STADSNIEUWS LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 23 September 1938 OFFICIEELE KENNISGEVING Uit de Rijnstreek AGENDA zwaarste hoofdpijn ZILVEREN JUBILEUM DER N.V. BOEK- VEREENIGING TOT OPRICHTING EN BINDERIJ v h. J. G. PULLE. INSTANDHOUDING VAN MEDISCH OPVOEDKUNDIGE BUREAUX. Drukbezochte receptie. Gistermiddag werd in Maison Bruijnsaan het Rapenburg een drukbezochte receptie gehouden ter herdenking van het 25-jarig bestaan der N.V. Boekbinderij voorheen Ia. J. G. Pulle. Vele besturen van organisaties, w.o. de Ned. Grafische Bond der afdeeling Leiden, de Alg. Ned. Typografenbond en zeer vele personen uit vak- en andere kringen kwa men de directie en commissarissen met het gedenkwaardig feit van het 25-jarig be staan dezer zaak geluk wenschen. Onder de vele aanwezigen werden o.a. op gemerkt de heeren S. G. v. Looy. directeur van A. W. Sijthoff's Uitgeversmaatschappij, de uitgevers Bosch en Keuning. Carolus Ver hulst. directeur der N.V. Servire, notaris J. Fuhri Snethlage en vele uitgevers, papier handelaren. clichéfabrikanten en machine fabrikanten. Een honderdtal fraaie bloem stukken, w.o. een zeer groot bloemstuk, voor stellende een boek, van de Uitgeverij Joost van den Vondel te Amsterdam, dat zeer de aandacht trok. hadden de receptiezalen in een bloementuin herschapen. Talrijke kost bare cadeaux, waaronder twee zilveren theeserviezen, een groot schilderstuk, een wandbord en een prachtig album met foto's van het bedrijf dit laatste van het perso neel werden de directie der jubileerende vennootschap aangeboden. Door ontelbare telegrammen, brieven en kaartjes gaven nog vele anderen uit zakenkringen blijk van hun belangstelling. DE VERBREEDING VAN HET GANGETJE. Naar wij vernemen zijn onderhandelingen over aankoop gaande tusschen enkele eige naren van perceelen aan de Hartesteeg en Nieuwe Rijn en het Gemeentebstuur met het oog op de verbreeding en doortrekking van het Gangetje. In dit verband is ont eigening geenszins uitgesloten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging.' N.V. Leidsche Overdekte Eadi en Zweminrichting ..De Overdekte". Haar- iemmerstr. 262, Leiden. Uittredend waar nemend directeur. G. E. Bouwmeester, Lei den. Uittredend Commissaris: A. Koster, Haarlem. Gistermiddag omstreeks 1 uur is de 14-jarige J. V. wonende in de Melchior Treublaan met de fiets gevallen op den Zoeterw.weg. Hij kreeg een lichte hersen schudding en is door dokter Renaud be handeld. Per auto werd hij vervolgens naar zijn woning gebracht. WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 3 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 774.9 te Tartu (Estland). Laagste barometerstand 745.7 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige wind uit Zuidelijke rich tingen. Nevelig tot licht of half bewolkt. Droog weer. behoudens geringe kans op onweer en eenige dauw in den nacht. Weinig verandering in temperatuur. BUÏTENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk over Fin land en de Randstaten breidde zich ook over Polen. Oost Duischland en Zuid-Scandinavië uit. De depressie op den Oceaan werd belangrijk dieper, doch het centrum veranderde weinig van plaats. Op de Britsche eilanden waait een matige tot krachtige Zuidelijke wind met regen langs de Engelsche en Schotsche westkust, overigens is de lucht gedeeltelijk bewolkt In Scandinavië en op het vaste land van West Europa is de wind zwak met meest lichte be wolking doch veel morgennevels. De temperatuur is in het geheele waarne mingsgebied boven normaal, in Noord Zweden plaatselijk tot negen graden. Jaarverslag 1937. Aan het jaarverslag over 1937 van bo vengenoemde vereeniging, samengesteld door de leidster van het Bureau, ontleenen wij, dat 49 wekelijksche zittingen werden gehouden. Het aantal bezoekers bedroeg 176, waarvan in 64 gevallen voor de eerste maal hulp werd verleend. Van deze 64 ge vallen waren 37 jongens en 27 meisjes. 52 kinderen kwamen uit onze gemeente. 12 woonden in de omliggende gemeenten. Na een uitvoerig overzicht betreffende de verschillende behandelde gevallen, wordt o.a. vermeld, dat het aantal geval len, dat de psychiater op de kinderkliniek te behandelen krijgt, steeds stijgende is, zoodat ook het aantal huis- en schoolbe zoeken hierdoor toeneemt. Dr. Wiersma onderzocht wederom ver schillende patiënten in de psychiatrische kliniek op experimenteel psychologische wijze, welke taak door dr. Stokvis werd overgenomen. De goede samenwerking met den Voog dijraad. met Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, met scholen en an dere instanties wordt op hoogen prijs ge steld. Het contact met de Medisch Opvoed kundige Bureaux in andere plaatsen was uitstekend. Aan het jaarverslag van den secretaris ontleenen wij. dat als bestuursleden af traden rriej. Van der Velden, secretaresse en pastoor Smitt, in wier plaats benoemd werden de heeren J. L. van Heteren en rar. dr. N. G. Geelkerken, welke laatste tevens belast werd met het secretariaat. In de Staf hadden herhaaldelijk ingrij pende wijzigingen plaats. Dr. Wiersma zag zich door vertrek naar elders genoodzaakt de leiding van het Bureau neer te leggen. Na zijn vertrek werd zijn functie tijdelijk waargenomen achtereenvolgens door de heeren mr. Reiss en dr. B. Stokvis. In November nam mej. A Thierry als opvolgster van dr. Wiersma de leiding van het Bureau op zich. Ook dr. Van Lookeren Campagne zag zich wegens vertrek genoodzaakt zijn func tie neer te leggen. Nadat mej. E. de Roos zich tijdelijk met de waarneming zijner werkzaamheden had belast werd in mej. A. M. Doyer een opvolgster gevonden. VOLKSTÜINVER. „ONS GENOEGEN". De toekenning der prijzen. In het verslag van j.l. Maandag 12 Sept. konden nog niet opgenomen worden de prijswinnaars der tentoonstelling, welke ge houden was ter herdenking van het 10- jarig bestaan der Volkstuin ver. „Ons Ge noegen". Ook de kinderen hebben, onder leiding van een damescomité daaraan mede ge daan. Zij zonden hun potplanten in en ook zij zagen hun werk bekroond. De prijswinnaars waren: le pr. de heer Rozendaal (zilveren bekert voor planten en fruit; le prijs de heer W. Dool. voor de inzending Weckgroenten en planten; D. Pieket 2e pr„ voor inzending planten; W. Smit Sr., een lauwertak, voor inzending fruit, I. Flippo, 2e pr. voor inzending fruit: Broeksema 2e pr. voor inzending planten, Jonkmans 3e pr. voor inzending groenten; A. Teske, 3e pr. inzending bloe men. J. Guldemond 3e pr. voor inzending groenten. P. de Haas Sr., voor inzending planten. B Heuzen 3e pr. groenten. J. v. Weizen 4e pr. voor inzending bloemen, A Zaalberg 4e pr. voor inzending planten, Kikkert 4e pr. voor inzending fruit en planten, J. Mizée 4e pr. voor inzending planten, Korendijk 5e pr. voor inzending bloemen, v. d. Reek Se pr. voor inzending bloemen, A. de Vogel 5e pr. voor inzending planten, alsmede nog een le pr. aan groep Dool, de Zwijger en Schimmel, voor inzending aanleg tuin. Voorts eervolle vermeldingen voor in zending groenten en fruit aan de heeren M Teyn, M. de Zwijger, J. Ouwerkerk, J. Blok. G. v. d. Laan, G. J. Spanjaard en K. Mulder. De prijzen voor de kinderen zyn toege kend als volgt: Inzending potplanten, volle grondkweek. le pr. B. Rozendaal, 2e pr. W. Rozendaal, 3e pr. A. Zaalberg, 4e pr. S. Zaalberg; troostprijs Th. Nekeman. Vensterkweek, le pr. B. Jonkmans, 2e pr. J. Dool, 3e pr. M. Jonkmans. 4e pr. C. Polanen, troostprijs M. Guldemond. SCHOUW VAN WEGEN, LANEN ENZ. Burgemeester en Wethouders van Lei den brengen ter algemeene kennis, dat, te beginnen op Dinsdag 4 October 1038, krachtens het bepaalde bij artikel 17 der verordening van den 6en Juli 1899 (Ge meenteblad No. 15), laatstelijk gewijzigd bij de verordening van den 9en Juli 1928 (Gemeenteblad No. 22) op wegen, lanen, straten enz. en wateringen en slooten. schouw zal worden gedreven over alle wegen, lanen, paden, straten, kaden, plei nen, hofjes, stegen, sloppen of poorten en gangen, benevens de daarin gelegen of daartoe behoorende bruggen en andere kunstwerken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn en zonder verhindering, door of vanwege rechthebbenden, voor het publiek verkeer open staan, alsmede over alle wateringen en slooten, en de riolen ter vervanging daarvan gemaakt, benevens de daartoe behoorende sluizen, duikers, buizen, toegangskokers en dergelijke wer ken, voor zoover die bijzonder eigendom zijn. 123 A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRXJEN, Secretaris. Lelden, 23 September 1938. Sigarenmakers: Sigarenmakers 16. sigaren- sorteerders 1. slgarenstrippers 2. - Totaal 19. Technici, opzichters: Bedrijfsleiders 4. inge nieurs 1. teekenaars 10, werkmeesters 15. To taal 30. Textielarbeiders: Hekelaars 5. katoendrukkers 20. kluwers e.d. 6, lulkers 11. plaatsnijders 16. schrobbelaars 1, spinners 44, spoelers 2, staal draaddraaiers 2. sterkers 1. strijkers 3, wevers 51. wolbewerkers 49. ongesch. textielarb. 64. - Totaal 305. Transportarbeiders: Emballeurs 5. chauffeurs 132. exp.knechten 26. koetsiers 12. loopknechten 43. magazijnknechten 64, schippers 83. spoor-en trampers. 16, wakers 8. transportarbeiders 68, losse arbeiders 463. - Totaal 920. Typografen: Boekbinders 27. boekdrukkers 12. fotografen 4. hulp-vakarbeiders 6. letterzetters 33. steendrukkers 2. - Totaal 84. VoedingsmiddelenarbcidersBakkers 90. mo lenaars 1. ovenisten 3. slagers 86, poeliers 1. sui kerwerkers 16. wijnkooperskncchts 0. zoutzieders 1. zulvelbereiders 5, ongesch. fabr.arb. 42 Totaal 254. Vrouwen: Analysten 1. apoth.-ass. i. serveer sters 4. naaisters 9. winkeljuffrouwen 13. lin nenjuffrouwen 1. kapsters 1. kantoorbedienden 36. verpleegsters 6. biologen 1. bedrijfsleidsters 1. teekenaressen 1. onderwijzeressen 3. ass. en huishoudsters 14. dagmeisjes 3. dteastboden 4. kinderjuffrouwen 5. werksters 46. fabrleks-arb beldsters 4. A.V.O. 7. - Totaal 161. Algemeen totaal 3961 23 September 1937 4166 21 September 1936 4545 Benevens 67 ged. werkloozen en 22 werkver schaffing. De levering van varkensvleesch en fijne vleeschwaren gedurende het 4e kwar taal 1938 ten behoeve van het Rijks Aca demisch Ziekenhuis is wederom opgedra gen aan het vleeschwarenbedrijf Arnold H. Bergers alhier. Alhier is gearresteerd de 21-jarige buffetbediende H B. de B. uit Haarlem, die te dezer plaatse een rijwiel te koop had aangeboden bij een rijwielhandelaar. Deze vertrouwde dit aanbod niet en stel de de politie ervan in kennis. Het bleek dat dit rijwiel op 21 Sept. te Haarlem was gestolen. De man is op transport naar Haarlem gesteld. DE WERKLOOSHEID. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parys: Windstil, 14 gr, C„ fraai. Londen: Z.Z.O.. 17 gr. C„ goed. Berlijn: O.. 12 gr. C., fraai. Nice: Windstil. 18 gr. C., mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 17 gr. C. (63 gr. F.). 12 uur 's midd.: 18 gr. C.<65 gr. F.). HOOGWATER TIJDEN KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 3 uur 22 min.; nam. te 15 uur 53. WATERTEMPERATUUR. Zwpininriohtinc ..Poelmeer", 's Middags 12 uur: 18 gr. C. ».J4 i tri I SERS e.a Vrydag: 19.31 n.m. tot 6.16 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. Vrijdag op: 4 uur 58; onder 18 uur. Bij den Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken stonden ingeschreven: Bouwvakarbeiders: 3 Baggerlieden, 24 Be hangers. 27 Betonvlechters. 54 Betonwerkers, 1 Fundeeringswerker, 1 Glazenmaker. 15 Gla- zenwasschers, 8 Granietwerkers, 75 Grondwer kers. 2 heiers, 95 metselaars. 89 opperlieden, 118 schilders, 4 sloopers. 3 steenhouwers. 6 straatmakers. 13 hulp-straatmakers, 30 stuca- doors. Witters, 164 timmerlieden, 8 uitvoerders, 24 voeders. 13 ongesch. Bouwvakarb. Totaal 777. Fabrieksarbeiders: Lompensorteerders 19, bleekers 20. vellenblooters 4, vuurwerkmakers 1. steenfabr.arb. 115, zeepfabr.arb. 4, ongesch. fabr arb. 52. - Totaal 215. Kantoorpersoneel: Kantoorpersoneel 71, rei zigers, colp. 49, winkelbedienden 36. etaleurs 5, incasseerders 14, musici 5, onderwijzers 1, ver plegers 2, overheidspersoneel 9. - Totaal 192. Hotel-, Café-personeel: Huispersoneel 7, kell- ners 49, koks 6. - Totaal 62. Houtbewerkers: Beddenmakers 3. houtbewer kers 46. kistenmakers 5. kuipers 5, lijstenmakers 2. mandenmakers 1, meubelstoffeerders 8, meu belmakers 34. oolitoerders 3. ongesch. fabr.arb. 30. - Totaal 137. Kleermakers: Kleermakers 89. kappers 3, schoenmakers 18. - Totaal 110. Land- en tulnarbeiders: Bloemisten 28. land arbeiders 33. tuinlieden 23. warmoeziers 13, ongesch. landarb. 9. - Totaal 116. Metaalbewerkers: Bankwerkers 81, blikbewer- kers 30. burgersmeden 37. electriciens 62, gas fitters 14. gasmetermakers 1. gereedschapma kers 1. instrumentmakers 5. isoleerders 1, kern makers 1. kettingsmeden 16, klinkers 9. koper slagers 3 lab.bedienden 2, Iasschers 11. lood gieters 47, machinisten 14 metaalboorders 6, metaaldraaiers 6 metaalslijpers 2. Modelmakers 2. mor^'i'V °9 oianostemmers 5. polijsters l nonscis 5 rijwielherstellers 15, rijtuigschilders 2. scheepstimmerlieden 5. stokers 21. tegenhou- ders 14 hulp-verw.-monteurs 14, voorslaanders 7, voorwarmers 3. vuurwerkers 10. wagenmakers 3. ijzerwerkers 48. zandspuiters 5. zandvormers 5. zilversmeden 1. ongesch. arbeiders 45. Totaal 589. ALPHEN. Praatdag Chr. Boeren- en Tuindersbond. Georganiseerd door de Hoil. Brab. af deeling van den Chr. Boeren- en Tuinders- bond, werd in het vereenigingsgebouw naast de N. H. Kerk Julianastraat de j aar lij ksche Praatdag gehouden voor de leden van dien bond voor Alphen en Omstreken. Voor dezen praatdag bestond groote be langstelling van de zijde der boeren in de Rijnstreek vui. veehouders. De vergadering stond onder leiding van den heer Jac. Biemond uit Bleiswijk, die met gebed open de en Psalm 45 las. Deze deelde mede. dat de vergadering eerder gehouden werd dan gewoonlijk, daar het bestuur vernomen had, dat vooral tegen de verhoogde graan- heffingen nog al bezwaren zijn. Een groot aantal vragen werd gesteld waarvan een groot deel ging over de verhoogde heffing op de granen, over den invoer van buiten- landsch vleesch en de C. M. C., terwijl en kele tuinders vragen stelden over den steun aan den tuinbouw. Laatstgenoemde vragen werden beantwoord door het be stuurslid, den heer Havenaar. Uit de ver gadering was het verlangen kenbaar ge maakt, dat getracht zou worden den tuin bouw ook te steunen naar den kostprijs en niet met een vast bedrag zooals thans. De heer Havenaar was van oordeel dat de regeering hier nooit toe over zal gaan. De regeering is van oordeel dat de kostprijs van de producten van den tuinbouw zwe vend is. Een vaste richtprijs voor doorge draaide producten zou schatten kosten Enkele plaatselijke gevallen betreffende C. en E. steun werden besproken, waarna spr. besloot met de opwekking de organi satie sterk te maken daar, als de crisis maatregelen overgedragen worden naar eigen instanties, de chr. organisatie een sterke stem heeft. De heer Van Berkel be handelde de vragen betreffende den in voer van vleesch uit Denemarken en het Argentijnsch vleesch uit Duitschland; hier was sprake van een ruil-transactie. Wat de zware varkens betreft, waarvan men de helft voor export moest bewaren, en die tusschen half Aug. en half Oct. zouden afgenomen worden, deelde spr. mede, dat men eergisteren tot overeenstemming is gekomen met Duitschland en dat de af name door de regeering as. Maandag zal beginnen waarna de beesten levend uitge voerd worden. De voorzitter behandelde de verhooging van de heffing op de gra nen. Verschillende veehouders waren van meening dat dit ook een klap voor de fók- kerij van rundvee was. Spr. was van oor deel dat dit niet het geval was. Wel voor de varkensfokkerij, maar hiervoor geeft de regeering compensatie door de afname van 50% der zware varkens, terwijl de regee ring nog steeds vasthield aan de belofte dat de prijs wordt bepaald door 3'/= x 1 pond en 1 dubbeltje. Wel is het bezwaar lijk dat de prijs voor veekoeken door een en ander in de hoogte gaat, maar reden tot ernstige klachten is er niet. Verschil lende vragers waren ernstig teleurgesteld door de C.M.C. Ook hiervoor was naar spr.'s meening geen grond. Over het geheel was tot September door de veehouders meer ontvangen dan vorig jaar. Dat men nu, door het mond- en klauwzeer minder ont vangt is niet de schuld van de C.M.C. Een eerlijke balans kan volgend jaar pas op gemaakt worden als die zaak in April een jaar draait. De praatdag werd op gebruikelijke wijze gesloten. Heropening der scholen. Van offlcieele zijde wordt ons thans me degedeeld. dat de lagere scholen en be waarscholen a.s. Maandag wederom zul len worden geopend. 9 October a.s, hoopt onze plaatsge noot, de heer Jac. Huisman, meesterknecht bij de Dakpannen- en Kleiwarenfabriek v.h. Fa. D. van Oordt en Co. N.V.. alhier, den dag te herdenken, waarop hij voor 40 jaar bij deze firma in dienst trad. Een monteur uit Soestdijk, die werk zaamheden verrichtte bij de firma Bonda aan een transportband, kreeg een zak meel die op dezen band werd vervoerd en hiel' afviel op zijn hoofd en nek, waardoor hij een ernstige hoofdwond bekwam. Voorts klaagde hij over inwendige pijnen. Dr. M. verleende de eerste hulp. waarna hij per auto naar zijn woning te Soestdijk werd vervoerd. BODEGRAVEN. Zilveren jubileum. De heer M. Bongenaar, alhier, vierde zijn zilveren jubileum als inkooper en beheer der van het groote Bodegraafsche maga zijn van de Rotterdamsche kaasfirma J. van Zwet en Zonen. De jubilaris werd met zijn gezin ontvangen op het hoofdkantoor der firma en daar hartelijk toegesproken door de directeuren, de heeren J. en B. M. van Zwet, waarbij hem geschenken en bo vendien een geschenk onder couvert werd aangeboden. Vervolgens werd hij nog door den procuratiehouder gehuldigd namens het kantoorpersoneel en door den chef van het pakhulspersoneel namens diens col lega's. Beide groepen boden eveneens ge schenken aan. Géén kinderverlamming. Het is nu zeker, dat het verondersteld? geval van kinderverlamming in een gezin in de Meije, waarvoor de Chr. School al daar reeds enkele dagen gesloten was, geen werkelijk geval van deze gevreesde ziekte was. De school is dus weer geopend en onze gemeente blijft gelukkig nog steeds ge spaard. Zandbakken gezonken. In den Rijn. bij het werk aan den scheep- jesbrug bij de Gasfabriek zijn 3 zandbak ken, die vermoedelijk te zwaar geladen waren, gezonken. Men vermoedt dat bij de diepe ligging de golven van een passee- rende boot het kwaad veroorzaakt hebben, hoewel ook de mogelijkheid bestaat dat een van de bakken lek geslagen is. Hoe het zij, schuiten en lading liggen thans op den Rijnbodem, gelukkig op een breede plaats, zoodat de scheepvaart niet gestremd werd. Er zijn nog geen bergingspogingen gedaan, maar die zullen wel spoedig volgen. Tot leerares aan de Chr. Nijverheids school is inplaats van mej. H. G. v. d. Meulen. die per 1 Oct. naar Utrecht ver trekt, met ingang van dienzelfden datum benoemd mej. J. v. d. Ploeg te Amsterdam. 3inds het begin van den nieuwen cursus die vorige week aanving, is bovendien aais de school verbonden mej. C. Smit, voorheen werkzaam te Brunssum. In de vergadering van den R.K. L. en T. Bond deelde de voorzitter, de heer A. de Vos'mee, dat als gevolg van de gevoer de actie thans alle boeren uit Bodegraven en omgeving op 2 na zijn aangesloten bij den Bond. Levendige besprekingen werden gehouden, waarbij o.a. werd medegedeeld ciat de heer Joh. Vernooij, hoofd van de R.K. School in de Meije en landbouwondcr- wijzer weer iederen Dinsdag- en Vrijdag avond landbouwcuTsussen zal geven. Beslo ten wérd voortaan niet meer 's avonds, maar in de morgenuren te vergaderen, om ciat de avondvergaderingen zoo slecht wor den bezocht. BOSKOOP. Zondag 25 Sept., zal de Zondagsdienst worden waargenomen door dr. A. S. Kater, Telef. 38. Tijdens de werkzaamheden bij het op ruimen der versieringen in de Nieuw- straat, had onze plaatsgenoot B. het onge luk om van de ladder te vallen, waarbij hij zóó ongelukkig terecht kwam, dat hij een arm brak. DE KAAG. Ds. A. Verwaal neem! emeritaat. Zondag 2 Oct. a.s. 's nam. 2.30 uur hoopt ds. A. Verwaal, predikant der Ned. Hew. Gem. alhier, afscheid van zijn gemeente te nemen. Hoewel de 40 dienstjaren nog niet geheel vol zijn (n.l. 38 jaar), meent ds. Verwaal dat de tijd gekomen is plaats te maken voor jongeren, die er vele zijn. Schouwburg: N.V. Ned. Tooneel „Boefje" 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Foyer Stadsgehoorzaal: Feestelijke herden king 153-jarig bestaan M.S.G. Nam. 7 3'4 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9 Va—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3'.4 uur 's middags precies 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „Onverbreekbare banden". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4V6 en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam., Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „Jezebel". Londag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Artis ten-Ingang". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Onschuldig verdacht". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Thcater, Haarl.straai: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „De groote illusie". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag 17 t/m. Vrijdag 23 Sept. 1938 waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Ook bij de ^r- J- MEENK'S Zenu'wlioofd.pijnpoeders Vertcrijgibaar bij apothekers en drogisten. (Ingez. Med.) 76 NIEUWKOOP. Het voormalig gemeentehuis. De voorgevel van het voormalig ge meentehuis van 1628 is geheel in den middeleeuwschen styl teruggebracht, wat een keurig effect sorteert. N1EUWVEEN. Jaarvergadering R.K. Voetbalclub „Nic. Boys". De R.K. Voetbalclub „Nic Boys" hield in Café Lok. haar 4e jaarvergadering. De voorzitter de heer Th. Haakman opende. Door afwezigheid van den Secre taris konden geen Notulen geleeen worden. Van de ingekomen stukken was wel het voornaamste, de Indeeling van het le elf tal in het Goudsche District. Het Hoofd bestuur heeft dit beslist, doch het Bestuur aer NB. zal trachten het le elftal ook in het Leidsche te behouden. Het verslag van den Secretaris getuigde van een flinke opleving. Het verslag van den penningmeester gewaagde van een batig slot van f. 160.De boeken nage zien door de heeren Th. Vtnk en C. de Groot werden in orde bevonden. Pastoor Mol sprak een opwekkend woord tot do jongeren om de Katholieke sport hoog te houden. De voorzitter deelde mede, dat hij wenscht te bedanken als voorzitter, zoodat er een vacature ontstaat in het bestuur. Hij beval krachtig aan, den heer G. v. Vliet die gekozen werd. De aftr .bestuursleden, Th. Vink, W. de Boer en J v. Tol, werden bij accl. herkozen .De voorzitter deelde mede. dat het bestuur heeft gemeend om den secretaris L. v. Vliet, voorzitter te ma ken, voor wat betreft dageliiksche werk zaamheden. en dat het Eere-iid C. de Groot de leiding zal krijgen voor de vergaderin gen. Goedgekeurd. De heer Th. Haakman nam na deze goed keuring afscheid van het bestuur en de leden. HIJ wenschte de Nic. Boys nog vele goede jaren toe. Pastoor Mol sprak den scheidenden voor zitter hartelijk toe, en hoopte, dat de heer Haakman toch zijn belangstelling zal blij ven toonen, in de sportbeweging. Hij dank te hem voor alles, wat hij als voorzitter voor de vereeniging is geweest. De heer I. M. Schoorl stelde voor, om vanwege zijn verdiensten, den heer Haak man als eere-iid te benoemen. Onder da- vcerend applaus werd dit goedgekeurd. Hierna sloot de heer Haakman de ver gadering. Verkooping. In hotel Schreuder had de afslag plaats, ten overstaan van notaris jhr. G. J. Stoop, van een heerenhuis met erf en opstallen, eigendom van de erven D. N. Habermehl. Verleden week werd het ln bod gebracht op f.4000. Het werd afgemijnd op f. 200. Derhalve bracht het op de som van f. 4200. Eigenaar werd de heer P. C. Verkerk alhier. Tentoonstelling in Huize St. Ursula. Het ie voor Huize Ursula een drukke week! Gistermiddag bezochten wij de tentoon stelling, welke gehouden wordt ln de gym nastiekzaal. Daar was een groot aantal werkstukjes door de kinderen vervaardigd, tentoongesteld. Wij zagen fraaie handwer ken, figuurzaagwerk, vlechten van mand jes enz. De aardigste voorwerpen trof men er aan. en vol bewondering werden de voorwerpen bezichtigd. De tentoongestelde voorwerpen worden tegen matigen prijs verkocht, zoodat het materiaal betaald kan worden. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. J. Wijfje van Nieuwkoop: M. S. Hes van Bergen; M. Rodenburg van Idem: J. Schravenstijn van Nieuwer-Amstel; D. van Bekkem van Amsterdam. Vertrokken: D. Bruyne n. Amsterdam: W. G. v. d. Wansen naar Voorburg; M. F. Muiselaar n. Leur; D. v. d. Leiden n. Zeist; M. M. Grooten- boer n. idem; N. Akerboom n. Velsen; A. Th. de Kort n. Idem. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria, dochter van C. J. Bos en M. J. C. Verboom. Ondertrouwd; A. J. v. Dam en M. W. Kuipers. Dezer dagen werd door eenige jonge dames, een Bloempjescollecte gehouden, ten bate van „Herwonnen Levenskracht". De opbrengst bedraagt f. 25.90. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6