Uit de Omstreken LEID5CH AD - Vijlde Blad Dinsdag 4 Otiober 1938 Waar U ook bent ^KUN/T IN UTTEKEN^j Luchtaanvallen! de verduisteringsproeven. In verband met de verduisteringsproeven, welke hedenavond van 910 uur te Hii- vindt en welk gedeelte thans wordt be straat De motorrijder en de duopassagier sloe legom, Lisse en Sassenheim^zullen worden vSi gehouden, wOTdt den automobilisten aange raden gebruik te maken van den Rijksweg. De automobilisten, die zich door Hillegom, Lisse of Sassenheim moeten begeven, die- nen er voor te zorgen dat hun lichten op de gebruikelijke wlize zijn afgeschermd. AALSMEER. Supporters. De supportersvereen. „Aalsmeer" heeft haar eerste vergadering gehouden in hotel De III Kolommen", onder voorzitterschap van den heer C. J. de Hoog. Deze heette al len hartelijk welkom, waarna de 2e secre taris, de heer C. Schouten, de notulen las, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Het jaarverslag, dan uitgebracht, werd eveneens goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester, den heer M. Mes, bleek, dat het boekjaar werd afgesloten met een voordeellg saldo van f.180. Na rapport der kascommissie, dat het beheer des penning- meesters correct in orde was bevonden, dankte de voorzitter dezen functionnaris voor zijn accuratesse. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Brouwer, van Maanen, v. d. Schilden en Spaargaren. De heer Jb Mantel dankte namens V.V. „Aals meer" voor den steun in velerlei vorm dooi de supporters aan zijn organisatie ver leend.. Het was voor een belangrijk deel aan hen te danken dat V.V. „Aalsmeer" kam pioen werd. Hoewel de nieuwe competitie voor de plaatselijke voetbalclub niet gunstig was ingezet, hoopte en vertrouwde spreker, dat de supporters onverflauwd hun steun zouden blijven verleenen. Hierna sloot de voorzitter en ging de vergadering over in Intiem samenzijn met onderlinge prijs- spelen. voerde beide gewonden naar hun woning te Amsterdam. De motor die ernstig werd be schadigd bleef in den berm liggen om later door de politie gevonden te worden. Uit het onderzoek dat deze instelde kwam vast te staan, dat de motorrijder de heer M uit Amsterdam was. 's Avonds had op den Rijksweg wederom een ongeluk p'aats ter hoogte van den Vijf- huizerweg Twee auto's reden in de richting A m Cloe/1 f~< v-» i zorg altijd Dr. J. B. MEENK'S HOOFD PIJNPOEDERS bij U te hebben. Ook verkrijgbaar in etui 1 Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten. 614 (Ingcz. Med.) te Vervolgens werd namens het onderwij zend personeel een zeer doelmatige lees- lamp met tijdschriftenberging aangeboden. Nogmaals dankte de heer Klunder voor deze warme hulde. Hierna zeide de heer de Witt, wethou der van Onderwijs en loco-burgemeester, overtuigd te zijn in den geest van het scheidenden hoofd te handelen door slechts een zeer bescheiden woord te spreken. Spr. zeide, dat men zeer dankbaar is voor wat de heer Klunder in onze gemeente voor de Amsterdam waarvan c!e voorste op genoem. funderen heeft gedaan. Hij wenschte het de plaats wilde stoppen. De bestuurder van de achterste auto bemerkte dit Je laat op en botste op c'e voor hem rijdende auto De schade was bijzonder groot De zwaar »e- havende auto's moesten worden versleept. Slechts de bestuurder van de aanrijdende gewond f L' Amsterdam werd licht HILLEGOM. Auto tegen tram gebotst. Een vrachiauto is op de Weeresteinstraat ojj de Pastoorslaan tegen een tram ge- botst. De bestuurder verklaarde dat het uitzicht bij het, nemen van den bocht niet goed was. Ruiten zoowel van de tram als van de auto waren stuk. Bovendien was er nog meer schade aan beide wagens. De politie maakte proces-verbaal op. scheidende schoolhoofd nog vele jaren van welverdiende rust toe. Ook heette spr. har telijk welkom het meuw-benoemde hoofd, pen heer G. Marijt, wiens keuze een goede blijkt te zijn. De heer Klunder hoopte dat de kinde ren den heer Marijt zouden ontvangen met veel liefde in hun jonge harten. De heer Marijt dankte den wethoudei van onderwijs voor zijn goede wenschen. De kinderen werden tenslotte getracteerd en nog geruimen tijd gezellig bezig gehou den. Onder de talrijke aanwezigen merk ten we o.a. op, den heer Juls'nga. Inspec teur bij het L. O., alsmede dr. Zijdcvelt, district-schoolarts te Sassenheim, en den heer Sanders, lid van de Commissie van Toezicht op het L. O. Te ruim 12 uur was deze huldiging geëindigd. Des namiddags werd ten huize van den heer Klunder een zeer druk bezochte re- voor de Christelijke gemeente ligt. Deze moet komen tot aanbidding en leeren In zien, dat ln de mensch niets ls, maar dat alles uit God komt, tot wien. door wien en uit wien alle dingen zijn. Hem zij de heer lijkheid tot ln alle eeuwigheid. Amen. Na het zingen van Gez. 38 vers 6 volg den de gebruikelijke toespraken tot con sulent ds. Fortgens. den bevestiger, ds. Hei tog, tot ringbroeders, kerkeraad, kerk voogdij en notabelen, koster, organist en gemeente. Ds. Fortgens antwoordde, mede namens de versch'llende colleges en D. v. Noort namens den ring Noordwljk. Fr was overweldigende belangstelling, ook uit Deventer, waar ds. Feldkamp in de Evangelisatie gearbeid heeft en uit Rot terdam. Zi De collecten »n do Ned. Herv. Kerk hebben in September bedragen: voor de Diaconie f. 33.62'/;: voor de kerk f. 71.90; |ni bossen f. 11.84 en de mnd. collecte 1. lo l'J. Na aanbesteding is het bouwen van ceptie »ehouder. Hier sprak de heer Ter :n scnonl mk-Ga 1 oon He d ir o~u ^„i tt„u HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacoba Helena, d v. K. Smit en H. M H. van Walstijn; Jacob Gerardus. z. van D. Poll en M. J. de Bruin; Frits, z. van C. van Millingen en J. van der Pol; Cornelis, z. van P. Schalk en G. Vreeken; Elisabeth, d. van W. J. de Wolf en A. Eerhart; Gjjsberta, d. v. L. Combee en M. Betjes; Jan. z. van C. C. Groene- weg en N. M. van Veen; Barbara, d. v. C. Lang- hout en B. J. Floris; Cornelia, d. v, J. Walkier en N. Dol; Ciena Janna, d. v. J. van den Brink en K- Griffioen; Stefanus Maria, z. van P. Schra- ma en J. P. Braak; André Johannes Stephamis, z. van G. Tierie en B. J. van den Bos: Theo Jo hannes. z. van J. Th. Westerdaal en G. J. P. E. van Hilten; Elizabeth, d. van D. Kamstra en J. van der Steen; Lize Grietje, d. van K. Jooren en A. Spaargaren; levenlooze d- van C. van Millingen en J. van der Pol. Ondertrouwd: Nicolaas Balk. 22 j. en Paulina Wiebes, 19 j.; George Lodewijk Funke, 27 jaar, en Anna Catharina Lucas. 25 j.; Jan van Aspe- ren, 26 j. en Sjoukje Dogger. 22 j.; Pieter Johan nes van Ouwerkerk. 26 j. en Neeltje van Maa- ren, 21 j.; Willem Gerardus de Vente, 32 j. en Neeltje Swaan, 21 j.; Klaas van Keimpema, 30 j. en Adriana Cornelia Baartman, 24 j.Johannes Trouwen, 25 Jaar en Margaretha Johanna Veen, 20 jaar. Getrouwd: Thomas de Klerk. 26 j. en Teuntje Adriana van Leeuwen, 25 j.; Johannes Cornelis Kamp, 26 j. en Aagje van der Plas. 20 j.; Jaco bus Alewijn, 43 j. en Maartje Cornelia Nel, 30 J. Willem Roodenburg, 27 J. en Johanna van der Vlugt, 22 j.; Leendert van den Berg, 24 j. en Art je Hoogeveen, 25 j.; Klaas Ewit Kranen burg, 30 j. en Marie Mantel, 27 j. Overleden: Jacob Blok. 84 j. gem. m. J. de Jager; Theodorus Johannes Maria van Vugt, 16 mnd., z. van C. H. van Vugt en A. E. Bekkering. Johannes Gerardus van Bentem, 75 j. wedr. v. M. Stokman. Loop der Bevolking. Gevestigd: Govert A. Karssemeijer, van Am sterdam. Sloterweg 27 Siegfried Aaron, van Amsterdam, Leeuwerikstraat 12 Jan H. Mica. v. Haarlem, Kruisweg 1242 Klaas S. Boe- kelaar. v. Amsterdam. Burg. Amersfoordtlaan 72 Age Huitema, v. Haarlem, Matthys Sterk - laan 18 Willem C. van Koperen. Nieuwe- meerdijk 402 Arie Alders, v. Lisse, Lisser- dyk 209 Johannes H. van der Hulst v Am sterdam, Sloterweg 102 Louis L. H. M van Wensen, v. Amsterdam, Burg. Amersfoordtlaan 73 William J. Konings. v. Amsterdam. Den nenlaan 9 Jan H. Wssels, v. Amsterdam, Nieuwcmeerdijk 8 Wencelaus Loman van Veendam, Schoolstraat 33 Hermanus J W Mens, v. Amsterdam. Reigerstraat 43 Arie Reedijk, v. Rhoon, Meidoornweg 79 Wilhel mus van der Linden, v. Amsterdam, Akerdijk 32 Gerard B. van der Veen. v. Amsterdam. Eschdoornplein 8 Hillebrand Plieger. vdp Uithoorn, Hoofdweg 1087 Franciscus W. H. Schnater, v. Amsterdam, Akerdiike 110. Vertrokken: Catharina ,M Hopman, naar Bloemendaal. Vogelenzangscheweg 16 Leen dert de Boom, Haarlem, Bakenessergracht 7a rd. Wilhelmus Commissaris, n. Haarlem, Bakenessergracht 39 Eise Weima, Lisse, Van der Veldstraat 26 Wilhelmirm Meijer. Am sterdam. Koningslaan 70 Adrianus C J. Kokkc. Tilburg. Dr. Cuijpershof 32 Bortho- lomeus Berbec. Lisse. Heereweg 311 Johan nes Korenwinder, Aalsmeer, Oosteinderwec 142 Chrstiaan W. Visser. Amsterdam, Nieuwen- aijk 61 2 hg Cornelis B. Vermeulen, Am sterdam Klnkerstr. 100. 3 hg Krijn Visser, Werkendam, Biesbosch 28 Jan van Rosma- -^^teroffierliede, Haarlemmermeerstr. 49 Antoon HoDman. Haarlem, Nieuwe Woon schepenhaven Paal 14 Jan Lauooe, Amster- flam, Ortellusstr. 160 1 he, Gilles C. van Vlaanderen, Castricum, Tetburgstr. 10 Bak- kum. Vacature hulpprediker. Door het vertrek van ds. B. J Oder als hulpprediker bij de Ned. Herv. Kerk te Badhoevedorp die op 2 October zijn intrede hoopt te doen in Nieuw Beerta, heeft de kerkeraad den heer Heer'esma uit Amster- dam tijdelijk belast met de waarneming. Gouden echtpaar. Het echtpaar J. H, Clement en D. Troost, wonende te Nieuw Vennep hoopt op 5 Oc tober a.s. den dag te herdenken, dat het voor 50 jaar ln het huwelijk trad. Motor rijdt door afrastering. Gistermorgen had op den Rijkswee Am sterdam—Den Haae ter hoogte van den Geniedi.ik een moto-oneeluk plaats waarbij twee personen werden gewond. De motorrijdc. de heer M uit Amster dam reed over den Rijksweg en bemerkte de afslui'ine nabij den Gen'ediik niet od hoewel daar ter plaatse voldoend- waar- schuwingslichten aanwez>- waren npze af sluiting is geniaats» om het eedeelt» waar een schoollokaal aan de R.K. School te Bennebroek opgedragen aan den aanne mer E. Schuit, alhier. Gevonden voorwerpen. Te bevragen aan het bureau van politie: belastingmerk, kinderarmband, zak met andijvie, muts. Voorgesteld wordt het Nederlandschap opnieuw toe te kennen aan B J M. Schnei ders alhier. KATWIJK AAN DEN RIJN. De collecte voor de Chr. Militaire Te huizen die gehouden werd tijdens de Bid- en Dankure in de Geref. Kerk bracht ruim f-40 op. VOORHOUT. Drievoudig jubileum Broeder Modestus, bij de meesten der ge- flbbhronnnftv. 11i EEN UUR MUZIEK. Bijzondere wijze van muzikale jeugd- voorlichting. Men schrijft ons: Hoe de jeugd tot de muziek en daardoor de muziek tot de jeugd te brengen, is sinds Jaren een probleem, waaraan allertei experimenten zijn gewijd, die doorgaans onvoldoende aan het beoogde doel beantwoordden. Er is zelfs een „Vereeniging tot bevordering der muzikale be langen van de schooljeugd" opgericht, waar van ook te Leiden een afdeeling bestaat, die door allerlei tegenwerkende omstandigheden nog niet veel heeft kunnen doen. Thans heeft deze Leidsche afdeeling contact gevonden met de organisatie van den heer Franz Aufrecht te Amsterdam, die zich noemt „Een uur muziek". Reeds eenige jaren is de heer Aufrecht bezig, alle krachten in te span nen, om zijn ideaal te verwezenlijken: de jeugd vroegtijdig rijp te maken voor de waardeering van muziek van goed gehalte. Naar zijn in zicht is de eenig juiste weg, dat de jeugd zélf door den werkelijk grooten kunstenaar wordt voorgelicht en ingeleid tot het leeren aanvoelen en waardeeren van de werken der toonkunst. Zoo doet de kunstenaar zelf door oog en oor de vonk overspringen van het genie op den meentenaren welheWnri er|e" muzikaal nog ongeschoolden scholier. Hij zal herdenken dat hi? in ?°C" ulen "U den scholier .den aanleg, den smaak ont wikkelen om te luisteren met begrip. Het middel? De scholieren verzamelen zich Beek namens de afd. Volksonderwijs nog Barnhoorn. herdenken, dat hij voor 40 jaren het Prles- aanvaardde. Ook was het deze weeg -O jaar geleden, dat hij werd be- °P een bepaalden tijd in de aula of ln de r.oemd tot onderwijzer aan de R.K. school gymnastiekzaal. Ze zijn daar thuis ln hun eigen der Bisschoppelijke Nijverheidschool al- WSarVan hy than's 12V' 'aar het hoofdonderwijzerschap bekleedd- Zondag is drievoudig jubileum in de B. N. S. op feestelijke wijze herdacht. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Anna, d. van A v d ?»rf ,J- A Elferlne; Cornelia Margaretha S™»d nv, T; v.d. Berg en E. A. v. Schoo- Dirkje, d. v. L. Zwanenburg en M. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: J. C. van R\jn. geb. van Vliet, z.: J. L. v. d. Voort, geb. Paardekooper. d. Gedurende September is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerk gecollec teerd f. 60.46 (v.m. f. 116.94). Gedurende September is ten postkan tore alhier en het bijkantoor in de buurt schap op de Rijkspostspaarbank ingelegd f. 13003.24 CVtin. f. 14532.88) en terugbetaald f. 20624.33 (v.m. f. 9288.96). Het aantal uit gereikte boekjes is 2837 (v.m. 2822). Het. rioleeren, bestraten en betegelen van de St. Willibrordusstraat en Ruysdael- laan is door B. en W. gegund aan de laag ste inschrijvers T. R en H. J. Visser te Wassenaar voor f. 6600. NOORDWIJK BINNEN. HULDIGING VAN DEN HF"", E. KLUNDER. Als hoofd der O. L. School alhier. Zaterdag heeft de heer B. Klunder. hoofd der O. L. School te Noordwijk-Binnen, af scheid genomen van de school en zijn leer lingen, wegens het bereiken van den pen- s.oengerechtigden leeftijd. De heer en mevr. Klunder zijn eerst door twee der oudste leerlingen per auto aan hun woning afgehaald en mevrouw Klunder werden bloemen aangeboden; hierop werd de tocht naar school aange vangen. De geheele schoo! was voor dit doel keurig versierd en gaf een vroolijkcn aanblik. Bij aankomst werden zij opge wacht door de leerlingen die hun verwel komden en eerebogen van groen en bloe men hadden ongesteld, waaronder de heer en mevr, Klunder de school betraden. Zeer onder den indruk namen zij voor de klasse plaats. Het nieuw benoemde hoofd der school, de heer G. Marijt nam daarop het woord, liet de kinderen een welkomstlied zingen, waarna hij wees op de ontroeren de beteekenis van dezen dag voor het schel denden hoofd, die gedurende 41 jaar zijn brste krachten had gegeven aan het on derwijs en daarvan 23 jaar aan Noordwijk's jeugd, doch nu zijn taak ging neerleggen. Spr. hoopte dat de heer Klunder nog tien- Uilen jaren van zijn welverdiende rust mag genieten. Hij besloot met het verzoek den heer Klunder een driewerf „Hoera" toe te roepen. De heer Klunder dankte zichtbaar ont roerd den heer Marijt voor diens gevoel volle woorden en sprak tot de kinderen een afscheidswoord. Spr. gaf hun den goeden raad, steeds te denken in het latere leven, bij alles wat zij zouden doen, goede din gen te doen. Het was nu zijn tijd om heen te gaan en de verdere opvoeding der jeugd weer over te geven aan jongeren. Hierop sprak de voorzitter der Ouder commissie, de heer Viergever. Spreker wees er op. dat het de Wensch van den heer Klunder was, dat alles zoo bescheiden mo gelijk zou plaats hebben. Spr. dankte hem namens de ouders der kinderen voor het vele, dat hij in den loop der jaren voor de. kinderen had gedaan, gedurende de 23 laar dat hij te Noordwljk werkzaam was geweest en bood hem namens de kinde ren een rookfauteuil aan. Tevens noodig- de spr. den heer Klunder uit, in het ver enig op alle Ouderavonden of uitstapjes tegenwoordig te zijn. Namens de Ouder- cmnmissie bood spr. een schetterenden bloemenmand aan en namens de oud-leer- 'ingen epp. rookstandaard. een mooien bloemenmand en een bijzonder mooien fruitmand. Een der oud-leerlingen Corrie van der -Niet, droeg hierbij een door haar zelf ge- de verzakking van den Rijksweg plaats I maakt gedicht voor, dat veel indruk maak- eenige waardeerende woorden. Namens de commissie van Volksonderwijs werd den neer Klunder een schilderij aangeboden. Ontelbare bloemstukken sierden de wo ning, zoodat deze dag voor den heer Klun der en diens ochtgenoote zeer zeker als ten onvergetelijke in hun gedachten zal blijven! SASSENHEIM. DE AANLEG VAN EEN JACHTHAVEN. Commissie van Advies benoemd. Inzake den aanleg van een Jachthaven, deelen B. en W. het volgende mede: B. en W. overwegende: dat de Gemeen teraad eenparig instemming heeft betuigd met het plan tot aankoop van 4 perceelen weiland in deze gemeente, kadastraal be kend in Sectie A. Nos 3953, 3954, 3955 en 200, samen groot 4.76.20 H.A., gelegen aan cle Sassenheimervaart, op plm. 195 M. van het Kagermeer; dat, mede naar aanleiding van de door de Staten van Z.1H. bij besluit van 21 Juni 1938 gewijzigde „Piassen- verordening", met dezen aankoop wordt bedoeld de aanleg en oprichting van een jachthaven met toebehooren, met het oog op de zeer gunstige ligging aan het knoop punt van de nieuwe autostrada en den nieuwen provincialen weg. vlak bij de Ka- gerplassen, en gelet op de zeer levendige en nog steeds toenemende watersport (zeil- en motorjachten); dat in dit plan een mooi object voor werkverschaffing en werkverruiming is gelegen; dat het ge- wenscht is deskundige voorlichting te ont vangen over inrichting en exploitatie en over te verwachten financieele resultaten; dat tot het verstrekken van advies zich welwillend hebben bereid verklaard de hee ren: prof. ir. Chr. K Visser, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; mi. Th. H. A. Heere, burgemeester te Raamsdonksveer; J. M. J. L. A. Speelman, R. de Boer en F. J. M. Wilking, alhier. Besluiten; 1 De aangeboden bereidverklaringen dankbaar te aanvaarden en mitsdien ge noemde heeren te benoemen tot leden van de commissie van advies voor den aanleg van een jachthaven, met aanwijzing van prof. Chr. K. Visser tot voorzitter der com- missie" 2 Aan de commissie toe te voegen als secretaris, den heer G, Schram, gemeente- opzichter. VALKENBURG. INTREDE VAN DEN HEER D. FELDKAMP Overweldigende belangstelling. Zondagmorgen werd de heer D. Feld kamp. candidaat tot den Heiligen Dienst, beroepen predikant alhier, in zijn ambt be vestigd door ds. A. C. G. den Hertog van Rotterdam. Tot tekst was gekozen Matth. 11 vers 5 laatste gedeelte en Ef. 6 vers 19. In een boelende predikatie schetste spr. de groote. verheven taak van den herder der gemeente als verkondiger van het evangelie. Daarna had de eigenlijke plech tigheid plaats van de bevestiging in het ambt. Aan de handoplegging namen deel de bevestiger ds. Hertog en de predikanten Fortgens, Pras, Luchtigheid en Bronsgeest, terwijl de gemeente de bekende zegenbede Uit Ps. 134 zong. Des middags deed ds. Feldkamp intrede lil zijn gemeente. Na votum en zegen liet hij zingen Ps. 103 vers 1 en 7, waarna hij aan de gemeente de geloofsbelijdenis voor las, die daarna zong Ps, 48 vers 6, Als schriftgedeelte las ds. Feldkamp Rom. 1 vers 1—17, waarna hij voorging in gebed. ALs inleiding en zegengroet tot zijn nieu we gemeente koos hij uit de voorgelezen schriftgedeelte Rom. 1 vers 7. 2e gedeelte; genade zij u, en vrede van God onzen Va der en den Heere Jezus Christus. Deze woorden waren ook zijn tekst. Voor de uit werking der tekst werd eerst Ps. 130 ge zongen. Met gloed en overtuiging heeft ds. Feldkamp in een boeiende predikatie, uit eengezet, allereerst wat genade en vrede voor den mensch beteekent. Helder zette lui uiteen, dat het geen menschenwerk ls, maar dat het gaven Gods zijn. De weg der genade met zijn enge poort aan het einde en de weg der wereld ten verderve; de vrede der wereld, maar tot de tanden ge wapend. en de vrede in Jezus Christus werden in den breede uitgewerkt en toege licht. Vervolgens behandelde spreker van wien deze gaven komenn 1. van God, den Vader en Jezus Christus. Ook in dit twee de gedeelte de- nrediking had spr. een schoone gelegenheid de gemeente te ver kondigen de diepe beteekenis, welke hierin ia?rnenrtA1lS™rtAdrTi!l?us Antonius Heerings, 28 Jaar en Allegonda Johanna van der Voorn 22 jaar, wonende te Haarlemmermeer J(wtuur. der Chr' Meisjesnaaiver. ..Irene alhier, is er toe overgedaan aan nresfd A rK1v,<>m!>TPfeiffer te veLrifen hït presidentschap hunner vereen, te willen aanvaarden, wegens de langdurige ziekte van de voormalige presidente mei. Dop heide. Mevr, Klomp-Pfeiffer heeft deze Denoemmg aangenomen. V OORSCHOTEN. f Gedurende September werd op het PSEKi0" ?1J de Postspaarbank ingelegd f. 9232.25; terugbetaald f. 19574.35. Het 8848 Ultg€£even boekje droeg het nummer - Gevonden: Een sleutel, beurs met in houd, rij wiel tasch. Inlichtingen bij de politie tusschen 9—10 uur v.m. WASSENAAR. Wassenaarsche Middenstand. Onder voorzitterschao van den heer W. J. Koppenol hield de Wassenaarsche Mid- dens uandsvereenlging een ledenvergade ring. Na het voorlezen der notulen, die werden goedgekeurd werd voorlezing gedaan van een afwijzend schrijven van Ged. Staten op het verzoek van den gecombineerden Was senaarsche Middenstand om de aanstelling van een monteur-chauffeur bij de ge meente niet goed te keuren. Van den Bond was voorts ingekomen een verzoek om deel te nemen ln een rente loos fonds met bedragen van f. 5. Vervolgens werd een commissie benoemd bestaande uit de heeren W. M. Lankhorst, K. L. Will en J. van Beesten met het doel de achtcrbli.ivenden van de leden, die bij een eventueele mobilisatie moeten opko men, met raad bij te staan. Hierop werd door den heer van Reenen verslag uitgebracht van de gehouden alge- meene Bondsvergadering. Door het bestuur zal verder onder oogen worden gezien om gedurende den winter lezingen te doen houden over zakelijke onderwerpen. Door het lid van het W.A.M.I. comité, de heer A. van der Kraan werd hierop een beknopt overzicht gegeven van de gehou den actie. De 28-jarige J. alhier werd bij het oversteken van de van Zuylen van Nijevelt- straat aangereden door een auto, bestuurd door V. uit Beverwijk, met het gevolg dat hij tegen den grond werd geslingerd, waar bij hij een diepe hoofdwonde opliep. Door dr. Hubbeling werd hem eerste hulp ver leend. Door K. alhier werd aangifte gedaan dat men uit een schuur aan den Rijks straatweg een 50-tal jutezakken had ont vreemd. vertrouwde omgeving. Met hun leeraren ge nieten zij samen van een wezenlijk concert. Daar komt een erkend kunstenaar: Willem An- driessen, Louis van Tulder, Jaap Stotijn, of een ander op het podium. Deze leidt zelf monde ling in het stuk dat hij spelen of zingen zal. niet als dor docent, doch als kunstenaar, als bemiddelaar ten gunste der schoonheid. Het spreekt wel vanzelf, dat zoo iets de jeugd moet pakken. Er is een sfeer van vertrouwelijkheid mogelijk tusschen jeugd en kunstenaar. Gedurende den loop van het schooljaar wor den zes concerten gehouden. Zesmaal „een uur muziek", waarbij een artistiek programma wordt Opgebouwd in sympathieken vorm, een syste matische leergang in de muziek voor naar schoonheid dorstende jonge menschen. van wie de meesten niet zullen ontkomen aan een ver edelenden invloed en waardoor een groep latere trouwe concertbezoekers wore Het is de bedoeling, dat in samenwerking met do Leidsche afdeeling van „Muziek voor de Jeugd" ook in ons land pogingen zullen wor den aangewend „Een uur muziek" te doen sla gen. Het initiatief om een proef te nemen is uit gegaan van dr. P. C. van Arkel, die aan zijn inrichting de Christelijke H3.S. „een uur mu ziek" heeft vastgesteld op 14 October, Indien er ten minste bij de jeugd voldoende belang stelling is. Doch daaraan valt niet te twijfe len! Optreden zullen dan onze meesterhoboïst Jaap Stotijn en de pianist Cor de Groot, die eenigen tijd geleden een hoofdprijs behaalde by het internationale pianistenconcours te Weenen. De te spelen werken zullen vooraf door deze heeren op hun sfeer, stemming en artistiek gehalte worden toegelicht. Zeer zeker zou het wenschelijk zijn dat alle ouders hun kinderen aan „een uur muziek" lieten deel nemen. Het uur valt natuuriyk buiten den ge wonen lesrooster. Het ligt verder voor de hand. dat het karak ter van schoolconcert streng gehandhaafd blijft, dat slechts onder bijzondere omstandig heden volwassen buitenstaanders worden toe gelaten en dat men bestaande vereenigingen niet in de wielen wenscht te ryden. Mogen andere inrichtingen van onderwijs spoedig vol gen! ZEVENHOVEN. Bij genoegzame deelname zal een cur sus gehouden worden voor E. H. B. O. en zal dr. A. Lucardie de docent zijn. ZOETERWOUDE. Vergmdering der Burgerwacht. Alhier werd een algem. vergadering van de Burgerwacht gehouden in het café van den heer J. Roeleven. De voorz. de heer G. P. van Leeuwen sprak een openingswoord en deelde o.a .mede, dat uitvoering is gegeven aan het plan om meer propaganda te maken voor de Burgerwacht. Met de krachtige hulp van den Burgemeester is het besluit geno men om op het einde van deze maand een groote propagandavergadering te houden in het Patronaatsgebouw. De voorzitter verzocht vervolgens den bur gemeester de prijzen van de zomerwedstrij den uit te reiken. Alvorens hiertoe over te gaan wil de burge meester zijn groote dankbaarheid uiten, om dat zijn eerste oproep door bijna alle burge wachters zoo trouw is opgevolgd. Hierdoor ls de verduistering voor de eerste maal reeds zoo uitstekend geslaagd. Juist het korte tijdsbestek dat gegeven werd om de taak te vervullen geeft nog groo- tere waardeering voor de Burgerwacht. De Burgerwacht heeft daarmede getoond, „als het moet" paraat te zijn. Spr. hield dan een beschouwing over de actie van de Burgerwacht; deze moet levendiger worden. De prijzen werden overgereikt aan de prijswinners als volgt: Veteranen klasse: le pr. A. van Remmen. Klasse A: le pr. A. J. van Vliet, 2e pr. A. Slingerland. Klasse B: le pr. V. van Mulj- den. 2e pr. A. J. van Bennekom, 3e pr Th. van Es. Klasse C: le pr. C. Hoekstra, 2e pr. A. Zijlstra. 3e pr. P. Doioeslagers. In de wedstrijd-commissie werden op voordracht van het Bestuur gekozen voor het Dorp de heer C. van Muijden en voor den H. Rijndijk de heer C. van Velzen. De winteroefeningen zullen op Donder dagavond a.s. te half acht aanvangen. Voor het Dorp in de kazemat van den Comman dant en voor den H. Rijndijk in het schiet- lokaal van den heer Blanken. Na een drukke rondvraag, waarbij tal van zaken besproken werden volgde slui ting door den Voorzitter. Raadsagenda. De Raad komt Donderdag a.s. des nam. te 7.15 uur ten gemeentehuize bijeen. 1. Ingekomen stukken; 2. Voorloopige vaststelling gemeenterekening waterleiding bedrijf over 1937; 3. Verzoek van den heer H. A. Friebel om hem eervol ontslag te verleenen als waarn. gemeentesecretaris en waarn. gemeente-ontvanger; 4. Voorstel van B. en W. tot benoeming van een waarna gemeentesecretaris en een waarn. gemeen te-ontvanger; 5. Beëediging van den waarn. gemeente-secretaris en den waarn. gemeen te-ontvanger; 6. Benoeming van drie leden der waterleidingcommissie, wegens perio dieke aftreding; 7. Verzoek van den heer W. Hoogzaad om hem eervol ontslag te verleenen als gemeente-ontvanger; 8. Be spreking aanvulling vacature gemeente ontvanger; 9. Voorstel van B. en W tot wijziging der begrooting van net waterlei dingbedrijf 1938; 10. Voorstel van B. en W. lot wijziging der gemeente-begrooting 1938; 11. Voorstel van B. en W. met betrekking tot wanbetalen schoolgeld; 12. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener verordening op de inning van schoolgeld; 13. Voorstel van B. en W. tot oninbaarverklaring ach terstallige watergelden; 14. Voorstel van B. en W. met betrekking tot het visschen in gemeentewateren; 15. Als voren tot wij ziging der rekening-courant overeenkomst met de Bank voor Nederlandsche ge-r.-.cn- 'cn; 18. Behandeling belasting-reclames; J7. Voorstel van B. en W. met betrekkin? 'ot de straatverlichting: 18. Verzoek van W. C. van Niekerk e. a. inzake openstelling van den Vlietweg voor motorverkecr; 19. Rondvraag. Beschermt U tegen de gevolgen van Bedenkt dat nalatigheid Uwerzijds in het nemen van beschermingsmaat regelen gevolgen met zich kan brengen voor U en taJlooze anderen. Nadere inlichtingen verstrek! de secre taris van de afd. Leiden der Med. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. PotJewijcL Boerhaavelaan 37, Leiden. 3—5

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 19