Gemeenteraad van Wassenaar LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 September 1938 Uit de Omstreken Het moderne middel Instantine Uit de Rijnstreek Raadscommissies Subsidie voor de Koningin Wilhelmina-vereeniging De nieuwe burgemeester van Wassenaar. Levensloop van dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen. Gelijk wy gisteren nog konden vermeiden Is de burgemeester van Lisse, dr. S. F. A. C. M. Baron van Wijnbergen met Ingang nn 1 Oct. a s. benoemd tot burgemeester der gemeente Wassenaar. Dr. Sweder Ferdlnandus Antonius Cane- s.Ius Maria van Wijnbergen werd 16 Dec. 1887 te Eindhoven geboren en is een zoon van den in politieke kringen bekenden Ba ron mr. A. van Wijnbergen te Utrecht, Burgemeester van Wijnbergen ontving zijp. opleiding aan het Gvmnasium te Kat wijk en studeerde daarna verder te Rome, waar hij den graad verwierf van Doctor in de Heilige Godgeleerdheid Na ziin studie volbracht te hpbben. werd hij in 1928 benoemd tot volontair ter ge meente-secretarie te JutDhans. In 1929 volgde zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Waalre (N.Br.i In deze ge meente heeft hij met vrucht mogen ar beiden en zijn onder zijn bestuur verschei dene groote werken tot stand gekomen. In 1931 werd Baron van Wijnbergen be noemd tot burgemeester der gemeente L'sse. Het was toen reeds crisis-tijd en zijn positie was niet gemakkelijk te noemen, gelijk indertijd ook in een door ons gepu bliceerd interview met hem bleek. Mede onder zijn leiding kwam het uitbreidings plan dezer gemeente tot stand. Zu'nig be leid noopte tot de grootst mogelijke zui nigheid waardoor moest worden afgezien van de uitvoering van verschillende groote werken die od het programma staan. Het is mede aan het voorzichtig beleid van den burgemeester te danken, dat de gemeente Lisse nog steeds niet tot de „noodlijdende" gemeenten behoort en deze gemeente het heden ook nog zonder eenlge rijksbijdrage kan stellen, zoodat de financieele zelfstan digheid kon worden behouden. Uit den aard van zijn ambt bekleedt hij verschil lende functies in de gemeente Lisse. Voorts is burgemeester van Wijnbergen secretaris van de Contactcommlss'e voor Natuurbescherming: Commissaris van de Ontr. Raiffeisen Bank te Utrecht en Com missaris van de N.V. Electriciteitsbedrijf Hillegom-Lisse-Sassenheim. BENTHUIZEN. Inwijdingsdienst Ned. Herv. Kerk. Morgenavond te 7 uur (o.t.) zal alhier de inwijdingsdienst plaats hebben van de Ned Herv Kerk welke dan voltooid zal ziin. Voorganger is ds. W. Bieshaar Jr. Het mond- en klauwzeer onder het vee in deze gemeente heeft zich zóó snel uit gebreid dat nog slechts twee veehouders geen aangifte van deze ziekte gedaan hebben. HAARLEMMERMEER. Ernstige botsing. Gistermorgen had ln Haarlemmermeer op den hoek van den Hofdweg en den Spaarnwouderweg een botsing plaats tus- schen een bestel-auto, bestuurd door den heer G. uit Hoofddorp en een vrachtauto, bestuurd door den heer G uit Hoofddorp en een vrachtauto, bestuurd door den heer d. V. uit Vijfhulzen, vermoedelijk doordat eerstgenoemde geen voorrang verleende. De schok was zóó hevig, dat de auto van d. V. over den kop sloeg en zwaar bescha digd werd, terwijl de bestuurder een lich te hersenschudding bekwam. Ook G. bleek op verschillende plaatsen gewond te zijn, terwijl zijn auto ernstig beschadigd werd. Dr. S. uit Zwanenburg en dr. K. uit Half weg waren spoedig ter plaatse om hulp te verleenen. Na verbonden te zijn, werden de gewonden naah hun woning gebracht. Adviseur Departement van Koloniën. Na een tweede verblijf, nu van 11 maan den, in Argentinië is thans de heer Ver- kuyl. Hoofddorp te Nieuw Vemiep vandaar teruggekeerd en is als adviseur voor de kolonisatiemogelijkheden aldaar verbonden aan het Departement van Koloniën. De heer Verkuyl woonde voordien reeds 12 ja ren als landbouwer in Argentinië. Ziin bractische ondervindingen en heldere blik zullen zeer zeker goede diensten kunnen bewijzen. HILLEGOM. Oplossing der vluchtpalen-misère De twee vluchtheuvels langs de trambaan bij de van Tetsstraat worden veranderd In Dlaats van twee, komt er slechts één vlucht heuvel met twee lichtpalen Bii de Marti- nuskerk zal de toestand ook aldus veran derd worden in de gegronde verwachting, dat er minder aanrijdingen zullen plaats vinden en dat er minder lichtpalen zullen sneuvelen. KATWIJK AAN DEN RIJN. De Bloementeelt. Ontegenzeggelijk breidt de bloementeelt zich de laatste jaren hier uit. De minder Ecede uitkomsten der tuinbouwgewassen •lebben hier zeker toe bijgedragen. Hier uit volgde nog niet. dat de bloementeelt betere resultaten opleverde, doch men wil dan toch wel eens Iets anders prober ren. Vandaar dat reeds een groote oppervlakte met bloemen beplant staat. En ook ln do wintermaanden legt een groot aantal Kat- Mjksche bollenkweekers zich toe op het hekken van bloembollen. In deze bedrij ven is het momenteel al druk met het op- Planten dezer trekbollen in hiervoor be stemde kistjes. De bloemenhandel was de laatste dagen een weinig lusteloos. Ver moedelijk naweeën van de feestdagen. De uoteering was voor Asters in diverse kleu ren 2040 ct.. Helianthus 60—90 ct., Zin nia groot 3555 ct.. idem klein 1530 ct., Gladiolussen 0.25—0 50; betere soorten 60 —95 ct., Troschrysanthen 1015 ct., groot- bloemige 6—13 ct., Lelies 2.50—4.75; Trl- toma 30—60 ct., Dahlia's 45—0.60; Pom- pondahlia's 20—30 ct. KATWIJK AAN ZEE. Vergadering der Commissie van Plaat selijk Toezicht op het L. O. Deze vergadering werd gisteravond in liet Gemeentehuis gehouden. De voorzitter as. R. P. A. Rutgers sprak een openings woord, waarna hij. mede namens de ver gadering. den heer W Panman geluk- wenschte met het verkrijgen van de akte Fransch L.O. De secretaris, de heer P. H. Castenmlller las de notulen. Vervolgens werd voorlezing gedaan der ingekomen stukken. Wegens periodieke aftreding van den heer C. v. d. Rhee. werd de volgen de voordracht aanbevolen bii B en W. 1. C. v. d. Rhee. 2 J. Volbeda. De heer R. P. TJebbes moest aftreden wegens het verla ten van het onderwijs met pensioen. In zijn plaats werd aanbevolen: 1. de nog te benoemen leerkracht bij het Openb. On derwijs, 2. mej. H. W. Wassenaar. De lieer Tjebbes hield nu een lezing over „Geheim Thibet", waarin de zeden en ge woonten van het Thibetaansche voik be sproken werden. Na behandeling van cen:- ge schoolzaken werd de volgende zitting bepaald op Vrijdag 16 Dec., waarna slui ting door den voorzitter volgde. Des nachts kwamen eenlge jongelui luidruchtig van het Valkenburgsche feest in ons dorp terug, waarbij zij lustig op trompetten bliezen Zij werden door de po litie aangehouden; de blaasinstrumenten zijn in beslag genomen. LEIDSCHENDAM. De speldjesdagen van fret Ned. Roode Kruis frebben opgebracht f. 122.21. De afd. Voorburg van het Ned. Roode Kruis houdt Zaterdagmiddag om 3 uur een demonstratieve oefening op het spoor- emplacement bij de veilinghaven alhier. NOORDWIJKERHOUT. Opening van het Oranjefeest. Gistermiddag te twee uur, werd het Oranje-feest alhier geopend met een groot kinderfeest. Ruim 900 kinderen vam alle gezindten, namen er aan deel. Na een vroo- lijken ommegang door de keurig versierde straten trok men, met muziek voorop, naar het feestterrein. Daar werden allerlei wed- stritden gehouden om aardige prijzen. De ieugd werd bovendien rijkelijk onthaald en als grootste attractie mocht zij volop ge nieten van den draaimolens. Voor volwassenen was er od het feest terrein ook veel te beleven. De jeugd vermaak' e zich met een dansje en de lucht- en zweefmolen, glijbaan enz. maakten reeds goede zaken. 's Avonds had de Oranje-vereeniging een moeilijke taak te vervullen. Zij moest n.l. de prijzen toekennen voor de mooiste straatversieringen en voor den etalage, wedstrijd. Niet minder dan tien straten waren keu rig versierd: overal zuilen met vlaggendoek, bloemen en eerepoorten. De bewoners had den zelf meegeholpen, om al dit moois tot stand te brengen De vrouwen zorgden voor het aanbrengen van groen, bloemen en strikken. Over de prijzen der straatversiering kon men het niet eens worden. De beslissing is hierover een dag uitgesteld. Etalagewedstrijd: le pr. firma P. W. Mens, modemagazijn-woninginrichting: 2e pr. L Driebergen vleeschhouwerli3e pr. J. Balk. vleeschhouwerlj4e pr. A. v. Eeden, brood- en banketbakkerij; 5e pr. C. Koot, vleeschhouwerli; 6e pr. J. Uitendaal groen te- en fruithandel: 7e pr. H. Hensbergen, brood- en banketbakkerij; 8e pr. P v. Den zen, manufac'uren; 9e pr. B Verschoor, sigarenmagazijn. RIJNSBURG. Beroep aangenomen. De heer J. van Nieuwkoop, candidaat alhier, heeft het beroep naar de Geref. Gemeente van Anna Paulona aangenomen SASSENHEIM. De afwerking van den nieuwen Rijksweg. Met het afwerken van den nieuwen Rijksweg wordt spoed betracht. Het rijwiel pad is nu vanaf de Ringvaart tot de Was- beekerlaan gereed, zoodat men van af die laan of van den Menneweg van uit deze gemeente ln de richting Amsterdam kan fietsen. Dit is een goede verbetering daar men nu meer gebonden is aan de „Sassenheim- sche Pont". Het rijwielpad ligt aan de Oostzijde van den weg en lager, zoodat men 's avonds geen last heeft van het licht van passee- rende auto's. Aanrijdingen. NabU „Klinkenberg" reed een auto. be stuurd door een dame, tegen een vracht auto die het parkeerterrein bij de koffie- tent wilde oprijden. Belde wagens werden beschadigd. De „dame" die de schade opnam stapte in haar wagen en reed weg. Men vergat het nummer op te nemen. Bij „Ter Weegen" slipte een auto en kwam met het voorste gedeelte in de sloot terecht, waar de wagen spoedig tot stil stand kwam. De inzittenden bekwamen slechts natte voeten. Met een kraanwagen werd de auto weer op het droge gebracht en weggesleept Voor het toelatingsexamen aan de Rijkstuinbouwschool te Lisse zijn geslaagd onze plaatsgenooten J. v. Diest, J. Dreef, A. Hoorn en J. v. d. Voort. 7293 Doosjes o is Instontine. In Instantine zijn InSlCffltillC voortreffelijke werking en absolute onschadelijkheid op (Jeale wijze vereenigd. Onthoudt daarom stilt en voorkomt pijnen! 12 tabletten 70 ct., zakjes a 2 tabletten Prijs 70 cent. B a (BAYER) V E v r y Ct. (lngez Med.) VOORHOUT. De restauratie van den R.K. kerktoren De werkzaamheden aan de restauratie der toren en pastorie der R.K. „St. Bar- tholomeus parochie" alhier vorderen snel. Hel haantje van den toren onderging een laatste behandeling 'deze werd verguld). Dit werk trok nogal belangstelling. Ook wordt de toren thans een wijzerplaat rij ker. Waren voorheen drie wijzerp! a ter. aanwezig, nu komen er vier, zoodat men thans In alle deelen van het dorp kan zien, hoe laat het is. Maandag 26 Sept. a.s., zal er ten hui ze van den gemeentegeneesheer dr. H. A. G. Bots, gelegenheid gegeven worden voor inenting en herinenting, des nam. te half drie. Aan het postkantoor alhier werd in Augustus op spaarbankboekjes ingelegd f. 1301.32 en terugbetaald f. 1660.61. Der halve meer ingelegd dan terugbetaald f. 140.71. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 2 Door de melkboeren alhier, is de melkprijs met één cent per liter verhoogd. De prijs bedraagt thans 11 ct. per lirer. Alhier werden ln totaal 55 aangiften gedaan van mond- en klauwzeer, terwij! bij vier veehouders de ziekte is geweken. WARMOND. Het mond- en klauwzeer heerscht onrustbarend. De zoo zeer gevreesde ziekte mond- en klauwzeer heeft in deze gemeente onrust barende afmetingen aangenomen. Er is geen boerderij meer of de veestapel is be smet verklaard. Verbeteringen zijn nog niet te bespeuren. Voor de landbouwers od elk gebied een groote tegenvaller. Ernstige val. De schipper van het jacht .Zonneschijn" die bezig was het schip te onttakelen is uit den mast gevallen en dusdanig neergekomen dat hli twee ribben brak en vermoedelijk ook nog eenige inwendige kneuzingen heeft opgeloopen. Hii is ter observatie opgenomen ln het ziekenhuis te 's Gravenhage. WASSENAAR. Belangrijke gift voor de restauratie der Dorpskerk. Ten behoeve van de restauratic der Dorpskerk is een gift van f. 5000.bin nengekomen. ZEVENHOVEN. De heer van der Vegte. die tot Belas tingambtenaar te dezer plaatse was be noemd heeft zich teruggetrokken en blijft te Vinkeveen. VOORSCHOTEN. Het aantal werkzoekenden ingeschre ven bii het agentschap der arbeidsbemid deling bedraagt voor deze week in totaal 89 personen. ALPHEN. De opbrengst van den ln onze ge meente gehouden speldjesdag ten bate van de ver. „Het Hoogeland" bedraagt f. 89.31. In verband met zijn a.s. vertrek door de ingebruikneming van de nieuwe hefbrug werd de ohef-brugwachter van de oude bruggen te Gouwsluis door personeel en omwoners gehuldigd en dank gebracht voor de prettige samenwerking, waarbij hem een schilderij met een voorstelling van de oude bruggen werd aangeboden. BODEGRAVEN. Geslaagde Middenstandsreis. Gisteren heeft de Winkeliersvereeniging Bodegraven een middenstandsreis naar Arnhem gemaakt. Van Bodegraven vertrok de winkeliersvereeniging om half acht per gewone trein naar Woerden. Daar stond een ex'ra electrische trein klaar voorzien van borden: extratrein Winkeliersvereeni ging Bodegraven, die de deelnemers naar Arnhem vervoerde. Het comité dat reeds bergen werk had verzet om dezen dag in goede orde en alles stipt op tijd te laten verloopen kan met voldoening od dezen dag terugzien. Elke deelnemer was ruimschoots voldaan zoodat het comité, gezien de enorme belangstelling voor het volgende laar een nieuwe excursie zal organiseeren. Jammer dat het weer. dat bij het vertrek zeer mooi was later minder goed werd, hetgeen echter niet van invloed op de stem ming was. Onder voorzitterschap van den heer D. Th Ruys, loco-burgemeester vergaderde de raad dezer gemeente. Nae behandeling van ingekomen stukken en mededeelingen kwam in behandeling een verzoek van den heer N. H. Heeroma hoofd der OL school no 1 om hem beschikking te verleenen over een verlicht en verwarmd schoollokaal tot het houden van een huis werkcursus voor leerlingen die tot de mid delbare school zijn toegelaten. De heer Wildt Meijboom wil slechts voor één jaar de proef nemen en daarna eerst de resultaten vernemen. De raad ging hier. mede accoord zoodat z. h. st. het verzoek voor één jaar werd toegestaan. Z. h. st. werden eenlge vergunningen verleend tot het inrichten van een werk plaats en een garage. Z. h. st. werd gewij zigd de verordening regelende het beroep Inzake het aanvragen om vergunning van autobusdiensten of toerwagens en dergelijke Voorts werd z. h. st. besloten van J. Uyter- llnden te Rotterdam om niet ln eigendom te aanvaarden een oppervlakte van 440 M2. grond gelegen langs den Groot Haesebroek- scheweg. terwijl deze bovendien een bedrag van f. 433 zal hebben te storten als bijdrage in de kosten van wegenaanleg, verbreeding en onderhoud. Benoemd werden diverse raadscommissies. In de commissie van bijstand voor open bare werken werden herkozen de heeren J. M. Kolff. H. G. Hendriks en G: J. van dér Stoel; in die van Bijstand in het beheer der gemeentebedrijven de heeren A. J. van Bemmelen, ir. H. H. Dresselhuys. mr. J. H. Kiewiet de Jonge en A L. Rooijakkers. In de commissie van bijstand in het be heer der gemeentefinanciën de heeren mr. H. B. Wildt Meijboom en W. M. Lankhorst en in de plaats van dr. Ph. J. Idenburg werd gekozen de heer C. J. Breedvelt; in de commissie voor de strafverordeningen werden herkozen de heeren W Boender en C J Breedvelt en ln de plaats van dr Ph. J Idenburg werd gekozen de heer J. van Bemmelen Door den voorzitter werden hierop tot leden der comimssie inzake onderzoek der geloofsbrieven herbenoemd de heeren A L. Rooijakkers dr. Ph. J. Idenburg en D. Th. Ruys en tot plaatsvervangende leden de heeren J. K. Bazelier. mr. J. H. Kiewiet de Jonge en C. J. Breedvelt. Tot lid der commissie van pi. schooltoe zicht werd herkozen het per. aftr. lid de heer K. Huibregtse. Od voorstel van B. en W. werd z. h. st. besloten tot ruiling van grond met de Haag- sche Tramweg Maatschappij welke grond ligt aan den Deijlerweg, waardoor de tram baan eenigszins zal worden omgelegd. De kosten van overdracht zullen voor rekening van de gemeente worden genomen. Voorts werd z. h. st. besloten aan de parochie van den H. Joseph gratis in eigendom over te dragen een perceel grond gToot 480 M2. en van genoemd kerkbestuur gratis in eigen dom over te nemen een stukje grond groot 310 M2 De kosten van overdracht zullen voor de helft voor rekening der gemeente worden genomen. Besloten werd diverse perceeltjes grond over te nemen benoodigd voor den aanleg van een verbindingsweg vanaf den Lange Kerkdam naar de van Zuylen van Nije- veltstraat. Tot bestuurslid der instelling van Maat schappelijk Hulpbetoon werd herkozen de heer ir. H. H. Dresselhuys. Besloten werd het als sportterrein inge richte perceel welland aan den Katwijk- scheweg onderhands voor den tijd van 3 jaren te verhuren aan de Hockey club de Kievieten voor den prijs van f.300 per jaar en deels aan de R.K. Voetbalvereenglng Blauw Zwart te Wassenaar voor den prijs van f 200 per iaar onder bepaling, dat de huurtijd ten hoogste tweemaal telkens voor den tijd van drie jaren stilzwijgend zal worden verlengd zonder opzegging door een der partijen. Behandeld werd een verzoek van de Kon. Wilhelmina Vereeniging om een subsidie van f. 500 noodig voor de grootere uitgaven in verband met de viering van de jubileum feesten. B. en W. stelden voor de subsidie toe te staan en het bestuur van de K W V. in overweging te geven telken) are een derge lijk verzoek in te dienen De heer Boender staat niet afzijdig j tegenover dit voorstel maar vraagt zich af. j of niet onoordeelkundig is tewerk gegaan met het huren vam Duinrell voor f. 200. Duinrell lijkt hem niet de geschikte plaats voor volksfeesten. Het kan spr. niet bevre digen, dat daar de feesten worden gehou den. Hij vraagt zich af, of geen ander terrein te vinden zou zijn. De voorzitter zegt dat geen ander terrein voor de K.W.V. te vinden is en dat Graaf vam Zuylen ook niet genegen is iets van den prijs af te doen. De heer Boender noemt, het terrein naar Prirrcehaven. De heer Wildt Meijboom merkt op, dat de K.W.V. steeds zonder sub sidie heeft kunnen bestaan. Het doet niet prettig aan dat de particulieren zich steeds meer terugtrekken en steeds weer een be roep moet worden gedaan op de overheid. Door de K.W.V werd met grootsch gebaar aan 120 armlastigen een feestgave uitge reikt. Deze bekwamen reeds grootendeels van de gemeente een gave van f. 2 50 plus f. 1. Hij vindt het dan ook niet juist, dat de vereeniging achteraf weer een geschenk geeft van gemeentegeld. Hij kan zijn goed keuring aan het voorstel niet geven De voorzitter zegt dat de betrokken armen niets van de gemeente ontvingen. Het spijt den heer van Moorsel dat hii den voorzitter moet tegen spreken. Er zijn onder die 120 die ook door de gemeente werden bedacht. De heer Breedvelt stelt voor de subsidie voor één jaar te verleenen doch het be stuur van de K.W.V. zal de in den raad geuite bezwaren moeten overwegen. Ten eerste wil spr. meer inzage van de finan ciën. ten tweede wil hij weten hoe de sa menwerking Is met de Oranjevereeniging, ook financieel en ten derde de vereeniging dient hoofdzakelijk tot het organiseeren van nationale feesten en niet voor het ver strekken van gaven welke allicht ontevre denheid wekken en ten laatste de K.W.V moet den oud-hollandschen regel in acht nemen en met zijn financiën rekening hou den met zijn feesten. De heer Dresselhuys sloot zich aan bii den heer Breedvelt, waearop de heer Wildt Meijboom ook ziin stem aan het voorstel gaf. Aldus werd be sloten. Ingaande op het verzoek van het hoofd der openbare U L.O. school werd z. h st. besloten de leerlingen dier school door een vakonderwijzeres zangles te doen geven, tegen een belooning van f. 100 per jaar per wekelijks lesuur. Het bestuur van de afd. Wassenaar van de ver. Volksonderwijs verzocht om een vierde lokaal beschikbaar te willen stellen zulks benoodigd door de groote toename van leerlingen van de kleuterschool a d. Zijl- laan B en W stellen voor dit verzoek in te willigen met de beschikking over de ee- heele soeelplaa's en de huur te verhoogen van f. 700 od f 900. Aldus besloten. Hierop werden de gemeentebegrootingen den raad aangeboden. BOSKOOP. Aanbesteding. Bij de door J. H. van Osnabrugge, archi tect N.L.V.Agehouden aanbesteding van de verbouwing van het woonhuis Zijdeweg No. 36 werd ingeschreven als volgt: G. A. van de Vliet f. 3825; firma gebr. Van Bodegraven f.3644; J. Loef f.3245; Jac. Se- keris. Waddinxveen. f.314; P. Reehorst, id., f 3064; firma Keyzer en Boer f.3008; W. Kranenburg Aannemersbedrijf f.2987; Joh. van der Kooy f2897; M, P. Loef, f.2780; Joh. van de Vliet f. 2743, allen te Boskoop. Aan den laagsten inschrijver zal het werk worden opgedragen. Voor Zondag 18 September zal de Zon- dagdienst worden waargenomen door dr. P. du Buy, telef. 40. HAZERSWOUDE. De 17-Jarige C. van Str. had het on geluk aangereden te worden door een mo torrijwiel. met het ongelukkig gevolg dat hij bewusteloos werd opgenomen. Dr. J. C. K Zoete, die spoedig aanwezig was, con stateerde een hersenschudding. NIEUWKOOP. Sluis te Slikkendam. Aangezien hiernaar herhaaldelijk ge vraagd wordt, zij er op gewezen, dat de nieuwgebouwde sluis te Slikkendam een lengte heeft van 21.50 M.. een breedte van 4.40 M.. een diepe van 1.90 M., of wel 1.80 M. langer dan de vorige sluis. 0.70 M. bree der en 0.50 M dieper. Het Mond- en Klauwzeer. De veeziekte mond- en klauwzeer breidt zich in deze gemeente zeer snel uit. Thans zijn reeds ruim 70 veestapels door deze be smettelijke ziekte aangetast, zoodat er bij na geen boerderij ln deze gemeente meer is. waarvan het vee nog vrij van deze ziek te is. ZOETERMEER. Opening Bloemententoonstelling ..Floralia" In tegenwoordigheid van tal van genoo- Qigden werd in het Spaarbankgebouw de jaarlijksche bloementoonstelling geopend, georganiseerd door de ver. „Floralia", al hier. Wegens afwezigheid van den burge meester opende de voorzitter der vereeni ging, de heer G. F. Baylé. Namens het be stuur van ..Floralia" heette deze allen wel kom. Het doel en streven van Floralia is: le Het oog van het kind te openen voor het onvolprezen schoon dat God's schep ping biedt. 2e. Eerbied aan te kweeken voor den Schepper en het geschapene, zoodat liet kind daardoor teruggehouden wordt van vernielzucht. 3e. Het kind te doen be grijpen. dat de plant in huis en hof kan bijdragen tot verrijking van het gezinsle ven. Spr wekte op de vereeniging te steu nen. Ruim 450 stekjes werden dit Jaar uit gereikt, iets minder dan het vorige jaar. Werkt allen mee, dat die daling in een stij ging wordt omgezet. Hun die bijzondere medewerking verleenden dit jaar, bracht spr. hartelijk dank, in het bijzonder hét jurylid, den heer D. A. de Rooy uit Was senaar. Voorts den heer Stemerdlng, die weer een prachtige serie palmen toezond. Vervolgens bezichtigde men de inzendin gen. Een keur van bloemen was wederom tentoongesteld in alle kleuren en soorten. Ook dit jaar heeft de jeugd haar best ge daan, ondanks het minder gunstige weer en er van gemaakt wat er van te maken was. Ook het ijverige bestuur heeft mede gewerkt om de tentoonstelling zoo gezel lig mogelijk te maken Want buiten de bloemen waren er verschillende attracties, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Er heerschte weldra een gezellige stemming. Bij de door de kinderen opgekweekte planten werden de volgende prijzen toe gekend; Inzending Fuchia's: le pr.. Rika Goris- sen en Ko van der Wees; 2e pr.. Gerrit van den Broek en Corrie v. d. Velden; ïe pr., Jo Woudenberg en Nel den Goede. Inzending Coleus: le pr„ Hettyy Kramer en Piet van der Spek; 2e pr.. Geertje Bregman en J. Muilwijk; 3e pr., J. v. d. Tas en Martie Parievliet. Inzending Impatiens: le pr., Mattien Brinkers en J. v. d. Wees; 2e pr., Tiny Koole en Corrie v. d. Spek; 3e pr.. J. Blonk en K. Nieuwenhuysen Inzending Geraniums: le pr., Hanny Woldendorp en Piet Windmeyer; 2e pr., Willem Hoogeveen en Tiny Koole; 3e pr., Jan Moers en Hetty Kramer. Inzending Chrysanten: le pr„ Wim van Reeuwijk; 2e pr.. Hanny Woldendorp; 3e pr., Beppv v. d. Velde. Inzending Dahlia's: le pr., J v. d. Wees; 2e pr., K. Barbier; 3e pr„ Tiny Koole. Bij de ter opluistering ingezonden plan ten werden de volgende bekroningen toe gekend: Groep ster van Bethlehem: Mej. Sj. de Boer met extra lof van de jury; Tolmia (kindje op moeder's schoot): me vrouw M. Steenhuisen; Glorina: mevr. J. Kramer; Begonia: A. Verboom. Raadsagenda. De Raad vergadert op morgenavond om halfacht. Agenda: 1. Mededeelingen. 2. Benoeming onderwijzer openb. lagere school. 3. Verkoop gemeentegrond Molenstraat. 1. Noordanus, 2. Groen, 3. Bregman. 4 Verzoek der Christel. School om mede werking aanschaffing rij wie) tegels. 5. Ver koop een der oude brandspuiten en oude brandladder. 6. Herziening verordening in zake onderlinge hulpverleening bij brand. 7. Voorloopige vaststelling rekening 1937 en goedkeuring bcgrooting van de drinkwater leiding „De Tien Gemeenten" over 1939. 8. Eenlge verzoeken herziening aanslag straatbelasting. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7