Najade Japonnen WARNECKE Erres Radio PAKMEISJES Uit de Rijnstreek minodehuM DROSTE LEfDSCH DAGBliD - Tweede Blad Dinsdag 11 October 1938 Goed ingevoerde reizigers gevraagd H. DE NIE vanaf f. 13.75 Jongens gevraagd Woon- Winkelhuizen MORGEN LAATSTE DAG WOLLEN-, ZIJDEN-, EN FLUWELEN STOFFEN IMITATIE-BONT Wollen tricot en Deux Pieces Ook Meisjes Jurken en Jongens Pakjes Stationsweg 4—6b WERKKRING GEZOCHT JUFFROUW 'n Cacao voor fijnproevers ADVERTEERT IN HET „LEIDSCH DAGBLAD" AARLANDERVEEN. Propaganda-avond Ned. Chr. Blindenbond. In de Geref. Kerk alhier hield de Ned. Chr. Blindenbond een propaganda-avond. Vertoond werd door middel van lichtbeel den de vakken, waarin ook de blinden zich kunnen bekwamen. De heer C. Wagenmaker, lid van het hoofdbestuur, tevens propagandist, hield een warm betoog waarbij hij aanspoorde lid of donateur van den Ned. Blindenbond te worden. De heer C. Allies, van Nieuwkoop hield een schriftlezing uit den Brallle-bijbel over Mattheus 20 van af vers 30 tot het einde. Daarna zongen de dames Kok uit Zwam- merdam eenige zangnummers; de heer C. Wagenmaker hield een causerie over het lichtlooee land. De heer F. de Nle, organist te Leiden ver leende hierop zijn bekwame medewerking. Ds. Moolhuizen sprak het openings woord en ds. van Beusekom een slotwoord. Onze gemeente die enkele blinden onder de ingezetenen telt, heeft blijk met de blinden mee te leven De opkomst was groot. Verschillende per sonen gaven zich op voor een jaarlijksche bijdrage, zoodat deze avond zeer ge slaagd is. ALPHEN. 40-jarig jubileum van den heer J. Huisman. Gisteren herdacht onze plaatsgenoot de heer J. Huisman zijn 40-jarig jubileum als meesterknecht in dienst van de fa. D. v. Oordt en Co. N.V. alhier. In de morgenuren werd de jubilaris op grootsche wijze gehuldigd. O.m. werd hij toegesproken door burgemeester P. A. Colijn die hem de zilveren eere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau op de borst speldde. Namens de directie sprak de heer Abblnga, die den jubilaris complimenteerde en wees op de nauw gezetheid waarmede hij steeds zijn werk heeft verricht. Na aanbieding van een stoffelijk blijk sprak namens het personeel de heer W. v. d. Vlist die wees op de goede verstandhouding. Als bewijs van waardee ring werd den Jubilaris een couch aan geboden. De jubilaris zichtbaar getroffen bracht daarop dank tot sprekers, directie en per soneel. terwijl hij voorts het verdere van den dag nog tal van andere geluk- wenschen en blijken van belangstelling ontving. Ter gelegenheid van dit jubileum had men op de fabriek de vlag uitgestoken. Kolendampvergiftiging. In het gezin van de familie V. in de Zaalbergstraat werd vermoedelijk door een defect aan de schoorsteen gistermorgen kolendampvergiftiging geconstateerd. De gezinsleden w.o. vooral de vrouw des hui zes waren onpasselijk en bedwelmd. Nadat de hulp van een dokter was inge roepen, waren de meeste leden van het gezin weer spoedig in orde, doch de echt- genoote van V. moet nog het bed houden. Afd. Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie opgericht. Na een daartoe gehouden vergadering in de zaal van Kemp's Boekhandel, is alhier opgericht een af deeling van den N. J N. (Ned. Jeugdbond voor Natuurstudie). Aanwezig waren enkele leden van hel hoofdbestuur uit Leiden en Amsterdam die aan de hand van lantaarnplaatjes en films de aanwezigen met het doel van den bond op de hoogte brachten. De afd. Al- phen is opgericht met het volgende be stuur: Jan Zonneveld, voorz.; J. Spreij Lzn.. Hoorn 80, secr.; D. Langeveld pen ningmeester, en E. Spreij Jzn. Aanbesteding. Door den architect W. B. Kroon alhier, werd aanbesteed den bouw van 15 dubbele en 3 enkele schuurtjes in de Hugo de Grootstraat voor de Nutsstichting tot ver betering der Volkshuisvesting alhier. De inschrijvingen waren als volgt: L. West maas f. 3846; A. v. Dam f. 4194; W. v. d. Helm f. 4338; Gesman, Turkenburg en Oudenes f. 4556; F. Donker f. 3615; Gebrs. Bons f. 3819, G. W. Vis f. 3890; M v. Beu sekom f. 3860; J. Kramre f. 3545; J. Vonk f. 4220; Wed. de Kleer en Zn. f. 3661; Koppe f. 4027; J. Westmaas f. 3487.50; Gebrs Vri- sekoop f. 4018; L. v. d. Leek f. 3850; L v. Beusekom f 3855; K. de Jong f. 3945; S. Tromp f. 3810; W. v Beieren f. 3842; J. Tolk f. 4630. De gunning werd aange houden. De opbrengst van de ten bate van de Chr. bewaarschool Hooftstraat gehouden verkoopdagen heeft een bedrag van f. 250 opgebracht. Ten bate van het N.H. Tehuis werd in de N.H. Kerk Julianastraat een bedrag van plm, f. 120 gecollecteerd. Bij de politie zijn inlichtingen te be komen omtrent een bij het Nutsgebouw onbeheerd gevonden heerenrijwiel, dat daar reeds eenige dagen had gestaan. Door een wielrijder werd daarentegen Zaterdagavond aangifte gedaan van de vermissing of diefstal van zijn rijwiel, dat hij onbeheerd in de van Mandersloostraat had geplaatst. Bij een bewoner in het z.g. Roode- dorp heeft men des nachts getracht in te breken in een schuur achter diens woning. Blijkbaar heeft men getracht het slot te verbreken, wat niet is mogen gelukken. Op den hoek van Boetselaer-Brugge- straat had gistermiddag een aanrijding plaats tusschen een wielrijder cursist van de landbouwschool en een bestel auto van den bakker S V. Hoewel de jon gen kwam te vallen kwam hij met den schrik vrij, doch zijn rijwiel werd totaal vernield. De aanrijding werd veroorzaakt door onoplettendheid van den wielrijder, die plotseling voor de auto reed. HAZERSWOUDE. Het uitbreidingsplan- In de uitvoering van het uitbreidings plan zooals dit door den Raad is aange nomen en door Ged. Staten is goedgekeurd begint langzamerhand eenige teekening te vertoonen. Door het bouwen van het dubbele woonhuis voor den heer S. is het aantal huizen langs den dijk aan den Katpolder wederom vermeerderd. Zou de naam „Katsingel" voor deze zich langzaam uitbreidende „straat" geen geschikte naam zijn? Het besluit van den raad, om den ge meentegrond, gelegen achter het raadhuis en behoorende tot het uitbreidingsplan, bouwrijp te maken, doet reeds meer pers pectief in het plan komen. Binnenkort zullen de werkzaamheden, welke bestaan uit demping van een sloot, rioleering, wegaanleg en verharding een aanvang nemen. Deze werken zullen in werkverschaffing uitgevoerd worden. Wan neer de woningbouwvereniging op dezen bouwrijp gemaakten grond straks een tien tal woningen mocht bouwen, waarvan zoo als men reeds eerder kon vernemen sprake is, dan zal aan het woninggebrek voor een gedeelte een oplossing gegeven zijn. Het woninggebrek is voor onze gemeente en zeker voor het dorp, nijpend... Dus is oplos sing hiervan van groot belang. Wil een plaats, zooals Hazerswoude, het vestigen van gezinnen binnen de gemeente bevor deren, dan dient in de gemeente een aantal woningen beschikbaar te zijn- Op het oogenblik is de toestand zoodanig en die toestand bestaat reeds geruimen tijd dat onbewoonde huizen niet voorkomen. De woningbouwvereniging kan hier dus de oplossing geven. Vergadering ingelanden Hazerswoudsche Droogmakerij. De ingelanden van de Hazerswoudsche Droogmakerij vergaderden in hotel „Het Oude Raadhuis", bij afwezigheid van den voorzitter, den heer v. Dobbten de Bruijn, onder leiding van den vice-voorzitter, den heer L. Noordam. Na de notulen werd aanbesteding gehou den van eenige werkzaamheden in den pol der alsmede van de levering van brand stoffen ten behoeve van bovengenoemden polder. De werkzaamheden in den polder bestonden in het baggeren van den duiker- tocht, van de Hoogeveen af tot de derde tocht en van het baggerwerk van den lang- tocht, gelegen in het land van de wed. D. Buitenhuis, eveneens van de Hoogeveen af tot de eerste tocht. Het eerste werk werd gegund aan J. C. v- d. Haven voor den prijs van f. 1.19 per roede en het tweede werk voor totaal f. 104 aan L van Gorkum. De levering der brandstoffen werd gegund aan den heer A. C. v. Geest te Den Haag. Daar na sloot de voorzitter de vergadering. Bij de administratie voor arbeidsbe middeling staan op heden als werkloos 70 personen ingeschreven, waarvan 34 steun trekkend. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Burgerlijke Stand. Gehuwd: Gerrit Batelaan, 27 j. en Bartha Aaltje Jacoba Wille, 26 J, Jens Snlppe, 25 j. en Aaltje Verbree, 22 j. Geboren: Bastlaan. z. van Klaas Schellin gerhout en Aartje de Wit. Klaarheid inzake muntgasmeterdiefstal. De politie alhier heeft klaarheid weten te brengen in de muntgasmeterdiefstal bij den heer C. v. B. in de Hondsdijk alhier op 12 Sept 1.1. Dank zij het feit, dat door de politie te Alphen a. d Rijn Vrijdag middag daar de prentbriefkaartenkoop man, de 24-jarige L. F. wonende te Lei den wegens het plegen van een soortgelijk feit werd aangehouden, werd verband ge zocht met den diefstal in onze gemeente ".net het resultaat, dat F. tijdens het ver noor een volledige bekentenis heeft afge legd ook den diefstal bij v. B alhier le hebben gepleegd. Op Woensdag 12 en Donderdag 13 Oct. a.s, zal er in de Openbare school weer een bazar worden gehouden ten bate var. het plaatselijk crisis-comité die dooi den burgemeester geopend zal worden. de afd- Haarlem. De heer J. Mol besprak dan de „Vestigingswet", waarna een aan gename gedachten wisseling gevoerd werd. Bij de bespreking Winkelweekactie, werd medegedeeld dat door de besturen der belde Middenstandsvereenigingen en de Winkeliersvereen. een bespreking is gehou. den. De geestelijk adviseur achtte naast de beide Middenstandsvereenigingen een Win- - keliersvereeniging onnoodig. Medegedeeld werd dat de winkeliers er zich voor hebben uitgesproken de te houden Winkelweek aan de beide Middenstandsvereenigingen over te laten, waarmede tegelijk werd uitge drukt dat, nu sinds korten tijd ook een neutrale Middenstandsvereen ter plaatse is, de Winkeliersvereeniging overbodig ge acht kan worden. De geest, adviseur beval het koopen bij de plaatselijke middenstan ders met klem aan. Hierop sluiting. Oprichting afd. Nieuwveen L.T.B. In café C. Lok, werd een oprichtings vergadering gehouden van een afd. Nieuw veen van den L.T.B geopend door pastoor Mol. Deze heette speciaal welkom den heer B. G, Bles. lid van het secretariaat te Haarlem. Pastoor Mol memoreerde de werkzaamheden van de voorloopig opge richte LT.B. afd. Daarna werd een bestuur gekozen, bestaande uit de heeren, C. Lek, G. v. d. Hoorn, J. v. Eijk, Joh. Fransen en J. Bakker. Pastoor Mol wenschte den heer J. Bakker gelul; en succes met zijn benoe ming. De heer Verhaar vroeg of de boeren verplicht zijn lid te worden van de afd. Nieuwveen. Zulks is niet verplicht, maar wel moeten zij katholiek georganiseerd zijn. De heer A. Hoogervorst vroeg, waarom bij de leden van den L.T.B. de barometer op nul blijft staan, in verband met de geringe steunregeling, voor de koudegrondcultuur. De heer Bles gaf een nadere toelichting en deelde mede dat. de Kring „De Vesnen" zal vergaderen om tot een beter resultaat te kemen. Pastoor Mol dankte voor de mede werking tot de oprichting van een afd L.T.B. Nieuwveen. waarna sluiting volgde. LEIDERDORP. Loop der Bevolkin;:. Gevestigd: A. de Hoog en gez., Acacialaan 10; M. H. A. J. v Noort en gez., Koningstraat. 24; H. Sira en gez.. Zijllaan 11; F. Wentzel, Linde laan 23; J. H. v. d. Stoel en gez.. Acacialaan 4; J. van Leeuwen en gez., Zyilaan 1; J. M. de Vries-Koolmoes en gez.. v. d. Doesstraat 41; W. v. d. Wijngaard, Hoogmadescheweg 29; Joh. C. Overdevest. Dr. van Rhijnstraat 1. Vertrokken: M. C. Vermeulen, n. Amster dam. Nic. Maesstraat 55 b; T. Rasser, n. Lei den, H. Rijndijk 19 (inw.)J. de Hoog n. Zwolle, Julianastraat 50: J, Moraal, n. Breda, Kon. Mil. Academie; H. J. Slegtenhorst-v. d. Heide. n. Leiden, Heerensingel 6; J. van Heusden. n, Lelden. H. Rijndijk 167; Wed. G. A. v. Dam-te Lie, n. Hazerswoude A 82: B. van Tol en gez., n. Leiden, Voorstraat 49; D. Visser en gez.. n. Leiden, Balistraat 66. Burgerlijke Stand. Geboren: Jozef Hieronymus Henricus, z. van H. A. Blom en J. M. W. van Rooijen; Anna Margaretha, d. van Ph. v. Waardhuizen en A. M. Slimmers; Rein, z. van S. P. v. d. Zwan en S. Chrispijn. Ondertrouwd: A. Ropda, 25 jaar en J. Riet veld, 22 jaar. NIEUWKOOP. Werkverschaffing. Zes steuntrekkende werkloozen uit deze gemeente zijn te werk gesteld bij de werk verschaffing „Groot Mijdrecht" te Mij drecht. Een daarvan heeft, inmiddels weder werk gevonden in het vrije bedrijf. TER AAR. Uitslag van den ballonwedstrijd. De door de Wilhelminavereeniging voor kinderen gehouden ballonwedstrijd heeft het resultaat gehad, dat de eerste prijs is gewonnen door Annie van Eijk Pd. Haar ballon werd gevonden te Arlon op de Bel- gisch-Fransche grens. De vinder heeft eveneens een prijs verworven. De tweede prijs werd toegekend aan Gerrie Reir.goufc, wier ballon te Voorkapel in België gevon den is; de derde prijs aan Annie van Vliet Gd. Deze laatste ballon was te Antwerpen gedaald. Burgerlijke Stand. Geboren: Anna Cornelia d. van J. L. Hooger vorst en L. Swarz; Cornelia Theresia Elisabeth d. van Joh. Hoogervorst en J. M. A. van Zaal. Overleden: Gerarda van der Hoorn. 71 jaar. Gehuwd: Gerrit den Brave. 32 jaar en Johanna Maria Catharina Knopperts, 30 jaar. Loop der Bevolking. 1 Gevestigd: Gijsbertha Agaha Handsdorp van Haarlemmermeer; Alida Marina Maria Robertz van Woerden; Jansje Schellingerhout van Zevenhoven. Vertrokken: Hendrik Bos naar Leiden: Christina Maria Verlaan naar Bodegraven; Antoinette Th. J. Robertz naar Steenwijker- wold; Wilhelmina v. d. Pijl naar Zoeterwoude; Marritje Winters naar Alphen aan den Rijn. NIEUWVEEN. Vergadering der R.K. Middenstandsvereen. De R.K. Middenstandsvereeniging, hield een ledenvergadering in hotel Schreuder. Door afwezigheid van den voorzitter, open de de secretaris, waarna de notulen werden gelezen, en onveranderd goedgekeurd. Hierna volgde bespreking „Centrale Raad". De heer J. Mol beval het bezoek der In Den Haag te houden vergadering ten zeerste aan. Als afgevaardigden werden benoemd de heer C. A. Campfens. Voorts werd be sloten voor de opengevallen plaatsen in het Hoofdbestuur de candidatuur te steu nen van de heeren J. Ponsioen te Alphen a. d. Rijn, en de heer Hooi. voorzitter van WADDINXVEEN Gevonden: een gehaakte muts, een portemonnaie, een autohoorn, een num merplaat en damesshawl, een zakmes, een beursje, een heerenrijwiel, een lederen jas en motorkap, een paar regenpijpen, een rieten koffer met Inhoud, een paar regen pijpen, een vulpotlood en een portemon naie: bij het politiebureau een kroes en een vischnet. WOUBRUGGE. Teraardebestelling van wijlen den heer W. J. v. d. Salm. Hedenmorgen vond in de Parochiekerk van O.L. Vr. Geboorte te Hoogmade de uitvaartdienst plaats voor de zielerust van wijlen den heer W. J. v. d. Salm, die alhier op 74 j. leeftijd overleed. De overledene was een geacht en ver dienstelijk ingezetene. Hij was ruim 30 jaar lid geweest van het Kerkbestuur, voorzit ter van de Coöp. Boerenleenbank, polder meester van den Vlietpolder en bestuurs lid van de Onderlinge Brandass. Wou- brugge. Bovendien heeft de overledene door zijn gaven van verstand en hart mede te stellen in dienst van kerk en maat schappij zeer velen aan zich verplicht. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door pastoor J. Lips. Onder de vele aanwezigen merkten wij o.a. op het kerkbestuur en verschillende deputaties van instellingen, waarin de overledene zitting had. Ook werd opgemerkt pater A. Hoppers, wnd. pastoor te Hoogmade van de kerk aan de Haagsche Schouw, weth. C. Lieverse en vele vrienden van den overledene. Na de H Mis hield de voorzitter van het kerkbestuur oastoor J. Lips een korte toe spraak waarin hij zich verplicht gevoelde bij het afscheid van den oudsten kerk meester tot allen een woord namens de "arochie te spreken en den overledene dank te betuigen voor diens 30-jarigen loopbaan als lid van het kerkbestuur en voor hetgeen de overledene voor de paro chie heeft gedaan en dat mag strekken als voorbeeld voor velen. Spr. sprak nog troost woorden tot de familieleden. Hierna werd het stoffelijk overschot grafwaarts gedragen en de beaarding ver richt acor pastoor J. Lips. De heer W. J. van der Salm t Zaterdag is in zijn woning te Of wegen on 78-jar gen leeftijd overleden de heer W. J. van der Salm. De overledene heeft gcdu'ende zijn leven een werkzaam deel gehad in het organisatieleven te Hoog made Zoo was hij geruimen tijd voorzit ter en daarna penningmeester van den T. B.. afd. Hoogmade. lid van het R.K. Armbestuur, voorzitter van de Coöp. Boe renleenbank te Hoogmade. poldermeester van den Vlietpolder. Meer dan 30 jaren en tot aan zijn dood is hij lid geweest van het R.K. Kerkbestuur. Baggerwerkzaamheden. B. en W. overwegen een regeling om de daarvoor in aanmerking komende tuin ders en veehouders in de gelegenheid te stellen tot het bekomen van bagger van de gemeente. Het baggerwerk zal in werkver schaffing worden uitgevoerd. Zij, die aan deze regeling willen deelnemen, betalen 25f,/o van de kosten, het Rijk en de ge meente betalen de rest. Deelnemers moe ten zich ter gemeente-secretarie melden. Raadsagenda. De Raad komt morgen des voorm. te half t'en in openbare vergadering bijeen, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen en beëediging van de waarn. gemeente-ontvanger; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Reclames schoolgeld; 4. Wijziging vekening-courant-overeenkomst met de N. V. Bank voor Ned. Gemeenten; 5. Behan deling rekening 1927; 6. Aanbieding be grootingen voor 1939 en benoeming van een commissie ad hoe; 7. Aankoop grond te Hoogmade; 8. Rondvraag. Burgerlijke Stand. Geboren: Barbera d. van J. Schippers en N. Bik. Getrouwd: Nicolaas van Leeuwen. 31 jaar en Jannetje Catharina Kammeraat 29 jaar. Loop der Bevolking. Ingekomen uit: Zoetermeer C. Havenaar, B 146; Alkemade, C. van Schie, B 377; Kamerik. J. Blob. B 129. Vertrokken: J. Stoof en gezin naar Leiden. Prinses Wilhelminastraat 45; D. van der Laan en gezin naar Alphen aan den Rijn, Middelweg 49: P. Zijderveld en gezin n. Ede. Veenendaal. B. en W. hebben aan den heer A. C. van Santen vergunning verleend tot her bouw van de voor eenigen tijd afgebrande woning te Ofwegen. De herbouw omvat woning, zomerhuis en veestalling. ZWAMMERDAM. De jaarlijksche Unie-collecte voor Scholen met den Bijbel heeft in deze ge meente opgebracht de som van f,91.87. Gevonden: een damespolshorloge en een heerenrijwiel. Inlichtingen ter ge meente-secretarie. COUPONS GERZ0N door sinds kort opgericht groothandeLsbedrijf in chocolade en suikerwerken, voor Leiden en omgeving. Sollicitaties zonder goede referenties zijn niet geweneoht. Brieven Bur. van dit Blad onder no. 1073. I toestellen, welke door hun geluidskwaliteit en afwerking steeds aan de spits staan, zijn uit voorraad leverbaar, door 1072 NIEUWE RIJN 57 (bij de Hooigr.) - TELEF. 1155 marten 40 tot 50 1064 leeftijd 15 a 16 jaar. Blikdrukkerij PAAUW ZOON Hooge Rijndijk 272. 1067 DISTRICTVERKOOPERS tegen provisiebasis gevraagd, in het bezit van een auto of motorrij - wiel, voor bezoeken en afleve ren uit voorraad v. bek. art. Br. no. 99, Adv. bur. Esed, Soestdijk 1060 Nog eenige nette kunnen geplaatst worden. N.V. Leidsche Broodfabirek, Mare 1. door ontw. jongedame (Mulo B) besch. mileu, in- of extern, liefst assistente bij tandarts e. d. Genegen ook huish. werk zaamheden te verrichten. Br. Bur. v. d. Blad no. 1447a. voor belegging van eenige vermogens te koop gevraagd, gele gen aan de Steenstraat, Breestraat, Haarlemmerstraat, Doeza- straat. Heerenstraat en naaste omgeving (verkooper kan huur- der blijven). Brieven met opgave van prijs, ligging, enz. onder I no. 1066 Bur. van dit Blad. Gevraagd een nette voor winkel- en kantoorwerk. Zeer goed kunnende rekenen en met geld omgaan. Brieven met verlangd salaris en refe renties Bur. v. d, BI. no. 1506a. Droste Verpleegster Cacao, met die be kende beeltenis van de Verpleegster, is een cacao van zeer bijzon dere kwaliteit. Een versterkende cacao, voedzaam, lekker en voordeelig. VERPLEEGSTERCACAO ALTIJD WELKOM! Spaart bons voor hop. ketel, beker, blad of bordje. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7