, Amsterdam. Lutma- straat 5 hs. Maria van Saarloos, Heemstede, Asterkade 36 Wed. P. van der Laarse, Aals meer. Begoniastr. 26 Pieter Benard. Am sterdam. Marnixstraat 290 Job Zijtsel, Am sterdam. Wilhelminastr. 7. 2 hg. Gerard J. A Verstegen. Maartensdijk (Utr.). Groenekan, Vy- verlaan 39 Victor A. J. Kluiver. Amsterdam, Huidekoperstr. 3. 1 hg Bram van der Stok. Utrecht. Voorstr. 11 Jan W. Schone veld. Heemstede, Glipperweg 50 Johannes H. Lo- aewijk. Haarlem, Harmenjansweg 35 Theo- dorus Tiel, Rotterdam. Gaesbeekstr. 65 Da niel Overbeek, Voorschoten. Van Kempenlaan No. 19. Voor beroep bedankt. Dts. P. de Smit bedankte voor het beroep naar de Chr. Geref. Kerk te Nieuw- Vennep. Afsfcheid en Intrede. Ds. J. de Vries die het beroep aannam naar de Ned. Herv. Kerk te Beverwijk zal in Febr. 1939 afscheid nemen van de ge meente te Nieuw-Vennep om 14 dagen later intrede te doen ln zijn toekomstige gemeente. HILLEGOM. Moeilijk onderzoek naar oorzaak van auto-ongeluk. De chauffeur van de vrachtauto, die van de Hoofdstraat de van den Endelaan opreed op het oogenblik dat de auto Dins dagavond, zooals gemeld, vier maal over den kop sloeg, heeft zich bij de politie ver voegd. Hij verklaarde gezien te hebben dat de verongelukte auto in vilden vaart voor zijn wagen heen reed; hij heeft echter niet gezien, dat de auto kantelde. Daarom is de bestuurder der vrachtauto doorgereden. De politie heeft de vernielde auto in beslag genomen. Het onderzoek naar de oorzaak van het ongeluk is zeer moeilijk, omdat het slachtoffer in het ziekenhuis te Lelden niet gehooid mag worden. Gisteren was de beurs door 197 per sonen bezocht. De handel was stil; de te rugslag van de internationale verwikke lingen wordt zeer goed in den bloembollen- handel gevoeld. De prijzen der gladiolen zijn verre van hoog. Hedenmorgen omstreeks 11 uur had op het kruispunt PrimairewegZwarteweg onder Aalsmeer een ernstig ongeluk plaats. De petroleumventer Bok van Kudelstaart, die zich met zijn bakfiets daar op den weg bevond, werd aangereden door een auto. Hij werd tegen den weg geslingerd en bleef bewusteloos liggen. Dr. Oei was spoedig ter plaatse. Hij constateerde een hersenschud ding en diverse inwendige kneuzingen. In ernstlgen toestand is de aangeredene per gemeentelijke ziekenauto naar de Maria- stichting te Haarlem vervoerd. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. A. van Dorp. geb. v. Meurs, z.; A. C. Baak. geb. Groeneweg. d. Ondertrouwd: Q. van Leeuwen en F. van Dijk. Getrouwd: J. P. S. Houtkamp en J. G. van Krevelen; R. de Wal en H. I. Bos; A. J. Paarde- kooper en A. Demeyer; J. C. Voskuyl en M. A. van der Meer; Th. C. Demeyer en C. J. P. Boonekamp. Overleden: A. A. Bontje, man, 49 jaar; S. G. H. van Velzen, vrouw, 67 Jaar. LISSE. Vergadering Alg. Ver. voor Bloembollencultuur. In „De Witte Zwaan" vergaderde de afd. Lisse der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur, onder presidium van dein heer M. V. van Zanten Rz. De voorzitter sprak een uitvoerig ope ningswoord waarin hij releveerde de groote gebeurtenissen van den laatsten tijd. Een woord van afkeuring werd door den voorzitter uitgesproken over het eindeloos g,'krakeel in de vakpers. Spr. hoopte dat er eens een einde komt aan het op iedere slak zout leggen en de beschikbare kolom men voor betere en meer opbouwende stuk ken gevuld zullen warden. De voorz. deelde nog mede, dat niet minder dan 40 personen zich hebben op gegeven voor den Wintertulnbouwcursus. De notulen werden gelezen en zonder wijziging vastgesteld. Overgegaan werd tot candldaatstelüng voor een lid van het Hoofdbestuur in de vacature J. W. A. Lefeber. De volgende personen waren als candl- daten gesteld: A. H. Nieuwenhuis, Th. F. van Rijn, C. J. Segers en M. Veldhuizen van Zanten. Door het bestuur werden naar voren gebracht de heeren C. J. Segers en M. Mesker. De uitslag was als volgt bij eerste stemming: Th. F. van Rijn 29 st„ C. J. Segers 14 St., M. Veldh. v. Zanten Rz. 44 St., M. Meskers 12 st, onwaarde 1, blanco 1 Bij tweede stemming was de uitslag: M. Meskers 9. T. F. v. Rijn 28. C. J. Segers 3, M. Veldhuyzen v. Zanten Rz. 62, blanco 2. Met groote meerderheid werd dus de voorz. van de afdeellng Llsse, de heer M. Veldhuy zen van Zanten Rz., gekozen als ca/ndidaat voor het Hoofdbestuur. Deze nam de can- didatuur aan. onder voorwaarde dat hij eventueel in het Hoofdbestuur het vak ln het algemeen zal dienen en niet het belang der plaatselijke afdeellng. Bij de behandeling der voorstellen voor de ev. Alg. Verg. werd medegedeeld, dat een schrijven van den heer D. W. Lefeber was ingekomen inhoudende dat besloten wordt, dat de voorzitter der Algem. Verg. een lid, dat tot de orde geroepen wordt op de Alg. Verg. en hieraan géén gehoor geeft het recht heeft dat lid van de vergadering uit te sluiten en als lid te schrappen. Men vond dit voorstel wel wat kras. De heer Lefeber lichtte de bedoeling van zijn voor stel nader toe, hetgeen een verhelderend licht gaf. De heer Jac. Th. de Vroome wilde het voorstel alzoo wijzigen, dat een derge lijk lid voor één jaar de vergaderingen niet mag bezoeken. De voorzitter vond het noodzakelijk, dat de voorzitter der Alg. Verg. de macht en de middelen moet heb ben om een vergadering naar behooren te kunnen leiden. De voorzitter vroeg, of de vergadering er mede accoord kon gaan, dat door het be stuur' in overleg met den heer D. W. Lefe ber, een voorstel in dezen geest zal worden geformuleerd. De vergadering ging hier mede accoord met uitzondering van de heeren ir. A. F. de Graaff en de Graaft De heer L. Schoort stelde eenige vragen over de inlevering. Hij vond de inlevering veel te duur en onnoodig. Men mag toch niet meer teelen dan men teeltbewijs heeft. De voorz. vond de inlevering in principe zeer juist, waarbij de heer J. M. van Til zich aansloot. Hij was bang dat de nlet- verkoopbare bloembollen over de grens ge smokkeld worden. Hierover zal de afd. Llsse geen voorstel indienen. Na rondvraag volgde sluiting. Loop der Bevolking. Gevestigd: E. J. J. Ham. Heereweg 206; W. H. van Beek. Heereweg 447: H. W. van Beek. Heereweg 447; Mej. E. M. Bakker, Heereweg 441c; L. Mljndersde Korte. Kanaalstraat 43; J. C. Verkerk en gezin. Kanaalstraat 29a; G. Splinter en echtgenoote. Stationsweg 146. Vertrokken: C. M. Verdel. naar A'dam: H. Langeveld naar Bennebroek; P. Langeveld n. Bennebroek; Mej. A. C. van den Berg naar Hil legom: J. A. Meeuwenoordvan der Meer naar Noordwyk; Mej. M. G. Koelman, naar Leiden: Mej. M. Moiyn naar A'dam. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna d. van J. H. M. van Haaster en J. M. Elferink; Johannes Jacobus Theodorus z. van G. H. J. Verhaar en W. H. Zwetsloot: Catharina Wilhelmina d. van J. Huizer en A. Kockelkoren: Jenningje Sara d. van P. Nieuwenhuis en H. Abblnk: Jacobus Johannes z. van F. J. de Vries en J. C. Rijgers- berg; Leotinus z. van J. Mens en M. van der Hulst; Abraham Johannes z. van T. Oosthoek en J. Vonk. Ondertrouwd: L. Kuipers en G. Meijer. NOORDWIJK. Loop der bevolking. Gevestigd: H. van Roemburg, Zwarteweg 20 M. J. Prins, Zwarteweg 20 L. Smit. geb. Ro- zema. De Ruyterstraat 50a A. van Tilburg en fam.. Q. van Uffordstraat 60 J. C. DulJn- dam. Wilhelminastr. 15 J. B. Steekers, Wil helm ln astraat 15 E. Meijer en ïam., Atjeh- weg 10 Th. R. Meyier, geb. Friedlaender. Atjehweg 10 J. Wortman. Voorstraat 22 M. van der Niet, geb. Jonker, Piet Helnstraat 32 L. C. Coppens, Huls ter Duinstraat 26 H. M. Bootsma, Langeveld 29. Vertrokken: P. E. van Stijn, naar Zeist, Utrechtscheweg 131 L. A. M. van Buchem, en fam.. Nijmegen, Groesbeekscheweg 205 Th. M. Zwetsloot, naar Lelden. J. de Wittstr. 48 J. Heemskerk. Noordwijkerhout. Kerk straat 28 N. Batelaan, geb. Plug. Hazers- woude A 242 Th. van den Berg. Delft, hotel Wilhelmina C. A. Wijnands, Maastrichc, Klooster „Onder de Bogen" A. de Bruyn, Delft, C. de Wittstraat 32 M. C. A. Rutten, geb. De Ruijter. Venraay, Annalaan 1 L. G. A. B. Kamphuis, Hengelo,, O., Deeneboschweg 22 G. H. Heemskerk en fam., Osnabrück, Dtl.. Potgraben 29 A. M. de Heij, Alphen a. d. Rijn, Hoornstraat 5 Th. P. v. Tongeren, Voorhout, Teljllngerlaan 44. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Wilhelmus Cornells, Z. van W. J. de Haas en C. A. Bram Willem Cor nells. Z. van C. Wassenaar en H. van der Plas Johanna Agatha D. van J. Wassenaar en N. Imthorn Maaltje, D. van A. van der Wiel en H. Post Gerardus Maltheus Franciscus, Z. van T. F. Wlering en W. M. van Winsen Joanna Margaretha Maria, D. v. W. van Schooten en M. C. de Haas Margaretha Wil helmina. D. van W. C. Rietmeijer en J. J. Steenvoorden Joannes Lambertus, Z. van L. J. Beugelsdijk en A. G. M. Brederode Alber- tus Luijt, Z. van A. van der Meulen en E. van den Eijkel. Ondertrouwd: P. W. Heemskerk en G. Chr. van den Berg Th. L. Steenvoorden en Th. C. Caspers. Getrouwd: J. E. H. Rutten en M. C. A. de Ruijter Th. P. A. van Went en A. Trompert A. J. Glezen en S. M. C. Poortier. Overleden: Gerardus Kruijswijk 77 j., geh. met F. Passchier. HEDEN. Jeruël, le Groenesteeg 16: Avondbijeenkomst. Nathanaël: Ledenverg. Ned. Herv. Radio- Omroep, afd. Leiden. 8 uur nam. Nutsgebouw: Herdenking ds. B. de Ligt. 81/4 uur nam. Zondag. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6 uur nam. NOORDWIJK BINNEN. Naar wij vernemen is het thans door het actief optreden der politie alhier met samenwerking der politic te Leiden, gelukt de gestolen auto van den heer V. alhier in Leiden op te sporen; de auto kon door den eigenaar worden teruggehaald. Te Rotterdam slaagde voor het poli- tiediploma met aanteekeningen onze plaatsgenoot de heer H. van Venetlën. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 's Vrijdags van 1012% en 25 uur. Toegang kosteloos. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decern- ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—l April 104 uur. 's Zondags van 1 Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist„ v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1,80 6 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 24 Dec. Tentoonstelling van uit schen king verkregen prenten. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt 1 c)Op werkdagen van 912 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. 16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag t. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 'sDonderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel ling werk van Nelly Bodenhelm (tot 23 Oct.), 104, Zondag 14 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De Olympiade-film". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Meisjes achter tralies". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Test piloot". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 27 uur en 8,15 u. Casino-Theater, Hoogewocrd 49: 8 uur nam.: „Vol gas". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl-straaC: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Het meisje uit de onderwereld". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 8 t/m. Vrijdag 14 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Roelof, z. van A. Roodenburg en C, Zandbergen Johanna Maria, d. van P. Th, Zwetsloot en J. M. VerkleU Catharina The- resia Maria, d. van A. J. Langelaan en A. M. van Dorp Regina Cornelia Maria, d. van W. M. Koppers en A. Beutick. Ondertrouwd: M. C. van Dam, 26 j. en P. J. van Rijn 25 J. A. Smit, 37 j. en G. P. Beelen, 35 j. C. Lekkerkerker, 24 j. en P. Kuijper, 24 J. Getrouwd: N. H. Dofferhoff, 28 j. en G. J. Beijk. 25 j. J. H. M. Doiferhoff. 26 J. en H. E. Beijk, 24 j. L. Vosselman. 22 j. en G. de Vries, 28 j. Overleden: S. Th. VerbU, 50 J. echtgenoot van J. L. Bakker. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Chr. W. BulJzen. Hoofdstr. 188, van Hoeven P. J. Wassenaar, Oude Haven 7, van Lisse. Vertrokken: D. Havernaar naar Voorschoten M. Kaptein en gezin, n. Katwijk H. E. Beijk, n. Oegstgeest P. C. J. van Reijsen, n. Beverwijk G. J. Wolfs, n. Dordrecht C. van Duljvenbode. n. Lisse J. Q. M. Rotte veel, n. Amsterdam. Een wachthuisje der N.Z.H.T.M. Nu de winter weer voor de deur staat, waardoor de wachtende trampassagiers aan de halte Leidsche Vaart op het baanvak LeidenSassenheim aan weer en wind zijn blootgesteld, is door de bewoners van de Leidsche Vaart en omgeving een verzoek aan de directie der N.Z.H.T.M. gericht om bij de halte der Leidsche Vaart een wacht lokaal te plaatsen. De directie heeft geantwoord dat dit verzoek in overweging zal worden genomen. De speldjesdag ten bate van de afd. Sassenheim van de Ned. Vereen, voor Die renbescherming heeft f. 39.85 opgebracht. ZEVENHOVEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: D. Horstman naar Aalsmeer. Goedgunstig is beschikt op het ver zoek van den burgemeester om een derde buslichting in het Noordeinde door de P. T. T. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6