STADSNIEUWS LE'DSCH DAGBLAD - Tweede Biad Dinsdag 27 September 1938 Luchtaanvallen! D. ruggegraat van ellc goed reclame-plan M&éA AKKERTJE WEERBERICHT. AGENDA DAGBLADRECLAME Dr. W. G. N. v. d. SLEEN OVER ..ZWEDEN EN LAPLAND". Een prachtige filmavond. Men mag het wel een bijzondere gave noemen om een onbedwingbare zwerflust te kunnen paren aan zulk een prettige verhaaltrant als waarover dr v. d. Sleen beschikt! Drie uur lang volgde een aan dachtig gehoor in de geheel bezette zaal van het Volkshuis hem gisteravond op de reis. die hij. alleen vergezeld van zijn vrouw, maakte door het prachtige Zweden en het Noordelijke gebied, waar de Lappen hun volkomen vrij, maar ook dikwijls aan ontberingen rijk nomadenleven leiden, steeds achter hun enorme rendierkudden aan. Hoewel dr. v. d. Sleen nog niet geheel bevredigd was over de resultaten van de kleurenfotografie (er was nog te veel mis lukt) gaven zijn gekleurde filmgedeelten toch wel een buitengewoon fraai en na tuurgetrouw beeld van die bijzondere na-" tuur. daar honderden kilometers binnen de Poolcirkel, waar het Noorderlicht het mo gelijk maakte, om In een tijd, waarin wij gewoonlijk van een diepe nachtrust genie ten, de mooiste opnamen te maken. Van de opnamen van Zweden noemen wij in het bijzonder die over het houtver - vyr langs de onstuimige rivieren, terwijl bij het gedeelte over Lapland het jaarlljk- sche .scheiden" der rendieren en de Lap- penschool wel de aardigste gedeelten waren HULDIGING VAN DEN HEER H. W. WITTENAAR. 25 jaar Secr. van de afd. Leiden van den Alg. Ned. Typografenbond. Gisteravond werd in het Volksgebouw de heer H W. Wittenaar in een buiten gewone ledenvergadering van de Afd. van den Alg Ned. Typografenbond gehuldigd, in verband met diens 25-Jarig secretaris schap dezer afdeeling. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de heeren J. J. van Stralen, weth. van Sociale Zaken, B. Posteijn, voorzitter A.N. T BGouwentak en Van 't Hof, resp. voor zitter en commissaris van de Afd. Den Haag van den A.N.T.B., H. Oudshoorn en J. v. d. Bos, resp. penningmeester en 2e secr. der Woningbouwver. „Ons Belang", C. Snel en Poelijoe, secr. en 2e voorzitter van den L.B.B en vele oud-leden van den Typografenbond. Toen de jubilaris, die door eenige oude leden van de afdeeling met zijn vrouw per auto van huis was gehaald, de zaal bin nentrad, werd hij allereerst toegesproken door den voorzitter van de afd. Leiden, den heer J. A. N. den Tonkelaar. Spr. roemde de groote verdiensten van den jubilaris en prees hem als een hard werker in de organisatie, iemand met een groot doorzettingsvermogen. Hij sprak den wensch uit. dat het hem gegeven moge zijn, nog vele jaren zijn arbeidskracht aan de organisatie te geven. Namens alle leden werd hem een huiskamer-ameublement hunaangeboden, terwijl zijn echtgenoot een hoeken der aarde in hun eigen omgeving op te zerken en hun leven en gewoonten op een filmstrook voor ons vast te leggen is iets. waarvoor wij in onze zoo vaak van de natuur vervreemde stadscultuur, niet dankbaar genoeg kunnen zijn! Beschermt U tegen- de gevolgen van Gij neemt voorzorgen tegen brand, ziekte en natuurrampen. Waarom dan niet tegen het zoo veel ernstiger gevaar uit de lucht? Doe het nog I prachtige mand met fruit ontving, als stof felijk blijk van waardeering. Na hem sprak de heer Ponsleijn, namens het hoofdbestuur van den A.N.T.B., die in waardeerenae woorden de groote werk kracht van den heer Wittenaar prees. Ook richtte hij een bijzonder woord van waar deering tot mevr. Wittenaar, die haar man al die jaren met groote toewijding in het organisatiewerk heeft bijgestaan. Namens het hoofdbestuur bood spr. den Jubilaris en zijn vrouw een week vacantie op het Troelstra-Oord aan. Vervolgens voerde nog het woord de heer J. J. v. Stralen, die als oud-collega herin neringen ophaalde uit het oude organi satieleven en hem gelukwenschte met het Jubileum. Namens de Wonlngbouwvereeniglng „Ons Nadere inlichtingen verstrekt de secre- Belang' bood de heer Oudshoorn onder het uitspreken van zijn gelukwenschen taris van de aid. Leiden der Ned. Ver. voor Luchtbescherming, dr. T. Potjewiid, Boerhaavelaan 37. Leiden. Barometerstand. Hedenmiddag 1 uur: 765. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 774.7 te Wilna. Laagste Stand 753.1 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. In het Noordoosten gedeeltelijk bewolkt. Vrij warm weer. Overigens zwaar bewolkt tot betrokken. Weinig veYan.de: mg in temperatuur. In het Zuiden waarschijnlijk eenige regen, in het Noorden weinig of geen regen. BUITENLANUSCB tVEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over Oost- Europa hield weer stand. Het begint zich thans weder over Zuid-Scandinavië en Schotland uit te breiden. De depressiekern. welke gisteren voor Ierland lag. ligt thans over Bretagne Een nieuwe storing nadert in het Westen op den Oceaan. In geheel Frankrijk. België, het Zuiden van ons land en Zuid-Engeland heerscht. zwaar bewolkt, regenachtig weer. In Frankrijk en België vielen groote hoeveelheden regen in den afgeloopen nacht. In Zuid-Scandinavië. Duitschland. Oost- en Midden-Europa houdt het mooie herfstweer aan. in Noord-Scandinavië is echter de lucht betrokken, met plaatselijk regen, bij krachtigen Zuidwestelijken wind. Overigens is de wind in het geheele waarnemingsgebied zwak, de tem peratuur vrijwel overal boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 15(i gr C. 62 gr. F 13 uur 'smldd.: 18(4 gr. C. (64 gr. F.). HOOGWATEKTtJIil IS. KATWIJK a. ZEE Voor Woensdag. Vm. te 6 u. 07 min.; n.m. te 18 u. 3) min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a Dinsdag: 19.18 nm. tot 6.25 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. Dinsdag op: 11.06 u.; onder: 20 u. 16. den (jubilaris een bloemstuk aan. De heer Poelijoe sprak den jubilaris toe namens den Leidschen Bestuurdersbond. Namens dezen bond bood hij den jubilaris een kistje sigaren aan. De heer Sjardin richtte het woord tot den jubilaris namens de Studieclub ,,A1- netybo" en bood hem een schilderij aan. De heer Gouwentak wensch te den jubi laris geluk namens de afd. Den Haag en schetste den heer Wittenaar ais een op timist in de arbeidersbeweging, iemand die met hart en ziel de organisatie diende. Ook als vriend richtte hij een hartelijk woord tot den jubilaris. Na hem sprak de heer H. Lacourt, oud-penningmeester van de afd. Leiden, die in herinnering bracht de vele moeilijke jaren, die hij met hem in de organisatie heeft samengewerkt. Hij bood hem een prachtlgen fruitmand aan. De voorzitter gaf tevens kennis van een groot aantal ingekomen gelukwenschen van vrienden en bekenden uit alle krin gen van het Grafisch bedrijf. Spr. noemde o.m.: Van de Directie van het Pensioen fonds voor de Grafische vakken, de Di rectie Drukkerij „Trio", Directie Leidsch Dagblad. Directie Leldsche Courant, Afd. Leiden Ned. Chr. Graf. Bond, Mr. Borst, secretaris van de Werkgevers-Federatie ln het Boekdrukkersbedrijf, Drukkerij De Bink, den heer De Bink dir., verder van diverse organisatiebesturen, oud-bestuur ders en vele bekenden uit den lande. Zichtbaar ontroerd door de over stelpende bewijzen van medeleven, dankte de (jubilaris, voor de vele waar- deerende woorden en de aangeboden sou venirs. Hij loofde vooral het feit dat men ln de aan hem gebrachte hulde ook zijn vrouw heeft laten deelen. Nadat de voorzitter de aanwezigen nog in de gelegenheid had gesteld den jubi laris persoonlijk te complimenteren sloot hij, na de leden opgewekt te hebben even eens de schouders onder het organisatie- werk te zetten, de vergadering. De bijeenkomst werd muzikaal opgeluis terd door het duo Pijnacker en Horre. dat zeer verdienstelijke muziek ten gehoore bracht. DE LEIDSCHE DOOFSTOMMEN- VEREENIGING „DE SLEUTELSTAD". Bovengenoemde vereeniging hield in het gebouw Prediker een feestavond ter gele genheid van haar 3 jarig bestaan. De voor zitter, de heer J. Brouwer opende met een toepasselijk woord, waarna de oud-voor zitter de heer D. Daniels, de revue liet pas- seeren van de oprichting af tot den dag van heden. Spr. kon mededeelen. dat het ledental en eveneens het aantal donateurs zich in ruime mate uitbreidt. Hierna werd een tooneelstuk opgevoerd, dat geheel door eigen leden der vereeniging in elkaar was gezet en met succes tot zijn recht kwam. Mevrouw Hermans liet zich niet onbe tuigd met het doen verstrekken van ver snaperingen, waarvan een dankbaar ge bruik werd gemaakt. Na nog geruimen tijd gezellig bijeen te zijn gebleven, keerde men zeer voldaan huiswaarts. Met voldoening kan men op dezen gezelllgen avond terug zien. GOUDEN DOCTORAAT. Prof. dr. C. C. Uhlenbeck. oud-hoogleeraar in het Gothisch, Saksisch, Middel Hoog Duitsch er.z. aan de Leidsche Universiteit, thans woonachtig te Lugano, herdenkt Zaterdag den dag waarop hij voor 50 jaar promoveerde tot doctor in de Letteren en Wijsbegeerte. Naar wij vernemen hebben B. en W. het sluitingsuur voor winkels voor Maan dag 3 October a.s. bepaald op des nachts 12 uur. - Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo school ln het Noordeinde alhier is benoemd de heer A. Jansen te Delft. JAARVERSLAG DER VEREENIGING „ARMENZORG". Wij ontvingen het Jaarverslag van bo- vengenoemde vereeniging, samengesteld door de secretaresse mevr. J. H. Wlchers RollandetTouw. Hieraan is het volgende ontleend: Over het afgeloopen vereenigingsjaar der Vereeniging „Armenzorg" volgt hier een kort overzicht. Er worden door deze Vereeniging op het oogenblik 38 gezinnen gesteund. In 19 ge zinnen is de man gezinshoofd, in 12 gezin nen is de vrouw gezinshoofd en verder 7 alleen-wonende vrouwen; deze zijn allen boven 65 Jaar. In de gezinnen, waar de man gezinshoofd ls. zijn deze oud, zwak van gezondheid of werkloos. De meeste hiervan zijn gezinnen met 4 of 5 jonge kinderen Van de vrouwen die aan het hoofd van het gezin staan, zijn er 11 weduwe en 1 gescheiden Dit jaar zijn er dus 2 nieuwe gezinnen aangenomen, waarvan de man gezinshoofd is, terwijl het aantal der alleen-wonende vrouwen met 2 vermin derd is; een vrouw is overleden en een is afgevoerd uit de Vereeniging, omdat ge bleken is dat zij over voldoende middelen, hoofdzakelijk lijfrenten, beschikt om voor zichzelf te kunnen zorgen. Waar noodig werden versterkende mid delen of melk verstrekt, te zamen voor f. 148.50. Ook werden in vele gevallen kleeren, beddegoed enz. gegeven. Hiervoor ontvin gen de menschen van de vereeniging een kaart voor het Leldsche Brokkenhuls, waar de goederen dan gehaald werden. Met Sint Nlcolaas ontvingen de dames een extra-'oijdrage voor de gezinnen om kleeren of wat verder noodig was, te koopen. De werkcommissie liet dit jaar 6866 klee- dlngstukkcn naaien (v J. 5179) voor de Ver. voor Schoolklnderkleeding en -voe- ding. Het knippen en uitgeven van het goed geschiedde evenals vorige jaren in de lokalen aan de Pieterskerkgracht 11; 4 knipsters en naaisters zorgden voor de uitvoering. Afgeleverd werden: 985 meisjesjurken; 757 meisjesschorten; 1024 jongensblouses; 1054 jongensbroeken; 1002 jongenshem den; 888 meisjesbroeken; 956 meisjeshem den. Het verslag eindigt met een woord van dank aan allen, die de Vereeniging steun den. BIJEENKOMST CHR. HIST. KIESVEREENIGING. De heer H. W. Tilanus over „de Troonrede". De Clhr. Hist. Kiesvereeniging te dezer stede kwam gisteravond in het gebouw „Rehoboth" bijeen onder leiding van den voorzitter, den heer Y. Tymstra. Deze las bij opening Ps. 28, waarna hij wees op het pas gevierde regeeringsjubdleum van H.M. de Koningin en op den gespannen interna tionalen toestand. Met nadruk wekte spr. op om de organisatie der CH. Unie uit te bouwen, waarbij hij tevens gelegenheid vond te wijzen op de beginselen en inzichten der Unie. Na lezing der notulen en de mededeeling. dat verscheidene nieuwe leden waren inge schreven, sprak het 2e Kamerlid, de heer H. W. Tilanus, secr. van het H3. der C. H. Unie over ,iDe Troonrede - Zorgen van de zen tijd". Spr. herinnerde aan de Troonrede van 1037 en hetgeen hij daarover, eveneens voor de C. H. Klesver. te dezer stede, een vorig jaar had gezegd. Spr. wees er dan op, dat in één Jaar tijd, zoowel in binnen- als bui tenland, heel wat ls gewijzigd. Vraagt men sprekers indruk over de pas door HM. de Koningin uitgesproken Troon rede, dan is deze: .sober en somber". Nadat de heer Tilanus achtereenvolgens de tien paragrafen, waarvan de Troonrede spreekt, had gereleveerd, ging hij op enkele concrete punten nog nader ln. Zoo wees hij allereerst op de tekorten op de rijksbegroo- ting, die voor wat den gewonen dienst be treft een bedrag van f. 143.000.000 beloopen. Voor den kapitaaldienst bedraagt dit tekort f. 239 millioen. Daarnaast bedraagt thans de staatsschuld van Nederland f.3688 mil lioen. Het valt te begrijpen, aldu6 spr.. dat de regeering, met deze getallen voor oogen, naar middelen moest omzien om tot dek king te komen. In dit verband noemde de heer Tilanus de voorgestelde belastingen en bezuinigingen, welke de regeering voornemens is te heffen of aan te brengen en welke ons uit de Mil- lioenennota reeds zijn bekend geworden. Waar noodig gaf hij een toelichtende ver klaring om zijn inleiding te besluiten met er op te wijzen, dat de regeering voor groote moeilijke zorgen staat. Gelukkig is het ech ter, dat de regeering en ook wij weten, dat deze zorgen in vast vertrouwen op God te dragen zijn. Naar aanleiding van een schrijven van het H.B. der Unie deelde de voorzitter mede, dat ook de Kiesvereeniging te dezer stede tot vorming van een propaganda- commlssie ls overgegaan. Men zal nu trach ten ln den kortst mogelijken tijd het leden tal flink op te voeren, waartoe op deze ver gadering reeds stappen werden onder nomen. Na een korte pauze was er gelegenheid om aan den heer Tilanus vragen te stellen, waarvan een druk gebruik werd gemaakt Zeer uitvoerig diende spr. van antwoord. De heer Tilanus besloot zijn repliek met aan te toonen, dat de C.H. Unie een open oog heeft voor de historische ontwikkeling op sociaal en economisch gebied. Wij wen- schen langs de lijn van het Christendom voort te bouwen aam het aloude C. H. be ginsel. Tenslotte deelde de voorzitter mede, dat in October het dertig-jarig bestaan der kiesvereeniging zal worden herdacht. Minis ter Van Boeyen heeft zich reeds bereid ver klaard de feestrede uit te spreken. VLIEGERWEDSTRIJD SFEELTUINVER. NOORDERKWARTIER. De speeltuinver „Noorderkwartier" hield een vliegerwedstrijd, die zich in een groote belangstelling van de jeugdige deelnemers mocht verheugen. De heeren Zaalberg, Par don en De Water, die de jury vormden had den een moeilijke taak bij het toekennen der uitgeloofde prijzen. Het resultaat hun ner beoordeeling was, dat de volgende prijswinnaars werden aangewezen: le pr. Wim de Wit; 2e pr. Han de Wolf; 3e pr. Peter Sleral; 4e pr. B Nievaart; 5e pr Kroezemeijer6e pr. K. Nievaart. Ook de overige deelnemers kregen een prijsje- Aan het slot van dezen wedstrijd dankte de voorzitter der vereeniging, de heer Guldemond de juryleden voor hun werk, ook het bestuur van den N.A.S B„ die voor dit doel zijn terrein in bruikleen had gegeven, en alle medewerkenden voor de moeite, die men zich had gegeven dezen wedstrijd te organiseeren. RUITER-DEMONSTRATIES L.M.S.C. VER. DER Op het terrein der Ruitcrsportschool te Oegstgeest Een afwisselende middag. Gisteren werd door de Leldsche Meisjes Studenten Carrousel Vereeniging, welke reeds sinds October 1937 bij de Ruitersport- school te Oegstgeest rijdt, een demonstra tie gegeven, voor haar toekomstige studle- genooten Ruim 150 meisjes-novieten woonden dit ruiterfeest bij, dat, begunstigd door bui tengewoon mooi weer. zeer geslaagd mag heeten. Het eerste nummer van het programma was de entrée van het bestuur der L.M.S. C.V. Vier dames, in het zwart, stelden zich op. Na het spelen van het Wilhelmus, dat door alle aanwezigen staande werd aange hoord, nam de voorzitster mej. de Visser het woord en sprak de aanwezigen toe. Zij memoreerde het doel der vereeniging en spoorde de dames aan om ook de edele paardensport te beoefenen, temeer nu zij ln staat werden gesteld in de ruime fris- sche manege of op de buitenbanen te oefe nen. Tevens sprak mej. de Visser haar dank uit tegenover den heer Broekman voor de prettige samenwerking. Hierop dankte de heer Broekman, voor het in hem gestelde vertrouwen. Daarna werd een keurig nummer gere den, waarbij door houding, teugelvoering en correcte hulp, goed bleek, wat met ge duld is te bereiken. Vervolgens werd een carrousel gereden door 10 dames, gekleed ln Russische hoe rendracht; ook dit nummer voldeed uit stekend. Hierop volgde een fraai dressuur- nummer, gereden door de dames Jonkvr. Baronesse de Vos van Steenwijk en mej. Ribblus. Een Tally Hoo zorgde tenslotte voor aar dige momenten met veel spanning. Deze werd gewonnen door mej. Kaar Sypesteyn op Abdullah. Het einde van dezen afwiselenden mid dag was een demonstratie in hindernis- springen, gereden door mej. v. Alfen— Ellens, de Graaf en Homoet. Keurig waren deze verrichtingen. Zij toonden aan. dat het niet alleen maar op de hindernis aan jagen is, ifts wat wij helaas maar al te vaak voorkomt. Een geluldlnstallatie zorgde voor vro lijke marschmuzlek zoodat de .e dag Inder daad een succes mag worden genoemd. HEDEN. Pieterskerk: Laatste Zomerconcert n.m. 8 1/4 u. „Pniël": Vragenavond. Nam. 8.15 uur. Stadsevangelisatie, Morschweg 59: Bijeen komst nam. 8 uur. Stadsgehoorzaal: „De Veluwsche Boerendan- sers, n. m.8,15 uur. Woensdag. Nutsgebouw, Steenschuur: Psychometrische seance. Nam. 8.15 uur. Stadsgehoorzaal: Feestavond Chr. Jeugdver. N.O.M.A.T.E.G.. n.m. 8.15 uur. VrUdag. Gew. Jaarl. Ledenvergadering De Leldsche Buitenschool, kantoor N.H. Landbouwcredlet Kort Rapenburg 20, n.m. 5 u. Maandag. Leidsche Schouwburg: Gezelschap Jan Musch: „Speurhonden". 7 uur 30 nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9JA—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 33/£ uur 's middags precies. 's Vrydag6: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „Onverbreekbare banden". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Jezebel". an 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Artis ten-Ingang". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Roogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onschuldig verdacht". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarlatraat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De groote Illusie", Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apo theken te Leiden wordt van Zaterdag 24 t.m. Vrijdag 30 Sept. a.s. waargenomen door de apotheek Du Croix, Rapenburg 9. Tel. 807. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek. Wil- helminapark 8, Tel, 274. Neem Met ingang van morgen zullen de toegangskaarten voor het binnenkomen van auto's ln het afgesloten gedeelte van onze gemeente op 3 October, reeds afge haald kunnen worden op het Politiebureau van 9—12 uur en van 2—5 uur. Kaarten worden alleen afgegeven voor noodzake lijke gevallen Wij vestigen er de aandacht od dat het Stedelijk Museum .,De Lakenhal" niet, zooals in het programma der 3 October- Aangehouden is de 58 j. mej. T. H. de K. huishoudster, die zich in een magazijn alhier schuldig had gemaakt aan diefstal van corsages- In verzekerde bewaring is gesteld de 24 j. L. K. bloemist zonder vaste woon- of verblijfplaats, die ten nadeele van B. K. eenig geld gestolen had. De voorzitter van den Raad van Ar beid alhier vestigt er nogmaals de aan dacht op, dat de Invaliditeitswet den werk gever verplicht om zijn rentezegels te plakken vóór of tijdens de betaling van net loon. Wanneer hieraan niet voldaan wordt, is de Raad van Arbeid bevoegd, het te wei nig betaalde na te vorderen, en dit te ver- hoogen met 10 pCt. Vaak komt het voor, dat de werkgever niet geplakt heeft, omdat de arbeider de rentekaart niet heeft medegebracht. De werkgever kan in zoo'n geval Inlichtingen vragen bij den Raad van Arbeid, terwijl hij, ingevolge art. 268 der Invaliditeitswet, het recht heeft, loonbetalen te weigeren, wanneer de arbeiders hem geen rentekaart met voldoende open zegelvakken toont. Het is dus zeer gemakkelijk en in het belang van den werkgever, dat hij geregeld en op tijd rentezegels plakt. Hij ontkomt daardoor aan een verhooging van de ver schuldigde premie met 10%. om van de mogelijkheid van een strafvervolging niet te spreken. VOOR WOENSDAG 28 SEPTEMBER. bij G«vatt* Kou, Griep, Influenza, Koorts, Onbehaaglijkheid enz. 306 (Ingez. Med.) Hilversum I. 1875 M. Vara-uitz. 10.00—10.20 v.m. Vpro. 6.30—7.00 n.m. R.V.U. 7.30—8.00 Vpro 8.00 Gram. platen (Om 8.16 Berichten» 9.30 Causerie ..Onze Keuken" 10.00 Mor genwijding 10.20 Voor arbeiders in de con tinubedrijven 11.40 Causerie „Wat bracht de derde Dinsdag in September?" 12.00 Gram platen (Om 12.15 Berichten) 12.45-1.45 Vara- orkest en gram. muziek 2.00 Voor de vrouw 3.15 Voor de kinderen (5.00—5.05 Pauze» 5.30 „Esmeralda" en gram. platen 6.30 Cau serie „De strijd om de vrijheid in onze dagen" 7.00 Gelukwenschen 7.06 Koorzang 7.30 Lezing „De waardeering van den arbeid dooi de eeuwen" 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten 8.OS Berichten A.NP.. Vara-Varia 3.15 Revue-uitzending (Gram. opn.t 9.00 Radio- tooneel 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Vara- orkest 11.00 Eugenetische causerie 11.30— 12.00 „Fantasia" en gram. platen. vereenisrinj abusievelijk i., vermeld, op Maandas 3 October reopend zal zijn van i scheepvaart 8.00 Schriftlezing, meditatie 810 uur, doch van 1012 uur. I 8.15 Berichten, gram. muziek (9.30—9.45 Geluk wenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gram. platen 11.15 Ensemble van der Horst 12.00 Berichten 12.15 Gram. platen 12.30 Orgel spel 1.30 Gram. platen 2.00 Ensemble v. d. Horst en gram. platen 3.00 Christelijke lec tuur 3.30 Het Haagsche Trio en gram. platen 4.35 Gram. platen 4 45 Felicitaties 5.00 Kinderuurtje 5.45—5.55 Gram. platen 6.00 Land- en tuinbouwcauscrle 6 30 Taalles en causerie 7.00 Berichten 7.15 Causerie „Onze actie voor de Christelijke bibliotheek" 7.35 Gram. platen 7.45 Reportage, evenueel gram. muziek 8,00 Berichten ANP, harhallng S.O.S.-berlchten 8.15 Gram. platen 8.45 Causerie „Wat zich ln de Sandjak Alexandrette heeft afgespeeld" 9.16 Arnhemsche Orkest- vereenlglng en solist 10.10 Berichten A.N.P. 10.15 Sonora-kwlntet 10.45 Gymnastiek les 11.00 Vervolg concert 11.30 Gram. pla ten ca 11.50—12.00 Schriftlezing. Droitwich. 1500 M. 11.25—11.50 Gram. pi. 12.10 Planovoordracht 12.35 Uit Stockholm. Sven Sköld's orkest en strijkkwartet 1.20- 2.20 Gram. platen 3.10 Julius Kantrovltch en zijn orkest 3.50 Populair concert 4.20 —5.10 Vesper 5.20 Gram. platen 5.40 Bram Martin en zijn dansorkesl en solisten 6.29 Berichten 6.45 Charles Ernesco en zijn kwin tet en solist 7.20 Juridische causerie 7.40 Sollstcn-conccrt 8 20 Radlotooneel 9.15— 9.55 B.B.C.-Symphonle-orkest 10.00 Berich ten 10.25 Declamatie 10.45 B.B.C -har monie-orkest 11.30 Michael Flome en zijn Band 11.5012.20 Jazzmuziek iGarm. pi.) Radio Paris. 1648 M. 8.10. 9 00, 10.35 en 11.20 Gram. muziek 12.35 Militair orkest 3.05 Gram. muziek 4.20 Zang 4.35 Viool voordracht 5.20 Cantrelle-orkeat 6.50 Gram. muziek 7.20 Pianovoordracht 7 35 Zang 8.50 Cello en plano 9.20 Gevar. programma 10.5011.05 Gram. muziek. Keulen. 456 M. 6.50 en 7.30 Amusements orkest 8.50 Gram. platen 12.20 Fabrleks- orkest 1.35 Omroepkleinorkest 2.30 Popu lair concert 4.10 Gram. platen 4.20 Om roepkleinorkest en solist 7.35 Populair trio concert 8.30 Omroeporkest en solist 10.35 Gram. platen 10.50—12J20 Omroep-Amuse- mentsorkest en solist. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. platen 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest I.502.20 Gram. platen 5.20 Pianovooidrach* 5.50 en 6.50 Gram. piaten 7.20 Omroep dansorkest - 8.20 „SeppT'. operette 10.30— II.20 Gram. platen 484 M.: 12.20 Gram. pl. 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.50—2.20 Gram. platen 5.20 en 6.00 Omroeporkest 6.35 en 7.35 Gram. platen 8.20 Radlotooneel 10.3011.20 Gram. platen. Deutschlandscnder. 1571 M. 8.30 Voor Dultschers in den vreemde 8.50 Dresdener orkest en solist 10.05 Gram. muziek 10.20 Berichten 10.50 Planovoordracht 11.05 Berichten 11.20—12.20 Het Weensche Amu- sements-orkest en solisten. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Voor Woensdag 28 September. lste Programma: lederen dag van S—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv. enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 10,50 Parijs Radio 12.05 Radio PTT Nord of div. 12.20 Brussel VI. 14.20 Keulen 15.20 London Reg. 16.20 Keulen 17.20 Parijs Radio 19.35 Keulen 22.20 Brussel VI. 22.50 Weenen. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9.20 Div. of Gramofoonmuz. GRD. 10,35 London Reg. 12,10 Droitwich 14,20 London Reg. 15,10 Droitwich 19.05 London Reg. 19.40 Droitwich 20,20 London Reg. 21.00 Boe dapest of div. 21,15 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6