tEIDSCH DAGBLAD - Tweeds Bisti Maaw's» 19 !ep!ert^r 19?" HONIG's KEUKENSTROOP^#**"^ Loop der Bevolking. Gevestigd: J. L. J. M. Langemeijer. Hoofd- ■traat 135; M. de Vos en gez.. Parallelweg 125; J. de Boer, Leidschestraat 157; M. Tonin, Hol straat 10; F. v. d. Lubbe, Havenstraat 6; D. G. VerwcU, Patrimonumpleln 36, M. Meijer. Sta tionsweg 8; J. Phlllppo, Leidschestraat 161; P C. Paardekooper, Stationsweg 250; A. Terpstra, Patrimoniumplein 36; A. P. J. Roozen, v. d. Endelaan 36, J. Faas. Leidschestraat 165. Vertrokken: G. J. Kerkhof en gez., n. Arn hem, Brederoostraat 2a; K. J. Dam. n. Haar lemmermeer, Lisserdijk 209; A. H. J. M. Kroone, n. Amsterdam, Paulus Potterstraat 5; C. J, L. van Til, n. Haarlem. Oranjeplein 4; J. M. v. d. Reep, n. Heemstede, Kcrklaan 125; Wed. A Jansen-Langelaan, n. Wassenaar, Rfjksstraatw. 316; A. M. Hoogmoed, n. Rotterdam, Franken- dael 125: G. van Huizen, n. Leeuwarden. Slot makerstraat 20. F. P. A. de Groot. n. Velsen, Santpoort, Middenduinerweg 4; A. J. de Boer. n. Weert, Missiehuls Paters v. d. H. Geest; J. H. Koenders en echtg., n. Amsterdam, Beu kenplein 131; P. A. van Tol en echtg., n. Lisse, Prinsessestraat; A. F. de Graaf, n. Bennebroek, Duinlaan 21; H. S. Hopman, n. Lelden. Rapen burg 66. Burgerlijke Stand. Geboren: Catharina Wilhelmina, d. van B. Snater en J. van Hooff; Magdalena. d. van C. van Zyverden en F. E. van der Meij; Gerardus Hendricus, z. van H. G. Duwel en A. M. Lem mers; Petrus Johannes, z. v^n J. van Rooden en M. P. Dekker; Petrus Ferdinand Albert, z. van C. L. Zwetsloot en E. M. Bosman; Helena, d. van J. Holleman en H. van Kooten. Ondertrouwd: G. Lamars cn J. M. van Maris; N. Bergshoeff en A. van Mourlk. Getrouwd: B. S. v. d. Steen en A. M. Hoog moed; A. Alders en K. J. Dam. Overleden: M. C. Ran. echtgenoote van G. H. Hermans, 59 jaar; A. M. Lemmers, echtgenoote van H. G. Duwel. 29 jaar Ook hier mond- en klauwzeer. Deee gemeente is lang vrij gebleven van mond- en klauwzeer onder het vee; in de afgeloopen week zijn echter twee gevallen aangegeven, waaronder een bij schapen, die op een voetbalveld liepen. De besmette dieren zijn van elders gekomen en hebben de ziekte ria»ar hder overgebracht. Kranige redster. Zaterdagmorgen viel een kind aan de Haven te water. Mej. Nel van Houweninge zag het van uit den winkel, sprong direct gekleed te water en mocht het genoegen smaken de ikleine drenkelinge van Vit jaar te redden. Een tuintjes wedstrijd. De af deeling der Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur heeft het plan ter gelegen heid van het a.s, 60-jarig bestaan een voor tuintjeswedstrijd te organiseeren. Van het gemeentebestuur is de toezegging verkregen om de plantsoenen etxra te verzorgen als de leden bollen beschikbaar stellen voor de beplanting. Aangehouden en ingesloten. Door de politie is een persoon aangehou den die sinds een jaar in het politieblad gesignaleerd stond. Hij is naar Haarlem overgebracht en in het Huis van Bewaring ingesloten. Gevonden voorwerpen. Aanwezig op het Politiebureau: petje, bruine ceintuur, snijkoek, portemonnaie, wollen sjaal, 2 sleutels. Uit een winkellade van een winkelier werd gisteren een bedrag van 6 a 7 gul den vermist. Op vermoeden van ladelich ting stelde de .politie een onderzoek in. LEIDSCHENDAM. Burgerlijke Stand. Bevallen: G. A. Kouwenhoven, geb. Kuiper. z.\ W. Bleys, geb. Straver, z. Getrouwd: J. C. Kouwenhoven en H. A. Kok. Ledenvergadering Mij. van Landbouw. In café het Wapen van Veur hield de afd. van de Hollandsche Mij. van Land bouw een druk bezochte ledenvergadering: niet minder dan 70 pet. van het ledental was aanwezig. De voorzitter de heer A. H. van den Akker Johzn. herdacht het overlijden van dr. lovink, en het 40-jarig regeerings- jubilenm van H. M. de Koningin. Nog steeds zijn de melkprijzen te laag, aldus spr., waarbij thans nog komt de slechte toestand van den veestapel. Goedgekeurd werden de rekening en ver antwoording van den penningmeester over 1937 en 1938. Over 1937 hebben de inkom sten bedragen f. 153, de uitgaven f. 171.26, zoodat er een nadeelig slot Is van f. 18.26; over 1938 bedroegen de Inkomsten f. 157, de uitgaven f. 109.90, zoodat er een voor- deelig slot is van f. 47.10. De controle commissie bestaande uit de heeren P. Keukenmeester en Hydra adviseerde tot goedkeuring dezer rekeningen. Herkozen werd tot bestuurslid de heer G. Olsthoorn en gekozen de heer J. van der Hout. Tot afgevaardigden naar de alg. verga dering van de landelijke vereeniging wer den gekozen de heeren A. H. van den Ak ker Johzn. en P. Mooyman. Een commissie, bestaande uit de heeren H. C. van den Akker, J. van der Hout en P. Keukenmeester benoemd teneinde zich op de hoogte te stellen van de verplichte T. B. C. bestrijding en tot taak hebbende om een vereeniging van minstens 20 personen voor te bereiden in verband met deze be strijding en de daaraan vastgekoppelde regeerlngsmaatregelen. Na rondvraag volgde sluiting. Het bestuur van de R.K. woningbouw- vereenigtng „St. Willibrordus" heeft het bouwen van steenen schuren, het maken van afscheidingen tusschen de tuinen aan het complex woningen St. Willibrordus- straat, St. Rafaëlstraat, St.. Jozefstraat al hier, gegund aan de laagste inschrijfster de firma N. Tetteroo en Zn. alhier voor f 12.800. Het aantal gevallen van mond- en klauwzeer is in een week gestegen van 170 op 242, terwijl verschillende dieren moes ten worden afgemaakt. Het aantal geval len is ruim 20 hooger dan twee jaar ge leden. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nieuwe brug bij het Veilingterein. De brug over de vaart bij het veilingter rein, is thans gearriveerd en op de wal- hoofden gelegd. Hierdoor is een kortere ver binding verkregen van het eene terrein met het aan de andere zijde der vaart gelegen terrein. Ook hebben tuinders en kooplieden thans een kortere verbinding gekregen met de kistenloods aan de overzijde. Een en ander is dus een goede verandering. Van een ln een gesloten scliuitenhuis gelegen motorboot van het St. Willifc<-ordus- college hebben cnbevoegderf de motor er uit meegenomen. Men, heeft hiervoor keting en slot moeten forceeren. Het sehui- tenhuis staat in vaarwater van het Missie college. uitmondende in de Vliet, die weer uitloopt in den Rijn en aan den anderen kant in het Additioneele kanaal. Men heeft hier dus voldoende gelegenheid om weg te komen. Bovendien is het daar erg eenzaam De dader(s) worden gezocht. LISSE. Toelatingsexamen Rijkstuinbouwschool. Voor het toelatingsexamen der Rijks tuinbouwschool alhier slaagden de heeren: G. A. J. Alkemade en A M. van Went te Noordwijk; J. H. C. v. Diest, J. Dreef, A. K. van Hoorn en A. J. v d. Voort te Sas- senheim; Ch. A. Duyn te Santpoort; D. C. van Egmond; J. Hylkema, A. C. Langelaan en F. Muller te Hillegonr. G. B. N. de Vroo- men te Lisse; R. J. H. Scholtens te De- vetner. Afgewezen 1 candidaat. Gevonden: Hondenriem, mantelcein tuur. regenpijpen, keeshond, twee sleutels, vulpen, bougie. Inl. bij de politie. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken zijn voor het tijdvak van 1 October 1933 tot 1 October 1939 aan de Rijkstuinbouwschool alhier weder be noemd tot leeraar de heer A. J. Borggreven te Haarlem en dr. D. de Vries te Amster dam en tot leerares mevr. A. J. C. Boo gaard te Haarlem. Aan het bestuur der vrouwelijke jeugdbeweging ,.De Graal" werd door B. en W. vergunning verleend tot het houden van een speldjesdag op 24 September. NOORDWIJK. De Wilhelminastraat viert feest. Het werkend comité, opgericht voor de verzorging van de straatversiering in de Wilhelminastraat tijdens de afgeloopen feestelijkheden heeft in de bollenschuur van den heer van Went een fees elijke ver gadering belegd, waarbij uit ieder gezin, wonend in deze straat twee personen waren uitgenoodigd. De schuur waarin de avond werd gegeven was te dien einde zeer gezel lig aangekleed met gordijnen, bloemen en palmen. De heer B. de Groot dankte de commissieleden, de heeren Th. v. Went en A. R O vervelde namens alle bewoners voor het vele werk. dat zii hebben verze\ waar na hun een warm applaus ten deel viel. De rekening en verantwoording werd afge legd door den heer Th. van Went en ein digde met een batig saldo van f. 49.68. Daarna wend een film vertoond, door den heer B. de Groot van de u.tgaansdagen der Noord wij ksche ouden van dagen in de jaren 1936—1937. Vervolgens werden de bezoekers vergast op pianospel van mej. de Lange, waarna verschillende personen e enige gees tige stukken voordroegen tot. groot genoe gen van de toeschouwers die onder het genot van eenige vrije consumptie weldra in de beste stemming verkeerden. De dames van Went en anderen hebben zich tijdens dezen avond zeer verdienstelijk gemaakt met de bediening. Na afwerking van het programma werd nog geruimen tijd in ge zellig samenzijn doorgebracht. Het was een bijisonder ges'aagde ayond.'Zij nog vermeld dat mej. de Lange bloemen werden aange boden voor haar zeer verdienstelijk piano spel. Aanbesteding. Namens den heer P. Plug te Noordwijk aan Zee is door den architect den heer Joh. de Kleer, een aanbesteding uitgeschreven voor het timmer- en metselwerk van drie woon huizen met bijgebouwen. De volgende inschrijvingen waren inge komen; firma Meijvogel. Katwijk, f. 14.360; J. Verloop f. 14.000; G. Verloop f. 13 475; fa. van Duijn en Vink f. 13.472; van Duijn. Katwijk, f. 12.650; K. Imthorn f. 12.400. Verkooping. Ten overstaan van notaris mr. C. Punt alhier zijn in het „Hof van Holland" open baar verkocht het woonhuis en bollen schuur aan de Schoolstraat 40 voor f.9520 aan P. v. d. Haak Hzn. (inzet f.7900); het woonhuis Los plaats weg no. 3 A voor f. 2600 aan N. B. Eijmen (inzet idem); het woon huis Van Limburg Stirumstraat no. 23 voor f335 aan H. Reekers (f. 325)het woonhuis Abr. van Royenstraat no. 3 voor f.750 aan J. Brants q.q. (inzet f. 700). Burgerlijke Stand. Geboren: Willy Henriet, d. van J. de Roock en E. L. H. de Vries Lodewfjk Pieter Maria, z. van P. Busscher en A. M. C. van der Vooren Henricus Johannes Maria, z. van G. H. Bou- huLs en M. H. van Leeuwen Wilhelmus Maarten, z. van M. Wfjnands en J. van Duijn Johanna Maria, d. van Th. F. de Coo en J. M. Kret Petrus Theodorus, z. van J. M. Kor- tekaas en E. A. de Haas. Ondertrouwd: G. Kozijn en M. Caspers A. Zwitzer en W. J. van Beveren T. Smit en L. Rozema J. E. H. Rutten en M. C. A. de Ruptér A. Meeuwenoord en J. A. van der Meer W. P. Augustinus en H. C. Meijer. Getrouwd: G. Th. Huiskamp en W. A. Wp- nands P. G. van den Berg en J. J. Schelvis H. G. Koelewpn en H. A. Ruigrok S. Waal en G. van Duin E. de Jong en H. C. T. Mulder N. A. Duinisveld en C. J. M. Ver- steege P. J. Klein en J. van Capelle C. Cramer en N. Tromp. Overleden: Christiaan Deurman, 66 j., geh. met M. Brouwer. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. G. Geerlings, bloemb.arb., van Noordwpkerhout Kerkstr. 110 naar Scheven.- straat 23 Wed. M. A. van Noppen geb. C. H. Achilles van Epe G. 2211 naar Piet Hein- straat 87 W. M. Hilgersom, db., van Voor hout, Hoofdstr. 64 naar Tramsteeg 8 Q. J. Vink. slagerskn., van Wassenaar. Plein 13 naar St. Jeroensweg 8 G. M. Hoogervorst db.. van Rotterdam Rochussenstr. 271b naar Vinken- laan 7 J. C. Smit, van Boxtel Duinendaal 12 naar Zandv.str. 16 C. J. van der Koop. 1.1. verpleegster, van Maasland Zuidbuurt B. 86 n. Zwarteweg 20 M. W. J. van Limburg. 1.1. verpleegster, van Huizen N.H.. Craailoosche- weg 116 naar Zwarteweg 20. Vertrokken: H. Penninx, portier, van Beet- hovenweg 2 naar Monte Carlo, Hotel des Colo nies W. M. Alkemade. hotelbed., van Hoofd straat 46 a naar Baarn, Pr. Hendrikpark Bad hotel S. L. Geest, kamermeisje, van Kon. Astridboulevard 23 naar Lengerich Duitschland No. 87 J. K. Oosterhoff geb. Sanders, van Javaweg 1 naar Leiden. Zeemanlaan 16 a G. van 't Riet. verpleegster, van Zwarteweg 20 naar Haarlem, Hasepaterslaan 24 J. van Kupk, 11. verpleegster, van Zwarteweg 20 naar den Haag. Marcellisstraat 17 N. Gepteman. db. van 's-Gravend. weg 1 a naar Wassenaar. Lange Kerkdam 17 A. Korbee, van H. ter Dupinstr. 13 naar Leiden, Gerecht 8 P. F. L. van der Zalm. van Rembrandtweg 6 naar St. j Michcls Gestel W. H. Stenfert Kroese, van j Gooweg 16 b naar Leiden, Mare 70 a P. C. j 6819 (Ingez. Med.) Kraak, verpleegster, van Zwarteweg 20 naar Arnhem, Diaconessenhuis G. Hazeleger, ver pleegster, van Zwarteweg 20 naar Helmond. Bakelscheweg 103 W. G. van der Horst, hulp i. d. huish.. van Kerkstr. 64 naar Rotterdam, Mathenesserlaan 64 O. Cescotti. db. van Nd. Bouleverd 11 naar Amsterdam, van Eegenstr. 88 E. de Jong. reiziger, van Schevcn.str. 12 naar Sassenheim, Menneweg H. C. Th. I de Jong geb. Mulder, van Scheven.str. 12 naar Sassenheim, Menneweg C. van den Hoo- I naard en fam.. bloemb.arb.. van Molenstr. 18 naar Noordwpkerhout, Hoogstraat 5 O. Th. I Jiraut geb. Brzezowsky. kokkin, v. Rcmbrandt- I weg 12 naar Venlo, Parade 55. Hotel Post. In den loop der maand Augustus 1938 werd aan de Rijkspostspaarbank op spaar bankboekjes ingelegd f. 23.184.76 en terug betaald f. 7.052 22; derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 16.132.54. Het aan'al nieuw uttzegeven boekjes bedroeg 11. NOORDWIJKERHOUT. Daar de aanvoer van groenten min der wordt, zal de veiling „De Eendracht" voorloopig driemaal per week veiling houden. Het bouwen van een bollenhuis voor ae firma v. Dijk, is na gehouden aanbe steding. opgedragen aan de firma de Groot en Kolkers. OEGSTGEEST. Loop der Bevolking. Gevestigd: P. M. Prosé. geb. LelivcH. Ch. de Bourbonlaan 6; J. Absjxvl. Endigceit; L. A. Gst.rr en gez., RijniTchtweg 1; W. P. v. d. Drift, Haarl. trekvaart 15: F. M. van Gent. Konin- ginnelaan 12; F. Koopmans, Haarl. trekvaart 10; J. I. v. Konijnenburg. Oranjelaan 32; Th. J. J. van Beek, Deutzstraat 2. C. A. Matray en gez., Warmonderweg 6; C. F. de Boer en gez., Boonstraat 3; T. M. Dik, Nassaulaan 24; P. Klopma, geb. Eldering en gez., Julianalaan 4b; W. Slingerland. Oranjelaan 22; A. Th. H. Man- houdt, Geversstraat 46; N. S. Meper. W. de Zwpgerlaan 5; J. M. Wesselink en vr.. L. de Colignylaan 5; E. G. Wesselink. id.; C. M. H. G. v. Bpsterbeld, Julianalaan 6; W. v. d. Hoek Leidschestraatweg 11; L. W. M. Hamm. War monderweg 8; A. M. Middag, Leidschestraatweg 11; M. J. Veldman, H. Morschweg 72; E. H. Broekstra en vr., L. v> Oud-Poelgeest 4; J. M. Boeré, De Kempenaerstraat 80; J. Bonda, Leidschestraatweg 9; M. A. P. v. d. Voort, Zout keet 4; A. A. van Oopen, Zandlaan 13; A. C. Lezwijn. Endegeest; A. D. W. J. Strotmann, Endegeest; J. S. v. tSaden, Endegeest; M. H. de Holl. Dorpsstraat 1; H. van Bockel. Regen- tesselaan 28; A. A. B. Portheine en vr.. L. de Colignylaan 34; F. M. Raeven, W. de Zwpger laan 2; H. C. de Haan, Geversstraat 46; J. A. Meper. geb. Gabry en gez.. W. de Zwijgerlaan 9; C. van Koetsveld. Oranjelaan 2. Vertrokken; M. Bökel, n. Oberhausen (D.V, M. P. van Epk, n. Rotterdam; S. M. Krol, n. Leiden. Hooigracht 15: J. Mulder, n. Montreux (Fr.»; M. A. Verhoog, n. Haarlem, Anslijnstraat 27; E. H. IJdo, n. Den Haag. L. van Meerder- voort 755; Raden Soedarsono, n. Leiden, Zoe- terw. Singel 89; P. van Noord. n. 's Bosch. Nieuwstraat; P. J. Smink, n. Meppel. Reest- singel 9; C. van Egmond en gez., n. Rpnsburg, Buitenw. 10; Tr. Ophof. geb. v. d. Vliet. n. Rot terdam, Mathenesserlaan 508; N. Rupgrok. n. Leiden, Pr. Wilhelminastraat 45; P. J. Trouw, n. Deventer, Radstakenweg 32; J. Lebbink, n. Amsterdam. Nw. Hoogstraat 3III; J. Oudwater en gez., n. Rpnsburg. Brouwerstraat 43; M. Bührmann. n. Hoogkarspel, Nw. weg B 4; W. E. Volwater, n. Voorschoten. Schoolstraat 18; Tr. Brunë. n. Leiden. De Sitterlaan 56a; L. de Grupter, geb. Scarrat, n. Amsterdam. Stadion- weg 96II; M. Vester. n. Leiden. Noordeinde 24; A. P. Versloot, n. Leiden. Breestraat 84; A. Nagtegaal. n. Katwpk, Mr. Fockstraat 23; A. W. Kattenbusch, n. Amsterdam. Prins Hendrik kade; S. van Duivenvoorde en gez., n. Rpns burg. Oegstgeesterweg 8; Gnem, n. Ned. Indië; A. E. Tieleman geb. de Jong, n. Wassenaar, St. v. 's Gravensandeweg 70; J. F. Kesscls en gez., n. Leiden, Lopsenstraat 18; M. M. Möller. n. Cu- lemborg, Maria Pensionaat; Tj. Weggen, n. Voorschoten, Rpndpk 5; J. Oudshoorn. n. Voor schoten. Rpndpk 5. Burgerlpkc Stand. Geboren: Elisabeth Hendrika Anna. d. van J. W. d'Hane en G. H. Gieske. Overleden: E. A. Lettinga geb. Poelman, 76 jaar; M. de Jong. 75 jaar. Ondertrouwd: B. H. Westerveld, 33 jaar en K. A. Visser, 28 Jaar (won. te Egmonda/Zee). Loop der Bevolking. Gevestigd: P. A. van Bommel, Zuilhoffstraat 14, van Haarlem C. A. B. van Amsterdam. Hoofdstraat 167, van Rotterdam K. Oost hoek. Hoofdstraat 109, van Heinkenszand C. Kaptepn, geb. De Kluyver, Westerstraat 2, v?n Rpnsburg M. Faas, geb. Riethoven, Pleta- nenlaan 15, van Rpnsburg C. de Vries en gezin, Lindelaan 21. van Haarlemmermeer. Vertrokken: C. M. van der Wepden, Klinken berg 7, naar 's-Hertogenbosch J. L. N. van Rcpsen, Hoofdstraat 335, naar Heem stede M. E. Q. Bruijnen. Hoofdstraat 266, naar Voorschoten J. P. du Croix en gezin. Molenstraat 15, naar Apeldoorn A. B. Baks, Rusthofflaan 53, naar Zwijndrecht L J. van Nobelen en gezin, van Heemstrastraat 35. naar Warmond A. Minderhoud. Menneweg 151, naar Dordrecht. Ten nadeele van den heer B.. wonende nabij den Warmonderdam. is een aantal gouden sieraden ontvreemd. Aangifte bij de politie volgde. Heden viert mejuffrouw J. M. de Boer, rus end verloskundige, haar 70sten verjaar dag. Met leedwezen vernamen velen dat haar gezondheidstoestand mejuffrouw de te onttrekken en dat zij zich op dien dag niet in deze gemeente gevond. Ondanks het feit dat door borden duidelpk is aangegeven dat de toegang tot het rijwielpad van de Wasbeekerlaan af verboden is en borden de richting naar Den Haag en Leiden aangeven, reed Zaterdagavond een wielrijder toch dat pad af. Spoedig reed hij tegen een over het pad gelegen brug. met het gevolg, dat hp bloe dend verwond en het rijwiel zoo goed als geheel vernield werd. Men rekene er dus op dergelijke obsta kels te kunnen tegenkomen. De prijs is met 1 cent verhoogd en gebracht op 12 cent per liter. Voor de verkiezing van ouderlingen der Geref. Kerk wegens aftreding van de heeren J. Wiepkema. P. Moolenaar, G. Zandbergen en B. v. Steensel is het vol gende dubbeltal opgemaakt: M. Benschop, J. Dekker, J. L. Heuseveldt, J. Hoekstra, K. Honders, J. de Jong, P. J. Vercouteren en Hendr. v. Zonneveld. Voor diaken, wegens aftreding van de heeren P. Vis en A. Frijlink Ls het dubbel tal: G. Moolenaar. P. Philippo, B. v. d. Sijs en A. v. Zonneveld. WARMOND. Loop der Bevolking Vertrokken: M. P. v. Eeden, n. Noordwpk; H. v. d. Sleet. n. Oegstgeest; D. J. v. Rijn. n. Maartensdijk; O. R. Lampo. n. Leiden; P. de Groot, n. Voorhout; A. E. Hoogewerf, n. Am sterdam; J. Zoutendpk, n. SaSSenheim; L. v. Seggelen. n. Leiden; L. P. Vester. n. Wester blokker; G. W. Lemmers, n. Honselerdpk; Ph. T. van der Heyden, n. Harenkarspel: P. C. Groenendijk, n. Nieuwer Amstel. Gevesteigd: Th. v. Nobeken. v. Leiden; A. Hekker, v. Leiden; J. Olyerhoek. v. Alkemade; C, M. Ganzevles. v. Alkemade; M. S. v. Dam, v Leiden; L. Ollesch, v. Leiden; M. Petri, v. Arnhem; J. Baak. v. 's Gravenhage; C. J. van Klink v. Alkemade; P. v. Nobelen. v. Voor schoten; M. P v. Eeden. v. Katwpk: J. C. Jansen, v. Uithoorn. RIJNSBURG. Burgerlpke Stand. Geboren: Jansje Levina, d. van H. v. d. Haak en J. Baars. Getrouwd: J. Cederhout jjn. 30 jaar en M. J. de Mooy, jd.. 27 jaar; A. Noort jm. 23 jaar en J. Hogewoning jd.. 18 jaar; A. L. Oudshoorn jm. 31 jaar en G. G. Bogaards jd. 28 jaar Ondertrouwd: G. Glasbergen jm. 27 Jaar en A. C. Bruring jd. 25 jaar; Joh. Jungerius jm., 33 jaar en J. Haasnoot jd. 28 jaar. Overleden: Pietje Verdouw, 79 jaar. De verbetering van de walkanten aan de Vliet is gegund aan den heer C. van Iterson. Woensdag 21 September a.s. te 2 uur nam. bestaat ten huize van den heer G. J. Rijkmans, arts alhier, gelegenheid tot kos- telooze inenting. Thans is van gemeentewege een aan vang gemaakt met de rioleering van den Buitenweg. VOORHOUT. Raadsagenda. De raad der gemeente vergadert Woens dagavond a.s. te 8 uur, ter behandeling van de volgende punten: 1. Opening; 2. Notulen der vergaderingen van 28 Juli en 6 September j.l.; 3. Ingeko men stukken: 4. Voorstel tot het aangaan eener kasgeldleening groot f. 15 000; 5. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe heffingsverordening hondenbelasting; 6. Voorstel tot verlaging der personeele be lasting voor biljarten; 7. Voorstel tot vast stelling eener nieuwe instructie voor den gemeente-opzichter; 8. Wijziging der ge meente begrootingen van 1937 en 1938, in verband met de raming werkloosheidslas ten; 9. Aanbieding rekening waterbedrijf, woningbedrijf en gemeentebegrooting over 1937; 10. Rondvraag en sluiting. Burgerlpke Stand. Geboren: Sebastianus Johannes Petrus, Z. v. Ch. C. Wessels en J. M. A. v. d. Berg. Overleden: Catharina van der Bent 76 j.. wed. van W. F. Lübbert. Tot volontairs ter gemeente-secretarie alhier zijn benoemd de heeren J. v. d. Hoe ven van Voorschoten en A. v. d. Aardweg van Haarlem. SASSENHEIM. De vluchtheuvels. De beide vluchtheuvels bp de Zuider- straat zullen verdwijnen. Er komt nu één vluchtheuvel tusschen de tramsporen. Het is de bedoeling de andere vlucht heuvels eveneens in dien geest te veran deren. Dit zal dan geschieden bp even- tueele vernieuwing der bestrating. Door bpen gestoken. In een onbewaakt oogenblik wist het lVi jarig zoontje van den heer C. v. d. Voort een hekje te openen en bij de bpenstand te komen, waar hp een korf omtrok. Het kind werd daarop door de bpen zóó hevig gestoken, dat het in ernstigen toe stand naar het St. Elisabethgesticht moest worden overgebracht. Burgerlpke Stand. Geboren: Clementine Maria Hendrika, D. v. L. P. van der Geest en C M. Ruiter Cor nelia Wilhelmina. D. van A. A. J. Koppers en M. W. Noordover Johannes Adrianus Cor nells. Z. van A. van Beest en M. C. Verdonk Maria Apolonia Helena. D. van M. H. van No belen en G. E. M. van Dijk. Ondertrouwd: J. H. M. Dofferhoff 26 j. en H. E. BeIJk 24 j. N. H. Dofferhoff 28 j. en G. J. BePk 25 j. W. J. van Biezen 26 j. en C. Tukker 21 j. Overleden: P. J. Meere 35 j., echtgenoot van M. Weterholt. VOORSCHOTEN. Beëindiging der vacanties. Heden zijn alle scholen wederom aanvangen, waarmede een einde is ge komen aan de verlengdte vacanties. maar bovenal aan de voorzorgsmaatregelen, die genomen moesten worden in ver band met een geval van kinderverlam ming. Hevige autobotsing. Op den Rijksstraatweg nabij de Haagsche Sdhouw had gisteravond omstreeks halfelt een ernstige autobotsimg plaats tusschen een auto komende uit Leiden en een auto ko mende uit de richting Wassenaar. De bot sing. die üéér hevig was, had plaats door dat de auto komende van Leiden, plotseling naar links uitweek. Belde auto's werden zwaar beschadigd en werden per kraanwa- gen naar Wassenaar weggesleept. Hierdoor ondervond het drukke verkeer een ernstige stagnatie, hetgeen door den chef der poli tie. den heer Vermeer uit Voorschoten, die spoedig per politiemotor ter plaatse was, geregeld werd. Deze stelde ook een onder zoek naar de schuldvraag in. Stratenaanleg ,,De Krim". Het gemeentebestuur heeft de uitvoering van de werkzaamheden, betreffende stra tenaanleg enz. „De Krim" opgedragen aan de heeren Gebr. A. en Joh. A. Schouls te Leiderdorp voor de som van f. 21.887. Gestoorde nachtrust. Op een avond, tusschen 9 en 10 uur, van één der laatste dagen van de vorige week heeft men ingebroken bij den heer L. aan den Leidsoheweg, alhier. De heer L. was. door bijzondere omstan digheden. vroeger naar bed gegaan dan gewoonlijk en in slaap geraakt, toen hij op dat tijdstip wakker schrok door gestommel op zijn trap en iemand naar boven hoorde komen. Toen hij zijn slaapkamerdeur opende, rende een man de trap af om door een opengebroken raam van een erker te verdwijnen. Voorbijgangers zagen een man wegren nen naar een auto, die een eind verder gereed stond en waarmede terstond in de richting Leiden werd vertrokken. Er werd niets vermist, terwijl de dader onbekend bleef. De raad is bijeengeroepen voor een vergadering op Woensdag 21 September a.s. 's avonds 8 uur. Tot opzichter-teekenaar bij de werken van de Genie te Arnhem is benoemd de lieer Til. M. Stikvoort, alhier, als tijd. op zichter ln dienst dezer gemeente. WASSENAAR. Holl. Maatschappij van Landbouw. In huize Den Deijll werd een ledenver gadering gehouden van de afd. Wassenaar der Holl. Mij. van Landbouw. Als afgevaar digden naar de Alg. Vergadering te Den Haag werden gekozen de heeren S. de Jong en M. Burger. Hen werd opgedragen het Hoofdbestuur te verzoeken de ophef fing van het systeem van kalverbeperking cn een vrije opfok sterk te bevorderen, in verband met de huidige internationale si tuatie en het heerschen van mond- en klauwzeer, waardoor de kwaliteit van de rundveestapel sterk vermindert. Een vrije opfok kan het mogelijk maken aan een eventueele vraag naar fokvee in de toekomst te voldoen. Het winterprogramma werd besproken. Gepoogd zal worden een cursus in voeding eii verpleging van het vee te organiseeren. Verder zal een praatavond en een lezing wor-den gehouden, resp. over veevoeding een veeziekte. In het hoofdbestuur zal door den voorzitter worden gesproken over het instellen van een commissie voor het nemen en het doen onderzoeken van mon sters veevoeder en kunstmeststoffen. Loop der Bevolking. Gevestigd: M. Ackermann. Bloemcamplaan 32 B. v. Balen Blanken. Bloemcamplaan 80 F. G. M. v. d. Berg. Kerkstraat 32 W. G. G. de Blauw. v. Z. v. Nijeveltstraat 308 Wed. B Roeleveld, geb. Blok en gezin. v. Z. v. Nfje- veltstr. 280 J. J. F. Brand, Wlttenburgerweg 6 D. C. van Deudekom, Molenstraat 2 H. B. R. Frieling en gezin. Burchtplein 7 J. M. W. Gennissen, Konijnenlaan 21 N. Geijteman, L. Kerkdam 7 M. A. Groen. L. Kerkdam 20 H. Hekking en gezin, L. Kerk dam 7 F. Hogedoorn. Rijksstraatweg 342c K. Hönscheid. Buurtweg 159 D. W. Hulshof, Twello, Kamp Waalsdorp W. Hh. G. Klaver- wijden. Eikenlaan 5 E. G. Klees, Waalsdor- perlaan 38 H. Kuijpers, Uark Oud-Wasse naar 1 M. M. A. Leek. Vijverweg 4 G. v. d. Meer, Zfjllaan 22 M. A. Mehring, Ama zonelaan 5 W. A. M. Melis. Prinsenweg 105 E. Missel. St. v. 's-Gravesandeweg 62 P. J. Missel en vrouw, St. v. 's-Gravesandeweg 62 H. Ch. Molenaar, Prinsenweg 11 F. R. L. Nauta en gezin. Kievietslaan 23 P. Poley. Kamp Waalsdorp H. Pollauf. Tulpweg 28 P. Poot. Hallekensstraat 35 J. W. Proest. Kievietslaan 23 Sainem, Burchtplein 7 Th. J. Sanders. Houtlaan 5 E. Schmitz, Van Calcarlaan 14 Wed. J. A. Buijs. geb. Van Schouwenburg, Hoflaan 28 A. Schuster, Buurtweg 63 K. F. Sparnaaij en vrouw, Hof laan 14 A. v. Sprang. Oostdorperweg 140 D. v. d. Stelt, Buurtweg 99 Wed. C. C. Tie leman. geb. De Jong en gezin. Storm van s-Gravesandelaan 70 J. Uyterllnde. Groot Haesebroekscheweg 37 W. L. Z. v. d. Vegte en gezin, Pr. Marielaan 13 M. E. C. Ver hoeven, Prinsenweg 2 J. M. Stikkelman, geb. Verkuijlen, v. Z. v. Nijeveltstraat 308 J. R. Voskuijl en vrouw, Hyacinthstraat 5 S. K. Vreeswijk en vrouw, Crocusstraat 30 J. H. S. Wijgerse, Kerkeboschlaan 2 C. J. v. Wüsse- lingh, St. van 's-Gravesandeweg 95 H. A. Wijma. v. Z. v. Nijeveltstraat 139. Vertrokken: A. J. Hoffman en kinderen naar Den Haag, Elandstraat 53 A. F. Naafs n. Leiden, Roodborststraat 38 H. Leih naar Dordrecht. Krispijnscheweg 183 J. C. Vogels naar Heemstede, Seminarie Hageveld L. Breidler naar Den Haag, L. van N. O.-Indië 201 K. Buwalda n. Ferwerderadeel. Jilsum 8 Q. J. Vink n. Noordwijk, St. Jeroensweg 8 M. Brocntrop n. Duitschland, Walstedde H. Schopf naar Den Haag. W. v. Outshoorn- straat 12 S A. Hooydonk n. Rotterdam, C. P. Tulestraat 220 K. Leonhardt n. Den Haag. Hogenhoucklaan 7 J. Tendeloo n. Den Haag. Heliotroopstraat 50 M. A. Schottee de Vres n. Naarden. Juliana weg 9 H. Szperlih naar Bochum (Did.) J. M. v. d. Graaff n. Den Haag, 3de Schoolbatterij, 2de reg. veld-art. Wed. H. M. van Nievelt geb. v. Renesse n. Den Haag, O. Schev.weg 21 A. Lang. vertrokken, onbekend waarheen E. E. M. C. H. Ktichel geb. v. d. Haar n. Ulm a/d. Donau J. J. Fr ijling naar Delft. Oude Delft 30 Q. A. Brouwer n. Bakel Missiehuis Christus Koning D. Knegt en gezin n. Apeldoorn. Jachtlaan 162 S. Turf boer n. Amsterdam. A. M. V. J- gebouw L. J. Dudart n. Ede. Bennekom, Huize „Noordereng", Edenscheweg St. Zell- hofer n. Arlesheim P. Jansen n. Voorscho ten, Schoolstraat 116 E. H. Kessels naar Amsterdam. Nieuwe Weegbreestr. 67 W. van Toen n. Den Haag, Schotenstraat 41 A. M. Kuyoers n. Nieuwenhage, Dorpstraat 31 M. Pich n. Graz C. G. van Bavel naar Den Haag. v, Neckstraat 29 A. J. Bervoets naar Oegstgeest, .Endegeest" R. Lagerwerf naar Breda. Kon. Mil. Ac. L. J. Kohn n. Den Haag. Van Kinsbergenstraat 130 A. Pieters n. Den Haag. Stalpaerstraat 68. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan Hendrik, Z. van J. H. Wester man en G. A. van Breda Kolff Anne Elise Marie Thérèse. D. van H. M. L. H. Sark en E. L. T. M. Wiegman Jacobus Cornells Jo hannes. Z. van J. van Haastrecht en W. M. Schroder Willibrordus Franciscus Maria. Z. van F. L. Roozen en G. M. M. von Weijhrother Cornelia Antoinetta Maria. D. van C. L. van Kuijen en M. J. Hendriks Jacoba Adriana Cornelia, D. van C. L. van Kuijen en M. J. Hendriks Cornells Johannes Anthonius, Z. van C. N. Suurenbroek en J. M. Kersten Elze Marie, D. van J. H. Stork en H. Vaan drager Bernardus Maria. Z. van B. C. v. d. Holst en E. J. Mesker. Overleden: Johannes van Veen 63 j.. echtge noot van C. Aanhaanen Jacoba den Dulk 56 j., echtgenoote van L. van den Oever Jo hannes Gerhard Bruijnsteen 70 j.. echtgenoot van C. M. E. Vonk. Ondertrouwd: J. H. Janssen en M. E. C. Ver hoeven W. C. Engelen en J. A. Bos. Gehuwd: A. M. Hobbel en E. R. Tuck C. J. Dongelmans en M. M. Pennaarts L. J. Raaphorst en J. B. van Dijk. ZEVENHOVEN. Geslaagd voor het diploma H. L. O. J. Rietkerk, alhier. Aan fa. J. A. Slingerland is gegund de levering van ijzerwerk, benoodigd voor de ïavenwerken te Terschelling, door fa. P. dc Pater te Waddinxveen. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7