LEIDSCH DAGBLAD - Vierde Blad Maandag 19 September 1938 Redactie 1507 Directie en Administratie 2500 }lecteh£ancl l/ei&y! 287177 Onze telefoonnummers HOCKEY. KEDERLANDSCHE DAMES HOCKEYBOND. Dc jaarlyksche vergadering;. Zaterdagmiddag werd onder presidium van mej. E. Josselin de Jong in het Terminushotel te Utrecht de jaarlijksche vergadering van den Nederlandschen Dames Hockey Bond gehou den. De presidente gewaagde in haar openings woord van een stijgend ledental, dat thans 3600 bedraagt en verdeeld is over 85 vereenigin- gen. Hoewel het succes op internationaal wed strijd-gebied het vorig seizoen niet groot is geweest kan toch op een geslaagd seizoen wor den teruggezien. In November komt Ierland met een team in den Haag spelen, en tevens staan ontmoetingen tegen Duitschland en mo gelijk Denemarken op het programma. De verslagen over het afgeloopen vereeni- glngsjaar en over de geldmiddelen werden ver volgens goedgekeurd. In de bepalingen der con- tributiën werd geen wijziging gebracht. Het dagelijkksch bestuur onderging geen wij ziging. met uitzondering van mej. A. Arriens (Zutfen). die heeft bedankt en door mej. J. C Pabst (Arnhem) zal worden vervangen. Als leden werden toegelaten Oosterbeek. Kampong. Leonid&s. Meppeler H. VKame leon en Maartensdijksche H. C. Noordaan. In de samenstelling van de tweede klassen cal waarschijnlijk, in verband met de verre reizen, een wijziging in de oorspronkelijke sa menstelling worden aangebracht, welke na on derling overleg nog nader bekend zal worden gemaakt. VOORRONDE HOCKEY-DAG. De Leidenaars uitgeschakeld. Te Rotterdam, 's Gravenhage. Bussum. Laren en Enschedé zijn gisteren de wedstrijden in de voorronde van den hockeydag gespeeld. De uitslagen voor wat de Leidsche teams be treft lulden: Leiden I—SOS II 5—0: Leiden II—Alkmaar II 4—1; Leiden I—Togo I 1—3; Togo I—Leiden n 5—0. De Leidsche teams zyn dus uitgeschakeld. ATHLETIEK. .Europeesche dameskampioenschappen. Nederland derde in het landen- klassement. Zaterdag begon te Weenen het tournooi om de Europeesche dames-athletiek-kampioen- schappen. Of den eersten dag werden mej. Ten Braake en mej. Doorgeest resp. 3e en 5e op de 80 M. horden, terwijl mej. Koen derde werd op de 100 M. De uitslagen luiden: 100 M.: 1. en EuroDeesch kampioene: Sta- nislawa Walasiewicz «Poien) 11.9 sec; 2. Kathe Krauss 'Duitschland) 12 sec; 3. Fanny Koen (Nederland) 12 sec; 4. Saunders (Engeland) 12.1 sec; 5. Ida Kühnel (Duitschland) 12,3 sec; 6. Emmv Albus (Duitschland) 12,4 sec. 80 M. horden: 1 en Europeesch kampioene: Claudia Testoni (Italië) 11.6 sec; (wereldrecord geëevenaard)2. Lisa Celius (Duitschland) 11,7 sec; 3. Kitty ter Braake (Nederland) 11.8 sec; 4. Westphal 'Duitschland» 12 sec; 5. Agatha Doorgeest «Nederland) 12 sec; 6. Spitzweg (Duitschland) 12,1 sec. Verspringen: 1. en Europeesch kampioene: Irmgard Pratz (Duitschland) 5.88 m.; 2. Sta- nislava Walasiewicz (Polen) 5.81 m.: 3. Gisela Voos (Duitschland) 5.47 m.; 4. E. Raby (Enge land» 5.44 m.; 5. Kohlbach 'Duitschland» 5.41 m.; 6. V. Schenk (Engeland) 5.34 m. Kogelstooten1. en Europeesch kampioene: Hermine Schroder (Duitschland) 13.29 m.; 2. Gisela Mauermayer «Duitschland) 13,27 m.: 3. Flakonic 'Polen) 12,55 m.; 4. Wessel «Duitsch land) 12,55 m.; 5. B. Reid (Engeland) 12.10 m.; 6. Puce Lavine (Letland) 11,79 m. De tweede dag der dameskampioenschappen bracht opnieuw eenige fraaie successen voor ons land. Fanny Koen werd derde op de 200 meter, mej. Niesink zevende bij het discus werpen en mej. van Balen Blanken derde bij het hoog springen. waarmede zij een nieuw Nederlandsch record vestigde. De volledige uitslagen luiden; 200 meter: 1. en Europeesch kampioene; Stanislawa Walasiewicz «Polen» 23.8 sec.: 2. Kaethe Krauss «Duitschland» 24.4 sec. «nieuw Duitsch record): 3. Fanny Koen «Nederland» 24,9 sec: 4. Ida Ehrl «Duitschland» 25 sec; 5. Dorothy Saunders «Engeland) 25 sec; 6. L. Chalmers «Engeland) 25 sec. Discuswerpen: 1. en Europeesch kampioene: Gisela Mauermayer (Duitschl.) 44.80 m.: 2. Sommer «Duitschland» 40.95 meter; 3. Mollen- hauer «Duitschland» 39,81 meter; 4. Lundstroem «Zweden» 38.11 meter; 5. Cejzikova (Polen) 36.51 meter; 6. Gabrich (Italië) 35.53 meter; 7. Ans Niesink (Nederland) 35.46 meter. Speerwerpen: 1. en Europeesch kampioene: Lisa Gellus (Duitschl.) 45.58 meter; 2. Pastoors (Duitschland) 42.49 meter; 3. Krueger (Duitsch land) 42.49 meter: 4. Stiefel (Zwitserland) 40.50 meter; 5. Puce—Lavice (Letland) 40.20 meter; 6. Stella Walasiewicz (Polen) 33.33 meter. Hoogspringen: 1. en Europeesch kampioene: Dora Ratjen (Duitschl.) 1.70 meter (nieuw wereldrecord); 2. Ibolya Zack «Hongarije» 1.64 meter; 3. Van Balen Blanken (Nederland» 1,64 meter; 4. Gravin zu Solms (Duitschland) 1.64 meter; 5. Kosnett «Engeland) 1.58 meter; 6. Gardner (Engeland) 1.58 meter. 4 x 100 meter: 1. en Europeesch kampioene: Duitschland 46.8 sec; 2. Polen 48,3 sec; 3. Italië 49.4 sec; 4. Noorwegen 51,1 sec; Engeland (48.3 sec.) gediskwalificeerd. Landenklassement: 1. Duitschland 96 punten; 2. Polen 29 punten; 3. Nederland 18 punten; 4. Engeland 15 punten; 5. Italië 11 punten; 6. Hongarije 8 punten; 7. Zweden 3 punten; 8. Zwitserland 3 punten; 9. Letland 3 punten; 10. Noorwegen 2 punten België. Denemarken. Est land #en Finland kregen geen punten. Osendarp won weer te Oslo. Zaterdag zijn de intern, wedstrijden te Oslo beëindigd. Osendarp won zoowel de 100 als de 200 meter zonder zich bijzonder te moeten inspannen en Baumgarten won de 400 meter voor zijn land genoot Bouman. De voornaamste resultaten van den laatsten dag zyn: 100 M. hardloopen: 1. Osendarp (Holland) 10.9 sec.; 2. Hansen (Denemarken» 11 sec.; 3. Thranberg (Noorwegen) 11 sec.; 4. Dezhenne (België» 11.2 sec. 200 M. hardloopen: 1. Osendarp (Holland) 22.3 sec.; 2. Zoedergaard (Noorwegen) 23 sec.; 3. Meltzer (Noorwegen» 32.2 sec. 400 M. hardloopen: 1. K. Baumgarten (Hol land) 49.6 sec.; 2. Bouman (Holland) 50.8 sec.; 3. Hansen (Noorwegen) 51.8 sec. MOTORBOOTSPORT. NIEUW ABSOLUUT SNELHEIDSRECORD VOOR MOTORBOOTEN. Sir Malcolm Campbell brengt het op 210.078 K.M. De bekende Engclsche coureur, sir Malcolm C?nv)bell heeft Zaterdag op het Kalwil-meer bij Zurich het absolute snelheidsrecord voor motor- booten, hetwelk reeds op zyn naam stond met een snelheid van 208.040 K.M per uur. verbeterd en gebracht op 210.078 K.M, terwijl hij op de terugvaart 209,014 K.M. bereikte. WIELRENNEN. FRAAIE OVERWINNINGEN VAN A. v. AMSTERDAM. Winnaar in de ..Ronde van Oosterhout". Gisteren heeft A. v. Amsterdam op fraaie wijze de ..Ronde van Oosterhout'' gewonnen. Met bloemen beladen kwam hij gisteravond op de wielerbaan ..de Kreek" te Rotterdam aan. waar hij de laatste rit van den zes-avonden wedstrijd, die gehouden werd van 13 tot 18 Sept, moest rijden. Ook deze won hij met zijn koppelgenoot v. d. Ruijt, met een ronde voor sprong op al de anderen. Hierin reden o.a. Mid delkamp. Meerschaert, v. d. Maagdenburg. Cou- mans, Corridon. Hiddes v. Rijn. Morgen rijdt hij in Hoogerheidc. SCIIULTE TWEEDE TE PARIJS. In den jaarlijkschen wedstrijd te Parijs (over 142 K.M.) om den grooten prys der naties is onze landgenoot Schulte. die tweemaal een lekke band had. tweede geworden. Van Nek werd elfde. De uitslag was volgens de ..Maandagmorgen 1. Lous Aimar 3 u. 54 m. 10.6 sec. gem. 37 K.M. 407); 2 Schulte 3.54.11.8; 3. Fournier 3.57.24.6; 4. Rossi 3.57.45; 5 .Valetti 3.57.54.6: 6. M. Kint 4.0.54.2; 7. Galateau 4 01.06; 8. Cloarec 4.02.16.8 9. Cogan 4.02.18.8; 10. Cosson 4.02.45.4; 11. van Nek 4.03.24. NIEUW SWIFT. Om het Clubkampioenschap korte afstand. Gisteren werd voor alle categorieën de eerste rit om het clubkampioenschap korten afstand gereden, waarbij voor het eerst gebruik werd gemaakt van de tijdrace over minder dan 1000 meter. Zeker kan men zeggen dat deze proefneming geslaagd mag heeten en de sterkste renners bewezen ook hierbij naar voren te kunnen ko men. Zeer jammer was het daarom dat in de A- klasse verschillende renners door ziekte en con tracten elders verhinderd waren aanwezig te zijn, zoodat in deze categorie den titelhouder van het vorig jaar n.l. R. Riethoven en W. van Rooven het samen moesten uitvechten. Eerst genoemde reed daarbij nog op een geleend rij wiel en kon het tegen den uitstekend rijdende van Rooyen niet bolwerken. De uitslag was: 1. W. van Rooyen 53.4 sec.: 2. R. Riethoven 54,4. In de B.-klasse was de spanning veel grooter en hebben de renners stuk voor stuk gereden voor wat zy waard waren Joop Laven, titel houder van het vorig jaar. bewees in de sprint weer zijn bij zonderen vorm op dit gebied en won in den snelsten tijd van den dag n.l. 51.4 se conde. Van begin tot eind reed hij zonder merkbare inzinking den afstand in een hoog tempo. Zijn ernstigste rivaal. K. Hintzbergen. deed een ernstigen gooi naar den titel en reed een fraaien wedstrijd, doch tegen het einde kon hij de zware versnelling niet meer bol werken en verspeelde hij een kostbare seconde. Hij werd tweede in 52.4 sec. De derde man Fr. v. d. Berg viel tegen en legde den afstand af in 56,2 sec. Deze renner is meer een candidaat voor den langen afstand. Ook Noest is geen speciaal tijdrijder en bezette met 58.4 sec. dc vierde plaats. De grootste spanning is echter in de C.- klasse geleverd, waar Nieuw Swift uitstekend reserve-materiaal heeft, wat zich serieus op het wielrennen toelegt. Uit Kruit. Wurzer en Jansen zijn zeer goede renners voor» te brengen, terwijl J. v. Klinken reeds eerder bewees goed te kunnen meekomen. De kleine Blom dient regelmatig te blijven deelnemen en zijn wedstrijden uit te rijden, dan zal hij zeker het volgend jaar een woordje gaan meespreken. Voor de verrassing in deze cate gorie zorgde J. Wurzer. die in een fraai tempo een tijd wist te maken van 54.4 sec. Deze ren ner beschikt over een groote mate van sou plesse en heeft een heel goeden stand op zijn fiets. Hij wist thans den favoriet in deze klasse n.l. van Klinken te kloppen en de eerste plaats te bezetten. Laatstgenoemde had tot tweemaal toe een valschen start en verspeelde hierdoor zeker energie. Zijn tijd van 55.2 sec. is zeker niet slecht te noemen. De derde plaats werd bezet door H. Jansen in 57.2 sec. en ook deze renner zal nog van zich doen spreken. De vierde plaats werd bezet door B. Kruit en juist deze renner gold als de ernstigste concurrent van J. v. Klinken, daar hij deze reeds tweemaal ln de tijdrace wist te kloppen. De fout moet hier gezocht worden in het monteeren van een geheel verkeerde versnelling, waardoor hy zich kansloos maakte. Fr. Blom had het zeer zwaar met zijn sterke tegenstanders en moest met de laatste plaats genoegen nemen. A.s. Zondag zal het Clubkampioenschap kor ten afstand worden beslist in de sprint voor alle categorieën, waarbij wederom uitsluitend op wegmateriaal mag worden gestart. Het Nieuw Swift lid M. C. Segaar verrichtte wederom een fraaie prestatie, door zich on danks een val. in de Ronde van Haarzuilen van de vierde plaats te verzekeren. Nu het seizoen bijna is afgeloopen kan deze renner op een keurige lyst met prestaties terugzien, waarbij hy vooral de laatste maanden constant by de eerste vijf prijswinnaars is te vinden. Dinsdag rijden de Nieuw Swift leden M. Se gaar en W. van Rooyen mede in de Ronde van Hoofddorp, welke als besluit der kampioen schappen van Nederland zal worden gereden, evenals A. van Amsterdam. SWIFT. Gisteren werd voor de competitie een tydrace gereden voor alle categorieën. In de A-klasse bleek van der Meer met een tyd van 1 uur 36 min. 13 sec. de snelste te zyn. N. de Romyn noteerde een tyd van 1.40.2; C. de Vink moest door pech den stryd staken. De afstand bedroeg 60 K.M. De B-klassers, die 40 K.M. moesten rijden, noteerden de volgende tijden: 1. C. van Leeuwen 1.0.49; 2. W. Rijsbergen 1.3.12; 3. J. de Baas 1.3.45; 4. H. Holswilder 1.5.32; 5. A. Versluis 1.6.14: 6. N.N. 1,11.45; 7. C. Slingerland pech. De tijden van de C-klasse over 20 K.M. zijn: 1. C. Wessendorf 31,51; 2. L. Kuiper 32,3; 3. T. v. d. Voort 32,42; 4. T. Herreur 32,55. Van de vyf renners die Zaterdag te Haar zuilen gereden hebben, wisten er zich drie in de pryzen te plaatsen n.l. N. de Romijn, C. van Leeuwen en A. Versluis. Bert Lodewyks. die ln de ronde van Tegelen gereden heeft, heeft weer een aardig succes ge boekt. Als derde passeerde hy de finish. Morgen gaat hij zijn geluk beproeven in Hoofddorp in een 97.7 K.M. wegwedstrijd. SCHAKEN. SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTR. Dc algemeene vergadering. Op Zaterdag 1 October a.s., zal de jaarlijk sche vergadering van den schaakbond voor Leiden en Omstreken worden gehouden. De voornaamste punten der agenda zyn: lo. de indeeling der tientallen voor de competitie 1938 —'39 en 2o. enkele wijzigingen in het reglement op de competitiewedstrijden. Het is waarschijnlijk, dat deze half October zullen beginnen. TENNIS. DE KAMPIOENSCHAPPEN DER OEFENMEESTERS. A. Waasdorp kampioen. Zaterdagmiddag werden de kampioenschap pen der oefenmeesters voortgezet. De uitslagen luidden Groep A: D. de Mos sl. M. Goedraad met 97, 2—6, 6—4. 6—1. Groep B; N. Dlngemans sl. A. Hemmes met 4—6, 7—5. 6—4. 6—3. Dubbelspel: A. Waasdorp en M. Goedraad sl. A. en H. Hemmes met 6—3, 6—2. J. Goedraad en A. Sabbe sl. D. de Mos en G. van Beem met 75, 64. Gisteren werden de wedstrijden beëindigd De uitslagen luiden: Groep A: om dc derde en vierde plaats: D. de Mos slaat G. van Beem 63, 61, 6—2; om de eerste en tweede plaats: A. Waasdorp slaat J. Goedraad 64. 26, 0—6. 6—3. 8—6. Dubbelspel derde en vierde plaats: D. de MosG. van Beem slaan A. en H. Hem mes 61, 6—2. In verband met het slechte weer en den toe stand der banen heeft de wedstrydleiding be sloten de beslissende party in het dubbelspel op een nader vast te stellen datum in Amsterdam te laten verspelen. ZWEMMEN Het gouden leest van den K. N. Z. B. Ontzaglijk groote belangstelling. Op overstelpende wyze is den bestuurderen van den Kon. Nederl. Zwembond Zaterdagmid dag op de ontvangst in een der zalen van het Amstelhotel te Amsterdam getoond, hoezeer men in breede kringen uiting heeft willen geven aan de gevoelens van dankbaarheid en waardeering voor het vele en groote werk, dat in de afge loopen vyftig jaren in het belang van de zwem- sport in Nederland is gedaan. Van 35 uur zou de receptie duren, maar om kwart over vyf moest door middel van eenige stooten op een polofluit bekend gemaakt wor den, dat onmiddellyk de zaal ontruimd moest worden, omdat men er anders nu nog geweest was. Want velen, zeer velen kwamen het be stuur gelukwenschen. hetzy persoonlijk, hetzij door middel van vele prachtige bloemstukken, hetzy door een nog grooter aantal telegram men. Uit alle deelen van het land en ook uit het buitenland stroomden de bewysstukken van belangstelling en medeleven binnen en het moet voor het bestuur dan ook een groote voldoening geweest zyn te kunnen constateeren. hoezeer men zyn werk naar waarde weet te schatten. Mr. A. baron Schlmmelpenninck van der Oye. president van het Nederl. Olympisch Comité, opende de lange ry van sprekers en stipte nog eens aan. welk een groote plaats deze vader - landsche sport in de ry van nationale sporten heeft ingenomen. Namens het gemeentebestuur van Amsterdam sprak wethouder van Meurs. De heer Lotsy, die namens den K.N.V.B. het woord voerde, roemde de sfeer en de prettige verstandhouding, welke er altijd in de zwem- v.ereld heerscht en bracht hulde vooral voor de wyze. waarop het leven in den K.N.Z.B. zyn gang gaat. Namens het comité voor aanbieding van een huldeblyk overhandigde de heer Anthonl een enveloppe met inhoud ter storting in een nieuw fonds, een fonds voor de bevordering van het zwemmen op de scholen. In een pittige, krachtige rede uitte de zwem- moeder. mevr. TriebeisKoens haar vol gemoed en zy verklaarde dat zy zal blyven meewerken aan het ideaal van den K.N.Z.B., dat ook haar groote ideaal is: zwemmen verplicht op de scholen en iedere Nederlander zwemmer. Talryk waren de volgende sprekers. Namens A.N.W.B., de vereeniging van directeuren der overdekte zwembaden, den Nederlandschen Ar beiders Sportbond, de vele onderbonden en ver schillende vereenigingen. Mr. van Kappen, eerelid van den bond. bood een beker aan. welke in den vervolge uitgereikt zal worden tydens de nationale kampioenschap pen aan de vereeniging. van welke de heeren leden te zamen de meeste punten hebben ver zameld. Met gevoelvolle woorden ter herden king van den grooten zwempionier Bredius werd het bestuur den Brediusmedaille overhandigd, terwyl de voorzitter van den Nederlandschen Bond van het redden van drenkelingen, het be stuur de bondsmedaille aanbood. Tenslotte moest de spreektyd gelimiteerd wor den tot een minuut en even daarna kon men zyn gevoelens uiten ln een minder tyd in beslag nemenden. maar even welgemeenden handdruk. De voorzitter van den bond. dc heer Jan de Vries, had het druk met beantwoorden, maar op de hem eigen gezellige en vlotte wyze kweet hy zich van deze dankbare taak. Aan het diner, dat hierna in het Amstelhotel werd aangericht, was de stemming, zooals be- grijpelyk, zeer gezellig. Tijdens den maaltyd nam de heer de Vries het woord en benoemde in een hartelyken toespraak de heeren Kappen - burg. van der Eem. Wesselo. Steenhuis en Biet tot leden van verdienste. Het bondsonderschei- dingsteeken werd aan mevr. Braun en Willy den Ouden, alsmede aan de bekende schoon- spring- en waterpolotrainers Bosch en Frans Kuipers uitgereikt. Een vroolijk. uitstekend geslaagd feest, dat eerst des Zondagsmorgens eindigde, besloot het gouden jubileum van den K.N.Z.B. op waardige wijze. ZEILEN. WEDSTRIJDEN „DE NIEUWE MEER". De watersportvereeniging „De Nieuwe Meer" heeft gisteren het seizoen besloten met het or- ganiseeren van zeilwedstrijden onder mooie weersomstandigheden. De uitslagen waren: Klasse I: 1. Nieco van J. Woudenberg; 2, Prlkkebeen van G. Sieverts. Klasse II: 1. Violet van Mevr. A. J. Heyenga; 2. Duck van Mej. P. Versluys; 3. Sirocco II van M. Jongkind. Klasse III: 1. Kismet van J. Blickman. Klasse IV: 1. Bora's van K. v. d. Weerdt. Klasse V: 1. Panacee van B. Horstman; 2. Tureluur van H. Huberts; 3. Albatros v. G. v. Kooperen. Klasse VI: 1. Windekind van K. W. de Korte; 2. Voilk van C. H. Timmermans; 3. Skilge van J. Bakker. Klasse VII: 1. Windevanck van J. de Vries; 2. Joy van A. Nauta. Klasse VIII: 1. Donderkopje v. J. P. Damme; 2. Delta v. C. Kunst. Klasse IX: 1. Vivano van A. v. d. Broek; 2. Velox van H. het Lam. Klasse X: 1. Meeuwtje van K. Bakker. Klasse XI: 1. Jaega v. G. v. d. Wal; 2. Sim- mernacht v. H. Cuperus. Klasse XII (3 wedstryden n.l. Zaterdag 1 en Zondag 2): 1. Henny v. H. Warners; 2. Snapje v. K. Kok; 3. Hoera v. L. de Geer; 4. Nevermind v. C. Wesseling. De Kühne-wisselbeker werd alzoo gewonnen door H. Warners. By zyn sluitingswoord deelde de voorzitter, de heer Heyenga. tevens den uit slag mede van de in het afgeloopen seizoen ge houden seriewedstryden voor jolletjes. n.l. 1. D. Benjamins met 787 p.; 2. K. Kok 610 p.: 3. L. de Geer 472 p.; 4. K. Broer 460 p.; 5. J. van Geenhuizen 423 p.; 6. B. Kühne 408 p. De K.N.M.C.-wisselbeker werd gewonnen door J. Blickman met zyn motorboot „Badan". MOTORSPORT. Reünie van de Kon. Nederl. Motorwielrijdersvereeniging. Ongeveer tweeduizend deelnemers. Gisteren werd in het Casino te Zandvoort de najaarsreunie gehouden van de K.N.M.V. Reeas den geheelen morgen stroomden de deelnemers, wier aantal op ruim 2UUU kan geschat worden, naar de badplaats. Des middags om een uur opende de heer G. J. Brulnsma, voorzitter van den provincialen bond Noordholland, de byeenkomst met een woord van welkom. Hij zette uiteen waarom men Zandvoort, de „badkamer van Amster dam", als plaats van byeenkomst had uitge kozen. De algemeene voorzitter, de heer mr. J. C. A. van Geidrop Meddens, verrichtte hierna de openingsplecntigheid, waarbij ny in zijn wel komstwoord, zich in het byzonder rientte tot de beide gasten van dezen dag, den heer C. Siegers, loco-burgemeester van Zandvoort en den heer J. A. C. Kruyt, directeur van de plaatselyke V.V.V. Vervolgens memoreerde spr. den grooten vooruitgang der vereeniging. wier aantal leden thans 6500 bedraagt en hy wekte op om door propaganda spoedig te komen tot lO.OOO. Ty dens de lunch spraic wethouder Siegers namens de gemeente en de vereeniging voor vreemde lingenverkeer. Spr. waardeerde het dat de K.N.M.V. Zandvoort in deze reünie heeft wil len betrekken en men kan er op rekenen, dat van het gemeentebestuur alle medewerking te verwachten is. Na de lunch had de prysuitreiking plaats van de wedstryden om de nationale terreinkam pioenschappen. De vier pryzen bestonden uit iraaie bekers en werden door den heer van Geldorp Meddens met toepasselyke woorden overhandigd. Tevens werden door den heer Leenheer, voorzitter van den provincialen bond Utrecht, pryzen uitgereikt van de onlangs ge houden terreinwedstryden in die provincie. Tot slot werden aan 8 motorrijders, die zesmaal voldaan hadden aan de buitenlandsche toeris- tentochten. waarvoor telkens meer dan 1000 k.m. in het buitenland verreden moet zyn, overhandigd de gouden touristmedaille en de eere-plaquette van de K.N.M.V. Deze onder scheiding. uitgereikt door den heer W. A. van der Horst, voorzitter van de afdeeling tourisme, viel ten deel aan de volgende ryders: J. H. Brunklaar te Tilburg. J. P. van Cal- steren te Den Haag, W. van Kampen te Haar lem. J. M. Kirchinger te Den Haag, C. de Leeuw te Middelburg. J. Lootsma te Velsen- Driehuis, H. G. van de Westeringh te Utrecht en J. W. Bakker te Utrecht, Tegen den namiddag trokken den duizenden reünisten weder naar hun verschillende woon plaatsen •terug. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De tweede ronde. De uitslag van de 2de ronde van de borden competitie der Leidsche Dam-Vereeniging luidt als volgt: M. Optendrees—Joh. Klinkenberg uitgest.; B. SlegtenhorstJ. Kleer uitgest.; P. v. d. Stel— W. Huisman 0—2; S. v. d. Wyngaard—A. ter Haar 0—2; A. Sladek—S. v. Duyn 20: H. de WaterI. Teleng 11; P. WassenaarM. J. v. Houten 2—0; G. v. d. Wiel—J. Hes 2—0; T. D. v. d. Bosch—D. A. Eppinga 20; C. Teunissen H. Lambooy 0—2; P. v. LeeuwenC. Klinken berg 20; A. J. v. d. LelieB. de Kier 20; W. de Roode—W. Heemskerk afgebr.; J. Dreef —F. Lardee 0—2; Th. Bart henH. la Rooy 0-2; M. van t Zelfde—G. P. Dille 0—2. Uitgestelde en afgebroken partyen: S. van DuynS. v. d. Wyngaard 0—2; M. J. v. Houten H. de Water 2—0. L.W.D.V. Hedenavond als inzet van de damavonden van L.W.D.V. speelt de heer P. Ligt voet een simultaan seance in de zaal van L.W.V. Burg- steeg 12. DUIVENSPORT. P.V. „DE BLAUWBAND" (Alphen). Wedvlucht vanaf Neuville: afstand 180 K.M. De duiven werden gelost met heldere lucht cn Z.O. wind om halfacht. Aankomst le duif 9.19,27; laatste 9.41.5U. Uitslag: Lagcrwey 1, 13. 41, 46; Groeneveld 2. 3, 16, 22. 31; Dool 4. 21; Martens 5, 11, 18; Verncs 6. 36; Rombout 7; Borgers 8, 10. 42; J. v. Ofwegen 9; Rooda 12. 15, 29, 32; v. Eyk 14. 23; Landaal 17. 19. 40, 43; Stapper 20, 38. 44; de Jager 24 25; Bauer 26. 28: Mens 27. 30; Tuinenburg 33. 34. 45; Walder- veen 35; v. Vegten 37; Goedhart 39. UIT AALSMEER. De postduiven vereen. „Strijd en Vriendschap'' te Aalsmeer-Oost hield gisteren een wedvlucht vanaf Mons. afstand 211 k.m. In concours waren 72 duiven, losgelaten voorm. 7.55 uur. De aan komst was als volgt; 1, 3 A. Verbeek Hz.; 2. 6, 8 Gb. Stevens; 4. 9 H. Verbeek Jr.: 5. P. Huls bos; 7. 14 J. Postma; 10 K. Leegwater Pz.; 11 Joh. Baarsen Dz.; 12 A. Been Jz.; 13 D. Baardse Jr. Aankomst le duif 10.5.1 (1623 M. p. m.), 14e duif 10.12.13 uur (1435 M. p. m.). ..De Telegraaf" hield dezelfde wedvlucht met tot uitslag: 1, 4. 5. 6. 8 A. Keessen; 2. 3 W. Baars; 7. 9 J. Vreeken; 10 Joh. Versteeg. Aan- komste le duif voorm. 10.7.30 uur. HENGELSPORT. VISCHWEDSTRIJD L.W.V. De onderafdeeling vischclub van de Leidsche Werkloozen Vereeniging hield gistermorgen pl.m. halfacht voor haar leden een vischwed- stryd aan de Sassenheimerpont. Ofschoon het weer goed was. bleef de vangst gering. De pryswinnaars waren: le prys C. Boot. tevens extra prijs voor grootste aantal, 2e prijs N. Kromhout, met extra prys voor grootste bliek. 3e pr. R. Molenaar, tevens extra prys grootste voorn. 4e pr. P. Smit, 5e pr. A. J. Eradus; 6e pr. J. Molenaar, 7e pr. A. Olievier. 8e pr. Ch. de Vos. 9e pr. A. Nieuwenhuizen. 10e pr. H. v. d. Heyden, lie pr. D. v. Berkel, 12e pr. P. de Haas. 13e pr. W. Poelgeest, 14e pr. H. Wortman, 15e pr J. van Son, 16e pr. J. den Os. 17e prys H. Stouten. 18e prijs J. Florijn. 19e prijs H Vogelenzang. 20e pr. G. Wagenmaker DE JONGE VISSCHER. Gisteren hield de Jonge Visscher haar laat sten prysvischwedstryö. De animo was groot. Er werd gevischt om het zwaarste in gewicht. De vangst was uitstekend. 120 stuks werd ge vangen door 20 deelnemers. De uitslag was als volgt: 1. L. Groenedyk (winnaar wisselbeker); 2. R. de Graaf. 3. K. Lou. 4. J. Scheffer, 5. Bergman. 6. A. v. d. yiist, 7. A. Groenedyk, 8. Zwaneburg 9. J. Groenedyk. 10. G. Scheffer. 11. J. Gans. 12. Steen. 13. Teske. 14. A. Groenedyk. 15. Fr. Scheffer. 16. G. Gans, 17. P. Neuteboom, 18. G. Neuteboom. Steunt Luchtverdedfgingsfondsl Postg'ro Oen Haag ten name van 8882 (Ingez. Med.) 478ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel 1 5de klasse, 1ste lUst Trekking van Maandag 19 September 1938 Hooge Prijzen I 1000.— 6112 7154 17712 17919 400.- 1255 9758 11028 14999 200.— 3723 5686 7482 11539 12056 14602 16682 17199 21350 100._ 2193 3899 7358 9060 10339 14231 17159 17670 18657 21689 Prijzen van 70.— 1052 1104 1306 1324 1330 1642 1812 2001 2194 2246 2364 2400 2402 2549 2574 2612 2706 2753 2828 2964 3030 3125 3242 3514 3626 3652 3883 4036 4172 4268 4508 4696 5092 5394 5436 5516 5524 5684 5706 5747 6041 6133 6141 6460 6504 6510 6798 6950 7188 7340 7369 7376 7662 7699 7764 7795 7873 7948 8158 8274 8547 8588 8621 8653 3713 8818 8910 8970 8987 9294 9548 9989 10124 10179 10182 10190 10197 10269 10335 10405 10412 10616 10709 10747 10760 10809 11158 11179 11290 11434 11469 11599 11734 12092 12347 12589 12639 12647 12677 12801 12881 13366 13427 13502 13587 13631 13652 14057 14292 14374 14439 14464 14478 14719 14934 15040 15151 15280 15347 15383 15388 15448 15494 15631 15637 15653 15654 15706 15854 15962 15966 16119 16450 16471 16835 17547 17571 18014 18101 18220 18272 18452 18468 185?? *3665 18726 18818 18872 19021 19398 19409 19424 19489 19555 19619 19665 19826 19950 19956 19970 20015 20037 20171 20267 20409 20445 20510 20763 20795 20843 21020 21050 21136 21319 21407 21413 21531 21557 21934 21989 Nieten 1017 1032 1062 1085 1097 1218 1247 1272 1310 1362 1434 1435 1444 1465 1469 1470 1484 1521 1528 1539 1546 1660 1679 1721 1733 1781 1970 2064 2107 2311 2323 2502 2507 2733 2756 2761 2780 2783 2787 2807 2810 2831 2897 2951 2961 3064 3203 3232 3248 3275 3341 3452 3466 3539 3544 3565 3629 3740 3818 3835 3836 3846 3848 3868 3909 3954 4029 4116 4159 4179 4209 4339 4369 4507 4529 4576 4653 4725 4737 4789 4865 4940 4941 4981 5011 5025 5026 5032 5040 5071 5096 5099 5106 5250 5286 5317 5397 5416 5431 5438 5442 5523 5576 5581 5600 5660 5663 5695 5714 5746 5769 5774 5784 5820 5833 5852 5912 5964 6049 6153 6221 6323 6338 6468 6531 6537 6557 6595 6658 6714 6721 6731 6851 6904 6906 6956 6971 6775 7013 7053 7075 7079 7082 7137 7158 7239 7266 7290 7427 7553 7559 7625 7640 7665 7674 7756 7757 7769 7780 7822 7837 7840 7885 7947 7971 7989 7996 8000 8016 8155 8224 8234 8330 8352 8366 8370 3430 8457 8563 8608 8633 8730 8761 8762 8821 8886 8901 9055 9056 9059 9099 9212 9222 9340 9362 9369 9388 9431 9452 9462 9466 9482 9584 9603 9630 9650 9653 9725 9763 9912 10010 10125 10141 10160 10310 10329 10443 10451 10469 10470 10500 10605 10664 10723 10776 10821 10827 10897 10900 10931 10937 10979 11166 11181 11207 11234 11244 11251 11294 11302 11316 11321 11439 11546 11616 11767 11892 11931 11959 11967 11985 12028 12030 12032 12073 12095 12102 12104 12114 12135 12257 12349 12380 12384 12411 12439 12478 12493 12547 12595 12668 12701 12718 12737 12762 12865 12965 13039 13057 13137 13138 13178 13269 13383 13404 13473 13509 13517 13594 13628 13640 13644 13649 13670 13699 13714 13716 13728 13769 13786 13798 13817 13842 13876 13896 13897 13908 13927 14009 14141 14174 14221 14345 14349 14379 14467 14532 14537 14539 14552 14592 14686 14691 14700 14751 14786 14812 14814 14830 14938 14951 14979 14998 15032 15043 15176 15182 15213 15259 1530& 15309 15334 15386 15410 15471 15531 15608 15613 15715 15737 15752 15893 15895 15896 15903 15911 15928 16083 16129 16131 16136 16150 16171 16199 16246 16303 16374 16441 16446 16490 16503 16642 16673 16676 16677 16688 16689 16727 16882 16892 16913 16937 17106 17239 17342 17360 17380 17490 17497 17525 17594 17604 17611 17635 17688 17716 17733 17737 17823 17863 17837 17908 18089 18112 18128 18235 18317 18373 18379 13528 18537 18559 13565 18579 18607 18638 18701 18835 18869 18924 18978 19003 19104 19125 19141 19161 19189 19274 19275 19314 19332 19387 19443 19466 19506 19699 19735 19737 19776 19846 19909 19932 19962 19971 19980 20002 20007 20019 20243 20264 20299 20350 20384 20400 20414 20422 20467 20542 20543 20546 20565 20649 20681 20760 20802 20833 20841 20899 20917 21002 21036 21078 21120 21191 21275 21318 21321 21342 21392 21430 21455 21470 21541 21542 21613 21625 21639 21664 21744 21786 21800 21811 21890 (op 2 lijnen) 4—4

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 16