LAATSTE BERICHTEN LEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Dinsdag II October 1938 Binnenland Stadsnieuivs Buitenland BEURSO VERZICHT Uit de Rijnstreek BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN MARKT s—i Nieuwe collectieve arbeids overeenkomst voor A.T.O. en v. Gend en Loos. Na zeer langdurige onderhandelingen van de Directie van A.T.O.-Van Gend cn Loospersoneel met de vakbonden van Spoor- en Tramwegpersoneel waar in het personeel van de A.T.O. en Van Gend en Loospersoneel georganiseerd is. over verhooging van loonen enz., is eindelijk een nieuwe collectieve ar beidsovereenkomst tot stand gekomen. Daar de loonen bij concurreerende parti culiere ondernemingen aanmerkelijk lager zijn, werd het verzoek van de vakbonden om loonsverhooglng afgewezen. Ook het voorstel om een scheidsgerecht in te stel len, evenals bij de Ned. Spoorwegen, werd door de Directie niet aanvaard. Wel was de Directie bereid bij verschil van meening over de rechtvaardigheid van gegeven ont slagen een onpartijdig en hoogstaand per soon aan te wijzen. Voor de Directie der A.T.O. zal de uitspraak van dezen arbiter echter niet bindend zijn. Ook is in het nieuwe contract een wijzi ging gebracht over de periodieke loonsver- hoogingen. Aan het verzoek om het jon gere personeel hooger te bezoldigen is slechts tot een geringe hoogte tegemoet ge komen. De Directie was wel bereid om het v/erken op Zon- en feestdagen tot het al lernoodzakelijkste te beperken. Personeel dat met de voorgeschreven dienstkleeding gedurende vastgestelde ter mijn niet toekomt, zal tusschentijds nieu we kleeding verstrekt worden. KOLONEL LINDBERGH VAN WAALHAVEN VERTROKKEN. Vanmorgen om vijf minuten voor elf is kolonel Charles Lindbergh, die gistermid dag met zijn vrouw op het vliegveld Waal haven met zijn privé-toestel is neerge streken, weer vertrokken (Men zie ook el ders in dit Blad) Ofschoon hij volstrekt weigerde eenige mededeeling te verstrek ken, zijn er aan zekerheid grenzende ver moedens, die er op wijzen, dat Lindbergh koers zette naar het vliegveld Tempelhof te Berlijn. HET INTERNATIONAAL KATHOLIEK RADIO-BUREAU. In den middag van den tweeden dag der jaarvergadering van 't Internationaal Ka tholiek Radio-Bureau te Hilversum hebben de vertegenwoordigers der verschillende landen een bezoek gebracht aan het stad huis te Hilversum. In de avondvergadering werden nog eeni ge conclusies besproken met betrekking tot het ziekenapostolaat., terwijl ook een uit voerige gedachtenwisseling plaats vond over de uitgave in het Fransch van de goede katholieke luisterspelen Ir. de bij het I. K. R. aangesloten landen. Overeengekomen werd, dat de volgende Jaarvergadering in Mei 1939 te Parijs zal wordep gehouden. Hedenochtend tijdens de laatste bijeen komst van deze jaarvergadering had voor al het exposé van den heer Jordan, Euro- peesch vertegenwoordiger van de N.B.C. in Europa de aandacht. Zeer uitvoerig werd toegelicht, de stand van de Katholieke uit zendingen in de Vereenlgde Staten. Tenslotte werd een bezoek gebracht aan den zender te Hilversum. HEVIGE AARDSCHOK IN DE BUURT VAN MENADO. Menado, 11 October, (Aneta). Heden te 4.45 v.m. is te Menado (Cele bes) een zeer hevige aardschok geconsta teerd, welke bijna twee minuten aan hield. Deze schok werd gevolgd door een lichtere en kortere beving te 8.15 v.m. Ook te Premboen (residentie Kedoe) is deze schok gevoeld. Het meteorologisch observatorium te Batavia registreerde de hevige beving te 4.23 uur voorm. op een afstand van 2600 K M. Het epicentrum lag ten Zuid-Oosten van Menado. DE TE VOEREN GRAANPOLITIEK. Commissie van onderzoek geïnstalleerd. Hedenmiddag heeft de minister van eco nomische zaken de commissie van onder zoek inzake de in de toekomst te voeren graanpolitiek geïnstalleerd. De minister schetste de samengesteld heid van het vraagstuk, waar','oor de com missie zich ziet gesteld. Zij zal zich in de eerste plaats moeten afvragen, in welk opzicht een loonende graanbouw, die oogenschijnlijk geheel afhankelijk is van de internationale graanprijzen, voor den N-.clerlandschen landbouw elsch is. Voorts bracht de minister als onderdeel van het commissie-onderzoek het vraag stuk van de afwenteling van den steun aan den graanbouw op den consument, res pectievelijk den handel of de verwerkende industrieën, onder de bijzondere aandacht, omdat er van de prijsverhoogende neiging, die de steun ten gevolge heeft, in sociaal en economisch opzicht schadelijke gevol gen kunnen uitgaan op andere bevolkings- en bedrijfsgroepen dan de graanverbouwers en op de economische positie van ons land tegenover het buitenland. Na de overtuiging te hebben uitgespro ken, dat de samenstelling der commissie waarborg biedt voor een deskundige be handeling van het moeilijke vraagstuk. Vtrkiaarde de minister haar voor geïnstal leerd. De toespraak van den minister werd door den voorzitter der commissie, ir: S. L. Louwes, beantwoord. HET DOODELIJK SCHIETONGEVAL IN DE CHASSE-KAZERNE TE BREDA. Voorwaardelijke straf geëischt. Voor den Krijgsraad te Breda is heden be handeld de zaak tegen den 26-jarigen J. W. de Gr., afkomstig uit Rotterdam, reserve tweede-luitenant van het zesde regiment infanterie te Breda, die zidh te verant woorden had wegens het feit, dat het aan zijn sohuld te wijten is, dat de dienstplich tige soldaat H. W. van Dongen op 23 Juni JJ. te Breda door een schot uit een geladen dienstpistool zoodanig in het hoofd is ge troffen, dat deze korten tijd daarna over leed. Oip 23 Juni heeft de reserve-luitenant aan den soldaat van der Gouw overgegeven een dienstpistool, teneinde het schoon te laten maken, terwijl hij wist, dat de sol daat niet de noodlge kennis en ervaring bezat om met een dergelijk vuurwapen om te gaan, terwijl hij ziidh van te voren niet heeft overtuigd of het wapen al dan niet geladen was. Toen van der Gouw op de ka mer kwam, heeft hij het pistool op een krib gelegd De soldaat van Hout zag het wapen lig gen en nam het vervolgens in handen. Plotseling ging het af en de soldaat van Dongen werd door een kogel getroffen en overleed spoedig aan de gevolgen van de verwondingen. De beklaagde voerde niets te zijner verdediging aan, doch sprak zijn leedwezen uit over het feit, dat door zijn daad de soldaat van Dongen is overleden. De auditeur-militair hierna requisitoir nemend, achtte den schuld van den be klaagde bewezen en eischt tegen hem een voorwaardelijke hechtenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. De verdediging vroeg vrijspraak. De krijgsraad zal over veertien dagen uit spraak doen. GEMEENTERAADSZITTING, De Gemeenteraad is bijeengeroepen tegen Donderdagmiddag a.s. 1 uur. De agenda vermeldt: het verleenen van eervol ontslag aan prof. dr. L. Knappert als curator van het Stedelijk Gymnasium en een voorstel tot het inbrengen in de Sport stichting van het sportveld voor militaire oefeningen aan den Haagweg. ACADEMISCHE EXAMENS. Geslaagd voor het candidaatsexamen rechten: de dames C. H. de Rijcke (Rot terdam) en D. Stoel (Rijswijk) en de heer W. A. Frowein Nunspeet)voorts de da mes C. Eggermont (Den Haag); J. C. Th. Ilsen (idem); en de heeren P. Cleve- ringa (Leeuwarden); J. A. Boreel de Mau- regnault (Den Haag); G. J. Balkenstein (idem). Voor het candidaatsexamen Indisch recht: de heeren H. Stolp (Den Haag): A. F. Moerkerken van der Meulen (Zoeter- meer). Mr. D. Goedhuis, toegelaten als pri vaat-docent in het luchtrecht aan de Rijksuniversiteit alhier, zal zijn colleges aanvangen met het houden van een open bare les op Woensdag 19 October a.s. des namiddags te 4.15 uur in het klein-audito- rium van het Academiegebouw. Gistermiddag is mej. C. J. de V. alhier door de politie aangehouden. Zij wordt er van verdacht in dienstbetrekking kleeding- stukken en enkele zilveren voorwerpen te hebben ontvreemd. Na verhoor is zij op vrije voeten gesteld. Gistermiddag is de 7-jarige C, V., wo nende aan de le Binnenvestgracht alhier, van een ijzeren hek aan de 2de Binnen vestgracht gevallen. Met een hoofdwonde is het ventje naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Bii K.B. van 5 October j.l. zijn de heeren W. van Rijn en J. Sleurink, cadet- sergeant bij de M A, te Breda benoemd en aangesteld tot tweede luitenant bii het 4e regiment infanterie alhier. Onze oud-stad genoot. de heer J. M. Secrève is in gelijke rang benoemd bij het 20ste regiment in fanterie. De Hongaarsche eischen gaan te ver. De Hongaarsche eischen gaan veel verder dan men aanvankelijk geloofd heeft. Behalve den afstand van zekere distric ten vraagt de Hongaarsche delegatie een volksstemming in de rest van Slowakije en Subkarpatisch Rusland. De Tsjecho-Slo- waaksche delegatie wijst een volksstemming met beslistheid af en in officieele Tsjecho- Slowaaksche kringen acht men de Hon gaarsche eischen in hun tegenwoordigen omvang onaanvaardbaar. De Hongaren eischen n.l afstand van een gebied, waarop naast 670.000 Hongaren. 450.000 Slowaken en Russen wonen. Indien deze eischen zouden worden ingewilligd, zouden in Slowakije slechts twee millioen Slowaken blijven, terwiil in Hongarije een Slowaaksche minderheid van 750.000 men- schen zou ontstaan. Verder willen de Hon garen afstand van een gebied met een Duitsche bevolking Met het oog op de geo grafische ligging van Slowakije worden deze eischen volkomen onaanvaardbaar geacht De opgeëischte districten vormen de zui delijke laagvlakte van Slowakije, de graan schuur van het land. In Kosice liggen zeer belangrijke mijnen en het verlies daarvan zou de geheele industrie van Slowakije en zelfs die van geheel Tsjecho-Slowakije in een allermoeilijksten toestand brengen. De leiders der Tsjecho-Slowaaksche dele. gatle zijn gisteravond van Komarno naar Bratislava vertrokken, waar zij belangrijke besprekingen met deskundigen zullen heb ben. Vanmiddag zouden zij terugkeeren. De gemengde commissie van deskundigen be studeert beide standpunten. Men geeft uiting aan de hoop, dat de onderhandelin gen niet afgebroken zullen worden en dat men tot een bevredigend accoord zal ko men. STAKING OP DE LONDENSCHE STATIONS. Het feit, dat kruiers, controleurs en an dere beambten van de Londensche stations Euston en St. Pancras gistermiddag vrij onverwachts in staking zijn gegaan, heeft nog al wat verwarring doen ontstaan. Van ochtend vroeg waren inspecteurs, voorwer kers en andere vrijwilligers bezig met de verzorging van de pakketpost. Gisteravond was besloten, dat de staking, die ontstaan is door tewerkstelling van een niet-georga- niseerde, zou worden voortgezet. De stakers houden vandaag een massavergadering en men vreest, dat de beweging zich zal uit breiden. Vanmorgen waren bij de ingangen van het Eustonstation stakingsposten ge plaatst. DE POLEN IN TESCHEN. De regeeringen van Polen en Tsjecho- Slowakije hebben besprekingen aange knoopt over de definitieve afbakening der grenzen. Wat nu andere Poolsche eischen betreft, zooals de aanspraken op Czad, Spisz en Orawa in Slowakije, in Poolsche regeeringskringen zegt men: „Deze kwestie gaat niet meer de regeering te Praag aan, maar uitsluitend de Slowaaksche natie, met welke Polen het vraagstuk direct zal regelen". Volgens inlichtingen uit goede bron, ge publiceerd door de „Wieczor Warsawski", hebben de Slowaaksche districten, waarop Polen aanspraak zou kunnen maken op ethnografische gronden een gezamenlijke oppervlakte van 2400 vierkante kilometers. De economische beteeken is is echter gering in vergelijking tot de waarde wam het thans bezette gebied. VROEGE SNEEUW IN DE ALPEN. Het heeft in de laatste dagen in de Alpen tot op 2000 meter gesneeuwd. De sneeuw ligt vrij hoog. De temperatuur is iets gestegen. v. d. Wetering Jacobus Wilhelm Maria, Z. van C. W, Sebel en Chr. H. Döll George, Z. van A. Rijneveld en J. Houtman Cornells Johannes, Z. van C. P. Vliet Vlieland en M. C. A. Verhoeven. GEHUWD: W. B. Devilee jm. en J. M. v. Dijk jd. J. P. Jansen jm en J. J. Wiekhart jd. J. Lep pers Jm. en M. Nieuwenburg jd. OVERLEDEN J. A. Hermans, hsvr. van B. H. J. v. Linden 66 J. J. de Jonge, M. 57 j. POLEN EN DANTZIG. Gauleister Forster heeft bij de opening van een nat. socialistische arbeidsweek te Dantzig verklaard, dat de goede betrekkin gen tusschen de vrije stad en Polen voort duren. Tevens deelde hij mede, dat den laatste tijd 2000 Joden de stad verlaten heb ben, Hij voegde eraan toe, dat de emigran ten. die zich aan delicten tegen Dantzig hadden schuldig gemaakt, van hun natio naliteit zullen worden beroofd. STRIJD TEGEN DE BUILENPEST. De Boliviaansche stad Choreti zal volko men worden afgebrand, alleen om de bui lenpest te bestrijden, welke deze plaats on bewoonbaar heeft gemaakt. 8 K.M. meer naar het Zuiden zal een nieuwe stad wor den gebouwd, 100.000 werklieden zullen nieuiwe hygiënische woningen bouwen. DUITSCHE VALUTA IN SUDETEN- GEBIED. De gevolmaohtigde voor het vierjaren plan, generaal Goering, heeft verordend, dat in de Sudeten-Duitsche gebieden van 11 October af naast de Tsjechoslowaaksche kroon, de rijksmark wettig betaalmiddel zal zijn. Een TsjechosLowaaksche kroon zal ge lijk staan met 12 rijkspfennige. ALPHEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Geertje, D. van Cornells Johannes Pels en Geertje van Veen. Geboren: Hendrik Jan, Z. van Hendrik Bloos en Elizabeth Catharlna Topsvoort Cornelia Maria, D. van Dirk Kwakernaak en Neeltje van Zwieten. Ondertrouwd: Arie Vink 26 j. en Jacoba Kas 25 J. van Nieuwkoop Johannes Laterveer 26 j. en Elisabeth van der Born 24 j. Theo- dorus Petrus Visser 24 j. van Rotterdam en Hendrika Gerarda v. d. Sloot 30 j. Gijsbert den Hollander 25 j. en Anna Dina van den Berg 25 j. van Hazerswoude, Gehuwd: Jan Jacob den Boer 26 j. van Rotterdam en Wilhelmijntje van Nood 22 j. Overleden: Theodora Maria Juliana van den IJssel 6 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Anna J. Spaan, Oranjestraat 48 Catharlna van Biemen, St. Jorlsstr. 5 Gijsbertus J. de Bruin. Hooftstr. 21 Aartje Karssen, Willemstr. 41 Dirk Budding. Pr. Hendrikstr. 21 Pieternella M. Nieuwenhui- zen, Hoorn 386 Theodora J. Teunissen, Hoorn 79. Gevestigd: Geertruida M. Janmaat, Noord einde 65 Cornelia A. Verleun, Hooftstr. 269 Gerrit den Otter, Hooftstr. 19 Apolonia H. v. Poelgeest. Stationsstr. 24 Johannes W. v. d. Poel. Torenstr. 8 Louise M. van Rijn, Emma- laan 90 d Carel W, Th. van Sorgen en gezin, De Smethstraat. 17 Johan S. E. Huizinga, Pr. Hendrikstraat 29 c. Vertrokken: Naar Amersfoort. Utrecht-sche- weg 266, Maria C. Hoogteijling Naar Wou- brugge, B. 58, Johanna A. Pell Naar Hille- gersberg, Berglaan 64, Wilhelmijntje v. Nood Utrecht. Amsterdamschestraatweg 62. Hen- drikus van Wijk en gezin Deventer, Pols straat 51. Jan D. de Jong. Rectificatie huwelijksaangiften Zaterdag 8 Oct. J. J. v. Loef jm. 23 j. en J. L. de Jonge jd. 22 j. D. J. Verhoeven jm. 28 j. en A. E. v. d. Pot jd. 19 j. J. M. Wakka jm. 21 j. en S. A. de Graaf jd. 22 j. H, v. Meurs jm. en H. Klein, Wed. GEBOREN: Elisabeth, D. van J. G. Arbouw en E. Delfos Rudolf Hugo, Z. van C. v. d. Bijl en H. Rem- melenkamp Cornelia Louise. D. van C. F. Wisse en L. Saintfliet Johanna Maria, D. van P. Ronteltap en C. Overschie Ibeltje, D. van J. de Graaf en C. v. Oosten Johannes Arnoldus, Z. van N, C. de Haas en S. Rijsdam Johanna Antonia, D. van H. Pierhagen en C. W. de Leeuw Job, Z. van A. v. d. Luit en P. Crispijn Jan, Z. van J. van Iterson en E. Singerling Maria. D. van J. Molnar en E. G. Vogels Hendrika Johanna. D. van N. Bave- laar en J. Heijink Huberdina, D. van P. v. d. Meer en M. S. v. Maanen Johanna. D. van H. van Klaveren en J. ten Harmsen Bastiaan, D. van M. v. d. Plas en J. v. Beelen Johanna Maria Clasina. D. van M. Korsuize en D. W. AMSTERDAM, 11 Oct. De effectenbeurzen zijn nog altijd zeer gevoe lig voor de politiek. Het ziet er thans wel niet naar uit, dat de tegenstellingen tusschen de mogsndhedengroepen grooter zullen worden, maar de jongste evenementen hebben een zoo heftige beroering teweeg gebracht, dat men door berichten van minder pleizierigen aard spoedig wordt opgeschrikt. Te Amsterdam on dervond men gisteren de uitwerking van de door Hitier gehouden rede en de relletjes in Weenen. Ook in Wallstreet werd men hierdoor onaangenaam getroffen en de indicaties om trent het zakenleven in de Ver. Staten, welke meerendeels van een gunstige strekking waren, werden hierdoor volkomen geneutraliseerd, zoo dat zich voor verscheidene aandeelen een in zinking voltrok, die overigens niet van ernsti- gen aard was. Hetgeen omtrent het Amerikaan- sche zakenleven wordt vernemen, stemt overi gens hoopvol. De staalfabrieken hebben haar werkzaamheden kunnen uitbreiden en de staal industrie werkt op het oogenblik op 51.4% van haar capaciteit, waarmede de hoogste stand van dit jaar is bereikt. De afleveringen van de U.S. Steel Corporation bewegen zich in een stijgende lijn en zooals bekend, vormt deze onderneming een goede maatstaf voor de ge heele staalnijverheid. Men verwacht dat de be drijvigheid eerlang nog verder zal toenemen. Een gunstige aangelegenheid is voorts de ver hooging van den koperprijs. Deze verhooging houdt weliswaar gedeeltelijk verband met de restrictiepolitiek, doch is toch ook een gevolg van het toenemende verbruik. Dat vrijwel alle takken van nijverheid haar producties hebben weten op te voeren, komt goed tot uitdrukking in het indexcijfer van de Federal Reserve Board dat voor de maand September een cijfer van 90 aantoont, waarmede op het hoogste peil van 1938 werd aangekomen. Nadien heeft de verbetering echter onverminderd aangehouden. Wanneer er tenslotte de aandacht op wordt gevestigd dat de staking bij de Chrysler Cor poration is opgeheven, waarmede een lastige arbeiderskwestie is opgelost, dan treedt helder aan het licht, dat er op het oogenblik genoeg zaam factoren zijn, welke aan het in de Ver. Staten bestaande optimisme verder voedsel kunnen geven. De middagbeurs. Het zakenverkeer op de Amsterdamsche ef fectenbeurs was heden van kalmen aard. De ondernemingslust was nog zeer gering en de omzetten waren daarmede in overeenstemming. Aanvankelijk werden verscheidene der toonaan gevende aandeelen op een lichtelijk verlaagd peil verhandeld, doch onder beurstijd kwamen geen groote variaties voor en later op den mid dag viel zelfs weer een kleine verbetering waar te nemen. Alles bij elkander maakte de markt toch een indruk van lusteloosheid. Voor Ame- rikaansche fondsen was de belangstelling be koeld, doch dit is een bekend verschijnsel, wan neer de koersen te New York niet naar boven gaan. De Staalaandeelen en de Koperwaarden wer den meerendeels even beneden de vorige slót- noteeringen ingezet, doch daarna werd goed weerstand geboden en onder beurstijd kon de stemming voor de Yankee-shares dan ook prijs houdend worden genoemd. De omzetten waren echter gering en de koersvariaties zeer klein. In locale waarden was weinig te doen Ko ninklijken werden wederom iets lager ingezet en zakten reeds spoedig nog een kleinigheid in, waarna zich later op den middag een kleine verbetering voordeed. Op de Suikerafdeeling ontwikkelde zich een kleine affaire in H.V.A.'s, die na aanvankelijk een benedenwaartsche riching te hebben ge volgd. zich tenslotte konden redresseeren en uit eindelijk op ongeveer het peil van de vorige slotnoteeringen weerstand boden. De Industrieelen hadden een kalm verloop. Eegin-beurs vormde zich even een open hoek in de aandeelen Fokker, die verscheidene pro centen hooger werden ingezet en daarna nog eenige punten naar boven liepen, zoodat een koerswinst van een veertiental procenten kon worden geboekt. Philipsaandeelen openden bo ven de vorige slotkoersen, maar konden zich niet geheel handhaven en zagen vervolgens enkele punten verloren gaan. Unilevers en A.K.U.'s kwamen in doorsnee een kleinigheid lager te liggen. De Scheepvaartpapieren gaven eenige beweging te zien, in het bijzonder voor Ned. Scheepvaartunie's en aandeelen Koninklijke Boot. De koersen waren zoo goed als onver anderd, maar de stemming was prijshoudend. Tabakken waren wederom verlaten. Aandee len Deli Mfj. en Senembah's werden iets lager genoteerd. Rubberaandeelen hadden een rustig voorko men. Amsterdam Rubbers volgden aanvankelijk een benedenwaartsche lijn, doch liepen later naar boven. De beleggingsmarkt was stil. Van de Oude Schuld werden de integralen wederom lager ge noteerd, terwijl daarentegen de obligatiën nog een kleinigheid naar boven liepen. De obliga tiën uit de nieuwe emissie, alsmede de obliga tiën Nederlandsch-Indië waren zoo goed als on veranderd. Fransche fondsen hadden een on geanimeerd verloop en vertoonden een kleine neiging tot reageeren. Duitsche waarden waren onregelmatig met slechts geringe koersverschil len. WISSELKOERSEN Londen 8.76 3/8 (8.77 3/8). Berlijn 73.75 (73.70), Parijs 4.89 3/4 14.90 1 4). Brussel 31.16 (31.17). Zwitserland 41.83 (41.92). Ko penhagen Stockholm 45 15. Oslo 44.05 (44.10). New-York 1.84 3/16 (1.84 13 16). Praag 6.36 (6.25). Lire Bankpapier (7. Prolongatie Va pet.. Part. disc. 1/4 pet.. Daggeld 1/4 pet. Registermarken 31, Crediet Sperrmarken 91/4, Effectensperrmarken 8 7/8, Reis marken 47. Bankpapier 29 1/4. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. LEIDEN, 10 Oct. 1938. Noteering coöp. groen ten-. fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstr." Witte Kool f. 2.10; Roode Kool f. 1.103.80; Savoye Kool f. 3.203.50; Groene Kool f. 1.50--3.40; Boerenkool f. 1.502; Prei f. 1.50—2.80: Kroten f. 1.80—3.20; Kroten ge kookt f.4—6; Uien f. 1.20—2.80; Peen f. 1.80— 3.40; Spruiten f.2—9; Aardappelen f.2.302.40: Sla f.35; Druiven f.1832; Snijboonen f.3 21; Stokboonen f.5—20: Pronkboonen f.35; St-amboonen f.325 Postelein f.2—7: Spinazie f.1—15; Tomaten A f. 4—9.60. B f. 4-9.30. C f.4—7.80. CC f.4—6.20 per 100 K.G. Andijvie f. 0.301.30; Komkommers f. 1—4.30; Bloem kool f. 1.50- 5.60; Meloenen f.5—14; Salade f. 0.40—4.50; Perziken f. 2.10—12.50; Knolselde- rie f. 13 per 100 stuks. Kroten f. 0.501.36; Pieterselie f. 0.300.70; Radijs f. 0.40; Selderi® f. 0.301.10; Bleekselderie f.39; Peen f. 1.50 4.60 per 100 bos. LEIDEN, 11 Oct. 1938. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd totaal 155, 150 zwaar, 5 licht. Prijs 56, oó, 54, 53 ct. per k.g. levend gewicht. Han del sleepend, afloop minder. BODEGRAVEN, 11 Oct. Aangevoerd 286 par tijen Goudsche kaas, alle met rijksmerk, to taal 12.827 stuks, wegende 115.830 K.G. Prijs le srt, f.2728, 2e srt, f.2426; zwaardere tot f.29. Handel matig. BOSKOOP, 10 October. Rozen per bos van 20 stuks: Pechtold 4268 ct.; Wendland 5975 ct.; Hadley 80110 ct.; Claudius Pernet 5070 ct.; Briarclif 3765 ct.; Butterfly 4166 ct.; Ste ward 30—40 ct.; Wilh. Kordes 45—58 ct.; Mac. Keiler 3646 ct.; Rosalandia 4159 ct.!; Florex 4662 ct.; Phoe'oe 5780 ct.; Vierlanden 6590 ct.; Chas B. Kilham 26—35 ct.; Edith Helen 92 162 ct.; Aug. Noack 4050 ct.; Else Poulsen 3448 ct.; Gloria Mundi 3050 ct.; Ellen Poul sen 3452 ct.Paul Grampel 3648 ct.; Rosa Mundi 86—110 ct.; Mevr. v. Straaten van Nes 2030 ct.; Ingar OhLson 96116 ct.; Queen Mary 6070 ct.; Gemengde rozen 1834 ct.; Chrysanthen, grootbl. 10 st. 80—100 ct.; idem tros 10 st. 1424 ct.; Pernettia 10 st. 2844 ct.; Ligustrum 10 st. 813 ct.; Asparagus 10 st. 10 —15 ct.; Physalis Franchettii 10 st, 11—18 ct.; Gerbera 10 st. 1921 ct.; Clematis Prins Hen drik 10 st. f. 1.201.30; Clematis Mevrouw Le Coultre 10 stuks f. 1.021.50; Pernettia i kluit; per stuk 1418 ct. HAZERSWOUDE. 10 October. - Aangevoerd 3147 eieren. Prijs kipeieren f. 4.955.35 per 100; eendeieren f. 3.103.25 per 100; prijs kippen 50 75 ct. per stuk. HONSELERSDIJK. 10 Oct. Bloemenveiling - Spectrum f. 1.903.00; Salmon f. 2.203.80; rose f. 3.60—6.20; geel f. 2.80—4.40; Wit f. 3-^1.70; Gemengd f. 3.50—5.90; Gerbera f. 5.10—6.80; Jap/Lelie f7.309.90; Rozen f2.505.30; pui ling 16—15; Peach 10—17; Geel 17—19; Yellow 16; Rayonanthe 514; Woolman 912; Choco f. 2.70-^1.20; Crayfordis f. 3.80—5.30 per 100; Plumosa 15—31; Sprengerie 916; Freesia 8 16; Geel 2637; Phoenix 6—13: Gold Finder 615; Harvester 512 per bos. KATWIJK AAN DEN RIJN, 10 Oct. Groen- tenveiling: Bloemkool I f. 2.704.60, idem II f. 1.502.50; Bospeen f. 4.405.70; Andijvie 80 100 ct,. alles per 100 stuks. Roode kool f. 1 2.70; Gele kool f. 1.60—3.80; Uien f. 1.50—2.25; Prinsesseboonen f.614; Snijboonen f.713, alles per 100 KG. Waspeen f. 0.400.85; Kroten f. 0.300.60 per kist van 20 KG. LEIDSCHENDAM, 10 Oct. Gele komkommers le srt. f.49.50, 2e srt. f.23.80, 3e srt. f. 1.10; Kropsla le srt. f. 1—3.80, 2e srt, f0.301.20; Stoofsla f.36.50; Peen f.24.50; Bloemkool le srt. f.47.50, 2e srt. f. 1.503; Tomaten, midd. f.24.80. groote ronde f.25, 2e srt. f.2 4.70, 3e srt. f22.50. bonken f. 2, rijp f. 2.50 3.50; Andijvie per 100 f. 0.401.20. per 100 kg. f.23.50; Spinazie 4 kg. f0.100.38; Postelein f.23.80; Snijboonen f.620; Spercieboonen f.8—24; Prei f.2—3.50; Seldery f. 0.60—1.20; Meloenen f.27; Druiven f.915.80. NAALDWIJK, 1 OOct, Aardbeien 60; Alicante 2225; Frankenthaler 30—39; Champion 36— t4; Muscaat 34—35; Kasboonen 1017; enkele 2021; Frambozen 5065: Snijboonen 8—11; Postelein 34; Spinazie 4; Tafelappelen 1320; Peren 1537; stoofappelen 912; Peren 817 p. KG.; Andijvie 5060; Eieren f. 3.405.10 per 100; Tomaten 67, B 70. C 51: Spruiten 50—60: dubb. boonen z. draad 70100 per bak; prei f. 1.502.20; Roode kool f,1.402.20; Savove- kool f. 2.40—2.90: Chin, kool f. 10—1.20 per 100 KG.: Bloemkool 23; netmeloen 1417; Ana nas 1722; Perziken 811. 2de soort 57 per stuk. NIEUW VENNEP. 10 Oct. 4260 Kippen eieren 4.805.30; 2060 Heneieren 2.903.40; Oude Kippen 45—60. PURMEREND, 11 Oct. Gemeentel. Kaas- beurs. Verhandeld 17 partijen, wegende 54.000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f23.50. Klei ne boeren f.624: volvette f.127; boter f. 1.42 —1.44. Runderen, totaal 535 stuks. Vette koeien 64—70 per kilo; gelde koeien 120185; melk koeien 180260 per stuk; stieren 4452 per kilo; paarden 90160 per stuk; vette kalveren 2848 per kilo; nuchtere kalveren voor de slacht f712nuchtere kalveren voor de fok 11118 per stuk; vette varkens voor de slacht 5254 per kilo; magere varkens 2436; biggen j 1218; schapen 1625; bokken 216 per stuk. Kipeieren 4.755.25; eendeieren 2.90 per 100 st.; piepkuikens 5562%; oude kippen en hanen 31 42% per kilo; konijnen 301.75: eenden 20— 60 per stuk; duiven 40 per paar; Ganzen 2.35 —2.90 per stuk. Coöp. Centrale Eierveiling Pui-merend G.A. Aanvoer 90.000 eendeieren 33.10; broedeieren 2.65—2.90; 15.000 kipeieren 65/66 kg. f. 5.25—5.35 63/64 kg. 5.205.30; 60 '62 kg. 5.15—5.25: 58 59 kg. 5—5.10; 56/57 kg. 4.75—5: 53/55 kg. 4.50— 4.80; 50/52 kg. 3.90—4.40; 45/49 kg. 3—3.80 RIJNSBURG. 10 October. Groote Chrysan ten Puiling 10—12: Blanche partout f.6—6.90; TrosChrysanthenHarvest 7—14; Frank Field 1222; Goudvlinder 1418; Engelsch bruin 16 22; Phenix 714; Normandië 812; Elta 46: Climax 810; Putasters 46: Fiscales 820; Asters gemengd 3546. RIJNSBURG, 10 October. Groentenveiling - Aardappelen f0.600.70; Kroten f0.500.65; Waschüeen f. 0.400.75; Bloemkool I f.35; id. II f. 1.50—2.50; Roodekool f. 1.80—2.20; Gele kool f. 1.90—2.30; Groene kool f.3—4.50; Uien f. 1.80 —2.20. ROELOFARENDSVEEN. 10 October. - Aard beien 1620 ct. per doosje; Druiven 1112 ct. per pond; Tomaten A f. 0.601.60, B f. 0.75— 1.60, C f. 0.501.40, CC f. 0.50 per bak van 25 pond; Bloemkool f. 1.507.00; Andijvie f. 0.60 1.30; Sla f. 0.302.80 per 100 stuks; Kassnijboo- nen f. 1.101.35, idem stek f. 0.500.55 oer 10 Kilogram. ROTTERDAM, Binnenl. Granen. Haver f. 6 6.75; Chev. Gerst f. 7.758.10; Wintergerst f7.40 7.75; Rogge f7.507.75; KI. gr. erwten f.9 10.25, prima grove kwaliteit er boven. Schokker- erwten van f. 1112.25, prima grove kwaliteit er boven; Br. boonen f.21—22; Kogelboonen f.3034, jarige Kogelboonen gevraagd; Duiven- boonen f.1011.50; Voerlijnzaad f.88.40; Karwijzaal f. 20.50—21.50. inclusief; BI. Maan zaad f.24—26.25. Alles per 100 K.G. netto. ROTTERDAM. 11 Oct. Veemarkt, Totaal aanvoer 4688. 167 paarden, 10 veulens. 1450 magere runderen, 839 vette runderen, 30 vette kalveren. 634 graskalveren, 877 nuchtere kal veren. 517 schapen en lammeren. 5 varkens. 101 bokken en geiten. Prijzen p. K.G.: Vetie koeien le kwal. 71. 2e kwal. 60. 3e kwal. 4050; vette ossen. 69. 57, 4151; stieren 62, 55, 50; vette kalveren 108, 98, 6070; schapen 43. 35. 20; lammeren 50, 45, 40; graskalveren 52. <!2; nuchtere kalveren 46, 41, 36; slachtpaarden 31. 46, 36. Prijzen per stuk: Schapen le kwal. 24, 2e kwal. 20. 3e kwal 16: Lammeren 16. 13, 10; nuchtere slachtkalveren 13. 9, 7; nuchtere fok- kalveren 25. 21, 18; slachtpaarden 215, 175, 110; werkpaarden 330. 240, 180; hitten 210. 193, 100; stieren 205, 210, 155; kalf koeien 280, 220. 150; melkkoeien 275, 220, 160; varekoeien 200, 160. 140; vaarzen 190, 170, 150; pinken 155, 125, 100; I graskalveren 55, 45, 30; bokken en geiten 13. 10. 5. I TER-AAR. 10 October. Centrale Veiling. Spi nazie 1024 ct.. Andijvie 15—21 ct. per kist van 4 KG. Witte Pronkb. f.30—38; Spekboonen f. 1.05 per 10 KG. Postelein f. 4. Breekpe:n f 2.50 2.80; Uien f.3; Roode kool f. 1.40—2.30; Witte kool f.2: Savoye kool f.2.30—2.80. alles per 100 KG. Kroten f. 1.90—2.10; Peen f. 4.70 p. 100 bos; Sla per 100 stuks f. 0.70, Bloemkool f. 1.50— 5: Meloenen f.9; Komkommers f.2; Tomaten A f 24; Kassnijboonen f. 1—1.35. I ZOETERWOUDE. 10 Oct Eierveiling. Aan- i gevoerd 1500 eieren. Prijzen per 100 stuks. Kippeneieren 5.10—5.40: kuikeneieren 3.10—3.70 j eendeieren 3.40. Kaas 29 ct. p. pond. Pluimvee: kippen 5070; hanen 2565; konijnen 1.05— 1.35; duiven 14 alles per stuk.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3