LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Maandag 19 September 1938 Vrees rheuma... URODONAL SPREEKCEL VRAGENRUBRIEK bestrijdt rheumatiek. Uit de Omstreken LUCHTVAART predikbeurten. aalsmeer: AGENDA uAAS' piccalilli haarlemmermeer. hillegom. IIET PARKEEREN AAN DE STEENSTRAAT. Een abonné parkeerde Zaterdagavond j.l. zyn wagen op het parkeerterrein aan de Steenstraat, waarvoor hy de somma van f.0 25 betaalde. Bij terugkomst constateerde hy tot zyn groote ver bazing dat eenige personen bij zijn auto ston den en zelfs de ..bewaker" er in zat. HU verzocht den autoriteiten meer aandacht aan een derge- lUke bewaking te willen besteden. S. W. v. L. te L. - Damclub Leiden: secr. P. Olivier. Sieboldtstraat 35 en Leidsche Dam- vereeniging A. J. v. d. Lelie. Heinsiusstr. 10. Beiden spelen in Toonkunst. Nieuwe RUn te Leiden. D.CJL. op Woensdag en L.D.V. op Don derdag. Mej. L. te Z. In iedere schuur of loods waar men regen en wind buiten kan houden en waar de dieren half donker en rust kunnen hebben tusschen de maaltijden in. kan men zeer eenvoudige mesthokjes aanbrengen, die ongeveer 70 c.M. lang en 50 c.M. breed zyn. De voor- en zijkanten moeten gemaakt zyn van latten van 40 c.M. dikte, ook de vloer moet hieruit bestaan met behoorlijke tusschen- ruimte. opdat de mest er tusschen door kan val len. Deze vloertralies moeten natuurlijk van voorzijde naar achterwand looper». Tusschen de tralies (latten) aan de voorzyde moet zooveel tusschenruimte zyn, dat de vogels gemakkelijk hun kop er tusschen door kunnen steken om te eten uit de buiten opgehangen voert rog. Als mestvoeder wordt zoo goed als ultslui- tend meelstoffen gebruikt, als zachtvoeder ge- mengd. Gelyke deelen havermeel, boekweiten- i meel en fUn maïsmeel worden gemengd met karnemelk, zoodat een dikke pap wordt ver- i kregen, en dit laat men een paar uur staan voor het gegeven wordt. Door dit voer doet men een klein beetje zout en om den anderen dag een weinig fyngestooten houtskool. In voeder- troggen wordt het voeder toegediend en men geeft zooveel als in één keer achter elkaar wordt opgegeten. Daarna de trog weer schoon maken. Het voederen doet U 3 maal per dag. terwUl als drinken karnemelk wordt gegeven. Het mesten duurt ongeveer 3 weken en liefst neemt men hiervoor haantjes van 4 tot 6 maanden oud. De rheumatiek, die Uw ledematen plaagt, de vaak optredende pijnlijke steken,die U bijna een invalide maken, verder al die kleine ongemakken, waar rheuma toe kan leiden, zijn een alarm- teeken, dat Uw organisme te veel uri nezuur bevat. Ge kunt U doorlegen verweren door dagelijks Urodonal te nemen. Niettegenstaande het groote aantal schijnbaar óelijke middelen bleek Urodonal steeds het meest werk zame anti-rheumamiddel. Bij apothekers en drogisten De kinderverlamming. Cp advies van den inspecteur der Volks gezondheid voor Zuid-Holland heeft de burgemeester van Rotterdam het besluit genomen om de sluiting van scholen voor voorbereidend onderwijs en van de kinder- bcwaarplaatsen. welke tot en met 17 Sept. was bevolen, tot e»n nader te bepalen da tum te verlengen. Voor de scholen voor ge woon- en buitengewoon lager onderwijs is de sluiting niet verlengd, aan de laatst bedoelde scholen zal het onderwijs dus he den hervat worden. JEUGDIGE OVERMOED MET ONGELUK BEKOCHT. Twee knaucn omlaaggestort. Twee jeugdige knapen te Rotterdam, die zooals ieder kind, geen gevaar zagen, zijn Zaterdagmiddag de dupe geworden van hun natuurlijken drang naar klimpart'jen en avontuur, waardoor zij ernstig gekwetst in het ziekenhuis aan den Coolsingel moes ten worden oogenomen De negenjarige A v. d. Boogert klom op het Van Alkemadeplein. waar hij woont, op het dak en is vermoedelijk in de dakgoot uitgegleden, waardoor hij van een hoogte van twaalf meter in de Jan van Loons- laan neerstortte. Met crnst'ge kwetsuren werd de knaap naar het ziekenhuis ge bracht; men vreest voor zijn leven. De achtjarige M. Luurs. wonende aan het Vredenoordolein. klom aldaar in een boom en viel van het hoogste punl op straat. Met ernstige inwendige kneuzingen moest ook hij door den G G D. naar het ziekenhuis woTden vervoerd. „De Crt. aan de plaatselijke ambtsdragers ln de garnizoenen worden overgelaten Het in stituut der legerpredikanten, doch dan uitgebreid en dan hier en daar versterkt met de hulp van eenige reserve-veldpredi kers is het aangewezen orgaan Het kan naar het oordeel van adressant n et bevor derlijk zijn aan de opvoeding van onze dienstplichtigen in een Chr. nationalen geest, wanneer de kerkelijke gedeeldheid op het terrein der weermacht zou worden overgebracht, waardoor het gevoel 'inn. saamhoorigheid onder onze Weermacht in niet geringe mate afbreuk zou worden ge daan en de kerk ook allerminst zou zijn gediend. Dr. G. P. MARANG. Zaterdag 24 Sept. a.s. herdenkt dr. G P. Marang, Ned. Herv. predikant te Utrecht, den dag waarop hij zich voor 25 jaar aan deze gemeente verbond Dr. Marang werd in 1875 te Dordrecht geboren en werd aan vankelijk opgeleid tot onderwijzer. Slechts enkele jaren was hij als zoodanig werk zaam. Hij doorliep de hoogere klassen van het gymnasium en studeerde daarna aan dt Gem. Universiteit te Amsterdam en de Rijksuniversiteit te Utrecht. In 1906 deed hij doctoraal examen In datzelfde jaar aanvaardde hij te Midlum zijn ambt. In deze eerste gemeente voltooide hij zijn proefschrift van ,.De Zwiindrechtsche Nieuwlichters", op de verdediging waar van hij in 1909 promoveerde. In 1909 ver trok hij naar Meppel, om zich 24 Sept. 1913 aan zijn tegenwoordige gemeente te verbinden. 7542 (Ingez. Med.) WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 762. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteorbL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 767,1 te Budapest. Laagste barometerstand 739.3 te Reykjavik. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, in het Noorden tijdelijk wellicht toe nemende Zuidelijke tot Zuid-Westelijke wind. Half tot zwaar bewolkt of betrokken. Weinig of geen regen. Weinig verandering in tem peratuur. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt Sinds gisteravond voltrok zich in het Westen een groote verandering in de luchtdrukver- deeling. Een diepe Oceaandepressie kwam snel naderbij en deed in den nacht de barometers in Ierland snel dalen en den wind van Noord naar Zuid omgaan. De depressie, die in de laatste dagen zooveel regen gebracht heeft in Ierland en Schotland, trok naar het Noord-Oosten en vulde snel op. De laatste resten liggen nog in Zuid-Zweden, op de Noordzee en Engeland en geven daar nog betrokken en regenachtig weer. De gebieden van hoogen luchtdruk ln het Oosten en Zuid- Westen houden stand. In Finland en Noord- Scandinavië vormde zich een nieuw gebied van hoogen luchtdruk. De Oceaan-depressie strekt zich ver naar het Noorden uit en gaf reeds zware regen in het Zuidwesten van IJsland. Op het middengedeelte van den Oceaan is de luchtdrukverdeeling onregelmatig. Een mach tig gebied van hoogen luchtdruk strekt zich uit over het Westelijke deel. In Bretagne en langs de Fransche Kanaalkust viel gisteren matige regen, evenzoo in het Oosten van Engeland, vanwaar gistermorgen onweer gemeld werd. In Centraal-Europa. in de Alphen en in Oost- en Midden-Frankrijk heerscht mooi zomerweer, met hooge temperaturen. MOTOR VAN DIESELTREIN IN BRAND GEVLOGEN. G'stermiddag omstreeks half vijf is op het traject Eindhoven—Weert een der mo keren van den uit. drie wagons bestaanden dieseltrein Amsterdam—Maastricht ter hoogte van Maarheeze bij Weert in brand gevlogen. De bestuurder bemerkte dit bij tijds en bracht den trein tot stilstand. Men heeft den brand spoedig kunnen blusschen met in den trein aanwezige apparaten, waarna de wagon is losgekoppeld. De passagiers bewaarden hun kalmte en stapten onmiddellijk over in de andere twee wagons. De trein had slechts gerin ge vertraging. De beschadigde wagen is n$ar Weert vervoerd, waar deskundigen een onderzoek naar de oorzaak van den brand zullen instellen. VERDRONKEN. Omstreeks half zes is Zaterdagnamiddag in de Binckhorsthaven te Den Haag de tienjarige J. J. Th. R.. wonende aan de NoordpoldeTkade aldaar, te water geraakt en verdronken. De knaap was daar met een vriendje aan het wandelen en had zich ondanks de waarschuwing van zijn kame raad te dicht aan den waterkant begeven met het gevolg dat hij in de haven viel. Een voorbijganger trachtte zoo spoedig mo gelijk den jeugdigen drenkeling te red den, doch zakte daarbij zelf in den modder weg en moest zijn poging opgeven, terwijl hijzelf met moeite door een anderen voor bijganger op het droge kon worden getrok ken. Eerst na een half uur dreggen geluk te het den knaap uit het water te halen. Een dokter uit VooTburg heeft met assis tentie van een agent van politie nog gerui- men tijd kunstmatige ademhaling op den jongen toegepast, doch de levensgeesten konden niet meer worden opgewekt. VOOR WOENSDAG. Alphen Chr. Ger. Kerk, van Reedestraat: ds. v. Brummen van Driebergen nm. halfacht. Boskoop Ger. Gem.; ds. Heykoop van Utrecht, n.m. half acht. NED. HERV. KERK. Bedankt voor Borssele ds. J. G. Panhuyse te Aagtekerke. CHR GER. KERK. Tweetal te Nleuwpoort: ds. A. Gruppen te Eindhoven en A. Zwiep te IJmulden. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 9 gr. C. (48 gr. P.). 12 uur 'smiddags; 14 gr. C. (57 gr. F.). HOOG WATERT1'l»EN 16 KATWIJK a. 7.F.T Voor Dinsdag. Voorm. te 12 u. 39 min.; nam. te 1 u. 02 m. WATERTEMPERATUUR. Zweminriehting „Poelmeer". 's Middags 12 uur17 gr. C. Lirm OP VOOR FIETSERS e.a Maandag: 7 38 nam. tot 6.11 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 19 Sept.; op Ou. 59; onder: 16 u. 33. NAAR KERKSPLITSING? De kerkeraad van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage-West heeft een commissie benoemd bestaande uit twee predikanten, diie ouderlingen en twee diakenen om hem van advies te dienen over de mogelijkheid van event, kerksplitsing. De massaliteit van de Geref. Kerk van 's-Gravenhage werd reeds eerder gebroken doordat met ingang van 1 Jan 1935 de on gedeelde kerk werd gesplitst in een Geref. Kerk van den Haag-Oost die thans vier predikanten telt en een Geref. Kerk van den Haag-West die vijf voorgangers heeft. Daarnaast werd enkele Jaren geleden ln den Haag-Zuid eveneens een Geref Kerk geïnstitueerd die een eigen predikant heeft. Voorts behoort de geheele vruchtenbuurt tot de Geref. Kerk van Loosduinen die thans twee predikanten heeft, terwijl het Statenkwartier tot Schevenlngen behoort waar de Geref. Kerk vijf predikantsplaat sen heeft. DE GEESTELIJKE VERZORGING DER WEERMACHT. Naar wij vernemen heeft de Algemeene Synodale Commissie der Ned Herv. Kerk een adres gezonden aan den Minister van Defensie waarin zij er op wijst dat het h i. dringend noodzakelijk is met het oog op de uitbreiding der weermacht het aantal legerpred'kanten uit te breiden. Adressant wijst er op dat de vacature ontstaan door het overlijden van ds. J. H Buys van Dug- teren nog altijd open is en dat uitbreiding van het aantal Herv. functionarissen in het belang van de geestelijke verzorging der Prot. militairen moet worden geacht. Naar het gevoelen van adressant kan de arbeid der geestelijke verzorging niet zonder meer Vliegbooten voor de Indische marine. Driemotorige zeeverkenners, die tevens als bommenwerper dienst kunnen doen. Toestellen met een lengte van 22 en een breedte van 27 meter (Van onzen specialen verslaggever). Vliegbooten voor de Indische Marine! In het begin van dit jaar werd bekend, dat de Fransche Dornierfabrieken, spe ciaal voor de Nederlandsche Regeering. een type hadden ontworpen de Do. 24K waarvan een groote serie in Friendrichs- hafen was besteld. Tegelijk bleek toen. dat de Nederlandsche Regeering echter ook in ons land een groote order had geplaatst. De N.V. Aviolanda, te Papendrecht en de Koninklijke Maatschappij „De Schelde", te Vlissingen, kregen samen een order voor 18 van deZe vliegbooten. terwijl Aviolanda tevens opdracht kreeg elke door Duitsch- land afgeleverde machine naar Indië te verzenden. Zeeverkenner, annex bommenwerper.... Zoodra de directeur van Aviolanda, de heer P. A. van de Velde, met wien wij een rondgang door het in straf tempo draaien de bedrijf maakten, de deur van de groote werkplaats opende, eischten de reusachtige I vliegbooten, 22 meter- lang en van vleugel- top tot vleugeltop gemeten 27 meter breed, de aandacht op. Het betrof hier 2 door 1 Duitschland geleverde booten, bijna ge reed voor den verren zeetocht naar In- dlë. En ofschoon de, voor den order van den Nederlandschen Minister van Defensie uitgebreide werkplaats zeer, zeer groot is, de achterin opgestelde gevaarten, waar rondom heen het lied van den arbeid weer klinkt, domineerden toch. In voortreffelijke samenwerking met „De Schelde," waar de vleugels met de 3 Cy clone Wright-motoren vervaardigd wor den, is Aviolanda thans in vol bedrijf, zoo dat men geen kans loopt de eerste zeever kenner, annex bommenwerper, niet ln het begin van het volgende jaar te kunnen afleveren. Het lied van den arbeid klinkt in de werk plaatsen, de magazijnen, de timmer- en schllderloodsen en in de controle-afdee- llng, waar al het aan te wenden materiaal een uiterst scherpe keuring heeft te door staan. Honderden handen werken hier, ln Papendrecht, onder den rook van Dor drecht, aan de vliegbooten voor de Indi sche defensie, vervaardigen de onderdee- len, die geen duizendste millimeter van de teekeningen mogen afwijken. Hoe scherp turen tallooze oogen op de uiterst fijne werkjes, die eenmaal gereed, eerst nóg een controle-afdeeltng moet passeeren waar een bijzonder scherpe en nauwkeurige nameting geschiedt, alvorens ook werkelijk aangewend te kunnen wor den. Bij Aviolanda heeft de afdeellng metaal bouw thans een groote vlucht genomen, mede dank zij deze order. En men brengt hier de nieuwste vindingen in de practijk, zooals b.v. het tegengaan van oxydatie. Vroeger werd een vliegtuig geverfd, ten einde den invloed van vocht zooveel mo gelijk te verkleinen. Naarstig werd naar geschikte verfsoorten gezocht, maar het euvel van onvoldoend hechten kreeg men niet onder de knie. Amerika, dat al zoo veel nieuws op het gebied van vliegtuig bouw presteerde, loste dit vraagstuk ech ter ook op. Het procédé mag natuurlijk niet verklapt worden, maar de naam, anodysatie van duraluminlum, zegt al eenigszlns in welke richting gezocht moet worden. Volgens dit proces krijgen alle daarvoor ln aanmerking komende vlieg- tuigonderdeelen een beschermend laagje, waarbij men bovendien het voordeel heeft, dat na het proces de oppervlakte der be handelde onderdeelen veel en veel glad der is dan niet behandelde. Twintig duizend teekeningen moeten vervaardigd worden voor men aan kan vangen met den bouw van een vliegboot, welke door de groote actieradius (enkele duizenden kilometers) de defensieve waar de van de Indische luchtvloot in zoo hoo ge mate opvoert. Want wanneer alle vlieg booten. bij Aviolanda werkt men thans aan drie toestellen tegelijk, in Indië zijn, 1 zullen deze daar stellig als een groote, zeer groote aanwinst worden beschouwd. Zonder twijfel mag gezegd worden, dat door het besluit van de Nederlandsche Regeering om vliegbooten van het Do. 24K type aan te koopen, onze Marine een luchtwapen rijker is geworden en wordt dat groote waarde heeft, vooral door het feit, dat met deze vliegtuigen zeer groote afstanden overbrugd kunnen worden. Vliegbooten voor öe Nederlandsche Ma- irine ln Nederland gebouwd...Het is van De Snijbloemenhandcl. Gedurende de afgeloopen week is aan de veilingen van snijbloemen in deze ge meente de toestand, waarin de handel ver keerde over het algemeen ongunstig ge weest. De vraag naar bloemen, zoowel voor het binnen- als buitenland was zeer ge ring en onmiskenbaar heeft de zeer on zekere internationale toestand hierbij in meerdere of mindere mate zijn stempel ook op de bloemenmarkten gedrukt. Het ligt voor de band. dat waar de handel veel al aan den lustcloozen kant was en het aanbod van verschillende producten een grooten omvang had aangenomen, de prij zen bijna zond°r uitzondering voor den kweeker zeer teleurstellend waren. Een enkel mooi partijtje rozen van een bepaal de variëteit bracht het nog wel eens tot I pl.m. 6 ct. per stuk. doch op de massa van deze bloemen beteekende dit weinig. Niet beter was het gesteld met de Am. Anjers; voor de beste van weinig voorkomende soorten werd van 57 ct. betaald, doch de gewone, o.m. de Soectrum, noteerde pl.m. 2 ct., terwijl van dit product in afwijkende kwaliteit bovendien nog veel onverkocht bleef. Ook wat de Jap. Lelies betreft, was de geldelijke opbrengst teleurstellend: voor de beste kelken werd van 4—5'/; ct. per st. betaald Het is nu volop in het seizoen van de Chrysanten; massa's groot- en klein- bloemi~e komen dagelijks ter veiling. Ook deze bloemen hadden veelal weinig waar de; voor eerste kwaliteit rayonanten werd van 5—9 en voor pullings van 712 cent betaald. De kleinbloemiee noteerden even eens lage prijzen. Dahlia's, zinnia's enz., bii groote hoeveelheden aangeboden, wa ren gedeeltelilk onverkoopbaar. Wat nog van deze producten afzet kon vinden, bracht veelal heel geringe prijzen op Van bouvardla's was veel aanbod, waarvan de gekleurde meer dan de witte de belang stelling van den handel hadden; de ge kleurde takjes van goede kwaliteit werden tot pl.m. 5'/s cent per stuk betaald, terwijl de witte tot 3'/i cent oobrachten. Mooie clematis-bloemen noteerden tot 14 cent per stuk, plumosus-snijgroen tot 28 cent per 10 ranken. Aan de veilingen van potbloemen en potplanten was de stemming van den han del al evenmin opgewekt, waardoor voor de meeste producten eveneens matige prijzen betaald werden. Groote hoeveelheden bloeiende begonia's en cyclamen worden nu aangeboden, ter wijl van campanula's en gloxinia's weinig meer ter veiling komt. De mooiste be gonia's noteerden tot pl.m. f. 1. de cycla men tot 95 cent. De primula abc. werd van 1522, de sedum van 1018, de tra- dexantla's van 1012. de bloelende heide van 1824, de matrlcaria's van 68 cent cn de bromelia's van f. 0.80110 ver handeld De Anjerkeuring. Op Dinsdag 20 September as, wordt in het veillngsgebouw ..Bloemenlust" te Oost einde de jaarlijksche keuring van Ameri- kaansche Anjers gehouden, georganiseerd door de afdeeling der Kon. Ned Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde. Vorig jaar werd deze keuring, om wissel- prijzen. voor het eerst gehouden in „De Oude Veiling". Oo den laatsten dag van het Wllhelmlnafeest te Aalsmeer-Oost, zijn weer verschillende volksspelen gehouden, waarvan de uitslagen waren Ringsteken op tandems voor paren: 1. C. Rinkel-A Boomhouwer: 2. P. Kuite-C. v. d. Linde; 3. G. Eigenhuis-G. v. d. Schilden; 4 4 L. Bezuien-L. Boomhouwer Mandslaan voor heeren: 1. W. de Gooyer: 2. Jb. Buskermolen. Ezeltjesteken voor dames en heeren: 1. P Kuite; 2. mej. D. van Veen; 3. C. Rinkel; 4. D. Eigenhuis. Gecostumeerd voetballen (beoordeeling costuums)1. H. Wessel; 2. A. Jongkind; 3 D. Resoort. niet te onderschatten beteekenis, dat „De Schelde" en Aviolanda er zich samen op toeleggen moderne vliegtuigen te bouwen, die aan de hoogste eischen voldoen. Daar mede wordt de kans. dat de Minister van Defensie orders in het buitenland plaatst verkleind. Het mag dan ook wel aangeno men worden, dat in de toekomst, wan neer tot nieuwe bestellingen besloten zou worden, de activiteit welke thans door I Nederlandsche fabrieken ontwikkeld is en i wordt, gewaardeerd zal worden. Trouwens deze hebben zich toch ook niet onaanzien lijke offers moeten troosten om de order voor 18 vliegbooten in Nederland te hou den. Naar de directie van Aviolanda ons me dedeelde. zal het Papendrechtsche bedrijf, waar nu een kleine vier honderd man werk vindt, zich in de toekomst ook gaan toeleggen op het maken van eigen ont werpen voor vliegtuigen. Tevens verwacht men binnenkort nog een flinke order voor het vervaardigen van parachutes en wel het Ervin-vllegervalscherm, dat, naar uit diverse proefnemingen is gebleken, mo menteel wel als het betrouwbaarste is te beschouwen. (Nadruk verboden). DE POSTVLUCHTEN. De „Nandoe" is Zaterdagmorgen van het vliegveld Tjllllitan naar Nederland vertrokken. Het toestel vervoert 250 K G. post. 7 K G. pak- ketpost en 47 K.G. vracht. Twee passagiers maken de reis mede tot Amsterdam. tcrwt)l voor tusschentrajecten twaalf passagiers wer den geboekt. De „Ibis" ls gisteren om kwart over drie op Schiphol geland. DE POOLSCHE VLIEGERS VERTROKKEN. Gisterochtend om tien uur zijn volgens pro gramma vertrokken van Ypenburg de Poolsche vliegers, leden van de Warschauer Aeroclub. en enkele minuten later zag men de toestellen ln dezelfde keurige volgorde zooals zij Donderdag op Ypenburg aankwamen., ln de richting Brus sel verdwijnen bij prachtigen zonneschijn. Hun werd uitgeleide gedaan door den Poolschen ge zant, dr. W. Bablnski, die zijn kranigen land- genooten nogeens de hand kwam schudden. Verder waren aanwezig de heeren Srocynski pers-attaché van de Poolsche legatie J. Mon tauban van Swijndregt en Schmidt Crans. De Poolsche vliegers werden begeleid door den heer en mevr. P. A. Wernlnk Jr., die met de Polen ln hun eigen toestel naar Brussel vlogen. HEDEN. Jefuël: Spr. ds Blochcr van Parijs. 8 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Hoogl. Kerkgracht 46: Evangelieprediking, 8 uur nam. Marekerk: Wijdingsdlenst Nomateg, 81/4 uur nam. Woensdag. Oegstgeest (Irene): Verkooplng t.b.v. Diaconie Ned. Herv. Gem. 10—12, 2—5 en 7—10 uur. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9Vj 11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3J,£ uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „100 mannen en één meisje". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4*4 en 8 uur. Maandag en Dinsdag: „Snip en Snap". 7 en 9% uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De stervende zwaan"., Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „De barones en de butler". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Koningstijger". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl^traav: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Het leven van Emile Zola". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 17 t/m. Vrijdag 23 Sept. 1938 waargenomen door de apotheek C. B. Duyster, N. Rijn 18, tel. 523. a 8 ono.neele Bereid Engclscbe sauce 7543 (tngez. Med.) De heer C. C. van den Heuvel Te Nieuw-Vennep overleed de heer C. C. van den Heuvel, vader van het Tweede Kamerlid den heer C. van den Heuvel Vooral op kerkelijk gebied was hij een vooraanstaande persoonlijkheid. Jarenlang bekleedde hij het ambt van ouderling der Geref. Kerk terwijl ook de Zending de liefde van zijn hart had. De dood heeft hem op 78-jarigen leeftijd uit het leven weggerukt. Zijn leven laat een lichtend spoor na. Onder een auto geraakt. Het 6-jarig zoontje van den heer L. dat op den Sloterweg speelde en bij het naderen van een auto op het laatste oogenblik den weg nog wilde oversteken, had het ongeluk met het motorrijtuig ln aanraking te komen en er onder te gera ken. De autobestuurder, die krachtig remde en geen kans had gezien nog verder uit te wijken, bracht de kleine, die aan het hoofd verwond was en een armfractuur had be komen, naar de ouderlijke woning, alwaar de hulp werd Ingeroepen van een dokter, die overbrenging naar een ziekenhuis noodzakelijk achtte. De toestand van het jongetje ls naar omstandigheden bevre digend. Te water. Een voor een zg. ploegschaar gespannen paard van den heer B. schrok op den Hoofdweg voor een passeerende auto en nam een zoodanigen zijsprong, dat het geheele gerij ln de Hoofdvaart terecht kwam. De bestuurder wist zich intijds in veiligheid te stellen. Het ontbrak gelukkig niet aan hulpvaardige handen om het paard behouden op het droge te brengen. Ook het zware landbouwwerktuig kon met vereende krachten weder op den kant worden getrokken. Sterke uitbreiding van het mond en klauwzeer. Werd in 1937 in Haarlemmermeer de besmettelijke veeziekte „mond- en klauw zeer" op meer dan 300 boerderijen en vee houderijbedrijven geconstateerd, thans is het aantal gevallen van deze ziekte in be trekkelijk korten tijd zoo belangrijk toe genomen. dat gevreesd wordt, dat ook dit jaar weder een zeer groot deel van den kostbaren veestapel ln deze uitgestrekte gemeente zal worden aangetast. Beroepen. Beroepen .te Beverwijk (toez.) ds. J. de Vries te Nieuw Vennep. Vereeniging Bloembollen cultuur 60 jaar. De afd Hillegom der Alg. Ver. voor Bloembollencultuur bestaat het volgende voorjaar 60 Jaar. Het bestuur heeft net plan een zoogenaamden voortuintjeswed strijd uit te schrijven. Het gemeente bestuur zal de plantsoenen extra verzor gen door beplanting met bloembollen van kweekers. v Beide plannen zijn niet nieuw, V. V, v« heeft vroeger al v<x>rtuint.ieswc>dsln.iaen gehouden en beplanting der gemeente plantsoenen geschiedt elk jaar. Het komende voorjaar zal de gemeen t» de bloemetjes buiten zetten! 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6