Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Woensdag 5 October 1938 Daghl ViSSCHERIJ-BERICHTEN Rheumatische pijnen WEERBERICHT. De opening der Montessori school voor V.Q. en L.O. LUCHTVAART AGENDA adreclame is niet te vervangen VERWACHTE SCHEPEN. Voor de Donderdagmarkt worden verwacht de Alkmaar. IJm 31. vangst 300 kisten haring; Betje, RO. 16. vangst 100 kisten diversen. DE STORM EN DE VISSCHERIJ. Zooals verwacht werd. kwamen de trawlers tengevolge van den storm laat binnen. De ..Rotterdam", IJm. 112, heeft heden de markt nog kunnen halen, maar de Martha", IJm. 165, de „Maria R. Ommering", IJm. 7. de „Caroline", IJm. 26. en de haringlogger „Gor- redijk". IJm. 419, die eveneens heden verwacht werden, zijn te laat gekomen. Deze verkoopen hun vangst morgen. Ongeluk aan boord van de „Eveline". Aan boord van de „Eveline" IJM. 115 heeft de storm een vrij ernstig ongeluk veroorzaakt. De stuurman J. Drijver, wonende te IJmuiden was in het logies, toen de trawler plotseling zwaar begon te slingeren. D. werd opgenomen, tegen de zoldering gesmeten en kwam daarna terecht op de kachel, tengevolge waarvan hij ernstige inwendige kneuzingen bekwam. Na binnenkomst van de trawler werd Drijver naar een dokter gebracht, die het raadzaam achtte, hem ter observatie in het St. Antonius- Ziekenhuis te doen opnemen. Besommingen trawlers: „Dirkje" RO 53. 1100 m.. f 3460; ..Perseus", IJM 45. 220 m.. f. 2030; „Neptunus" 87. 235 manden, f. 2830; „Schev*- ningen" 61 222 manden, f. 2390. 1 logger: KW 60 met f. 560; 1 logger met pekelharing IJM 283 met f. 1390. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 5 October. Tarbot 90—80 p. Kg.; Tong 1.32—1.18 id.; Heilbot 72 id.; Griet 3020 p. 50 Kg.; Groote schol 32—24 id.; Middelschol 3022 id.; Zet- schol 36—20 ld.; Kleinschol 25—8 id.; Schar 10 id.Middelschelvisch 30 id.; Kleinmiddel Schel - visch 27.5019 id.; Kleine Schelvisch 165.60 id.; Groote gul 1611.50; Kleine gul 144.70; Wijting 7—5.40 id.; Makreel 15—3.40 id.; Versche haring 4.402.90 id.; Kabeljauw 6446 p. 125 Kg.; Vleet 21.60 p. stuk; Koolvlsch 1.250.52 id.; Rog 1 p. koop. Heurharing 5.25 p kantje; Volle haring 7.156.90 id.; JJle haring Zand 5.755.60 ld. Aangevoerd aan den afslag 888 kisten versche haring. VLAARDINGEN. 5 Oct. Volle haring Zuid 9.9010.30; IJle haring Zuid 7.40—7.70; Steur haring 7.40—7.80. Mijnhardtjes doen deze snel verdwijnen. 12 stuks 50 ct. 676 (Xngez Med.) Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 748. Hedenmiddag 2 uur; 754. BDfNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste stand 764.3 te Vardoe. Laagste stand 726.0 te Thorshavn. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Krach tige tot matige, tijdelijk wellicht nog storm achtige Zuidelijke tot Westelijke wind. Betrok ken tot zwaar of half bewolkt. Regenbuien. Iets kouder. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De diepe depressie vult snel op en trekt naai de Noorsche zee. Het luchtdrukverval nam over de Britsche eilanden en onze omgeving af en de winden werden minder stormachtig. Thans komen de zwaarste winden voor in Zuid-Scan- dinavië en in de Oostzee. Ook In Het Kanaal en op de Noordzee zijn de winden nog stormachtig. In de omgeving van het minimum en aan de Oostzijde daarvan viel zware regen, doch ook ver van het centrum was de regenval zwaar, zooals bijvoorbeeld in Zuid- en Midden-Frank rijk en in Centraal Europa. Op verschillende plaatsen gingen de buien gepaard met onweer. In onze omgeving en in Frankrijk werd het kouder, evenzoo in Schotland en het Westen van IJsland. In Scandinavië blijft het zeer warm en tot op hooge breedten komen in de Poolzee zeer hooge temperaturen voor. Op den Oceaan is het stormgebied aan de Zuidzijde begrensd door den 45sten breedtegraad Op de Azoren is het weer warm met zwakke winden. Ook in de Alpen is het althans aan den grond windstil, echter met zwaar-bewolkte luchten. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 ÜUR. Parijs; Z.W., matig, 9 gr. C., toenemende be wolking. Londen: Z.W., 12 gr. C., nu en dan lichte regen. Berlijn: Z.Z.W.. krachtig, 11 gr. C., zwaar be wolkt. Antibes; Windstilte, 16 gr. C., opklarehd na lichten regen. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 7 gr. C. (45 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 8 gr. C. (47 gr. F.). HOOGWATERT"I)FN KATWIJK a. ZEE Voor Donderdag. Voorm. te 0 u. 29 min. nam. te 13 u. 02 min. LICD1 OP VOOR FIETSERS e.a Woensdag: 6.01 nam. tot 5.37 voorm. AALSMEER. Bloeiende seringen. Ter Centrale AaLsmeersche Veiling wer den gisteren de eerste in bloei getrokken seringentakken aangeboden. Evenals vorig jaar was het ook thans de kweeker P. Ra- vestein aan den Uiterweg. die de primeur had. De beste takken van deze eerste zen ding werden met 34 cent per stuk betaald. Omzet der Centrale Veiling. Tot en met 30 September van dit jaar werd aan de Centrale Aalsmeersche Veiling omgezet f. 2.004.874.27. Over dezelfde pe riode van 1937 was de omzet f 1.906.805.94, dus nu een vermeerdering van 198.068.33. Over denzelfden tijd van 1938 bedroeg de vergoeding der minimumprijzen f 58.073.66, van 1937 f. 56.320.53, dus nu f. 1753.13 meer. Totale stijging van den omzet in 1938 f. 99.821.46. Veel vernield. De storm heeft ook in deze gemeente veel vernield. In de bloemisterij waren het vooral de te velde staande gewassen, o.m. dahlia's en andere producten, welke veel geleden hebben. Op meerdere plaatsen werden door den krachtigen wind bocmen ontworteld en is aan verschillende gebou wen enz. meer of minder schade gecon stateerd. MAANS OP- EN ONDERGANG. 5 October: op 15 u. 40; onder 1 u. 38. HAARLEMMERMEER. De storm in de Haarlemmermeer. De storm heeft In den polder veel schade aangericht. Op den Rijksweg werd de om rastering van het gedeelte, dat opnieuw in aanleg is, tegen den grond geworpen en ver nield. Het zijn dus niet alleen de dahlia's en herfstasters, die tegen den grond werden geslagen, doch ook hekwerken, zware boo- men en boomtakken sleepte de wind in zijn vernielende kracht mee. Het hekwerk om de tennisbaan in het wandelbosch ondervond ook groote schade. Van vele huizen sloegen de dakpannen kletterend naar beneden, in verschillende gebouwen sloegen ruiten stuk. Ook de tuinders ondervonden schade van deze plotselinge weersveranderingen. Enkele kasruiten werden door afgebroken boom takken vernield. Het mond- en klauwzeer. Het aantal ziektegevallen aan mond- en klauwzeer breidt zich hier nog steeds uit en is thans de 200 reeds gepasseerd. In vele gevallen is de ziekte niet van ernstigen aard en doet zich reeds vooruitgang voor; en kele dieren herstelden al geheel, doch bij enkele had het ziekteverschijnsel een doo- delijken afloop. Momenteel is de toestand wel ernstiger dan enkele maanden geleden. Begrijpelijk lijden de landbouwers groote schade, daar de melkproducten met snelle schreden is achteruitgegaan. Langs de Hoofdvaart stond gistermiddag de bestelauto van den heer B., die er niet aan had gedacht de rem over te halen. Een krachtige windvlaag bracht de auto aan het rijden. Langzaam draaide de wagen de grasberm in en stortte toen te water. De heer B. keek vreemd op toen hij zijn auto niet meer voor het huis van zijn cliënt zag. Met den kraanwagen werd de druipende wagen op het droge gebracht. De auto leed veel waterschade. HILLEGOM. Geslaagde verduisteringsproef. Gisteravond is de verduisteringsproef in deze gemeente gehouden, gelijktijdig met de gemeenten Lisse en Sassenhelm. Om 9 uur kondigden verschillende sirenes aan, dat de lichten in de huizen en op de we gen gedoofd moesten worden. Dat is stipt en vrijwel algemeen opgevolgd. Op de straat was het opmerkelijk stil Voetgangers wa ren er niet; de auto's en rijwielen met om floerste lampen waren gering in aantal. De politie waarschuwde de automobilisten die op verschillende punten de gemeente- binnen kwamen rijden, voor de verduiste ringsproef; de burgerwacht verleende bij de surveillance assistentie. De brandweer en openbare werken waren met een auto bij den weg, alsmede E.H.BO. Klokslag 10 uur ging de straatverlichting weer aan toen kondigden de torenklokken met gelui aan, dat de verduisteringsproef WHetl8w«Ptets geheel nieuws voor onze gemeente! KATWIJK. Raadsagenda. De Raad onzer gemeente komt op Maan dag a.s. des nam. te 7.30 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 10 Aug. 1938, No. 367; 2. Me- dedeeling van ingekomen stukken; 3. Be noeming leden van de belastlngcommiss en de havencommissie; 4. Voorstellen tot het verkoopen van grond; 5. Voorstel tot conversie van een geldleening: 6. Voor stellen tot wijziging van de rekening-cou- rant-overeenkomsten met de N.V. Bank voor Nederl. Gemeenten en de N.V. Rot- terdamsche Bankvereen.; 7, Voorstel tot net verleenen van medewerking ingevolge art 72 L.O.-wet 1920 ten behoeve van de school voor Gereformeerd lager onderwijs te Katwijk aan Zee; 8. Voorstel tot het verleenen van een crediet ten behoeve van de luchtbescherming; 9. Voorstel tot ver- leneing van de huurovereenkomst brug- wachterswoning aan den Noordwijkerweg, 10 Voorstel tot wijziging van de gemeen te-begrooting; 11 Behandeling belasting reclames; 12. Voorstel tot voorloopige vast stelling van de rekeningen 1937 van de iicht- en waterbedrijven en van het grond bedrijf alsmede tot vaststeling van de re kening 1937 van den schooiartsendienst; 13. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de gemeenterekening over 1937; 14. Voor stel tot wijziging van de bouwverordening; 15. Voorstel tot vaststelling van een veror dening als bedoeld in artikel 30 der Leer plichtwet; 16. Voorstel betreffende het in brengen van gronden in het grondbedrijf; 17. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nieuw Telefoongebouw. Voor de automatiseering der telefoon zal door het Rijk een gebouw worden gesticht aan den Zeeweg-hoek Julianalaan, naast den tuin van het Raadhuis. De omgeving zal hierdoor ongetwijfeld verfraaid wor den. De stormschade De storm met regen- en zelfs hagelbuien heeft velen bloemenkweekers een groote schade berokkend. De Chrysanthen en nog erger de Dahlia's hebben dusdanig geleden dat er niet veel van overgebleven is dat voor den handel gebruikt kan worden. Ook de Asters en Herfstasters zijn bijna alle tegen den grond gewaaid. Het zal eenigen tijd duren eer weer wat goeds gesneden kan worden. Vele kweekers zijn echter thans ernstig gedupeerd. Er was gerekend od nog een flinke opbrengst LISSE. De verduisteringsoefeningen. Gisteravond hield de Luchtbeschermings dienst afd. Lisse de voorgeschreven ver duisteringsoefeningen. Om 9 uur weer- kionken over ons dorp de sirenen en werd de gemeente onmiddellijk in volkomen duisternis gehuld. In den toren der Ned. Herv. Kerk was een wacht opgesteld om de diverse berichten door te geven aan de centrale post op het politiebureau. Ver schillende afdeelingen trokken hierna door het dorp ter controleering of de bewoners aan de voorgeschreven maatregelen had den voldaan. Uit alles bleek, dat de proef nemingen buitengewoon geslaagd zijn. In de straten heerschte volkomen rust; ter wijl de bewoners in de huiskamers gezeten «aren. Om 10 uur waren de denkbeeldige vijandige vliegtuigen verdwenen en kon den de inwoners na het luiden der klok ken wederom herademen! NOORDWIJK. Mond- en klauwzeer neemt weer af. Het mond- en klauwzeer onder het vee heeft in onze gemeente zijn hoogtepunt weer bereikt. Van de 60 aangegeven geval len (een ongekend hoog aantal) is de helft ongeveer weer geweken Tengevolge van deze ziekte hadden ook twee sterfgevallen plaats n.l. van een koe en een kalf. NOORDWIJKERHOUT. Een kwajongensstreek. Kwajongens hadden prikkeldraad op den weg gegooid, dat verward raakte in de fiets spaken van den heer M. Deze kwam te vallen, bezeerde zich ernstig en de prikkels maakten veie gaten in zijn costuum. In de Ned. Herb. Kerk bedroeg de September-collecte f. 20 voor de Diaconie en f.47 voor de Kerkvoogdij. Ook hier werd een verduisteringsproef gehouden, gedurende een half uur. De Bavo- sirene loeide, alle lichten waren gedoofd en daarna luidden de kerkklokken. OEGSTGEEST. Verschillende sprekers. Uitgaande van de Stichting voor Montes- sorl-onderwijs te Lelden en Omgeving is gistermiddag onder groote belangstelling der ouders en genoodigden de school te dezer plaatse aan de Geversstraat geopend. Nadat de thee was aangeboden sprak de heer Snellen een kort openingswoord. Speciaal richtte hij zich tot mevr. Land die aanwezig was namens de Ned. Montes- sori-vereeniging en tot den heer Julzinga, inspecteur van het onderwijs. De heer Snellen sprak er zijn vreugde over uit, dat het L.O. volgens de Montessori-methode thans zijn intrede doet in onze gemeente en gaf een uiteenzetting van de totstandko ming der school. Hij dankte allen die aan de uitvoering der plannen hadden medege werkt. Na de voordeelen van het Montessorj-on- derwijs besproken te hebben, dankte spr. den architect den heer Kloos voor zijn be langloos gegeven adviezen, en den heer Wit- mans voor de uitvoering. Vervolgens sprak de inspecteur van on derwijs de heer Julzinga, zijn genoegen uit over de keurige inrichting der school en hoopt dat de plannen zullen slagen. Spr. gaf de verzekering dat hij steeds zijn volle medewerking zal verleenen. Mevr. Land sprak namens de Nederl. Mon- tessori Vereeniging. Met groote vreugde heeft spr. de voorbereidingen gade geslagen en zij verheugde zich erin dat hier nu dan toch ook het Montessori-onderwijs zoo wel voor voorbereidend als voor lager on derwijs zijn intrede had gedaan. Spr. loofde het bestuur speciaal den heer en mevr. Snellen voor de totstandkoming van deze school. Dr. Varekamp sprak namens de ouders te Oegstgeest en wees op de bijzonderheid dat deze school in Oegstgeest is opgericht. Verschillende ouders hadden bezwaren en zijn aarzelend overgegaan hun kinderen af te staan. Dank zij mevr. Snellen zijn deze bezwaren voor een groot gedeelte wegge nomen. Prof. v. d. Vlerk sprak namens de Leid- sche ouders en wees op de voordeelen van de lndividueele methode boven de classicale methode, dit in verband met de onderlinge intellectueele geschooldheid. Spr. bracht het bestuur hulde, dat het er in geslaagd is modern paedagogische leiding te geven, al ligt er een bittere bijsmaak in, dat Lelden zijn kinderen voor modern onderwijs naar Oegstgeest moet zenden. Vervolgens richtte spr. zich nog met een speciaal woord tot de grondlegster der Montessorischool hier ter plaatse. Mevr. Snellen en haar medebe stuursleden, die na vele pogingen geslaagd zijn dit tot stand te brengen. De heer Snel len dankte allen voor hun waardeerende woorden en goede wenschen. Hierna waren wij in de gelegenheid de 1 verschillende lokalen zoowel voor V.O. als 1 L.O. te bezichtigen. Wij kregen een Indruk van de moderne leermiddelen, die bij het Montessori-onderwijs gebruikt worden. De lokalen zijn allen in zeer lichten kleur ge houden. Licht en lucht zijn voldoende aan wezig en aan de hygiëne is de grootst mo gelijke zorg besteedt. Een woord van hulde aan de oprichters en het bestuur voor de totstandkoming dezer school is zeker op zijn plaats. RIJNSBURG. Brand in een schuur. In een schuur van den heer de Haan ontstond brand, welke zich met het oog op den sterken wind aanvankelijk ernstig liet aanzien. De brandweer onder leiding van den commandant, den heer G. Vos. was zeer spoedig ter Dlaatse en na anderhalf uur hard werken was men het vuur meester. Baldadige jeugd. Bij de politie Is een klacht binnengeko men van den heer J. P. P. A.. dat de jeugd de ruiten heeft vernield van zijn werkplaats aan de Donklaan. Er zal een onderzoek wor den Ingesteld. Er rijn echter nog ernstiger klachten (binnengekomen. Gistermiddag reed de heer J. G. V. met zijn zoon per rijwiel op den Leidscheweg toen in de nabijheid van de St. Nicolaaslbrug de jeugd aan het oefenen was in pijl en boogschieten. Eén der afge schoten pijlen ging door de kettingkast van het rijwiel van den heer V., waardoor deze vernield werd. Ook te dezer zake zal de poli tie een onderzoek Instellen. Bil de verkooping van het huis aan den Rijnzichtweg werd eigenaar de heer J. J. de Cler voor f.2200; het perceel grond bil den Rijnzichtweg werd eveneens eigen dom van den heer de Cler voor f. 328. De middenstandscursus georganiseerd door de middenstandsvereenigine „Belang en Beginsel" mag zich in groote belangstel ling verhoogen. Reeds ruim 30 jongelieden hebben zich reeds voor deelneming aan gemeld. De collecte voor de Inwendige Zending heeft tn de Ned. Herv. Kerk f. 58.32 opge bracht. SASSENHEIM. Het ligt In het voornemen van de ver. E.HSO. bil voldoende deelneming wederom een cursus in EHB O. te organi se eren, De verduisteringsproef Luchtbescher ming ls hier goed geslaagd. Van slechts enkele woningen straalde eenig licht naar buiten. Ondanks het stormachtige weer en het vetbod waren vele personen in de straten. Aan het postkantoor alhier werd ge durende September 1938 ingelegd f 10.093.61 en terugbetaald f. 13.301.21. Hst laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4365. WARMOND. Slachtoffer van den storm. De heer v. d. B. uit Lisse die met zijn rijwiel over den Heerenwee reed, werd ge troffen door een boomstronk die tijdens den hevlgen storm van een boom viel. Het rijwiel werd zwaar beschadigd en de heer B. liep een bloedende hoofdwonde op. Tot tijdelijk onderwijzer aan de R.-K. Parochiale School alhier is benoemd J. W. Stol uit Lelden. ZEVENHOVEN. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt bijeen op 6 October a.s.e des nam. te 7.15. De agenda bevat: l. Notulen. 2. Ingekomen stukken en mededeelingen. 3. Verhuur van een gemeen tewoning. 4. Vaststelling van huur der ge- meentewoningen voor 1939 5. Toekenning van gelden voor verbeteringen van arbei derswoningen. 6. Bepaling van den loon- norm voor werkloozensteun. 7. Vaststelling verordening tot heffing van opcenten op de gemeentefondsbelastingen voor het be lastingjaar 1939/1940 8. Wijziging der Ge- meentebegrootmg 1938. Longenjacht. Bij den landbouwer J. v. W., waar de run deren in zoo hevige mate door mond- en klauwzeer zijn aangetast als ooit tevoren, is bovendien de longenjacht uitgebroken, of z.g. helghziekte. En daar de beesten geen gras mogen eten, is thans een 9-tal ge stald, welke nu met hooi gevoederd worden. DE POSTVLUCHTEN. Op de uitreis landden de „Pelikaan" te Ban doeng. de „Nandoe" te Jodphur en de „Toren valk" te Napels. Op de thuisreis bereikten de „Emoe" Bagdad en de „Gier" Medan. HET NIEUWE VLIEGVELD TE SOERABAJA. De voorbereidende werkzaamheden voor het nieuwe vliegveld te Soerabaja zijn thans aan gevangen. Het grondverzet vangt aan na aan komst van de machinerieën uit Amerika, die dezer dagen worden verwacht. Ten behoeve van deze werkzaamheden vroeg de directeur van de haven f.5000.— aan. De directeur van de haven vertrekt binnenkort naar Bandoeng ter bespreking van het vliegveld-project. VOOR DONDERDAG 6 OCTOBER. Hilversum I. 1875 en 301.5 M. 8.009.15 Kro; 10.00 Ncrv; 11.00 Kro; 2.00—12.00 Ncrv. 8.00 9.15 Gram. muziek (Om 8.15 Berichten! 10.00 Gram. muziek 10.15 Morgendienst 10.45 Gram. muziek 11.30 Godsdienstige cau serie 12.00 Berichten 12.15 Gram. muziek 12.30 Het Kro-orkest en gram. muziek 2.00 Handwerkuurtje 2.55 Gram. muziek 3.00 Voor de vrouw 3.303.55 Gram. muziek (Om 3.45 Berichten) 4.00 Bijbellezing 5.00 Gram. muziek 5.05 Cursus handenarbeid v. d. jeugd 5.35 Gram. muziek 5.45 Zang met planobegeleiding en gram. muziek 6.30 Voor amateur-fotografen 6.45 C.N.V.-kwartiertje 7.00 Berichten 7.15 Journalistiek week- HEDEN. Marekerk: Herdenkingsavond L. C. J. M. V. „Levendaar'. 8 1/4 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur namiddag. Donderdag. Evang. Gem.: Samenkomst te 8 uur nam. H. Morschweg 12Bijbellezing ds. v. Apeldoorn. 8 uur nam. Katwijk a. Zee: (Chr. Prot. Bel.)Vereen. „Calvyn". Spr. ds. Kievit, 716 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Leldsche Kunstver. Tentoonstel ling werk van Nelly Bodenheim (tot 23 Oct.), 10—4, Zondag 14 uur nam. DIVERSEN? 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9^—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. *s Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 316 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees- «cunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „5 millioen zoeken een erfgenaam". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4*4 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam- Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Professor, pas op". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „IJsco-tourlsten". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „30 dagen corvee". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De tweelingbroe ders". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm, 8 uur alleen voor spoedgevallen. Van Maandagmorgen 3 Oct. t/m Vrijdag 7 Oct. nemen waar de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502; G. F. Reijst, Steen straat 35, tel. 136. overzicht 7.45 Reportage, eventueel Gram. muziek 8.00 Berichten A.N.P., herhaling S.O.S:-berichten 8.15 Bijeenkomst v. d. Ger. Jeugdbonden te Den Haag 9.15 Stafmuziek y. h 5e reg. Infanterie 9.45 Vervolg van 8.15 10.15 Berichten A.N.P. 10.20 Vervoig con cert 10.45 Gymnastiekles 11.00 Gram. muz. .1.5012.00 Schriftlezing. Klversum II. 415.5 M. Avro-uitz. 8.00 Grgm. muziek (Om 8.15 Berichten) 10.00 Mojgenwijding 10.15 Gram. muziek 10.30 Onvoeporkest m.m.v. soliste (Om 12.15 Berich ten 11.25—11.50 Declamatie) 12.30 De Ronancerc en soliste 1.15 Orgelspel 1.30 De Romancers en soliste 2.00 Zang. piano en declamatie 3.00 Revue-programma (opn.) (.00 Voor de zieken 4.30 Gram. muziek 5.00 Voor groote kinderen 5.30 Avro- Amtsementsorkest en soliste 6.30 Sportpraatje .00 Voor de kinderen 7.05 Avro-dans- orkist 7.40 Causerie over orchideeën 8.00 Berfchten A.N.P., mededeelingen 8.15 Con- certjebouw-orkest m.m.v. soliste (In de pauze: CaiLerie over Mozart) 10.30 Damnieuws. Hierna Gram. muziek 11.00 Berichten A.NP., hlena tot 12.00 De Twilight Serenaders (opn.). Diitwich. 1500 M. 11.4011.45 Gram. muz. 32.05 B.B.C.-Norhern orkest 12.50 Voor- draent 1.20 Dansmuziek (gram. platen) 2.05—2.20 Gram. muziek 3.10 Harry Evans en 2ijn sextet intime 3.35 Het Sted. orkest van Bournemouth en solisten 5.05 Mode- praaje 5.20 Harry Davidson en zijn orkest 620 Berichten 6.40 Landbouwpraatje 7.00 Radiotooneel 7.20 B.B.C. Theaterorkest 805 Mantovani en zijn dansorkest 8.50 Caus?rie „The Mediterranean" 9.20 Be richten 9.45 B.B.C. orkest, -koor en solisten 1D.20 Korte Kerkdienst 10.40 Causerie „Birds In Shetland" 10.55 Het New London Trio 11.35 Bert Firman en zijn orkest 11.50—12.20 Dansmuziek (gram. platen). Rado Paris. 1648 M. 8.10—9.20 en 10.30 Gram muziek 12.35 Het Roger Ellis-orkest 3.05 2ang 3.20 Gram. muziek 4.20 Piano- voord'acht 4.35 Gram. muziek 5.20 Radio- tooned 7.20 Gram. muziek 8.35 Piano voordracht 8.50 Nationaal orkest 10.50— 11.05 3ram. muziek. Kciien. 456 M. 5.50 Gram. muziek 6.30 Otto ?ricke's orkest 7.50 Omroepdansorkest 9.2) Volksliederenconcert 11.20 Omroep orkest 1.30 Populair concert 2.40 en 3.20 Gram. muziek 4.35 Viool, piano en piano begeleiding 6.25 Trioconcert 7.30 Omroep orkest en -koor en solisten 9.35 Gram. muz. 9.511.20 Orkest v. d. Rijksarbeidsdienst, boerenkapel en solisten. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50 2.20 Gram. muziek 5.20 Omroepdansorkest 6.50 Cram, muziek 8.20 Omroeporkest 10.30—11.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 1.00 en 1.30 Omroepsalon- orkest 1.502.20 Gram. muziek 5.20 Mu zikale causerie 6.35 Omroepsalonorkest 7.35 et 8.50 Gram. muziek 9.20 Omroep- symphmieorkest 10.30—11.20 Gram. muziek. Deutschlandscnder. 1571 M. 7.30 Carl Woit- schach's Blaasorkest 8.20 Otto Dobrindt's orkest 9.20 Berichten 9.50 Viool en piano 10.(5 Berichten 10.2011.20 Omroepklein- orkest en boerenkapel (gram. platen). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Donderdag 6 October. Ie Programma: lederen dag van 8—24 uur A.V.R.O., V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 824 uur K.R.O., N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 10.05 Parijs Radio 12.05 Diversen 12.20 Parijs Radio 13.20 Brussel (VI.) 14.20 Radio P.T.T. Nord of div. 15.20 Keulen 16.20 Parijs Radio 16.35 Keulen 17.20 Brussel (VI.) 18.35 Brussel (Fr.) 19.20 Keulen 21.20 Brussel (Fr.) 22.20 Brussel (VI.) 22.30 Keulen 23.20 R, Danmark of div. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI,) 9.20 Di versen 10.35 Londen Reg 12.05 Droitwich 12.50 London Reg. 13.20 Droitwich 14.20 London Reg. 15.15 Droitwich 18.40 London Reg. 19.20 Droitwich 19.30 Sport praatje door den heer J. G. A. Janssen, jour nalist 20.00 Gram. G.R.D. of div. 20.20 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6