//JA Ons Kort Verhaal Grondverschuiving in Amsterdam LEIDSCH DAGBLAD - Vijfde Blad Dinsdag 4 October 1938 Vereen, v. Nat. Veiligheid KREYMBORG - WAARBORG De smokkeltruc x liecl&Jancl l/ei&y! 2§ri7? Druk van voorraad kopererts de oorzaak Terrein van scheepsbouw- waar deze dcn minstcn weerstand Weri Vier meter omhoog kant waar de terreinen zijn gelegen FAILLISSEMENTEN CRÈME niet slechts voor deze maand en voor de volgende zouden moeten redden, doch voor onze generatie". Sir Samuel Hoare antwoordt. Aan het einde van het debat van gisteren heeft Sir Samuel Hoare de uitgeoefende critiek beantwoord. Hij zeide o.m.: „Enkele dagen geleden stonden we op nog geen haar breedte af stand van den grootsten rampspoed, dien de wereld ooit gezien heeft. Sommigen in het Lagerhuis en onder het volk gelooven, dat geen vrede in Europa mogelijk is en dat de oorlog onvermijdelijk is, zoolang de dictaturen bestaan en dat het beter zou kunnen zijn den oorlog thans te hebben, nu wij een geschilpunt hebben, waarvan kan worden veronderstelt, dat het tot de geheele wereld spreekt, dan een oorlog uit te stellen tot een toekomstigen datum, waarop onze positie moeilijker zou kunnen zijn De conclusie van een dergelijke op vatting ls voor mij zóó ontzettend, dat ik haar niet zou kunnen aanvaarden zoo lang er nog een vonkje hoop bestond, dat de catastrofe nog zou kunnen worden ver meden. Ik geloof, dat de catastrophe kan worden vermeden en de eerste minister is vast dieovertuiging toegedaan. Daarom ook heeft hij zijn bovenmen- schelijke krachtsinspanning onderno men. Ik beweer, dat. toen de eerste minister de verantwoordelijkheid op zich had genomen voor een bemiddeling, het uitlokken van een zeker lot zou zijn geweest, wanneer hij terzelfdertijd, nadat hij pogingen had on dernomen tot bemiddeling, zichzelf zou hebben begeven in een politiek van be dreigingen en ultimata. Wanneer wij eer, ultimatum hadden gesteld in de dagen onmiddellijk vóór de redevoering van Neu renberg, zou Europa thans in een wereld oorlog zijn gedompeld. Duff Cooper interrumpeerde hier, zeg gende: „Wanneer Hoare suggereert, dat ik verklaard heb. dat wij een ultimatum aan Duitschland hadden moeten stellen voor de redevoering van .Neurenberg, verklaar lk. dat ik nooit iets van dien aard naar voren heb gebracht". Hoare vervolgde: „Wij hebben onder - handsch ons standpunt aan Hitler telkens opnieuw zoo duidelijk gemaakt als mogelijk was. De eerste minister zelf heeft het hem duidelijk gemaakt in zijn besprekingen en het bleek uit die besprekingen, dat Hitier volledig rekening had gehouden met het gevaar van een wereldoorlog en dat hij, zonder twijfel tengevolge van de geogra- plüsche omstandigheden rondom ons, dal risico verdisconteerd had en bereid was het te nemen. Wij hebben waarschuwing na waarschuwing tot Hitier gericht in de be sprekingen met hem en zijn ambtenaren. Ter beantwoording van Dalton, die de vraag had gesteld, waarom er geen nau were betrekkingen waren onderhouden met Rusland, tijdens die critieke weken, ver klaarde Hoare, dat de Russische waarborg slechts in werking zou zijn getreden, wan neer de Fransche waarborg reeds in wer king getreden was. Wij stelden ons er mede tevreden de Fransche regeering de leiding te laten nemen bij de beraadslagingen met de Sovjetregeering, welker positie analoog 1 was aan de hare, te verklaren, dat de Sov jet-unie genegeerd werd, is een volkomen overdrijving van de positie. Hoare vervolgde: De oorlog is afgewend er, de vraag is: was de prijs te hoog? Ik geef openhartig toe, dat Tsjecho-Slowakije een vreeselijken slag heeft gekregen. Ik betreur zeer diep de positie, waarin het gedrongen is. De feiten waren echter te sterk en onweerstaanbaar. Ten gevolge van de geographische positie van Tsjecho- Siowakije kwam het er niet op aan wie den oorlog zou hebben gewonnen of ver loren. Tsjecho-Slowakije zooals wij dat thans kennen, zou verwoest zijn en ik ge loof niet, dat de onderhandelaars over een vredesverdrag ooit de tegenwoordige grens zouden hebben ingesteld. De minister voegde hieraan toe: De koers, dien wij ingeslagen zijn, stelt de Tsjechische republiek in staat te blijven leven. Ik ben niet de opvatting toegedaan, dat een internationale garantie waarde loos zou zijn of dat de Tsjechische repu bliek noodzakelijk zwakker zal zijn. De waarborg, dien ik overweeg, zal naar ik geloof doeltreffender zijn dan de Fransch-Tsjechiscbe of de Russisch- Tsjechische verdragen. Ik overweeg een garantie, waaraan alle groote mo gendheden deel zullen nemen. Wij zijn geenszins van plan de Sovjet-Unie uit te sluiten. De garantie te zamen met de niet-aanvalsverdragen tusschen Gr— Brittannië, Frankrijk, Rusland, Italië en Duitschland zal, wanneer de min- derhedenkwestie in Tsjecho-Slowakije is geregeld, de nieuwe republiek even veilig maken als Zwitserland geduren de vele generaties is geweest. De minister besloot: Tegelijk met het hardnekkig volgen van een politiek des vredes zullen wij onze voorbereidingen voortzetten, teneinde ons sterk te houden en te maken. Ik geloof, dat wij van mee ning kunnen zijn, dat wij een nieuwe pe riode ingaan, waarin wij de problemen on der oogen zien, welke jaren geleden onder oogen hadden moeten worden gezien, en zullen bevinden, dat het mogelijk is voor Europa ook al keuren wij bijna iedere methode af, die in de dictatuurlanden aan genomen is om in vrede te leven, de democratieën en de dictatuuren, naast el kander. Het debat is na deze rede van Sir Sa muel Hoare tot heden verdaagd. EEN MOTIE VAN VERTROUWEN VOORGESTELD. Door Sir John Simon en Malcolm Mac Donald werd uit naam van den pre mier een motie van vertrouwen voor gesteld in de politiek der regeering, welke de oorlog tijdens de jongste cri sis had weten te voorkomen en waar in stern voidt toegezegd aan po gingen der regeering om een duurza- men vrede te waarborgen. De stemming over deze motie zal morgen plaats vinden. Steunt Luchtverdedigingsfondsl Postgiro Den Haag ten name van t bood. Dit was noornamclijk aan den gedrukt. van de scheepsbouwwerf Verschure. In den loop van den nacht werd de grond steeds verder omhoog gedrukt, zoodat in den loop van Zondagmorgen een gedeelte van het terrein van de scheepsbouwwerf zeker vier meter om hoog gedrukt was, met het gevolg dat verschillende kleine loodsjes, werk plaatsen en toiletten mee omhoog werden gedrukt en geheel ontwricht werden. Opgeheven wegens gebrek aan actief: 27 Sept. H. J. Wolters, Hoofddorp. SURSÉANCE VAN BETALING. 26 Sept. 1938 is aan Nicolaas Parlevliet Sr., Reederlj en Haringexport te Katwijk aan Zee. definitief surséance van betaling verleend voor den tijd van 116 jaar. vanaf 21 Aug. 1938 gere kend. Bewindvoerder mr. M. B. Vos te Leiden. 8882 dngez Med.» In het Hoogerhuis. Gistermiddag heeft Lord Halifax in het Iloogerhuis hec jelcia van de Bntsche re geering in de Tsjecho-Slowaaksche kwestie verdedigd. Hij zeide o.a.: Op de vraag waarom Sovjet-Rusland niet betrokken is geweest bij de besprekingen nopens Tsje cho-Slowakije, wensch ik te antwoorden, wat ik eenige dagen geleden den Russi- schen ambassadeur zeide. nJ. dat het van essentieel belang was, wilde oorlog worden vermeden, een basis voor onderhandelin gen te verkrijgen. Er moest snel gehan deld worden en dc regeering was geneigd aan te nemen, dat de hoofden van de Duitsche en Italiaansche regeeringen bijna zeker zouden weigeren een conferentie te houden, wanneer ook de Russische regee ring was vertegenwoordigd. Als wij. aldus Halifax, met de Duitsche en Italiaansche regeeringen direct wilden onderhandelen, was het onmogelijk Rusland direct daarin te betrekken. Dit beteekent geenszins een verzwakking van onze begeerte, en aller minst van de Fransche regeering. de be trekkingen met de Russische regeering te handhaven. Een protest. In een gemeenschappelijke verklaring noodigt een aantal parlementsleden, hoog leeraren. letterkundigen en kunstenaars hét Engelsche volk uit, „in de eerste op welling van verlichting op het moment, dat een oorlog werd voorkomen, niet te vergeten, met welken prijs deze ontspan ning betaald is en wat zij wellicht in de toekomst nog zal kosten". De verklaring spreekt over „den onduld- baren druk. waaraan Tsjecho-Slowakije is blootgesteld", over de offers, die dit land gebracht heeft en over de versterking, die de staat van Hitier daardoor heeft gekre gen. De verklaring besluit met een protest tegen de politiek der regeering. Een grondverschuiving, die een klein terrein tusschen Plaatijzerweg en het IJ heeft herschapen in een gebied, waar een aardbeving schijnt te hebben gewoed, heeft Zondagnacht het optre den van brandweer en politie geëischt, waardoor voorkomen kon worden dat persoonlijke ongelukken het gevolg waren van het merkwaardige ver schijnsel, dat zich daar heeft voorge daan. Tusschen Plaatijzerweg en het IJ liggen de fabrieksgebouwen en opslagplaatsen van de N.V. Koninklijke Zwavelzuurfabrie- ken v.h. Ketjen. Dicht bij den IJ-oever be vindt zich een zeer groote loods, ongeveer 90 m. lang, 30 m. breed en 16 m. hoog. De loods is aan drie kanten open en bestaat eigenlijk slechts uit een groote driekantige overkapping van met asphalt geprepareerd plaatijzer, welke overkapping op een aan tal zware ijzeren pilasters rust. In den nok van deze loods loopt over de geheele lengte een transportband, waarlangs karretjes kunnen rijden, die uit de schepen voor den wal het kopererts lossen dat in de loods, die als opslagplaats voor deze grondstof bedoeld is, wordt neergegooid. De construe, tie is gewoon op het grasland neergezet en aangezien uitsluitend ertsen hier worden opgeslagen was het niet noodig een vloer onder de overkapping aan te brengen en ligt het erts gewoon op den grond. In deze loods, die pas kort geleden was opgesteld, was een hoeveelheid van 15.000 ton zwavelerts geborgen. In verband met de moeilijkheden, die de afgeloopen twee jaar bij den aanvoer van pyriet worden ondervonden, was de voorraad van de fa briek wat grooter dan normaal. Het terrein in de omgeving en ook de bodem van de loods bestaat uit opgespoten grond. Waar schijnlijk is nu onder den zwaren druk van het materiaal het slappe veen van de klei laag afgegleden. Zondagavond deden zich de eerste verschijnselen voor, die er op wezen, dat de veengrond dezen druk niet kon weerstaan. Langzaam zakte de grond, die den bodem van de loods vormde en drukte daardoor den grond in de on- middelijke nabijheid omhoog, daar eerTweldaad i/nnr Uwhuid Doos 20cl Ook op het terrein van de zwavelzuurfa- brieken ontstond het verschijnsel, dat zoo sterk aan aardscheuren doet denken en waarmee men rondom de hoofdstad reeds eerder heeft kennis gemaakt bij den aan leg der dijklichamen op de nieuwe spoor wegverbindingen, welke door hun zwaarte eveneens de omringde veengronden om hoog drukten. Nadat de oorzaak van de verschuiving was gevonden, begon men bij de zwavel- zuurfabrieken onmiddellijk het koperersts uit de loods te halen. De loods zelf toon de echter eveneens de gevolgen van de ver zakking. De ijzeren spanten begonnen door te bulgen, de achtermuur scheurde en het dak boog geleidelijk onder den druk der spanten uiteen. Politie en brandweer kwamen ter plaatse om, zoo noodig assistentie te verleenen, waarbij de brandweer tot de conclusie kwam, dat het niet verantwoord was de arbeiders, die met het verplaatsen van het kopererts bezig waren, langer aan het werk te laten in de loods, waarvan de overkapping bij verdere verzakking zou kunnen instorten. Op last van de brand weer werd het werk dan ook gestaakt. Ook op het terrein van de scheepsbouw werf Verschure moesten maatregelen ge nomen worden. Doordat Zondagmiddag niet verder ge werkt mocht worden aan het lossen van het kopererts bleef de grond nog voortdu rend werken. De zachte veenbodem is thans tot stil stand gekomen. Sinds gisterochtend werkt de bodem niet meer en blijkens een nauw gezet onderzoek bestaat er geen direct ge vaar meer voor verdere verzakkingen. Men hee'ft dan ook toegestaan, dat er weer ln de loods, waar het in den bodem weggezak te pyriet ligt opgeslagen, gewerkt wordt. Al wie WAARBORfi-KLEEDIIVr. leent ls er bijster mee content 608 (ingez Med.) door MAURICE WATERMAN Op de repetities voor de taumée in België was het al begonnen. Herman beweerde iets en Anton was er direct bij om zijn be toog te weerleggen en er zijn afwijkende meening tegenover te stellen. .Kijk es", zei Herman zelfgenoegzaam, .smokkelen is een kwestie van aanleg. Je moet er lef voor hebben. Je moet Je in alle omstandigheden kalm toonen en door geen enkel gebaar laten merken dat je iets in ie schild voert. Als je dat natuurlijk niet kan. als je te beroerd bent om je zenuwen in bedwang te houden, moet je ook niet probeeren te smokkelen, want dan loopt het natuurlijk mis". Anton trok zich deze uitlating persoonlijk aan en hapte. Toen hii verleden laar van zijn vacantie terugkwam, had hij een paar boekjes sigaretenpapier willen smokkelen. Voor eigen gebruik, want hij rolde zelf zijn sigaretten. Iedereen die An ton kent, weet dat hij zich natuurlijk moest verraden door zijn zenuw achtigheid De pakjes werden in beslag ge nomen en Anton kreeg een boete. Met hoon overladen kwam hij van zijai vacantie terug. Hij was natuurlijk direct een en al actie bij Herman's hatelijkheid en stelde zich te weer met al de vinnigheid die hij ontwik kelen kon als hij opgewarmd werd. door de collega's die zijn gevoeligheid voor ..voeren" kenden. „Zoo. dat dacht lij maar", siste hii terug, ,je mag dan wel een knappe jongen zijn. maar je maakt mü niet wijs, dat jij die knapen aan de grens beet kan nemen". Herman zette een hooge borst op en stak zijn duimen zelfbewust in de armsgaten van zijn vest: „Ja", zei hij, „maar dan moet je ook handig zijn. dat je een methode bedenkt waarmee je ze om den tuin kunt leiden. Het is een kwestie van voldoende intelligentie; als ie dat niet hebt. dan moet je er ook nier aan beginnen, want dan loopt het natuurlijk mis Klik nou 'es. De eenvoudigste middelen zijn de beste. Van die d'ngen die zóó voor de hand l'ggen, dat ze er gewoon over heen zien. Ik voel me nou in staat om 300 sigaren over de gren? te krijgen zonder dat iemand er erg in heeft An ton was direct één en al vuur om op zijn voorstel in te gaan. Het wedden zat hem in het bloed, ofschoon hij meestal verloor. Herman en hij hadden altijd wed denschappen loopen over de onderschei- denste zaken, de recette, het aantal be zoekers. de vermoedelijk critiek en derge lijke dingen meer en daarbij was Herman öe optimist en Anton de man die de zaken van den somberen kant bezag. „Ik wed met je oni een tientje, dat het je niet lukt", zei hij strijdlustig. Herman informeerde eerst belangstellend waar hij dat tientje dan vandaan wou halen, maar Anton ging voor dezen keer daar niet op in en de weddenschap werd onder getuige van ons allen opgesteld. Herman zou 3 kisten van 100 sigaren mee naar België smokkelen als we op reis gingen voor onze tournée en An ton zou een tientje moeten dokken aLs hem dat gelukte, kwam de douane er achter dan zou Anton tien gulden uitbetaald krijgen voor zijn juist inzicht in deze zaak. Den volgenden dag had Herman het al druk over de prachtige methode die hij had uitgedacht. Als het zoover was zouden we versteld staan over zijn smokkeltalent en als het een beetje loonend was, dacht hij er hard over om het tooneelspelen er aan te geven en als smokkelaar een dikbelegde boterham en goed avondmaal te verdienen. Anton maakte toen brommend de op merking dat dat hem zijn tientje wel waard was al was het alleen maar om den dienst, die daarmee aan het tooneel werd bewezen. De dag van ons vertrek was aangebroken. We hadden onze koffers gepakt en zouden 's morgens met den trein naar Antwerpen gaan om daar 's avonds op te treden. Herman kwam triomfantelijk met 3 enorme kisten sigaren aansjouwen en legde die in het bagagenet terwijl hij. toen de trein vertrok kwasi achteloos zijn beenen op de bank tegenover hem legde en een uiltje ging knappen. Anton werd weer zenuwachtig door deze kalmte en begon hatelijke opmerkingen te maken over menschen die zich aanstellen in het algemeen, de talentlooze tooneel- spelers met smokkelaspiraties in het bij zonder Herman stoorde zich daar niet aan en bleef onverstoorbaar voortsnurken, als om ons te toonen hoe kalm hij wel was. Toen de trein echter na een paar uur het grensstation naderde werd hii plotseling actief en begon de kisten in zwarte zijde te wikkelen en onder dc bank te stoppen waar ze volkomen onzichtbaar waren door de duisternis die langzamerhand in de coupé begon te heerschen en doordat de zijde met het duister samensmolt. Daarna stak-ie kalm een enorme sigaar op en maakte het zich weer op de bank zoo makkelijk mogelijk. Hij meende nog verplicht te zijn eenige aanwijzingen omtrent de smokkeltechniek te geven en verwachtte van ons matelooze bewondering voor zijn geniale methode, die echter uitbleef. Anton zat nerveus op zijn zitplaats heen en weer te schuiven en plukte zijn sigaret tot kleine tabakskruimel tjes uit elkaar. Naarmate we dichter de grens naderden begon Herman meer pogingen te doen om ons een indruk van zijn kalmte te geven en irriteerde Anton ons door de mishandeling van zijn sigaretten. Een paar reizigers die bii ons in de coupé zaten hadden ontzettend plezier in de wed denschap en leefden met ons mee. Herman voelde zich gestreeld door deze belangstelling en begon op te scheppen; „Alles komt aan op zelfbeheerschingbe- weerde hij, „als ,1e kalm blijft zitten en je zenuwen in bedwang hebt maakt niemand 1e wa-t en kun je de grootste partijen over de grens krijgen. Maar je moet dan ook wat presteeren, niet waar?" Anton kon op deze grenzelooze aanma tiging geen antwoord geven van louter zenuwachtigheid die zijn hoogtepunt be reikte toen de trein stilstond en de doaune- beamten binnenkwamen. Ze snuffelden vluchtig de coupé door, keken even in de koffers en hadden natuur lijk geen erg in de handig verstopte sigaren kistjes. Anton beweende met trillende lippen zijn tientje Herman lag lui uitgestrekt en volhardde in zijn Boeddhistischen glimlach. Nadat de mannen van de douane hun werk hadden verricht en de trein uit wil den gaan vroegen ze voor het laatst of iemand nog iets had aan te geven. Ik zag dat Anton moeite deed om zijn bevestigend antwoord voor zich te houden, terwijl Herman zich niet eens verwaardigde zich uit zijn luiheid op te heffen. En net toen ze de coupé uit wilden gaan stond er een klein mannetje, dat steeds stil in een hoek had gezeten op en zei zachtjes „Ja, dat is waar ook, ik heb nog wat sigaren onder de bank gestopt. Maar dat hindert niet want ik ga er toch hier uit". Toen stond hii op, haalde kalm de kistjes te voorschijn en slofte langzaam weg. Ik wist. dat Herman goed razen kon. maar da* hij hierin een dergelijke vir tuositeit als hij toen ten toon spreidde had bereikt was mij tot nog toe onbekend. Anton en hij hebben nog steeds ruz e om dat tientje. Nadruk verboden. Auteursrecht voorbehouden. VOOR WOENSDAG 5 OCTOBER. Hilversum I. 1875 en 301.5 M. NCRV-uit- zending, 6.30—7.00 Onderwijsfonds voor de Scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 8.15 Berichten, gram.muziek (9.30—9.45 Geluk- wenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gra- mofoonmuziek 11.15 Cello met pianobege leiding en gram.muzlek 12.00 Berichten 12.15 Gram.muzlek 12.30 Het All Round Sextet en gram.muziek 2.00 Gram.muzlek 2.303.55 Solistenconcert en gram.muziek (Om 3.45 Berichten) 4.00 Gram.muziek 4.45 Gelukwenschen 5.00 Voor de kinderen 5.45 Gram.muzlek 6.30 Taalles en causerie over het Birmenaanvaringsreglement 7.00 Berich ten 7.15 Gram.muziek 7.45 Reportage, eventueel gram.muziek 8.00 Berichten ANP., herhaling SOS-Berichten 8.15 Utrechtsch Stedelijk Orkest en solist 9.15 Causerie over Boerhaave 9.45 Gram.muzlek 10.00 Be richten ANP 10.05 Causerie over leerbewer- klng 10.20 Apollokwintet 10.45 Gymnas tiekles 11.00 Vervolg kwintet concert 11.30 Gram.muziek 11.50—12.00 Schriftlezing. Hilversum II, 415,5 M. - VARA-Uitzending, 10.00—10.20 voorm. VPRO, 6.30—7.00 RVU., 7.30 8.00 VPRO. 8.00 Gram.muziek (Om 8.16 Be richten) 9.30 Causerie ..Onze keuken" 10.00 Morgenwijding 10.20 Uitzending voor Arbeiders in de Continubedrijven 11.40 Cau serie „Wat is beter, arbeid of steun?" 12.00 Gram.muziek 12.15 Berichten 12.17 ..Es meralda" en gram.muziek 1.00 Orgelspel I.301.45 Gram.muziek 2.00 Voor de vrouw 3.15Voor de kinderen 5.30 Gram.muziek 6.00 Orgelspel 6.30 Paedagogische cause rie 7.00 Felicitaties 7.06 Koorzang 7.15 Causerie „Van streven en strijden" 7.30 Cau serie ..De oorzaken van de werkloosheid" 8.00 Herhaling SOS-Berichten - 8.03 Berichten ANP. en VARA-Varia 8.15 VARA-Orkest en solisten 9.00 Radiotooneel 10.00 Berichten ANP 10.05 Zang en orgel 10.30 Dam- nleuws 10.35 Cor Steyn's Accordeonorkest II.00 Eugenetische causerie 11.3012.00 Gra- mofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.2511.50 Gram.muz. 12.10 Het BBC-Schotsch-orkest 12.50 Gra- mofoonmuziek 1.35—2.20 Uit Berlijn: Erich Olschewski's orkest, het Hey-kwartet en piano duo 3.10 Wynford Reynolds en zijn Octet 3.50 Orgelspel 4.205.10 Vesper 5.20 Gra- mofoonmuz. 5.40 Carroll Gibbons en zijn Band 6.20 Berichten 6.40 Causerie „The home office" 6.55 Orgelspel 7.20 John Dickinson Apsley orkest 7.50 Actueele uit zending 8.20 Gevarieerd programma 9.20 Berichten 9.45 Pianovoordracht 9.55 In leiding tot de volgende uitzending 10.00 Ju bileumconcert m.m.v. solisten, koor en orkest 10.50 Harry Evans en zijn Band en solisten 11.30 Jack Jackson en zijn Band 11.5012.20 „Swing time" (Gr.pl.). Radio Paris, 1648 M. 8.10—9.20 en 10.35 Gram.muziek 12.35 Jane Evrard en haar da mesorkest 3.05 Gram.muziek 3.20 Zang 4.20 Cello en plano 5.20 Het Locatelli- orkest 6.20 Pianovoordracht 6.35 Gram. muziek 8.50 Kamermuziek 9.20 Variété programma 10.5011.05 Gram.muziek. Keulen, 456 M. - 12.50 Omroep-Amusements- orkest 7.50 Gram.muziek 11.20 Fabrieks- orkest 12.35 Omroeporkest 1.30 Populair concert 3.10 Gram.muziek 3.20 Omroep- kleinorkest en solisten 6.207.05 Gram.muz. 7.20 Zie Deutschlandsender 9.50 Kunkel- kwartet en solisten 10.2011.20 Uit Weenen: OmroeD-Amusementsorkest. Brussel, 322 en 484 M.: 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest I.502.20 Gram.muziek 5.20 Zang 5.50 en 6.50 Gram.muziek 7.20 Omroepdansorkest 8.20 Omroepkleinorkest 8.50 Vervolg concert 10.30 Folkloristisch programma 10.50 II.20 Omroepdansorkest. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.50—2.20 Gram.muziek 5.20 Gram.muziek 5.35 Viooolvoordracht 5.55 en 6.35 Omroeporkest 7.Ó5 Vervolg concert 7.35 Gram.muziek 8.20 Omroepsalonorkest m.m.v. solisten 9.20 Omroepsymphonie-orkest 10.451.20 Gram.muziek. ricufschlandsender, 1571 M. 7.20 Ryks- "ending: Ooenlng van het Winterhulpwerk 9.20 Berichten 9.50 Hobo en piano 10.05 Berichten 10.2011.40 Het Lutzkwartet en het omroeporkest o.l.v. K. List. OEM. RADÏO-DfSTRIBUTIGBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 5 October, ie Programma: lederen dag van 824 uur A.V.R.O.. V.A.R.A. enz. 2e Programma: lederen dag van 8—24 uur K.R.O.. N.C.R.V. enz. 3e Programma: 8.00 Keulen 9.20 Diversen 10.35 Parijs Radio 12.05 Diversen 12.20 Brussel (VI.) 14.20 London Reg. 16.20 Keulen 17.20 Parijs Radio 19.20 Keulen 20.20 Brussel (VI.) 22.50 Boedapest of dlv. 23.25 Diversen. 4e Programma: 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Gram. muziek G.R.D. of div. 10.35 London Reg. 12.10 Droitwich 14.20 Radio P.T.T. Nord 15.10 Droitwich 18.40 London Reg. 18.55 Droitwich 19.50 London Reg. 20.20 Droitwich. „Wat is er gebeurd, lieveling, je praat zoo onduidelijk!" 2—5

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18