Uit de Rijnstreek [EIDS£H DACjIAD - Twoe^e Bisd Maantiag 19 September 1938 De strijd in het Verre Oosten VISSCHERIJ-BERICHTEN BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN MARKT In huize „St. Ursula" wordt a.s. Don derdag en Vrijdag een tentoonstelling ge houden van werkstukjes, welke dit jaar I door de kinderen zijn vervaardigd. ALPHEN. Het leggen van twee zinkers. De werkzaamheden betreffende het leg gen van een tweetal zinkers gistermorgen door den Rijn, nabij de Koekebakkerssteeg ten behoeve van de water- en lichtbedrij- ven, hadden een vlot verloop, zoodat de scheepvaart niet langer gestremd behoefde te worden dan men zich had voorgesteld. Van te voren had een baggermachine een geul gebaggerd, terwijl de zinkers reeds Zaterdagavond klaar lagen bevestigd onder een tweetal schepen, zoodat. toen deze fc>oven de geul waren gevaren men ze met behulp van een takel gemakkelijk kon laten zakken. Het werk werd uitgevoerd door den aannemer v. Duuren uit Har- dinxveld. In verband met het leggen van wijdere buizen ten behoeve van de waterleiding door de van Mandersloostraat zal deze straat morgen. Dinsdag en V/oensdag voor het verkeer worden gestremd. Het mond- en klauwzeer. Het aantal gevallen van mond- en klauw zeer breidt zich nog dag aan dag uit. Men ziet haast op elk landhek het bekende bil jet. Hoewel de melkopbrengst begrijpelijk hierdoor bijzonder wordt beïnvloed, schijnt het verloop niet kwaadaardig te zijn. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Hendrikus, z. van Jo hannes Nicolaas Bunnik en Cornelia v. Veen: Anthonia Adriana Dirkje, d. van Gerardus Cor nells Verheul en Adriana Clazina Spruit en- burg: Martha, d. van Jan Adriaan Basi en Dina Margaretha Erkelens; Anna Alida Maria. d. van Cornelis Hermanus Jozeph van Frankfoort en Elisabeth Johanna Redegeld: Karst. z. van Willem Boogaard en Anna Heinen; Gerda Hed- wig. d. van Matthys 'Oudhof en Dieuwke de Jong: Antje Johanna, d. van Dirk van Eijk en Geertruida Wijnanda Alphenaar. Ondertrouwd: Willem van Wageningen. 23 j. <won. te Hilversum» en Maartje van Niedek. 19 jaar: Willem Vermeul, 26 jaar en Neeltje Paulina Vonk. Getrouwd: Lambertus Visser. 23 jaar (won. te Boskoop» en Jenneke Uithol. 24 jaar: Cor nelis Theodorus de Hejj. 31 jaar en Klasina Ruiter. 23 jaar. Overleden: Dirkje Ouashoorn. 22 jaar (overl. te Leiden): Hendrikus Hubertus van Leeuwen, 28 jaar( overl. te Leiden). L4K>p der Bevolking. Gevestigd: Leendert van Nifterik. Steekter- weg 21; Arie Blanken en gez.. Vinkeouurt 17. Vertrokken: n. Schiedam. Jan Vermeerstraat Sa. Pietje Reijngoud, dienstbode. De opbrengst van de in de N.H. Kerk Julian astraat gehouden collecte ten bate van den Geref. Zendingsbond bedraagt ruim f. 133. Met ingang van heden zal de melk- Srijs in onze gemeente met 1 cent per ter worden verhoogd. Woensdag as. zal in onze gemeente de Jaar lij ksche herfst-aster-dag worden ge houden ten bate van de Chr. Wijkverple ging- Evenals het vorige jaar werd ook thans weer een tentoonstelling gehouden van de voorwerpen, die vervaardigd zijn op den cursus handenarbeid in het Nut onder lei ding van mevr. v. d. Kolk. waarvan wij reeds eerder een beschrijving gaven. De tentoonstelling mocht zich over een druk bezoek verheugen. Gelet op hetgeen men hier heeft weten te bereiken, zal voor den a.s. nieuwen cursus zeker wederom veel be langstelling 'bestaan. Het oude weggedeelte van den rijks straatweg aan Gouwsluis is thans afgezet door plaatsing van de bekende wit-rood geverfde borden. Deze borden zijn ge plaatst aan het begin van den nieuwen weg, wat voor het verkeer een duidelijke aanwijzing is. De belangstelling voor de nieuwe heftorenbrug is zeer groot. Vooral gisteren was het buitengewoon druk op den Gouwsluiseheweg, de gehee- len dag zag men honderden nieuwsgieri gen die een kijkje kwamen nemen. De Geref. Jeugdcentrale hield in het kerkgebouw aan de Ruij terstraat een pro paganda-avond onder leiding van ds. Bosch, terwijl als spreker optrad ds. Feen- stra uit Scheveningen die behandelde „Onze roeping" en in een duidelijk en uit voerig betoog schetste, hoe vooral de jeugd zich achter „Christus" moet scharen, die als overwinnaar zal zegevieren en de toe komst in handen heeft. Ten bate van het T.B.C. fonds in de grafische vakken werd Zaterdagmiddag door de Alphensche typograven een visch- wedstrijd gehouden in het Aarkanaal te gen hun collega's uit Gouda. De wedstrijd had een prettig verloop. Als prijzen waren kunstvoorwerpen uitgeloofd waarvan de meeslen door de bezoekers werden gewon nen. Fen der Gouwenaars wist niet minder dan 27 vissohen te vangen. Tot onderwijzer aan de Chr. School Hooftstraat is benoemd de heer J. van Beieren. ALKEMADE. Burgerlüke Stand. Geboren: Geertruida Simona, d. van C. A. van Beek en van A. Roeloffs; Johannes Eimeyicus Maria. z. van J. L. Koek en van A. M. Heems kerk; Leonardus Cornelis. z. van Th. H. Witte- man en van H. J. M. Hoogenboom; Petrus Maria Ignatius, z. van J. H. Klein en van A. M. Huig- sloot; Hermanus Gerardus Maria, z. van C. W. van der Zwet en van C. E. Klein; Arie, z. van A. Verboom en van P. Vis; Anna Cornelia Sophia d. van J .van der Mark en van J. Medema. B. en W. hebben aanbesteed het maken van een betonschoeiing op houten paal- fundeering nalbij de Boerenleenbank te Roe lof arends veen. Ingeschreven werd als volgt; Wed. C. Langhout te Ouce-Wetering f.975.—M. J. M. Jansen te Nieuwe-We- tering f. 1037.Gebrs. Jansen te Ri.it>- wetering f997.J. L. Zoet te Oude-We- tering f. 1040.en P. G. Buschman te Roelofarendsveen f. 1070.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Onze plaatsgenoot, de heer H. Groe nendijk Jz. is benoemd tot godsdienston derwijzer bij de Ned. Herv. Gem. van Scheveningen. De besmettelijke ziekte mond- en Idauwzeer breidt zich in deze gemeente steeds verder uit.. Op het einde van deze week waren reeds 75 gevallen geconsta teerd. BOSKOOP. Waardige inzet der Jubileumfeesten. De jubileumfeesten zijn hier Zaterdag avond ingezet door de harmonie „Con cordia". die een muzikale rondgang heeft gemaakt, door de versierde en verlichte straten en wegen. De muziek, omstuwd door een groote menschenmenigte bracht een langdurig bezoek aan de Nieuwstraat, de Biezen, Rozenlaan en Julianastraat. De verlichtingen en versieringen in ge noemde buurten, ziin schitterend geslaagd en geven aan het geheel een sprookjes achtig aanzien. Aan de Julianabrug, zijn terzijde van de eerepoort fonteinen aan gebracht, die door schijnwerpers verlicht een fantastisch beeld geven. Er heerschte den geheelen avond een feestelijke stemming. Vanavond is de harmonie „Excelsior" de gast van het comité van de bewoners der Burg. Colijnstraat. De route van den Kinderoptocht. De route van den kinderoptocht is als volgt: Raadhuisplein, Burg. Colijnstraat (retour), Bootstraat.. Zuidstraat. Koningin neweg. Znidkade, Julianastraat (retourl. Dorpstraat, Reyerskoop, Rozenlaan. Biezen Nieuwstraat. Dwars Nieuwstraat. Voorkade. Dorpstraat W.Z., waarna ontbinding op het Raadhuisplein. De heer H. Groenendijk Jr. alhier, is benoemd tot godsdienstonderwijzer bij de Ned. Herv. gemeente te Scheveningen. In de vacature van den heer D. Veer man, die als zoodanig had bedankt, is tot voorzitter van de Ver. voor Boskoopsche culturen benoemd de heer T. Wezelenburg. De prijs van de melk is te dezer plaatse met een cent per liter verhoogd en gebracht op 12 cent per liter. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. Vergiftiging bij 10 kinderen. In deze gemeente werd bij een tiental kinderen een geval van vergiftiging waar genomen. Bij nader onderzoek bleek dat deze kinderen 's middags postelein van den tuinman iL.l gegeten hadden. Deze postelein was gemest met kunst mest. die niet goed bleek te zijn. De kin deren hadden hooge koortsen en benauwd heden. Na twee dagen waren allen echter weer in staat de school te bezoeken. Ongelukkige val. De echtgenoote van den heer H. had het ongeluk op het pas gewreven zeil te vallen en brak daarbij op twee plaatsen het been. Voor behandeling is zij naar het Ac. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Muziekvereeniging „Kunst na Arbeid". Het was voor de muziekver. „Kunst na Arbeid" een ongewone repetitie-avond. Be halve de gewone leden waren aanwezig burgemeester Kwint, eere-voorz. der ver., en een paar leden van de commissie van toezicht. Nadat eenige nummers uitgevoerd waren, heette de voorz., de heer H. v. d. Berg. den eere-voorzitter en de andere heeren welkom en verblijdde zich er over, na een reorganisatie in het bestuur en ver betering in het samen komen, ook gevolg was kunnen geven aan verbetering en ver nieuwing van instrumenten. Een woord van dank werd gebracht aan de royale mede werking van B. en W. der gemeente en speciaal aan den heer Bos. die geen moeite gespaard heeft de benoodigde financieele regelingen te treffen. De voorz. verzocht den eere-voorz. het viertal nieuwe instru menten uit te reiken. De eere-voorz. ver heugde zich over het feit, dat het fanfare corps de zoo noodige verandering heeft ondergaan. Hij sprak over den ijver en de toewijding van den directeur, den heer v. d. Kaay en drong aan bij de leden op dege lijke studie, maar vooral op krachtige samenwerking, waardoor het corps een sieraad voor de gemeente kan worden en zeker dan op aller waardeering en mede werking kan rekenen. Op geestige wijze vewrd aan de leden de nieuwe instrumen ten uitgereikt. Voor „Kunst na Arbeid" was het een onvergetelijke avond! LEIMUIDEN. In deze gemeente zijn bijna alle vee stapels aangetast met het mond- en klauwzeer. Reeds zijn er gevallen met doo- delijken afloop. NIEUWVEEN. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Jongelui slaags geraakt. Gistermiddag had in onze gemeente een ernstige twist plaats, en wel tusschen eenige jongelui uit Ter Aar en de Kwakel. Er bestond nog een oude veete van het feest in Ter Aar. en dit geschil werd hier uitgevochten. De beide partijen ontmoet ten elkander. De eene noodigde de andere uit om van ce fiets te stappen en het nu maar eens uit te maken. Jammer genoeg kwam er ook een groot mes bij te pas. waardoor zekere P. uit de Kwakel vrij ernstig gewond werd in het dijbeen, hoewel de eigenaar van het mes, J. uit Ter Aar, verklaarde niet gestoken te hebben. De vechtpartij nam zulk een om vang aan, dat nog anderen aan de hand verwond werden. De gewonden werden naar dr. Nout gebracht die de wonden hechtte, waarna de getroffenen per auto naar huis vervoerden werden. Het mes en de andere voorwerpen waarmede gevoch ten was, werden door rijksveldwachter Udo in beslag genomen, terwiil de rest van deze twist wel in Den Haag uitgemaakt zal wor den. Zaterdagavond werd door de muziek- vereen. Vl.O.S. uit Mijdrecht een concert gegeven ten bate van de onlangs hier op gerichte muziekvereen. „Crescendo". Tij dens het concert werden speldjes te koop aangeboden: de opbrengst bedroeg f 43.50. Het concert is zeer geslaagd, onder leiding van den directeur, den heer Overbeeken uit Amsterdam, en trok veel belangstel lenden. TER AAR. Boerderij afgebrand. Vermoedelijk tengevolge van het spelen van kinderen met lucifers is de meer dan een eeuw oude boerderij van de fam. Kroft alhier een prooi der vlammen ge worden. Zaterdagmiddag ontdekte men brand in den hooiberg. Spoedig deelde het vuur zich mede aan de boerderij met rie ten dak. Doch het krachtig ingrijpen der brand weer werd voorkomen, dat ook de bedrijfs gebouwen en de belendende boerderijen werden aangetast. De inboedel kon groo- tendeels worden gered. Verzekering dekt de schade. Zonder twijfel heeft de brand weer, geholpen door vele hulpvaardige Korteraarders, hier laten zien wat zij waard is. Een nuttig initiatief. Met mevr. HogenJboom. de echtgenoote van den burgemeester, als presidente, heeft zicth een commissie gevormd met het plan ook in deze gemeente een cursus van de daartoe opgerichte „Stichting Huishoude lijke Voorlichting ten Plattelande" in het leven te roepen. De bedoeling is in het daartoe welwillend ter beschikking ge stelde veilingslokaal een 6-tal lessen te geven, waartoe gehuwde wouwen en doch ters boven de 20 jaar geheel gratis toeging hebben. De lessen worden in den namiddag gegeven en beoogen gezinnen met lagere in komens behulpzaam te zijn bij het met een voudige en goedkoope hulpmiddelen klaar maken van een voedzaam en smakelijk be reid middagmaal. Aanmelding voor deel name kan plaats hebben van 1924 Sep tember bij de leden van het comité, mevr. Hogenboom, Quartel, RijnsburgerKroon, van ZwietenSpierenburg en Dobbe. Burgerlüke Stand. Geboren: Cornelis, Z. van N. A. Hoogervorst en Th. M. Bakker Apolonia Joanna Cornelia, Dr. van C. A. Klein en W. M. A. Koeleman Philippus Johannes, Z. van A. Hoogervorst en C. M. M. van der Vlugt. Overleden: Hendrikus Bergman 85 j. Mar tina van Wetten, wed. J. v. d. Pijl, 80 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Maaike Pieternella Den Dekker van Rynsburg. Vertrokken: Neeltje Jansen naar Nieuw-Ven- nep Pietje van Roon naar Alphen aan den Rijn Laurentia Maria Sassen n. Den Haag. Jacobus Hendrika Dobbe n. Haarlem. Handelsavondschool van den Middenstand. Het schoolbestuur, bestaande uit de hee ren P. den Haan, W. Heins, D. Hoogendijk (Ontw.-Comm.). C. Valk, C. v. Vliet (afd. Kon. Ned. Midd.-Bond), R. Q. Stijnman en P. Otto (afd. R.K. midd.vereen. De Hanze) benoemde in haar jl. gehouden vergadering in overleg met den directeur der school tot leeraren de heeren A. W. v. d. Hoorn, onderw. te Lange raar en mr. Holtz, leeraar R.K. H.B.S. en M. W. Hoeks, cursusleeraar, beiden te Leiden, terwijl tevens besloten werd de lessen te doen aanvangen op Maandag 26 en Dinsdag 27 Sept. a.s. WADDINXVEEN De Nationale Wandelestafette. Zooals men weet ls een nationale wandel- estafette in voorbereiding, die uit vier dee- len van het land naar Apeldoorn zal optrek ken om H.M. de Koningin op plechtige wijze een oorkonde te overhandigen. De estafette uit het westelijk deel des lands iDen Haag) zal loopen via Waddlnxveen. De burgemees ter van deze gemeente hoopt hedenavond de oorkonde In ontvangst te nemen ten Raadhuize en die op morgen over te dragen aan de Oranjegarde van Waddinxveen voor verder transport naar Gouda, enz. De werkzaamheden aan den Kerkweg tusschen de Oranjelaan en de Kanaalstraat naderen haar voltooiing. De verbreeding van den rijweg en de aanleg van een trot toir is een zeer groote verbetering. Jammer dat niet reeds veel eerder daartoe is over gegaan. Naar wij vernemen hebben de eige naars van het slootje dat ten zuiden van den Kerkweg liep, spontane medewerking verleend. Het algemeen belang is daarmede zeer gebaat, tevens is het aanzien der ge meente daar ter plaatse er zeer mede ver hoogd. De Schoolkwestie. De bekende Waddinxveensche school kwestie zal voor den tweeden keer voor den Raad van State behandeld worden op 30 September aa. De leerlingen uit onze gemeente, die in Boskoop schoolgaan, zullen pas tot ge noemde scholen worden toegelaten wanneer ook in deze gemeente de scholen weer ge opend zijn. Door de Ver. „Veilig Verkeer" werd een verkeersexamen afgenomen. Van de leerlingen der Ohr. school aan de Kielkade werden er 40 geëxamineerd, waarvan er 33 slaagden. Aan den heer A. Kwaak werd door den Raad eervol ontslag verleend als opzichter van de stoombootsteiger aan de Zuidkade. Met ingang van 20 Sept. as. wordt al hier de melkprijs verhoogd van 11 op 12 ct. de liter; karnemelk en goornat behouden den prijs van 6 cent de liter. In de Ned. Herv. Kerk werd in de eer ste helft van September gecollecteerd voor de Diaconie f. 215.75 en voor de kerk f. 196.16 terwijl nog een gift van f. 10.werd ont vangen voor de Diaconie. WOUBRUGGE. Verhard wegdek. B. en W. hebben besloten een gedeelte van den Woubrugsche weg van een verhard wegdek te voorzien en daarna te asphaltee- ren. Het proefstuk, dat is aangelegd, blijkt aan de gestelde verwachting te voldoen. In verband met het waterpeil moet rekening worden gehouden met een ophooging, voor dat gedeelte dat als waterkeering dienst doet. Omdat dit te kostbaar blijkt, beperken B. en W. zich tot dat gedeelte, loopende vanaf de grens der gemeente tot de fabriek van de firma Bos en Zn. In verband met. het vertrek van den heer Zijderveld, hoofd der O.L. school, heb ben B. en W. tijdelijk als hoofd aangesteld de heer P. Sluiter van Zwammerdaan, zulks Buitengewone militaire uitgaven in Japan. De buitengewone begrooting der militaire uitgaven voor het loopende iaar zal in Ja pan een bedrag van meer dan 3 milliard yen bereiken en men gelooft, dat de mili taire uitgaven in de komende jaren dit bedrag nog te boven zullen gaan Een gedeelte dezer buitengewone credie- ten zal. naar men meent te weteri, aan de versterking van de luchtmacht worden gewijd. Tsjang Kai Sjek spoort de Chi- neezen in Mantsjoekwo tot opstand aan. Aan den vooravond van den zevenden verjaardag van het incident te Moekden. dat leidde tot de bezetting van Mantsjoerije door Japan, heeft maarschalk Tsjang Kai Sjek een oproei) gericht tot de in Mant sjoekwo wonende Chineezen. zich als één man te verheffen. De Japanners, aldus Tsjang Kai Sjek. zijn oo het oogenblik aan het eind van hun krachten. Ons uur ls ge komen. Ge moet u niet tevreden stellen met aanvallen te doen op Japansche munitie depots. vliegvelden en spoorwegen. Ge moet actief meedoen aan den strijd voor u zelf en voor China's vrijheid en onafhankelitk- heid. voor ten hoogste zes maanden. De Ouder-commissie dier school Ls voor nemens het vertrekkende hoofd te huldi gen; het afscheid zal plaats vinden op 23 September as. In het Gemeentehuis. ZOETERMEER. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. De voorzitter deelde mede, dat de weeg brug zal verplaatst worden aan den Hoorn op grond van den heer Muilwijk. Een verzoek van de bewoners der Sta tionsstraat om verbetering van de Sta- tionsstraaat werd doorgezonden naar de Prov. Waterstaat. Tot onderwijzer der O.L. School werd met alg. st. benoemd de heer L. Niemeier. Verkoop gemeentegrond in de Molen straat. Besloten werd den grond te ver- koopen aan de heeren Noordanus alhier en de fa. groen en Bregman te Benthuizen voor f. 2.50 per M2. Verzoek Chr. School om medewerking aanschaffing van rijwwleltegels. De voorzitter deelde mede, dat 30 tegels zijn aangevraagd a f. 2.15 per stuk !s f. 64.50 en stelde voor, medewerking te ver- leenen. waartoe werd besloten. Verkoop van een der oude brandspuiten en oude brandladder. De voorzitter deelde mede, dat verzocht is door J. v. Diemen voor f. 15 de oude spuit te mogen koopen, doch dat er een be- palng bij is, dat bruikbare slangen en kop pelingen aan de gemeente moeten komen. Aldus besloten. Herziening verordening inzake onder linge hulpverleening bij brand. De voorzitter deelde mede. dat de ver ordening ts herzien wat betreft de brand- kringen, doch dat de bedragen bij verlee ning niet veranderd zijn. Zonder discus sies werd met deze herziening accoord gegaan. Voorlooplge vaststelling rekening 1937 en goedkeuring begrooting 1939 van de Drinkwaterleiding „De Tien gemeenten". De voorzitter deelde mede. dat het vast rechttarief van de drinkwaterleiding met 15 cent ls verlaagd. De heer van Duinisveld juichte deze verlaging toe en gaf te kennen dat zooveel als mogelijk is, bezuinigd dient te worden op den technischen dienst. Ver volgens werd de rekening 1937 en de be grooting 1939. drinkwaterleiding goedge keurd. De heer Scheer deelde mede, dat in een vergadering van as. Woensdag door het schoolbestuur der Chr. School besloten zal v/orden den Raad te verzoeken medewer king te verleenen tot uitbreiding van de school door den bouw van enkele lokalen. Nu bestaat de vrees dat de Kerkeraad der Nod. Herv. Kerk ook met plannen zal ko men tot bouw van een Ned. Herv. School, waardoor deze uitbreiding misschien niet noodig zou zijn en de gemeente op kosten gejaagd wordt. Het spijt spr. ten zeerste dat niet definitief bekend is, of de school- bouw door den Kerkeraad doorgaat of niet. Spr. stelde voor, dat de Raad B. en W. opdraagt een bespreking met den Kerke raad te houden, met de bedoeling defi nitief te weten te komen wat hun plan is. De voorzitter zou ook graag een defini tieve oplossing weten en het spijt spr. dat de heer Lamens niet ter vergadering is, daar die misschien een indruk zou kun nen weergeven wat de Kerkeraad wil. Spr. is van meening dat het zeer moeilijk is een indruk te krijgen daar het hem al eerder ook niet gelukt is. Meermalen heb ik, aldus spr., met den voorzitter van den Kerkeraad gesproken doch nooit is het mij gelukt een goeden Indruk te krijgen. Spr. zal het voorstel In overweging nemen en hoopt dat de heer Scheer hiermede accoord gaat. De heer Scheer gaat hiermede accoord en zeide gehoord te hebben, dat in de Kerkeraad de bouw van de school met de allerkleinste meerderheid is aangenomen. De heer Scheer betuigde zijn sympathie wat betreft subsidie voor uitzending van zwakke kinderen doch geeft B. en W. in overweging of het mogelijk is aan zwakke kinderen In de school melk te verstrekken. De voorzitter zeide overweging toe. De heer v. d. Tas meende dat het goed is om een motor-brandspuit aan te schaffen. De voorzitter zeide dat hier wel geval len zijn waar een motor-brandspuit van nut zou kunnen zijn, doch dat er verschil lende plaatsen zijn als b.v. Molenstraat waar geen water genoeg uit de tochten te krijgen ls en alleen de waterleiding ge bruikt kan worden. Daarbij komt dat de kosten van een motorbrandspuit te hoog is naar gelang men hem zal gebruiken. Voor al op kleinere plaatsen komt het veel voor dat vooral ln den winter wanneer de spuit gebruikt moet worden dat de motor niet wil aanslaan. De brandweer is hier actief en in den regel spoedig aanwezig. De oude spuiten die er nog zijn zouden ook nog dienst kunnen doen en het is goed nog eens hiermede te oefenen. Na bespreking van nog enkele opmer kingen volgde sluiting. cr£MB 7550 eert weldaad voor Uw huid Doos20ct (ingez. Med.) GEBOREN; Jentlen Conradina Anna. d. van M. W. v. Zjjl en E. H. Ottes; Hein, z. van M. Krulder en J. Sira. ONDERTROUWD: L. A. v. Iterson jm. 27 J. en M. P. v. Weeren jd. 25 j.; A. Vermond jm. 23 j. en M. H. Nieuwen- huijsen jd. 18 j.; J. J. Crama Jm. 21 J. en J. C. v. Nieuwenhoven jd. 22 J.; C. Mulder wedr 54 i, en H. M. Hemmes jd. 53 j. OVERLEDEN: J. J. Houps m. 76 j.; F. v. Kouwenhove zn., 17 j.; J. Mark dr. 19 j.; H. W. Sampimom m. 38 jaar. VERWACHTE SCHEPEN. Thuisstoomende voor de Dinsdagmarkt; Erin IJm. 12 3000 m. haring en 65 kantjes steurharing. Voor de Woensdagmarkt: „Kwikker" IJm. 4, 90 m. schelvlsch, 250 m. braadschelvisch. 60 m. radio, 80 m. gul. ka beljauw en koolvisch, 60 m. makreel, 10 m. platvisch. 5 m. rog. Totaal 555 manden en 120 stuks stijve kabeljauw. Maria, IJm. 95, 9 kisten schelvisch, 25 kis ten gul. 66 k. kleine schol. 14 k. groote schol, 7 k. tarbot, 25 k. wijting, 4 k. hake. Totaal 150 kisten en 50 st. stijve kabeljauw. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN, 19 September. Tarbot f. 0.94—0.82; Tong f. 1.30—1.02; Heil bot f. 1.24—0.84 per kg.; Griet f.30—20; Zet- schol f.2019; Kleinschol f.189; Schar f.9— 3.80; Tongschar f.3322; Middel schelvisch f.3725; Kleinmiddel schelvisch f.21—10; Kleine schelvisch f.82.80; Groote gul f.18— 15; KI. gul f. 15.50—6; Wijting f. 4.50—2.40; Ma kreel f.124.50; Versche haring f. 3.701.25 per 50 kg.; Kabeljauw f.63—29 per 125 kg.; Vleet f.2.60—0.75; Leng f. 1.50—0.75; Koolvisch f. 1.10 0.16 per stuk; Rog f. 10.509 per koop. Maatjes f.9—7.90; Volle Zuid f.8.10; IJle Zand f.6—5.40. Aan den afslag 12 trawlers: IJm. 73 f.2190; IJm. 196 f.2040; IJm. 39 f.2400; IJm. 2 f.3360; IJm. 116 f.3890; IJm, 58 f.4110; IJm. 37 f.4850; IJm. 70 f.2070; IJm. 85 f.3110; IJm. 106 f.1850; IJm. 98 f.2920; IJm. 17 f.2950; 1 Deensche kotter G.G. 409 f.640; en 17 loggers: IJm. 204 f.210; IJm. 201 f.200; KW. 105 f.600; KW. 46 f.330: KW. 155 f.590, KW. 169 f.410, KW. 175 f.420, KW. 75 f.430, KW. 91 f.320, KW. 177 f.460, KW. 178 f.460. KW. 27 f.290, KW. 112 f.290, KW. 154 f360, KW. 125 f320, KW. 35 f710, KW. 59 f370. VLAARDINGEN, 19 September. Van de haringvlsscherU kwamen binnen: VL. 197 met 24 last; VL. 50 met 30 last; VL. 203 met 35 last en VL. 79 met 24 last. Maatjes f. 10.80—11.40; Volle Zuid f. 10.20— 10.70; Volle jong f.14; IJle Zuid f.8.50—8.90. Te IJmuiden kwamen binnen de KW. 2 met 21 last, KW. 38 met 36 last en IJm. 283 met 26 last. De vangsten van de beide Katwljksche schepen zijn naar Katwijk verscheept. Te Scheveningen kwamen 13 schepen met te zamen 334 last binnen. De berichten uit zee melden goede vis- scherij op de Grimsby-gronden. „Uw naam?" .Schol te!" ..Beroep?" AMSTERDAM. 19 Sept. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 301 Vette koelen, waarvan de prijzen waren: le kw. 72—78 ct; 2e kw. 60 —68 ct; 3e kw. 50—58 ct. per K.G.; 30 Melk en kalfkoeien; 63 Vette kalveren f. 200—270 per stuk; 2e kw. 5864 ct; 3e kw. 4454 ct. per K.G. levendgewicht; 76 Nuchtere kalveren f. 7—12 per stuk; 48 Schapen 1". 15—21 per stuk; Lammeren f. 1521 per stuk; 243 varkens: Vleeschvarkens wegende van 90—110 K.G.: Zwa Zware varkens 6465 ct; Vette varkens 60—61 ct. per K.G. slachtgewicht; 4 Paarden. Aange voerd 4 wagons geslachte runderen uit Dene marken. BOSKOOP. 17 Sept. 1938. Coöp. Vereen. „De Boskoopsche Veiling". Pechtold 3146 ct., Wendland 45—80, Hadley 50—80, Claudius Per- net 17—24, Brlarclif 26—35. Butterfly 22—26, Duisburg 21—28, Wilh. Kordes 30—40, Vierlan- den 41—57, Rosalandia 18—26, Florex 25—39. Phoebe 25-^0, Edith Helen 20—27. Aug. Noack 12—19, Else Poulsen 26—36, Gloria Mundi 30— 45. Ellen Poulsen 1824, Rosa Mundi 50—80. Queen Mary 2729, Chrysanten grootbloernig 10 st. 60—90. lde mtros 10 st. 14—26, Dahlia's 10 st. 6—9, Physalis Franchetti 10 st. 1015, Cle matis Durandi 1316, idem Prins Hendrik 51— 67 ct. ROTTERDAM. 19 September. Aanvoer totaal 1506; Vette runderen 446; Vette kalveren 226, Nuchtere kalveren 17; Schapen en lammeien 435; Varkens 372; Prijzen per K.G.' vette koeien le kw. 72 ct; 2e kw. 62 ct: 3e kw. 42—w ct; Vette ossen 70. 60, 44—54 ct; Vette kalveren 95, 85, 60—72 ct; Varkens (levend gewicht) oo. 55, 54 ct: Schapen 45. 35. 30 ct; Lammeren ou, 45. 40 ct; Prüzen per stuk: Schapen le f. 25, f. 20. f. 17; Lammeren f. 16, f. 13, f. 42

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8