HEEMAF BINNENLAND LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Donderdag 15 September 1938 öfzüigqr STOFZUIGER FAILLISSEMENTEN Regeeringsdiner in de Ridderzaal. Aangeboden aan de Indische landsgrooten. De Nederlandsche regeering heeft gis teravond in de Ridderzaal een diner aan geboden aan de Indische landsgrooten, die hier te lande de viering van het veertig jarig regeeringsjubiieum van H. M. de Ko ningin hebben bijgewood. Aan dezen maaltijd hebben ruim 135 personen deelgenomen, o.w, alle ministers, de vice-president van den Raad van State, de voorzitters van de Eerste en de Tweede Kamer, de commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, de oud gouver neurs-generaal Fock en De Jonge, eenige oud-ministers, de burgemeesters van Am sterdam en 's-Gravenhage, de chefs van den generalen staf en den marinestaf, de commandant van het veldleger, tevens gouverneur der residentie, de voorzitter van de Alg Rekenkamer, de president van de Nederlandsche Bank en eenige andere civiele of militaire autoriteiten, velen met hun dames Namens de regeering heette de minister president, dr. H. Colijn.allen welkom, in het bijzonder de Indische vorsten en hun vertegenwoordigers. De regeering stelt er prijs op. aldus spr„ uitdrukking te geven aan waardeering voor uw komst. Zij is in het bijzonder erkente lijk voor de bewijzen van verknochtheid aan Vorstenhuis en Vaderland, waarvan gij een zoo sprekend bewijs hebt willen geven. Want bij een hoogtij in ons land, gelijk wij thans mochten beleven, zou de betuiging van hulde en dank van het Ne derlandsche volk onvolledig zijn, zoo daar aan niet werd deelgenomen door de be volking van Nederland over zee. En het stemt tot grooten dank, dat gij, inheem- sche landsgrooten, op zoo treffende wijze de tolk hebt willen zijn van de gevoelens der vele mlllioenen, die één met Nederland in Europa deze viering hebben beleefd. Gij hebt het woord van Hare Majesteit vernomen, en weergekeerd in uw geboor teland. zult gij ln staat zijn kond te doen van de hooge opvattingen, welke onze Vorstin bij Hare regeering leiden, van Haar opofferingsgezindheid voor geheel Haar volk. zoo hier als overzee. De twijfel niet, of gij zult uwe verant woordelijke taak straks weder hervatten bezield door het verheven voorbeeld van Hare Majesteit de Koningin. Ik ben gelukkig het bij deze gelegenheid Jegens u allen te mogen uitspreken, dat de Nederlandsche bevolking uw komst heeft gevoeld als een versteviging van de reeds zoo hechte banden, welke de landen van dit koninkrijk in de verschillende deelen der aarde verbinden. Gij bracht Euro- peesch Nederland en Nederland onder den evenaar dichter tot elkander uw deel neming aan de plechtigheden en feeste Hjkheden in Nederland deed ons de belofte hernieuwen, lief en leed met Nederland overzee te blijven deelen Spreker stelde hierop een dronk in ter eere van Hare Majesteit De sultan van Deli antwoordde in de Maleiscne taal. waarna Tengkoè Mahkota Deli. de zoon van den sultan, een Neder landsche vertaling van deze rede gaf. Spreker zeide: „Namens de hier in de ridderzaal aan wezige sultans moge ik Z.Exc. den minister van staat, voorzitter van den raad van ministers, oprecht dank zeggen voor den ons aangeboden maaltijd, welke de viering afsluit van den dag. waarop Koningin Wilhelmlna veertig jaren over Nederland en zijn overzeesche gewesten heeft gere geerd Wij danken den almachtigen God. dat de feestelijke herdenking van het begin tot het einde op zulk een volmaakte wijze heeft mogen verloopen. Inderdaad was het ons bekend, hoe groot de liefde van het volk van Nederland voor Hare Majesteit de Koningin was. doch zooals wij dit tij dens de feestelijkheden zelf hebben mogen aanschouwen, heeft het alle verwachtingen overtroffen. Iedereen, oud en jong, groot en klein, rijk en arm, allen hebben van ganscher harte hun gevoelens van liefde, eerbied en trouw voor hun vorstin geuit. En ook al mogen de politieke inzichten uiteenloopen, wij hebben in waarheid ge zien, dat het volk van Nederland in de vereering van zijn Koningin één is En aldus is ons aller trouw, welke wij reeds voor Hare Majesteit in ons hart droegen, nog verdiept geworden. Ook willen wij der regeering onzen die pen dank betuigen voor alle gunstbewij zen. welke wij gedurende ons verblijf hier mochten ondervinden, een eerbetoon zoo als wij zelfs in ons eigen gebied wellicht niet zouden ontvangen, en voorts voor de mogelijkheid, die ons geboden werd Uwe Excellentie en de leden der regeering te ontmoeten. Ten slotte zij het mij vergund onze beste wenschen voor een bestendig welzijn uit te spreken voor de in deze zaal aanwezige hoogwaardigheidsbekleeders, nu wij op het punt staan Nederland te verlaten om naar onze eigen landschappen terug te keeren. En wij zelfbestuuraers, mogen daarbij voor Uwe Excellentie getuigen van onze onwan kelbare trouw voor H. M. de Koningin. „Zoo zij het". Namens de deputaties van de Javaan- sche Vorstenlanden sprak Pangeran Han- gabehi van Solo o.a. als volgt WIJ allen voelen ons als uitverkorenen, dat ons de eer te beurt is gevallen als vertegenwoordigers van de Javaansche zelfbestuurders uitgezonden te worden om de gelukwenschen en bewijzen van aan hankelijkheid en trouw aan te bieden aan Hare Majesteit en Haar huls. Van ons verblijf hier te lande hebben wij tevens gebruik gemaakt om persoonlijk in nauwer contact te komen met de groo- te vooraanstaande figuren uit het bedrijfs leven en wij hopen zelfs, wanneer de fees telijkheden reeds achter den rug zijn, ken nis te kunnen nemen van de volkshuls- vesting, werkverschaffing en andere instel lingen op sociaal gebied, die de regeering in de laatste tijden in het leven heeft ge roepen en waarvoor wij onze volle inte resse hebben Reeds mochten wij eenige centra van textiel en industrie bezoeken. Voor de gelegenheid, die ons is geboden om de spontane hulde van het Nederland sche volk aan H. M. bij te wonen en gade te slaan, voor de hulp die wij hebben ge kregen en nog zullen ontvangen, betuig ik de regeering onze diepgevoelde erkente lijkheid en dank. Weest u er van overtuigd, dat wij van dit bezoek aan Nederland, dat zijn culmi natiepunt heeft in de ontvangst door Hare Majesteit de Koningin, een onultwlschbare herinnering zullen houden. Dat wij de Needrlanders hebben leeren kennen als een hartelijk en gastvrij volk en dat wij hen en zij ons beter hebben leeren begrijpen. Spreker stelde hierop een dronk in op het welzijn van de Nederlandsche regee ring en de gezondheid van het prinselijk gezin. De Koningin op Soestdijk. HM. de Koningin heeft gistermiddag een bezoek gebracht op het Palels Soestdiik en is na korten tijd naar Amsterdam terug gekeerd. FRANSCHE HUI.DE AAN KONINGIN WILHELMINA. Toen H. M. de Koningin 16 jaar oud was, heeft Zij eenigen tijd vertoefd ln Alx-les- Bains in Frankrijk ln gezelschap van Haar Moeder Koningin Qna. De herinnering aan het bezoek van de „deux reines" is zoo levendig gebleven in deze stad ln Savoie, dat een der bron nen zelfs dezen naam draagt. Het gemeentebestuur van Aix-les-Bains heeft zich willen aansluiten bij de hulde, welke Nederland aan de Koningin heeft gebracht ter gelegenheid van Haar regee ringsjubiieum en op 6 September heeft er in den „Grand Cercle" een kunstavond plaats gehad ter herdenking van het jubileum. DE STEUN AAN DE VARKENSHOUDERIJ. De wijze van publicatie der Regeerlngs- maatre gelen. Op de vragen van den heer Weitkamp, in verband met de wijze van publiceeren van de Regeeringsmaatregeien tot steun aan de varkenshouderij heeft de minister van Economische Zaken als volgt geant woord Het is den minister niet bekend, dat door de omstandigheid, dat het meerendeel der boeren geen dagblad zou lezen, tal van landbouwers de dupe zouden zijn gewor den van het feit, dat de Jongste Regee ringsmaatregeien tot steun aan de var kenshouderij eerder ter kennis van den handel dan van de boeren kwamen. Nog afgezien van het al of niet juist zijn der bewering, dat het meerendeel der boeren uiteraard geen dagblad leest, wijst de mi nister er op. dat de onderhavige maatre gel eerst op 11 Juli 1938 is ingegaan, ter wijl een mededeeling daaromtrent reeds op 1 Juli 1938 tegelijkertijd werd verstrekt aan een zeer groot aantal over het ge- heele land verschijnende dagbladen en landbouwtijdschrlften, gelijk zulks pleegt te geschieden met overeenkomstige berich ten voor den landbouw van belang. De minister is niet bereid te bevorderen, üatr maatregelen, als hier bedoeld, steeds te voren per radio door het A.N P wor den omgeroepen, alvorens zij in de bladen worden bekend gemaakt. Te minder is daartoe aanleiding, daar geenszins vast staat. dat door zoodanigen maatregel aan de vermeende bezwaren van den steller der vragen zou worden tegemoet gekomen, aangezien de minister niet aanneemt, dat het aantal der landbouwers, die geregeld een dagblad lezen, wordt overtroffen door het aantal dergenen, die In de gelegenheid zijn zelf radioberichten te ontvangen en van die berichten dagelijks geregeld plegen kennis te nemen. De steunregeling voor consumptie-aardappelen. HERZIENE OMZETBELASTINGWET. Treedt met 1 October ln werking. In het staatsblad no. 482 is een Kon. be sluit opgenomen, waarin wordt bepaald, dat de wet van 26 Augustus 1938 tot her ziening der omzetbelasting 1933 en wijzi ging der algemeene wet van 26 Augustus 1822 in werking treedt met ingang van 1 October as. met uitzondering echter van het eerste lid van art XII der wet van 23 Augustus j.l. (betreffende het bijzonder invoerrecht). TWEEDE KAMER. De Tweede Kamer zal Dinsdag 20 Sep tember a s. te vier uur een vergadering houden. Aan de orde is: de aanbieding der rijksbegrooting voor 1939 en het opmaken van de nominatie voor het voorzitterschap. TIEN JAAR GEREGELDE LUCHTVAART IN NED-INDIË. Twee nieuwe frankeerzegels uitgegeven. Ter herdenking van het tienjarig be staan van een geregelde luchtvaart ln Ne- oerlandsch-Indië, welke 1 Nov. 1928 aan- ing. zullen daar te lande twee bijzondere Irankeerzegels worden uitgegeven, in de waarden 17'/: cent en 20 cent. Deze fran keerzegels worden verkocht met een toe- siag van 5 ct, waarvan de netto-opbrengst zal worden uitgekeerd aan de Kon. Ned- Indische Vereen, voor Luchtvaart ten be hoeve van het Ned.-Indisch Luchtvaart- fonds. De zegels worden In Indië verkrijg baar gesteld van 15 trin 31 Oct. 1938 en zullen hier te lande gedurende denzelfden termijn aan de ph'latelistenloketten ver krijgbaar zijn. Zij worden voor het gebruik gelijkgesteld met gewone Indische fran keerzegels en blijven geldig tot en met 30 Nov. 1938. De zegels zijn uitgevoerd ln de kleuren sepia en muisgrijs. Het formaat ls 30 x 23 m.M. z VLIEGTOCHT VAN Ir. DE KOK UITGESTELD. De aan de uitvoering verbonden kosten. Op de vragen van den heer Van der Weijden naar aanleiding van de in het verslag der Algemeene Rekenkamer over 1937 gedane mededeeling omtrent de steun regeling voor consumptie-aardappelen heeft de Minister van Economische Zaken ge antwoord. dat hij heeft kennis genomen van de mededeellngen omtrent deze steun regeling, waarbij hem bleek, dat de uit voeringskosten van dien maatregel door de Rekenkamer te hoog zijn geraamd. De kosten, verbonden aan de huidige aardappelregeling, kunnen worden onder scheiden in kosten, voortvloeiende uit de inning der aardappelteeltheffing en kos- len, verband houdende met uitvoering der denaturatieregeling. De directe en indirec te kosten voor het Landbouwcrisisfonds voortvloeiende uit de inning van de teeit- iiefflng deze bedroeg voor den oogst 1937 c a. f. 1.840 000 bellepen circa f. 140.000 of wel circa Vit pCt. van het to tale teelthefflngsbedrag. De kosten, ver band houdende met de denaturatieregeling voor den oogst 1937 moest c a. f. 2.800.000 worden uitgekeerd bedroegen circa f. 230.000, waarvan door de georganlseerden circa f. 113.000 werd vergoed. De voor het Landbouwcrisisfonds aan de detaturatiero- gellng verbonden uitvoeringskosten heb ben derhalve per saldo circa f. 117.000 of wel circa 4 pCt. van den ln totaal ultge- keerden denaturatlesteun bedragen. Uiteraard tracht de Minister voortdurend de aan de uitvoering van de steunmaat regelen verbonden kosten zoo gering moge lijk te doen zijn; met betrekking tot de onderhavige regeling zijn als gevolg daar van, vergeleken bij vroeger, reeds aanmer kelijke besparingen verkregen. Het is de meening van den Minister, dat nog geen systeem ls aangegeven, dat betere resulta ten kan doen bereiken. Het is den Minister bekend, dat aan het betalen van een teeltheffing bezwaren verbonden zijn. Reeds meermalen werd onderzocht of andeTe oplossingen mogelijk waren. Op de vroeger toegepaste werkwijze, nï. een heffing op het vervoer van aard appelen. behoeft niet nader te worden in gegaan; de minister acht het genoegzaam bekend, dat een dergelijke regeling, afge zien van de zeer groote bezwaren, aan de uitvoering verbonden, aanzienlijk duurder is dan de huidige. Ter zake van de door den steller der vra gen genoemde mogelijkheid merkt de Mi nister op dat een vergelijking met de re geling voor groenten en fruit, die in tegen stelling met aardappelen, slechts geduren de een betrekkelijk korten tijd en dan nog in vele gevallen gecentraliseerd door de telers worden aangeboden, niet wel mo gelijk Is Bij een overeenkomstige rggeling ten aanzien van aardappelen zouden zich terstond om. de volgende vragen voor doen: Wanneer is er sprake van een teveel; van welke rassen is er een teveel; hoeveel zal moeten worden aangekocht en hoe moet worden gehandeld ten aanzien van een toeslag voor de door de telers zelf te ver- voederen aardappelen? Hieruit blijkt duidelijk het groote voor deel van de bestaande regeling, welke in houdt, dat doorloopend steun aan de aard- appelmarkt wordt verleend zonder dat de overheidsbemoeiingen in den normalen handel ingrijpen. Immers het wordt thans aan de houders der voorraden zelf overge laten te bepalen of en wanneer een even tueel teveel van de consumptiemarkt moet worden gehouden. De huidige regeling heeft het voordeel van geleidelijkheid, ter wijl toch de nuttige werking, het bewerk stelligen van een minimum prijs voor de voor consumptie te verkoopen aardappelen en het waarborgen van een minimum op brengst voor het niet als zoodanig af tc zetten gedeelte van den oogst, blijft be houden. Een inkoopsregeling zou ongetwijfeld veel duurder uitkomen dan de huidige regeling, daar alle koeten van het inkoopen, het ver voeren, bewaren en het wederom afzetten van de aardappelen door de overheid zou den moeten worden gedragen. Het hier aan verbonden risico is, gezien ook de om standigheid, dat het een zeer volumineus en moeilijk te bewaren product ls en het om groote hoeveelheden gaat, naar de mee ning van den minister onaanvaardbaar. In dit verband wijst de minister er nog op. dat hij de in het verslag van de Alge meene Rekenkamer neergelegde opvatting als zou het nog problematiek zijn of de regeling wel een eenigszins bevredigende uitkomst, geeft, geenszins kan onderschrij ven. De ervaringen met de huidige rege ling opgedaan, zijn zeer bevredigend en zij wordt door den landbouw over het alge meen zeer op prijs gesteld; dit ls den mi nister o. m. bij herhaling gebleken, wan neer met de vertegenwoordigers van do drie centrale landbouworganisaties over de regeling van gedachten werd gewisseld. 0X5^ O\N ST 7294 Kunt U dot steeds contrdleeren f Als U een Heemal hebl, wel. Door mid del van een oranje dop is de zuigwerking' te coDtroleeren. Dus; „Oranje boven en alles is in orde". Hij zuigt nlel alleen het stol uil Uw tapijf) maar ook het scherpe stofzand! Alleen de Heemal heeft een motor zon-> der koolborstels. Radiostoring uitgegio-i tenl Vraagt U een demonstratie? (Ineez. Med.) Voor het behoud van Artis. Oplossing in zicht. Mits de obligatiehouders accoord gaan met uitkeering van 50 pet. Naar wij vernemen, zal den obligatie houders van Artis binnenkort een voorstel worden gedaan tot regeling van hun fl- nancleele belangen. De onderhandelingen, gevoerd tus- schen Artis, het gemeentebestuur en Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land, hebben tot resultaat gehad, dat de overheid thans in principe bereid is den tuin van Artis met de bijbehoo- rende opstallen te koopen tegen een prijs, die den obligatiehouders vermoe delijk dan een uitkeering van 50 pro cent van hun obligation mogelijk maakt. Indien obligatiehouders met deze rege ling accoord gaan, zouden B en W. den raad voorstellen met den financleelen steun der provincie den grond en de daar op staande gebouwen van Artis te koopen voor 800 000 gulden. In deze koopsom zal echter niet de levende have van Artis zijn begrepen. Is de zaak eenmaal beklonken, dan zal zoo spoedig mogelijk een begin worden gemaakt met de moderniseering van Artis, waarvoor het Artls-reddingscomité thans een bedrag van twee en een halve ton ter beschikking heeft. Zooals men weet, heeft het Artis-reddingscomlté indertijd de ver plichting op zich genomen geen gelden uit te keeren voor de moderniseering van den dierentuin, dan nadat de schuldenkwestie definitief geregeld zou zijn. JAARVERGADERING BROEDERSCHAP DER NOTARISSEN. In de gisteren te Rotterdam voortgezette jaarvergadering der Broederschap van Notarissen ln Nederland legde na de be handeling der gisteren vermelde prae-ad- viezen de voorzitter de vergadering de vol gende vragen voor: Moet een persoon ln de mogelijkheid ge steld worden ten behoeve van zijn onder neming zijn aansprakelijkheid te beper ken? En moet deze beperking gezocht wor den in den vorm van eenige rechtspersoon? Beide vragen werden door de vergadering met groote meerderheid van stemmen toe stemmend beantwoord. BELANGRIJKE TECHNISCHE UITVINDING? Van een Nederlandschen student te Zuerich In Zwitsersche technische kringen be staat groote belangstelling voor een uit vinding vam eon Nederlandschen student aan de Technische Hoogeschool te Zuerich, waarop korten tijd geleden een Zwttsersch patent ls verleend. Deze uitvinding heeft betrekking od een „proces en apparaat tot het opwekken en overbrengen van warmte". De zoogenaamde detonatieve verbranding, een in een benaine-motor zeer ongewensch- te verschijning, waarvan ook op ander gebied nog geen productief gebruik kon worden gemaakt, zou volgens deze uitvin ding op rationeele wijze gebruikt worden voor het opwekken van hooge warmte. Gedurende een Jaar zijn reeds goed ge slaagde proeven met een model van het apparaat genomen. IIET TAXICONFLICT TE 's-GRAVENHAGE Gisteren had op het Departement van Sociale Zaken onder leiding van den rijksbemiddelaar, mr. dr. T. J. Verschuur een bespreking plaats tusschen pariijen, betrokken bij het conflict bij de N.V. Al- gpmeene Taxi Maatschappij A.T.AM. te 's-Gravenhage. De bespreking had tot re sultaat, dat er een regeling getroffen werd, welke opheffing der staking en voorloopige voortzetting op beperkte basis van het be drijf ten gevolge heeft. De A.T.A.M. ver klaarde zich bereid de regeling te aan vaarden, terwijl de arbeidersorganisaties deze eerst nog ln eigen kring moeten be spreken. MINISTER HEYMANS OF BEZOEK BIJ PHILIPS. De Belgische minister van economische zaken, Heymans, vergezeld van den heer R. Baert, handelsattaché der Belgische le gatie en den heer J. B. Vink, directeur van de Belgische Philips Maatschappij, hebben gisteren een bezoek gebracht aan de Phi- Naar wij vernemen heeft ir. J. E. F. de Kok. die voornemens was hedenochtend fipsfabrieken en verschillende fabrlcage- met zijn nieuw vliegtuig naar Ned.-Indië sfdeelingen in oogenschouw genomen. Het te vertrekken, deze reis tot naderen datum uitgesteld. noenmaal werd ten huize van dr. Philips gebruikt. VOOR VRIJDAG 16 SEPTEMBER. llilversum I. 1875 M. 8.00 Vara; 10.00 Vpro; 10 20 Vara; 12.00 Avro; 4.00 Vara: 7.30 Vpro; 9.00 Vara; 10.40 Vpro; 11.00—12.00 Vara 8 00 Gram. muziek (Om 8.16 uur Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Declamatie 10.40 Gram. muziek 11.00 Orgelspel 11.30 Es meralda 12.00 Gram. muziek (Om 12.15 Be richten) 12.30 Het Amusementsorkest 1.30 Orgelspel 2.00 Zang met pianobegeleiding 2.30 Declamatie 3.00 Gevar. programma 4.005.00 Gram. muziek 5.05 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel en gram. muziek £.30 Litteraire causerie 6.50 Gram. muziek 7.00 Causerie „Stad en platteland" 7.20 Be richten A.N.P. 7.30 Berichten 7.35 Causerie Het Westland, een tuinbouwstreek" 8.00 Pianovoordracht 8.30 Causerie „De ontwik kelingsgang van ons nationaal landbouw-ver- eenigingsleven" 9.00 Esmeralda m.m.v. so listen 9.45 Gram. muziek 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 Avondwhding 11.00 Gram. muziek 11.30 Jazzmuziek (gram. platen) 11.55—12.00 Gram. muziek. Hilversum II. 301.5 en 415.5 M. Alg. Progr. verzorgd door de Kro 8.009.15 Gram. muz. (Om ca. 8 15 Berichten) 10.00 Gram. muziek 11.30 Bjjbelsche causerie 12.00 Berichten 12.15 Kro-melodlsten en solist (1.00—120 Gram. muziek) 2.00 Orgelconcert en gram. muziek 3.00 Gram. muziek 4.15 Kro-orkest en solist (e.o.) 4.45 Gram. muziek 5.15— 6.00 Kro-orkest 6.05 Land- en tuinbouw- causerie 6.25 Kro-melodlsten en solist 7,00 Berichten 7,15 Causerie „Het verloop der werkloosheid in dezen zomer" 7.35 Musica Catholica 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Kro- orkest 8.45 Matrozenkoor „Hofstads koor knapen" met piano-begeleiding 9.00 Ver volg orkestconcert 9.20 Vervolg Vporconcert 9.35 Vervolg orkestconcert 10.00 Kro- melodisten en solist 10.30 Berichten A.N.P. 10.40 John Kristel en zijn orkest 11.20—12.00 Gram. muziek. Droitwich. 1500 M. 11.20 Het B.B.C.- Schotsch orkest 12.05 Orgelcncert 12.3» Henry Hall en zijn orkest 1.15 Declamatie 1.35 Het Blrminghamsch Phtlharmonisch strijkorkest en solist 2.20 Gram. muziek 2.35 Militair orkest 3.30 De B.B.C.-Midland Zangers m.m.v. pianoduo 3.50 Reportage 4.20 Gram. muziek 4.55 Radiotoopecl 5.20 1 Het B.B.C.-orkest en solist 6.20 Berichten 6.50 Voor tuinliefhebbers 7.05 Eddie Carroll en zijn orkest 7.50 Variété-programma 8.50 Het B.B.C.-Symphonie-orkest en soliste 10.00 Berichten 10.25 Causerie „Up against it: Forced down in the Sudan" 10.40 B B C - harmonle-orkest 11.30 Billy Mason en zijn orkest 11.50—12.20 Dansmuziek (gram. pi.). Radio Paris. 1648 M. 8.10—9.20; 10.10 en 12.35 Gram, muziek 1.50 Zang 2.05 en 3.05 Gram, muziek 4.35 Piano-voordracht 5 20 Casadesus-trio en soliste 6.20 V'oolvoordracht 6.35 en 7.20 Gram, muziek 8.35 Zang 8.50 Radlotooneel 10.50 Gram, muziek 11.20—12.50 Nachtconcert, Keulen. 456 M. 6.50 Gram, muziek 7 30 TentoonsteDingsorkest 12.20 Omroeporkest en solist 2.30 Populair concert 4,20 Om roep-Amusementsorkest 7.05 Cembalo-voor- dracht 8.35 Omroeporkest en -koor 9.50 Voor oud-strijders 10.35 Gram. muziek 10 50 Omroepkoor. Otto Fricke's orkest en so list 12.203.20 Omroepkleinorkest en -dans- orkest. Brussel. 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest 1.50—2.20 Gram. muziek 5.20 Omroepsalon orkest 6.50 Gram. muziek 7.20 Piano voordracht 8.20 Gram. muziek 9.20 Natio naal orkest 11.0011.20 Gram. muziek 484 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepkleinorkest 1.50—2.20 Gram. muz. 5.20 Gram. muziek met toelichting 6.35 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroep-Symphonie- orkest en soliste 9.35 Idem met solist 10.30 Omroepdansorkest 11.15—11.20 Gram. muz. Deutschlandsender. 1571 M. 8.20 Berichten 8.30 Otto Dobrindt's orkest 9.35 Blaas- concert 10.20 Berichten 10.50 Kwartet- concert 11.05 Berichten 11.20 Gram. muz, 12.20—2.20 Nachtconcert (gram. platen). OEM RADIO-DI8TRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. UIT DE STAATSCOURANT. Bij K. B. van 7 Juli 1938, Ls ingesteld een vaste commissie van den economlschen ïaad voor de havenpolitiek. Bij beschikking van den minister van economische zaken zijn in deze commissie benoemd tot lid en voorzitter: C. J. Ph. Zaalberg te 's-Gravenhage; tot leden: L. Boogerd te Amsterdam, S. Hammerstein te Rotterdam, J. B. van der Houven v. Oordt te 's-Gravenhage, ir. N. Th. Koomans te Rotterdam, ir. A. Plate te Rotterdam, dra. ir. J. A. Ringers te 's-Gravenhage, S. M. D. Valstar te Amsterdam, J. W. Vllelander Hein te Rotterdam, prof. mr. F. de VrieS te Rotterdam en J. Wilschut te Rotter dam. VRIJWILLIGE BIJDRAGEN VOOR DE VERSTERKING VAN DE DEFENSIE. Binnengekomen zijn de navolgende giften: f. 25.Ned. Handel Mij. Den Haag i. o. van mej. G. W. van A; f. 10.Ned. Middenstands- bank te Den Haag i. o. van J. B. te Arnhem; f. 40.Twentsche Bank Amsterdam namens N. N. 2-maal f.20.—; f. 0.25 T. H. S., Rotterdam; f.2.L. de W., Rotterdam; f. 2.50 Nutsspaar- bank Den Haag i. o. mevr. M, B. v. d. S., Den Haag; f. 2.50 C. M. T. Amsterdam; f.1.— J. M. S. Leiden; f.25,— N. N. Apeldoorn; f. 0.60 dpi. soldaat Amersfoort; f.3.— off. K.N.I.L. tge- pens.); f.25,A. de B., Johannesburg; f.10. mevr. De B. Breda; f,5.— W. J. Den Haag. Ontvangen werd tot en met deze afrekening 1.132.388,90. VOOR VRIJDAG 16 SEPTEMBER, lste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara, enz. 2de Programma: lederen dag van 824 uur: Kro, Ncrv, enz. 3c Programma: 8.00 Keulen 10,20 Parijs Radio 12,05 Droitwich 13,15 Brussel VI. 13,50 Brussel Fr. 14.20 Droitwich 15,30 Radio P.T.T. Nord of div. 16,20 Keulen 17.20 Parijs Radio 18,50 Brussel Fr. 19.20 Parijs Radio 19,50 diversen 20,35 Keulen 20.50 Droitwich. Concert ln de Queen's Hall (Beethoven programma) 22,10 London Reg. Vervolg concert Queen's Hall (Beethoven pro gramma) 22,50 Keulen. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9,20 Diver sen 10.35 London Reg. 17,20 Droitwich 18.45 London Reg 19.05 Droitwich 20.20 Gramofoonmuz. GRD. 22.00 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden. Uitgesproken: H. J. Chrlstiaanse. wagen maker. Noordwijk-Binnen, Van Limburg Sti- rumstraat 17. R.-c. mr. A. W. J. van Vrijbcrghe de Conlngh, cur. mr. G. H. Wissenburgh te Leiden. J. W. de Rijk, Leiden, Kort Galgewater 3. R.-c. mr. F. J. de Jong, cur. mr. F. D. L. Gun ning, Leiden. VERSPREIDE BERIGHTEN. Evenals in de afd. Leiden is ook in 'Je vergadering van de afd. Amsterdam van de L'berale Staatspartij voor het voorzit'er- schap der partij gecandideerd prof, dr. B. M. Telders te Leiden. 2—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10