Uit de Omstreken LESDSCH DAGBLAD - Tweede Blad ViSSCKERIJ-BERICHTEN STADSNIEUWS LUCHTVAART WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Woensdagmarkt ..Mary'' IJm. 189. vangst 5 manden schel visch. 80 m. platvisch. 30 m. braadschelvlsch 100 m. wijting. 75 m. gul. 15 m. makreel. Totaal 355 m. en 100 st. stijve kabeljauw. ..Ewald". IJm. 48. vangst 90 m. schelvlsch, 200 m. braadschelvisch, 50 m. gul. 10 m. plat visch. 125 m. koolvisch, 15 m. varia. 110 m. makreel. Totaal 600 M. en 50 st. stijve kabel jauw. „Clasina Luther", IJm. .79. vangst 75 manden schelvisch. 295 m. braadsclKlvisch, 190 m. ma kreel. 5 m. platvisch. 5 m. varia. 65 m. gul en koolvisch. Totaal 635 m. en 75 st. stijve kabel jauw. ..Witte Zee". IJm. 167. vangst 170 m. schel visch, 540 m. braadschelvisch, 70 m. gul en kabeljauw: 10 m. platvisch; 40 m. radio; 100 m. makreel. 10 m. varia. Totaal 940 m. en 500 stuks stijve kabeljauw. IJMUIDEN, 20 Sept. VISCHPRIJZEN. Tarbot 92—70 ct. per KG.; Tong 140—104 et. per KG.; Heilbot 106—72 ct. per KG.; Griet f.28 —20 per 50 KG.; Groote schol f.24 idem; Mid del schol f.2423 idem; Zetschol f.2621 idem; Kleinschol f.186.70 idem; Schar f. 4.90—1.50 idem; Tongschar f.3020 idem; Groote schel visch f.26 idem; Middel schelvisch f.25 idem; Kleinmiddel schelvisch f.2112.50 idem; Kleine schelvisch f. 12.504.50 idem; Groote gul f 15.50 —13.50 idem; Wijting f. 4.30—2 idem; Makreel f. 12.507 idem; Versche haring f.3.651.90 idem; Kleinmiddel heek f.20 per 50 KG.; Ka beljauw f.73—37.50 per 125 KG.; Vleet f. 2.25 per stuk; Koolvisch f. 1.050.50 per stuk; Rog f. 1712.50 per koop. Aan den afslag 9 trawlers: IJm. 6 f.2610; IJm. 91 f.1750; IJm. 135 f.1320; IJm. 46 f.3370: IJm. 10 f.3200; IJm. 12 f.5130; IJm. 161 f.1790; IJm. 114 f.1850 ;IJm. 432 f.150. en 1 kotter: E. 142 f.1000. De IJm. 283 besomde f. 1850 voor pekel haring. VLAARDINGEN. 20 Sept. Aanvoer 475 kantjes. Maajesharing f. 9.70; Volle haring Zuid f9.8010.60; IJle haring Zuid f. 8.20—8.80. JAARBOEK DER RIJKSUNIVERSITEIT TE LEIDEN. Wij ontvingen het Jaarboek der Rijks universiteit te Leiden 1938 uitgave van H E. Stenfert Kroese's Uitgevers Mij. N.V. al hier. Het bevat o.a de gebruikelijke uitge breide gegevens betreffende de Leidsche Universiteit, een overzicht betreffende de gebeurtenissen in het Academiejaar 1937/38 alsmede een overzicht betreffende wetens waardigheden over de andere Universiteiten in Neder'and en Nederlandsch-Lnd'.ë. Een practisch en overzichtelijk boek werkje. voor ieder belanghebbende, in ver zorgde uitvoering. Geslaagd voor de cursus der R K. Tuinbouw-winterschool te Beverwijk, wel ke op Maandag 10 October aanvangt de heeren P. Alkemade te Noordwijk en L. Hoogenboom te Ter Aar. EXCURSIE NAAR VLAARDINGEN. Onder leiding van den secretaris den heer J. v. d. Linden en den penningmeester den heer J. Sloot maakten 65 echtgenooten van leden der Leidsche afd. van den Centr. Bond van Werkmeesters en ander opzichth. personeel een excursie naar de Levers zeep fabrieken te Vlaardingen. De tocht werd in auto's gemaakt. In de ontvangzaal der fabriek werd men ontvangen, waarna onder groote belang stelling het fabricageproces gevolgd werd. De secretaris de heer J. v. d. Linden dankte namens de excursisten voor den genotvollen dag. Via Hoek van Holland, het Westland en Den Haag werd de terug reis gemaakt. Het was een geslaagde dag! DE VLIEGTOCHT VAN IR. DE KOK. Naar wij vernemen, is het vertrek van de heeren ir. de Kok en Schmidt Crans per vlieg tuig naar Netierlandsch-Indië vastgesteld op Donderdagochtend a.s. om 8 uur van het vliegveld Ypenburg. De „Torenvalk" is vanochtend van het vlieg veld Tjililitan naar Nederland vertrokken. Het toestel vervoert 305 Kg. post. 12 Kg. pakket- post en 16 Kg. vracht. Voor tusschentrajecten zijn negen passagiers geboekt. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 761. BINNE.NLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Eon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,3 te Sodankyld. Laagste barometerstand 741.4 te Reykjavik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Zuid-Oosteiyke tot Zuid westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt tot be trokken. Waarschijnlijk tijdelijk regen ln het Zuidwesten. In het Noordoosten weinig of geen regen. Weinig verandering in temperatuur. REGENPROEF VAN DEN HEER AUG. VERAART. Gistermiddag had op het terrein van de Gemeentereiniging aan de Noorderstraat gedurende een uur een regenproef plaats van den heer Aug. Veraart te Rijswijk zulks met medewerking van den brandweer, door fijn verdeeld water onder hoogen druk ln de atmosfeer te spuiten. Volgens den heer Veraart worden zóódanige proefnemingen genomen oo terreinen met eTOote verdam pingscapaciteiten, bijna steeds door neer slag gevolgd. In een brochure getiteld .Re gen en Vrede" heeft de heer Veraart uit voerig uiteengezet, hoe het opwekken van veel regen, zijn Invloed kan doen gelden op het uitstellen van krijgsoperaties, hetgeen ook thans weer, ln dezen spannenden ttid, waarin de vraag „Oorlog of Vrede" op aller lippen ligt. van groote beteekents is. Van daar dan ook, dat hij thans weer in Sche- venlngen en omgeving regen tracht op te wekken, daar ons land buitengewoon gun stig is gelegen voor het beïnvloeden van de weersgesteldheid in geheel Europa. Indertijd is door ons uiteengezet hoe deze proefnemingen geschieden In hoeverre de gisteren te Scheveningen en in onze stad genomen proeven het door den heer Ver aart beoogde effect ditmaal opleveren, ver mogen wij niet te beoordeelen. Daar het weerbericht gisteren „weinig of geen regen" vermeldde, is het natuurlijk mogelijk dat indien Inderdaad hier of elders wèl regen valt. zulks het gevolg ls, van de proef nemingen van den heer Veraart. Een juist antwoord hierop te geven, ligt echter bui ten onze competentie. AALSMEER Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk, z. van J. Vreeken en D. Kroes; Maria WOhelmina d. v. F. H. Donicie en H. T. Albers; Pieter, z. v. A. Leegwater en L. van den Brom. Getrouwd: A. v. d. Zwaard. 35 j. en A. C. Linthout. 24 j.; R, N. Keessen. 23 j. en C. den Brceijen. 23 j.; W. Bogaards. 27 J. en E. Trom mel. 22 j. Overleden: C. van der Haven. 25 j., z. van C. van der Haven en M. G. Kaak. BENTHUIZEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Corrie, dochter v. Cornells Bastiaan van de Velde en Johanna Verkerk. Getrouwd: Cornells Paul, 22 J. en Maria van Leeuwen. 22 j. te Waddlnxveen. De collecte bij de inwijding van het vergroote Ned. Herv. kerkgebouw heeft ruim f. 121.opgebracht plus een biljet van f. 25.voor de armen. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Meyer en Co., Papelaan 106, Voorschoten Handel in tuin- en landbouwbenoodlgdhe- den en -machines, enz. Door uittreding van den beheerenden vennoot J. P. Meyer, is de vennootschap en commandite ontbonden met Ingang van 25 Juli 1938 Het bedrijf wordt voortgezet door W. Hölscher, als eenig eigenaar, onder den naam: Meyer en Co. Volmacht verleend aan: Chr. A. Holt- hulzen. IB. P.) Opheffing: Leidsche Specerijhandel, Leeuwerikstr. 10, Leiden. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie in het Noordwesten nam niet in diepte toe. Een langgerekte uitlooper passeerde gisteren Ierland en ligt thans over de Iersche Zee en Het Kanaal. Aan haar Oostzijde is het weer overal betrokken met regen, aan haar Westzijde is het weer opklarend, met zwakken, stijgenden luchtdruk. Een tweede uitlooper ligt over de Golf van BLscaye en reikt tot nabij de Azoren. Het Westelijke deel op den Oceaan is be dekt met een uitgebreid gebied van hoogen luchtdruk, dat reikt tot aan de kusten van Amerika. In Finland en in het Oostelijke Oost zeegebied hield de scheiding van den luchtdruk aan. Het passeeren van den depressle-uitlooper over Ierland gaf aldaar geen noemenswaardige afkoeling. In onze omgeving en in Frankrijk werd het iets koeler. In Dultschland heerscht, vooral in het Oosten mooi herfstweer. In de Alpen zijn de gebieden nog geheel zomersch, doch de be wolking is toegenomen. De stations langs de Noorsche kust en ln Zweden melden tempera turen ver boven normaal, enkele tot meer dan vijf graden. De regenval was zeer onregelmatig verdeeld en alleen lokaal groot. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Z.. 12 gr. C., bewolkt. Londen: Z.O., 13 gr. C., lichte regen. Berlijn: Z.O., 12 gr. C.. goed. Nice: N„ 18 gr. C„ mooi. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorin.: 14 gr. C. 157 gr. F.). 12 uur 's middags: 15i4 gr. C. (60 gr. P.). HOOG WATERT IJ HEN TE KATWIJK a. '/.Et Voor Woensdag. Voorm. te 1 uur 38 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. LICin OP VOOR FIETSERS e.a. Dinsdag: 19.36 njn. tot 6.12 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 20 Sept. op: 2 uur 17; onder 17 uur 0,6. Ten bate der stichting „Hoenderloo", waar sinds 1851 jongens worden opgevoed, wier aanleg of milieu een opvoeding bulten het ouderlijk gezin noodzakelijk maakt, wordt op Zaterdag 24 Sept. alhier een in zameling gehouden. Gistermiddag te half een ls in de Kolfmakerssteeg de ^-Jarige bloemist B. v. d. St.. wonende Nieuwe Rijn, met zijn rijwiel gevallen, waarbij hij de rechterpols brak. De E.HD. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis. Gistermiddag te 1.50 uur ls in de Pieterskerkstraat de li-jarige H. S„ wo nende in de Doelensteeg, van een ijswa- gen gevallen, waarbij hij aan het linker been werd gewond. De E.D.H. bracht hem naar het Acad. Ziekenhuis om verbonden te worden. Gistermiddag te 2.15 uur ls de 14-]. loopjongen S M.. wonende ln de Tollens straat, bij het klimmen over een hek bij de Pieterskerk daaraan blijven hangen, waarbij hij een vleeschwond aan het bo- vendijbeen opliep. Na voorlooplg in Apo theek Boekwijt te zijn verbonden is hij naar het Acad. Ziekenhuis gebracht. De 10-jarige I. V. heeft op het vei lingterrein aan den Zoeterwoudschen weg een trap van een paard gekregen, dat daar liep te grazen en door jongens ge plaagd was. Hij kreeg een wond in de zij de en ls ln het Acad. Ziekenhuis verbon den. Gistermiddag te 5.15 uur is de 50-J. E. T„ nachtwaker, wonende ln de Timor- straat, bij een heiwerk op het terrein van de in aanbouw zijnde huizen achter de Ballstraat, van een 1 M. hooge stelling op een houten heiblok gevallen. Zijn lin kerbeen is daarbij uit de kom geschoten en vermoedelijk gebroken. Hij ls door den E.H.D. naar het Acad. Ziekenhuis ge bracht. Gisteravond te 7.10 uur is op de Lan ge Mare het 5-jarig meisje N. G. J. die onvoorzichtig met een autoped reed aan gereden door een onbekend gebleven wiel rijder. Het kind viel en werd bloedend aan het linkerbeen gewond. De E.H.D. bracht haar naar het Acad. Ziekenhuis om ver bonden te worden. HAARLEMMERMEER. Burgerlijke Stand. Geboren: Dirk Jan. z. v. G. Roubos en L. Bakker; Antonia Gerarda Juliana, d. v. J. A. H. van den Bos en M. J. Huiskens; Nicolaas Jaco bus. z. van W. de Bakker en W. Duizer; Rachel Catriena Trijntje, d. v G. Roos en G. Donker; Pieter Anthonle, z. v. M. Hobo en J. I. Staal; Annigie. d. v. J. den Hollander en A. Krijgs man; Johanna Hubertina Maria. d. v. J. Th. H. Seuren en C. I. Schavemaker; Angenita Cornelia Aafje. d. v. N. R. L. Kooiman en C. Berrevoets; Gerarda Margaretha Maria. d. v. H A. de Groot en H. S. A. Meekel; Marigje Elizabeth, d. v. D. Veth. en E. Dekker. Ondertrouwd: Thomas de Klerk. 26 j. en Teuntje A. van Leeuwen, 25 j.; Johannes C. Kamp. 26 J. en Aagje van der Plas. 20 J.; Jaco bus Alewljn, 43 j. en Maartje C. Nel, 30 J.; Leen- dert van den Berg, 24 j. en Artje Hoogeveen, 25 j.; Willem Roodenburg. 27 j. en Johanna van der Vlugt. 22 j.; Klaas Ewit Kranenburg, 30 J. en Marie Mantel, 26 j.; Gerardus M. Lemmers, 25 j. en Barbera C. Dekker. 29 J. Getrouwd: Ciprianus E. J. Blauwhof f, 22 j. en Johanna van Leeuwen, 18 j.; Joannes M. Voort man, 26 J. en Gijsbertha A. Randsdorp, 21 j.; Theodorus J. Fransen, 23 j. en Antonia Flipphi. 24 j.; Lolke Wagenaar. 34 j. en Maria S. la Grand, 31 J.; Eise Weima, 31 j. en Dina G. Breijer, 19 j Hendricus van den Oudenrijn. 23 J. en Gerarda M. Slingerland, 22 j.; Johannes Korenwinder, 23 J. en Geertrulda Trommel, 23 j.; Jan van Strien. 27 J. en SJieuwke Blankert, 27 j.; Jan de Boer, 33 J. en Aafje van Geffen. 25 J. Overleden: Trijntje Alderden, 64 j. ,geh. met A. Schoenmaker; Cornells de Jong, 90 j.p wedr. van M. de Klerk. Loop der Bevolking. Gevestigd: Hendricus Thomas. Reigerstraat 15 Herre Zijlstra, Lijnderdijk 271; Jan Heersman. Venneperweg 436; Christiaan N. A. Nees. Schuil- hoevelaan 31; Johannes L. van Dijk, Havikstr. 9; Johannes Buninga, Havikstraat 34; Cornells v. Leeuwen. Koekoekslaan 61; Johannes P. A. Leenaars, IJweg 52; Wiebe Zoethout. Schiphol- weg 423; Johannes J. van As, Friedalaan 86; wed. Klaas de Vries geb. IJ. Reinhart, Frieda laan 100; Otto W. A. L. Buchmann. Friedalaan 98; Wed. J. Sernée, Spieringweg 438; Elisabeth Timmer. Dennelaan 63; Ralph de Veer, Schuil- hoevelaan 1; Adriaan Swinkels, Sloterweg 461; Adrianus Roelands, Eschdoornplein 5 Vertrokken: Cornells de Vries, naar Sassen - heim, Lindenlaan 21; Maaike Blom. n. Tietjerk- steradeel, Bergum 209; Herman Pen. n. Haar lem. Ged. Oude Gracht 111 rd; Wilhelmus M. Tolenaar. n. Nieuwer-Amstel. Amsterdamsche weg 479; Pieter Huysing, n. Amsterdam. Jan van Galenstr. 241 hs; Johannes den Boer, naar Aalsmeer, Oosteinderweg 12; Petrus Chr. van der Hefjde, n. Amsterdam. Bloemgracht 21 hs; Pieter Gaalswijk, n. Velsen, Trompstraat 153; Johan G. Schmidt, n. Amsterdam, van Hogen- dorpstr148 hs; Hermanus Kerkhof, n. Haarlem Zijlweg 155; Dirk J. Klein Hesselink. n. 'sGra- venhage, Beeklaan 71d; Bernardlna M. de Haas, n. Bloemendaal, Aerdenhout, Hout vaartkade 48' Johannes Ph. Linnekamp, n. Amsterdam, Fagel- straat 62 1 hg; Antonius M. D. van Os. naar Amsterdam, van Houweningenstr. 63. Motorongeluk. Gisteren had een hengelaar, die per motorrijwiel uit de Amstelstad naar Haar lemmermeer was gekomen om langs de Ringvaart zijn geluk te beproeven, nabij den Vijfhuizerweg terwijl hij bij het aanvaarden van de terugreis wilde weg rijden het ongeluk mis te stappen en onderstboven te slaan. Met een gebroken been werd de man opgenomen en per auto naar Amsterdam gebracht. Te ver uitgeweken. Een uit Amsterdam afkomstige auto reed gisteren nabij den Venneperweg in volle vaart den Ringdijk af. De bestuurder, de heer G. moest plotseling uitwijken voor een zwaar beladen wagen en maakte omdat hij vreesde ruimte te kort te ko men een zoo grooten zwenk, dat de auto in den slootkant reed en omsloeg. De chauffeur, die door de glasscherven van een gebroken ruit aan het hoofd en de handen verwond werd, wist zich spoe dig uit zijn benarde positie te bevrijden. Het beschadigde motorrijtuig werd met takels weder op den beganen grond ge bracht. Nieuwe buurtvereeniging. Op initiatief van eenige bewoners van den Aalsmeerderdijk en Leimuiderdijk werd besloten krachtige pogingen aan te wenden tot oprichting van een buurtver eeniging voor deze omgeving. Er werd reeds een voorloopig bestuur gekozen, ter wijl de te houden bijeenkomst, waarin tot de definitieve oprichting zal worden be sloten, spoedig is te verwachten. GROOTE BRAND IN BADHOEVEDORP. Het gebouwencomplex van de Badhoeve boerderij gedeeltelijk in de asch gelegd. Gisteravond klonken van de gemeente- werf te Hoofddorp de alarmsignalen voor een brand, die was uitgebroken op de door den heer Blesheuvel bewoonde Badhoeve boerderij, zoo niet de oudste dan t-och een der oudste boerderijen in Haarlemmermeer, waaraan het nabij Sloten in deze gemeente gestichte nieuwe Tuindorp zijn naam ont leent. Wijlen mr. J. P. Amersfoort, de twee de burgemeester van Haarlemmermeer, verhief de Badhoeve (zoo noemde hij de door hem in 1854 in de drooggemaakte Haarlemmermeer voor het beoogde doei gekochte gronden) tot een modelboerderij, die door vele vreemdelingen bezocht en be wonderd werd om de veelzijdige verbete ringen van het landbouwbedrijf en de voortreffelijke landbouwwerktuigen- De brand ontstond in de aan de Burg. Amersfoordtlaan gelegen timmermans werkplaats, in gebruik bij den heer Hop, man, die deel uitmaakt van het op de Bad hoeveboerderij staande gebouwencomplex en waarin een groote partij hout en andere artikelen geborgen waren. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat aan redden niei> meer te denken viel en het gebouw tot den grond toe afbrandde. De brandweer uit Badhocvedorp had inmiddels het blus- schingswerk zoo krachtig ter hand geno men. dat het in de onmiddellijke nabijheid staande huis, bewoond door den kapper Roos gespaard bleef. Een aangrenzende stal, die spoedig ook werd aangetast, brandde ook nagenoeg geheel uit. Een tweetal daarin zich bevindende kostbare paarden van het Circus Houche kon nog intijds in veiligheid worden gebracht. De. Hoofddorpsche brandweer was ook spoedig ter plaatse, doch van de timmermanszaak en den stal. die eigendom waren van de Amsterdamsche Rijtuigmaatschappij kon nagenoeg niets meer worden gered. Oorzaak onbekend. Verzekering dekt de schade. De belangstelling bij dezen brand was, zeer groot. Begrafenis van den heer C. C. van den Heuvel. Onder enorme belangstelling werd te één uur het stoffelijk overschot van den heer C. C. van de Heuvel opgenomen. Ge volgd door een 11-tal auto's ging het grafwaarts. Zeer vele belangstellenden schaarden zich rond de groeve. Het woord werd gevoerd door ds. L. E. Smllde te Nieuw Vennep en ds. Verkuyl. De oudste zoon de heer Chris van den Heuvel,A.R. 2e Kamerlid dankte voor de betoonde be langstelling. De heer A. Bax te Nieuwvennep, die in de plaats van wijlen den heer J. Troost door den voorzitter van het centraal stem bureau benoemd werd verklaard tot lid van den gemeenteraad van Haarlemmer meer, heeft deze benoeming aangenomen. KATWIJK AAN ZEE. Bij het heropenen van de scholen al hier is door het gemeentebestuur aan alle leerlingen der schoicn ter hand ges.eld, ter herinnering aan het veertigjarig regee- ringsjubileum van de Koningin, een jubi leum-herdenkingsschrift, waarvan ruim drieduizend exemplaren ter beschikking waren. Evenals verleden week door het Noor delijk dorpsgedeelte is nu door de Zuid door de Katwljksche Muziekver. U N.I. een muzikale rondgang gehouden ter verster king van de kaa der vereeniglng. In de tram is een oorbel met diamant gevonden; Inlichtingen daaromtrent zijn te bekomen bij den stationschef, den heer Hofkes alhier. LEIDSCHENDAM. Hooiberg in brand. Zondagavond omstreeks zes uur ontstond door onbekende oorzaak brand in den hooi berg van den landbouwer B. aa/n den Stom/pwijifcsdheweg. De brandweer, welke spoedig ter plaatse was, wist het vuur tot den berg te beperken en was het spoedig meester, waarna men tot het uithalen is overgegaan. Demonstratie Roode Kruis. Zaterdagmiddag had op !het emplace ment van de Ned. Spoorwegen een demon stratieve oefening plaats van de tramsport- colonne van de afdeeling Voorburg van het Ned. Roode Kruis, waaraan ook werd deel genomen door de afdeeling Leidschendam onder leiding van commandant L. Roos. Aian/wezig waren om. dr. Reyers, leider van de aid. Leidsöhendam, Generaal Zeeman e.a. Leider der oefening wias de adjudant van het Roode Kruis, de heer De Bruyn uit Den Haag. Allereerst werd gedemonstreerd het op hangen van de brancards met gewonden in een goederenwagen, daarop gaf de heer De Bruyn een uitvoerige toelichting over de brancard de Mboy genoemd naar den ge neraal van dezen naam. Gedurende de geheele oefening werd steeds gewezen op verschillende handgrepen enz. Te ongeveer 6 uur was de geheele oefe ning, welke een uitstekenden indruk maakte, weer achter den rug. Burgerlijke Stand. Bevallen: H. van der Ham. geb. Massarczyck, D. G. A. Kouwenhoven, geb. Kuiper. Z. W. Bleys. geb. Straver, Z. M. Zonneveld, geb. Wessel, D. N. J. Hanna, geb. Hak, Z. N. Doorduyn, geb. Besuyen, Z. Ondertrouwd: D. de Jong en J. RUnsburger J. C. Voskuil en M. A. van der Meer Th. C. Demeyer en C. J. P. Boonekamp. Getrouwd: H. Geistdorfer en A. E. M. Koe- dooder H. Th. Tielemans en J. G. M. van Leeuwen. Overleden: W. Olieman, geb. Van Dam. vr. 59 J. K. Prenen. geb. Jaarsveld, Vr. 84 J. A. Hubert, geb. Gieleh, Vr. 39 j. A. H. C. Schrijver, M 57 j. Raadsagenda. De raad komt Vrijdagavond om half acht uur in openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen; Ingeko men stukken; Voorstel tot het uitvoeren van eenige herstellingswerken in het raad huis; Benoeming twee leden in de com missie van voorbereiding voor de stichting van een nieuw raadhuis; Voorstel tot be schikbaarstelling van een schoollokaal voor een landbouwcursus; Voorstel tot ver lenging van den ontruimingstermijn van de onbewoonbaar verklaarde woning Meer- en Geerweg 13; Praeadvies inzake verzoek van M. G. Ammerlaan om verlenging van den ontruimings termijn der on bewoon ver klaarde woningen Viietweg 2 en 6: Voor stel tot wijziging van het ontwerp voor een gemeentewapen. Voorstel tot berging van straat- en huisvuil; Voorstel tot verkoop van het raadhuis der v.m. gemeente Veur; Verder voorkomende zaken. HEDEN. Gebouw „Amicitia": Lezing „Vrij spreken in het openbaar 8.30 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelieprediking, 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Marekerk: Wfjdingsdienst Nomateg, 81/4 uur nam. Den Haag. Ballstraat 28: Seance door mevr. Nering Bögei Vettall, 8 uur 45 nam. Woensdag. „De Burcht" (Jacobazaal)Alg. Verg. Ver. v. Oud-leerlingen v/h. Kon. Genootschap M.S.G. Nam. 8% uur. Oegstgeest (Irene): Verkooping t.b.v. Diaconie Ned. Herv. Gem. 10—12, 2—5 en 7—10 uur. Vrijdag. Schouwburg: N.V. Ned. Tooneel „Boefje'1 8 1/4 uur nam. Zaterdag. Foyer Stadsgehoorzaal: Feestelijke herden king 153-jarig bestaan M.S.G. Nam. 7 3/4 uur. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9% 11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr- 22). inenting tegen diphterle. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 'sVrhdags van 1012% en 26 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomerv&cantie ls het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 912 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f. 025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend ln Januari, November en Decem ber van 10—3 uur in Februari, Maart, April, Mei en October van 104 uur en ln Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen v.af 1 u. Entrée op Zon- en feest dagen bovengen, kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.16 Febr. 103 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags van l 0 Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.3012, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten, Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum f Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 14 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mlneraiogl* fGarenmarkt lc): Op werkdagen van 912 en 1%4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov, —16 Febr.) van 10—4 uur (16 Febr^l April en 1 Oct.—1 Nov.) van 105 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag t. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.: „100 mannen en één meisje". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag 2, 4% en 8 uur. Maandag en Dinsdag: „Snip en Snap". 7 en 9% uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nanL, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De stervende zwaan".. Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater. Steenstraat 39: 8.15 uur nam.! „De barones en de butler". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Koningstijger". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, HaarLstraafc: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Het leven van Emile Zola". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 17 t/m. Vrijdag 23 Sept. 1938 waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. Aanbieding eener Oorkonde. De Wandelsportver. Oranje Nassau te Den Haag, heeft Indertijd het plan gemaakt aan H.M. de Koningin ter gelegenheid van haar 40-jarlg regeeringsjubileum, een oorkonde aan te bieden. Thans nu het gereed ls gekomen, was de dag daar dat tot aanbieding kan wor den overgegaan. Het overbrengen ge- geschiedt geheel per estafette, waaraan verschillende vereenigingen haar mede werking verleenen. Oranje Nassau was hedenavond voor dit doel naar Leidschendam gemarcheerd, waar de afd<eeling van de Princevlag met de Christ. Wandelsport ver. Odilo de taak zou overnemen. Aan het viaduct Oosteinde had de Prin cevlag met de Christ. Wandelsportver. Odilo zich opgesteld, welke na aankomst van Oranje Nassau gezamenlijk naar het Sluisplein te Leidschendam marcheerden. Hier werd door den voorzitter van O^}" je Nassau, den heer Samwell, met enkele hartelijke woorden de koker overgereiKt aan de Princevlag versterkt met de cnr. Wandelsportver. Odilo. Deze groep mar cheerde direct af naar Zoetermeer waar ae koker met denzelfden eenvoud weer.]feir overgereikt aan de Oranje Garde welke tegelijkertijd de afmarsch onder nam naar Waddlnxveen, waar hy «c>u den burgemcster in ontvangst zal w den genomen. nmer- Dan gaat het verder naar Gouda, wo den, Harmeien, Utrecht, Apeldoorn. Voor het traject Waddlnxveen en vei der verleenen hun medewerking l.v.j. Trekvogels, Princevlag, W.N.S.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6