5 3 Uit de Omstreken LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Dinsdag 13 September 1938 SODA AKKERTJE STADSNIEUWS BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN POND Ct. AGENDA EEN KORTE VREUGDE. Gisteravond omstreeks 11 uur zagen rijks veldwachters. dat een auto op den Lam- menschanswee in een hep; reed waarna de beide inzittenden den wagen verlieten en het od een loopen zetten De veldwachters vatten daardoor argwaan en slaagden erin belde vluchtelingen te achterhalen. Zij bleken te ztin de 19-Jarize C. N, S en de 18-jarige steenhouwer H. v. d. L„ beiden alhier terwijl de auto. toebehoorende aan den heer R D Hkort tevoren was weg genomen van de Papengracht. De rtiksveld- waeht leverde het tweetal over aan de Leidsche politie, die het onderdak ver schafte. GEREF. MINNEHUIS. Vader en Moeder benoemd. In de gisteravond gehouden vergadering van de Diaconie der Ned. Herv. Gemeente alhier, zijn de heer C. Wilbrink en echt- genoote belast met de leiding van het Geref. Minnehuis. Het echtpaar Wilbrink is thans in gelijke functie werkzaam in Huize „Avondrust" te Rijnsburg. ZILVEREN JUBILEUM. Heden herdenkt de bankwerker in de Centrale der Sted. Lichtfabrieken. W. F. Libochant, den dag, dat hij vóór 25 jaren bij dat bedrijf werd aangesteld. Na eerst door de directie te zijn gecom plimenteerd, mocht hij daarna de geluk- wenschen van zijn directe chefs en het Centrale-personeel in ontvangst nemen, die dit vergezeld deden gaan van een stof felijk blijk van belangstelling. RIJKSPOSTSPAARBANK. In den loop der maand Augustus werd aan het kantoor Leiden op spaarbankboek jes ingelegd f. 287.285.57 en terugbetaald f. 206.660.80. Derhalve meer ingelegd dan terugbetaald f. 80.624.57. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedroeg 183. BUURTVEREENIGING OPGERICHT. De bewoners van de Konings- en Prins Frederikstraat hebben opgericht de buurt- vereeniging „Door Vriendschap Vereenigd". Deze vereeniging stelt zich ten doel het organiseeren van kinder- en volksspelen op dagen waarop leden van ons Koninklijk Huis verjaren, zoomede het versieren der straten Als leden van het bestuur zijn ge kozen: H. Lina, voorzitter; W. I. Riethoven, lste seer.; J. H. K. Crama, le penningm. Het bestuur van de Volkstuinver. ..Ons Genoegen" deelt ons mede, dat de aanvan kelijk vastgestelde opvoering van de ope rette „Repelsteeltje" in verband met het alhier voorgekomen geval van kinderver lamming en in overleg met den directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst is afgelast, terwijl ook overigens geen kinde ren tot de feestelijkheden bij het 10-jarig bestaan zijn toegelaten. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 768. Hedenmiddag 2 uur: 769. BIXNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. NecL MeteoroL Instituut te De Bilt Hoogste stand 769.8 te Valentia. Laagste stand 735.6 te Vaasa in Finland. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige Westelijke wind, weinig of geen regen. In het Noorden nevelig tot zwaar bewolkt en iets koeler. In het Zuiden nevelig tot licht be wolkt en weinig verandering. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk in het Westen op den Oceaan verplaatst zich iets Zuidwaarts. In het Westen wordt het evenwel door een nieuwe storing aangetast. De uitgestrekte depressie in het Noorden werd dieper en trok naai' het Oosten. Het centrum ligt thans over de Botnische golf. In Zuid-Scandinavlë waaien krachtige tot storm achtige Westelijke winden. De bewolking is er zwaar met regen. In Noord-Scandinaivë is de wind Oostelijk en zwak, ook hier valt regen of sneeuw. In Schotland, Noord-Duitschland en de randstaten waait een matige, krachtige tot Westelijke wind, met zware bewolking. In het Zuidelijk deel van het waarnemingsgebied is de wind zwak en de bewolking licht. Op IJsland, in Schotland, in Zuid-Frankrijk en Noord-Scandinavië is de temperatuur onder normaal, overigens is zij meest boven normaal. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte, 13 gr. C.. dikke mist. Londen: West, zwak, 17 gr. C.. goed weer. veel bewolking. Berlijn: W.Z.W.. matig. 16 gr. C.. betrokken. Antibes: Noord. zwak. 20 gr. C., fraai weer. LUCDTTE.MPEK ATUUR. 9 uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F,). 12 uur 's midd.: 18 gr. C. (65 gr. F.) HOOG WATERT!.IDEM l't KATWIJK a. 7,EB Voor Woensdag. Voorm. te 6 uur; nam. te 18 uur 27 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting ..De Zijl", 's Middags 12 uur: 17 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e,a. Dinsdag: 7,52 n.m. tot 6,01 vjn. MAANS OP- EN ONDERGANG. 13 Sept. op: 20 uur 32; onder 10 uur 45. GEBOREN: Cornells Adrianus, z. v. C. Hop en A. M. Belt Antonius Johannes, z. v. A. H. Edelaar en J. W. M. Kramer Petronella Cornelia, d. v. J. Mieloo en J. Blok Maria Catharina. d. v. W. W. Lagerberg en M. V. Bekkering Sjoerd Marten, z. v. B. C. de Mik en A. Dantuma Hans. z. v. D. v. d. Kwaak en A. A. v. d. Berg Cornelia, d. v C. v Wissen en H. Hoogervorst Adriana, d. v W. P. Verschoor en E. Vonk Jantiena, d. v. H. W. Bosman en M. v. d. Belt Elizabeth Susanna, d. v. J. Koper en E. M. Schippers Guus, z. v. J. Koper en E. M. Schip pers Francina Louise Catharina. d. v. H. Th. Trossel en M. J. A. Uittenhout Albert Jacob, z. v. J. Koster en A. Buis Petrus Theodorus. z. v. J. M. Kortekaas en E. A. de Haas Arie Gijsbertus. z v. G. Wijfje en C. P. Tukkre Willy, d. v. Ph. Olman en W. M. v. Norde Hendrika Jacoba, d v. A. Teske en A. P. M. Jong Martina Anthonla, d. v. N. v. d. Meene en A. KujJl - 1' - C. hrr r d v J. Zirkze een E. Filippo Hendrlkus. z. van F. L. Pruimboon en H. C. Keijzer Gijsberta Dirkje Johanna, d. v. W. F. Koet en C. W. de Jong. ONDERTROUWD: J. D. N. Versluijs jm. 25 j. en L. A. v. d. Stadt jd. 22 j. A. Th. Bergers jm. 28 J. en C. D. Batenburg jd. 26 J. GEHUWD: J. H. Beekhuizen jm. en E. J. M. v. Veggel jd. W. de Heer jm. en M. H. J. E. Grocnewegen jd. N. v. Woudenberg jm. en P. J. A. Otto jd. K. W. Merten jm. en E. W. Lowitzki jd. L. Verhoeven jm. en G. M. Kramp jd. OVERLEDEN: H. Bergman wedn. 85 j. D. Oudshoorn dr. 22 j. L. C. de Jong CleiJndert wed. van M. J. van Olm, 62 j. H. Wiessenberg, hsvr. van J. v. d. Nat 44 j. GEVESTIGD: S. Aboechaer. H. Rijndijk 126 L. Merz— Ahn en fam., Lammenschansweg 4 C. P. Andrea, leerl. instr.maker, Lokhorststr. 16 R. A. Asman. Vreewijkstr. 6 W. v. d. Berg, instrumentmaker. Magd. Moonsstraat 74 G. J. Beumer en Fam. Stieltjesstr. 14 A. C. Boetes Vreewijkstr. 24 G. F. Bongers, verpleegster, Rijnsb. weg 10 H. Boot. adj. inspecteur levens verzekering. Breestr. 4 L. M. Fasel—Boot en fam., Breestr. 4 P C. Bosman, Noordeinde 52 K. Ciggaar, part. verpleegster, Cobetstr. 33 A. Dragten. Boerhaavelaan 26 G. W. J. Drewes en fam.. hoogleeraar, Gerecht 8. L. v. Driel. J. van Goyenkade 2 S. Dubbelaar, kapper, B Ballotstr. 37 P. Franzen, R. en Schiekade 125 H. Gautier, H. de Grootstr. 22 S. P. J. de Groot, koopman in bloemen. Breestraat 4 A. Z. Huisman, leerares. Germ, taal, de Sitter- laan 96 A H. Huüsman, Brederostr. 22 C. Th. A. de Jongh, Rijnsb. weg 77a M. Kamp man, Roodborststr. 52 J. Kelbling en fam., lithograaf. H. de Vriesstr. 78 W. Klijmeij. kantoorbediende. Witte Singel 81 G. J. J. Kramer. Vreewijkstraat 13 T. H. Kramer, wlnkeljuffr.. Morschweg 98a W. L. Kruijt. R. en Schiekade 1 B. Kurrelmeijer. Stationsweg 35a M. L. Kuyt, Rijnsb. weg 77a H. v. d. Kwaak en fam.. los werkman. Morschweg 104 P. M. Langezaal. dienstbode, Rapenburg 15 W. G. Lansink, verkoopster. St. Rijn 7 M. van Leeuwen. Heerengr 41 A. Luttekes. Brouck- hovenhof 8 A. Merkelijn en fam.. miss. predi kant, Lorentzkade 36 H. Ch. Meijer, leerl.ver- pleegster, Rijnsb. weg 10 J. Meijer. Vreewijk- straat 10 H. J. de Mooij. dienstbode. Rood- borststraat 46 M. A. Mulder, verpleegster, Breestr. 70 C. G. B. Neijzer, Rijnsb. weg 137 M„ Ottevanger en fam.. Fruinlaan 8 H. Pen- ninkhof. dienstbode. Fruinlaan 8 D. M. Plate. Hoogstr. 5 J. B. Poggemeier. leerl.verpleegst. Rijnsb. weg 10 A. Post, verpleegster. Rijnsb. weg 10 E. H. M. Pijnenburg, K. Galgewater 12a M. W. Saarloos. dienstbode, K. Rapen burg 2P. A. Schneiders, broodbakker. Hooge Rijndijk 252 J. C. v. Sisseren, instr.maker. Driftstr. 75 S. SJardijn, Pioenstr. 29 J. Smit en fam., ontvanger D. B„ Const, Huygens- laan 45 J. J. D. Snoek en fam., sergeant kok, Noordeinde 37 H. G. B. Vermeer, winkeljuffr.. Geeregr. 41a J. Vermeer en fam.. koopman in kousen. Haarlemmerweg 20 M. J. Janssen- Vooijs. Haarlemmerweg 71 J. T. v. d. Werf, schoenmaker, Hooigr. 4 Wed. M. B. Walen— Wtenweerde, Steenschuur 8 J. Wijnia. Bree straat 114. VERTROKKEN: J. Abspoel. n. Oegstgeest. Endegeesterstraat- weg 5; W. N. G. Altena. n. Vlissingen. Spui straat 22 b; J. Been, n. Zwolle, Melkmarkt 23; W. J. v. Berge Henegouwen, n. Enschedé, Blee- kerstraat 95; G. Bergsma, n. Wassenaar, Stoep- laan 14; J. Betgen en fam.. n. Den Haag. West Duinweg 78IV S. Blonk-Betgen. n. Den Haag. West Duinweg 78 b; J. Beumer. n. Dordrecht. Stecgoversloot 83; J. Beijer, n. New York; A. Th. L. de Boer, n. Den Haag. Kastanjestraat 19: J. M. Boeré. n. Oegstgeest. Kempenaerstraat 80: J. Chr. Bosselaar, n. Amsterdam, Pr. Hen drikkade 189: A. W. Bouwmeester en fam., ru Rotterdam. Mathenesserweg 163; B. E. M. v. Hattum-v. d. Brink, Voorschoten, Leidscheweg 112; H. Brinkgreve, n. Voorschoten. Leidsche weg 201; J. Bunschoten, n. Ede. Stationsweg 62; D. Cannegieter n. Alphen a. d. Rijn, Ouds- hoornscheweg 78: Th. J. Dee. n. Tilburg, Krom houtkazerne; J. Dolleman. r>. Velsen. Wustelaan 59; E. Droogleever Fortuin, n. Rotterdam, Schiedamschesingel 217 b: H. v. Elburg en fam.| n. Kampen. Voorstraat 91; H. G. v. Everdingen n. Voorschoten. Voorstraat 16; J. Th. A. Flint, n. Winterswijk. Wooldstraat 12; J. Fukken. n. Vlissingen. Geraniumlaan 6; N. J. C. Geise, n. N.O. Indië; Jkvr. A. M. J. Gevers Leuven, n. Voorschoten. Papelaan 1; J. M. Goosens. n. Rotterdam, 's Gravendijkwal 122; M. H. Ha- merling, n. Rheden. Tramstraat 20; A. A. v. Hattum en fam.. n. Voorschoten. Leidscheweg 112; J. H. Chr. Hilgers. n. Den Haag. Gr. Her- toginnelaan 252; M. Vis-Hoogkamer, n. Zoe- terwoude, F 7; A. Horree, n. Loosdrecht. Depot Politietroepen; Wed. J. E. Hotze-Jansen, n. Voorschoten. Leidscheweg 437; L. J. Th. Jans- sens, n. Den Haag. Te; Hovestraat 25; G. PI. Jonkers, n. Den Haag. Pellenaerstraat 35: A. E. Kauffmann, n. Bloemendaal. v. Alphenlaan 5; H. J. de Kievid, n. Maartensdijk (U.). Schim - melp. laan 27; G. M. de Klerk. n. Nedcrhorst den Berg. Dammerweg B 62; W. Koek. n. Kam pen. W. de Zwijgerstraat 6; G. C. M. de .Kort, n. Nijmegen. Molenstraat 83; A. Kruit en'fam., n. N.O. Indië; H. Kruit. n. Delft. Nieuwe Laan 64; M. J. Kuijpers n. Rotterdam. Hoflaan 70; W. M. Langezaal en fam., n. Zoeterwoude. H. Rijndijk F 155; P. v. Leer. n. Amsterdam. Vij zelstraat 92 IV: Th. G. van Leeuwen, n. A!phen a. d. Rijn. H. de Grootstraat 20; M. A. Meszner, n. Buchscheiden 'Oostenr.); Jhr. L. A. de Milly van Heiden Reinestein. n. Voorschoten, 't Haagsche Schouw; A. A. Mulder, n. Hoorn. Achterom 15; B. P. Net. n. Kampen. L. de Co- lignystraat 71; A. Nijpels n. Den Haag, Noord einde 47; J. Palland en fam.. n. Breda, Zand berglaan 39a; R. P. Pigmans. n. Den Haag, Regenteselaan 307; A. E. Sloos-Poelsma. n. Endhoven, Wilgenroosstraat 4; W. Praag. n. Den Haag. Ruijchrocklaan 134; A. de Roo de la Faille. Den Haag. Danckerstr. 34: W.M. Scheur leer. n. Voorschoten, 's Haagsche Schouw; B. H. Schultz. n Heemstede. Spaarnzichtlaan 26; E. Schuurman, n. Ottowa, P.OJB. 95; W. J. M. Sinionis, Weert, Molenstr. 11; M. A. V. Slln- genberg. Haarlem. Florapark 6; P A. Slinger land. Zoeterwoude, Weipoort B 31; A. H. de Smidt. Enschede, Hengeloschestr. 29; J. A. M. Spendel. Rotterdam. Heemraadsingel 62b; M. W. Spoor. Den Haag. Oranjeplein 91; A A. J. Spruijt. Bloemendaal. Spechtlaan 7; C. M. Th. Staats, Heerlen, Putgraaf 19; J. S. v. Staden, AALSMEER. De Sn ij bloemenhandel. Over het algemeen was de toestand van den handel aan de veilingen ln deze ge meente ook gedurende de afgeloopen week nog verre van opgewekt. Wel werden er voornamelijk in verband met de jubileum feesten flinke hoeveelheden bloemen uit de markt genomen, doch tegen prijzen, welke meestal aan den lagen kant waren. Gelukkig draaiden weinig bloemen door, zoodat de kweeker hierdoor tenminste iets meer dan den minimumprijs voor zijn pro ducten ontving. Van opleving van den export naar het buitenland, een factor, welke altijd de geldelijke opbrengst van verschillende bloemproducten in meer of minder gunstigen zin beheerscht, was ook nu nog weinig sprake. Alleen wat rozen en anjers werden voor dit doel gekocht. Het aanbod van diverse bloemsoorten was zeer groot, niet alleen van kas-, doch ook van vollegronds-producten. Hoewel de groei der Am. anjers langzamerhand vermindert, ls de cultuur in dit centrum de laatste Jaren toch van zoo geweldige beteekenis gewor den, dat ook om dezen tijd van het jaar nog steeds flinke hoeveelheden dezer kas- producten ter veiling aangeboden worden. Over het geheel genomen werden de anjers weer iets goedkooper verhandeld; in goede kwaliteit golden deze bloemen naar gelang der variëteiten van 2V, tot 8 cent per stuk. Van rozen breidde het aanbod zich weer eenigszins uit; dit kasproduct bracht ook al geen hooge prijzen op; voor mooie kwa liteit, bestemd voor uitvoer, werd van 4 61', cent betaald, terwijl de kortstellge wei nig of geen waarde hadden. De noteerin gen van de Jap. lelies, welke nu beperkt worden aangeboden, bleven vrij vast; de beste kelken werden van 57 ct. per stuk verhandeld. Van gToot- zoowel als klein- bloemige Chrysanthen kwam een flink aanbod. De grootbloemige, voorn, de Rayo nanten en Pullings. werden over het alge meen tegen lage prijzen verhandeld; voor mooie kwaliteit werd resp. van 610 en van 814 cent per stuk betaald, doch veel van deze bloemen bradht lagere prijzen op. Ook de klelnbloemige gaven veelal een te leurstellende opbrengst; per bos werd van 819 cent voor de betere kwaliteit betaald. Om dezen tijd wordt de markt als het ware overstroomd met buitenbloemen: dahlia's, zinia's en vele andere producten, waarbij ook de oranjekleurige, in verband met de jubileumfeesten, in flinke hoeveelheden ten verkoop werden gepresenteerd. Deze ■bloemen gingen veelal vlot van de hand tegen matige prijzen. Gladiolen noteerden per bos van 615 cent, geranium-bloemen van 712 ct. De bouvardia's brachten lage prijzen op. Aan de veilingen van potbloe- men en -planten was mede steeds een flink aanbod van velerlei producten, waarbij de bloeiende begonia's en cyclamen een be langrijke plaats innamen. Over het geheel genomen werden ook aan deze afdeeling slechts matige prijzen voor het meerendeel der producten betaald; Voor c'e beste be gonia's werd van f 0.651.15 en voor cyclamen van 4585 cent betaald. Bij aankoop van 5 pond Transparantzeep igele zeep) (Dros en Tieleman) a 33 ct. Bovenstaande aanbieding geldt alleen deze week Chloor, per halfpondspak5 Vlokkenzeep, haMpond 12 Spiritus, per flesch17 Amoniak extra, per flesch 13 Zoutzuur extra, per flesch 15 Gemengd voer, per 5 pond 9 NIEUWE OOGST CAPUCIJNERS. per pond 12 GROENE ERWTEN, p. p. 9—7 Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Woensdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek, IV» uur nam. Donderdag. Oud-Hortuszlcht: Concert „Stem des Volks" en „Nieuw Leven", 8 1/4 uur nam. Maandag. Jeruël: Spr. ds. Blocher van Parijs. 8 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal; Tentoonstelling collectie Boender» maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlin- genwerk „Ars Aemula Natura". 1017 uur (tot 18 September). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9V»—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventieve Ge neeskunde (lste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterle. 3',4 uur 's middags precies. 's Vrijdags; Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BENTHUIZEN. Bij een inwoner alhier is een geval van besmettelijke ziekte roodvonk gecon stateerd. Door de politie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen G. F. H. te Gravenhage wegens overtreding der Visscherijwet. HAARLEMMERMEER. Wegverbetering. Te Hoofddorp zijn weder verschillende binnenwegen door verharding en asphal- teering in- een uitstekende conditie ge bracht. O.a. ook de Prins Hendriklaan, die parallel loopt met het gemeentelijk con coursterrein en aansluiting geeft op den weg naar het wandelbo6ch. Met de uitvoering van dit dorpswegen plan is een groote verbetering tot stand gebracht. Zij hebben niet veel tijd noodig! Dat gauwdieven niet veel tijd noodig hebben om rijwielen van de belasting plaatjes te ontdoen, ondervonden Maan dag twee wielrijders, die hun fietsen enkele oogenblifcken tegen een gebouw aan den Hoofdweg neerzetten, even naar binnen gingen en weder willende wegrijden tot de ontdekking kwamen dat de aan de sturen bevestigde belastingmerken ver dwenen waren. Van de uit den hertenkamp van het wandelbosch te Hoofddorp direct na de aanbieding, ontsnapte drie herten, konden er nog denzelfden avond twee worden ge grepen en teruggebracht. Men ls er ln geslaagd ook het derde hert. dat de spoorlijn over het land wa6 ingevlucht en ln het veld bij den land bouwer E. ontdekt werd. te vangen en in den hertenkamp op stal te zetten. Het Chr. Kinderiroor „De Stem der Jeugd" te Nieuw-Vennep, behaalde onder lefdlng van den directeur, den heer Wes- terdaal, op het te Amsterdam gehouden zangconcours, een lsten prijs ln de 3e afd„ met 349 punten. Een moot succes De te Nieuw-Vennep gehouden collec te ten bate der Wed. Appelman, wier paard doodviel aan het eind van den allegori- schen optocht, bracht ruim f. 150.— op. HILLEGOM. In de afgeloopen week is het aantal werkloozen alhier gestegen van 74 tot 93. Oegstgeest. Endegeesterstr.weg 5; H. G. Terp stra. Harlingen, KI. Breedeplaats 2; Th. de Tombe en fam.. Voorburg, Laan v .Middenburg 25; Th. J. Valk, Basel, Gemsberg 1; H. F. Ver hoogt, Tilburg. Tongerl. Hoefstr. 173; E. F. Versti.inen. Voorschoten, Voorstr. 16; H. Voge laar en fam.. Wassenaar. Rijksstr.weg 100; J. W. M. v. d. Wal, Gorinchem. Groote Mark 11; C. J. Wesdijk en fam.. Den Haag. v. Zeggelen- laan 120; I. J. Wittig. Dinslaken. Bergmannstr. 58: A. S. M. Zarse. Zandvoort. Boul. Barnaard 4; M. I. Zijlstra, Amersfoort. Arnhemschew. 57. 7220 KATWIJK AAN DEN RIJN. De bouw van een Sanatorium. Voor den bouw van het Sanatorium aan den N. Duinweg worden al verschillende opmetingen gedaan. Naar wij vernemen zal, nadat het land op 1 October vrijkomt, spoedig met de werkzaamheden voor den bouw begonnen worden. Men is met de noodige verbouwingen aan het St. Willlbrordus-Missiecollege be gonnen. Op een gedeelte der gebouwen aan den Overrljn zal een verdieping gebouwd worden Ook moeten nog veranderingen aan andere gebouwen plaats hebben. LEIDSCHENDAM. De ziekte van Weil. In het gezin van K. aan den Veursche- straatweg is de ziekte van Weil gecon stateerd. Gisterochtend is op den Vlielweg, tijdens een trainingsrit een drietal wiel renners van de Haagsche Wielrenverecn. Hollandla ln de knoop geraakt, met als ge volg een valpartij. Een tweetal bekwam velschillende verwondingen, welke door de mannen van het Roode Kruis zijn behan deld, waarna ze weer naar hun clublokaal zijn teruggegaan. In verband met het leggen van een kabel voor de electrlciteltlevering van Rot terdam aan den Haag, is het doorgaand rijverkeer langs den Westvlietweg van de Oude Tolbrug af ln de richting Hoornbrug tot nader aankondiging afgesloten. LISSE. Huldiging van Weth. Warmerdam. Talrijke sprekers. De RK. Staatspartij afd. Lisse hield gis teravond een buitengewone ledenvergade ring, om het 25-jarig raadslidmaatschap van weth. Warmerdam te gedenken en hem te huldigen voor hetgeen hij in deze periode voor de Staatspartij heeft tot stand ge bracht. De groote zaal van het R.K. Volksbond gebouw was in een feestkleed gestoken. Onder de aanwezigen merkten wij op dr. S. T. A. C. M. baron van Wijnbergen, bur gemeester, de R.K. raadsleden, pastoor G. P. A. van Zuijlen. pastoor der St. Agatha- jparochle, den broeder-overste van Huize St. Joseph en vele vertegenwoordigers van verschillende vereenigingen. Onder de vroolijke toonen van de R.K. harmonie Adolf Kolplng" werd de zil veren jubilaris met eohtgenoote en verdere familie de zaal binnengeleid. Na een korte verwelkoming sprak de heer J. W. A. Lefeber, w_n. voorzitter der R.K. Staatspartij. Spr. feliciteerde den Jubilaris met dit jubileum en hij releveerde het maatschappelijk werk van den heer War merdam, hetgeen hij zeer waardeerde en waarvoor hij hem dank betuigde. De heer A. H. Sohrama sprak namens de raadsfractie in gelijke bewoordingen als in de huldigingsvergadering van den ge meenteraad. De heer J. P. de Koning sprak namens den R.K. Volksbond. In de jaren 1913 en 1938 ligt een groot tijdsbestek, waarin veel is gebeurd. Weth. Warmerdam, u heeft ln dezen tijd veel gedaan voor de arbeidende bevolking in deze gemeente. Gij begreep evenwel uw tijd en gij hielp deze maat schappelijk zwakkere bevolkingsgroep. Spr. dankte hem voor de sociale verbeteringen, welke hij in deze gemeente mede tot stand heeft gebracht. Spr. hoopte, dat wethouder Warmerdam nog vele jaren lid zou mogen zijn van den Raad en tevens wethouder. De heer A. P, Augustinus feliciteerde den jubilaris namens den R.K. Bond van Over heidspersoneel „St. Paulus". De heer A. Th. van Kesteren sprak even eens namens de R.K. Fractie, waarin hij den jubilaris huldigde als voorzitter der RK Raadsfractie. Spr. hoopte, dat weth. Warmerdam deze functie nog vele jaren zou vervullen en zijn geopperd idee om heen te gaan zou opgeven, omdat men den jubi-laris in het openbare leven niet kon missen. Spr. bood den jubilaris een schit terenden bloemenmand aan. De heer C. Schrama sprak als oud-raads- lld. Hij gelooft niet aan de plannen van den jubilaris om te bedanken als raadslid, omdat weth. Warmerdam en de gemeente Lisse ineen zijn gegroeid. Spr. releveerde dc groote verdiensten van den heer Warmer dam en besloot met een warm woord van felicitatie. De heer S Langelaan sprak namens de R.K. Retraltevereeniging woorden van fe licitatie, alsmede ln zijn hoedanigheid van 'voorzitter van Herwonnen Levenskracht. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „100 mannen en één meisje". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur. Zondag 2, 414 en 8 uur. Trlanon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De godin van de Jungle". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Rosalie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doörl voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „FP I antwoordt niet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur. Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Moederlied Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Dc apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld". echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagdlenst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 10 Sept. t/m. Vrijdag 16 Sept. waargenomen door de apotheken D. J. v. Drlesum, Mare 110, teL 502 en E. B. de Metz. Kamerl. Onneslaan 28. tel. 3553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestschc Apotheek. Wll- helmlnapark 8, tel. 274. Neem bi| Hoofdpijn, Kiespijn, Spierpijn, Zenuwpijn, Rheumatische pijnen 7196 (Ingez. Mod.) De burgemeester verheugde zich er over, dat zoovelen tegenwoordig waren om den heer Warmerdam hulde te brengen.. De heer Warmerdam ls een vertrouwensman bij uitstek en dit ls verheugend. Hij ls de vertrouwensman van de R.K. Staatspartij afd. Lisse. Gelukkig bestaat in Lisse geen wantrouwen en de geheele bevolking van Lisse is te vertrouwen. De heer Warmerdam is het geweest, die zeer speciaal de aan dacht vroeg voor de arbeidende bevolking en vooral voor de nooden van de werkloo zen. Weth. Warmerdam is en blijft onze vertrouwensman van onze afdeeling der R.K. Staatspartij. Spr. sprak den wensch uit, dat weth. Warmerdam nog lang de vertrouwensman van Lisse mag zijn. De heer H. v. d. Eerden sprak als mid denstander e<n namens de R.K. Midden standers en wenschte hem toe een lang durige zittingsperiode. De heer Jac. Th. de Vroomen schetste de groote werkzaamheden van een wethouder en het tijdsbestek daarvan. Spr. vertrouw de, dat hij zijn raadslidmaatschap niet zou laten varen, omdat men weth. Warmer dam niet kan missen De pastoor prees de groote eenheid van de RK. bevolking in Lisse. De jubilaris heeft deze eenheid weten te bevorderen door zijn werken. Spr. dankte den jubilaris als pestoor en hoofd der parochie voor dit werken van den Jubilaris en feliciteerde hem met zijn jubileum. De heer Warmerdam sprak zijn dank uit aan God. die hem hiervoor in staat stelde. Spr. dankte de sprekers en wierp een terug blik op de afgeloopen 25 Jaar. Zijn verkie zing voor de eerste maal releveerde hij uit voerig. HIJ dankte allen voor hun geluk- wenschen en de heilwenschen. Hij herdacht den heer j. Pijnacker z.g. en zijn mede wethouder G. Tromp. Altijd steunde zij hem. Spr. memoreerde de bewogen dagen van de verkiezingsstrijden. Met zijn algemeenen dank aan een leder besloot hij. Deze avond is een schitterende huldi'- gingsavond geweest. NOORDWIJKERHOUT. de as. feestelijkheden. Prachtige versiering van het dorp. Met de versiering van het dorp Is reeds overal een begin gemaakt. De Dorpsstraat, de Havenstraat de Zee straat en de Schoolstraat zijn herschapen ln een feestelljken tooi. Overal eerepoor- ten, dennengroen en bloemen. Reeds brandde de verlichting van het St. Bavo-Gesticht ais proef en deze maakte een machtigen indruk. Het Raadhuis ls geheel versierd en wordt op den feest avond feestelijk verlicht, evenals vele par ticuliere woningen. Voor de verschillende volksspelen is het aantal liefhebbers zeer talrijk, vooral voor vogelschieten en tonknuppelen. Voor het ringsteken met versierde auto's en andere voertuigen bedraagt het aantal liefhebbers een dertigtal fxaren. De kostbare prijzen, uitgeloofd voor alle wedstrijden, zijn te bezichtigen in de eta lage van den heer C. van Dam. Zij trekken ieders bewondering. Morgen worden de feestelijkheden ge opend met een groot kinderfeest en met een veelbelovenden etalagewedstrijd. Don derdag is het de groote feestdag, waarop het programma der feestelijkheden reeds 's morgens om negen uur een aanvang neemt. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6