Ons Kort Verhaal LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 27 September 1938 Golvend en reinigend gaat het actieve Ivorol-schuim Opa's droom RECHTZAKEN VRAGENRUBRIEK LAND- EN TUINBOUW vUN/T [NI UTÏIGIN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Wederspannigheid. De veehouder C. de B te Ter Aar. had terzake wederspannikheid terecht gestaan. De Burgemeester had hem een brief ge zonden waarin hij klaagde over het gedrag der fam. de B. De verdediger had bezwaar gemaakt tegen dit schrijven en vanmorgen werd de Burgemeester van Ter Aar per soonlijk gehoord. Hij deelde mede. dat hij vroeger weieens zelf moeilijkheden met C. de B. heeft gehad, en uit ambtelijke rap porten daarover herhaalde malen klachten heeft gehad. De oud-veldwachter van Ter Aar, H. Brouwer, zeide nimmer last te hebben ge had met de fam. de B. De Politierechter dcet hierop voorlezing van rapporten der politie te Leiden: crisis ambtenaren, het Hoofd van den Veekeu- ringsdiénst, ambtenaar der belastingen, waarin over de B. klachten werden gegeven Politierechter: ..En hebt U daarover niets gehoord?'' Getuige: ..Ik had nooit geen moeilijk heden". De officier in zijn requisitoir, merkte op. dat de oud-veldwachter mogelijk te soepel is opgetreden, en daardoor de B. op den verkeerden weg werd gebracht. Er moet nu een einde komen en spr. vorderde f. 25 boete subs. 25 dagen hechtenis en voor waardelijk vier maanden gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De verdediger meende dat de boete, waar voor de B. werd gearresteerd, op tijd was betaald, en de arrestatie dus onrechtmatig was. De Politierechter besloot over acht dagen schriftelijk vonnis te wijzen. De Hondenbelasting. Een inwoner van Voorschoten bleef in gebreke om de Hondenbelasting te voldoen. Hij was daarvoor vervolgd, maar had ge zegd geen biljet te hebben ontvangen. De veldwachter Hilversum die nu als ge tuige werd gehoord, zei dat verdachte hem had verteld zijn eersten aanslag wel te hebben ontvangen, doch was dien verloren. ..Is ie een beetje dwars?" informeerde de Officier, en de veldwachter antwoordde be vestigend. Om die reden vorderde de Officier f. 10 bi_?te subs. 5 dagen hechtenis. Verdachte werd bij verstek conform veroordeeld. Heling. Een fabrieksarbeider uit Zoetermeer had zich aan heling schuldig gemaakt. Hij had van iemand, die enkele flesohjes drank ge stolen had. daarvan een deel aangenomen. ..En wist je niet. dat die gestolen waren?" informeerde de Politierechter. ..Later wel," zei verdachte, maar dat „la ter" was, toen hij de fleschjes nog niet had leeggedronken. De Officier achtte de heling dus bewezen en vorderde f. 25 boete subs. 25 dagen hech tenis. Het vonnis werd f. 12 boete subs. 24 dagen hechtenis. Verduistering cautie-gelden. Terzake verduistering van cautie-gelden had zich te verantwoorden een jongeman uit Leiden afkomstig. Reeds eerder was ver dachte in het bankje verschenen, doch in verband met nader onderzoek der feiten was de zaak aangehouden. De Officier had tegen verdachte twee maanden gevangenisstraf geëischt en zag thans geen reden om daarin wijziging te brengen, temeer, omdat het reclasseerings- rapport niet bepaald gunstig was. De verdediger betoogde, dat verdachte niet zoo slecht was. als wel werd voorge steld en hij verzocht hem nog een kans te geven. De Politierechter gaf die kans: hij legde vijf maanden gevangenisstraf voorwaarde lijk op met een proeftijd van drie jaar. met de voorwaarde, dat het totale bedrag van f400 aan de Leidsche benadeelden zal wor den terugbetaald. Het fornuis. De expediteur J. W. O. uit Den Haag was bij mej. H te Voorschoten met een heel verhaal gekomen over een tweedehandsch fornuis dat hij voor haar kon koopen. Het resultaat was geweest dat zij f. 12.50 had gegeven, maar van die kooperij was niets waar. zcodat O. wegens oplichting terecht stond Hij gaf de feiten toe. en de Officier herinnerde er aan, dat verdachte reeds en kele malen is veroordeeld. Daarom vorder de hij tegen verdachte vier maanden ge vangenisstraf Verdachte beloofde plechtig beterschap en hield een betoog over kansen die hij nu heeft. De Politierechter besliste dat hij over verdachte eerst nog eens een rapport zal inwinnen, alvorens vonnis te wijzen. Wat dom was. ..Het is heel dom wat U deed", vond de Politierechter, toen de jongeman uit Bent huizen voor hem stond. Hij had bij de ..Nutricia-fabriek" te Zoetermeer. waar hij werkte, enkele flesschen choconel weg ge nomen Volgens verdachte, deed hij dit uit snoeplust. Maar door dezen diefstal is hij zijn betrekking kwijt- Dat vond de Officier al een deel van de straf, en daarom vor derde hij f. 25 boete subs. 25 dagen hech tenis. ..Ik vind het te veel", oordeelde ver dachte. De Politierechter hield rekening met omstandigheden en legde f. 12 boete subs. 24 dagen hechtenis op. Overtredende visscher Een Leidsche visscher overtrad de bepa- lingen der Visscherijwet, en had deswege terecht gestaan. Zijn vonnis was aangehouden, om een rapport aan te vragen. Dat was, naar de Politierechter mededeelde slecht uitgeval len; de verdachte maakt nogal misbruik van sterken drank, slaat onbehoorlijke taal uit etc. Om die reden zag de Officier geen reden zijn eisch aan twee weken hechtenis te wijzigen en vulde die nog aan met ver beurdverklaring aan den zegen. De politierechter veroordeelde conform dezen eisch. Automaten-kwestie. De ve'e automaten-kwesties die de laat st? ren c'? rcchterliike instanties hebben fcr geV-. -' :n werden thans weer ver langd met een geval uit Wassenaar. Een winkelierster had een automaat in den winkel waarvan werd vermoed dat hiermede gelegenheid tot hazardspel werd gegeven. De zaak had reeds eerder ge diend. en was weer naar den rechtercom missaris venvezen om te onderzoeken of er kans voor verkrijgen van penningen bestond. Een deskundige had gemeend in zijn on derzoek, dat wel degelijk de automaat be speelbaar was. doch de officier wilde weten of oak een niet-deskundige op de auto maat kon beoefenen. De politierechter oordeelde dat in dit geval geen hazardspel bestond, en sprak verdachte vrij. KANTONGERECHT TE HAARLEM. Bloembollensaneeringsplan. Voor den kantonrechter te Haarlem stond rerecht een bloemist uit Hillegom, die op een stuk land aan de Brouwerslaan od 21 1 April van het vorige iaar 1 Are en 63 c.A. hyacinthenbollen heeft gepoot, zonder aan gesloten te ziin bij de Sierteeltcentrale. Verdachte heeft reeds eerder voor een der gelijk feit- terecht gestaan. De ambtenaar eischte een geldboete van f. 100 subs. 30 dagen hechtenis. De kantonrechter veroor. deelde tot een geldboete van f. 75 subs. 30 dagen hechtenis. Hij reed door. Een kantoorbediende uit Leiden werd door de politie aangehouden ter controle van het rijwielbelastingmerk. Maar de be diende voldeed niet aan het stopbevel, naar hij thans zeide. omdat hij toch een belastingmerk op zijn fiets had. De Offi cier vond dat dit niets met deze kwestie te maken had, want voldoen aan het be vel der politie moet hij altijd. Daarom vor derde de Officier f.20 boete subs. 20 da gen hechtenis. De Politierechter veroordeel de tot f. 15.'subs. 15 dagen hechtenis. Steundelict. Een jongeman uit Alphen a. d. Rijn on- derteekende het biljet, waarin aan den dienst der steunverleening werd medege deeld. dat de inkomsten van zijn vader in een bepaalde week f. 5.had bedragen. Hij verzuimde echter op te geven, dat hij zelf f. 2.25 verdiende. Een ambtenaar deed me- deaeeling over de fraude, waarna de Offi cier mededeelde dat het geval was uitge komen door een controle bij de werkgeef ster Vier weken gevangenisstraf vorderde de Officier De Politierechter veroordeelde lot twee weken gevangenisstraf. Het geschenk Een slager uit Benthuizen nam geschen ken aan, waarmee hij moeilijkheden kreeg. Want de fleschjes chocomel die hij kreeg, waren gestolen. Naar de jongeman zei. wist hij wel dat het niet in orde was met de drank, want anders kon men er niet aan komen. De Officier vond dus het bewijs voor de heling, en vorderde tegen verdachte f. 25.boete subs. 25 dagen hechtenis. De Politierechter veroordeelde tot f. 12.boete subs. 24 dagen hechtenis. Mishandeling Een los-werkman uit Zoetermeer tim merde den tuinder W. op zijn gezicht, zoo dat hij wegens mishandeling terecht stond. Nu betoogde de verdachte, dat hij eerst ge slagen was door W.t doch deze ontkende zulks, waarbij hij ondersteund werd door enkele getuigen, die wel den verdachte had- aen zien slaan, maar W. niet. De Officier vond het een gemeene streek van verdach te. want hij gaf W. plotseling zulk een klap. dat deze viel, en een flinke wond op liep. Daarom vorderde de Officier f.30. boete subs. 30 dagen hechtenis, en voor waardelijk een maand gevangenisstraf met een proeftijd van drie jaar. De Politie rechter veroordeelde tot f. 10.boete subs. 20 dagen hechtenis, en een maand gevan genisstraf voorwaardelijk. Wat hij dacht. Een bloemenkoopman uit Rijnsburg was veroordeeld tot f. 100.— boete voorwaarde lijk. maar tot intrekking van het rijbewijs voor den tijd van een jaar. Niettemin ging hij achter het stuur van een auto zitten, en maakte zich dus aan een strafbaar feit schuldig. De verdachte betoogde dat iemand die naast hem zat, wel een rijbewijs had. en hu- dacht daarom te mogen sturen. De Officier vond het feit ernstig; als het rijbewijs is ingetrokken moet men van het stuur blijven, en daarom vroeg de Offi cier vier weken gevangenisstraf. De Politic- rechter veroordeelde tot f. 30.boete, subs. 60 dagen hechtenis. H. G. B. te L. Uw vraag is stellig leeds beantwoord en wel ln de rubriek Land- en Tuinbouw. J. v. L. te L. Nederl. Bioscoopbond Ach tergracht 19. Amsterdam. N. B. te L. Militaire werkplaatsen te Delft. Een firma Helste ln den Haag is ons niet bekend. J. v. E. te O. W. Het adres van de Western Electric Company is ons niet bekend. Th. den H. te W. Wassenaar. Valkenburg. Katwijk. Noordwijk, Noordwtjkerhout. de Zilk. Vogelenzang. Haarlem. Velsen. Beverwijk. Cas- tricum. Heiloo, Alkmaar. Afsluitdijk. Voor be zienswaardigheden van Noord-Holland zult U een gidsje moeten raadplegen. KANTONGERECHT TE LELDEN. Geteeld zonder vergunning Gistermorgen moest voor het Kantonge recht alhier terechtstaan een bloembollen- kverker uit Voorhout, omdat hij. zonder bij cie Ned. Sierteelt-Centrale te zijn aangeslo ten en zonder vergunning van den Minister bloembollen had geteeld. De heer K. Tanls, hoofdcontroleur der Ned. Sierteelt-Cen trale uit Lisse verklaarde dat verdachte 33 c.A. tulpen en 35 c.A. narcissen had geteeld ter waarde van ongev. f.3000 Verdachte nioet ook nog een boete van f. 3000 be ialen. hem door het tuchtrecht van de Ned. Sierteeltcentrale opgelegd. Niettegenstaan de heeft verdachte bollen gerooid, verkocht en opgeslagen. Ket O. M. wees er op dat verdachte zeer onwillig is en eischte f. 100 boete of 20 dagen hechtenis met verbeurd verklaring der bloembollen. De kantonrech ter wees direct vonnis en veroordeelde ver dachte tot f. 250.boete of 100 dagen hech tenis. Roekeloos gereden. Een Leidsche bestuurder van een motor bakfiets moest terechtstaan omdat hij op 30 Juni op dc Hoogewoerd met zijn 3-wIe- lige motorbakfiets de veiligheid van het verkeer op zeer ernstige wijze ln gevaar had gebracht door met zeer groote snel heid. hoewel er geen voldoende ruimte was de tram links te passeeren, waardoor een dame die geheel rechts per rijwiel pas seerde was komen te vallen. Verdachte ontkende met zoo'n groote snelheid gere den te hebben: er was voldoende ruimte om te passeeren Mej. H. Koene verklaarde het tegendeel Het O. M. vond dat verdachte zeer onvoorzichtig en gevaarlijk gereden had en eischte f. 20.boete of 10 dagen hechtenis. De kantonrechter veroordeelde tot f. 15boete of 5 dagen hechtenis. Aardappelen geteeld zonder vergunning Een landbouwer uit Katwijk aan Zee moest terechtstaan omdat hij te Sasscn- heim en Noordwijk en Wassenaar zonder aangesloten te zijn bij de Landbouw-Crisis- Centrale en zonder toestemming van den Minister aardappelen had geteeld. Verd. bekende zonder vergunning te Sassenheim en Noordwijk aardappelen geteeld te heb ben. Te Wassenaar waren de aardappelen niet door hem. maar door zijn zoon ge teeld. De heer A. Kooiman controleur van de Crislscentrale uit Katwijk kon zich hiermee niet vereenigen. Het O. M. achtte het telen te Wassenaar niet bewezen en vroeg hiervoor vrijspraak. Voor het telen te Noordwijk en Sassenheim eischte de Of ficier 2 x f. 25.— boete of 2 x 10 dagen hechtenis met verbeurdverklaring der in beslag genomen aardappelen. De Kanton rechter veroordeelde verdachte tot f. 100 boete of 30 dagen hechtenis, met teruggave der ln beslag genomen aardappelen. Ridders van den weg. Een Inwoner van Leiden moest terecht staan omdat hij op 11 Aug. met zijn auto ln de Kapteynstraat alhier, op zeer ern stige wijze de veiligheid van het verkeer in gevaar had gebracht, doordat hij zijn auto inplaats met zijn handen, zittende op de kap van zijn auto metzijn voe ten had bestuurd. De gevolgen van dit roekeloos rijden waren niet uitgebleven en toen hij den hoek Lorentzkade—Thorbecke- siraat wilde „nemen" was hij de macht over het stuur verloren en had inplaats van te remmen gas gegeven, waardoor de auto met hevige kracht tegen een betonnen lan taarnpaal was opgebotst, die afknapte en op een meter afstand terecht kwam van een paar dames die daar juist wandelden. Bij aanhouding bleek verdachte geen rij- oewijs te bezitten. Het O.M. eischte voor het eerste feit f. 60 boete of 30 dagen hech tenis en voor het tweede f. 10— boete of 5 dagen hechtenis. De Kantonrechter ver oordeelde tot f. 75.— boete of 25 dagen hechtenis en f. 10 boete of 4 dagen hech tenis. over en tusschen Uw tanden en geeft een werkelijk wonder vah reiniging. Ivorol-tandpasta (Nieuw recept) tube 60-40 en 25 ct 302 flngez. Med.) door RUDI ZANDHOVEN. In zijn grooten leunstoel bij het raam zit Opa. Het is erg warm in de kamer, want de middagzon staat fel tegen den voorgevel. Op straat is het stil. Af en toe zoemt een auto voorbij. Een groenteboer sloft moeizaam voort achter zijn hoogbe- laden kar. Het gordijn is een weinig dicht geschoven. omdat het overmatige licht Opa niet zal storen in zijn siësta. Hij is niet in zijn hum, de oude baas. Het leven houdt nu ook nooit eens reke ning met je wenschen, zoo peinst hij. Hij heeft enkele dagen geleden met glinste rende oogen en een glunder lachje om z'n mond, de uitnoodiging van zijn schoon zoon aangenomen. Ze zouden er een paar daagjes op uit trekken, om te visschen. En nu is daar die ellendige jicht Marie noemt het rheumatiek. maar die weet het altijd beter dan de dokter die hem mee- doogenloos kluistert aan zijn stoel. Neen, het leven ls werkelijk niet recht vaardig. Vroeger, ln zijn jonge Jaren, was hij altijd een groot liefhebber van de hen gelsport geweest, dat was vóór z'n huwe lijk. Weken achtereen was hij 's Zaterdag avonds bepakt en beladen van huis ge gaan. om 's Zondags met een verbranden kop en een prachtig zoodje visch thuis te komen. Heerlijke dagen waren dat ge weest. De zon, de groene oevers, de kab belende watervlakte, de wind en af en toe een kameraadschappelijk gesprek met een anderen visscher. Maar vanaf het oogen- blik. dat hij Marie een lieve vrouw hoor. daarvan niet had leeren kennen, was het met de visscherij gedaan geweest Marie hield niet van hengelen. Ten eerste vond ze het een wreede liefhebberij en ten tweede had ze er geen geduld voor. Zij kon eenvoudig niet begrijpen, welk plezier erin stak, zoo uren lang op een dobber te zitten turen. Later, in de gelukkige Jaren van hun huwelijk, had hij nooit over visschen ge sproken. Meestal was-ie te moe geweest, om er. na een zware werkweek, op uit te gaan. Maar bovendien had hij altijd ge voeld. dat het niet aanging, je vrouw met rie kinderen en de lasten alleen thuis laten zitten. Dat deed je niet. Je vrouw had evenveel recht op je vrijen tijd als jezelf. En bovendien, je zou je toch niet geamu seerd hebben. Aldoor zou je hebben moe ten denken aan Marie, die nu voor alles alleen stond. In die jaren had hij dikwijls gedacht: wat doet het er toe. mijn tijd komt nog wel! Als maar eenmaal de kinderen vol wassen zijn en ik m'n pensioentje heb. dan trek ik er fijn zoo af en toe tusschen uit. Dan heeft Mary het ook zoo druk niet meer. zij kan eens een paar dagen bij haar zuster gaan logeeren. In die jaren was hij al vijf jaar gepen- sionneerd en nog geen enkele maal was het ervan gekomen. Eerst had hij telkens gesukkeld met z'n borst en daarna waren de jicht-aanvallen begonnen. En ook ditmaal, nu het er ein delijk van zou komen, weigerden zijn oude botten, aan het festijn deel te nemen. Vanavond om 8.03 zou zijn schoonzoon alleen, of met den één of anderen vriend in den trein stappen en hij, de oude man, zou zoet bij moeder, een kopje thee en de krant, blijven rondhangen. Het was om te hullen. Het ls warm ln de kleine kamer. Opa begint te soezen. Zoetjes-aan verglijden verleden en heden. Zijn hoofd zakt voor over en zijn mond valt een weinig open. Nu voelt hij de pijn in zijn been niet meer, hij zit niet langer in den gepolsterden stoel bij het venster. Neen hoor. hij loopt met krachtigen pas langs den dijk Aan zijn zij bungelt de broodtasch en de hen gel rust als een geweer op zijn schouder. Een koel morgenwindje rulscht door het riet en het jonge licht blikkert op de dar tele golfjes. Hier en daar springt een blank-zilver visschenlijf uit het water op. Het leven is krachtig en vroolijk in deze prille dreven Hier is een mooi plekje, denkt Opa en hij zet zijn vouwstoeltje uit en begint langzaam en met toewijding toebereidselen te maken. Even overlegt hij: zou hij trachten, een brasem te ver schalken. of zou hij liever eerst op baars visschen? Zijn tuig Ls in orde; hij kan kiezen. Misschien kalf hij beter eerst wat baarzen en straks, als hij een beetje moe geworden is en de zon begint te stralen, een lommerrijk plekje opzoeken. Even later danst het roode pennetje lustig op het rimpelende water Zullen ze bijten vanmorgen? vraagt hij zich af. Maar och, dat doet er niet eens zooveel toe. Hoofdzaak ls dat hij nu eens einde lijk. eindelijk aan den waterkant zit, dat zijn ideaal nu toch heuseh ln vervulling gaat. Maar ineens steekt een visch zijn kop boven het water uit. Vreemd, denkt Opa, ik droom toch niet vroeger deden de visschen dat niet Maal ais de visch dan begint te spreken, weet hij heel zeker dat hij droomt. „Morgen, Opa", zegt de visch Opa knikt en mompelt een half verstaan- baren groet. Zeker, hij droomt, maar het is tenminste een gezelligen droom. „Mocht je weg gaan?", vraagt de visch en een breede lach trekt over zijn dom- men snuit. „Dat is heel wat jaartjes geleden. Opa, dat was ten tijde van mijn bet-overgroot vader". „Ja", zegt Opa, hij begint plezier in het geval te krijgen. ..En wat zullen we nu doen, Opa? Zullen we krijgertje spelen? In je haak bijt Ik toch niet". Opa fronst zijn wenkbrauwen, het is net of die visch hem voor den gek houdt. Hè. ja Opa. laten we krijgertje spelen", piept de visch met zijn hooge kinderstem. „Pak me dan. pak me dan!" Opa gromt, hij denkt erover, een ander plekje op te zoeken, die visch verveelt hem. „Toe Opa, pak me dan!" zeurt de visch, zonder met zijn kwade gezicht rekening te houden. En ineens wordt Opa erg boos. Hij balt zijn vuist tegen de imbeciel-lachende visschen-tronie en roept heel hard: „Wil je wel eens maken, dat je weg komt!" En als hij zijn oogen opslaat, zit-ie in zijn eigen stoel en vóór hem staat kleine Marietje, zijn driejarig kleinkind. Ze trekt een pruillip, want Opa is meestal erg vriendelijk tegen haar. Hij is de eenige, die altijd bereid is, spelletjes te doen of verhalen te vertellen. Waarom schreeuwt hij nu zoo tegen haar? Half huilend loopt ze de kamer uit naar mamma en Ama, die in de keuken zijn. „Ja kind", zegt Marie tegen haar doch ter. als ze het kleine, blonde meisje met een koekje getroost heeft, „je vader be- gir.t oud te worden. Hij is dikwijls knor rig, dan kan-ie zoo uitvallen Die rheuma tiek zit hem ook in den weg. Aan den eenen kant is het maar goed, dat hij nu niet weg kan. om te visschen. Dat is toch niets voor een man op zijn leeftijd. Je zult zien, dat hij het zelf veel beter vindt zóó, als hij vanavond rustig met zijn kojethee en zijn krantje bij me zit". Intusschen tuurt Opa naar buiten. Hij ziet de smalle, egaal-blauwe strook lucht tusschen de huizen Ideaal weer! mijmert hij. HU is weemoedig gestamd en heeft een oneindig verlangen naar de ongerepte na tuur. En dan gaat hij met veel onnoodig la waai zijn pijp leegkloppen. (Nadruk verboden). Auteursrecht voorbehouden R.K. VER. VAN LAND- EN TUINBOUW- ONDERWIJZERS OPGERICHT. Op initiatief der onderwijsvereenlging L. T. B. is een vereeniging van Katholieke land- en tuinbouwonderwijzers opgericht in het bisdom Haarlem. Het voorzitterschap wordt voorloopig waargenomen door den heer B. Machielse te Beverwijk. Secretaris is de heer P. H. Merkies, M. H. Tromp straat 37 huis, Amsterdam-West. UITVOER VAN BOLLEN NAAR DUITSCHLAND. Op het adres van de Algemeene Vereeni ging voor Bloembollencultuur aan den Raad van Ministers, waarin verruiming van het Dultsche contingent bloembollen werd ge vraagd, is door den Minister van Economi sche zaken geantwoord, dat de beperkte betalingsmiddelen, welke voor den export van Nederlandsche producten naar dat land beschikbaar zijn, niet toelaten het bedrag voor den uitvoer van bloembollen naar Duitschland te verhoogen. Het Weekblad voor Bloembollencultuur noemt dit bericht een koudwaterstraal, daar algemeen werd aangenomen dat reeds voor het vierde kwartaal het con tingent aanmerkelijk zou worden ver hoogd. Het blad vraagt zich af of de be langen van den bloembollenhandel bij den export naar Duitschland niet verwaarloosd worden. De verontwaardiging hierover zou slechts kunnen worden weggenomen door een openhartige blootlegging van den stand van zaken van de zijde der Regee ring. waaruit zou blijken, dat het vak niet onbillijk is-behandeld. GEZELSCHAP JAN MUSCH. Op Maandag 3 October geeft het gezel schap Jan Musch in den Schouwburg, te Leiden, „Speurhonden", vroolijk spel in 3 bedrijven van Roberts Rinehart. De hoofdrol van detective Anderson wordt vervuld door Jan Musch, terwijl de overige rollen in handen zijn van: Elly van Stekelenburg. Lize van der PollHama kers, Mary MuschSmithuysen, Jaap van der Poll, Frits Bouwmeester. Adolphe Hamburger, TTieo Vink, Ferd. Koolbergen en Hans van Dorp. De regie ls verzorgd door Adolphe Ham burger. De decors zijn vervaardigd door de firma Van Doesburg. Met het oog op de feestelijkheden begint de voorstelling om half acht. Bezoekers hebben dan nog gelegenheid om het vuur werk te gaan zien. Kon. Ned. Stoomb. Mjj. BOSKOOP, thuisr., was 24 Sept. 8 uur voorin. 620 mijlen Z.W. van Ierland FAUNA, Midd. Zee n. Amst., pass. 26 Sept. Gibraltar AMOR, 21 Sept. van Curacao naar Maracaibo STRABO, arr. 21 Sept. te Curacao DOURO, 18 Sept. te Curacao MIDAS, 21 Sept. van Curacao naar de Dominicaansche Havens DIDO, 22 Sept. van Curacao naar de Dominicaansche Havens BARALT. 24 Sept. van Curacao n. de Wlndwar-eilanden ODYSSEUS, 26 Sept. van Amst. te Gdynia HEBE. 26 Sept. van Amst. te Kopenhagen VULCANUS. 26 Sept. van Oran naar Genua PERICLES, 24 Sept. van Curacao naar Puerto Cabcllo TIBERIUS. Midd. Zee n. Amst was 26 Sept. 12 uur 's middags 180 mijlen Z.W. van Oues- sant. TRITON. R'dam naar Algiers, pass. 25 Sept. Ouessant NEREUS, R'dam naar Passages, pass. 24 Sept. Dungeness AURORA, R'dam naar Lissabon, pass. 24 Sept. Dungeness BARNEVELD, uitr., pass. 24 Sept. Dungeness EUTERPE, Amst. n. Bordeaux, pass. 25 Sept. Dungeness. HollandAustralië Lijn ARENDSKERK, uitr., 25 Sept. van Vlissingen. HollandOost-Azië Lijn SEROOSKERK, thuisr., 26 Sept. te Antwerpen. Hak yon Lijn STAD SCHIEDAM. 23 Sept. van Vlaardmgen te Pepel STAD VLAAR- DINGEN. 25 Sept. van Vlaardingen te Wa- bana STAD ZAANDAM. 26 Sept. van Les Falaises te IJmuiden. ROZENBURG. 24 Sept. van R'dam te Bor deaux STAD DORDRECHT. 24 Sept. van R'dam te Shields. Silver-Java-Pacific Lyn MADOERA, 24 Sept. van Beira naar Colombo. Mjj. Nederland TJIKANDI (charter) 26 Sept. van Amst. te Batavia TAWALI, thuisr., 25 Sept. van Sabang. Rott. Lloyd KEDOE, 25 Sept. van R'dam te Batavia. Kon. Holl. Lloyd EEMLAND. 26 Sept. nam. van Z.-Amerika te Amsterdam. MÜ. Oceaan MELAMPUS, Amst. n. Java, pass. 25 Sept. Dungeness MYRMIDON. Amst. naar Java, 25 Sept. te Swansea. Holland—Afrika Lun BOSCHFONTEIN, 26 Sept. voorm. van Lorenzo Marques te Beira JAGERSFONTEIN. 25 Sept. nam 9 urn- van R'dam te Hamburg. Diverse Stoomvaartberichtcn BEURSPLEIN, 25 Sept. van R'dam te Oxelosund WILLY, 26 Sept. van Archangel te Londen MIDS- LAND. 26 Sept. van de Tyne te Hamburg NIEUWLAND, 26 Sept. van R'dam te Gran gemouth DRIEBERGEN. 24 Sept. van Wa- bana naar R'dam/Vlaardingen EEM. 25 Sept, van Leningrad naar R'dam HAU- LERWIJK, Danzig n. Thamshavn, pass. 25 Sept. Skagen JONGE ELISABETH. Bor deaux naar Antwerpen, pass. 25 Sept. Oues sant MARK, R'dam n. Yxpilla, pass 25 Sept. Holtenau MOORDRECHT. 24 Sept. van Curacao naar R'dam MIJDRECHT. Stanlow naar Abadan, pass. 24 Sept. Suez NAALDWIJK. R'dam naar Newport News, was 25 Sept. 200 mijlen W. van de Azoren RANDWIJK. 25 Sept. van New-York naar Hamburg SLIEDRECHT, 23 Sepf van Abadan n. Lands End v.o. AMSTERDAM, 29 Sept. te R'dam verwacht MIJDRECHT, 23 Sept. van Stanlow te Port Said MIRZA. 23 Sept. van Miri te Madras GADILA. n. St. Kitts v.o.. was 23 Sept. 2 uur nam. 100 mijlen N.W. van Lands End AMSTEL- STROOM. 24 Sept. van Amst. te Londen HONTESTROOM 24 Sept van Amst. tc Lon den JEANETTE, naa»- Hrjnbnnr. P?c' n- Scpt. Southend K.a^WTJK Bilbao r^r Osle'oahausen. pass. 2^ S^pt. D^ver BA- RENDRECHT. pas*. 24 Sept. Dungeness ALIOTH. naar Vancouver, pass. 25 Sept. Dungeness CARELIA, 23 Sept. v«n Cu- racia te Ardrossan. 23

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10