Voortzetting van het debat het Engelsche Lager- en Hoogerhuis in LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Woensdag 5 October 1938 GEMENGD NIEUWS Heden zal worden gestemd HONIG's KEUKENSTROOP^^^u^r/ BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Fabrieksschoorsteen door den storm afgeknapt. Geweldige verwoesting in leerfabriek Tijdens den storm die gistermiddag woedde is te ongeveer 3 uur de 23 meter hooge fabrieksschoorsteen van de lederfabriek der firma L. Koenraad aan de Bolkensteeg te Dongen afge knapt en neergekomen in de fabriek, waar juist 4 arbeiders aan het werk waren. De schoorsteen viel vlak langs deze arbeiders en richtte een geweldige ver woesting aan. Het dak van de looierij werd geheel vernield en ontzet. Bal ken, waaronder zelfs een ijzeren ver- bindingsbalk braken finaal af, of wer den verbogen. De muitenmuur staande langs den weg naar Kaatsheuvel is geheel ontzet en zal moeten worden afgebroken. Midden in de looierij kwam een stuk van den schoorsteen terecht van ongeveer een meter lengte, een brok steen dat alleen reeds in staat zou zijn geweest alle aan wezige arbeiders te verpletteren. De 1 ooi- kuipen zijn vol met puin. Het bedrijf kan ter plaatse onmogelijk worden voortgezet. De materieele schade is zéér groot. De storm raast over ons land. Schepen in nood. De storm, die over ons land raasde, bracht verschillende schepen aan de Frlesche kust In nood. Zoo vertrok gistermiddag om kwart over drie de motorreddingboot „Hilda" van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaat schappij. station Lemmer, naar een bak van de aannemingsfirma van Zanen en Verstoep, welke daar werkt aan de noord oostelijke inpoldering. De bak was wegge dreven met twee man aan* boord. De ..Hilda" bereikte de bak. doch de beide opvarenden wilden zich niet van boord begeven. 's Avonds om half tien keerde de motor reddingboot in de haven van Lemmer terug, zonder de beide mannen. Het lek was in- tusschen met de keileem, welke in den bak werd vervoerd, gestopt. Het gevaar was der halve aanzienlijk verminderd. Later op den avond kwam een sleepboot van Van Zanen en Verstoep's aannemingsmaatschappij be schikbaar om den bak binnen te brengen. Een moeilijke redding. Gistermiddag vroeg de burgemeester van het Bildt assistentie van de motorredding boot van Hollum voor een schip, dat nabij De Zwarte Haan in nood verkeerde. Om half vijf koos de reddingboot zee. Toen de boot ter plaatse kwam, bleek, dat er twee sche pen op de waddengronden in moeilijkheden waren gekomen. De bemanning van de red dingboot stelde alles in het werk om het volk van deze schepen in veiligheid te brengen. Het waren de tjalk „Hoop op Be houd" uit Sneep, schipper H. Akkerman, geladen met grint op weg van Lobith naar Ameland, en de klipper „Johanna" uit Gro ningen. schipper Kleinman, geladen met steen, op weg van Culemborg naar Nieuw- Weerdinge. De „Johanna" verkeerde in zinkenden toestand. De zee stond gelijk met het dek. Het vaartuig zal als verloren moeten worden beschouwd. Aan boord bevonden zich slechts de schipper met zijn zuster, die beiden op de reddingboot de „Adriaan de Bruin" over gingen. De „Hoop op Behoud" had vier personen aan boord, n.l. de schipper met vrouw en dochter en een knecht. Ook zij werden door de reddingboot overgenomen. Schipper Bottenij, die het commando over de „Adriaan de Bruin" voerde, had een uiterst zwaren tocht. Hij had te kampen met een holle, hooge zee. waartegen het bijkans geen varen was. Niettemin volbracht hij met zijn mannen zijn opdracht. Zes menschen, die benarde uren achter den rug hadden, kwamen dank zij dit kranige stuk werk, vei lig aan wal. Tjalk gezonken. Gistermiddag ls op de Middelgronden aan den Westkant van de Friesche Vlaas bij zwaar stormweer de tjalk „Morgenstond", schipper Gorsel van Bierum. met ijzer ge laden en op weg van Harlingen naar Utrecht gezonken. De opvarenden zijn gered en te Hindeloopen 'binnengebracht. Het wrak ligt op zestien voet water en gevaarlijk voor de scheepvaart. De dienst der Rijksbetonning zal een wraklichtboei plaatsen. Roer verloren. De sleepboot no. 4 heeft dertig mijl uit de Fransche kust nabij Cherbourg assisten tie verleend aan het Ned. stoomschip „Stad Zaandam" van de Halcyonlijn, metende bruto 2058 ton en netto 1235 ton dat op weg is van Rotterdam naar Chanteney. In den storm had het schip zijn roer verloren. Storschade aan de Zuiderzeewerken. De storm heeft ook aan de Zuiderzeewer ken bij Lemmer schade aangericht. De Karma 2, een der kranen, is, evenals de zandperszuiger „Caspar Robles", gezon ken. De kraan Karma 1 is losgeslagen. Zij dreef naar lager wal tot op de hoogte van het provinciaal stoomgemaal. Gelukkig heeft men de kraan, doordat het water werd opgestuwd, weer vlot kunnen krijgen, waarna zij de haven werd binnengesleept. De kraan heeft averij opgeloopen. Vier keileembakken. alsmede een motor- vlet, zijn tegen den in bewerking zijnden dijk geslagen. Een keileembak ligt tegen den rijkant De sleepbooten, die haar toe vlucht in dp haven zochten, hadden een moeilijke reis. Dp steenPloc'ing acn den Zuidoos,.kant van den afsluitdijk is op verschillende plaat sen door den jongsten storm beschadigd. De herstelwerkzaamheden zullen uiteraard zoo spoedig mogelijk ter hand worden genomen. In het Lab.-huis. Vóór gisteren het Lagerhuis-debat over de buitenlandsche politiek hervat werd. heeft de arbeidersafgevaardigde Grenfell den eersten minister een vraag gesteld over hei voortduren van de propaganda der Duitsche radio-zenders, die „de bedoeling heeft, verdeeldheid tusschen Tsjechen en Slowaken te zaaien en de kansen op het herstellen van een Tsjecho-Slowaakschen staat te bederven". Grenfell vroeg, of Chamberlain stappen zou ondernemen met het oog op de waar borgen van het accoord van Muechen. Chamberlain antwoordde, dat de minis ter van buitenlandsche zaken stappen heeft gedaan om tot een officieel onder zoek te komen. De Britsche ambassadeur te Berlijn heeft reeds bij de Duitsche re geering gewezen op de wenschelijkheid van matiging in de Duitsche pers en radio. Chamberlain zeide het beter te achten, het rapport van den ambassadeur af te wachten, alvorens men verdere stappen zou overwegen. Bij de daarop volgende voortzetting van het debat oefende Morrison critiek op Chamberlain, die, zooais hij zeide, als smeekeling met Hitler had gesproken. Hij zeide: „In plaats van den vrij ner- veuzen woordvoerder van een Engeland in een toestand van zwakheid, had hij de re delijke maar krachtige vertegenwoordiger van Engeland, Frankrijk, Tsjecho-Slowa- kije. Rusland en misschien nog andere Europeesche mogendheden kunnen zijn." Hitler en Mussolini zijn wellicht even be vreesd geweest als Chamberlain. Nu heeft men alleen het woord der beide dictatoren, maar Hitler heeft bij vorige gelegenheden zijn woord vrijwel steeds gebroken. Het fascisme, aldus Morrison, acht het dwaas woord te houden, wanneer men een goede kans heeft zijn woord met voordeel te bre ken. De mogelijkheid heeft bestaan, aldus ver volgde Morrison, dat, wanneer Engeland een krachtige politiek gevoerd had, Polen en de landen in het Zuid-Oosten Engeland zouden hebben gesteund in een politiek van collectieve veiligheid. Mussolini zelf zal meer dan ooit vrees voor Hitler ge voelen. De toekomstige mogelijkheden voor West-Europa zijn deze: of Engeland en Frankrijk moeten zich onderwerpen aan den wil van Hitler en Mussolini, of zij moe ten een oorlog onder het oog zien met de groote kans, dat het komt tot een regel rechte botsing tusschen Frankrijk en En geland eenerzijds en Duitschland "en Ita lië anderzijds. De minister van verkeer, Burgin, zeide, dat Morrison niet de feiten beschouwde, maar een aanval deed op de buitenland sche politiek der regeering. De „man in the street" zegt, dat wij ons geplaatst zagen tegenover den grootsten oorlog, dien de wereld ooit gekend heeft en hij heeft het scherpzinnige vermoeden, dat de tijdens het weekeinde ingetreden verandering het gevolg is van de daden van één man. (Applaus). Sprekende over het bezoek aan Berch- tesgaden zeide Burgin, dat er onmiddellijk gevaar van een gewapende bezetting van Tsjecho-Slowakije bestond, Het afwenden van dit onmiddellijke gevaar en het tot stand brengen van een verstandige bespre king was het eerste van de vele wonderen, die de minister-president heeft gewrocht. Burgin herinnerde er vervolgens aan, hoe Chamberlain op 29 September de be sprekingen heeft afgebroken, toen Hitier onverwacht de bezetting van het Sudeten- land door Duitsche troepen eischte. Met dezen stap, aldus spr., heeft de mi nister-president op de bres gestaan voor de democratie, waardoor zijn prestige bij de onderhandelingen werd vergroot. De arbeidersafgevaardigde Wedgwood was van meening, dat een vier-mogend- hedenpact slechts een andere naam was voor het Duitsche rijk. De tegelijk met Eden afgetreden onder staatssecretaris van buitenlandsche zaken, Cranbourne, kwam terug op Chamberlain's verklaring van Vrijdag j.l„ dat hij een vrede in eere had meegebracht. Wij allen, zeide hij, zijn den minister-president dank verschuldigd voor zijn onvermoeiden ar beid in dienst van den vrede. Doch waar is de eer? Het schijnt mij een aanfluiting, het tot stand gekomen accoord zulk een edelen naam te geven. Dit accoord moge drager zijn van den vrede, het kan niet gekenmerkt worden als drager van de rechtvaardigheid. Een incident. verlangen naar een duurzamen vrede, vraagt het Huis steun voor de methoden van collectieve veiligheid door middel van den Volkenbond en een onmiddellijk initia tief van de Britsche regeering voor het bijeenroepen van een wereldconferentie, die moet streven naar de verwijdering van economische en politieke grieven, welke den vrede bedreigen". In het Hoogerhuis. Tijdens het debat in het Hoogerhuis heeft als eerste lord Strabolgi het woord gevoerd Deze uitte de klacht dat, aangezien het parlement niet bijeen was. aan het volk niet alle bewijsstukken zijn verstrekt. „Wij heb ben twee weken lang onder een dictatuur geleefd," aldus lord Starbolgi. Het Tsjecho- Slowaaksche volk had volgens hem wellicht gered kunnen worden, indien men in Enge land en Frankrijk niet zwak was geweest. Strabolgi noemde als alternatief voor een vier-mogendhedenpact een wereldconferen tie, zoo mogelijk gepresideerd door den pre sident der Vereenigde Staten. Lord Samuel, behoorende tot de oppositie liberalen, had bewondering voor Chamber lain. Hij meende, dat de Britsch-Fransche voorsteilen, gezien de omstandigheden, niet te vermijden waren. Lord Baldwin, die zijn eerste rede in het Hoogerhuis hield, zeide o.m.: „Ofschoon lk weinig weet van hetgeen tusschen de kanse larijen in Europa is afgehandeld, weet ik genoeg om te kunnen zeggen dat, toen de minister-president het besluit nam om naar Berchtesgaden te gaan. er niets ter wereld was, dat hij anders kon doen en lk dank God, dat hij het heeft kunnen doen." Spr. was vol lof voor Chamberlain. Ik zou, zeide hij, niemand kunnen aanwijzen, die zou hebben kunnen doen, wat hij deed toen hij in Duitschland besprekingen ging voeren. Het was een prestatie, waarvoor dit land hem veel verschuldigd ls. Toen men het deed voorkomen, alsof het niet in den haak was, van aangezicht tot aangezicht met de dictators te spreken, had hij zich afgevraagd of men er zich wel van bewust was. dat een der grootste moeilijkheden van de laatste vijf Jaar het probleem was ge weest, hoe in contact te komen met de dic tators, die de machinerie van de diplomatie hadden afgebroken. Er is, zoo vervolgde Baldwin, nooit een grootere drogreden ge- I uit, dan de opmerking, die velen thans op Daarop deed zich een mcident voor. Op d u ligt; „eens moet ge toch vechten, rviiHlijalro rnnnnj» ervrono* nlntcelino* ppn v i i vecht daarom nu". Oorlog was op den lan gen duur nooit onvermijdelijk. „Indien er in de toekomst 95 procent kans was op een oorlog, zou ik tot het einde mijner dagen de publieke tribune sprong plotseling een jonge vrouw op en schreeuwde den afge vaardigden toe: „Wij willen waarheid en vrede, niet het fascisme. Wij staan op de bres voor de waarheid, doch gjj hebt de jeugd van dit land verraden". De vrouw werd voor zij uit kon spreken, door een suppoost bij de schouders gegrepen en van de tribune verwijderd. Nadat namens Labour Alexander het de bat had gesloten, verdedigde Inskip nog eens het regeeringsbeleid. Daarna is het Huis tot heden uiteengegaan. Dan zal ge stemd worden over de regeeringsmotie. waarna het Huis zal worden verdaagd tot 1 Nov. Attlee kondigde reeds verzet tegen dit laatste aan. Labour heeft volgeijd amendement inge diend: „dat het Huis. feoewel het zeer ver licht is door de gedachte, dat de oorlog voorloopig is bezworen, niet een politiek kan goedkeuren, welke heeft geleid tot het opofferen van Tsjecho-Slowakije onder de bedreiging met wapengeweld, tot vernede ring van ons land en tot het in gevaar brengen daarvan. In het besef, dat alle volken oprecht Fessum; Simon, z. van K v. Beek en J. M. Iterson: Johanna Cornelia Maria, d. van A. O. de Jeu en J. C. Zandvliet; Dirk Joseph, z. van H. J. v. Bohemen en J. v. Rossum; Pieternella Jacoba, d. van D. Korpershoek en G. Kooien; Sijtje, d. van A. Duindam en N. de Monije; Margarètha Alida, d. van A. F. Wijnands en H. C. J. Steenvoorden; Johanna Catharina, d. van J. Koster en J. v. d. Vlist; Jan, z. van F. v. d. Vliet en J. v. d. Niet; Dirk, z. van D. Hus en W. A. Henny; Dirk Albrecht, z. van J. Heemskerk en A. v. d. Sleet; Cornelis, z. van B. Verburg en A. Guijt; Pieter, z. van J. Ver loop en J. Ketting; Jacobus Wilhelmus, z, van J. Th. Juffermans en A. M. Heemskerk: Sara Catharina, d. van G. A. Brandt en C. de Bruin. ONDERTROUWD: D. v. d. Burg jm. 27 j. en N. J. Nieuwkerk jd. 23 J. G. J. v. Houten jm. 24 j. en J. M. Zaal berg jd. 24 j. W. v. d. Oever jm. 26 J. en C. de Haas jd. 23 j. J. Brouwer jm. 23 j. en J. Kukler jd. 20 j. J. J. de Tombe jm. 24 j. en M. J. Pillekers jd. 24 j. P. Schouten jm. 20 j. en J. Boehlee jd. 19 J. A. A. Janssen jm. 25 J. en A. J. de Wolff jd. 19 J. C. G. Verhagen jm. 34 J. en T. Oosterom jd. 33 j. op de#5 procent zetten." Voortgaande zeide Baldwin: „De we reldvrede zal wellicht afhangen van de wijze, waarop de moeilijkheden m het komende jaar onder de oogen worden gezien". Met een verwijzing naar het binnenkomen van Hitler's uitnoodiging voor de conferentie te Muenchen tijdens het debat van verleden week Woens dag, zeide spr.: „Het was net of de vin ger Gods opnieuw een regenboog over den hemel had getrokken en opnieuw zijn verbond met de menschenkinderen had bestendigd. De menschenkinderen moeten thans in de komende uren, die voorbij zullen vliegen, hun rol vervullen en mogen de regeerders van alle naties zich laten leiden met be grip en wijsheid." Baldwin werd na afloop van zijn rede luide toegejuicht. BOERDERIJBRANDEN. Gisteravond om tien uur is tijdens een kort. maar hevig onweder de boerderij, be woond door de gezinnen R. Dijkstra en H. Bos te Rotsterhaule. gemeente Haskerland door den bliksem getrofen en tot den grond toe afgebrand. De bewoners, die reeds te bed lagen, konden zich met moeite in veiligheid stel len. De inboedels, benevens de voorraad hooi gingen verloren. De schade wordt door verzekering gedekt. Gisteravond om acht uur werd brand ontdekt in de boerderij „De Phoenix", .staande aan den Achterweg te Anna Paulowna. De boerderij werd bewoond door den heer J. Provoost en behoorde toe aan den heer P. Jochems te Wassenaar. Niets kon worden gered. De boerden] brandde tot den grond toe af. Het vuur heeft men het eerst boven In den schoorsteen gezien, zoo. dat., ofschoon de oorzaak onbekend is, men vermoedt, dat de brand als schoorsteenbrand is begon nen en verder door den storm is aange wakkerd tot een niet te stuiten vuur. _t. Gistermorgen ls ook de groote boerden] Pasveer, staande aan den Leeuwarderweg onder Sneek. bewoond door den heer J. Hoekstra en eigendom van het Old Bur gerweeshuis te Sneek, afgebrand. Door den stormachtlgen wind viel aan blusschen niet te denken. Alleen het woon huis en een vrijstaande st&l bleven ge spaard. De inventaris en het hooi gingen verloren. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. Men vermoedt, dat het vuur ls ontstaan, doordat kinderen met lucifers speelden. Alles was verzekerd. De uitgebrande boerderij had historische waarde. Zij is in 1321 gebouwd en was een der fraaiste staaltjes van Friesche platte landsbouwkunst uit dien tijd. TUINDER DOOR TREIN GEGREPEN. 6819 (Ingez. Med.) ERNSTIGE AUTOBOTSING TE GRONINGEN. Een doode. Hedennaoht te ongeveer een uur, is op den Heerenweg te Groningen, ter hoogte van de kazerne, een ernstig auto-ongeluk gebeurd. Uit de richting van de stad na derde met snelle vaart een auto, waarin vier studenten zaten. Tengevolge van de gladheid van den weg slipte de wagen en zwenkte naar het linkergedeelte waar het voertuig tegen een trampaal botste, waar van de lantaarn afknapte en daarna nog tegen eenige boomen. Van de vier inzittenden bekwam de heer W. een schedelbasisfractuur en ernstige verwondingen en de 27-j. heer N. A. Dijk veld Stol uit Haren, die naast hem zat, verwondingen aan het gelaat. De heer Dijkveld Stol ls vanochtend om 5 uur aan zijn verwondingen overleden. De toestand van den heer L. W. Wiersma uit Groningen is ernstig. Beiden werden naar bet R.K. ziekenhuis vervoerd. De gebroeders KI., die voor in de auto hadden plaats genomen, kwamen er met lichte verwondingen af. De auto ls zwaar beschadigd. NEDERLANDER ERNSTIG BIJ AUTO ONGELUK GEWOND. Slachtoffer kort na het ongeluk overleden. Gistermiddag is er op de veiling „De Tuinbouw", gelegen tusschen Bovenkarspel Grootébroek een ernstig ongeluk ge- bekomen aan het hoofd, een fractuur van hot ronVt+^rlFooIrKuGn irrwrts IrneiTTiTuran in Een Nederlandscne auto, bestuurd door den heer M. Sechelaar. wonende te Zeven bergen, is op den grooten weg Antwerpen- Brussel onder de gemeente Edegem op een stilstaande vrachtauto ingereden. De wa gen werd zwaar beschadigd en de bestuur der kreeg zware verwondingen. Hij werd in hoogst zorgwekkenden toestand naar de St. Jozefskliniek overgebracht, waar werd geconstateerd, dat. hij verwondingen had beurd. Een achttienjarige tuinder uit Lutjebroek was bezig met bloemkool pel len, toen een trein uit de richting Enkhui zen naderde. Vermoedelijk door den sterken wind heeft de jongeman den trein niet hooren aankomen en doordat hij zich te dicht bij de rails bevond werd hij door den locomo tief gegrepen en met een groote hoofdwond langs de rails neergesmakt. Dokter Steen huizen uit Bovenkarspel verleende de eerste hulp. Nadat het slachtoffer het H. Oliesel was toegediend, werd hij naar het ziekenhuis te Lutjebroek vervoerd. Onderweg is hij aan de bekomen verwondingen overleden. het rechterkaakbeen. voorts kneuzingen in de zijde en vermoedelijk een schedelbreuk. BRAND OP GROENTENKWEEKERU. Op het terrein van den groentenkweeker J. A. M. Wolkers aan den Uitweg tn het uiterste westen van de gemeente Amster dam. ontstond gisteravond door tot nu toe onbekende een schuur van 10 bij 8 meter, welke loods o.m. Akkerman en J. H. M. Reijers: Willem Henri, 1 17o n UT \TJ T? \r H fitnon o»a IV* TT Qehrn. spoedig verscheen, niet mogelijk was om ook maar een gedeelte van de houten loods en haar zoo brandbaren inhoud te redden. Door de nog steeds vliegende stormvlagen ontstond veel „vliegvuur", in verband waarmede de brandweer onder leiding van tien adjunct-hoof dbrandmees ter W. de Boer in de eerste plaats haar aandacht concentreerde op de woningen aan de over zijde van den weg en op in de nabijheid gelegen hooibergen, waarbij wachtposten werden uitgezet. Behalve de houten loods ging ook een groote, ongeveer 12 meter lange broeikas, die aan de schuur grenst, verloren. Met drie stralen was men het vuur, dat aanvankelijk aangewakkerd door den .stormwind hardnekkig woedde, vrij spoedig meester. AAN ZIJN VERWONDINGEN OVERLEDEN. De 50-jarige heer S. Verbij, die, gelijk gemeld, gistermiddag in de Hoofdstraat te Sassenheim door een auto werd aangere den en ernstig werd verwond, ls in het Sint Eüisabethziekenhuis te Leiden enkele uren na het ongeluk overleden. De man laat een vrouw met tien kinderen achter BU1TEMLANDSCH GEMENGD. TREIN EN AUTOBUS. Op een spoorwegovergang bij Wiesloch (Baden) is een volle autobus door een goe derenexpress gegrepen. Elf personen werden gedood, verscheidene andere gewond. GEBOREN: Hendrik Maria, Z. van H. Groenendijk en K. Doesburg Lanooy Wilhelmina, D. van K. Jonkers en H. v. d. Eist Johannes Jonas, Z. van J. J. v. d. Berg en E. v. Wijk Emma, D. van A. Volkers en C. J. Mulder Johannes, Z. van J. Vogelenzang en J. Delfos Teunis, Z. van D. G. van Vreuningen en W. C. Groo- tendorst, Diederich Jan, z. van J. W. Filippo en L. Peters; Gerard Jan Wijnand, z. van J. G. aLs bergplaats dient voor de rieten matten, die des winters over de broeikassen worden van H. W. F. v. d. Steen en M. H. Schra- vendtJk; Hendrika, d. van C. v. Rhijn en J. Fleur; Apolonia Elisabeth, d. van A. G. SR: gelegd. Het spreekt vanzelf, dat het voor vester en A. H. Neuteboom; Gerardus Antho- de brandweer, die met twee motorspuiten nius, z. van j. j. j, v. Glezen en P. M. C. v. OVERLEDEN: R. Nuiver, hsvr. van J. v. Wijk 55 j. J. Th. G. Hartingsveld, Z. 12 j. L. Velleman, hsvr. van B. Neuteboom 71 j. M. Bergman, D. 11 j. H. A. Bey, man, 75 jaar. GEVESTIGD: G. Achterkamp, bakker, Coornhertstraat 15 M. Ament. Papengr. 24 H. Apon, kok, Vol molengracht 2 P. A. H. Beelen, kok. Oost- dwarsgr. 17 A. Bisschop, J. v. Goyenkade 44 H. J. Blokbergen, Witte Singel 85 P. W. Blom, Witte Singel 57d Th. Brandsma Boerman, Pr. Hendrikstr. 13a J. E. H. Boom gaard, sergeant N. O.-I. leger, Mariënpoelstr. 25 H. Bos, slagersbediende, Hoogewoerd 79 A. M. BijleveldBouwman, Julianastr. 11 P. H. de Bres, Rijnsb.weg 101 F. H. J. Brujjns, kellner, Rapenburg 8 J. M. ten Cate. De L. de Kanterstraat 13 H. C. Crol, Papengr. 24 H. D. M. Dolk, Witte Singel 80 A. J. Dolle, priester, Haagweg 13 Wed. J. D. Koop man—Donders en fam.. Nieuwe Rijn 18 H. P. R. Frederikse, Aalmarkt 5 L. W. van Gijn, Rijnsb.weg 20 Ph. J. v. Harreveld. Mariën poelstr. la P. Heemskerk, monteur, Morsch- weg 31 J. W. v. Hees en fam., De Sitter- laan 50a A. N. v. Helden, leerl.-verpleegster, Meezenstr. 2 A. G. Hengeveld, slager. Turf markt 10 E. Hermans, dienstbode, Diefsteeg 3 J. F. Ph. Hers, Rapenburg 119 P. Heij- broek, Leeuwerikstr. 57 Th. N. Hogeboom, timmerman. Fr. v. Mierlsstr. 2 J. Z. v. Hoorn, Nieuwe Rijn 3 L. BeijerJankowitz, Hooge- Morschweg 104 J. A. Kaptetjn en fam., broodbakkenskn., Kanaalstraat 20 A. do Klerk, sigarenmaker. Julianastr. 2a C. A. Koet, chemigraaf, Brederostr. 1 F. B. Noord huis—v. d. Kolk, Stieltjesstr. 19 Wed. H. A. SachsKrantz, H. Morschweg 76 D. A van Krevelen, Rijnsb.weg 147 C. Kuilman. Witte Singel 93 G. Kuperus. Hoogewoerd 12 J. G. Lecker, leerares Fransch, Wasstraat 21 G. M. S. Masseurs, Witte Singel 97 E. Jan- kokwitzMaurüber, H. Morschweg 104 D. F. Merz, landb. ingenieur, Lammenschansweg 4 A. Mioch, Tesselschadestraat 9a A. Nie- wiak, dienstb., Cobetstr. 26 W. Oranje, Han- senstr. 30a L. den Os. meubelmaker. Lange Lijsbethsteeg 8 T. M. C. v. Prooije. De M v. Streefk.straat 31 A. Rademakers, Merelstr. 52 F. Remmelts. leerl. verpleegster. Meezenstr. 2 M. W. Renes. dienstb., R.- en Schiekade 142 H. J. J. Rossing, inspecteur Shell, Rijns- burgerweg 119a I. P. de Voogt>-v. Scherm beek. Witte Singel 75 J. W. c. v. Steeden, Apothekersdtjk 14 J. Stoof en fam., grond werker, Pr. Wilhelmlnastr. 45 M. v. d. Rpjj- denSuurmond, Fagelstr. 19 J. M. Ter- vooren en fam.. chef verver, Balistr. 76 m. T. Tichelaar, Rapenburg 68 J. M. van Til," Nieuwe Rijn 10 A. van Tol, dienstbode. Was straat 25 B. v. Tol en fam.. transportarbei der. Voorstraat 49 W. H. Tweehuijsen, N.- Rijn 70 B. A. J. Uphoff en fam., automon teur. Haven 3 W. A. Winckel. Witte Singel 85 A. C. Wowijs, dienstb.. Rapenburg 82 M. Wijkstra en fam., schippersknecht, aan boord Utr. Veer M. Wijnans, Boerhaavelaan 43 J. Zandbergen, werkster. Nachtegaallaan 16 A. Zeilstra, J. v. Goyenkade 1. VERTROKKEN: J. C. G. Alkemade, Noordwijk, Kerkstr. 22a P. A. Alphenaar, Oldenburg, Bremerstr. 29 K. J. Paschier—v. Amsterdam, Oegstgeest, H. Morschweg 107 N. Anes en fam., Katwijk, Valkenb.weg 63 C. G. M. v. Beek. Bodegra ven. Vijver 3 B. v. d. Berg. Rotterdam, W. Zeedijk 102 P. G. v. d. Berg, Alphen a/d. Rijn, b/ouders P. J. v. d. Berge, Katwijk, Secr. Varkevisserstr. 10 H. J. C. v. d. Blij, Rotterdam, Meent 42c J. P. G. v. d. Boogert, Rotterdam, Burg. Meineszlaan 63a N. Bos- toen, DJocjakarta J. P. Brokaar, Oegstgeest, Abspoelweg 19 H. E. V. Coster van Voorhout, Oegstgeest, Weth. Boonstr. 6 J. R. v. Dalen, Steenwijk, Cornputsingel 44 A. C. J. Dericks en fam., Waalre, Huize „De Wiltsangh" J. v. Dijk, Zeist, Arlstoteleslaan 15 G. v. Eelen, Zeist. Krakelingweg 2 H. G. v. Eelen, Zeist, Krakelingweg 2 W. F. v. Eelen. idem Idem J. Ephraim, Wassenaar, St. v. 's-Gravens.weg 47 M. M. J. Ephraim, idem idem J. H. Erven, Rotterdam, Hang a/5 H. Gaarlandt, Gouda, v. Bevernlnghlaan 24 P. W. Geuke, Den Haag, Assendelftstr. 26a A. E. de Groen, Den Haag, Kon. Emmakade 153 P. I. M. de Groot, Hazerswoude. Rijndijk A 21 K. de Haan, Vinkeveen c.a., D. K. 3 H. ter Haar en fam.. Warmond, Dorp B 103 A. den Houdijker, Amsterdam, Julianastr. 10 C. C. J. K. Jan sen, Oegstgeest, Endegeesterstraatw. 5 J. J. Jansma en fam., Velsen, Buig. Enschedelaan 27 Th. C. F. v. Kamp, Kampen, Broederweg 15 C. Kasteel, Amsterdam, Spiesciusstr. 37II P. J. Kerling, Oegstgeest. Duivenvoordestr. 14 W. H. Keuchenius, Den Haag. J. v. Nassau- straat 18 C. Kivits, Amsterdam, Amstelv.- weg 760 P. den Hertog—Kloos. Haarlem, Ant. v. d. Goesstr. 7 F. J. M. E. Koppenol, Utrecht. Catharfjnesingel 91bis H. Korver en fam.. Valkenburg, Z.-H„ Valkenb.weg 75 A. j. Kronenberg, Arnhem, Rijnkade 28 M. lühn, Vlaardingen, Vleersteeg 7 P. J. van Leeuwen en fam.. Voorschoten. H. Rijndijk 14 E. Luijten, Hampstead. 18 Thurlowroad E. W. v. Manen, Utrecht, L. Nieuwstr. 99 C. A. M. v. d. Meer. Alkemade. Spoorstr. B 483 J. H. Meerwaldt. Utrecht. Kr. Nw. Gracht 28 A. v. d. Meij. huishoudster. Noordeinde 75 M. P. Mooten. Oegstgeest. Fr. Hendriklaan 6 H. J. de Mooij, Rijnsburg. Spinozalaan 9 M. S. D. Nasroen. N. O.-Indi^ A. D. Nieboer, Dordrecht. Boomstr. 27 M. M. J. Noordman, Lille. Pens. La Croix Blanche M. A. Ouds hoorn, Wassenaar, v. Z. v. Nveveltstr. 13b J. C. Overdevest, Leiderdorp. Dr v. Rhijnstr. 1 T. E. Palsgraaf, Gouda. Markt 3 A. M. Pape. Den Haag. v. Hogenhoucklaan 140 J. Perridon. Rotterdam, Goudschesingel 197a Th. G. H. Poierrié, Den Haag. Weimarstr. 6a H. Pon. Kampen. Vloeddük 50 A. Queiïdo, Parijs, Fr. A. M. F. v. Rassel fam.. Maas tricht. M. v. Coehoornstr. Pa G. K. Rmnr-^vs, Valkenburg, l.. Lindelaar» 23 M. J. Riet hoven, Ede. Otterloschew. 41 H. Rehmnnn— Rietveld. Voorhout, Boerhaavestr. 21 A. N. de Roo, Hillegom, Pr. Hendrikstr. 23 A. T. v. d. Ruit. H. I. Ambacht, Veerschedijk 51 R. D. Sard, Boston H. P. Schaaii. Amster dam. Keizersstr. 27 L. Seoaar er fam., Arn hem. Da Costastr. 2 J Chr. v. Sfsseren. Am sterdam. Ribesst.r. 79 IT hs F. STeunnV en fam., Kampen. Pr. Hendr'v»fr 1? p Sintoma. "^er» Haaf. v. 'r. A ^tei^ut,. PreihuT, Ar1o1f t-ntlc-cS- j pam., P'-n 0,< - r7 o. Vpvifwr». We^rimri. ■NT0 isrt \v ,T Verver] Leiderdorp. Zijldüv o tj- vig en fam.. En schede. B. W. ter Kuilestr 156 V. Zatskoy, Voorschoten, Burg. de Kempenaerstr. 1. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10