KREYMBORG Uit de Omstreken 79ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 30 September 1938 Zesde Btad No. 24084 AALSMEER Jaarvergadering „Aalsmeers Harmonie". Deze vereeniging heeft haar Jaarverga dering gehouden in „Bloemenlust", onder voorzitterschap van den heer D. Jongkind Mz. Alvorens aan de afwerking van de agenda werd begonnen, speelde „A H." een paar vrooltjke nummers, in verband met het 25-jarig bestaan. De voorzitter dankte voor deze attentie en gaf een terugblik op de vervlogen 25 Jaren. Het was „A. H." mogen gelukken, zich op te werken tot een belangrijke ver eeniging, vooral voor het Oosteinde en spr. wenschte. dat het steeds crescendo met haar zou blijven gaan. De secretaris, de heer K. Been Czlas Ban de notulen en het jaarverslag, welke overeenkomstig werden vastgesteld. Uit het financieel verslag van den pen ningmeester, den heer H. Ressaart, bleek, dat de ontvangsten over het afgeloopen vereenigingsjaar waren geweest f. 2062.50, de uitgaven f. 1887.11, batig saldo f. 175.39 Het beheer van den penningmeester was nagezien en in orde bevonden, waarvoor de voorzitter hem dank bracht. Als nieuwe leden van het corps werden werden benoemd. J. Schuurman en N. Cor- nelisse Als bestuursleden werden herbe noemd: K. Been Cz., H. Ressoort en D. Jongkind Mz. De heer Jongkind had aan vankelijk gemeend te moeten bedanken, doch zwichtte ten slotte voor den aan drang om in functie te blijven. De contributie der werkende leden werd weer vastgesteld op 25 cent per lid en per week, en de winteruitvoeringen bepaald: ultimo November en Februari a s. Besloten werd een nieuwe bariton saxofoon aan te koopen en de op touw ge zette verloting tot as. voorjaar uit te stellen. De heeren P. Jongkind Mz., J. Bol en P. Wegman Pz. ontvingen, in verband met het feit, dat zij 25 Jaar corpslid waren, uit handen van den voorzitter het zilveren embleem (draagspeld) der vereeniging. De voorzitter zelve had, bij zijn zilveren jubi leum als bestuurslid, uit handen van den heer J. Teeuwen, een gouden vulpotlood in ontvangst te nemen. De voorzitter dankte voor deze attentie en sloot dan de vergadering, welke hierna nog eenigen tijd met een meer intiem fees telijk samenzijn werd voortgezet. Op Zondag 2 October as. hoopt onze plaatsgenoot, A. v. Leeuwen van Kudel- staart de Heilige Wijding van Subdiaken te ontvangen in de Abdij van Grimbergen (België), door mgr. Heijlen, bisschop van Namen. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Maarten, z. van Frans Vis en Grietje Hofman. Getrouwd: Jacobus Spruitenburg. 34 Jaar en Trijntje de Gelder. 30 Jaar <won. tc Boskoop). Van een onbekenden gever is een biljet van f. 10 ingekomen voor het Pasto riefonds der Ned. Herv. gemeente. HAARLEMMERMEER. Jaarvergadering Tuinvereeniging. De reeds bijna 170 leden tellende Tuin vereeniging „Vijfhuizen" hield aldaar haar le jaarvergadering, onder leiding van den voorzitter, den heer Nanninga. Uit de door den secretaris en den pen ningmeester uitgeloofde verslagen bleek, dat deze vereeniging in bloei toeneemt en de rekening sloot met een batig saldo. De heeren Kooijman en Oostwouder werden tot bestuursleden herbenoemd, ter wijl als zoodanig werden gekozen de da mes A. Godvliet en A. Vreuiink. Tot leden van de propagandacommlssie werden be noemd de heeren C. Dolleslager en B. v. d. Ochtend en de dames M. Godvliet, A. Vreuiink en T. Brörens. Van een wagen gevallen. Terwijl het 8-jarig zoontje van den heer T zich op een wagen bevond, staande op een erf aan den Aalsmeerderweg alhier, had hij het ongeluk zijn evenwicht te ver liezen en er af te vallen. Een dokter con stateerde hersenschudding. Overleden: Antje Kuijt, wed. van A. van der Plas 80 j. Maarten Ros, 22 j. Ondertrouwd: G. van der Plas en K. van den Oever N. Plug en M. Spaanderman A. C. van Schie en M. H. J. van Rijn A. J. Jonker en M. E. Peet. Getrouwd: A. Spaanderman en u. Noppe R. J. Lam boo en M. Haasnoot J. Remmel- zwaal en C. W. 't Hart N. W. van Beelen en J. Harteveld J. Dekhuizen en A. van Duijn J. van der Niet en M. Jonker N. Zwaan en L. Parlevllet J van den Oever en A. Kuijt A. Meijvogel en C. Twigt. i HILLEGOM. Motorrijder contra auto. In de van den Endelaan bij de Wilhel- minalaan is een motorrijder tegen een vrachtauto gebotst, wat tot gevolg had dat de motorrijder een hersenschudding, wonden en een blessure aan een enkel be kwam. Dr. Versluis en leden van E.H.B.O. verleenden hulp waarna de patiënt naar een ziekenhuis is vervoerd Auto ln een tuin gereden. In de Hoofdstraat tegenover het Hof is weer een auto geslipt. De wagen maakte een slag om en kwam in den tuin van de Hervormde pastorie te staan, na eerst het hek vernield te hebben. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De BloemboUenbeurs. Het bezoek is plotseling gedaald tot op 183: het handelsseizoen loopt af en de internationale verwikkelingen lieten zich natuurlijk ook gelden. De omstandigheden in aanmerking genomen was er nog al eenige handel. De belde collecten met muziek voor de Hillegomsche Harmoniekapel hebben f. 86 opgebracht. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Nicolaas, Z. van C. Barnhoorn en A. Ouwehand Johannes Jacobus. Z. van G. van den Oever en E. Knetsch Wimpje. D. v. H. J. van Leeuwen en A. Ouwehand Jacoba, D. van C. Guijt en J. Schaap Jacob, Z. van J. van der Plas en L. van Duijn Wilhelmina. D. van W. Visser en W. Klok Willem Karei Joseph Maria. Z. van P. J. Lange en M. P. Odijk, Grootesteeg 6 Hendrik Jacobus. Z van A. Ouwehand en A. van der Plas Wil lem Dirk Hermanus, Z. van H. Koelewijn en M. Dijksman. KATWIJK AAN ZEE. De proefneming met de sirenen was onbevredigend. Het hoofd van den Luchtbeschermings dienst mr. R. Warmoltz was zoo welwillend ons eenige inlichtingen te verstrekken om trent de proeven met verschillende sirenen, die gistermiddag voor het eerst ln deze ge meente gehouden zijn'. Door de gemeente is een sirene met een gehoor-radius van ruim 5 KM. op het dak van liet politiebureau te. Katwijk aan Zee aangebracht. Om 4 uur begon deze alleen te loeten. Dichtbij was het een gebrul van be lang, maar het bleek, dat er nog verschei dene gedeelten van het dorp waren, waar het geluid slechts flauwtjes of ln het geheel niet werd gehoord. De afspraak was, dat precies om 5 uur de sirenen van de volgende fabrieken: Chem. Industrie, Stoomwassche- rij van den heer Lammens, Kalkzandsteen fabriek en de Waterleiding tevens in wer king zouden worden gesteld. De gemeente heeft de zeer prijzenswaardige medewer king gekregen van de exploitanten van de Radio-Centrale. Deze stelde de inwoners van tijd tot tijd op de hoogte van wat er gebeuren zou. Om 5 uur precies gaf mr. Warmoltz het sein, dat de 5 sirenen haar taak zouden aanvangen. Ten einde de doelmatigheid ervan te kunnen beoordeelen. was aan verschillende gedeelten van de gemeente een vragenlijst afgegeven, om die zoo spoedig mogelijk in gevuld in te leveren aan het bureau van l>olitie. Drie minuten lang lieten de sirenen zich liooren. en weldra, dank zij de welwillende medewerking van het publiek, kwamen de rapporten binnen het half uur op het bu reau van politie binnen. Het resultaat van deze eerste proefne ming was volgens mr. Warmoltz. dat deze bij gunstig weer zonder nagenoeg eenigen wind onbevredigend kon genoemd worden. Er kwamen berichten binnen van straten, waar het geluid hoegenaamd niet gehoord werd. of zeer flauwtjes. Bij een stevigen wind of storm zou dit in sommige dorpsge deelten nog veel minder zijn. Mr. Warmoltz deelde mede, dat minstens op een drietal andere plaatsen van ge meentewege een sirene zal moeten worden aangebracht. Hij dacht eraan om aan den kerkeraad van de HeiW. Gemeente te ver zoeken er een te mogen plaatsen op den toren der Nieuwe Kerk. Binnenkort hoopt men een nieuwe proef neming te doen en dan met beter resul taat. Bidstond in de Nieuwe Kerk. Met het oog op den nood der tijden zal hedenavond, om kwart over 8 uur een bid stond worden gehouden in de Nieuwe Kerk. Hierin hopen voor te gaan ds P. Pras, Herv. predikant en ds H. Ph. Ing- wersen, Geref. predikant alhier. Jaarvergadering Dam. en Schaakclub. Deze vergadering werd in het Jeugdhuis gehouden. Eerst onder voorzitterschap van den heer J M. Gerretsen, later onder den 2den voorzitter den heer G Quyt. De secretaris de heer L. Brouwer, las de notulen en het jaarverslag. De heer W. Houwaard bracht zijn verslag als penning meester uit, er was een batig saldo. Na een reglementswijziging werd het tijdelijk bestuur vervangen door een vast bestuur, dat nu als volgt Is samengesteld: J. M. Gerretsen. voorzitter; G. Guyt. 2de voor zitter; L. Brouwer, secr.; Th. Admiraal, 2e secretaris; W. Houwaard, penningm.: H, de Wit. 2de penningm., A. C. Berkhey, algem. funct. Besloten werd, dat de naam van de ver. in het vervolg zal zijn: „Schaak- en dam club Katwijk aan Zee." Ouderavond Openbare School. Deze ouderavond werd in de Openbare School gehouden. Niettegenstaande den spannenden toestand was de opkomst der ouders zeer bevredigend. Het hoofd der school de heer W. Panman memoreerde de voornaamste bijzonderhe den uit het afgeloopen schooljaar. Hij herinnerde aan het goed geslaagde school reisje en gaf een uitvoerig verslag over de moderniseering der leermiddelen, tenge volge waarvan de openbare school nu aan de spits staat en met vele scholen in an dere plaatsen wedijveren kan. Spreker herdacht dan het overlijden van den in specteur van het L. O. den heer J. Baak. Daarna werden de notulen onveranderd vastgesteld en de bespreking geopend over het huishoudelijk reglement. Enkele arti kelen werden wat gewijzigd, tenslotte kon het ontwerp met alg. st. als vastgesteld worden beschouwd. Hierna volgde bestuursverkiezing van de candidaten gesteld door de ouder-commis- sle. Na herstemming werden gekozen mevr. A. van Duyn en de heer W. v. d. Bent. In de pauze werd koffie en koek rond gediend en had het bezichtigen plaats van de tentoonstelling der handwerken, ver vaardigd onder leiding van me). Wasse naar en hadden besprekingen met het per soneel plaats. Na de pauze zou de heer J. Panman, al gemeen directeur der Ned, Relsvereenlging uit Den Haag een lezing met lichtbeelden gehouden hebben over ..Dwars door Ita lië". Maar wegens de dreigende Interna tionale omstandigheden kon hij niet aan wezig zijn In plaats daarvan zou een filmpje vertoond worden, maar wegens een mankement aan het toestel slaagde dit slechts gedeeltelijk. Om kwart vóór elf werd deze bijeenkomst fesloten door den vice-voorzitter den heer oh. Zuyderduyn, die opwekte de school te blijven steunen en haar trouw te blijven. Binnenkort een verduisterings- oefening. Het hoofd van den luchtbeschermings dienst mr. R. Warmoltz, deelde ons mede, dat binnenkort hier een verduisterings oefening zal plaats hebben. Er zullen twee uitkijkposten uitgezet worden, één op de Nieuwe Kerk te Katwijk aan Zee en één op de Herv. Kerk te Katwijk a. d. Rijn, vanwaar men een ruim overzicht zal heb ben of de oefening geslaagd zal zijn of niet. Vanuit die hooge posten zal jnen gauw kunnen zien, of er ergens nog een licht merkbaar zal zijn. Het ligt in de bedoe ling, dat ook vla de Radio-centrale luid sprekers op verschillende punten op straat aangebracht zullen worden, die het pu bliek de noodige aanwljzigingen kunnen verstrekken. J. S. uit de Roest van Limburgstraat deed bij de politie aangifte, dat zijn belas- tingmerk van zijn rijwiel is ontvreemd. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Getrouwd: D, de Jong en J. Rijnsburger. Overleden: J. Schrama m, 73 Jaar, Door de politie is proces-verbaal op gemaakt tegen den landbouwer D. B. aan den Stompwijkscheweg, wegens het ver voeren van vee van besmet terrein. De Kerkeraad der Geref. Kerk alhier heeft, gehoor gevende aan den oproeD der classis Den Haag, beslo'en hedenavond een bidstond voor den vrede te houden en wel om half acht uur in het kerkgebouw aan de Damlaan. Deze dienst welke wondt geleid door ds M Boukema, zal een liturgisch karakter dragen. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Thomas Adrianus. z. van P. C. de Jeu en P. C. Kerkvliet: Henricus Cornells Maria, z. van C. J. Kapitein en E. C. Möller; Maria Galina, d. van J. de Vreede en M. G. de Koo- ker; Petronella Adriana, d. van W. Vrijburg en E. M. Beugelsdijk; Jules Johannes, z. van W. A. Simonis en A. M. E. Vos; Maria Agatha Hildegardus Eusebia Catharina. d. van J. van Dijk en Th. J. Oornelisse; Jipkje Petra Maria, d. van P. A, v. d. Zwet en M. van Wijk; Theo- dorus, z. van I. C. Bouckaert en M. Balken ende. Overleden: Helena Maria Schoutens. echtg van M J. Manshande. 24 jaar. Gehuwd: G. C. C. Mijndefs en L. de Korte; W. P. Kaptijn en P. J. Wasesnaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. G. J. Th. Post. v. Lichten voorde, Heereweg 10; N. Vervoorn, v. Leiden, Heereweg 447; W. Duijmaer van Twist, geb. Weggemane, v. vereest. Heereweg 295: Mej. J. M. v. d. Zijdei.. v. Leiden. Heereweg 426; P. Musters, v. 's Gravenhage. Heereweg 447; B. Berbee en gez., v. Haarlemmermeer. Heereweg 311; E. Weima cn echtg., v. Haarlemmermeer, v. d. Veldstraat 26. Vertrokken: B. P. Besems. n. Nederweert; P. v. Wonderen, n. Warmenhuizen; J. Griekspoor. n. Noordwijkerhout: Mej. Y. Slottje. n. Rotter dam; Mej. M. G. van Steyn, n. Hillegom; C. Leloux, n. Nederweert; C. Kozijn, n. Anna- Paulowna; Wed. N. van Rooijen, n. Heemstede. Bij beschikking van den Minister van économische ZaTtfêh fs voor het tijdvak van 1 October 1938 tot 1 October 1939, benoemd tot leeraar aan de RijJ^stuinbouwschool al hier. ir. K, Tj. I. Inia. te dezer plaatse. over bij den Minister geweest is. Er is n.l. reeds een wetsontwerp tot goedkeuring der overdracht van deze gronden door het Domein aan de gemeente, bij de Tweede Kamer ingediend, zoodat redelijker wijze verwacht mag worden, dat deze aangele genheid thans spoedig haar beslag zal krij gen, zoodat met de werkzaamheden kon worden aangevangen. Een voorstel tot wij ziging van de electriciteitsverordening, be trekking hebbende op winkeltarieven voor stroom, werd z. h. st. goedgekeurd. Daarna kwam een voorstel, hetgeen niet geconvoceerd was. De voorzitter diende n.l. een voorstel in om een cre- diet van f. 7000.voor luchtbescher ming van Noordwijk. De in April inge diende plannen zijn goedgekeurd terug gekomen, behoudens eenige kleine wijzigingen. Er zullen o.a. twee sirenen komen, nieuwe lampen, radioappara ten, doorverbindingen met de Radiocen trale, uitbreidingen aan brandweer, ter wijl reddingsposten en geneeskundige hulpposten zullen worden ingericht. Een hoofd der luchtbescherming is reeds benoemd en een kader waarin deskundigen over gas, electriciteit en brandweer vertegenwoordigd zijn door de betreffende hoofden van dienst, reeds in principe vastgesteld. Mede werking zal worden verzocht van pl. vereenigingen tot het verleenen van eventueele hulp en beschikbaar stel len van materiaal. Noordwijk is inge deeld in de derde gevarenklasse en de voorzitter achtte een onmiddellijke in stelling van een luchtbeschermings dienst zeer urgent. De heer van der Meer wilde alvorens zooveel geld beschikbaar te stellen eerst den gang van zaken afwachten, waartegen de voorzitter echter zich krachtdadig verzette. De heer de Vreede achtte een uitvoerige vóórlichting aan het publiek van impor tantie, terwijl de heer Bulk de voorgestel de maatregelen niet voldoende achtte om de Noordwijksche bevolking te beschermen. Z. h st. werd het crediet toegestaan en de openbare zitting daarna opgeheven. Burgerlijke Stand. Geboren; Engelinus Johannes Maria. z. van J, J. van den Berg en J. M. Verlaan; Annelien, d. v. K. H. Kroon en H. P. J. van Dyk; Willem, z v A. de Jong en M. van. Delft; Theodorus Hendrikus Cornelis Lena, z. van J. Burgmeijer en A C. BrewePieter Frans. z. v. T. Bosma en A. van Helden; Adriana Catharina. d. v. J. van der Bent en A. Duindam; Dirk z. van C. Heems kerk en G. Hazenoot; Trijntje. d. van J. van der Wiel en L. A. Barnhoorn; Antonia Hendrika d. v. J. van der Niet en C. M. Sweers; te Leiden: Dirk Martlnus z. v. K. Passchier en A. van der Niet. Ondertrouwd: Th. P. A. van Went en A. Tromp; J. Ravensbergen en M. J. Koelman; C. Batelaan en N. Plug; A. van Delft en E.Büttner. Getrouwd: H. L. Blom en A. M. Noppe; G. Kozijn en M. Caspers. Overleden: Johanna van Amstel. 85 jr., wed. J. W. Faase; te Leiden: Willem de Haas. 75 jr., wèdr. van E. van Rijn; Johan Gerard Blok. 47 J., geh. met M. C. Nollée. WAARBOIlG-KLEEDÏNG is voor Heeren die goede kleeding het meest waardeeren. Waarborg-Kleedlng alléén bij: 442 'ingez Med.) NOORDWIJK. GE2VIE ENTER AAD De heer G. Marijt tot hoofd der Open bare School benoemd Nieuwe geld- leening De exploitatie van gronden ten Noorden van den vuurtoren Crediet voot Luchtbescherming. Gisteravond vergaderde de Raad Inge komen was een adres van onderwijzers bonden om adhaesie te betuigen aan eén adres aan den voorzitter der ministerraad tot verlaging der leerlingenschalen. B. en W. stellen voor de gevraagde adhaesie te betuigen, waar echter nogal bezwaren te gen geoppèrd werden. De heer van der Wiel herinnerde zich een Raadsbesluit uit een vèr verleden, waarbij besloten zou zijn om geen adhaesies meer te betuigen. Hier van wisten zich geen der andere leden zich echter iets te herinneren, terwijl ook aan de groene tafel hierover niets bekend bleek le zijn. Ook op andere gronden was hij er legen. Bij dit betoog sloten zich de heeren Wassenaar en Vogelaar aan. Deze laatste vond het principieel onjuist dat een ge meente zich zou bemoeien met aangele genheden, welke in de Volksvertegenwoor diging thuis behooren en om zich voor het wagentje van een bepaalde vereeniging te laten spannen. Het voorstel werd op het kantje af met 8 tegen 7 st. aangenomen. Bij schriftelijke stemming over de benoe ming van een nieuw Hoofd der Openbare School ln de vacature-Klunder werd met 13 van de 15 stemmen gekozen de heer G. Marijt, die reeds eenige jaren als onderwij zer aan deze school werkzaam was. Num mer één der voordracht, de heer P. J. Griep te Nieuwvliet verkreeg 2 stemmen. Daarna kwam in behandeling een aan vrage van het bestuur van den School met den Bijbel, hoofd de heer Kok. om f.450.— beschikbaar te stellen voor wijziging van den voorgevel der school. De heer Van der Wiel was het niet eens met het advies van B. en W. dat de oorspronkelijke aanvrage te ver was gegaan. Het bleek echter, dat de aanvrage in deze wel wat er beknopt en onvolledig toegelicht was. Goedgekeurd. Een voorgestelde verordening betreffen de invordering van haven- en kadegeld wa« door de zeer drukke werkzaamheden aan de Secretarie niet gereed gekomen, zoodat het van de agenda werd afgevoerd. Een voorstel tot conversie van geldlcenin- gen en aangaan van een nieuwe leen'ng werd goedgekeurd. Het bedrag van 275 mille, het rentetype SVjVo, koers pari. Bij de discussie over de specificatie, waaron o.a. een bedrag van 61 mille voor exploitatie van gronden ten Noorden van den vuurto en. vernamen We. dat de Bur gemeester dezer dagen persoonlijk hier Loop der Bevolking;. Ingekomen; H. van der Burgt. 1.1.-verpleegster van Dordrecht, Zwarteweg 20; J. W. Krol. d.b.. van Heemstede, n. Kerkstraat 5a; J. Witte, 1.1.- verpleegster van den Haag, n. Zwarteweg 20; G. A. van Tol, l.l.-verpleegster van Soest naar Zwarteweg 20; A. J. Hermans geb. Rotteveel, van Sassenheim naar Dahliastraat 38. Vertrokken: J. P. Timmer en fam., advocaat, naar Medan (N.I.), Poolweg 10; C. P. van den Burg. d.b., naar Noordwijkerhout. Nieuwe Duin* straat 64; M. C. H. A. J. V. van den Burg. d.b., naar idem, idem; M. Kievit, verpleegster, naar Overschie. Bovendijk 19; N. van Dijk. dienstb naar Valkenburg. Valkenburgerweg 17; D. P. van der Meij. naar Hazerswoude. RUndljk 185; W. van der Niet. hotelbed., naar Bussum. Vis serstraat 43: H. van Dijken, huish.. naar Uit huizen B 56; K. Hirschfeldt en fam. naar Was senaar. Bloemkamplaan 72; A. J. Bader. d.b.. n. Oegstgeest. Dorpstraat 16; M. J. van Schoten, l.l.-verpleegster, naar Oegstgeest. Endegeester- straatweg 5; A. M. Blom geb. Noppe. n. Lelden. Hooge Morschweg 58a; J. Y. Postma. candldaat- notaris naar Den Haag. Louise de Colignylaan 15: H. J. A. Goslinga geb. Dijkstra, naar Aruba. Curacao; C. de Plas en fam.. timmerman, naar Rotterdam. Middellandstr. 701. NOORDWIJK BINNEN. Naar Artis. De kinderen der Zangvereeniging „Klein Euphonia" Dir. Alb. Meljers alhier maak ten een uitstapje per autobus naar Artis te Amsterdam. EÏe reis alleen bracht al vroo- lljke gezichten, doch tijdens het bezoek aan de apenfamilie steeg de vreugde ten top. Daarna werd nog even gepauzeerd in een speeltuin te Halfweg. Te ongeveer halfnegen arriveerden alle weer ln goede orde te Noorwijk. NOORDWIJKERHOUT. Een collecte voor de Missie in Oeganda, gehouden ln de St. Joeef-Kerk bracht ruim f.352 op. OEGSTGEEST. Rectificatie Ver. voor Luchtbescherming. Niet hedenavond te 8.15 doch op Vrij dagavond 7 October zal ln het Patronaats gebouw aan den Rijngeesterstraatweg een propaganda-bijeenkomst gehouden worden der Ver. voor Luchtbescherming. Spoedeischende Raadsvergadering. De Raad komt hedenavond te 7 uur ln spoedeischende vergadering bijeen. 1. Opening. 2. Notulen. Ingekomen stuk ken en mededeelingen, 3. Voorstel van B. en W. tot het nemen van maatregelen ln verband met den buitengewonen toestand. 4. Voorioopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf 1937. 5. Voorloopig# vaststelling van de .gemeenterekening 1937. 6. Aanbieding van de gemeentebegrooting 1939. 7. Aanbieding van de begrooting 1939 van het grondbedrijf. 8 Voorstel van B. en W. tot wijziging van rekening-courantover- eenkomst met de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, in verband met wijziging van de credit-rente. Autobotsing. Gisteravond te half elf had op den Nieuwen Rijksweg nabij „De drie witte Pa len" een autobotsing plaats. Een autobus bestuurd door S. M. A. de V uit. Den Haag, komende uit de richting Den Haag moest daar ter plaatse plotseling stoppen voor een miltaire colonne welke den rijwee overstak. Terwii! deze bus reeds stilstond kwam een andere autobus, be stuurd door H. J. R uit Den Haag en botste tegen de achterzijde der stilstaande autobus op. De eerste werd van achteren, de tweede aan de voorzijde in elkander ge drukt en moest per kraanwagen van de garage Kamsteeg worden weggesleept Daar de getuigen elkander de juistheid omtrent de achterverlichting van de eerste autobus betwistten, stelt de politie een nauwkeurig verder onderzoek ln. RIJNSBURG. Vergadering „Draagt Elkanders Lasten". Deze Vereeniging vergaderde in een lokaal achter Avondrust. De tweede voorzitter de heer F. Vletter ging voor in gebed en las na het gemeen schappelijk zingen van Ps. 33 7, Ps. 33. Daarna sprak hij een kort openingswoord De secretaris, dr H. G. Jonker, las de notulen van de vorige vergadering, welke ongewijzigd werden goedgekeurd Daarna had de verkiezing van een voorzitter plaats. Met algemeene stemmen werd gekozen ds. G. C. van Nifterik, Ned Herv predikant. Vervolgens kwam in behandeling de ver hooging van de contributie Na eenige be spreking werd besloten deze verhooging te stellen op 1 cent per lid per week. Na het zingen van Ps. 84 3 en dank zegging. volgde sluiting. Raadsagenda. De eerstvolgende vergadering van den Raad der gemeente is bepaald op heden avond 780 uur. Onderwerpen ter behandeling zijn: 1. Ingekomen stukken. 2. Aanbieding gemeenterekening en re keningen bedrijven 1937. 3. Benoeming leden commissie nazien van gemeente-rekening en rekeningen be drijven 1938. 4. Wijziging gemeente-begrooting 1938. 5 Wijziging rekening courant overeen komst met de Bank van Nederlandsche Gemeenten. 6 Wijziging besluit verzekering gemeente gelden 7. Verlenging termijnen onbewoonbaar- verklaring van diverse woningen. 8. Regeling art. 122 gemeentewet Inning keurloonen. 9. Benoeming administrateur waterlei dingbedrijf. 10. Machtiging regeling jaarwedde admi nistrateur óp begrooting waterleidings bedrijf. 11. Adressen ontheffingen schoolgeld en hondenbelasting. Rijnsburgsche Schaakclub. Deze club hield haar tweeden winterwed- strijd, voor welken avond het bestuur een gongwedstrijd had belegd. De avond had een prettig verloop en werd besloten met het uitdeelen van prijzen, welke door de Vereeniging en eenige leden waren be schikbaar gesteld Volgende week zal de onderlinge competitie aanvangen. In de geheel gevulde Ger Kerk Ra penburg werd een bidstond voor den vrede gehouden. De plaatselijke predikant ds. van der Loo ging ln dezen dienst voor en sprak naar aanleiding van 2 Koningen 22 19. Geslaagd is voor het diploma costu- mière mej. Gerry Pauw alhier. SASSENHEIM. Burgerlijke Stand. Geboren: Rudolf Martlnus Cornelis, Z. van H. L. van der Horst en G. Haver Margaretha Elisabeth Catharina, D. van H. Weyers en A, Th. Elstgeest Cornelia Johanna. D. van H. van Bladel en J. v. d. Sleet Hendrik Wilhel mina Maria. D. van C. J. Wolvers en M. J. Hoo- gervorst. Gerarda Luberta Maria. D. van A. van den Berk en H. M. L. Damen Leonardus Maria, Z. van P. J. den Hollander en J. C. van Koert. Ondertrouwd: P. Warmerdam 24 j. en A. J. Verbij 21 j. Getrouwd: M. Hermans 24 j. en A. J. Rotte veel 22 j. J. A. Rottveel 26 J. en M. F. Wit- teman 27 J. Overleden: A. E. M. Hoogervorst 4 maanden. C. Kulk 76 j., weduwe van D. H. Bosma. Loop der Bevolking. Gevestigd: F. Koster. Menneweg 61, van Hoch- neukirch (D.> A. Kühn. Teijlingerlaan 71, van Lisse J. M. D. Rombach, Hoofdstraat 350, van 's-Gravenhage A. C. M. Verhaar. FL Schoutenstraat 34, van Utrecht J. C. van den Burg. Platanenlaan 11, van Leiden C. M. A. Janssen, Teijlingerlaan 51. van Rijswijk, Z.-H. Vertrokken: A. J. Rotteveel. Kerklaan 60. n. Noordwijk J. van der Wilden en gezin. Zand- slootkade 29. naar Voorhout W. Oudshoorn. Fl. Schoutenstraat 18. naar Zaandam J. de Ree. Hoofdstraat 253. naar Schalkhaar N. Beumer en gezin. Hoofdstraat 337. naar Benne- broek N. van den Bisch, Rijksstraatweg 26. naar Den Haag. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Op den Rijksstraatweg ter hoogte van de Maaldrift werd zekere Van der Z. uit Den Haag met zijn onverlichte driewtelige bak fiets aangereden door een autobus, be stuurd door L. uit ter A. Van der Z. werd tegen den weg geslingerd, terwijl de drie wieler totaal werd versplinterd. Met inwendige kneuzingen werd hij per ziekenauto naar het ziekenhuis aan het Westeinde te Den Haag overgebraoht. Mevr. Van K. alhier deed aangifte van diefstal van geld. gepleegd door haar dienstbode J. T Zij werd aangehouden en legde een bekentenis af. De kindervoorstellingen van de W.V.V., oio in verband met de kinderverlamming moesten worden uitgesteld zullen nu plaats vinden op Zaterdag 8 October a.s.. des na middags 2 en kwart over 4 in het gebouw Centraal aan de Langstraat alhier.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 21