9 ZILVERVOS BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 11 October 1938 Derde Blad No. 24092 79sfe Jaargang GEMENGD NIEUWS 1007 (Ingez. Med.) Ir. Albarda 25 jaar Tweede Kamerlid. Huldiging in Den Haag. Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van ir. J. W Albarda als lid van de Tweede Kamer heeft de federatie Den Haag van de Sociaal Democratische Arbeiders partij gisteravond een openbare vergade ring gehouden in het gebouw voor Kun sten en Wetenschappen te Den Haag. De zaal was zeer goed bezet. Verschil lende Sociaal-Democratische Kamerleden en andere bekende leden uit die partij waren aanwezig. Op deze vergadering heeft Sr. Albarda een rede gehouden, waarin hij o.m. als zijn meening uitsprak, dat de vrede van Muen- chen slechts een overgang beteekent van den eenen toestand van gevaar naar een anderen, misschien nog gevaarlijker toe stand. Ook voor ons land dreigt er gevaar wanneer Duitschland straks ons wil „be vrijden". Vrede hebben wij niet gekregen, slechts een pauze, waarin het zaak is een Intei nationale rechtsorde oo te bouwen en de collectieve veiligheid te versterken. De heer Albarda eindigde met een beroep op aller samenwerking om den vrede te redden. Als voorzitter van de federatie Den Haag der S.D A P. heeft de heer J. E. Stokvis den heer Albarda gehuldigd namens de Haag- sche moderne arbeidersbeweging. Onder Albarda's leiding, zoo zeide de heer Stokvis o.m., Is de partij volkomen gereed gekomen voor de regeeringstaak. Spr. ging den levensloop van ;;er. heer Al barda in Den Haag na en meende, dat de Haagsche arbeidersbeweging hem zeer dankbaar behoort te zijn. voor hetgeen hu in haar belang heeft gedaan. Het strekt den heer Albarda tcf onvergankelijke eer, dat hij ons staatsburgerschap, na moei zamer. strijd verworven, door hardneksigen strijd hee't weten te bewaren, aldus spr. Troe'stra was veer de par' i.i de architect, Albarda is voor haar de ingenieur, met di» van koele berekeningen maar een met een warm hart, zooals hedenavond weer ts gebleken. Spr. besloot met de verzekering. „Gij kunt op ons rekenen zooals wij op u re- ^De" lieer Albarda heeft voor deze hulde bedankt en zijn gehoor verzekerd, dat zyn geloof in de arbeidersklasse hem steeds tot steun is geweest. Renteverlaging Woningwet voorschotten. Met ingang van het annuiteitsjaar 1938-1939 wordt de rente 3J/2 Teneinde de rente van de Rijkswoning- wetvoorschotten meer in overeenstemming te brengen met den geldenden rentestand, alsmede om tegemoet te komen aan de vele verzoeken van gemeentebesturen om renteverlaging, wordt blijkens een circu laire van den Minister van Binnenland- sche Zaken aan de gemeentebesturen met ingang van het annuiteitsjaar 1938/1939 de rente van alle verleende voorschotten, voorzoover daarvoor thans een hoogere rentevoet geldt, verlaagd tot 3l/a pet. De verlaagde annuïteiten, berekend naar dezen verlaagden rentevoet en gebaseerd op de dan geldende restantlooptijden, zul len derhalve voor de eerste maal zijn ver schuldigd ner den vervaldag der annuitei- ten in 1939. De met de hernieuwde renteverlaging vrijkomende gelden, t.w. de verschillen tusschen de thans geldende en de nieuwe (verlaagde) annuïteiten komen wederom ten bate van het huurverlagingsfonds en zijn uitsluitend bestemd voor versterking van de middelen van dat fonds. In de eerste plaats strekken deze gelden dus voor dekking van de kosten der na 1 Ja nuari 1934 ingevoerde huurverlagingen, voorzoover deze kasten nog niet ten volle uit het fonds konden worden geput. Wat daarna nog in het fonds beschikbaar blijft, zal in mindering komen van de exnloitatie-tekorten, en derhalve uitein delijk van de Rijks- en gemeentelijke bij dragen. In afwijking van het vroeger bepaalde zullen de vrijgekomen gelden niet. mogen dienen ter verdere verlaging van het huurpeil. Ook voor de voorschotten, te verleenen op of na de dagteekening van deze circu- lau'e, wordt de rente bepaald op 3 2 P01-- Voor deze voorschotten zal. om tegemoet, te komen aan het bezwaar, dat de lasten oVer den geheélen loontijd der voorschot ten onveranderd blijven. °edurende ten hoogste 15 jaar een annuiteit gelden, be rekend naar een rente van 3l/a pet. en gebaseerd op een aflossingstermijn dei voorschotten van 40 jaar. Na afloop van deze periode zal met betrokking tot het aan bestaande schuldrestant t een nieuwe annuiteit worden vastgesteld, gebaseerd op een rentevoet van 3'/s pet. en een (restant) looptijd van 35 jaren of zooveel langer of korter als in verband met de dan geldende omstandigheden noodig moet worden geacht. Ter herinnering aan den Boerenoorlog. Plechtige uitreiking van medailles. Aan een groot aantal oud-strijders, ver pleegsters en doktoren uit den Boerenoor log zijn gistermiddag de medailles uitge reikt, hun door de regeering van de Unie van Zuid-Afrika verleend. De plechtigheid had plaats in de bioscoop Metropole Pa lace, Het balkon van de groote zaal was geheel gereserveerd voor genoodigden, on der wie zich bevonden de Zuid-Afrikaan- sche gezant en mevr. Van Broekhuizen, de vice-president van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, de staatsraden prof. Aalberse en mr. Schok king, de president van den Hoogen Raad, jhr. mr. Th. Feith, de secretaris-generaal van het departement van buitenlandsche zaken, jhr. mr. A. M. Snouck Hurgronje en luitenant-generaal jhr. W. Röell, oud-com mandant van het veldleger. De bijeenkomst opende met het Wilhel mus, waarna de heer F. Avan der Loo oud-commandant uit den Boerenoorlog woorden van welkom sprak. Daarna wer den eenige films vertoond met betrekking tot het verleden en heden van Zuid-Afrika. In de pauze, na declamatie door mevr. Charlotte Kohier, voegden de minister-pre sident. dr. H. Colijn en de minister van Defensie, de heer J. J. C. van Dijk zich bij de genoodigden. Na de pauze heeft de Zuid-Afrikaansche gezant, dr, H. D. van Broekhuizen, een toe spraak gehouden, waarin-hij o.a. zeide. dat deze samenkomst niet alleen diende ter huldiging van hen, die zich hebben opge offerd Voor het levensbestaan van een kleine natie en daarvoor thans beloond zullen worden maar ook om te gedenken twee groote vrijheidshelden zooals Kruger en Steyn. De beteekenis van den boeren oorlog zette spr. uiteen, waarna hij, namens het geheele Zuid-Afrikaansche volk. de bede uitsprak, dat ons volk onder leiding van zijn Koningin de eer van Nederland zal handhaven. Meer dan 80 personen betraden na deze toespraak, het podium om de onderschei dingen in ontvangst te nemen. De echt- genoote van den gezant, een kleindochter van president Kruger, spelde een ieder de medaille op de borst. De zaal juichte har telijk tijdens deze plechtigheid. Namens de gedecoreerden heeft de heer J. C. Lutkie woorden van oprechten dank gesproken, waarna dr. Colijn een „leve de oud-strijders, leve de oud-verpleegsters" uitriep, waarmede allen instemden. De kwestie van het centrale vliegveld. Haagsche gemeenteraad houdt het adres aan. In de vergadering van den Haagschen gemeenteraad is gistermiddag het voor stel van B. en W. om een adres aan de regeering te zenden nopens den aanleg van een centraal vliegveld bij Leiderdorp aangehouden od voorstel van den heer Vliegen (SD.), die van meening was, dat het voorstel van B. en W. onvoldoende was voorbereid voor een principieele be slissing. STAKING BIJ KOOLHOVEN. Gistermorgen zijn de houtbewerkers in dienst bij de N.V. Koolhoven Vliegtuigen te Rotterdam in staking gegaan. Het aantal stakers bedraagt 30 man. Naar de directie der N.V. ons mededeelt, moet de grondoorzaak van deze staking worden gezocht in het uitblijven van op drachten voor onze luchtmacht, die oor spronkelijk waren toegezegd. De NV Koolhoven Vliegtuigen was nu, nadat de menschen acht maanden ..slap aan het werk waren gehouden, genood zaakt eenige arbeiders te ontslaan. De arbeiders meenden echter, dat er nog eenige maanden op denzelfden voet kon worden doorgewerkt, hetgeen de directie evenwel een onmogelijkheid achtte. Het loon van de meubelmakers „houtbewer kers" was f.28 per week plus een gulden bonus, hetgeen naar de directie zegt, voor deze klasse arbeid normaal is. WIJZIGING IN DE HOOGERE BEVEL VOERING VAN ONS LEGER? Naar de N.RC. verneemt, overweegt de Minister van Defensie vredes- en oorlogsorganisatie meer niet elkaar in overeenstemming e brengen, in dier voege, dat de acht brigadecommandan ten der infanterie reeds in tijd van vrede den titel van divisiecommandant zouden krijgen, terwijl het tot divis.e behoorende regiment artillerie, ook be reids in vredestijd onder hun bevelen zou worden ges'eld. De tegenwoordige divls;ecommandanten zouden dan reeds in tijd van vrede den titel van divisie- groepscommandant gaan voeren Het groote voordeel van een dergelijken maatregel zou ongetwijfeld zijn. dat niet slechts de mobilisatie der hoogere staven zou worden vergemakkelijkt, maar ook. dat bereids in tüd van vrede een betere samen werking tusschen de infanterie en artillerie eener divisie zou worden verkregen, dan tot nu toe het geval is. Innige samenwer king tusschen deze beide wapens is voor de gevechtskracht eener divisie in oorlogs tijd van het allergrootste belang en kan ui vredestijd niet genoeg worden aangekweekt. In buitenlandsche legers zijn de divisie commandanten generaal-majoor. Het schijnt echter niet in de bedoeling van het departement van defensie te liggen aan het nieuwe divisiecommando, mocht dit in tijd van vrede worden ingevoerd, den rang van generaal-majoor te vertinden. De acht divisiecommandanten zouden dus den rang van kolonel behouden. Uit den aard der zaak zouden, wanneer tot invoering van den maatregel wordt overgegaan, de vier brigadecommandanten der artillerie een plaats moeten krijgen in het nieuw te vormen divisiegroepscom- mando, zooals anders eerst bij mobilisatie geschiedt. Zooals reeds in den beginne werd mee gedeeld geldt het hier nog slechts een voorstel van het departement van defensie. Van den inhoud der adviezen van de troe- pencommandanten od dit voorstel zal het zeker in belangrijke mate afhangen, of het voorstel tot uitvoering komt. EERSTE KAMER. De Eerste Kamer zal weder bijeenkomen od Dinsdag Ui October des avonds te half negen uur. In behandeling komt dan het wetsontwerp goedkeuring van de op 28 Mei 1937 te 's Gravenhage tusschen België, Denemarken Finland, Luxemburg. Nederland, Noor wegen en Zweden gesloten overeenkomst tot ontwikkeling van het handelsverkeer met toegevoegde protocollen en bij behoo rende bisten. Woensdag 19 October, des voormiddags te elf uur, zal aan de orde zijn het wets ontwerp: algemeene regelen ter zake van de electriciteitsvoorziening. CHR. WERKGEVERSBOND. De Jaarvergadering. In aansluiting op het verslag van de openingszitting in ons Blad van gisteren van de jaarvergadering, gisteren te Rotter dam gehouden, van het Verbond van Pro- testantsch-Christelijke Werkgevers in Ne derland, melden wij nog dat na de ope ningsrede, dr. A. A. L. Rutgers uit 's-Gra- venhage, lid van den Raad van State, oud directeur van landbouw in Nederlandsch Oost-Indië, oud-gouverneur van Suriname en voorzitter van de Commissie van Advies nopens Concrete Uitbreiding van de Eco nomische Samenwerking tusschen Neder land en Nederlandsch-Indië, een referaat hield over de economische samenwerking tusschen Nederland en Indié. In de huishoudelijke vergadering, die aan de openbare bijeenkomst voorafging, zijn tot bestuursleden gekozen de heeren T. Slavenburg te Schiedam en G. J. ten Cate H.Hzn., te Eibergen. VERLAGING DER LEERLINGENSCHALEN Actie der onderwijzers-organisaties. Deze dagen vergaderden de samenwer kende onderwijzers-organisaties ter be spreking van de actie, die gevoerd wordt voor verlaging der leerlingenschalen. Met het bekende adres hadden reeds instem ming betuigd bijna 300 gemeentebesturen en -raden en de besturen van ruim 400 Christelijke en bijna 900 Katholieke scho len, zoomede de oudercommissies van 350 openbare scholen, terwijl nog dagelijks nieuwe adhaesiebetuigingen binnenkomen. Een adresbeweging onder de intellec- tueele leiders van ons land bracht in wei nig dagen de instemming van 120 hoog leeraren aan verschillende instellingen van Hooger Onderwijs,. 80 rectoren en rectri- ces van openbare en bijzondere Gymnasia en Lycea, 90 directeuren van Hoogere Bur gerscholen en Handelsscholen en ver schillende directies van openbare leeszalen en volksuniversiteiten. In November zullen in verschillende ste den openbare vergaderingen worden ge houden. Tenslotte werden plannen in overweging genomen voor een groote advertentie campagne om de aandacht van het groote publiek te vestigen op de noodzakelijkheid van verlaging der leerlingenschaal. DE DISTRIBUTIE DER VOLKS- GASMASKERS. De Nederlandsche Vereeniging voor luchtbescherming deelt mede, dat volgens het daartoe strekkende besluit van den minister van binnenlandsche zaken deze vereeniging ingeschakeld zal worden in de distributie van een deel van de door het rijk bestelde volksgasmaskers. Hierdoor wordt belangrijke steun ver leend aan de plannen van de Nederland sche Vereeniging voor luchtbescherming met betrekking tot de distributie van goede en goedkoope gasmaskers. VERSPREIDE BERICHTEN. De directeur-generaal der P.T.T. is op de Dinsdagen 15, 22 en 29 November en 6 December a.s. verhinderd zijn gewone wekelijksche spreekuur te houden. Degenen, die hun belangen presoonlijk aan den algemeenen secretaris, den plaatsvervangenden dir.-generaal, willen voordragen, zijn daartoe op deze dagen tusschen 14 en 16 uur in de gelegenheid, mits het doel der bespreking tijdig van te voren aan het hoofdbestuur der P.T.T. is opgegeven. Wrak van de Hunze XIII gevonden. Duiker haalt allerlei stukken naar boven. Na een nauwkeurig onderzoek met behulp van een duiker heeft men gis teren met zekerheid vastgesteld, dat het wrak in het Enkhuizer vaarwater van het IJselmeer ten Oosten van het eiland Marken het motorbeurtschip Hunze XIII is, dat hier in den storm nacht van de vorige week Maandag met drie man aan boord zijn tragischen ondergang heeft gevonden. Van de drie opvarenden, die bij deze schipbreuk om het leven kwamen, heeft men nog steeds geen spoor kunnen ontdekken. Reeds Zaterdag had een bergingsvaartuig van de firma Nauta te Amsterdam een poging gedaan het wrak als dat van het beurtschip, dat op weg was naar Groningen, te identificeeren. De zee was echter ruw. zoodat de duiker niet kon afdalen en men onverrichter zake naar de hoofdstad moest terugkeeren. Gisteren is dit vaartuig weder om met een inspecteur van de Hunze- maatschappii uit Groningen aan boord naar de onheilsplek in het IJselmeer op 7 K.M. ten Oosten van Marken gevaren. Hier was het wrak gesignaleerd. Nadat de verschil lende voorbereidingen waren getroffen, kon de duiker in het wrak afdalen De verschillende stukken die hi.i boven water bracht, deden eiken twijfel, voor zoover die nog bestond te niet. Een k st krenten als deel van de lading, de vlagges'ok en een schalklat. die dienst doet om de kleeden op het dek vast te zetten, al dit materiaal, dat de duiker ophaalde, was van de Hunze afkomstig. Het motorvrachtschip ligt onder water op ziin bakboordzijde en diep in de modder. De duiker moest dus over den stuurboordkant loopen en kon niet in de stuurhut komen. Tel. DE RAMP VAN DE SCH 102. Deelneming van minister Steenberghe. De minister van economische zaken. mr. Steenberghe. onder wiens departement de visscherijen ressorteeren. heeft gistermid dag een bezoek gebracht aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers van de ramp, welke Zondagmiddag met de SCH 102 voor de Scheveningsche haven is geschied. LANDBOUWER DOOD EN VASTGE BONDEN LN EEN SCHUUR GEVONDEN. Een geheimzinnige geschiedenis, zoo meldt het „Hbldhoudt op het oogenblik de ge moederen in het dorpje Nuland (N.-B.i in beweging. Daar heeft Zaterdagavond de echtgenoote van den 49-jarigen landbou wer J. van der Weerd tegen elf uur een ontstellende ontdekking gedaan. Zij had zich omstreeks half tien met haar man te ruste begeven. Omstreeks kwart voor elf werd zij wakker en bemerkte dat Van der Weerd het bed had verlaten. Zij haal de een lantaarn, ten einde een onderzoek in de schuur in te stellen. Daar bemerkte zij het. lijk van den man aan een paal ge bonden en het touw om zijn hals. De vrouw waarschuwde onmiddellijk een geneesheer en de politie. Men meent de mogelijkheid van zelf moord niet te moeten uitschakelen, gezien de omstandigheden, waaronder het lijk ge vonden werd, maar evenmin verwerpt men de veronderstelling, dat hier misdrijf in het spel kan zijn. Eenige dagen geleden n.l. had de man een kalf, dat lijdende was aan mond- en klauwzeer uit een weiland in den Maaskant gehaald en over den rijks weg Nijmegen's-Hertogenbosch naar een weide genaamd „De Rijk" onder Geffen vervoerd. Dit was gezien door eenige arbei ders uit Nuland, die er ruchtbaarheid aan hadden gegeven. Het gevolg was. dat groo te verontwaardiging was ontstaan onder een aantal boeren, dat eveneens vee in „De Rijk" had loopen. Woensdagavond be merkte Van der Weerd. dat het kalf door onbekenden uit de weide was gehaaid en aan den knop van zijn woning vastgebon den Hij had zich daarover bi.i den burge meester beklaagd, die hem natuurlijk eerst er op wees. dat hij een strafbare handeling had gepleegd door geen aangifte te doen van het gevai van mond- en klauwzeer en het besmette dier over den weg te vervoe ren. Evenwel zegde de burgemeester een onderzoek naar de daders toe. Van der Weerd heeft zich nadien nog eenige malen tot den burgemeester gewend, die hem evenwel moest mededeelen, dat het onderzoek naar de daders geen resul taat had gehad. Van der Weerd was daar over verontwaardigd en hij had te kennen gegeven, dat hi.i met den bedrijver, indien deze hem bekend zou worden, zou afreke nen. Dit alles he°ft er nu. na het vinden van zijn lijk toe geleid, dat een diepgaand onderzoek wordt ingesteld, waartoe ook het parket uit 's-Hertogenbosch van het voor gevallene op de hoogte is gesteld. MET 3 MILLE OP STAP. „Een lot uit de loterij". Een buffetjuffrouw te Amsterdam, oie een deel van de honderdduizend had ge wonnen, ging eind vorige week een plezier reisje maken naar Antwerpen in gezel schap van een vriend, een 26-jarigen Am sterdammer. Zij gaf den vriend het geld in bewaring, doch te Antwerpen maakte de man misbruik van het in hem gestelde vertrouwen en ging er met het geld van door. De juffrouw keerde naar Amsterdam te rug en ontmoette hier Zaterdagavond den vriend, die wel zoo vriendelijk was haar nu duizend gulden terug te geven. De rest, zei hij. was verdwenen! Aangifte bij de politie volgde en gisteren werd de man gearresteerd. Er werd nog f. 500 in zijn bezit gevonden, maar de vraag is, waar de rest ongeveer drie mille is gebleven! (Hbld.) DOODELIJK ARBEIDSONGEVAL TE GRONINGEN. Vanmorgen te zes uur heeft in de melk fabriek „De Ommelanden" aan den Frie- sche straatweg te Groningen een doode- lijk ongeval plaats gehad. De 29-jarige on gehuwde arbeider J. H., wonende te Nuis, gemeente Marum, was bezig met behulp yan een electrische looplamp een vacuum t reinigen Daarbii werd hij, vermoedelijk door een defect aan de lamp. door den stroom getroffen H. zakte bewusteloos in een. Een dokter heeft nog getracht met een zuurstofapparaat de levensgeesten weer op te wekken, doch vergeefs. DOODELIJK ONGEVAL. Gistermiddag ever. voor half vijf is nabij de Duinstraat te Den Haag tegenover de Sloepstraat een zesjarig knaapje, C. van der H., wonende in de Magneetstraat tegen de uit Scheveningen komende tram van lijn 11 opgeloopen. Het jongetje werd op slag gedood. AUTO-ONGEVAL. Gistermiddag te ongeveer half vier is op den hoek van de Riviervischmarkt en de Torenstraat te Den Haag een personen auto. bestuurd docr den 26-j. W. G„ wo nende aan de Juliana van Stolberglaan aldaar, in botsing gekomen met een motor rijwiel, bestuurd door den 34-jarigen arts F. P., wonende aan de Hoekwaterstraat 32 te Voorburg, waardoor laatstgenoemde een gecompliceerde linkerbeenbreuk en een fractuur aan de linkerarm bekwam. DOOR AUTO AANGEREDEN. Gisteravond is op den Zutfenscheweg te Lochem de 68-jarige landbouwer G. Kei- holt bij het oversteken van den weg aan gereden door een auto. komende uit Lochem De man werd op slag gedood. BOERDERIJ AFGEBRAND. Te Boelenslaan (bij Surhuisterveen) ont stond gistermiddag, doordat het vierjarige zoontje met lucifers speelde, brand in de arbeidershuizinge, eigendom van en be woond door den arbeider J. Nijboer. Door den harden wind viel aan blusschen niet te denken. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen. Twaalf konijnen, drie kippen en een hond kwamen eveneens in de vlammen om. Huis en inboedel waren laag verzekerd. KINDERVERLAMMING. Jongetje overleden. Het 3''Harig zoontje van den landbou wer H. te Hoogland is tengevolge van kin derverlamming overleden. BUITENLANDSCH GEMENGD. DE ZAAK-MOONEY. Het Amerikaansche Hooggerechtshof heeft geweigerd de zaak tegen Thomas Mooney, den oud-arbeidersleider, die reeds twintig jaar gevangen zit, te herzien. Mooney was na een bomaanslag te San Francisco in Juli 1916. waarbij tien perso nen gedood en veertig gewond werden, ter dood veroordeeld op grond van de beschul diging een bom te hebben geworpen. Het doodvonnis werd later veranderd in levens lange gevangenisstraf. Sindsdien heeft het comité tot verdediging van Tom Mooney voortdurend vooraanstaande Amerikaan sche mannen en vrouwen voor zijn zaak weten te winnen. Nu het laatste beroeo van Mooney om op vrije voeten te word°n gesteld, is ver worpen. blijft Moonev niets anders over dan te honen op graMeve-leening door den gouverneur van Califo'-rië DRIE BERGBEKLIMMERS OM KET LEVEN GEKOMEN. Drie bekende Duitsche bergje1:1) umers zijn in de Dolomieten verongelu'-t. Zij vie len, toen zij het moeilijkste gedeelte van dit gebergte trachtten te beklimmen. Hun lijken zijn nog niet gevonden. WE wint motqeii dele Aarzel niet,doe mee! Maak vandaag nog de zin af en win deze schitterende zilvervos Wilt U morgen de gelukkige bezitster zijn van deze prachtige zilvervos? Doe dan mee aan de groote Palmolive Vossenjacht, een heel gemak kelijke wedstrijd, waaraan iedereen kan deel nemen. DIT IS ALLES WAT U TE DOEN HEEFT IMaak slechts deze zin af (maximum dertig woorden) k geef dc voorkeur aan Palmolive-zeep orndai.. Er wordt niet gelet op mooi proza. Vertel het ons in Uw eigen woorden. 2. Haal bij Uw winkelier vijf stukken Palmolive -zeep van 12 y2 cent. U ontvangt van hem een inschrijfformulier. IIStuur het ingevulde formulier aan Palmolive, Postbus 635, Amsterdam C-, met 5 zwarte Palmolive bandjes. ■fl. Elke inzender die twee postzegels van 5 cent bijvoegt, ontvangt het in kleuren gedrukte Uitknipboek van de Vijf- ling Dionne, nieuwe uitgave (waarde 25 cent). IEDERE WEEK 30 GROOTE PRIJZEN Elke dag een prachtige zilvervos (of honderd gulden). Een BURGERS E. N. R. rijwiel, model S. K met ori- ginccle Torpedo-remnaaf, jas beschermer, electr. verlichting voor- en achter en controlelicht. Waarde f. 60.- (of f. 45.- in contanten). Vier autopeds model 1938, met ballonbandcn.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9