KATWIJKERS Uit de Omstreken Uit de Rijnstreek LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Zaterdag 24 September 1938 LOSSE NUMMERS Gemeenteraad van Leidschendam VAN ONS BLAD ADVERTEERT IN HET LEIDSCH DAGBLAD W. VAN BEELEN Cz. Het nieuwe raadhuis - Onbewoonbaar verklaarde woningen KATWIJK AAN DEN RIJN. Bloemenoverzicht. Het mooie weer was van grooten invloed op den aanvoer der snijbloemen. Na een gunstige periode rond de feestdagen kwam de dalende markt tot teleurstelling der kweekers. Trltoma's, toen goed in prijs draaiden de laatste dagen in massa door. Gekocht werd voor f. 0.20f. 0.30 p. 100. Met Asters ging het ook minderen in kwantiteit en in kwaliteit en evenzoo in prijs. f. 0.12 tot f. 0 20 brachten ze op. Dahlia's f. 0.30f. 0.50. Pompoenen f. 0.20 -f. 0.30; Hsrfstasters van.f.2.tot f.5, per 100 bos. Helianthus van f. 0.20 tot f 0 30; Gladiolen van f. 0.20 tot f. 0.60 per 100. Troschrysanten gaan voor f.0.07 tot f. 0.13 en eenbloemige chrysanten f. 5. tot f. 10.per 100 stuks. KATWIJK AAN ZEE. zijn te KATWIJK verkrijgbaar bij Boekhandel „DE VOLHARDING Voorstraat 18, Katwijk aan Zee. Burgerlijke Stand. Bevallen: C. G. M. Kloosterman, geb. Haket, D. G. J. Opstal, geb. Ruygt. Z. Getrouwd; P. B. van der Voort en A. J. Wetsteyn. Gevonden: een portemonnaie m. inh., een grasschaar. Adres bureau v. politie. Het bevaarbaar maken van de Smits- sloot, het aanbrengen van damwand en bijkomende werken en het maken van een ophaalbrug over die sloot aan de Leidsche- kade, zulks in verband met den aanleg van den rijksweg Ypenburg-Schlphol ls gegund aan den op drie na den laagsten Inschrij ver H. van Wijk alhier voor f. 5124. Reeds Maandag a s. wordt met het werk een aan vang genomen. Woensdag a.s. zal hier een speldjes dag worden gehouden ten bate van de Ned. Centrale voor Practlsche Werkver- ming en Hulpverleening. Vergadering Chr. Hlst. Kiesvereenlging. In Casa-Cara werd door bovengenoemde kiesvereenlging een vergadering gehouden met als spreker mr. J. J. R. Schmal uit Voorburg lid der Ged. Staten. Wij merkten op mr. woldringh van der Hoop. burgemees ter. wethouder Dubbeldam en vele bestuurs leden en leden der omliggende afdeellngen uit Ritnsburg, Valkenburg en Katwijk a. d. Rlin. Ook de jongerengroep was vertegen woordigd, terwijl vele leden der afdeellng Katwilk aan Zee aanwezig waren. De vergadering werd door den voorzitter den heer van der Zwan geopend met het lezen van Maleachl 3 en gebed, waarna alle aanwezigen, Inzonderheid den spreker een hartelijk welkom werd toegeroepen. De heer Schmal wees er op. dat de tijd bij uitstek geschikt is. voor zijn onderwerp „Wat ls Christelijk Historisch". De vraag rees of de laatst gehouden verkiezing Inder daad een verlies was geweest. Het voor en tegen daarvan overwegend, kwam spr. tot de slotsom dat er van een verlies geen sprake was, daar de thans aangesloten le den. Inderdaad eerst recht leden zijn te noemen. In een breed betoog, werd het beginsel der Chr. Hlst, Unie geplaatst tegenover de andere partijen om tot de samenvatting te komen, dat het Chr. Hlst. beginsel actueel ls, omdat het steeds de eenheid van het volk gepropageerd heeft. Historisch wil zeggen, niet revolutlonnair, maar geleidelijke aanpassing nooit liberaal. Wat Christelijk ls, dit beantwoordt de vraag, wat dunkt u van den mensch, een vraag waarop de Bijbel een duidelijk ant woord geeft, dat wordt gestaafd door de ervaring der laatste eeuwen. Chr. Hlst. en A R. zijn ln den grond der zaak zonen van het zelfde huls, hoewel daartusschen toch een klove ls, van welker omvang wij ons degelijk bewust moeten blijven. Na bespreking sprak de hieer van der Zwan een kort slotwoord, waarna de heer Schmal met dankzegging eindigde. Geslaagde kinderfeesten. BH stralend zonneweer hadden gister middag de uitgestelde kinderfeesten plaats op het welland ln Duinoord. Tegen twee uur marcheerden de leerlingen ln schoolver band naar het feestterrein, de meisjes met oranjelinten getooid, wat een vrooWken aanblik opleverde. Voor elke school was een bepaald terrein afgebakend. Onder leiding van het onderwijzend personeel werden de verschillende spelen gehouden, waarvoor prijzen beschikbaar waren gesteld door het bestuur van de Oranjevereeniging. dat groo- tendeels ook aanwezig was. Vele ouders gaven blijk van belangstelling om de spelen van hun kinderen gade te slaan. De muziekvereeniglng „U.NX" verleende haar medewerking, eerst bij het houden van den stoelendans der grootere meisjes, later om met muziek het feest op te luis teren. waarbij rondedansen werden gehou den. Voor de 3000 feestvierende schoolkin deren waren een 1400 prijzen te winnen. Eveneens werden zij rijkelijk op het feest terrein onthaald. Het zijn welgeslaagde kinderfeesten ge weest. Het Blad voor Katwijk en Omstreken Geeft Uw advertentiën en abonnementen op aan den agent die alle inlichtingen verstrekt. LISSE. Twee auto's in botsing. Op het gevaarlijke kruispunt Grachtweg- Kapelstraat heeft weer een auto-botsing plaats gehad. Gistermiddag kwam een auto den Grachtweg afrijden en wilde de Kapel straat passeeren toen juist vanuit deze straat een andere auto kwam rijden. Het I gevolg was dat beide auto's op elkaar re den en aan de voorzijde zoo goed als ge heel werden Ingedrukt Politie was spoedig aanwezig en maakte proces-verbaal op. Zilveren jubileum brugwachter G. Wesselius. Wi) vernemen dat de bekende brugwach ter G. Wesselius op Woensdag as. zijn zil veren Jubileum hoopt te vieren. Hij was eerst 7 Jaren werkzaam te Leimuiöen en nu 17 jaar te Llsse. Gevonden: Groot bruin dekzeil, be- lastlngmerk, blauw kindertaschje. In lichtingen bi) de politie. De Gemeenteraad zal a.s. Maandag avond ln gewone zitting bijeenkomen. Een wielrijder, zekere M C. M. uit Den Haag kwam het H.B.G.-plein afrijden en werd gegrepen door een auto komende van den Grachtweg. De fiets werd geheel vernield terwijl de wielrijder verwondingen opliep. De politie maakte van het ongeval proces-verbaal op. De vrachtauto werd be stuurd door den heer L. S. uit Llsse. Op den dag der groote jaarlijksche Harddraverijen en den dag daaraan voor afgaand, op 28 en 29 Sept. as., geldt een parkeerverbod voor het gedeelte Heereweg vanaf Postkantoor tot R.-K. kerk en het gedeelte vanaf den Heereweg tot perceel 8 op den Achterweg. De café's zullen op 29 Sept. tot des nachts 1 uur geopend mogen zijn. NOORDWIJK BINNEN. Gevonden: een sleutel, een grijs poesje, een portemonnaie met inhoud, een rozen krans in dopje, een Engelsch boek, een kinderfietsje, een witte schlldersoverall, een bril, een gummi waterlaars, een konijn, een damesregenjas, een rijwlelbelastlngmerk. Inlichtingen uitsluitend Woensdag en Za terdag tusschen 6 en 7 uur ten politfe- bureele te Noordwijk Binnen. ALPHEN. RIJNSBURG. Het Bestuur van de Ned. Herv. Zon dagsschool heeft een gift van f. 100.ont vangen voor de aanschaffing van nieuwe zangbundels. SASSENHEIM. Tot ouderling der Geref. Kerk zijn ge kozen de heeren J Dekker. J. L. Heuseveldt, J. de Jong en P. J. Vercouteren; tot diaken de heeren P. M. Phllippo en B. M. v. d. Sijs. Door het Groene Kruis zal weder een moedercursus worden georganiseerd, die op 25 October aanvangt. Deze cursus, die vier weken duurt zal ln het gemeentehuls wor den gehouden. VOORHOUT. De melkprijs alhier, welke enkele dagen gelegen van 10 op 11 cent oer L. werd gebracht, ls thans weer met één cent oer L. verlaagd. LEIDSCHENDAM. Ernstig motorongeluk. Gistermiddag heeft aan den Westvlietweg nabij het Park Leeuwenberg een ernstig motorongeluk plaats gehad. Vanaf de rich ting Rijswijk kwam de 62-jarige motor rijder C Wassenaar uit Schiedam met als duopassagier zijn dochter. Bij het passee ren van den Ingang van het park kwam aaarult rijden een groote ijzerauto van de N.V Rouppe van der Voort's Handel-Mij. te Den Haag. De motorrijder vloog met volle vaart tegen deze auto, waardoor de berijder en de duorijdster tegen den grond werden geworpen. Nadat men hulp uit St. Antoniushove had laten komen, daar de plaatselijke dokters niet bereikbaar waren, werd geconstateerd dat de heer W. zijn rechterbeen en zijn dochter haar neus been had gebroken. Beiden zijn naar St. Antoniushove te Voorburg vervoerd en al daar opgenomen. WASSENAAR. Ernstige aanrijding. Gistermiddag stak de 60-jarige van H. uit Den Haag plotseling bii de Weljermans- straat den rijksstraatweg over waarbij hij werd aangereden door de auto bestuurd door P. uit Sassenhelm. De bestuurder heeft nog getracht den man te ontwijken maar kon niet verhin deren dat hij met de voorzijde van den wagen den wielrijder aanreed. Van H. werd een eind over den weg geslingerd en be kwam een zware hersenschudding ee« hoofdwonde en een gebroken rechterarm. Dr. Hubbeling verleende eerste hulp waar na hij per ziekenauto ls overgebracht naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te Den Haag. Men vreest voor zijn leven. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Jan Jacob den Boer, 26 jaar (won. te Rotterdam) en Wilhelmljntje v. Nood, 22 Jaar. Getrouwd: Johannes Wilhelmus v. d. Poel, 25 jaar (won. te Hazerswoude) en Petronella Adriana Maria v. d. Steeg, 27 jaar; Hendrik Rijswijk, 27 jaar en Grietje Gruis, 24 jaar; Jan Vreugdenhil, 30 Jaar (won. te Hazerswoude) en Elisabeth v. d. Bijl. 25 jaar. Loop der Bevolking. Vertrokken: n. Utrecht, Wittevrouwensingel 53. Gritje W. Boot; n. Hazerswoude, D 150, Elisabeth v. d. Bijl; n. 'Brussel. Dupontstraat 68. Anna H. Kieboom; n. Woerden. Llnschoter- weg. wed. Th. Bezemer geb. v. d. Aa: n. Lelden, Kanaalstraat 20. Jan A. Kapteijn en echtg. Aanbesteding. Door den architect W. B. Kroon alhier werd aanbesteed de verbouwing van een heeren- en dames kapsalon te Roelof- arendsveen. De inschrijvingen waren als volgt: F. A, v. d. Welt te Reeuwijk, f.6749; J. v. Berkel R.'veen f.6170; C. Koppe Alphen f.7325; H. v. Dillen Wassenaar f.6574; Gebr. Bons Alphen f.6490; H. Oudenes Alphen f.6494; J. Wesselman R.'veen f.6069; wed. de Kleer Alphen f. 6699; L. v. Beusekom Al phen f.6082; J. P H. Jansen Rijpwete- rlng f. 7194. De gunning werd aangehouden. De raming was f6250 voor rekening van den heer van Rhoon. Vrijdag 30 September a.s. zal door de Chr. Hlst. Jongerengroep een vergadering worden gehouden in gebouw „Bethel" waar als spreker zal optreden de heer J. C. Pauw. Woensdag 28 September a.s. zal alhier de jaarlijksche speldjesdag voor „Zonne gloren" worden gehouden. BOSKOOP. Vernieling om aan onderdak te komen. Om aan onderdak te komen, heeft een zwerver met een grooten steen de winkelruit van het perceel van Jongejan's boekhandel aan de Dorpsstraat totaal verbrijzeld. De man bleef wachten, tot dat de politie kwam en meldde zichzelf als de dader aan. In beroep bij Ged. Staten. Het bestuur der Ned. Herv. Schoolver- eenlgtnz alhier ls ln beroep gegaan, bij Ged. Staten dezer provincie op de beslissing van den raad dezer gemeente. Inzake de te stichten speelplaats. Zooals bekend heeft de raad ln haar j.l. gehouden vergadering het stichten van bedoelde speelplaats ver worpen. Het raadslid de heer W. C. van Kleef, zal zoo noodlg de gemeente vertegenwoor digen, De heer J. Loef, aannemer alhier, was laagste Inschrijver voor het maken van een vaste brug ln den Bodegraven straatweg, ten behoeve van de Coöp. Groentenveiling ..Gouda en Omstreken" voor de som van f. 10.700. HAZERSWOUDE. Jaarvergadering Schaakclub „H.S.C." De Hazerswoudsche schaakclub „H.S.C." hield in hotel het „Oude Raadhuis" de jaarvergadering onder leiding van den heer Joh. van Veen. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental nagenoeg constant was gebleven en dat ln het afgeloopen Jaar door het eerste tiental met succes Ls gespeeld ln den Leldschen Schaakbond. „H.8.C." eindigde op gelijke hoogte met de Alphensche Schaakclub Tevens memo reerde de secretaris het uitmuntende spel van den heer Joh. van Veen in de compe titie-wedstrijden om den kampioenstitel van Lelden en Omstreken, waar deze met een gelijk aantal punten eindigde met den heer Remouchamps, die echter op den kampioenstitel beslag wist te leggen Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat de stand der financiën niet ongunstig was. De kas sloot met een batig saldo van f. 22.16. Door den heer G. Ruys werd aan den heer Joh. van Veen de beker uitgereikt, welke beschikbaar gesteld is voor dengene, die het hoogst aantal punten ln de com petitie-wedstrijden wist te behalen. Aan den heer Jac. van Gorkum werd een medaille uitgereikt als hoogste ln de twee de klasse. Bij de bestuursverkiezing werden gekozen de heer Jac. Cok. G Ruys. C. van Veen. zoodat het bestuur thans ls samengesteld als volgt: Voorzitter Joh. van Veen; secre taris Jac. Cok; penningmeester M. Ra- vensberg; algemeene secundus G. Ruljs; commissaris C. van Veen. Het voorstel van het bestuur betreffende den aankoop van 5 controleklokken, werd door de vergadering met alg. st. aange nomen. Bij de bespreking van de as. win tercompetitie, zoowel onderling als ln den Leidschen Schaakbond, werd besloten de zelfde regeling te handhaven, zooals die het vorige Jaar werd toegepast, Door het Damescomité „Dorcas" wer den 82 stuks goederen voor de Zending van den Geref. Zendingsbond vervaardigd, wel ke dezer dagen naar Ned. Oost-Indië wor den verzonden. De prijs der zoetemelk ls hier met 1 cent per liter verhoogd, en van 11 op 12 cent per liter gebracht. De jaarvergadering van de Chr. Gem. Zar.gvereeniging „Zang en Vriendschap", werd gehouden in hotel „Het oude Raad- huls". onder leiding van haar voorzitter, den heer Alb. van Rijssel, waarna de gebruike lijke verslagen werden uitgebracht. Dat van de secretaresse deed een optimisti sche klank hooren, zoomede van den pen ningmeester, welks kas sloot met een ba tig saldo. Bij de bestuursverkiezing werden herkozen mej. A. Rijkaart, en de heeren J. Fase en L. Laros, doch de heer J. Fase nam zijn benoeming niet aan. waarna de heer J. Slappendel benoemd werd. Besloten werd dat ln de laatste helft van Januari 1939 een openbare uitvoering zal worden gegeven. Vermeld zij nog, dat de heer J. Fase van af de oprichting dezer vereeniging nu 19 Jaar geleden, zitting in het bestuur heeft gehad. De vergadering, welke flink was bezocht, werd op gebruikelijke wijze gesloten. DE KAAG. Beroepen. Beroepen bij de Ned. Herv. Gem. alhier (toez.i Th. v. d. Windt, cand. te Drieber gen. NOORDEN. Voor beroep bedankt. Ds. C. Hooikaas te Dussen heeft bedankt voor het beroep naar de Herv. Gem. alhier. WADDINXVEEN De scholen gaan weer open. Nu zich de laatste 14 dagen geen geval len van kinderverlamming meer hebben voorgedaan, heeft de burgemeester, na ge pleegd overleg met den inspecteur van de volksgezondheid besloten, dat alle scholen ln onze gemeente op Maandag 26 Septem ber a.s. weer geopend zullen worden. Tevens vernamen wij dat het jubileumfeest, dat in verband met de kinderverlamming was af gelast, nu op Woensdag 28 September zal gehouden worden. Onze plaatsgenooten A. Boom en C de Joode slaagden voor het zwemdiploma der Ned. Centrale Reddingsbrigade. De collecte voor de pl. afd. van het Centraal Genootschap heeft ruim f. 80 op gebracht. ZOETERMEER. Vergadering D.V.V. De Pluimveever. .Door Veredeling Ver betering" vergaderde ln de zaal van den heer v. Fraassen. Na opening door den voorzitter, de heer J. C Swart werden de notulen gelezen en vastgesteld. BH de be handeling van de ingekomen stukken wer den tot keurmeesters der op 14, 15 en 16 December te houden tentoonstelling be noemd de heeren van den Burg uit Maas land, de Graaf uit Lekkerkerk en J. Hörters alhier. Vervolgens werd het vraagprogram ma voor de tentoonstelling, waarvan het bestuur een ontwerp had klaargemaakt vastgesteld. Besloten werd dat ook liefheb bers uit randgemeenten kunnen Inzenden, bli minstens 20 nummers tegen het zelfde tarief als de leden der plaatselijke vereenl. ging alhier. Tot commissie van bijstand werd benoemd de heeren L. Lagerwaart, P. Uitdenbogerd, P. Havenaar, J. Kerkhoven en T. Klos Pzn. De oud-schipper vindt, dat het huls van zijn buurman bedenkelijk dicht bij Isl ZOETERWOUDE. Oprichting eener motorclub. In café „Cronesteln" vond onder groote belangstelling een vergadering plaats, om te komen tot oprichting van een motorclub. Na overleg werd besloten hiertoe over te gaan De nieuw opgerichte club zal ge noemd worden Z.M.C. Zoeterwoudsche motorclub I. Als bestuursleden werden ge kozen: A Moerkerk, voorzitter: H. v. Groe ningen. secretaris: W v Niekerk. penning, meester: J. Bougie, commissaris Tenslot'e werd de mogelijkheid besproken om voor den seizoenssluit'nesrit nog eenige ritten te organiseeren. alleereerst een puzzlerit welke omstreeks half October ge houden zal worden. Voor dezen wedstrijd ls reeds door het medelid den heer H Persoon een wissel beker beschikbaar gesteld. De raad van Leidschendam kwam gisteravond ln openbare zitting bijeen. De notulen werden goedgekeurd en de Inge komen stukken voor kennisgeving aan genomen. Voorstel tot het uitvoeren van eenige herstellingswerken ln het raadhuis. De heer Vink klaagt over de sobere toelichting. De voorbereiding voor den bouw van een nieuw raadhuis behoeft niet lang te duren, Meyer de Vries zegt zelfs dat objecten voor werkverruiming ln een week kunnen worden goedgekeurd door de re geering. Gaat men ln het oude raadhuis breken en bouwen. Komt daarbij het raad- huls op dezelfde plek te staan dan zal het vooraf moeten worden afgebroken. Daar ge vreesd wordt dat de kosten meer dan 435 zullen bedragen, bestaat bij de Prot. frac tie weinig animo om voor te stemmen. De heer van den Bosch uit eveneens de klacht over de toelichtingen van de voor stellen. het is onmogelijk een juisten indruk tc krijgen De R.K. fractie vraagt zich af of het gebouw de te maken kosten wel waard is. Weth. Smits geeft de verzekering Jat niet meer dan het gevraagde bedrag zal worden besteed. Aan het gebouw zelve zal niets worden gebroken. Spr. ls niet zoo optimistisch ten opzichte van den bouw van een nieuw raadhuis, daar zal zeker wel 2 a 3 jaar mede heen gaan. De voorzitter merkt nog op dat de toe stand onhoudbaar is. De kosten van op knappen is het wel waard. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen Benoeming van twee leden in de com missie tot voorbereiding van den bouw van een nieuw raadhuis. De voorzitter deelt mede dat het in de bedoeling van B en W ligt de heeren Schrader en Vink te be noemen. De heer Zuidwijk Diss acht de heer Koerst meer deskundig dan den heer Vink. Gekozen worden de heeren Schrader 13 st. en de heer Vink 10 st. De heer Koerts kreeg 3 stemmen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een lokaal der openbare lagere school aan den Prinses Julianaweg ten behoeve van een door den Chr. Boeren- en Tuindersbond en R.K. Land- en Tuinbouwbond te organi seeren huishoudcursus. De heer Zuidwijk vraagt wat door die vereeniging betaald wordt. De voorzitter zegt dat dit niet vooraf is vast te stellen. De heer Zuidwijk: er wordt geen huur geheven, doch het Roode Kruis moet deze wel betalen. De voorzitter: de huishoudcursus ls in het belang van het onderwijs, iets anders is het gesteld met het Roode Kruis. Weth de Koning merkt op dat de cursus ook dient voor het vervaardigen van dekens en bedden, ten bate van de armen, waarvoor de regeering materiaal beschikbaar stelt. Het voorstel wordt z. h. st. aangenomen. Voorstel tot verlenging van den ontrui mingstermijn met een jaar van de onbe woonbaar verklaarde woning Meer- en Geerweg 13 en afwijzend praeadvles op het verzoek van M. G. Ammerlaan om de ont ruimingstermijn van de onbewoonbaar ver klaarde woning Vlietweg 6. De heer Vink: de Prot. fractie weet niet welken kant uit, beide zaken worden op verschillende gronden verdedigd en maken een zonderlingen indruk Indertijd bij het voorstel was het perceel Meer- en Geer weg niet voor langer bewonen geschikt, het rapport Inzake de huizen Vlietweg achtte de raad overdreven. Het adres in zake de Meer- en Geerweg ls ingekomen op 25 Juni. 15 Juli liep de ontruimingster mijn af, door de late indiening van het voorstel hebben B. en W dus zelf al 3 maanden uitstel gegeven Gevaar voor In storting van het huls Vlietweg 6 bestaat niet, met een jaar verlenging voor den Meer- en Geerweg heft men feitelijk de onbewoonbaarverklaring op, want men zal van jaar tot jaar gaan verlengen. Bij de stukken ontbrak het advies van den ge meente-architect. De argumentatie dat er voor de een wel en voor de ander geen woning beschikbaar is, is een vraagstuk. De heer van den Bosch: is het bekend dat de bewoner van den Meer- en Geer weg weinig moeite doet om een andere wo ning te krijgen. Deze menschen heben 25 jaar te lang ln dit krot waar het water onder de vloeren staat gewoond, zoodat twee gezinsleden er ziek in zijn geworden De heer Kraneburg acht de oorzaak van het water in den aanleg van den nieuwen weg. daarbij is verzuimd voor voldoende afwatering te zorgen, zoodat het water bij regenval vlak langs het huis loopt Weth. Koning meent dat de vraag dient gesteld: zijn er voldoende arbeiderswonin gen te krijgen in die streek, bovendien zijn de menschen daar aan die plek gehecht, voor de bewoners van Vlietweg 6 zijn tal rijke woningen beschikbaar. De heer Koerts weet van het eigenlijke voorstel weinig af, want het besluit is ge nomen door den raad van v.m. Stompwijk. Een Jaar verlengen acht spr, een gevaar. De voorzitter wijst er op dat de wet ver lenging toelaat. Indertijd is men afgegaan op de rapporten van den gem.-archltect en den Inspecteur voor de volksgezondheid. Er zal op de menschen druk worden uitge oefend om moeite te doen voor een andere woning. De heer Vink stelt gehoord de woorden van den heer van den Bosch voor de ter mijn voor de Meer- en Geerweg met 8 en voor de Vlietweg met 3 maanden te ver lengen. De heer Zuidwijk acht het huls Vlietweg 6 nog niet zoo slecht er staan er tientallen slechter b.v. die van de Coöp. Graan- maalderij Ons Belang. De heer Kerkhoff zal voor het voorstel Vink stemmen, daar de gemeente na een jaar toch nog geen woningen voor de ar beiders heeft gebouwd. Weth. Smits acht de afkeuring van de huizen Meer- en Geerweg overdreven. Het gevaar voor Instorten aan den Vlietweg bestaat zeer zeker. Het voorstel inzake 1 jaar verlenging Meer en Geerweg wordt langenomen. tegen stemden de heeren Koerts. Vink, ten Hoopen, Keskhoff en Zuidwijk. Het voorstel geen verlenging Vlietweg 6 wordt aangenomen: tegen stemden de hee ren Zuidwijk. Vink. ten Hoopen en Krane burg. Z. h. st. wordt vastgesteld de wijzi ging van het niet goedgekeurde nieuwe ge meentewapen. Hierna gaat de raad in besloten zitting van ruim l'/i uur ter bespreking voorstel len verkoop oude gemeentehuis der v.m. gemeente Veur en berging van het huis- en straatvull. Na heropening wordt met de stem van de heer Zuidwijk tegen besloten tot aan koop van 21.000 M2. weiland aan de Veen- weg 'achter de oude vuilstaal) voor f 11.500 van de heer A. H. van den Akker Johzn. en dit terrein ln werkverschaffing gereed te maken voor vuilopslag. Na aftrek van rijkssubsidie voor werkverschaffing en opbrengst uitkomende grond zullen de kos ten bedragen ruim f. 16 000 Aangehouden wordt de verkoop van het raadhuis der v.m. gemeente Veur. Bij verder voorkomende zaken wordt op voorstel van den heer Blokland door B. en W overgenomen een wijziging in het be stek van de bevaarbaarmaking van de Smitssloot zoodat ook niet steuntrekken- den werkloozen bij dit werk kunnen wor den geplaatst Verder doet de voorzitter de toezegging dat deze bepaling ook zal worden opge nomen in het bestek betreffende de ver betering van de Ruysdaellaan en St. Wil- librordusstraat. welke Donderdag a.s. zal 'yreien aanbesteed. Hierna sitting. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11