VANGE SALTS Broodprijsverlaging Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 8 Odober 193^ De ramp van „Maria II" de AGENDA HARDNEKKIGE RHEUMATIEK BESTRIJDT MEN MET: „DUBBELE WERKING" PAARD AAN KOMEN LOOPEN. N.V. ELECTRIC1TEITSBEDRIJF HILLEGOM—LISSE—SASSENHEIM. Aan het jaarverslag van de N V. Electri- clteitsbedriif HillegomLisseSassenheim gevestigd te Lisse, ontleenen wij het vol gende: Het aantal aangesloten perceelen nam toe met 153, waardoor het aantal afne mers steeg tot 5837. De stroominkoon van de lichtfabrieken te Leiden overschreed voor het eerst sinds ue oprichting van het bedrijf de 2' millioen KWIJ. De verkoop bedroeg 2.215.349 K.W.U. wat een vermeer dering van 8'/i »/o be'eekent tegenover het voorgaande jaar. De hoogst maximale be lasting was 1000 kWh. Het kabelnet, met inbegrip van de huisaanslu tingen werd uitgebreid me: een totale lengte van 6 kilometer, waardoor aan het eind van het boekjaar bijna 20 kilometer kabel onder den .grond lag. In gebruik zijn 19 transforma torenstations met tolaal 20 transformatoren met een capaciteit van 1835 kVa. Op het net waren aangesloten 661 electro-motoren met een vermogen van 1422 pK. De straatverlichting bestond uit 516 lantaarns met een capaciteit van 41.202 Watt, Het gemiddeld verbruik per aanslu - ting steeg van 363 kWu in 1036 tot 385 kWu in 1937. Het gestorte aandeelenkapitaal bedroeg f 29.500. terwijl de leeningschuld e nd 1937 nog groot was f 482 000 Voor uitbreiding werd in het afgeloopen boekjaar uitgegeven f 27.602,26, afgeschreven werd f. 34.440 77. De aanschaffingswaarde der activa beliep f. 1.048.471.03, in den loop der jaren werd afgeschreven in totaal f. 514.213.32, zoodat de boekwaarde der bezittingen bedroeg f 534.257.71, Er werd een netto-winst ge maakt van f 20 324.41 hetgeen, gezien de h'ervoor genoemde cijfers, niet hoog is te noemen De electriciteits-tarieven zijn ech_ ter zoo laag mogelijk gesteld, waarbij aan de gemeenten toch de gewone jaarhjksche u'tkeering van f. 29,500 kon plaats hebben, zulks met behulp van do onverdeelde winst- saldi van vorige jaren. Dc molen „De Leeuw". Het lot van onzen dorpskorenmolen „De Leeuw" schijnt nu wel bezegeld te zijn; de eigenaars voeren reeds onderhandelingen over gedeeltelijke afbraak. Dit dringt te meer, omdat de molen bouwvallig wordt en gevaar voor de omgeving oplevert. I Het zou intusschen jammer zijn als „De Leeuw" verdween, welke steeds zoo mooi paste in het dorpsaspect. Eigenaar nog niet op komen dagen. Een paard, waarvan de eigenaar nog niet bekend is. is in ons dorp komen aanloopen. De eigenaar is nog niet komen opdagen. Het dier is ondergebracht bli den land bouwer van der Saim. In den loop dezer week was nog een twee tal paarden gevangen, welke echter later werden opgevraagd door den landbouwer de Regt uit de Haarlemmermeer, Deze waren tijdelijk ondergebracht bit den heer de Wit Slachtoffers bij berging niet gevonden. HAARLEMMERMEER. Huishoudelijke voorlichting. Te Hoofddorp is een comm'ssie samenge steld. die ten doel heeft aan vrouwen van werk'ooze gezinnen gratis lessen te doen geven in koken en naaien. Het vorige jaar konden deze lessen door f nancieele moei lijkheden niet doorgaan doch door toege stane subsidie van het Departement van Sociale Zaken is hierin verbetering ge- j komen. De cursus in koken en naaien duurt van November tot Juli en wordt gehouden in de 1 Vakschool voor Meisjes te Hoofddorp. De I leerkrachfen hebben zich bereid verklaard, leiding te geven De plaatselijke commissie inzake huishoudelijke voorlichting en ge zinsleiding bestaat uit de dames G. A Jan- sen-Reimerink C. C. J. Oggel-Blankestijn, D. v. Damme-Linthout zuster Felkema, G. Beers-v d. Geest. D. Spaans-Prins en D. J. Jongejans-Molenaar. AALSMEER. Opbrengst speldjesverkoop. Alhier is de jaarlijksche speldjesver koop ten bate van „Het Witte Kruis" ge houden, met tot resultaat, dat een bedrag van f. 244.63 werd ingezameld. In 1937 was de opbrengst f. 246.40, een klein verschil dus met thans. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 758. BIXNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt Hoogste barometrstand 770.1 Toulouse. Laagste barometerstand 734.2 te Thorshavn. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Aanvankelijk stormachtige tot krachtige, later afnemende Noordwestelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt, later wellicht weer toenemende bewolking. Regenbuien met wel licht hagel en onweer. Koude nacht, weinig verandering in temperatuur overdag. BUITENLANUSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Het diepe minimum, dat gistermorgen bij Schotland lag. trok naar het Noorden en loste op in het stationnaire gebied van lagen lucht druk. ten Oosten van IJsland gelegen. Het gebied met sterke dalingen van den luchtdruk, waar uit betrokken luchten voort durend zware regen viel. trok naar het Oosten, gevolgd door een stijggebied van den lucht druk. met opklarend en buiig weer, met plaat selijke onweer in de buien. De scheidingslijn van beide weertypèn passeerde gisteravond ons land en ligt hedenmorgen over Oost-Pruisen en de grens van Polen. Een afzonderlijk minimum ligt over Zuid- Zweden. In een langgerekt en smal gebied van Schotland tot aan de Alpèn stijgt de luchtdruk hedenmorgen zeer snel. Het luchtdrukverval werd daardoor op de Zuidelijke Noordzee zeer groot, waardoor de geruimde wind tijdelijk tot stormkracht toenam. Ook in het Oostelijke .Oostzeegebied heer- fechen nog zware stormen. 'Op den Oceaan na dert een nieuwe depressie. HILLEGOM. Aanbesteding, Bij de aanbesteding van schilderwerken voor de gemeente is als volgt Ingeschreven: Gasfabriek en woning: J. M. Philippo f. 1070; H. J. Wekking f. 973. Pompstation en woning: J. M. Philippo f. 416 en H. J. Wekking f. 380. Straatlantaarns: J. M. Philippo f 1050; H. J. Wekking f. 755; P. Meylis f. 750 en G. Kroon f. 623.50. Later wordt over de gunning beslist. Een jeugdige dievegge. Een jeugdige werkster heeft ten nadeele van haar werkgeefster diverse huishoude lijke goederen ontvreemd. In een paar maanden tijds was een groote hoeveelheid verdwenen, en bij huiszoeking voor een belangrijk deel opgespoord. De politie heeft proces-verbaal opgemaakt. Gevonden; Te bevragen aan het Politie-Bureau van 78 uur. Mantelcein tuur, kinderjasje, dameshandschoenen, eierenrek, ceintuur, klompen, cape. De verkoop od de tentoonstelling van den Dameskrans heeft ruim f. 400 opge bracht. KATWIJK AAN DEN RIJN. De heer J. Noorlan&er. werkzaam aan de Kalk-Zandsteenfabriek. kreeg het deksel van een z.g. mijnketel op zijn voet en werd hierdoor zoodanig verwond dat direct ge neeskundige hulp noodig bleek. Dr. H. legde een noodverband waarna N. naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden werd vervoerd. De cursussen der E.H.B.O. De nieuwe cursus van de E.H.B.O, wederom dooi den voorzitter, den heer P Storm geopend Daarbij zette hij het doel van den cursus uiteen en was dankbaar dat zoovelen z:ch als cursist hadden doen in schrijven Niet minder dan 35 personen gaven zich op. Enkele vragen werden ge steld en beantwoord De dames-cursus zal a s. Maandag een aanvang nemen om 8 uur terwijl de heeren-cursus Dinsdagavond zal aanvangen op hetzelfde uur. De cursussen worden gehouden in de openbare school. Er bestaat alsnog gelegenheid z'ch voor een der cursussen te laten inschrijven. De verjaardagbus ten bate der Ned Herv Kleuterschool heeft over de maand September opgebracht de som van f. 1175. Bij de berging van het motorschip Maria II, dat deze week door den storm op het Braassemermeer verging en dat geschiedde door de Bergingsmaatschappij de Graaf en is Koelman te Rotterdam, is komen vast te staan, dat de lijken van de twee omgeko men schippers niet in het vaartuig waren. Het zal thans zeer moeilijk zijn hun stoffelijk overschot te vinden, daar het meer de laatste dagen buitengewoon woelig was. Bovendien is het niet onmogelijk, dat de beide ongelukkigen onder de lading be dolven liggen. Het bergingswerk werd door honderden [met groote belangstelling gadegeslagen. De deernis met de nagelaten betrekkingen der slachtoffers is algemeen. HEDEN. Evangelische Gemeenschap. Middelstegracht 3: Dank en Bedestond, n.m. 8 1/4 uur. Jeruël: Spr. ds. L. Rosenberg. 6V4 uur nam. Nutsgebouw: Spir. Genootschap. VA uur nam. Zondag. Evangelische Gemeenschap, Middelstegracht 3: Bijeenkomsten voorm. 10 uur en nam. 7.30 u. Hooglandsche Kerkgracht 46: Evangelie prediking nam. 8 uur. Jeruël, le Groenestecg 16: Bijeenkomsten v.m. 10 uur en Avondsamenkomst. Nutsgebouw: Bijeenkomst Spirltisch Genoot schap nam. 7.30 uur. Stadevangelisatie, Morschhweg 59: Bijeen komst nam. 5 uur. Maandag. Jeruël, le Groenesteeg 16: Avondbijeenkomst. Jeruël: Evangelieprediking te 8 uur nam. Schouwburg: Residentie-tooneel „Lessen in laster", 8.15 uur. Volkshuis: Lezing dr. Jaap Kunst over „De Volken van Ned.-Indië". 81/4 uur nam. OEGSTGEEST. der Gaag, Nassaul. 28; A. Verra, Geversstr. 51; A. J. Bervoets. db.. Endegeest; M. van den Berg, Dulnzichtstr. 33; Raden Mas G. Pratomo, Rhijn- Propaganda-avond der Vereeniging voor gecsterstr.weg 153; H. J. Teitscher, Leidschestr.- j weg 11; I. J. Reedijk. Emmalaan 31; W. van 't DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel ling werk van Nelly Bodenheim (tot 23 Oct.), 104, Zondag 1—4 uur nam. Ingaande op MAANDAG 10 OCT. 1938 zal de broodprijs, uitgezonderd van rozij- nenkrop, met 2 cent per 8 ons worden VERLAAGD. 872 De Coöp. Verbruiksvereeniging „HELPT ELKANDER" G.A. en de GEZAMENLIJKE BAKKERS WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs.' W.Z.W.. 11 gr. C., licht bewolkt. Londen: W.Z.W., 9 gr. C., half bewolkt, Berlijn: W.Z.W., 10 gr C., opklarend. Nice: W.. 19 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C (52 gr. P.). 12 uur 's midd.: 11 gr. (48 gr. F.). 'HOOOWATERT''n* v KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 2 uur 17 min.; nam. te 14 uur 40. Voor Maandag. Voorm. te 2 uur 52 min.; nam te 15 uur 18. LH-irj OP VOOR FIETSERS e.a. Zaterdag: 5.54 n.m. tot 5.43 v.m, jondag5.51 n.m. tot 5.44 voorm. MAANS OP EN ONDERGANG 1 Oct, op: 16 uur 43: onder 5 uur 0.4 1 Oct. op: 17 uur 0.9; onder 6 uur 17. KATWIJK AAN ZEE. Jaarvergadering der Voetbalver. „Katwijk". Deze vergadering werd in de Oranjezaal van het Jeugdhuis gehouden. De voorzitter de heer A. Visser herdacht liet verdienste lijke werk van den vorigen voorzitter, den heer C. J. Lambour. De secretaris, de heer C. v. d. Plas las de notulen en bracht iret jaarverslag uit. De voornaamste gebeurte nissen uit het afgeloopen vereenigingsjaar passeerden de revue. Gewezen werd op de „ronde van Katwijk aan Zee" die door de verfeniging georganiseerd was Spr. wees op de prestatie daarin van het lid M. Ver does, die op den 3den prijs beslag wist te leggen. Wegens het in militairen dienst zijn van den penningmeester, den heer M. Verloop, kon deze zijn financieel verslag niet uit brengen; dit zal op het publicatiebord aan gebracht worden. Bij de bestuursverkiezing werd de heer M. Verloop herkozen; in plaats van den heer D. de Best, die zich niet herkiesbaar stelde, werd gekozen de heer L. Zwitser. Tot leden van de elftallencommissie werden benoemd de heeren C. v. d. Plas, L. v, d. Plas, H. M. TJebbes, L. Zwitser en J. v. d. Heiden. Tot leden der kascommissie werden benoemd de heeren J. v. d. Wiel en A. Volbeda. Na rondvraag volgde sluiting. Luchtbescherming. deIneiïsttePatlr0,naatSBHebOUW s vieravond "vcrtStefn?6 W™3 j" Gun de eerste propaganda-avond gehouden, uitgaande van de dezer dagen opgerichte Vereeniging voor Luchtbescherming. Hoewel de belangstelling zeer bevredi gend was. hadden wij toch een nog grooter aantal inwoners onzer gemeente verwacht. Echter, gezien het enthousiasme van het bestuur, zal daarin wel spoedig verande ring komen en op een volgende bijeen komst blijken dat de groote zaal van het Patronaatsgebouw te klein zal zijn. De avond werd geopend door den voor zitter de heer G. Ch. Senn van Basel Wagemans, die allen een hartelijk welkom toeriep, inzonderheid den burgemeester den heer A. J. van Gerrevink die met de aanvaarding van het eere-voorzitterschap reeds heeft blijk gegeven van zijn welwil lende medewerking. Hij gaf daarna het woord aan den bur gemeester die opmerkte dat, hoewel wij allen ons meermalen als goede vaderlan ders hebben betoond, er toch bij velen een zekere laksheid bestaat welke vele geva ren met zich kan brengen, niet alleen voor den enkeling, maar voor allen. Spr. doelde hiermede op het vroegtijdig treffen van voorbereidingen bij eventueel voorkomend gevaar bij luchtaanvallen. Ondanks de nog geringe pubïieke be langstelling is hier toch een pas opge richte vereeniging voor de behartiging der belangen der bevoklng onzer gemeente reeds zeer actief werkzaam, waarover spr. zich verheugde. Reeds is gebleken de goede organisatie, doch daarnaast is beslist noodzakelijk dat de geheele bevolking mede voor eigen wel zijn daaraan medewerking verleent, opdat dit streven bij eventueel voorkomend ge vaar de grootst mogelijke resultaten af werpt. Met ernst wekte spr. allen op tot daad werkelijke medewerking en propaganda over de geheele gemeente. De voorzitter de heer Senn van Basel Wagemans hield vervolgens een causerie over: „Wat. is luchtbescherming?" Hierover komen tal van vragen aan de orde. waarvan spr. er enkele nader wilde verklaren. Juist om de gevolgen van luchtaanvallen zoo veel mogelijk te beperken is het nood-u Ilula,, vc zakelijk dat de geheele bevolking aan de Sanders, 27 J.. wonende te Batoe-DJamoes (N.I.) maatregelen daartegen medewerking ver- - -- - - -- - leend. Dit is te bereiken door hulpverlee ning aan een totale verduistering, waar door beveiliging van medeburgers en eigendommen wordt verkregen. Spr. gaf daarop een nadere uiteenzetting van de te nemen maatregelen en in ern stige overweging om, vóór het te laat is, de noodige maatregelen te treffen. Een tijd van ernstige voorbereiding is hiertoe nood zakelijk en daarvoor is deze vereeniging opgericht. Gratis worden voor eiken inwo ner de noodige voorlichtingen verstrekt en propaganda-avonden georganiseerd. Met een aansporing tot aansluiting besloot spr. zijn rede. Tijdens de pauze werd van deze gelegen heid reeéls door velen gebruik gemaakt. Hierna sprak de heer A. F. Gooszen die een nadere verklaring gaf van het ver schil in doelstelling tusschen de Ver. voor Luchtbescherming en den luchtbescher mingsdienst. Uitvoerig behandelde de or ganisatie van den Luchtbeschermings dienst welke zich in tijd van vrede regel matig blijft oefenen. Hieraan kan door toetreding al§ actief lid uitbreiding en versterking worden gegeven. Aan de hand van een_ in kleuren ver- Vertrokken: W. J. Gunning n. Utrecht, K, Nieuwstr. 25; B, P. Zwarenstein, n. Bandoeng. Dragaweg 42; M. E. Loeffen n. Lünen, Dtscl.; C. Steeneveld, n. Delft, Doelenstr. 80a; O. Rhijns- burger n. Wassenaar, Araweg 11; H. P. Schaap, n. R'dam, Schietbaanstr. 48; J. Bita, n. Ned.- Indië; L. Buitelaar en gezin n. Ned.-Indië; F. Goekoop n. Utrecht, Schr. v. d. Kolkstraat 7; J. Bonda n. Utrecht, L. Nieuwstraat 103; H. J. Boorsma, n. Parijs (Fr.); M. J. M. Boonacker en gez. n. Hilversum, Zonnelaan 15; J. M. Groo- tenboer. en gez. n. Voorschoten, Veurscheweg 78; P. H. Teunissen en gez. n. Arnhem. Apeldoorn- scheweg 264; A. A. W. Fransen van de Putte n. Sydney (Australië); B. Elvé n. R'dam. Kr. Pias- laan 90a; C. J. W. Mensink n. Eindhoven, Jan Luykcnstr. 12. inw.; H. Versteeg, n. Sterkrade (Dtschl.)A. van Driel, n. Gouda, van Iterson- sonziekenhuis; M. E. H. Regeer n. Leiden, Groenhovenstr. 26; J. J. Ravelli, n. Amsterdam, Weteringschans 39 hs; E. M. M. van der Vliet geb. Heisterborg n. Medan (N.I.); Gr. Vogel zang n. Loosdrecht, Nieuwendijk; A. M. Bijle- veld geb. Bouwman n. Leiden, Nieuwst. 27a; M. Maat, n. R'dam. Kettingstr. 67; N. Eikelen boom inw. n. Amsterdam, le Helmerstr. 104; W. A. van Benten n. Leiden, Fruinlaan 5; J. K. Kranen n. Lelden, W. Singel 89; F. J. Roosen en gez., n. Leiden, K. Galgewater 1; M. de Jong, n. Breda, Nw Boschstr. 11; A. Pennenburg n. Leiden, Lammensch.weg 20; W. J. de Jongh n. Leiden. Schimmelsti. 2; M. C. Segaar n. Lelden, Heerengracht 35; E. Willems geb. de Vreede, n. Leiden, P. Krugerstr. 21; G. van Delft geb. de Best n. Rijnsburg, Buitenw. 12; C. Willems. inw. n. Lelden, P. Krugerstr. 21; A. Beekhuis en gez. n. Rijnsburg, Oegstgeesterweg 3b; D. F. Merz, n. Leiden Lammenschansweg 4. Burgerlijke Stand. Geboren: Elze Marianne Caroline, d. van P. G. Krijnen cn C. J. L. Mulder; Christina Jacob! dr. van A. W. Koudijs en J. M. Groenendijk; Agnes Friedericke Maximiliana, d. van O. A. P. Gottlieb en M. A. Drathen; Wilhelmina Anna Theresia, d. van P. J. Hogervorst en C. M. Hoge- doorn; Jacobus Nicolaas z. van S. N. van der Salm en C. M. van Leeuwen; Johanna, d. van F. Heemskerk en C. Schoneveld; Willem Cor nells, z. van G. V. de Groot en A. Th. de Rid der; Pietronella Theodora Gerritje, d. van G. Nagtegaal en C. v. d. Zwart. Overleden: M. C. van Peijpe geb. de Koning, 67 jaar; A. Stoutjesdijk geb. Knoops, 79 jaren. Ondertrouwd: R. de Vries, 23 j., tandarts wo nende te Utrecht en I. W. Naar, 24 jr., wonende alhier; A. P. Koning 26 jaar, wonende alhier en Jkvr. C. J. van de Poll, 25 Jr.. wonende te Lel den; G. J. Blomsma. 29 j., wonende alh. en M. P. v. d. Horst, 20 j., wonende te Leiden; F. B en E. H. Brouwer, wonende alh.; G. Wolbersen, 22 j.. wonende te Leiden en J. J. Hoogendoorn, 22 J., won. alh. Voor den dienst in Ned. Indië is be stemd mr. M. J. Meyer' ads. ambtenaar voor Oost-Aziatische Zaken alhier. SASSENHEIM. Alweer de lichtpaaltjes. Voor de zooveeLste maal is het llcht- paaltje van den vluchtheuvel der tram halte Zuiderstraat door een auto omver gereden. Ook de auto werd beschadigd; persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. VOORHOUT. VERGADERING DER GEITENFOKVER, „DE EENDRACHT". LEIDSCHENDAM. Gistermiddag is tijdens de gym nastiekoefeningen in de O.L. school aan de Westvlietweg de 9 leerling R. wonende aan den Broekweg, zoodanig gevallen, dat geneeskundige hulp moest worden inge roepen. De knaap is naar de ouderlijke woning vervoerd en daar door dr. Reyers behandeld. Gedurende September is de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerkvoogdij gecol lecteerd f. 145.15'/i (v.m. f. 116.94). LISSE. Weer een geval van kinderverlamming. Er heeft, zich in deze gemeente wederom een geval var. kinderverlamming voorge daan en wel bij een jongetje van 3 laar. Hij is overgebracht naar het Z e'renhuls te Leiden. vaardigde plattegrondteekening der ge meente gaf spr. een uitvoerige beschou wing van de indeeling en te nemen maat regelen bij eventueele verduisteringen. Spr. besloot daarop met een ernstig beroep op een spoedige en algemeene aansluiting opdat het bestuur bij voor komend gevaar verzekerd kan zijn van een krachtige organisatie voor het welzijn van de geheele burgerbevolking. De heer A. W. Timmermans uit Katwijk aan Zee gaf nog een demonstratie van ver duisteringstoestellen, waarvan de resulta ten een bijzonder gunstig resultaat op leverden. Tot slot werden eenige vragen door den heer Gooszen beantwoord waarop de bij eenkomst werd gesloten met het Wllhel- wij vermelden tenslotte nog de welwil lend verleende muzikale medewerking van den heer Jac. Hoogervorst. Loop der Bevolking. Gevestigd: J. H. Sonneville, verpl. Endegeest; H. W. A. van Laarhoven, verpl. Endegeest; A. Verburg. db., Endegeest; J. C. N. M. VerkuiJl, Een onderlinge geitenverzekering opgericht. In café „Welgelegen" van den heer J. v. Leeuwen, vergaderde de geitenfokvereeni- ging „De Eendracht". De voorzitter, de heer H. v. d. Maat. opende, waarna de secr., de heer H. Zuidhoek de notulen las, welke onveranderd vastgesteld werden. De voorz. deed nu mededeeling van een belangrijke verbetering, 11.1., dat een tweede bok zal geplaatst worden bij den heer Th. v. d. Ploeg. De andere ter dekking staande bok zal geplaatst worden bij den heer v. Noort. Vervolgens werd medegedeeld, dat het bestuur, op aandringen van vele leden, thans een voorstel had ontworpen, betref fende een verzekering voor geiten der leden. Verschillende besprekingen volgden op dit voorstel, waarna men besloot tot de op richting van een onderlinge verzekering. Van de leden zal een inleggeld worden ge heven van f. 0.50 per geit, waarna men een jaarcontributie zal vaststellen. Bij sterfte van een geit zal een uitkeering gedaan worden van f8 en voor een geit beneden de vier maanden de som van f.4 Op de volgende vergadering hoopt het bestuur den leden een reglement voor te leggen. Bijna alle aanwezige leden gaven zich hier na op, waarmede zij tevens een bewijs van instemming betuigden met het voorstel van verpl. Endegeest; G. A. A. Middelberg, Wilhel-jhet bestuur, waarvoor de voorzitter dank- minapark 33: A. M. Hoogeveen, Zoutkeetlaan 2; .zegde. K. A. F. Houwert en vr., Ch. de Bourbonlaan 8; 1 aLs afgevaardigde naar de alg. verg. te L. Wassenaar en vr., Dulvenvoordestr. 45; M. de Rotterdam werd gekozen de heer Th. v. d. Roode, Duivenvoordestr. 43; W. J. Th. Jonge- pinpcr tr,p+ fli, nlanhsvervanper de hf rius, Emmalaan 22; H. J. Wesseldük, de Kern penaerstraat 107; M. J. Steggerda, verpl, Ende geest; K. L. Welet, Warmonderweg 12; A. W. Wittkampf, de Kempenaerstraat 21; L. R. Abas, Geversstr. 46; J. M. Langendam, Wilhelmina- park 7; M. J. Nijkamp. Nassaulaan 14; A. J. Hoogervorst. A. van Burenlaan 13; P. Oomens, verpleegster, Warmonderweg 80; H. Th. V. Beers Rhijngeesterstr.weg 40; Raden Adjeng S. Pra tomo, Rhijrig.str.weg 153; L. N. Ko, Juffevnans- straat 7; Karjoso, Warmonderweg 6; M. A. van Ploeg, met als plaatsvervanger, de heer H v. d-. Maat. Na rondvraag volgde sluiting. Het mond- en klauwzeer onder het vee heeft ook in onze gemeente zijn hoogte, punt weer bere'kt Van de ruim 60 aan gegeven gevallen, deden 42 veehouders weder aangifte dat de ziekte was geweken Sterfgevallen hebben zich dit keer niet voorgedaan. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „De gevangene van Zenda". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4^6 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Blauwbaard's achtste Vrouw". Zondag van 2—7 uur üoorl. voorstelling. Lldo-Thcater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De dubbele bruiloft". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „30 dagen corvee". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De weg terug". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Nova-theater (Katwijk-aan-Zee)Nat. Film 40 Jaar. Voorstellingen 2V4, 4V£, 7 1/4 en 9 1/4 u. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 8 t/m. Vrijdag 14 Oct. a.s. waargenomen door de apotheken J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel, 85 en A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Te Oegstgeest wordt deze dienst waargeno men door de Oegstgeestsche Apotheek, Wilhel- minapark 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren v. Bockel, v. Driesum, Kors, Kortmann en Lahr. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. Vanige Salts bestrijdt rheumatiek niet alleen door een krachtig aansporende wer king op lever, nieren en ingewanden, waar door urinezuur en andere schadelijke stof fen, die bijna steeds de oorzaak der rheu- matlsche pijnen zijn, uit het liohaam wor den verwijderd; het heeft nog een tweede werking. Vange Salts wenkt tevens door de alka lische bestanddeelen die het bevat, een vlotteren doorgang der voedselresten door het lichaam ln de hand, waardoor gisting en opnieuw ophoopen van schadelijke stof fen voorkomen worden. Door deze „dubbele werking" ls Vange Salts ongetwijfeld het krachtigste zout ter bestrijding van rheu- matlsche pijnen. Teneinde een leder het gebruik van dit voortreffelijke middel mo gelijk te maken, ls de prijs uiterst laag ge steld; 85 cent, voldoende voor een succes volle kuur. Vange Salts ls uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en erkende drogisten. 901 (Ingez. Med.) VOORSCHOTEN. Vrijw. Burgerwacht. De Vrijwillige Burgerwacht heeft deelge nomen aan de gewestelijke schietwedstrij den te Rotterdam. Klasse B won ln de korpswedstrijden een 2den prijs met 236 punten en 181 2/5 sec. Verder zijn de Volgende prijzen toege kend: Klasse C. Personeel. Scherp I: 4de prijs K. Smit, 54 pnt., 34 sec.; 15de pr. D. F. Yperlaan 51 pnt., 45 sec. Vaste Baan, Scherp I: 18e pr. G. J. Yper laan 84 pnt.; 20ste pr. N. de Boer 84 pnt. Vrije Baan Scherp I: 13de pr. G. J. Yper laan 87 pnt.; 17de pr. D. P. Yperlaan 85 punten. Vrije Baan, Revolver: 14de prijs G. J. Yperlaan 53 pnt. Vrije Baan, Pistool: 20ste pr. M. de Jong 64 pnt. De collecte, gehouden voor het Slmavi's medisch werk heeft ln deze gemeente op gebracht f. 80,54'/!. WARMOND. De burgemeester deelt mede dat de vaststelling van een uitbreidingsplan voor die deelen der gemeente vallende bulten het plan in onderdeelen, wordt voorbereid. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6