LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 15 Séptèmber 1938 STADSNIEUWS De officieele opening van de nieuwe Heftorenbrug „Gouwesluis" te Alphen WEERBERICHT. AGENDA T Jhr. mr. van Fisenne verricht de plechtigheid SCHENKING AAN HET RIJKSMUSEUM VOOR VOLKENKUNDE. Ten behoeve van het Rijksmuseum voor Volkenkunde alhier, werden van den heer H. F. Tillema, te Bloemendaal, ten ge schenke ontvangen een bijzonder fraai en zeldzaam oud ikat-weefsel, twee mooie specimina van vlechtwerk van de Dajaks van West-Borneo, benevens twee ikat- weefsels van den Timor-archlpel. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft deze welkome aan winsten gaarne aanvaard en den schenker deswege zijn oprechten dank betuigd. Foto Van VMet. DE LEGERMANOEUYRKS. De deelneming van 6 R.V.A. Naar wij vernemen zal ook het 8de regi ment veld-artlllerie deelnemen aan de groote legermanoeuvres, welke van 3629 September a.s. In Gelderland worden ge houden. De sterkte van de troep bedraagt 1 hoofdofficier, 45 subalterne officieren, 112 onderofficieren, 415 korporaals en manschappen, 344 paarden, 39 voertuigen, 15 auto's er. 244 rijwielen. Het geheel is ingedeeld bij de Ie divisie (blauwe partij) en staat onder commando van den majoor P. C. Taconis. De manoeuvres vangen aan ln den nacht van 26 op 27 Sept. en eindigen 29 Sept. 's morgens. ORANJEVEREENIGING OPGERICHT. Bewoners van de Wonlngbouwvereeni- glng „de Goede Woning", omvattende het complex v. Limb. Stirumstr., v. Hogen- dorpstr., v. d. Duynstraat en een gedeelte Gasstraat, hebben definitief besloten tot de oprichting van een Oranjevereeniging, welke kinderfeesten en feesten voor oude ren zal organiseeren op verjaardagen van het Koninklijk Huis. Naam der vereenlging is thans Buurt- vereeniging „de Goede Woning". Tot bestuursleden werden gekozen de heeren Van Looy. voorz.. Righart van Gel der, secr., Woutwijk, penningmeester. Ver hoeven en Teleng, waarn. bestuursleden en de dames Eling en Horree als leidsters van en het toezicht op de kinderen. 67 perso nen traden als lid toe. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 764. Hedenmiddag 2 uur: 766. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 777.8 te Valencia. Laagste barometerstand 727,1 te Vardoe. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige. Noordoostelijke tot Noordelijke of Noordwestelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Koude nacht. Weinig verandering ln temperatuur overdag. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. Meteorol. Instituut te De Bilt. De depressie ln het Noordoosten is nog zeer diep. doch vult aan de westzijde regelmatig op. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Wes ten verplaatst zich Oostwaarts, doch wordt ge volgd door een dlppe Oceaan-depressie. Langs de Westzijde van het gebied van lagen lucht druk in het Noord-Oosten bewoog zich een strooming van zeer koude polaire lucht naar het Zuid-Oosten en Zuiden, die de in onze omgeving en ln Centraal-Europa heerschende zomerwarmte naar het binnenland van Europa terugdrong. Het overtrekken van het koude- front ging gepaard met veel regen, vooral ln ons land en ln Noord-West-Dultschland en werd gevolgd door een sterke afkoeling. Deze afkoeling kwam het sterkst tot uiting ln de lage ochtendtemperaturen in Engeland en Ier land. in ons land en in Noord-Duitschland. m het binnenland van Zweden en op Janmayen komt reeds vorst voor. de stations op het Noordelijke deel der Noorsche kust melden minder lage temperaturen. Een smal gebied van slecht weer en regen strekt zich uit over de Dultsche middelgebergten tot ln Noord- Frankrijk. ten Zuiden daarvan is het weer nog geheel zomersch. Met de gebruikelijke luidruchtigheid zijn gistermiddag de nieuwe leden van het Leidsche Studentencorps door de oudere jaarsstudenten in de sociëteit Minerva bin nengehaald. Alvorens hun weinig „joyeuse entrée" te maken, werden de groenen in een lange rij op de Breestraat opgesteld, waarna ver moedelijk de meesten hunner met gemeng de gevoelens de sociëteit voor het eerst betraden. Er hebben zich gisteren de volgende aantallen aangemeld: theologie 8 (v.J. 9), rechten 36 461, medicijnen 30 (321. wls- en natuurkunde 7 (8), literaire 3 (2), ver- eenigde faculteiten 10 tldem), totaal 88 (98). ZILVEREN JUBILEUM VAN DEN HEER A. J. MAZUREL. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: NOmatig. 12 gr C.. betrokkken Londen: N., zwak. 9 gr. C-, mooie opklaring na lichten regen. Berlijn: N.N.W.. matig. H gr. O., steeds motregen. Antibes: Windstilte. 20 gr. C.. iraai weer. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm 10 gr C. (50 gr. F i. 12 uur 's middags: 13 gr. C. (56 gr. F.-). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 7 uur 26 min.; nam. te 19 u. 50 m. Bij de administratie der Ned. Herv. Gem, Heden herdacht de heer A. J. Mazurel den dag. waarop hij vóór vijf-en-twintig jaar in dienst trad bij de administratie der Ned. Herv. Gem. alhier, welke hij ge durende de laatste vijf jaar als boekhouder dient. Hedenmorgen had in de consistorie van de Pieterskerk een bijeenkomst plaats, waarin den jubilaris een hartelijke huldi ging is bereid. Nadat hij met zijn echtge- noote en kinderen en voorts in gezelschap van zijn bejaarde ouders was binnengeleid, werd hij in de eerste plaats toegesproken door den voorzitter van de gemeente-com missie. den heer P. J. Mulder, die er op wees, dat een jubileum als dit reeds daar om een danktoon in het hart teweeg brengt, omdat men mag gedenken, dat God den jubilaris een kwart eeuw voor zijn ge zin en voor zijn werk heeft gespaard. Spr. herinnerde er aan hoe de heer Mazurel als Jongeman van 21 jaar met algemeene stemmen bij de administratie der kerk werd benoemd. Als de toenmalige Gemeen tecommissie er op uit geweest is om iemand te benoemen, die ten volle voor zijn taak berekend was en die nauwgezetheid aan eerlijkheid paarde, dan mogen wij thans zeggen, dat zij in dien opzet volkomen is geslaagd De heer Mazurel geniet bij de Gemeente-commissie een onbeperkt ver trouwen Spr. is blij, dat hij dat op een dag als deze eens ronduit mag uitspreken. Het vertrouwenswerk, van den jubilaris heeft, het blijkt uit alles, de liefde van zijn hart en spr. hoopt, dat het hem gegeven zal zijn het nog vele jaren voort te zet ten. Als stoffelijk blijk van waardeering bood spr een geschenk onder couvert aan. Hij betrok ook mevr. Mazurel in de huldi ging door haar een bloemenmand aan te bieden en richtte ook hartelijke woorden van gelukwensch tot den vader en moe der van den jubilaris. Daarna sprak, namens de Commissie v. Financiën, welke uit den aard der zaak in regelmatig contact met den jubilaris ver keert, de heer Wiggers, die zich ln zeer waardeerende woorden over den Jubilaris uitliet, speciaal wat betreft zijn werk van de laatste vijf jaren, toen hij het finan- cleele reorganisatie-plan van de commissie heeft uitgevoerd. Daarbij waren vele moei lijkheden te overwinnen, maar de heer Mazurel heeft daar tegen nooit opgezien. Met een opgewekt gemoed heeft hij zijn taak vervuld. Bijzonder moet ook ln den jubilaris worden gewaardeerd de wijze, waarop hij een schakel vormde tusschen het kerkelijk publiek en de Commissie De commissie heeft daarvoor groote waardee ring. zooals zij ook waardeering heeft voor óe nauwgezette en bijna pijnlijke zorg, waarmede de heer Mazurel de financleele zaken van de kerk zuiver weet te houden. Moge het hem gegeven zijn zijn werk voor de kerk nog vele jaren voort te zetten. Namens den kerkeraad werd het woord gevoerd door ds. D. Kuilman, die er op wees. dat dit college wel niet zoo vaak als zoodanig met den heer Mazurel in aan raking komt. maar dat het toch de waar de van zijn werk wel degelijk inziet en daaraan groote beteekenis toekent. Het is ook werk voor de kerk en het heeft een ,erboreen zegen, een zegen, die onwille keurig ook in het hart en in het gezin van den jubilaris zal worden gevoeld. Wij bid den u, aldus spr, in de jaren die komen, Gods onmisbaren zegen tóe en hopen, dat Hij u nog tot een rijken zegen stelle. De heer Brinks, die sprak namens het college van notabelen, wees op het deli cate karakter van het werk van den heer Mazurel en op den trouw waarmede het wordt vervuld. Hij dankte voor de behulp zaamheid, die het college steeds van den jubilaris heeft mogen ondervinden. Spr. Ibood bloemen aan. De heer Van der Horst bood namens het kantoorpersoneel een schemerlamp aan en de heer Linschoten namens het technisch personeel een bloemenhulde. De heer Mazurel dankte telkens met een enkel woord voor de hartelijke woorden en de geschenken en ook voor de vriendschap pelijke wijze, waarop de kerkelijke colleges en commissies, waarmee hij te maken heeft hem zijn tegemoet getreden. Men bleef daarna nog eenigen tijd in feestelijke stemming bijeen. 25 JAAR NAAISTER. Heden herdenkt mej. E. Saunler den dag, dat zij 25 jaar als naaister bij de N V. F Pieck's Manufacturenhandel werkzaam is. Mej. Saunler werd hedenmorgen door di rectie en personeel op het feestelijk ver sierde atelier ontvangen en door den direc teur. den heer J. PI eek op waardeerende wijze toegesproken, waarna de gebruikelijke enveloppe met inhoud overhandigd werd. Daarna volgde de felicitatie van het per soneel bij monde van mej. OverdUk als oudste naaister. iDt ging eveneens vergezeld van de aanbieding van een van waardee ring blijkend geschenk. De jubllaresse werd in de gelegenheid gesteld om den verderen dag in den hulselijken kring door te brengen. Gistermiddag is de 67-jarige A. P., die aan hardhoorendheid lijdt, in de Ko- revaerstraat bekneld geraakt tusschen een stilstaande vrachtauto en een tram trein van de N.Z.H. P. kwam tusschen de wielen van de auto terecht en bleef ongedeerd; zijn fiets werd echter ernstig beschadigd. Gistermorgen is de 47-jarige metse laar G. v. d. B. uit de Oosterstraat op de kerksteegbrug met zijn borst tegen een plank geloopen, welke van een wagen viel. De man brak vermoedelijk een rib en is ter onderzoek door den E.H.D. meege nomen naar het Academisch Ziekenhuis. Voor de in de maand Augustus 1.1. te Amsterdam en Rotterdam gehouden exa mens voor electromonteur erkend installa teur, ingesteld door de Vereenlging tot Bevordering van het Electrotechnisch Vak onderwijs, zijn geslaagd: K. A. Karstens, E. Klap, L. Kloos. F. A v Leeuwen en J. G. v. Leeuwen alhier, en W. J. B. Bonnet te Oegstgeest. allen leerlingen van den V.E.V.- cursus van de Vakavondschool, verbonden aan de Ambachtsschool alhier. De heer J. S. van den Bos alhier, theol. candidaat aan de Vrije Universiteit te Amsterdam is door den Kerkeraad der Gereformeerde Kerk te Rijnsburg aange zocht. tijdens de vacature aldaar, eenigen hulpdienst ln de Gemeente te verrichten, en heeft zich daartoe bereid verklaard. Ned. Leger des Heils: Samenkomst te 8 uur nam. Oud-Hortuszlcht: Concert „Stem des Volks" en „Nieuw Leven", 8 1/4 uur nam. VrUdar. Nutsgebouw; Evangelieprediking té 8 ui n.m. D DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie- Boender- maker ten bate van Carillon-Qoraité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- genwerk „Ars Aemula Natura". 1017 uur/tot 18 September). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 ü..nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nann; „100 mannen en één meisje". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam, Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uuri „De godin van de jungle". Zondag van 27 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8J5 uur nam.7 „Rosalie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 il Casino-Theater. Hodgewoerd 49: 8 uur nam.: „PP I antwoordt niét". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uür. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Tbeater, Haarl-stfaal: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Moederlied''. Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Leiden wordt van Zaterdag JO Sept. t/m. Vrijdag 16 Sept. waargenomen door de apotheken D. J. v. Driesum. Mare 110, tel. 502 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 274. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting .De Zyl". 's Middags 12 uur: 16% gr. C. LICHT OP VOOR PIFTSERS e.a. Donderdag: 7.48 n.m. tot C.04 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 15 Sept. op: 21 uur 49; onder 13 uur 08. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: A. H W. Vis, Kanaalweg 51a, Ter Aar. Graan en meelhandel. Eigenaar: A. H. W. Vis. Ter Aar. Gistermiddag is de 8-jarige A. v. R. op een terrein achter de Haarlemmer straat gevallen, waarbij hij een arm brak. De E.H.B. bracht den jongen naar het Academisch Ziekenhuis. Gistermiddag te 3 uur had. gelijk ge meld, de officieele opening en ingebruik neming plaats van de nieuwe Heftorenbrug „Gouwesluis" over de Gouwe en gelijk tijdige ingebruikneming van het nieuwe omgelegde weggedeelte van den Rijks straatweg. Voor deze opening bestond een enorme belangstelling, zoowel van de zijde van autoriteiten als van het publiek. Reeds lang vóór 3 uur stroomden duizenden be langstellenden toe die door de politie en rijksveldwacht aan weerszijden van de brug voor de afsluithekken werden opge steld. De autoriteiten werden ontvangen in de directiekeet van de fa. Kraaijenveld en Hofman, waar tevens de thee werd geser veerd. Door ontstentenis van de Com missaris der Koningin ln de Prov Zuid- Holland. jhr. van Karnebeek, werd deze vertegenwoordigd door jhr. mr Von Fi senne, lid van Ged .Staten dezer provincie. Voorts waren aanwezig tal van hoofd ingenieurs en andere ambtenaren van den Rijks- en Prov. Waterstaat. O.m. zagen wij Ingenieur L. T. van der Wel, hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat; ingeneur W. J. de Koek van Leeuwen, leider van het werk; lr. v Heijst, hoofdingenieur direc teur v. d. Rijks Waterstaat; ir. de Graaf, hoofdingenieur v. d Rijks Waterstaat; tal van leden van het bestuur van het Hoog heemraadschap Rijnland; de aannemers en leden van de firma Kraayenveld en Hofman; de directie van de firma Kloos uit Kinderdijk; den heer v. Ardennen na mens de firma Penn en Boudwijn, die de bewegingsinstallatie heeft geleverd; voorts een vertegenwoordiger van Heemaf Hen gelo; den burgemeester van Alphen a. d. Rijn den heer P. A. Colijn, den gemeente secretaris mr. W. F. Helmstrijd en tal van autoriteiten. Nadat allen de thee hadden gebruikt, maakten zij eerst een wandeling via de oude ophaalbrug naar de nieuwe brug Nadat zij op de brug waren aangekomen hield jhr. Von Fisenne de volgende ope ningsrede: Rede van jhr. mr. L. E. M. von Fisenne. Het is mij een aangename taak, in op dracht van het college van Ged. St. dezer provincie, deze brug met bijkomende wer ken voor het verkeer te openen. Zij is het laatste gedeelte der verbeteringswerken van de Gduwe. Deze Gouwe vormt een onderdeel van den vaarweg Rotterdam- Amsterdam, loopende langs de Nieuwe Maas, Holiandsche LJssel, Gouwe, Rijn, Heimanswetering, Braassemermeer, Ring vaart Haarlemmermeer en de Nieuwe Meer. De verbeteringswerken van deze vaarroute hebben ten doel den Vaarweg geschikt te maken voor de 1000 en 1300 tons vaart, met de mogelijkheid dat ook schepen van 2000 ton kunnen passeeren. Met de uitvoe ring dezer werken Is men ln 1927 begon nen. In dit jaar werd bij Gouda begonnen met het maken der nieuwe verbinding tus schen den Hollandschen IJssel en de Gouwe, bestaande uit een 2 K.M. langen vaarweg met schutsluis, genaamd de Ju- linasluis, wijd 12 M. en lang 110 M Tevens is gemaakt ten behoeve van Rijnland een stroomkanaal voor waterloozing en inla ting waarin het boezemgemaal mr. Pij acker Hordijk is gesticht. Reeds dadelijk is van de sluis een zeer druk gebruik ge maakt. In 1934 is alleen door de Mallegat- sluls geschut ongeveer 4'/i milioen ton. In 1937 bedroeg dit voor de gewone scheepvaart dor beide sluizen (zon der het buitengewoon zand vervoer) 5'/, millioen. In Waddinxveen en Boskoop zijn nieuwe bruggen over de Gouwe gebouwd, gepaard gaande met een aanmerkelijke verruiming der Gouwe ln de bebouwde kom Deze bruggen hebben een doorvaart- wiidte van 25 M. en een doorvaarthoogte in gesloten stand van 2.50 M. en ln geopen- aen stand van 35 M. Thans staan wij voor de Indiensttreding van het laatste kunst werk der Gouweverbetering, de hefbrug met keersluis te Gouwesluis. Ik mag ten slotte niet nalaten een woord van hulde en dank te brengen aan allen, die tot de totstandkoming van dit werk het hunne hebben verricht. Vooreerst den hoofdinge nieur van den Prov. Waterstaat die met de aan ons college bekende jeugdige kracht en voortvarendheid de leiding van dit werk heeft gevoerd. Hij werd daarbij m de eerste plaats ter zijde gestaan door den ingenieur de Koek van Leeuwen die gedu rende de jaren die hij in dienst is der Pro vincie, heeft gewerkt aan de verbeterings werken van de Gouwe, onder vaak moei lijke omstandigheden, als gevolg van den bijzonderen bodem toestand. Naast hem werkte ingenieur Harskamp die ook op uitstekende wijze op het terrein de uitvoe ring leidde. De gepensionneerde bouw kundigen Best en Petit, gaven daarbij hun gewaardeerden steun, terwijl de technische hoofdambtenaar de Vries en de technische ambtenaren Ridder en de Reus. met het onder hen staande opelchterspersoneel hunne beste krachten ten dienste van het openbaar belang stelden. De aannemers voor de Gouwesluiswerken Kraaijeveld en Hofman voor den onder bouw; firma Kloos voor den bovenbouw; Penn en Bouduin voor de bewegingsinrich tingen hebben in uitstekende verstandhou ding met de directie werken uitgevoerd, die een levensduur van vele tientallen jaren zullen waarborgen Het Rijk heeft financieel medegewerkt aan de totstand koming dezer werken. Aan den heer directeur-generaal van den Rijkswater staat brengen Ged. St. hiervoor hun wel- gemeenden dank. In verband met die financleele mede werking was voortdurend overleg noodig met de directie Z.-Holland in den persoon van hoofdingenieur directeur den heer van Heijst. Ged St. en speciaal onze water staat kennen den heer van Heijst en de heer van Heijst kent het bestuur onzer provincie. Zooals in menig ander opzicht, had ook bij de uitvoering dezer werken, de aangename en loyale samenwerking met Zijn Hoog Edelgestrenge plaats. Ik betuig hem hiervoor bij deze gelegenheid, mijn bijzonderen dank Ook den hoofdingenieur de Graaf betuig ik mijne erkentelijkheid voor zijn medewerking en'hölp bij de tot1- standkomlng dezer werken. De Gouwe is boezemwater van Rijnland; zooals ik reeds zeide is deze verbetering ook van groot belang voor dit Hoogheemraad schap. Regelmatig overleg was in verband met de afstrooming daarbij noodig. Dijk graaf en Hoogheemraden en de technische dienst onder leiding van ingenieur de Gruijter hebben daarvoor de grootst moge lijke medewerking verleend, hetgeen door het Prov. Bestuur zeer op prijs is gesteld. Wij mogen ons verbiijdén dat dit werk onder eendrachtige samenwerking tot stand is gekomen. Moge het. onder Gods zegen, strekken tot verhooging der wel vaart in ons Vaderland en speciaal, ln onze provincie Zuid-Holland. Na zijn rede, verrichtte spr. de symbo lische handeling om de brug in gebruik te stellen door het doorknippen van een Oranjelint. Onder luid gejuioh van het publiek en niet minder van de jeugd, was de opening een feit geworden. De vlaggen werden op de torens der brug gehesthen. terwijl de oude ophaalbruggen werden opgehaald eil buiten gebruik gesteld. De openingsrede van den heer Von -Fir senne werd beantwoord door ir. van HeUst hoofdingenieur-directeur van den Rijks Waterstaat. Deze wees op de groote betee kenis van deze Gouwe en Leidsche Rijnverbinding die door deze opening en ingebruikstelling totstand is gekomen, gelet op het feit dat de oude bruggen veel zorg hebben gegeven Hij dan,kte den heer Von Fisenne voor zijn medewerking en feliciteerde de Prov. Waterstaat met de totstandkoming van dit omvangrijk werk. Tenslotte sprak hij den wensch uit dat de heer Von Fisenne. die van het begin af de Gcuweverbetering, die reeds dateert vanaf 1912. heeft medegemaakt,, nog vele jaren het belang van deze brug voor het verkeer te water en te, land zal mogen aanschou wen. Onder lHid gejuich van het publi.ek na men alle autoriteiten op de z.g. ya) d?r brug plaats. De chef-brugwachter stelde de motoren in beweging en het groote ge vaarte verhief zich omhoog. Statig en genilschloos en zonder eenige trillingen verliep deze eerste heffing, waarbij de hoogste openihgsstand van 35 meter werd bereid. Buitengewoon mooi was het panorama dat wij op deze hoogte te zien kregen over Alphen. Helaas, was de li^ht niet hélder,--doch het uitzicht was schil erend. Nadat wij met "het -hooge gezelschap weer naar lagere regionen waren terug gekeerd, werden de afsluithekken geopeoa en onder een daverend applaus maakte ook. het publiek en niet minder de JOUS® haar eersten gang over de brug, weldra gevolgd door tal van auto's en ander ver keer, waarmede deze plechtigheid tot het verleden behoorde. Door velen werd na afloop nog 0 gemaakt om de brug en haar machUg mooie heflnstallatie en motoren te Der zlchtigen, waarbij men algemeen vol oer wondering en lof was voor wat onze Neaer- landsche technici en Ingenieurs tot stanc weten te brengen. Ook een vergahjkuu met de oude smalle ophaalbruggen vormt wel een schril contrast. -vaarbü men algemeen over eens zal zijn well; eni?rm: beteekenis en belang deze nieuwe brug voor het verkeer beteekent. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6