BINNENLAND QUO VADIS? LEIDSCH DAGBLAD - Tweede BSad Maandag 12 September 1938 Huldigingsfeest voor H.M. de Koningin te Amsterdam Festijn van klanken en kleuren Prachtig geslaagde historische optocht in het Stadion. Weldra verschijnt RECHTZAKEN HONIG's KEUKENSTROOP«^ft&MdS*i/ Monopolieheffing rogge verhoogd. Reünie der Nederlandsche Reisvereeniging. BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN Tijdens een prachtig geslaagd feest hebben Zaterdagmiddag zestigduizend aanwezigen te Amsterdam opnieuw hulde gebracht aan H.M. de Koningin en uiting gegeven aan hun liefde voor het Oranjehuis en het Koninklijk gezin, dat helaas niet voltallig was. aange zien alleen Prins Bernhard de Koningin vergezelde, wijl Prinses Juliana wegens een lichten griepaanval niet mee uit was gereden. De aanwezigen zijn op dezen zomerschen Septemberiniddag in het Olympische Stadion getuige ge weest van een schouwspel, vol feeste lijke kleuren en lijnen, dat een onver- getektken blik aanbood. De komst der Koninklijke Familie. TegSn twee uur was het stadion, dat ruimte biedt aan zestigduizend toeschou wers, tot de laatste plaats bezet. In de eereloge hadden de leden van het huldi gingscomité en vele autoriteiten plaats ge- ivonden en omstreeks dezen tijd arriveerden ook de Indische vorsten en vertegenwoor digers van Indische vorsten met hun familieleden. Omstreeks halfdrte arriveerden H.M. de Koningin en Prins Bernhard. In een met vier paarden bespannen blauwe calèche reden zij over de sintelbaan naar de eere loge. Het was een treffend moment, toen twee der Indische prinsessen, dochters van den sultan van Langkat, de Koningin bloemen kwamen aanbieden. De belde meisjes waren gekleed ,n een paarsblauw inheemsch ge waad en knielden voor de Koningin en den Prins neer, waarna de oudste. Tengkoe Kalsoem, de Landsvrouwe en Tengkoe Latifah den prins een voor d« prinses be stemden ruiker aanboor van paarse uit Langkat komende orchideeën, welke met het Zaterdag gearriveerde KL.M.-vliegtuig waren meegekomen. Toen de Koningin en de Prins in de met groen en oranje versierde eereloge ver schenen. zette de muziek het Wilhelmus in, dat door de aanwezigen staande werd meegezongen. Het feestprogramma. Inmiddels hadden zich voor de Marathon- tribune de verschillende koren opgesteld, welke aan de zanghulde deelnamen. Het waren twaalfhonderd dames en heeren. die onder leiding van Theo van der Bijl het doof hem zelf gecomponeerde huldigings lied aan Koningin Wilhelmina op den tekst van den dichter Jan Engelman inzetten. Het bleek dat de opstelling van het massakoor op de juiste plaats was geschied, want de achtergrond en de overkapping van de Marathontribune vormden een soort reusachtig klankbord, waardoor de zang in het geheele stadion goed was te hcoren en volkomen tot haar recht kwam. Toen kwam een der hoofdnummers van het programma aan de beurt, het huldi- Eingsballet van Yvonne Georgi „In honorem reginae". De muziek was gecomponeerd door Henk Badings en onder leiding van L. M. G. Arntzenius door het A.VK.O.-orkest uit- cevoerd en op gramofoonplaten vastgelegd. In groote aandacht hebben de aanwezi gen het kleurige dansspel gevolgd en toen de Koningin het sein tot het applaus gaf stemden allen daar van harte en daverend mee in. Yvonne Georgi werd in de Koninklijke loge ontboden, waar de Koningin haar complimenteerde en zich gedurende eenige oogenolikken met haar onderhield waarna ook Prins Bernhard haar gelukwenschte. Eveneens dankte de Koningin de beide diri genten, de heeren Peters en van der Bijl, die achtereenvolgens bij Haar ontboden werden. De historische optocht. Inmiddels was het geheele middenveld vrijgemaakt en even later kondigden vier herauten, die de Marathonpoort binnen reden. het begon van den historischen optocht met bazuingeschal aJn. De verwachtingen, welke men van het verk van Johan de Meester, die bij de samenstelling van den optocht de leiding had. mocht hebben gehad, zijn door de uit. voering verre overtroffen. Een groep, die telkens opnieuw het ap plaus ln hevige mate deed opklateren, was die. waarvan de Vadèr des Vaderlands. Wil lem de Zwijger, het middelpunt vormde. De verschillende groepen, die voorbij wa. 'en getrokken, hebben zich hierna op het midenterein opgesteld en toen allen daar stonden, kwamen de hoofdfiguren uit elke Woep voor de Koninklijke loge bijeen, waar- Ja de gezamenlijke zangkoren onder lei ding van Theo van der Bijl, het choraal- achtige „Oranje heil" ten gehoore brachten. Tegen vijf uur werd het feest besloten Jet Wilhelmus, waarna de rijtuigen van d«n Koninklijken stoet kwamen voorlijden en de Hooge Bezoekers het stadion verlieten. De Koningin was gekleed in een zeer naaie japon van koningsblauwfluweel. daarover Zii een mantel van dezelfde kleur Jroee en waarbij Zij een blauwen hoed in wzelfde kleur op had met een prachtige ™uwe struisveer. Prins Bernhard was ge- 'ked in den uniform van luitenant ter zee ^'ste klasse. Prins Bernhard bezocht de natio nale koepoelan der Padvinders. Prins Bernhard heeft Zaterdagavond laat bezoek gebracht aan de nationale z'«npoelan der Nederlandsche padvinders- meenlging, welke in het conferentieoord Dun teren wordt gehouden. De Prins arriveerde omstreeks half elf, slechts vergezeld van zijn chauffeur, ln de gemeente Ede, geleid door den commissaris van politie, den heer H. P. J. Hulsman. Hij werd begroet door den waarnemend hoofd commissaris der Nederlandsche padvinders, vereeniging, den heer A. Osterlee, die zijn vreugde er over uitsprak, dat de Prins die In Dad vindersuniform was gekleed als padvinder op deze koempoelan wilde verschijnen. In den geest van den Prins werd het even onderbroken programma op normale wijze voortgezet, waarbij de Prins zich later om het kampvuur schaarde. Omstreeks elf uur keerde de Prins, die herhaaldelijk daverende toejuichingen in ontvangst had te nemen naar Amsterdam terug. Een rijtoer. Gistermiddag hebben H.M. de Koningin en Prins Bernhard een rijtoer gemaakt en een bezoek gebracht aan de tentoonstelling van Fransche Kunst in het stedelijk mu seum. De hoofdstad blijft nog tot Woensdag avond feest vieren. Wij vernemen dat de feesten in de hoofdstad nog tot en met Woensdagavond zullen voortduren. Van gemeentewege ls besloten, dat de verlichting van grachten en torens tot en met 14 September des avonds zal blijven branden Ook hebben B. en W. goedgekeurd, dat tot dien datum alle winkels tot twee uur 's nachts geopend blijven en dat ook andere bepalingen, welke voor de feestweek golden, inzake venten enz. tot en met 14 September zullen gelden. Ook de feestpar- ken blijven tot 1 uur 's nachts geopend, terwijl de café's en restaurants tot twee uur 's nachts open blij ven. Koning Leopold woont een dankdienst bij. Ter gelegenheid van het regeeringsjubi- leum van Koningin Wilhelmina Is gister ochtend in de Nederlandsche Evangelische Kerk op de Katharijnenplaats te Brussel een plechtige dankdienst gehouden, die door Koning Leopold werd bijgewoond. Verder waren aanwezig de Nederlandsche gezant, baron van Harinxma thoe Slooten. de militaire attaché en de consul-generaal en van Belgische zijde de minister van justitie. Pholien en de burgemeester van Brussel Max. Of de weg naar ONGEKENDE WELVAART Doof W C Sackes of „de weg naar ongekende welvaart" door W. C. SICKESZ Oprichter en bestuurder von de N.V. Hollandich-Zwitsertcho Chocoladefabriek „DE TJOKIATFA8RIEK", AMSTERDAM De schrijver geeft hier den weg aon om, zonder gebruikmaking van „kunstmiddelen" die eco nomisch niet gerechtvaardigd zijn, te komen tot Algeheeleoplossing van de Wereldcrisis en Beëindiging van de werkloosheid Luxe-gebonden uitgave f 1.— Volksuitgave 25 cent 7176 (Ingez. Med.) HAARLEMSCHE RECHTBANK. Aanrijding. In hooger beroep stond een bewoner van Leimuiden terecht, die door den kanton rechter te Haarlem was veroordeeld tot een geldboete van f. 10 subsidiair 5 dagen hechtenis wegens overtreding van de Mo tor- en Rijwielwet. Verdachte had op 8 Mei j.l. een aanrijding veroorzaakt tusschen een autobus en een wielrijder. Deze aan rijding had plaats gevonden op het kruis punt van de Endelaan en Wilhelminaiaan te Hlllegom. De officier van justitie mr. N. J. G. Sik kel vroeg na getuigenverhoor voor ver dachte vrijspraak. Ongeldig lijwielplaatje. Vervolgens stond een dienstbode uit Noordwijkerhout terecht, die zich aan een eigenaardig feit had schuldig gemaakt. In den zomer van 1936 kocht zij. zooals ieder wlelrijdend Nederlander, een nieuw rijwiel plaatje voor haar fiets. Haar zusje minder kapitaalkrachtig dan zij, kon een plaatje niet betalen en zie hier hoe vernuftig ook dienstmeisjes kunnen zijn als de beurs in gedrang komtHet meisje uit Noord wijkerhout nam fluks de schaar, knipte het spiksplinternieuwe plaatje middendoor en gaf zusterlijk haar zusje de bovenste 6819 (Ingez. Med.) helft en behield zelf de onderste helft. Maar.geen enkele kommies zou met zoo'n half plaatje genoegen nerpen en dus bedacht het meisje nog iets. Zij nam een oud plaatje.... geldig voor 19351936, knipte dit ook in tweeën en gaf haar zusje weer eerlijk de helft. Beide helften werden toen aan elkaar verbonden met een eindje koperdraad, en deze kruising tusschen een nieuw en een oud plaatje ging in het huisje aan de fiets. Ziedaar, hoe de beide meisjes toch een plaatje hadden. Verdachte werd te Heemstede aangehou den. En wegens overtreding van art. 216 van het Wetboek van Strafrecht stond zij terecht. De officier van justitie hield een lange beschouwing over de vraag, of dit half echte, half vervalschte belastingmerk nu wel als een vervalscht belastingmerk moest worden beschouwd. Een plaatje met een stukje er af is nog een geldig plaatje, maar een plaatje, dat in tweeën wordt ge knipt, teneinde er twee plaatjes van te maken, is geen plaatje meer, aldus de offi cier van justitie. En hij eisehte f. 25 bene vens een voorwaardelijke gevangenisstraf voor den tijd van 14 dagen met 1 jaar proeftijd. In de verdachten bank nam vervolgens iemand plaats uit Noordwijkerhout (Zilk) wegens het invullen van valsche order briefjes, Verd. was als vertegenwoordiger bij een groote bloenvbollenzaak te Hillegom werk zaam en wilde zijn patroon eens laten zien, wat hij al zoo kon presteeren en toen ten slotte het aantal orders minder werd, nam hij zelf het orderboek en.vulde zelf be stelling na bestelling in. Zijn patroon was Met ingang van gisteren. In de communiqué's van 31 Juli en van 21 Augustus j.l. in zake de verhooging der monopolieheffingen op granen, is gewezen op de steeds doorgaande daling der graan prijzen en de noodzakelijkheid om, ten ein de de in uitzicht gestelde richtprijzen te bereiken, daartegen maatregelen te bera men. De mogelijkheid werd daarbij veron dersteld. dat, indien geen wijziging in de beweging der graanmarkt optrad, verder gaande maatregelen zouden dienen te wor den getroffen. De laatste heffingverhooging van 21 Aug. heeft het beoogde resultaat nog niet doen bereiken. Thans is besloten, speciaal ten aanzien van rogge, met ingang van giste ren nadere maatregelen te treffen. Reeds werd gewezen op de mogelijkheid, om op andere wijze dan door wijziging der monopolieheffingen het doel te bereiken. Met ingang van gisteren is dan ook weder om overgégaan tot invoering van een de- naturatievergoeding voor rogge. De vele voorbereidingen, die deze maatregel vraagt, zullen het niet mogelijk maken om onmid dellijk de gelegenheid tot denaturatie open te stellen. De Nederlandsche akkerbouw- centrale zal bekend maken, wanneer en waar de gelegenheid daartoe zal worden geopend. Men mag aannemen, dat overal binnen 14 dagen daartoe de gelegenheid zal bestaan. De monopolieheffing voor ongedenatu- reerde rogge Is met ingang van gisteren verhoogd met f. 0.50 per 100 K.G. Hierdoor wordt in de practijk bereikt, dat de mono- polleheffing op gedenatureerde rogge en mais even hoog wordt. De verlaging van den prijs van de voer- rogge zal een grootere vraag naar dit ar tikel doen ontstaan, zoodat verwacht mag worden, dat de binnenlandsehe prijs voor rogge meer in overeenstemming met den wereldmarktprijs voor rogge plus heffing zal komen, waardoor voor de verbouwers meer kans bestaat den hun in uitzicht ge stelden richtprijs te bereiken. De heffing op gerst blijft onveranderd. Aan te nemen is, dat de gerstprijs na ver loop van eenigen tijd zich zal stellen op den buitenlanischen gerstprijs plus mono polieheffing. Het ligt niet in de bedoeling, voor gerst wederom een steun door dorsch- toeslagen in te stellen. Wel wordt aan de mogelijkheid gedacht, mocht de aanpassing van den binnenlandschen prijs aan dien van de importgerst plus monopolieheffing onvoldoende snel geschieden, om door an dere middelen daarin verbetering te bren gen. Hierbij kan worden gedacht aan aan koop door of vanwege de akkerbouwcen- trale. De regeering hoopt met deze maatrege len uiteindelijk de toegezegde prijzen voor rogge en gerst te doen bereiken. Mocht de algèmeene daling op de graanmarkt door zetten, dan zal zij den maatregel, welken zij dan het meest juist zal achten, toepas sen. De omstandigheden zullen moeten be slissen, tot welken maatregel de regeering haar toevlucht zal moeten nemen. Ongeveer 1000 leden bijeen op het kasteel Neyenrode. Het zoo fraai, temidden van lommerrijk geboomte gelegen kasteel Nijenrode was dit jaar de plaats van de jaarlijksche reü nie der Nederlandsche Reisvereeniging, Vele leden nagenoeg een duizendtal hebben gisteren blijk gegeven van hun belangstelling in de vereeniging door aan deze samenkomst deel te nemen, die door den prettigen geest en den hartelijken om gang, welke er heerschten, buitengewoon geslaagd mag heeten. Na de samenkomst te Utrecht vertrok het gezelschap om half elf in een groot aantal autocars van de A.T.O. om een tocht door Utrecht te ma ken, waarna onder begunstiging van goed weer de rit werd voortgezet naaT Nyen- roóe, waar de deelnemers en deelneem sters zich vereenigden aan een koffietafel. Tijdens dit noenmaal heeft de voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. J. van Eg- mond. een korte toespraak gehouden. Waarin hij er aan herinnerde dat dit jaar weer door de vereeniging naar bijna alle landen in Europa reizen waren georgani seerd, waaraan tot nu toe door meer dan 16000 leden ls deelgenomen. Spr. meende dat vóór het jaar ten einde is. dit aantal wel de 20.000 zal hebben bereikt. Hij wees op hetgeen door deze leden op hun reizen ls genoten, maar ook op de lichamelijke verkwikking en de geestelijke verrijking, deze leden door de reizen, waaraan zij heb ben deelgenomen, geschonken, waardoor zij bij hun terugkeer ook zullen weten te waardeeren de schoonheid, welke het eigen land biedt. In verschillende landen, zoo ging de heer van Egmond voort, heerscht onrust, doch ons land vormt, temidden daarvan een oase van rust. In dit verband wijdde spr. enkele woorden aan het Re- geeringsjubileum van H. M. de Koningin. Onder luide instemming werd H. M. de Koningin een telegram van gelukwensch gezonden. Op voorstel van den voorzitter tongen de aanwezigen daarop twee cou pletten van het Wilhelmus. Tenslotte uitte de voorzitter den wensen dat de toestand in ons werelddeel zooda nig zal mogen blijven, dat de nog uitge schreven reizen tot uitvoering zullen kun nen worden gebracht en dat de NH.V. ook verder door haar werk den leden zal kunnen brengen levensverrijking en le vensverdieping. Daarna heeft het gezelschap gelegenheid gehad zich op verschillende wijze te ver- ooozen. Een gedeelte bezocht het kasteel met daaraan verbonden wandeling in het siotoark en de omgeving, een ander ge deelte maakte een wandeling naar de Loos- drechtsche plassen, terwijl voorts een groote groeo zich per boot naar deze nlas- sen heeft begeven. Onder óe grijze Pol- landsche lucht, en te midden van het boeiende polderlandschap vormden de Loosdrechtsche plassen met de talrijke bootjes met hun witte, bollende zeilen en, de andere ranke vaartuigen een levendig, oog-bekorend schouwspel. De ongeveer 420 deelnemers, die het kas teel bezochten, leidde dr. Jac. Zwarts, uit Utrecht, in verschillende groepen door de vele zalen met haar kunstschatten. Hij wees er o.a. op, dat het kasteel uit het begin van de 13de eeuw dateert en her haaldelijk werd verwoest, waarna het in 1632 den vorm kreeg volgens welken het in 1907 is gerestaureerd. Dr. Zwarts gaf voorts een overzicht van de architectuur en de schilderkunst en hield een beschou wing over het hier geëxposeerde. Na de verschillende excursies vereenig den de deelnemers zich aan een gemeen- schappelijken maaltijd in hotel Noord- Brabant te Utrecht, waar nog menig har telijk woord is gesproken, waarbij aan het hoofdbestuur hulde is gebracht en inzon derheid aan den secretaris, den heer J. G. Beurs, bij wien de hoofdleiding van dezen dag heeft berust. NEGENTIGJARIG BESTAAN 5DE REG. VELDARTILLERIE. Het vijfde reg. veldartillerie te Amers foort heeft Zaterdagmorgen op feestelijke wijze de herdenking van het 90-jarig be staan ingezet. In den loop van den ochtend waren vele reünisten, oud- en reserve-officieren van het jubileerende regiment, in het artille riepark van de kazerne bereden wapens gearriveerd. Te tien uur kwam kolonel A. G. Lagewey, garnizoenscommandant en tevens com mandant van de vierde artilleriebrigade en luitenant-kolonel G. H. Schouten, de regimentscommandant. Voor het front van de troepen hield overste Schouten vervolgens een toespraak. Daarna werden namens de oud-officie ren. reserve-officieren, actieve officieren, onder-officieren, korporaals en man schappen geschenken overhandigd. De oudofficieren hadden voor nieuwe muziek instrumenten voor het vrijwillige muziek korps gezorgd; de reserve-officieren voor een stel pauken met kleeden; de actieve officieren boden een uitrusting voor kapel meester Verhoef aan; de onder-officieren een fraaie klok voor het regimentsbureau en verdere onderdeelen werden nog aange boden voor de uitrusting van het genoemde muziekcorps. Hierna maakte het muziekkorps, waarbij de geschonken instrumenten en de overige uitrustingsstukken werden ingewijd, zijn entree. Nadat kolonel Lagewey het woord had gevoerd, begaf het regiment zich op weg voor een feestmarsch door de stad. tijdens welke marsch gedefileerd werd voor den garnizoenscommandant. In den middag had een druk bezochte receptie plaats in de cantine der officieren van de bereden wapens. Zaterdagavond werd o.a. een corpsdiner en een taptoe ge houden. natuurlijk heel tevreden over hem. maar hij vond het wel heel vreemd, toen hij na verloop van tijd van verschillende firma's in den lande partijen bollen teruggestuurd kreeg, omdat deze nooit besteld waren. Toen bleek, dat de reiziger de orderbriefjes zelf had Ingevuld, alleen maar om een goe den indruk te maken. Daarvoor stond nij voor de Haarlemsche rechtbank terecht. Nu ls het opstellen van een valsch orderbriefje op zich zelf niet strafbaar: daarvoor moet aangetoond wor den, dat door dit briefje nadeel zou kun nen ontstaan. En dat nadeel bestond dan in de kasten van verzending, die ver- dachtes opdrachtgever had gemaakt, kos ten. die uiteraard nu niet zoo erg groot waren. Voorts was den verdachte nog een geval van oplichting ten laste gelegd; hl} zou een boer ln den Haarlemmermeer heb ben aangespoord mee te doen in den ver koop van een partij pootgoed, dat zoo goed was, dat beiden er groot voordeel van zou den hebben. Tenslotte stemde de boer er in toe, voor 75 gulden mee te doen. Het zaad was echter nooit besteld. De officier van justitie vroeg voor het laatste feit vrijspraak, omdat de mededee- lingen van den boer, die als getuige werd gehoord, niet heelemaal klopten met de dagvaarding. Voor het eerste feit vroeg de officier van justitie een voorwaardelijke gevangenisstraf van vier maanden. GEBOREN: Johanna Alida Margaretha d. van J. de Koning en J. de Graaf August Adolf Johan z. van J. W Schuss en C. C. Teske Lam- bertus z. van L. de Water en S. C. Brugman Theodorus Hendrikus Wilhelmus z. van W. J. N. A. Veeren en H. J. Zeventer. ONDERTROUWD: C. J. v. Bemmelen jm 25 jaar en E. H. Uljee jd 22 jaar P. Bennlnk jm 29 jaar en M. Kramers Jd 27 jaar M. Bronsgeest Jm 29 jaar en C. J. v. Wageningen jd 23 jaar J. Crama jm 23 jaar en J. v. Es jd 22 jaar B. Haarland wedr. 33 jaar en J. G. Blansjaar Jd 23 jaar J. M. Nijssen Jm 35 Jaar en E. J. Hennik Jd 29 jaar H. v. d. Meer jm 26 Jaar en H. J. Nievaart jd 23 jaar H. W. den Hertog jm 27 jaar en P. Kloos jd 22 jaar; A. v. Hooidonk jm 26 jaar en G. v. Vegten jd 19 jaar K. Paschier Jm 28 jaar en J. v. Am sterdam jd 20 jaar. OVERLEDEN: M. C. Caspers hsvr. van W. v. Loon 65 Jaar C. W. Uit den Boogaard m. 53 jaar. VERSPREIDE BERICHTEN. De gewone audiëntie van den minis ter van Onderwijs. Kunsten en Weten schappen zal Donderdag. 15 September niet doorgaan. DINSDAG 13 SEPTEMBER. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 6.30 —7.00 RVU. 8.00 Gram.muziek (Om 8.15 Be richten} 10.00 Morgenwijding 10.15 Gra- mofoonm. 10.30 Het Omroeporkest 11.00 Huishoudelijke wenken 11.30 Het Omroep orkest (Om ca. 12.15 Berichten) 12.30 Gra- mofoonmuziek 12.45 Het Amusementsorkest 1.30 Pianovoordracht 1.50 Het Omroep orkest 2 40 Gram.muziek 2.55 Orgelcon cert 3.15 Disco-Variété 4.00 Zang met pianobegeleiding en gram.muziek 4.30 Kin derkoorzang 5.00 Kinderhalfuur 5.30 Het AVRO-Aeolian-orkest 6.30 Causerie ..De stryd om de vrijheid in onze dagen" 7.00 Het AVRO-Dansorkest 7.35 Causerie „Spreekt U Uw Nederlandsch zuiver? (met gram.platen) 8.00 Berichten ANP. 8.15 Orgel en zang 8.45 Radiotooneel 9.30 Het Amusementsork. 10.15 Gram.muziek 10.35 Het Renovakwin- tet <Om 11.00 Berichten ANP) 11.30 Gra- mofoonmuziek 11.4512.00 Orgelspel. Hilversum II. 301,5 en 415,5 M. KRO-Uitzen- ding 8.009.15 Gram.muziek (Om ca. 8.15 Berichten» 10.00 Gram.muziek 11.30 Gods dienstig halfuur 12.00 Berichten 12.15 KRO-Melodisten en solist (1.00—1.20 Gram. muziek» 2.00 Vrouwenuur 3.00 Zang met pianobegeleiding 3.10 Gram.muziek 3.30 Vervolg zang 3.40 Gram.muziek 4.00 KRO- Kamerorkest 4.45 Gram.muziek 5.00 KRO- orkest 5.456.05 Felicitatiebczoek 6.10 KRO-Melodisten en solist 7.00 Berichten 7.15 Causerie ,.De vrouw en het reddingswerk" 7.35 Sportpraatje 8.00 Berichten ANP., Mededeelingen 8-15 Gram.muziek 8.30 Lar ry 'Edwin en zijn Tipica-orkest 8.55 Liedjes aan den vleugel 9.05 Vervolg van 8.30. 9.30 KRO-orkest 10.00 KRO-Boys en solist 10.20 Gram.muziek 10.30 Berichten ANP. 10.40 Sportreportage 11.00 Gram.muziek 11.10 KRO-Boys en solist 11.30—12.00 Gra- mofoonmuziek. Droitwich, 1500 M. 11.20 Gram.muziek 12.05 Orgelspel 12.35 Radiotooneel 1.05 Gram.muziek 1.20 Declamatie 1.40 Gram. muziek 2.20 BBC-Welsch orkest en soliste 3.20 Pianovoordracht 4.00 Midland-Revue - orkest en solisten 4.45 Muzikale causerie met Gram.platen) 5.20 Troise's Banjo-orkest en solist 5.50 Gram.muziek 6.20 Nieuwsbe richten 6.50 Radiotooneel 8.15 Ben Fran- kel's orkest en solisten 8.50 Amusementsre portage 9.50 Pianovoordracht 10.00 Be richten 10.25 Muzikale causerie (met gram. platen) 10.55 Het Cole-Trio 11.35 Gros- venor House dansorkest 1L5012.20 Dans muziek (gr.pl.) Radio-Paris, 1648 M. 8.10—9.20 en 10.10: Gram.muziek 12.40 Giardino-orkest 2.25 Gram.muziek 3.05 Zang 3.20 Gram.muziek 4.20 Cellovoordracht 4.35 Zang 5.20 Locatelli-orkest 6.20 Gram.muziek 6.35 Zang 6.52 Gram.muziek 7.20 Cellovoor dracht 8.35 Radiotooneel 10.3511.50 Het Omroepkwartet en soliste. Keulen, 456 M. 6.50 Gram.muziek 7.30 Het Rheinische Landesorkest 12.20 Het Rhein Mainische Landesorkest 2.30 Vroolyk concert 4.20 Gram.muziek 5.30 Het Ottersbach- trio 7.20 Concert 8.50 Omroepdansorkest en kwartet. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram. muziek 12.50 en 1.30 Omroepsalonorkest en Gram.muziek 1.502.20, 5.20, 6.50 en 7.20 Gram.muziek 8.20 Omroepkleinorkest. ge mengd koor en Gram.muziek 10.3011.20: Gram.muziek. 484 M.: 12.20 Gram.muziek 12.50 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 Gram.muziek 5.20 Viool en piano 6.35 Gram.muziek 6.50 Omroepdansorkest 7.10 en 7.35 Gram. muziek 8.20 Omroeporkest en solisten 10.3011.20 Gram.muziek. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. VOOR DINSDAG 13 SEPTEMBER, lstc Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro. Ncrv enz. 3e Programma: 8,00 Keulen 10,20 Parijs Raaio 10.50 Keulen 11,20 Parijs Radio 12.05 Radio P TT. Nord of div. 12.20 Parijs Radio 13,20 Brussel VI. 14.20 London Reg. 16.20 Keulen 17.20 Brussel VI. - 18.50 Brussel Fr. 19,20 Brussel VI. 19.50 Radio P.T.T. Nord of div. 20.20 Brussel Fr. 21.20 Keulen 22.20 Brussel VI. 23,20 Keulen. 4e Programma: 8,00 Brussel VI. 9.20 Di versen 10.35 Londen Reg. 12.05 Droitwich 10.35 London Reg. -- 13.40 Droitwich 16,45 London Reg. 17,20 Droitwich. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7