LEID5CH DAGBLAD - Derde Blad Yrijü^ 16 September 1938 De Rotterdamsche havendag V&fatuiltitiel-qrrep, Aspirin Sr 1n*\r,r,r.:ris ■JESKttAiS KERK- EN SCHOOLNIEUWS Rede van minister Colijn RABBI) Uit de Omstreken PROF. DR. H. TH. OBBINK. Donderdag; 22 September a s. zal de hof prediker prof. dr H Th. Obbink. hoog leeraar aan de Rijksuniversiteit te U recht den dag herdenken waarop hij voor 25 laar aan deze universiteit werd benoemd. Voorm. half- DE THEOLOGISCHE SCHOOL TE APELDOORN. Installatie en inauguratie van prof. dr. L. H. v. d. Meiden. Nadat prof. P. J M. de Bruin wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd gister, middag zijn afscheidscollege aan de Theol School der Chr. Geref. Kerk gehouden had, vond eis.eravond de installatie van zijn opvolger, ds. L. H. v. d. Meiden plaats in een samenkomst in de Chr. Geref. Kerk te Apeldoorn, door den voorzitter van het curatorium, ds. J. Tamminga, van Harder wijk. die daarbij een toespraak hield naar aanleiding van 2 Cor. 13 8 ..Want wij ver mogen niets tegen de waarheid, maar vóór de waarheid", aan het einde waarvan de plech ige installatie plaats vond Hedenmorgen zou prof. J. W. Geels het rectoraat overdragen. Aangezien de hoog leeraar echter op medisch advies het bed moet houden, kon deze plechtigheid niet doorgaan. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 18 SEPTEMBER. Benthuizen Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien. ds. Bieshaar Jr.; nam. 6 uur. ds. Bies- haar Sr. Geref. Gem.: Voorm. half tien en nam. 6 uur ds. Stuivenberg. Bodegraven Ned. Herv.c Kerk uur en nam. halfzeven, ds. W. Bieshaar, dlngsdirector. Lokaal De Ster: Nam. halfzeven, de heer Van Teijlingen. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half- xeven. ds. Dam. Evang. Luth. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H. A), ds. A. W. C. de Witt van Delft. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur en nam. half zeven. leesdienst. Evangelisatie Beursgebouw: Nam. 6 3/4 uur, de heer A. de Weger van Rotterdam. Boskoop Ned. Herv. Kerk tien en nam. 6 uur. ds. Jacobs. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Petersen. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Kleisen. Rem. Geref. Gem.: Voorm. 10 uur, ds. Hoen- derdaal. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Hazerswoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. R. P. A. Rutgers van Katwyk-aan-Zee; nam. 7 uur, ds. Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half- acht, ds. Heuzenveldt. Hoog made Ned. Herv. Kerk: Voorm. half- elf, ds. Vrielink. De Kaag Ned. Herv. Kerk: geen opgave. Katwyk-aan-den-Rjjn Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur. ds. Warmoltz. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Meijering. Kat wijk-aan-Zee Geref. Gem. (Remise- straa)Voorm. 10 en nam. 5 uur. leesdienst. Koudekerk Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Van Binsbergen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Haspers. Leiderdorp Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam.halfzeven. ds. Streeder. Kinderkerk Kerklaan 2): Voorm. half elf. de heer J. H. Boersma. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dyk. Leidschendam Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Vermet. Gerer. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Boukema. Lisse Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Mulder van Charlois; nam. 5 uur, ds. Siddré van Noordwijk-Binnen. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 4 uur, dr. Ruys. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Ponstein. Geref. ®rem.: Voorm. halftien en nam. 4 uur, ds. Ligtenberg. t Oud-Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfdrie, leesdienst. Ned. Prot. BondNam. 7 1 4 u„ ds. G. West- nujse van Rotterdam. Nieuwkoop Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfacht. ds. A. J. van Wijn gaarden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. half acht (Bed. H. A. en Dankz.), ds. Speelman van Nieuwveen. Remonstr. Kerk: Voorm. van Wijngaarden. Nieuwreen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Brink. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, lees dienst. Evangelisatie: Voorm. 10 en nam. 7 uur, de heer Van Scherpenzeel. Nieuw-Vennep Ned. Herv. Kerk: elf en nam. 7 uur. ds. De Vries. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur en nam, half- vier, ds. Smllde. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. 4 uur, leesdienst. Probleem der intern, schulden moet geregeld worden. Vandaag; wordt in de eerste havenstad des lands een havendag gehouden. Deze ving aan met aan ontvangst in „De Doe len" aan den Coolsingel. Om elf uur begroette daar de heer mr. Jacq. Diltilh, namens het departement Rotterdam van de Nederlandsche maat- j schappij voor nijverheid en handel en de I stichting „Havenbelangen" de talrijke aanwezigen. Vervolgens werd de korte film „De ha ven van Rotterdam' vertoond, na afloop waarvan het gezelschap zich naar het raadhuis begaf, waar in de burgerzaal een noenmaal was aangericht. De minister van algemeene zaken, dr. H. Colijn hield hier een rede. Na eenige begroetingswoorden in het Duitsch en Fransch te hebben gesproken, zeide dr. Colijn in het Engelsch, dat het op dezen havendag moeilijk zou zijn over iets anders te spreken dan over het inter nationale handelsverkeer. Het schijnt te genwoordig bijna hopeloos ouderwetsch de oude stelling aan te hangen, dat de wel vaart en de vrede der volken het best door een zoo uitgebreid mogelijk handels- en goederenverkeer wordt gediend, waarbij eik vrlk datgene produceert waartoe het het meest geschikt is. Eigenlijk 'wordt de stelling op het oogenblik niet betwist; ieder Voorm. 10 van ons immers heeft nog het voorbeeld voor oogen van de voor-oorlogsche wel vaart. Natuurlijk kan men altijd wijzen op verschilpunten tusschen het eene en het andere land wat betreft de economische kwetsbaarheid. Toch. als wij met een too- verwoord den betrekkelijk vrijen handel van voor den oorlog weer konden terug roepen, zoude de wereld reden hebben tot een vreugdekreet, zoo luid, dat de sterren bijna van den hemel zouden vallen. Voor een juisten kijk op de teekenen des tijds is echter noodig. dat men het oog niet sluit voor de verwoestende gevolgen van den wereldoorlog en de vredesver dragen. Het is onbegrijpelijk, dat de volken in 1919 zoo slecht de economische ge volgen der vredesverdragen hebben doorschouwd. Vier jaar lang had het industrieele Europa zijn economische taak niet kunnen vervullen. Die taak was door niet-Europeesche landen ten deele. overgenomen. Na den oorlog heeft deze verschuiving nog veel meer doorgewerkt. Het verschijnsel zal voor den internationalenhandel steeds grootere beteekenis krijgen. Dat dit gevolg van den grooten oor log ooit ongedaan wordt gemaakt, kan men niet aannemen. Intusschen heb ben de vredesverdragen bedorven, wat er nog te bederven viel. Eerst dertien jaar na Keynes waarschuwing deden de volken wat zij veel eerder hadden moeten doen. Toen eerst viel immers de beslissing op het advies van het Bazelsche comité voor Duitschlands herstelbeta lingen, waarvan spr. deel heeft uitge maakt. De schade toen aangebracht en de gevolgen waren niet meer te ver mijden. Niet minder ingrijpend waren de ge volgen, welke aangericht werden door de schaar, welke Europa's kaart heeft hersneden. Het. verknippen van. de Donau-monarchie bij voorbeeld heeft grootelijks tot den economischen chaos bijgedragen. Ook verplaatste h afzet gebied van Polen zich van het oosten naar het westen. Terugkeer tot den vooroorlogschen toe stand ls niet mogelijk. Moet men evenwel den huidigen toestand als onveranderlijk beschouwen en de autarkie houden voor de haven van rust. door ons begeerd? Openlijk wordt de autarkie als beginsel voor de scheepvaart een voorzichtige ge dragslijn voorgeschreven. Er is altijd een groot gevaar in een momenteele opleving der conjunctuur, zooals wij verleden jaar beleefden, namelijk dat zij tot ongegrond optimisme leidt, hetgeen schadelijke ge volgen hebben kan. In het algemeen heeft de Nederlandsche scheepvaart in de afgeloopen jaren den roep der tijden verstaan. Toen de exces sive tonnage besnoeiing noodig maakte en dientengevolge de wereldtonnage met 4V» procent daalde, reduceerde Nederland zijn handelsvloot met meer dan drie keer gepredikt, elders, hoewel niet gepredikt, zoo veel: met 14Vt procent en paste zich zijn, geen natuurlijke betalingsbalans, en. dientengevolge een' steeds verder afnemen van den goedenruil. Dit pro bleem plaatst spr. op den voorgrond, omdat zijn oplossing geacht kan wor den binnen het rijk der mogelijkheden van een niet al te verre toekomst te liggen. Het gezond verstand eischt voorts de oogen niet te sluiten voor de gevolgen van de politieke onrust. De bewapening der naties kan niet beschouwd worden als het uiteindelijke middel om een vreedzame en samenwerkende wereld te scheppen. In tegendeel, zij ls een probleem te meer, dat op een oplossing wacht. Hoezeer spr. overtuigd is, dat wij ons voor het oogenblik bij de benarde econo mische situatie hebben neer te leggen en aan te passen, is spr. eveneens overtuigd, dat bij een betere politieke harmonie en. "'!™rsum„ ,n voorzoover Europa aangaat, bij een goede I ca 81f Berichtenj 10.oo Gramofoonmuz. - regeling der internationale schulden, het n 30 Godsdienstig halfuur 12,00 Berichten geenszins een ijdele hoop Ls een uitbreiding 12,15 KRO-Orkest 1,00—1,20 Gramofoon- van het goederenverkeer te verwachten. I muziek ca. 1.15 Berichten) 2,00 Voor de In den tusschentijd dien men niet rijpere jeugd 2,30 Gramofoonmuz. 3.00 te kort mag nemen is voor Rotterdam en Kinderuur 4.00 KRO-Melodisten m.m.v. solist vrru-n" hn ooVioonimort nor» Hat* crp. (4,455,00 Gramofoonmuz.) 5,30 Espe- rantonleuws 5,45 De KRO-NachtegaaltJes 6.20 Journalistiek weekoverzicht 6,45 Gra mofoonmuz. 7,00 Berichten 7,15 Causerie VOOR ZATERDAG 17 SEPTEMBER. Hilversum I. 1875 M. Vara-uitz.; 10.00—10.20 v.m. en 7.308.00 Vpro 8.00 Gram. muziek (Om 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Programma voor Arbeiders in de Continu bedrijven 12.001.45 Gram. muziek J.oo Causerie ..Uw toekomst ligt op de Avondschool" 2.20 „Esmeralda" 3.00 Reportage 3,30 Gram. muziek 4.00 Toespraak ..De A.J.c. demonstreert" 4.10 Gram. muziek 4.30 Esperanto-uitzending 4.505.00 Gram. muz. 5.05 Viool en plano 5.30 Filmland 6.00 Orgelspel 6.30 Gram. muziek 7.10 Politiek radiojournaal 7.30 Bijbelvertellingen 8.00 Herhaling S.O.S.-berichten 8.03 Berichten A N P., Vara-varia 8.15 „Voor het Spaansche kind" 9.15 Vara-orkest m.m.v. solist 9.50 Toespraak 10.00 Berichten A.N.P. 10.05 Vervolg concert 10.30 ..Fantasia" en „Esme ralda" en solisten 11.3012.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 en 415,5 M. KRO-Uit- toch in practijk gebracht. Zelf kan spr. zich van autarkie niet vrijpleiten, de hou ding van het eene land beïnvloedt nu een maal die van het andere. En slechts zelden kan de schuldige, die den bal aan het rol len bracht, gevonden worden. Het grootste gevaar der economische isolatie is, dat zij op den langen duur tot een nieuwen wereldoorlog moet lelden. Zij is zoo misplaatst in een interdependente wereld, dat zij een gevaar wordt voor den wereldvrede. Ik ben aldus spr. realist genoeg om met de huidige omstandigheden rekening te houden, maar ook idealist genoeg om te zeggen: die stand van zaken is volko men verkeerd. In het beang van den wereldvrede en in het belang van de vol ken moet de wereld haar autarkisch stre ven laten varen. Als ik zeg móét, bedoel ik behóórt. Het kan. zoo vervolgde spr. ver der. dus ook niet gebeuren. Maar juist op de onhoudbaarheid van den huidigen toe stand grondt spr. zijn hoop, dat het juiste inzicht eens zal wederkeeren. Voor er echter verbetering kan ko men, moet een aantal problemen wor den opgelost. Het eerste is dat der internationale schulden, waarvan de regeling onvermijdelijk is, wil Europa ooit tot rust komen. Zonder die rege ling. zal er geen monetaire stabiliteit daardoor op groote schaal bij de veran derde omstandigheden aan. Daarbij moge intusschen worden opgemerkt, dat de groei van onze handelsvloot in den loop der jaren zeer aanzienlijk was geweekt, want zelfs na het reduceeren der scheepsrulmtc is zij nog vijf maal zoo groot als bij het begin dezer eeuw. Onze positie is, wat den leeftijd der sche pen betreft, minder gunstig. Immers, als spr. juist is ingelicht, bestaat slechts veertig procent van de vloot uit schepen, jonger dan tien jaar. Onze eerste taak is het dus niet naar uitbreiding der scheeps- ruimte, maar naar vernieuwing te streven overeenkomstig den elsch des tijds. In sommige gevallen heeft de regeering haar steun aan den bouw van nieuwe schepen niet onthouden en spr. is overtuigd, dat zij ook in de toekomst binnen de perken van het mogelijke op dit stuk niet in gebreke zal blijven. Voor het overige kan geen enkel land afzonderlijk de wereldsituatie veranderen. Samenwerking tusschen de scheepvaart maatschappijen kan intusschen eenige ver betering veroorzaken en het siert de lei ders van de Nederlandsche scheepvaart concerns. dat zij tot samenwerking ln dit opzioht steeds bereid zijn gevonden. Ten slotte deed spr. een beroep op zijn hoorders om de gedachte van den inter nationalen vrijen handel steeds te blijven uitdragen. 10 uur, ds. L. W. Voorm. Noorden Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf, ds. J. Treffers van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. halfelf. ds. C. van Ree- aen van Woerden ;nam. halfacht, de heer Popma, cand. te Heenvliet. Oegstgeest Groene Kerkje: Voorm. 101/4 uur. ds. Jansen Schoonhoven. PauluskerkVoorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Streefland. Ver. van Vrijz. Hervormden: geen dienst. Sasaenhcim Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds. Krijkamp. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, (is. Kuiper. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. De Bruine. Ned. Prot. Bond: Voorm. halfelf, de heer J. B. Schouwink van Delft. Gemeente Gods: Voorm. 10 uur, pater Per kins. Ter-Aar Ned. Herv. Kerk: Voorm. halfelf en nam. halfacht, de heer Barendrecht, cand te Delft. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half acht, ds. Warner. Valkenburg Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, de heer Siderius van Katwijk-aan-Zee; nam. halfzeven, ds. Venema van Loosduinen. Voorhout Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 u., ds. Klomp. Waddinxveen Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, de heer Zagt var. Den Haag. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. Wermer»hul?"T. Van Reeuwijk. Oud-Geref Gem Voorm. 10 en nam. 6 uur, fls. Van der Kraats. één stapl Daarom op gepast en ook bij de ge ringste verkoudheid on middellijk Aspirin nemenl MET BEPROEFDE GENEESWtODEL BW ORtEPI 20 tabletten in een buisje 75 cent. 7366 (Ingez. Med.) Warmond Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. Wassenaar Gebouw Chr. Prot. Belangen: Voorm. 10.05 uur, ds. Ten Kate; nam. half zes. dr. Honders. Kievietkerk: Voorm. 10.05 uur, dr. Honders. Woubrugge Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 ur. ds. Doornebal. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur. leesdienst; nam. 7 uur, ds. Aalders van Lelmuiden. Zevenhoven Ned. Herv. Kerk:- Voorm. halfelf en nam. halfacht, ds. Van Harten. Geref. Kerk: Voorm. halfelf, de heer Popma, cand. te Heenvliet; nam. halfacht, ds. L. Zwaan van Zwammerdam. Zoetcrmeer Ned. .Herv. Kerk: Vöorm. 10 uur en nam. halfzeven.'dr. Woldendorp. Geref. Kerk: Voorni. 10 uur en nam. half zeven, ds. Versluys. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. halfzeven, leesdienst. Ver. tot verbreiding der Geref. Waarheid: Voorm. 10 en nam. 71/4 uur. de heer Vfoeg- in-de-Weij van Middelharnis. Ver. van Vrijz. Hervormden: Nam. half zeven, dr. J. P. Cannegieter van Oudshoorn. Zoetenvoude Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur. ds. Eijkman. Zwammerdam Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Kiehl van Hazerswoude; nam. 7 uur, ds. Vrielink van Hoogmade. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rem. Geref. Kerk: Voorm. 101/4 uur, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen te Sur huist er veen P. W. B. Haseloop te Hoorn op Terschelling. Bedankt Dordrecht. GEREF. GEMEENTEN. voor Borssele J. D. Barth te NOORDWIJKERHOUT. Een grootsch Oranjefeest. Prachtige optocht en opgewekte stemming. Onder begunstiging van goed weer, namen de Oranje-feesten, gistermorgen om negen uur een aanvang. Een enorme menschen-massa had zich opgesteld in de nabijheid van St. Bavo en langs alle straten en wegen. Het hoofdpunt van het feest was voor Noordwijkerhout iets totaal nieuws n.l. een reclame-optocht, bestaande uit 25 groepen. De stoet werd opgesteld op het St. Bavo- terrein en trok daarna onder begeleiding van drie muziek-korpsen door twaalf ver schillende straten. Van verre uit den omtrek was men gekomen om den tocht te zien en het volk stond overal drie rijen dik en was vol bewondering en enthousiasme. Precies om 9 uur vertrok de stoet, voorop de feestcommissie met in haar midden den eere-voorzitter, burgemeester van Iersel, gevolgd door de Muziekvereniging Sint Bavo; Versierde autopeds van de meisjes van de St. Josephschool; Meisjes van de St. Josephschool; Bakkerswagen (Bakkers in volle aotie aan het bakken); Kruide nierswagen (ouderwetsch en modern be drijf); Fruit wagen; Schoenwinkelierswagen Paarden St. Jeanne d'arc; Muziekvereni ging St. Jeanne d'Ark; Versierde autopeds van de Jongens van de St. Josephschool: Jongens van de St Josephschool; Wagen Bloembollencultuur (bollen uitzoekon. zif ten en planten); Wagen L.TJ3 (de akker wordt bewerkt); Wagen V.V.V (jonge dames toonen het prachtige bloemenland bosch, duin en zee); Versierde damesfiet sen; Versierde heerenfietsenWagen B.V.L. (als het moet, danschrijven de vrij willige landstormers in vol tenue); Wagen Kruisvaart; Wagen van den Berg-Smit (bloemen van prachtigste soort, versierde leunstoel voor H. Majesteit)Wagen Verde- gaal; Diverse versierde voertuigen (kar retjes, kinderwagens)Autopeds van de kinderen van de Christelijke school; Kin deren van de Chr. school en de Muziekver. ,X>e Harpe Davids". De eene groep en versiering overtrof de andere en de Commissie wachtte een moeilijke taak bij het toekennen der prijzen. Erst om elf uur werd de stoet, die overal enorm werd toegejuicht, ontbonden en werd een begin gemaakt met de volks spelen; De fietswedstrijden namen een aanvang: eerst voor de jongens en daarna voor de meisjes. 40 Jongelui bekampten elkaar om de fraaie prijzen. Er waren mededingers, die alle ringen wisten te bemachtigen, waardoor om de prijzen geloot moest worden. Bijna niemand kwam zonder lintje thuis. Want op de fiets zijn hier allen in hun element. Tegelijkertijd vond op een terrein achter het dorp het vogelschieten uren vóór één der schutters koning werd en de vogel op den grond viel. Op het feestterrein werden de volksspe len gehouden, allen met een groot aantal deelnemers, tonknuppelenfietsen met hindernissen; touwklimmen; fietsen met popaankleeden enz. waardoor eveneens talrijke prijzen beschikbaar gesteld waren. 's Middags half drie begon de ringste- kerij met versierde auto's en tilbury's. Al wordt de animo met de tilbury's minder een aardige liefhebberij blijft het zeker, vooral als de jonge dames verkleed zijn. als Friezinnen of in Dr en tech costuum. Een dertigtal wagens, w.o. 15 auto's, alle keurig versierd dongen mee. De Oranje-Kroon en de W van prachtige bloemen, tooiden overal de wagens. Op het feestterrein was de drukte enorm, alle vermakelijkheden hadden het druk en het weer werkte in alle opzichten mee! Na afloop der ringrijderij werd aan de feest commissie een diner aangeboden in Hotel „Gouwenberg". Het ging er vroolijk toe én menige speech werd afgestoken. 's Avonds tegen acht uur begaf de feest commissie zich naar de tribune om de be haalde prijzen uit te deelen. De eere-voorzitter der feestcommissie, burgemeester A. A. C. M. van Iersel. schetste de groote beteekenis van dat Oranjefeest. Hoewel in het bloemen-dorp de tijden nog steeds niet rooskleurig zijn, wilde de geheele bevolking met hart en ziel feestvieren. Ieder droeg spontaan een steentje bij. Alles hielp bij de straatversie ring, die uniek is en de jubileum-optocht was de clou van het feest, waarover ieder een uiterst voldaan was. Dank werd ge bracht aan de feestcommissiewaarvoor geen moeite te groot was, aan den Midden stand. die de versiering en den optocht organiseerde, aan de drie muziek-corpsen en aan de geheele Oranje-gezin de bevol king. Hierna volgde spontaan het „Wilhel mus" en werden de prijzen uitgedeeld. „Gezellenwerk inderdaad van onzen tijd" 7.35 Actueele aetherflltsen 8,00 Berichten ANP. Mededeelingen 8,15 Overpeinzing rnct muzikale omlijsting 8,35 KRO-Orkest 9.U0 De KRO-melodisten en solisten 10.00 KRO- Boys m.m.v. solist 10,30 Berichten ANP 10.40 Sportrevue 10,5512.00 Gramofoonmuz. Droitwich 1500 M. 11.20 BBC-Wels-orkest m.m.v solist 12.20 Orgelspel 12.50 Gramo foonmuz. 1.20 Bobby Howell en zijn orkest 2,20 Orgelspel 2,50 John Reynders' orkest 3,40 Gramofoonmuz. 4,20 Het Arthur Dulay Kwintet 4.50 Reportage 5.20 Man- tovani en zijn dansorkest 6.20 Berichten 6.50 Sportpraatje 7,05 BBC-Orkest 7.50 Orgelspel en zang 8,20 BBC-Revue-koor, BBC-Variété-orkest en solisten 9,20 Victor Silvester en zijn dansorkest 10,00 Berichten 10,25 BBC-Theaterorkest en solist 11,20— 12,20 Billy Cotton en zijn Band. Radio Paris 1648 M. 8.10—9,20 en 10,10 Gramofoonmuz. 12,35 Giardino-orkest 2,20 Gramofoonmuz. 3,20 Pianovoordracht 4,10. 6,10 en 7,20 Gramofoonmuziek 8,35 Pianovoordracht 8.50 Radiotooneel 9.30 Variété-programnvi 10,25 Symphonieconcert 11,20—12.50 Dansmuziek. Keulen 455 M. 6,50 Gramofoonmuz. 7,30 Omroepschrammelensemble 8,50 Het Danztger Landesorkest 12,20 Fabricksorkest 1,35 Het N.S.-Toonkunstencarsorkcst 2,30 Gramofoonmuz. 4.20 Omroeporkest en -koor en solisten 6.30 Concert 7,20 Om roeporkest, -koor en solisten 8,30 Omroep orkest en solisten 10,35 Gramofoonmuz. 10,50 Omroepdansorkest en solisten 12,20 Omroep-Amusementsorkest 1,203,20 Om roeporkest en -kleinorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12,20 Gra mofoonmuz. 12,50 en 1.30 Omroeporkest 1,50 Gramofoonmuz. 2,20 Zang 2,50—3,20 Gramofoonmuz. 4,20 Omroepdansorkest 5,05 Viool en piano 6,20 Omroeporkest en soliste 8,20 Omroepdansorkest 9,20 en 10,30 Omroepsymphonie-orkest en solist 19.50 Gramofoonmuz. 11,20—12.20 Dansmuziek (Gr.pl.). 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek 12,50 en 1,30 Omroepklelnorkest 1,50 Gra mofoonmuz. 3.20 M. Burton's musette- ensemble 3.35 Zang 3,50 Vervolg van 3.20 4,05 Pianovoordracht 4,20 en 5,10 Gramo foonmuz. 5.35 en 6,00 Omroepsalonorkest 6,35 Omroepklelnorkest 7,35 en 8,20 Gra mofoonmuziek 8,50 Radiotooneel 10 00 Gramofoonmuziek 10,30 Jean Omer en zijn orkest 11,2012,20 Gramofoonmuziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VOOR ZATERDAG 17 SEPTEMBER, lste Programma: lederen dag van 8—24 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 10.20 Parijs Radio 11.05 Radio P.T.T. Nord 12,20 Brus sel VI. 14,20 Keulen 15,50 Brussel Fr. 17,00 Keulen 22,20 Brussel VI. 23,20 Parijs Radio of div. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9,20 Di versen 10.35 London Reg. 12,35 Droitwich 17,00 London Reg. Ringsteken, paard en tilbury en auto's. Deelnemers 42: lste pr. H. Hoogervorst en Cat. Rotteveel; 2de pr. J. v. Eede Hz. en A. Koot; 3de pr. Nic. Disseldorp en Jo Vioen; 4de pr. A. Duivenvoorde en Egtgen; 5de pr. L. Kroen en L. Bergman; 6de pr. W. v. d. Berg en M. Hoogervorst; 7de pr. A. Blauw en M. Meeuwenoord; 8ste pr. P. Hoogeveen en M. Hoogeveen; 9de pr. G. Hartveld en Cato Warmerdam; 10de pr. D. Warmerdam en N. Duivenvoorde; 11de pr. J. Oostdam Sr. en Ali Warmerdam. Versiering auto en tilbury: lste pr. W. v. d. Vossen—Nel v. d. Berg; 2de pr. D. WarmerdamN. Duivenvoorde; 3de pr. A. Blauw en M. Meeuwenoord; 4de pr. P. Hoo geveen en M. Hoogeveen; 5de pr. J. Oost- dam en A. Warmerdam; 6de pr. W. v. d. Berg en M. Hoogervorst; 7de pr. S. Verde- gaal en Egtgen; 8ste pr. J. Solman en A. Duivenvoorde. Versiering heerenrijwielen. Deeln. 50. Ie pr. J. v. d. Putten Gzn.; 2de pr. Jac. Nul- kes Cz.; 3de pr. Nic. Duivenvoorde Jr.; 4de pr. Jac. Koelewijn; 5de pr. Wim Oostdam Dz.; 6de pr. P. Verdegaal Gz.: 7de pr. Jan Warmerdam; 8ste pr. Theo Oostdam Dz. Ringsteken heeren: lste pf. Jac. Nulkes Sr.; 2de pr. Wim Oostdam Dz.; 3de pr. P. Op het feestterrein en in de café's werd Verdegaal Gz.; 4de pr. J. v. d. Berg Pz.; 5de de vroolijkheid voortgezet overal dans en muziek en tot slot een schitterend vuur werk, waarbij geen rechtgeaard NoordwlJ- kerhouter ontbrak; Hieronder volgen de uitslagen. De prijzen der étalage-wedstrijden ver meldden wij reeds. Hieraan kan nog toe gevoegd worden: Buitenmededinging was bijzonder mooi, het bloemen-magazijn van de firma J. v. d. Berg-Smit, dat groote bewondering af dwong. Straatversiering: le pr. Julianaplein met Julianastraat; 2e pr. Schoolstraat; 3e pr. Havenstraat; 4e pr. Emmastraat met Nieuwe Duinstraat; 5e pr. Dorpsstraat; 6e pr. Kortenbachstraat. Het Raadhuis baadde in een zee van licht, evenals het St. Bavo-gesticht en vele particuliere woningen Tonknuppelen, 73 deeln. lste ton: C. v. d. Slot; troostpr J. v. Duin en J. Duiven voorde. 2de ton: Cor Duivenvoorde Jacz.; troost prijs Dirk v. d. Berg-F. Hoogervorst. 3de ton: C. Verlaan; troostpr. W. v. d. LindenC. v. d. Star. 4de ton: Jac. Nulkes Jacz.; troostpr. Cors. v. d. Berg—H. Mens. Vogelschieten: lste pf. romp: Jac Dui- plaats en de Noord wij kerhoutsche schutters venvoorde 2de nr rechferviwiaei n pr. J. y. d. Berg Jz.: 6de pr. Nic. Duiven voorde Jr.; 7de pr. P. Duivenvoorde; 8ste pr. Cor v. Schie Jz. Ringsteken rijwiel dames. 53 deeln.: lste pr. Bep v. Steyn; 2de pr. Annie Klein; 3de pr. Jo Heemskerk; 4de pr. All Warmer dam; 5de pr, Rie v. Dam Jacd.: 6de pr. Jo Disseldorp: 7de pr. Corry Warmerdam: 8e Jeane Oostdam; 9de pr. To v. d. Berg Jd.; 10 pr. To Immerzeel; 11de pr. Coba Hoo gervorst; 12de pr. Marie de Winter. Versiering' damesrijwiel: lste pr. Annie Warmerdam; 2de pr. Ali Warmerdam: 3de pr. Annie v. d. Klucht; 4de pr. O. Oostdam: 5de pr. Marie v. Leeuwen; 6de pr. Annie Klein; 7de pr. Mien Oostdam; 8ste pr. An nie Dobbe: 9de pr. Co Hoogevorst; 10de pr. To Immerzeel: 11e pr. Alie v. d. Meer;a 12de pr. Geert Turenhout; 13de pr. Marie Immerzeel; 14de pr. Jeane Oostdam D 15e pr. Rie Duindam; 16de pr. Mina Klucht. Fietsrijcien met hindernissen. 16 deeln.: lste pr. Rieka Plesman; 2de pr. Annie v. d. Berg; 3de pr. Rie Wessels: 4de pr. Jo v. Steijn; 5de pr. Rika Kortekaas. Pop-aankleeden. 18 deeln.: lste pr. Rie v. Steijn; 2de pr. Tien Bemclman; 3de pr. Rie Duivenvoorde: 4de pr. Ne! Hachmang: 5de pr. Corry Zonneveld; 6de pr. 'm'i' War merdam; 7de pr. Corrv dr Win'cr. Touwklimmen jongens 7 deeln. lste nr. Jo v. d. Berg Smit; 2de pr. H. v. d. Eerg Smit; 3de pr. H. v. d. Linden Wz.; 4de pr. P. Weijers Gz. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10