Zij is trotsch op haar lijn... LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 12 Seplember 1938 Ofiicieele Crisispublicalie Uit de Omstreken URODONAL Voedt Uw huid 's nachts met Purol WIELRENNEN. SWIFT. De wedstrijden voor het clubkampioenschap ■print hadden het volgende resultaat: A-klasse: 1. N. de Romijn; 2. C. de Vink; 3. F. v. d. Meer. B-Klasse: 1. J. de Boer; 2. C. van Leeuwen; 3. T. Maat: 4. A. Versluis. 3 renners gaven hier den strijd op. C-klasse: 1. P. van der Voort; 2. L. Kuiper; 3. F. Boshé; 4. N.N.; 5. Herreur. De strijd om het algemeen kampioenschap had het resultaat, dat N. Romijn als 1ste de finish passeerde; T. v. d. Voort 2de; J. de Boer 3de. Zaterdag heeft A. Versluis in de ronde van Amersfoort medegereden, waar hij de 10e plaats bezette. A. Lodewijks startte Zaterdag in de ronde van Amsterdam. Een val maakte hem kansloos. Thans moest hij met de 10de plaats genoegen nemen. Twee premies wist hij nog in de wacht te sleepen. A.s. Woensdag start Lodewijks te Assendelft. PAARDENSPORT. Nederlandsche successen ie Brasschaet. Internationaal concours-hippique. Te Brasschaet (België) begon Zaterdag een Internationaal concours-hippique. waarbij voor Nederland eenige mooie successen te boeken vielen. ïn het jachtspringen handicap categorie A en B. om den Eikelenbergprijs wisten er van de 120 deelnemers slechts drie foutloos rond te komen. Luitenant Gruppelaar werd met Peter Pan derde. Met kapitein Ghonze was hij de ëëhige deelnemer zonder fouten, doch de tijd vim onzen landgenoot. 1 min. 30 sec. lag enkele seconden boven die van den Belgischen offi cier. die eenmaal 1 min. 25 sec. en met een ander paard 1 min. 26 sec. noteerde, telkens met een foutloos parcours. Ritmeester Pahud de Mortanges werd in dit nummer 17de met Silver Star, totaal abht fou ten. Vermelding verdient nog het uitstekende rijden van luitenant Vlielander met het jonge paard ..Johnny'' (12 fouten). In de categorie C.. D. en E. behaalde kapitein Ghonze wederom den eersten prijs met Ali Baba in een tijd van 1 min. 20 2/5 sec. Luite nant Gruppelaar werd tweede met Peacock, eveneens met 0 fouten en een tijd, welke slechts 2 5 sec. lag boven die van den Belg. Lt. Pas- wvck (België) werd iriet Acrobat derde meteen tijd van 1 min. 25 sec. Ritmeester Pahud de Mortanges plaatste zich zevende met Madel Wie Du (vier fouten). Luitenant Gruppelaar kreeg den specialen beker in zijn bezit, welke door den comman dant van de cavalerieschool te Brasschaet was uitgeloofd voor den luitenant, die op beide num mers de beste prestatie had geleverd. Aan het slot van den dag werd de Grand Prix de Brasschaet verreden, een jachtspringen over twaalf hindernissen met maximum hoogte van 1.50 meter. Slechts twee deelnemers kwa men zonder fouten over dit moeilijke parcours, n.l. ritmeester Pahud de Mortanges met Madel Wie Du en luitenant Stevens (België) met For- marina. Ditmaal besliste niet de tijd. doch moest er over verhoogde hindernissen (1.60 me ter) worden gesprongen. Ritmeester Pahud maakte toen 8 fouten, de Belgische officier twaalf fouten, zoodat onze landgenoot in het bezit kwam van den beker, welken hij ook het vorig jaar heeft gewonnen. Ritmeester Pahud is daarmede definitief in het bezit van den beker gekomen. Derde in dit nummer werd lt. Pas- wyck met Acrobat (4 fouten). Ook gisteren hadden onze landgenooten veel subces. Ondanks het goede weer was het parcours zeer zwaar te noemen. In de morgenuren werd het springen om den prix d'Orsmael gehouden, waarbij zestien hindernissen tot een hoogte van 1.30 meter moesten worden genomen. Uit tach tig deelnemers behaalde ritmeester Pahud de Mortanges op „Silver star' de overwinning. Hij maakte geen enkele fout en legde het parcours in den snelsten tijd, n.l. 1 min. 10 sec. af. Op de tweed plaats eindigde de Belgische luit. Vivarlo op Pldou". Ook hij rtiaakte o fouten, maar hij deed er 5 seconden langer over. Een tweede Nederlandsche riiiter, luit. Gruppelaar, legde met „Peter pan" beslag op de derde plaats. Onze landgenoot reed eveneens een prachtig foutloos parcours, maar zijn tijd bedroeg 1 min. 21 sec. Op de vierde plaats klasseerde zich weer een Belg, luit. de Lelienne op „Valten- tino" die ook geen enkele fout maakte, maar een seconde langzamer was dan luit. Gruppe laar. De derde Nederlandsche ruiter, luit. Vlie lander. wist zich niet te plaatsen. Des middags was het publiek in grooten ge- talen opgekomen om van inderdaad uitstekende Tuitersport te genieten. Het was daarom jammer, dat het programma Zooveel tijd In beslag nam, dat de laatste ruiters in den slotwedstrijd in halfdonker moesten rij den. hetgeen natuurlijk noch de prestaties, noch de belangstelling van het publiek ten goede kwam. In den middag stond eerst het tijdspringen om den grooten pfys van het derde regiment lanciers op het programma. Er moest over 21 hindernissen tot een hoogte van 1.40 meter worden gesprongen waarbij iedere fout in tijd werd omgerekend. Een Belg behaalde hier de overwinning, n.l. luit. de Vogel, die op „Betel- geuse" een tijd maakte van 1 min. 39 2/5 sec. Zeer weinig verschil was er tusschen de volgen de drie ruiters. Kap. Ghonze (België) werd ten slotte op „Marabaette" tweede in 1 min. 40 2 5 sec., terwijl de winnaar, luit. de Vogel, ditmaal op „Tarzan" bijna een dubbel succes had geboèkt ën thans met 2/5 sec. verschil als derde eindigde. Op de vierde plaats klasseerde zich luit. Gruppelaar. Hij was met Peacock' slechts 1/5 sec. op luit. de Vogel ten achter. Ritmeester Pahud de Mortanges kwam met .Maedel Wie Du" op de zevende plaats met een tijd van 1 min. 48 sec. Luit. Vüelander reed een verkeerd parcours. Aan het springen was tevens een equipewed strijd verbonden, welite het vorig jaar door ïitm. Pahud de Mortanges en luit. Gruppelaar Werd gewonnen. Ditmaal won het tweede re giment lanciers den prijs. Ten slotte werd er gereden om den grooten prils van de Belgisch artillerie. Het was een eqüipewedstriid. welke het karakter van een landenwedstrijd had. De equipes bestonden uit vier ruiters, van wie de beste drie geplaatst werden en de slechtste afviel. Het parcours, op hetwelk dertien hindernissen tot een hoogte van L50 meter waren opgesteld, moest tweemaal Worden afgelegd. Hét vorig jaar won de Nederlandsche equipe den waardevollen prijs en ook gisteren eindig den onze landgenooten, die zeer fraai reden, op de eerste plaats. Zoowel ritmeester Pahud de Mortanges op „Maedel Wie Du" als luit. Gruppelaar op ..Peacock" wisten in beide rondgangen het par cours zonder fouten af te leggen, een prestatie, welke alleen nog door luit. Ghonze werd ver richt. Luit. Vlielander maakte in den eersten rit op ..Wapi" eveneens een foutloos parcours, maar den tweeden keer liep hij 12 ft. op. Als vierde ruiter reed voor de Nederlandsche equipe weer luit. Gruppelaar, ditmaal op ..Peter pan". In den eersten rit maakte onze landge noot vier. in den tweede acht fouten. Zoowel luit. Gruppelaar als luit. Vlielander hadden dus twaalf fouten gemaakt en daar een van hen afviel, werd het totaal aantal fouten van de Nederlandsche equipe slechts twaalf, hetgeen, de moeilijke hindernissen en het zware par cours in aanmerking genomen, een bijzondere prestatie van or\zelandgenooten mag worden Ée&oemd. De tweede plaats bezette de Belgische cava lerieschool met 16 fouten. Kap. Ghonze maakte op „Ali Baba" twee foutlooze ritten. Luit, Rolin kwam op „Forma- rina" de eerste maal foutloos rond, doch maak te de tweede maal vier fouten. Luit. Conard reed op „Dordtmundt" eerst eveneens een par cours. dat door geen fout werd ontsierd, terwijl hij daarentegen in den tweeden rit 12 ft. op liep. Ten slotte maakte kap. Dlicqui op Fundi eerst vier fouten en werd in den tweeden rit uitgebeld. Op de derde plaats eindigde het tweede regi ment lanciers met 32 ft. SCHIETEN. DE EINDSTRIJD VAN DE COMPETITIE VAN DEN K.N.A.S.B. Cyrano (Rotterdam) wint het kampioenschap. In een der zalen van het hotel de la Prome nade. aan den Ouden Scheveningscheweg, te Scheveningen had gisteren de eindstrijd plaats van de sabelcompetitie 1937/1938, georganiseerd door den Kon. Nederlandschen Amateur Schermbond, waaraan moesten deelnemen: Parade et Riposte (Den Haag), K.O.S. (Amers foort) en Cyrano (Rotterdam). De officieren uit Amersfoort hadden echter bericht van verhindering gezonden, zoodat slechts één wedstrijd werd gespeeld. De equipes bestonden uit vier schermers, ter wijl er om 5 treffers werd getrokken. Als hoofdsecondanten fungeerden de heer en Een hoorn. Schreurs en Stam. Het werd een gemakkelijke overwinning voor de Rotterdammers. Bij deze vereeniging won W. v. d. Berg al zijn partijen. Bij de Hagenaars was Montfoort de beste met 3 winstpartijen. De uitslag luidde Cyrano <R'dam> won (met de heeren W. v. d. Berg met 4, G. Munnick met 1, J. v. d. Voodt met 3 en F. P. van Wleringen met 3 winstpar tijen, totaal 11 gewonnen partijen, 56 ontvan gen en 68 gegeven treffers) van Parade et Riposte (Den Haag) met de heeren G. P. van Asselt met. 1. A. Hillenaar met 0. A. C. Mont foort met 3 en H. G. van Weenen met 1 winst- partij, totaal 5 gewonnen partijen, 68 ontvangen en 56 gegeven treffers. SCHERMEN. Nationale wedstrijden der Burgerwachten. Leiden won den corpswedstrijd. In de groote Burchtzaal zijn Zaterdag alhier de jaarlijksche wedstrijden gehouden, welke ge organiseerd werden door de Leidsche Burger wacht. Bij de opening waren o.m. aanwezig burgemeester Van de Sande Bakhuyzen en de generaals b. d.: Bakker en Scheffer. De heer mr. Trapman sprak een welkomst woord, waarna de burgemeester de L.B.W. prees voor haar initiatief tot organisatie dezer wed strijden en het tournooi voor geopend ver klaarde. Hierna begonnen de corps wedstrijden, die het volgende resultaat opleverden. 1. Leiden I met 11 gew. part. 40 ontv. en 55 geg. treffer.? (Segaar 41519; Brussee 3—16—17 en Scheffer «4—9—19). 2. Scheveningen met 93550 (Taal 216 14); Ros 3—13—18 en v. d. Niet 4—16—18). 3. Nijmegen met 94147 (Renizie 31317; v. Haren 3—15—18 en Le Rütti 3—13—12). 4. Bussum met 74644 (Brugman 412 19; Zeegers 11912 en Kuiper 21513). 5. Monster met 54734 (A. v. Leeuwen 2 15—14); I. v. Leeuwen 213—13 en Borgdorf 1—19—7). 6. Leiden n met 45332 (Brugmans 020 —8; Den Uyl 3—16—14 en Kettenis 1—17—10). Des middags werden de persoonlijke wedstrij den gehouden. In de voorronde werd in vier poules ge schermd, waarvan de resultaten waren: Poule I: L. I. Renizie (Nijmegen) 4 gew. part., Th. v. d. Spek (Den Haag), J. Brugmari (Bussum) en Pierhagen (Scheveningën) 3 gew. partijen. Poule II: Sluyter (Voorburg) 5 gew. part.; Brussee (Leiden) en Den Duik (Scheveningen) 4 gew. part.; Zegers (Bussum) 3 gew. partijen. Poule III: v. d. Niet (Scheveningen). Bëug'er (Den Haag) en Ros (Scheveningen) 4 gew. part,; Scheffer (Leiden) 3 gew. partijen. Poule IV: Den Uyl (Leiden) 4 gew. part.f Borgdorf (Monster) 3 gew. part.; Kettenis (Leiden) en Bles (Scheveningen) 2 gew. par tijen. De demi-finale werd vervolgens verschermd in twee opules van acht, waaruit de volgende deelnemers in de finale kwamen: Van d. Niet 6 gew. part., 12 ontv. en 15 geg. treffers; Scheffer 41723; Pierhagen 4-18-21 f Kos 41922; Sluyter 71028; Brussee 6—14—26; Den Duik 5-18-24, Den Utjl 4-20-21. Vervolgens werd een aanvang gemaakt met de finale, welke zoo nu en dan heel goede sport te zien gaf. Nu de winnaar van den Zomerzorg-wissel- beker, onze stadgenoot Segaar, reeds in de voorronde was uitgeschakeld en de stryd dus volkomen open was. ging de belangstelling vooral uit naar de prestaties van Sluyter. Brussee en v. d. Niet, die zich in de demi-finale het. best geplaatst, hadden. Het succes Was daarbij aan de zijde van den Scheveninger v. d. Niet, wijl hij met het grootst aantal ge wonnen partyen uit den strijd kwam. Het eindresultaat werd: 1. v. d. Niet 7 gew. part., 11 ontv. en 28 geg. tr.; 2. Pierhagen 5—17—24; 3. Sluyter 3—17—18; 4. Scheffer 3—17—18; 5. Ros 3—21—15; 6. Brussee 2-23-19; 7. Den Duik 2—25- -17; 8. Den Uijl 2—26—17. De heer v, d. Niet won daardoor, behalve dat hij voor een jaar beslag legde op den wissel-» beker, de zllv. medaille van den minister van Defensie. Na afloop werden de prijzen door den com mandant der Leidsche Bürgerfaaélit. overste M. van Meris, uitgereikt. HENGELSPORT. CONCOURS VAN „DE BLIEK". Gistermorgen hield het vischcólie&e >fDe Bliek" een coficours te Burgerveeft. A&n dit concours werd dobr 6 veteenigingen deelge nomen, n.l. „D.V.V.", „Onder Ons"', „Hengel sport", „Ons Genoegen" gevestigd te Alphen a. d. Rijn en „Advendo", gevestigd te Lisse. De uitslag was als volgt: „D.V.V7' 1ste prijs, voor een jaar winnaar van "den wisselbeker; 2e prijs „Onder Ons"; 3de prijs „De Bliek"; 4de prijs „Hengelsport"; 5e prijs „Ons Genoegen" en 6e prijs „Advendo". Er kwam pl.m. 15 pond vlsch aan de schaal. DAMMEN. LEIDSCHE DAMVEREENIGING. De uitslag van de 1ste rpnde voor de borden - competitie der Leidsche Damveféëniëkïg limit* als volgt: A. ter HaarP. v. d. Stel 20 S. v. DuynS. v. d. Wyhga'Sfd üitgeöteld W. Huisman-rB. Sfegtehhorst 1—1 J. Kleer—M. Öpteridrées1—1 Joh. Klinkenberg—Marck 20 D. A. EppingaG. v. d. Wiel02 J. HesP. Wassenaar 20 M. J. v. Houten—H. de Water uitgesteld I. TelengD. de Roode 11 T. DreefC. Teunissen 11 F. LardeeW. de Roode uitgesteld W. HeemskerkA. J. v. d. Lelie 20 B. de KierP. v. Leeuwen uitgesteld C. KlinkenbergH. Lambooy 02 G. P. Dille—Th. Bathen 0—2 H. la Rooy—J. Vermeer 0—2 AALSMEER. De Jubileumfeesten. De laatste dag van de (eesten, welke hier gehouden werden in verband met het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, zijn in alle opzichten prachtig geslaagd Voor de volksspelen was zeer groote animo en belangstelling, terwijl als glans punt van den dag .een schitterend bloe mencorso werd gehouden, dat allerwege. waar de keurige en fleurige stoet van prachtig versierde auto's, fietsen enz. zich liet zien, bewondering afdwong. De dag werd besloten met een prijsuit reiking door den burgemeester en een mooi geslaagd vuurwerk, dat de belangstelling had van duizenden toeschouwers op het feestterrein. Van de volksspelen waren de uitslagen: rlngrijden per fiets: 1. Joore, 2. K. Maarse, 3. tv. v. d. Vaart. Ringsteken per auto: 1. P. Postma. 2. G. v d. Vaart, 3. A. v. d. Schilden. Behendigheidswedstrijd met motoren a: 1. P. v. d. Vaart. 2. W. J. Maarse. 3. T. Scheepers. Idem b: 1. B. v. d. Vaart, 2. J. V. d. Bilt, 3. C. Schreuder. Idem e: 1. A. B. v. d. Laan, 2. M. H. Nieuwkoop. 3. J. v. d. Laarse. Ringsteken per tandem: 1. P. v. d. Laarse, 2. M. Biesheuvel, 3. A. de Grauw. Kruiwagenrace: 1. J Visser, 2. J. Jong kind. 3. J. Dekkers. Van het bloemencorso verwierven de hoogste onderscheidingen in verschillende groepen: le prijzen: G. J. Baardse, Speel tuin Aalsmeer", Coöp. Broodbakkerij .,De Eendracht". Maarse en van Leeuwen; groep dames De Jong-v. Leeuwen, M. v. Leeuwen en J. Been: eereprijzen: Centrale Aalsm. Velling: Dracht en Co Gymnas- tlekvereen. „Olympia", terwijl verder nog velen deelnemers meer of minder hooge prijzen ten deel vielen. Wat den etalage-wedstrijd betrof, ver wierven van de 60 deelnemers de 10 eerst- opeenvolgende prijzen: 1. Th. Brink 2. de Hertog en Maarse. 3. D. v. d. Schilden, 44. H. J. Pistorius, 6. fa. Maarse en v Leeuwen. 6. wed. C. Spaargaren, 7. W. v. d. Laarse, 8. HET INWISSELEN VAN IDENTITEITSBE WIJZEN, AFGEGEVEN IN VERBAND MET DE GELEDEN SCHADE TENGEVOLGE VAN HET MOND- EN KLAUWZEER. De Landbouw-Crisis-Otganisatie voot Zuid-Holland vestigt er de aandacht van ae bij haar georganiseerden op, dat iden titeitsbewijzen afgegeven op grond van de extra toewijzing kalveren voor schade door mond- en klauwzeer slechts door haar kunnen worden Ingewisseld, indien deze bewijzen ter inwisseling worden aangebo den door dengene te wiens name zij staan. Al deze identiteitsbewijzen worden der halve, evenals die afgegeven op grond van de normale toewijzing, waarvan de bijbe- lioorende kalveren werden geschetst bij een gewicht van meer dan 175 k.g., voor zien van een stempel Z. 7164 De Distrlcts-Seeretarlssen verstrekken gaarne nadere inlichtingen. en loopt langen tijd, zonder ver moeidheid noch kortademigheid, met frissche teint en heldere oogen. Hoar orejanenfunctionneeren prima,omdat zejhet urinezuur, dat de organen ver giftigt en vroeg oud maakt/ oplost met Urodonal. 1s dit het heele geheim Ja. Üfodonol lost de kwade stoffen, die in Uw organen achterblijven, op en houdt U frisch en jeugdig. beschermt U tegen rheumatiek 7d47 (Ingez. Me<L) Holland—O. Azië Lijn ZUIDERKERK. thuis reis 10 Sept. te Hongkong GROOTEKERK, uitr., 10 Sept. te Hongkong GAASTER- KERK, uitr., 9 Sept.. van Genu. HollandAmerika Lijn VEENDAM, R'dam n. New York, pass. 9 Sept. Cape Race BUR- GERDIJK, thuisr. 9 Sept. te Londen. Halcyon Lyn STAD HAARLEM, naar Mor- phoubaai, pass. 9 Sept. Dungeness. Kon. Ned. Stoomb. My. PERICLES, 7 Sept. van Aruba n. Santa Marta DOUttO, 9 Sept. van Belize n. Puerto Barrios BENNE- KOM, 10 Sept. v. Amst. n. Chili. My. Nederland JOHAN DE WITT, 10 Sept. van Batavia n. Amst. Kon. Hol. Lloyd SALLAND, uitr., pass. 9 Sept. Dungeness. SilverJavaPacific Lyn BENGALEN, 9 Sept.. van Belawan n. Calcutta. Diverse Stoomvaartberiehten COLYTTO, 10 Sept. v. Grangemouth n. Montreal MARK, 9 Sept. v. Raumo te Rafso ST. PHILIPS- LAND, 10 Sept. van de Tyne n. Hamburg STOLWIJK, R'dam n. Bilbao, pass. 9 Sept. Dungeness WICKENBURGH, 9 Sept. van Bordeaux n. La Pallice TARA, 9 Sept. v, Montevideo te B. Aires NEDERLAND. 8 Sept. van Bombay n. Bahrein CLEODORA, 7 Sept. v. Curacao n. Los Angeles MAR- PESSA, 6 Sept. v. Soerabaya n. Balik Pappan OVULA, 8 Sept. v. Balik Pappan n. Fre- mantle K.D.C. (Katwijk). De Katwijksche Damclub K.D.C." heeft het plan opgevat een wedstrijd te organiseeren voor niet-leden om zoodoende liefhebberij op te wekken voor het damspel. Zij die hieraan wenschen deel te nemen kunnen zich opgeven bij den voorzitter den heer T. van Beelen, N. Commandeurslaan 19. want zij wordt er zoo zacht en mooi, zuiver en gezond door. Doe dit 1 of 2 x per week, Ook vet/wormpjes, vlekjes, pukkels en uitslag verdwijnen er door. Tube 45, Doos 60-30 ct. 7138 (Ingez. MedJ „De Betuwe", 9. M. L. de Boer, 10. „Het Boekhuis". Gevelversiering: 1. D. Baardse Dz„ 2. N.V. „De Oude Veiling", 3. Floralia". K. v. d. Heuvel, dames Hilverda, 4. C. G. Luik, wed. C. Spaargaren, J. Zijp, 5. W. Groeneveld, D. v. d. Schilden, E. C. Kroes, A, v. Gils, 6. J. v. d. Bilt, De Hartog en Maarse Azn.. Arn. Eveleens. L. H. Trommel, 7. A. v. Boon, B. Broeckmans, 8. Gebrs. Kastelein. Een zilveren medaille verwoerf de heer G. J Baardse, talrijke anderen een bron zen herinneringsmedaille. HAARLEMMERMEER. OPENING VAN HET WANDELBOSCH TE HOOFDDORP. Drie herten wisten te ontsnappen. Hoofddorp heeft nu ook zijn mooi en aantrekkelijk wandelbosch gekregen! Een met meer dan 25000 jonge boomen, struiken en heesters beplant heuvel achtig en glooiend terrein, met den in werkverschaffing uitgevoerden aanleg waarvan vele arbeiders geruimen tijd werk hadden gevonden. Het draagt ieders bewondering weg dat op deze betrekkelijk kleine oppervlakte van circa 5 hektaren zoo'n prachtig en aesthetisch geheel werd verkregen, waarvan het aspect door den aangren- zenden gereedgekomen provincialen fruittuin nog aanmerkelijk wordt ver hoogd. Bij het zien van een en ander komt men direct tot de overtuiging dat hier een mooi en groot werk is tot stand gebracht, dat als een belangrijke aanwinst voor en ver fraaiing van de omgeving is te beschou wen en den personen, die daartoe het ini tiatief hebben genomen, dan ook alle eer aandoet. Een kostelijk bezit, waarmede de gemeente Haarlemmermeer in het alge meen en Hoofddorp in het bijzonder is te feliciteeren. Gisteravond had bij het bosch de officieele aanbieding plaats van de ge schonken herten, pauwen en eenden. Namens de sociëteit „De Harmonie" waar van de leden met andere genoodigden met de vroolijke muziek van het fanfare gezelschap „Excelsior" voorop per auto op het terrein arriveerden werd in tegen woordigheid van het dagelij ksch bestuur van deze gemeente en honderden belang stellenden. bij monde van den heer dr. D. W. Zuijdam een tweetal herten met een toepasselijk woord aangeboden, terwijl een derde hert werd aangeboden door den heer C. P. de Ruiter De burgemeester mr. A. Slob dankte har telijk voor deze schenking en beschouwde dit als een bewijs van burgerzin, die door het gemeentebestuur op hoogen prijs werd gesteld. Hierna verkreeg mevr. Jansonius het woord, die namens het damesbridge-clubje, onder leiding van Mevr. Heinsius, een toom siereenden aanbood, die ook onder vriende lijke dankzegging werd aanvaard. Inmiddels waren de drie herten door het oudste eerelid van de Sociëteit den heer Groen en een dochtertje van den heer de Ruiter in den kamp losgelaten en kregen de talrijke aanwezigen gelegenheid dit hieuwe leven in het bosch te aanschouwen. Nadat het drietal eerst tot groote vreug de heen en weer had gehold, bleef het plot seling bij elkaar staan, alsof het een af spraakje scheen te maken. En daar snelden' zij dls een pijl uit den boog weg, zwommen den vijver van het bosch over en renden verder in de rich ting van den Kruisweg. Dit bracht een groote consternatie teweeg. De talrijke menigte vloog alle kanten heen om te trachten de dieren te achterhalen. Ze wisten tenslotte een der herten, dat geen uitweg meer kon vinden, te grijpen. De twee andere vluchtten den Kruisweg over en achter de huizen om het land in, zoo dat ze temeer waar de duisternis reeds ingevallen was weldra uit het ge zicht verdwenen waren. Of, en zoo ja, wanneer ze in de handen van hun achter volgers nog gevallen zijn. is ons nog niet bekend geworden. Aanrijding op den nieuwen Rijksweg. Op den nieuwen Rijksweg in Haarlem mermeer nabij den Lisserweg, werd Zater dagavond omstreeks 11 uur een personen auto, bestuurd door den heer G. uit Rotter dam, aangereden door een adbterap ko mende vrachtauto, waarvah de chauffeur, de heer S, uit Den Haag, hij het passeeren vermoedelijk niet voldoende naar links uitweek. De auto maakte door den schok bijna een geheelen slag in de rondte en sloeg daarna over den kop. De heer G„ die de tuimeling meemaakte, bleek er wonder- lijik goed afgekomen en slechts licht aan hét hoofd en een arm gewond te zijn. De vraChtautobes buur der kwam met den schrik vfij en constateerde dat zijn wagen, hoe wel aan een zijkant nogal beschadigd, nog berijdbaar was. Hij beschikte bovendien over voldoende materiaal om de auto weder overeind te krijgen en trof na deze hande ling waarbij een motorrijder met zijn duopassagier hulp verleenden een min nelijke schikking met G„ die het aanbod van S. om den geha/venden wagen op sleep- tojgjr te nemen naar Dan Haag, gaarne accefytberrie HILLEGOM. AJIe deelnemers aan wegwedstrijd bekeurd Het plan bestond op den dag van het jubileumfeest alhier een wielerwedstrijd te houden. Daar is niet veel van terecht ge komen, omdat er geen vergunning voor gevraagd was. Alle deelnemers, 30 in aan tal, kregen een proces-verbaal. KATWIJK AAN DEN RUN. De gemccnterekcning 1937. Ter visie ligt de gemeenterekening over 1937. Deze rekening geeft de volgende cij - ferol Gew, dienst* inkomsten f, 786.6831 uitgaven f. 785.377,19, batig slot f. 1210,81, Kapitaalsdienst: ontvangen f. 1.734.278,88, uitgaven f. 2.181.573,14, nadeelig saidó f. 447.294,26. De Tuinbouwsteun. Zooals bekend is voor den tuinbouw een tweede steunuitkeering beschikbaar gesteld, thans van ruim 1 mlllioen. Maar voor de tuinders van hier en in de naaste omgeving is er maar een klein bedrag bij, daar het bedrag voornamelijk bedoeld is voor de kaskomkommers welke hier niet geteeld worden. In aanmerking komt bloemkool van 16 Mei tot 12 Juni, f. 0,25 per 100, een miniem bedrag; hetzelfde kan gezegd van doperwten 30 Mei26 Juni. Vervolgens komen nog in aanmerking radijs van 25 April12 Juni, f. 0.30 p. 100 bos. Voor de desbetreffende telers een meevaller Dan knoiselderie in de A-kwa liteit van 1 Jan. tot 1 Mei, f. 0,45 p. 100. Hierop zullen velen wel niet meer gerekend hebben. Voorts Spinazie van 23 Mei—12 Juni, waarvoor f. 0.65 per 100 K.G. wordt uitbetaald. Voor enkelen kan dit nog van bcteekenis zijn. maar er is in dien tijd zeer veel afwijkend geveild waarop geen steun gegeven wordt. Ook draaide er een groot kwantum door, dat natuurlijk ook niet in aanmerking kan komen, daar de goede kwaliteit zoo goed ais niet doordraaide. Hoewel iedere steun welkom is, zal het bedrag voor de tuinders individueel van niet veel beteekenis zijn. Men kan het ook zóó bezien, dat het ge lukkig is dat men hier de producten die voor aanmerkelijken steun in aanmerking komen, niet teelde. KATWIJK AAN ZEE. Duinbrand. Gistermiddag brak een groote duinbrand uit even voorbij het Kampeerterrein in de Zuidduinen. Ongeveer een halve hectare duinbeplanting ging in vlammen op. Geluk, kig wisten kampbewoners en enkele dorps, genooten verderen voortgang te stuiten. Vermeld moet worden de krachtdadige hulp daarbij verleend door den Katwijker Kloos, tijdelijk agent van politie te Wassenaar. Op het vernemen van den brand rukten dade- Hik de politie en de gemeente-arbeiders met schoppen uit, maar dezen behoefden hun diensten niet meer te verleenen. De oorzaak is onbekend. Baldadigen hebben de automatische weegschaal, die voor een café in de Voor straat staat, vernield. OEGSTGEEST. Een goede vangst. In de week van 48 September j.I. werden op verschillende plaatsen in de gemeente een vijftal rijwielbelasting- morken ontvreemd, waarvan aangifte werd gedaan. De politie bleef uiterst waakzaam en wist spoedig als verdacht van diefstal aan te houden zekeren J. P. van L. alhier. Bij een afgenomen verhoor heeft hij ten slotte bekend de diefstallen gepleegd te hebben. Hij had reeds twee dezer plaatjes verkocht aan zekeren J. K. ten D. te Leiden. Zaterdag is v. L. bij den officier van Justitie te Den Haag voorgeleid en daar op ingesloten in het Huis van Bewaring. Tegen ten D. is procés-verbaal opge maakt. Botsing. Zaterdagmiddag had op den Nieuwen Rijksweg nabij „De Drie Witte Palen" een botsing plaats tusschen een driewielig motorrijtuig bestuurd door J. P. Rwo nende te Den Haag en een vrachtauto, bestuurd door J. P. H. uit Alkemade. Ten gevolge van de botsing sloeg R. over zijn voertuig heen en bleef ernstig gewond op den rijweg liggen. Dr. Hugenholtz verleende den man de eerste hulp en liet hem per ziekenauto van de garage van Nieuwkoop naar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoeren, waar -hij is opgenomen. De politie steit een onderzoek in naar de schuldvraag. Zaterdagmorgen is een drietal jon gens uit Leiden gesnapt bij het stelen van boomvruchten. WASSENAAR. De restauratie der Dorpskerk. Thans is door kerkmeesters der Ned. Herv. Gemeente alhier besloten, tot restau ratie en vevgrootinjg van de Dorpskerk over 'te gaan. Naar men weet, staat het kerk gebouw op de monumentenlijst. De kosten zijn op f. 122.000 geraamd. Het Riik, de Pro vincie. de gemeente Wassenaar en de Sy node droegen in totaal f. 66 000 bij. nota belen en kerkelijke vereenigingen zegden f. 15.000 toe. Uit eigen middelen kan de kerk f. 10.000 foumceren, zoodat men in het geheel op f.91 000 kan rekenen. Daar nog ruim f30.000 niet gedekt is. heeft het college van kerkmeesters zie" thans tot de 'kerkleden gewend om finan- cieele hulp. ZEVENHOVEN. Benoemd tot tijdelijk onderwijze-cs aan de R.K. School mej. H. Versloot van Alphen a. d. Rijn. De exploitatievergoedingen der bijz. scholen R.K. School aan den Amstel_is vastgesteld op f. 1135.90. Chr. school 7o6.du ZOETERWOUDE. In verband met de hecrschuide -J" derveriamming zullen door de Ned. Hen. Gemeente alhier voorlcopig tot nader or der geen kinderkerk en catechisaties ge houden worden. 4-3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12