Trekvogels wint den Prins Hendrikbeker LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Maandag 12 September 1938 Ragnhild Hveger verbetert wereldrecord 200 meter borstcrawl J Zij is clubkampioen van Nederland en recordhoudster 4 x 400 Meter. Na e*n periode van vier jaren heeft de Amsterdamsche Athletiek Club af stand moeten doen van het elubkam- ploenschap van Nederland ten gunste van de Haagsche „Trekvogels". Met 67 punten hebben de Trekvogels voor de eerste maal het kampioenschap van de K. N. A. 11. behaald en daarmede den Prins Hendrikbeker veroverd. Met zes punten achterstand eindigde de titel verdediger, A.A.C., op de tweede plaats, terwijl Vlug en Lenig met 58 punten op de derde plaats eindigde. Op het programma stonden ook vier wedstrijden om het kampioenschap van Nederland. De 4 x 100 M. bijv. werd zoo wel voor de puntentelling om den Prins Hendrikbeker als voor het Nederlandsch kampioenschap geloopen. Ook hier werd het een triomf voor de Trekvogels, die* niet aileen den Nederlandschen titei wonnen, met groot verschil op nummer twee. Hel las, maar bovendien het nationale record, dat reeds op hun naam stond met een tijd van 3 min. 22.2 sec., gevestigd op 5 Sept. 1937 te Amsterdam, met 0.4 sec. verbeter den en op 3 min. 21.8 sec. brachten. De ploee bestond uit Heinz Baumgarten, Nau- ta. Wernink en Karl Baumgarten. Verder werd bij de dames A.D.A. kam pioene van Nederland op de 4 x 100 M. estafette en Sagitta op de relay-race (200 _100—80—60 meterl, terwijl de Vlisslnger van Dobbelaere bij de juniores het kam pioenschap op de 800 meter behaalde. De strijd om het clubkampioenschap is dit keer wel zeer spannend geweest. De beste athleten uit den lande ontmoetten elkaar op de Sintelbaan te Amsterdam, niet om een persoonlijke overwinning, maar om een onderdeel van de overwin ning hunner club te bevechten en dikwijls was dan ook in den strijd het teamwerk duidelijk te bemerken. Een vrij talrijk pu bliek op een dergelijke bijeenkomst van Nederlands beste athleten is de belang stelling. in vergelijking met die in het bui tenland toch wel heel minnetjes te noe men heeft dan ook van spannende en aantrekkelijke wedstrijden kunnen ge nieten. Hoe weinig de op de eerste one eindi gende vereenigingen elkaar toegaven blijkt wel uit het volgende: Na zeven nummers had A.A.C. de leiding met 36 p. voor Trek vogels met 35 en V. en L. met 34 punten, maar na het achtste nummer lagen A.A.C. en Trekvogels met ieder 41 punten gelijk, terwijl V. en L. terrein verloor. Na negen nummers was de stand nog steeds gelijk, ieder 48 punten, maar toen gingen de Ha genaars inloopen. zoodat na dertien num mers Trekvogels met 62 punten de leiding had, terwijl V. en L. de Amsterdammers zelfs van de tweede plaats had verdron gen met een punt voorsprong n.l. 56i en 55 punten. Tenslotte echter wist de titel verdedigster nog de tweede plaats te ver overen. Zoo is dan het athletiekseizoen in Nederland op waardige wijze besloten. Dat b v. vereenigingen als P. S. V. uit Eind hoven en A. V. G. '26 uit Groningen niet op het appèl wilden ontbreken, hoewel men wel degelijk weet. dat geen kans op een eerste plaats gemaakt wordt, doet zeer sportief en sympathiek aan. De uitslagen luiden: 800 Meter: 1. Bouman (AAC) 1 min. 57,9 sec: 2. N. Wernink (Trekv.) 1 min, 59,8 sec; 3. Mid delkoop (AAC) 2 min. 0,8 sec; 4. Elsinger (AV '23) 2 min. 3 sec; 5. W. Kalkman (Trekv.» 2 min. 3,5 sec. Verspringen met aanloop: i, J. Houtman (AV "23» 7,23 meter; 2. M. van Es (V. en L.) 6,97 meter; 3. W. Grootewal (AAC» 6.93 meter; 4. A. de Bruyn (V. en L.) 6,90 meter; 5. C. Lamo- ree (Haarlem) 6.89 meter; 6. J. Wolzak (Vole wijckers) 6,76 meter. 100 meter: 1. M. Osendarp (Trekv.) 10,7 sec; 2. H. Baumgarten (Trekv.) 10,7 sec; 3. J. Hout man (AV '23) 11.1 sec; 4. H. Geul (V. en L.) 11.4 sec; 5. van Geenhuizen (Haarlem) 11,4 sec; 6. Scheermeyer (AAC» 11,5 sec. 400 Meter: 1. K. Baumgarten (Trekv.) 51,1 sec: 2. H. Wernink (Trekv.) 51,2 sec; 3. S. Woltjer (AV '26» 52,3 sec: 4. D. Martini (V. en L.) 53.4 sec; 5. P. Bruenn (AAC) 54 sec; 6. K. Kamp (V. en L.). 1500 Meter: 1. S. Bouman (AAC) 4 min. 9,a sec: 2. G. Kamps (AVG '26) 4 min. 10,6 sec* 3. De Groot (Trekv.) 4 min. 13,8 sec; 4. H. Kalkman (Trekv.); 5. J. Koopman (Haarlem) 6. F. J. Westermeyer (V. en L.). 110 meter horden: 1. J. Brasser (AAC) 15 sec; 2. Ph. van Leeuwen (AAC> 15,8 séc; 3. W. Kaan 16 sec; 4. A. Jansz (V. en L.) 16,7 sec; 5. J. Nikz (V. en L.); 6. N. Stakman (Hellas). 800 meter juniores (kampioenschap v. Ne derland): 1. G. Dobbelaere (Marathon) 2 min. 8,9 sec; 2. D. Kunne (AAC) 2 min. 9,3 sec; 3. H. Noach (AV '23) 2 min. 13.5 sec; 4. D. Slegt (Holland) 2 min. 14 sec; 5. J. Kloos (PP) 2 min. 16 sec. 4 x 100 M. estafette dames (kampioenschap van Nederland)1. A.D.A. 50,6 sec. (K. ter Braake, A. Loohuis, A. Doorgeest en A. de Vries); 2. Sagitta (Haarlem) 52,3 sec; 3. A.D.A. II 52,7 sec; 4. U.D.A. 53,7 sec. Discuswerpen 1. A. de Bruyn (V. en L.) 43.055 meter; 2. N. v. d. Wel (AV *23) 39.54 M.; 3. Houtzager (V. en L.) 36.425 M.; 4. A. Weller- dieck (Hellas) 35,68 meter; 5. J. Grootewal (AAC) 34,73 M.: 6. J. Rooker (Volewijckers) 34,045 M. 4 x 100 meter estafette dames: 1. Sagitta (Amsterdam) 56,8 sec. (F. Koen, N. van Balen Blanken. Bak en Burger'); 2. A.D.A, 57,2 sec; 3. A.D.A. II 59,8 sec; 4. U.D.A. 60,7 sec. 4 x 100 meter estafette heeren: 1. Trekvogels 43 sec. (Roest. Heinz, en Karl Baumgarten. Osendarp); 2. A.A.C. 43.8 sec; 3. Vlug en Lenig 44 sec; 4. Hellas 44,2 sec; 5. Haarlem 40 sec; 6, A.V.G. "26 45.9 sec. 5.000 meter: 1. J, Zeegers (AAC) 15 min. 53,9 sec; 2. Paap (Haarlem» 16 min. 6.8 sec; 3. van Rijn (Trekv.) 16 min. 13.8 sec; 4. de Groot (Trekv.) 16 min. 17 sec; 5. Slegt (PSV) 16 min. 28,7 sec; 6. W. Bakker (AAC) 16 min. 30.9 sec. Hoogspringen met aanloop: 1. Sjanjerdt (PSV) 1,90 M.: 2, Geursen (Trekv.) 1,85 M.; 3. J. Brasser (AAC) 1,75 M.; 4. Jansz (V. en L.) I,70 M.: 5. earlier (AV '23) 1.70 M.; 6. Krijgs man (V. en L.) 1,70 M.; 7. Wellerdieck (Hellas) 1,70 M. 4 x 100 M. estafette: 1. De Trekvogels (H. Baumgarten, Nauta. Wernink. en K. Baum garten). 3 min. 2JL.8 sec., nieuw Nederlandsch record; 2. Hellas 3 min. 32.4 sec; 3. V. en L. 3 min. 34.8 sec; 4. A.A.C. 3 min. 35,3 sec; 5. A.V.G. '26 3 min. 39,2 sec; 6. AV '23 3 min. 40,6 sec, Polsstokhoogspringen1. C. Lamoree (Haar lem) 3,80 M.; 2. H. Hoven (AVG '26) 3,65 meter; 3. J. Verkes (Haarlem) 3,55 meter; 4. L. Oorschot «Haarlem) 3.50 meter; 5. Mosies (Trekv.) 3,40 meter; 6. T. Butselaar (Hellas) 3,40 meter. Kogelstooten1. A. de Bruvn (V. en L.) 14,59 meter; 2. Houtzager (V. en L.) 13.29 meter; 3. Lamoree (Haarlem) 12,62 meter; 4. v. d Wel (AV '23) 12.49 meter; 5. Kluft (Haarlem) 11,66 meter; 6. Van Aarem (Trekvogels) 11,52 meter. Speerwerpen: 1. Lutkevèld (AAC); 2. van Aarem (Trekv.); 3. Verhagen (AV '23); 4. Aerts (PSV); 5. Pietersen (V. en L.); 6. Vermey (PSV). De afstanden zijn niet officieel bekend gemaakt. Eindstand: 1. De Trekvogels 67 punten; 2. A.A.C. 61 punten; 3. V. en L. 58 punten; 4, Haarlem 33 punten; 5. A.V. '23 27 punten; 6. Hellas 17 punten; 7. A.V.G. '26 17 punten; 8. P.S.V. 12 punten; 9. De Volewijckers 2 punten. A.S.C.Bloemendaal. De gasten wonnen verdiend met 42. Rood-zwart heeft den laatsten vrijen Zondag voor den aanvang der competitie benut door het spelen van een friendly game tegen de sterke derde klasser Bloemendaal, die het vo rig jaar het kampioenschap harer afdeeling behaalde, doch in de promotiewedstrijden sneu velde. De gasten lieten inderdaad een pittig open spel zien, waartegen ac thuisclub niet op gewassen bleek. Het feit, dat de gastheeren vóór de rust meer en betere scoringskansen kregen dan de gasten, doet niets af aan het feit, dat de Bloemendalers beter voetbal speel.- den. Hun schotvaardige voorhoede wist boven dien van de geboden kansen uitstekend ge bruik te maken, zoodat de rust inging met een 20 achterstand voor onze stadgenooten. In de tweede helft gaf Bloemendaal aanvan kelijk weer den toon aan. doch nadat Verboog uit een scrimmage den stand op 12 had ge bracht, kwam A.S.C. er geleidelijk beter in. De middenlinie trok thans mee naar voren en ge durende een kwartier lang ging de strijd vol komen gelijk op. waarbij aan weerszijden de score met één doelpunt werd verhoogd. Dat van A.S.C. kwam van den voet van Van Ho ven, die met de la Bije van plaats had gewis seld (23). In de laatste minuten raakte te thuisclub uitgespeeld, waardoor Bloemendaal nog eenmaal kon doelpunten (24). Deze uitslag geeft de verhouding van den door den heer Van Vliet correct geleiden wed strijd goed weer. Een ontmoeting tusschen beide reserve-elf tallen eindigde eveneens in een overwinning der gasten, die met 32 in de meerderheid bleven. R. V. C. I—Alphen I 4—2. De thuitclub neemt revanche. R.V.C. heeft op verdienstelijke wijze revanche genomen voor de te Alphen vorige week geleden nederlaag. Al kan hier dan wel als excuus gel den, dat bij Alphen enkele der beste spelers verhinderd waren n.l. Bezemer en G. v. Leeuwen, de eerste wegens een hinderlijke blessure. De thuisclub verdiende de overwin ning volkomen door het hoogere tempo, dat zij in hun spel wist te leggen. Bij Alphen vlotte het niet erg, wat zijn oorzaak vond in het feit. dat met Invallers moest gespeeld worden. Dat echter de uitslag 42 is geworden voor de thuisclub en niet hooger dankt Alphen voor namelijk aan Britsemer, die op voortreffelijke wijze zijn doel verdedigd heeft. Na ruim twintig minuten is het de Haagsche middenvoor die met een laag hard schot de score opent. Het is Mulder die aan de andere zijde met een hard schot de partijen weer op gelijken voet brengt 11. R.V.C. blijft het beste van het spel behouden en het is v. Oss (ex- A.D.O.) die op fraaie wijze zijn elftal weer de leiding geeft, terwijl even later deze voorsprong zelfs vergroot wordt door den rechtsbinnen 3—1. De tweede helft is nauwelijks tien minuten oud als Gijs v. Leeuwen kans ziet den Haag- schen doelman het nakijken te geven 3—2. De strijd heeft dan gedurende deze periode geducht aan tempo ingeboet, totdat bij een algemeenen R.V.C. aanval een der Alphen achterspelers hands maakt binnen de bekende lijnen, de strafschop in een doelpunt wordt omgezet 42. Hierna krijgt de wedstrijd een steeds lauwer karakter, de spelers vinden het blijkbaar genoeg en de wedstrijd gaat als de bekende nachtkaars uit. SportmanT.O.N.A. 43. VOETBAL. Kon. Ned. Voetbalbond. Uitslagen van gisteren. Afdeeling: II, 2e klasse: Quick—Overmaas 0—1: D.C.L.—Emma 02. Vierde klasse: Alohia—Ooievaars 1—2. Afdeeling IV, le klasse: Bleyerheide— N.AC. 1—3: N.O.A.D.—Willem II 2—2; MVV.Long a 22: EindhovenJuliana 3—1: B.V.V.—Roermond 2—2. U. V. S.Excelsior 13. De wedstrijden tegen België en Duitschland. De beslissing, waar dit seizoen de wedstrijd Nederland—België en de ontmoeting Neder land—Duitschland worden gespeeld, is nog niet gevallen. Men mag aannemen, dat in October in een bestuursvergadering van den K.N.V.B. deze aangelegenheid zal worden behandeld. EngelandRest van Europa. Het dagelfjkscli bestuur van de F.I.F.A. is onder voorzitterschap van den heer Rimet te Bazel bijeengekomen. Verschillende vraagstuk ken, betrekking hebbende op den wedstrijd En gelandRest van Europa, 26 October te Lon den te spelen, werden behandeld. Een organi satiecommissie werd samengesteld, bestaande uit de heeren Mauro (Italië), Pelican (Tsjecho- Slowakije) en Lotsy (Nederland). De Rest van Europa zal spelen in hemelsblauw short, witte broek en donkerblauwe kousen. Eindstrijd Zilveren Bal. De eindstrijd van het tournooi om den Zil veren Bal tusschen A.D.O. en Hermes D.V.S. is door de Hagenaars met 4—2 gewonnen. De rust was met 20 ingegaan. GRONINGER DAGBLADBEKBR. De uitslagen van de gisteren op het Be Quickterrein te Groningen gespeelde wedstrij den om den Groninger dagbladbeker luiden: Halve finale: G.V.A.V.—Be Quick 3—1; Achilles—'t Gooi 1—2. na verlenging. Finale: G.V.A.V.—'t Gooi 4—L G.V.A.V. win naar van den beker. Een weinig bevredigende wedstrijd. Op het nieuwe terrein aan den Wassenaar- scheweg speelde U.V.S. gisteren haar laatsten oefenwedstrijd vóór den aanvang van het sei zoen tegen het Rotterdamsche Excelsior; een ontmoeting die evenals de meeste vriendschap pelijke wedstrijden weinig bevrediging heeft ge schonken. We missen in deze wedstrijden te eenen male het zoo noodige enthou siasme, den wil om te winnen, de span ningBovendien deed de strakke wind. die nagenoeg van doel tot doel stond, en waarmede door beide partijen met het trappen van den bal weinig rekening werd gehouden, veel af breuk aan het spel. In de eerste helft, toen de thuisclub wlndvoordeel had, hebben de blauw- witten zich nog van hun beste zijde laten zien. De aanvallen, die toen werden opgezet, doen niet voor die van de gasten onder. Het beste deel van beide partijen bleek echter weer de verdediging. Platteel opende de score voor U.V.S. uit een voorzet van rechts, terwijl Bal, de midvoor der gasten er voor zorgde dat de rust met gelijken stand 11 inging. In de tweede helft werd U.V.S. aanvankelijk ingesloten, doch toen na goed verdedigen de blauwwitten zich weer hadden losgewerkt, ont spon zich een wat fellere strijd. In het plaatsen bleken de gasten de meerderen, maar toch kreeg U.V.S. vooral door het vaak vrij ontactisch uit- loopen van den Excelsior-keeper, meerdere kansen die echter door de voorhoede niet wer den benut. Na ongeveer een kwartier gelukte het den rechtsbinnen der gasten uit een voor zet van rechts onhoudbaar in te schieten 12. Het resteerende deel van den wedstrijd gaf niet veel moois meer te zien. Kramp in het doel die nog enkele moeilijke gevallen kreeg te behan delen, hield zijn doel verder schoon tot vlak voor het einde toen hij voor de derde maal moest zwichten 13, met welken stand het einde van deze vriendschappelijk gespeelden wedstrijd kwam. ALPHIA III—L.F.C. V 6—2. Spoedig had Alphia succes door Roest, L.F.C. maakte echter weldra gelijk, maar nog voor de rust bracht Alphia den stand op 21 in haar voordeel. Na rust was Alphia ondanks den wind voortdurend in den aanval en spoedig was het 3—1. L.F.C. bracht den stand op 3—2. De Leidenaars hadden nu hun kruit verschoten, terwijl de thuisclub nog driemaal het net wist te vinden. Zoodat Alphia won met 62. ALPHEN V—L.D.W.S. VI 5—1. De rust ging in met een 2—0 voorsprong door doelpunten van v. Leeuwen en Cammlnga. Na de thee is het v. d. Hoorn die er 30 van maakt, terwijl middenvoor v. Klaveren 4—0 scoort. Hierna is het de L.D.W.S.-linksbinncn. die op fraaie wijze de eer redt, waarna de I L.D.W.S.-keeper bij een scrimmage voor zijn I doel den bal in eigen doel werkt. Het gerestaureerde terrein in gebruik genomen. Er heerschte Zaterdagmiddag een feestelijke stemming op het Sportman-terrein aan het Zwarte Pad, waar de nieuwe Leidsche K.N. V.B.'er haar keurig gerestaureerd terrein zou openstellen. Wapperende vlaggen zag men in diverse Leidsche clubkleuren rondom het terrein en de L.V.B. kampioensvlag, het vorig jaar op zoo'n overtuigende wijze door Sportman behaald, was op het nieuwe clubgebouw in top. geheschen. Dit alles getuigde van de vreugde, den moed en het vertrouwen waarmede Sport man dit seizoen haar nieuwe loopbaan als K.N.V.B.'er wenscht aan te vangen. Dat getuigde ook het woord van den voor zitter. den heer Geenjaar, die na het. keurig en ongeslagen kampioenschap van het vorig Jaar ln den L.V.B. te hebben herdacht met vreugd nu kon constateeren dat clubliefde ook in zijn vereeniging niet slechts een mooi klin kend woord is. Immers wat moest er in enkele maanden niet tot stand gebracht worden om aan de hoogere eischen van den K.N.V.B. te kunnen voldoen. Een clubhuis, door eigen krachten en met zeer bescheiden middelen gebouwd, is daar verrezen, dat waarlijk goed genoemd mag worden. Er is een viertal ruime en frissche kleedgelegenheden voor de spelers met waschgelegenheid, een apartement voor den scheidsrechter en een nette cantine. Spreker dankte allen die aan het tot stand komen van dat gebouw hebben medegewerkt. Ook het terrein heeft een groote verbetering ondergaan, waartoe veel werk is verzet. Bijzon deren dank bracht spreker aan het L.V.B.- bestuur voor alle medewerking, welke Sportman mocht ondervinden. Na nog dank te hebben gebracht aan de vereeniging T.O.N.A, die bereid is gevonden een wedstrijd bij deze gelegenheid tegen Sport man te spelen, sprak de voorzitter den wensch uit, dat zijn vereeniging in het eerste seizoen in den K.N.V.B. een behoorlijk fieuur zal mogen slaan. In den wedstrijd, die daarop volgde, was T.O.N.A., dat met het voordeel van den wind speelde, in de eerste helft de sterkste en zij wist dit ook in een tweetal doelpunten van linksbinnen en rechtsbuiten uit te drukken. De tweede helft ging meer gelijk op. Aanvankelijk was Sportman iets meer in den aanval. Her mans als middenvoor en Sportman's rechts buiten zorgden er na goede aanvallen voor. dat het eveneens nieuwe scoringbord een 2—2 ge lijken stand kon aanwijzen. Feller werd de strijd en om beurten moesten de keepers in grijpen. Het was T.O.N.A. dat het eerst succes had (23), doch spoedig daarop maakte Heijmans uit. een listigen kopbal gelijk, om juist voor het einde ook het winnende doelpunt in de T.O.N.A. touwen te jagen, waardoor Sportman dezen eersten wedstrijd als K.N. V.B.'er dus met 43 wist te winnen. Het oude record stond op naam van Rie v. Veen Gisteravond heeft Ragn hild HVegcr te Aarhus het wereldrecord 200 meter borstcrawl dames, dat met 2 min. 24.6 sec. op naam stond van onze landgenoote .Rie van Veen, verbeterd en gebracht op 2 min. 21.7 sec. Rie van Veen had het vorige record op 26 Februari 1938 te Rotterdam geves tigd. KATWIJK I—R.C.L. I 2—1. (Gestaakt wegens ruw spel). In het begin is Katwijk er niet erg ln. Vooral midhalf De Best, die in geen 4 maanden ge speeld had, is er geheel uit. Spoedig moet de keeper van Katwijk handelend optreden. Par- levliet en De Best weten het spel met verre passen te verplaatsen. Verdoes maakte voor Katwijk het eerste doelpunt. Het R.C.L.-doel verkeert een paar keer in gevaar, doch de kee per houdt goed stand. Tien minuten voor de rust weet R.C.L. Den Dikken te passeeren en met gelijken stand breekt de rust aan. Na de pauze is de thuisclub in de meerderheid. Na 10 minuten weet L. Zwitser met een goed ge richt schot Katwijk met 21 de leiding te geven. Direct hierna moet de scheidsrechter een speler van R.C.L. naar de kleedkamer stu ren. Het spel wordt dan nog veel onvriende lijker. zoodat de scheidsrechter zich genood zaakt ziet 30 minuten vóór het einde den wedstrijd te staken met 2—1 voor Katwijk. Katwijk II kon het met 9 man tegen R.C.L. II niet bolwerken. Met de rust was de stand 1—1. Na de pauze wist R.C.L. nog tweemaal het Katwijkschc doel te doorboren, zoodat R.C.L. won met 31. BODEGRAVEN I OEFENT. Bodegraven I speelde een oefenwedstrijd tegen het sterke Gouda II. Het is een aantrekkelijke en vlotte partij geworden, waarbij de gasten tenslotte met een 53 zege wel iets meer kregen dan hun toekwam. Gouda nam de leiding, doch kort hierop maakte Bodegraven gelijk. In de eerste helft behield Gouda, gesteund door den vrij sterken wind, het beste van het spel en een tijdlang had Bodegraven heel weinig in te brengen. Gescoord werd er echter niet. Toen in de tweede speelhelft ondanks een vrij sterk aanvallend Bodegraven in korten tijd een 3—1 voorsprong wist te boeken, zag het er voor de thuisclub niet al te gunstig uit. Toch gaf Bode graven het niet op en binnen enkele minuten scoorde de middenvoor twee doelpunten. 3—3. Bodegraven bleef in het veld iets sterker, doch Gouda bleef met haar snelle doorbraken steeds gevaarlijk. Toch kwamen de gasten op fortuin lijke wijze aan hun vierde doelpunt. Bodegra ven bleef voor den gelijkmaker zwoegen, doch toen Gouda den stand op 53 bracht, (een hard schot deed het leder van den paal in het veld terugspringen waarna het werd ingekopt), was het pleit in het voordeel der Gouda-reser- ves beslecht. Het Bodegravenelftal heeft over het algemeen wel bevrediging geschonken. Hoe wel hier niet direct van een kampioencandl- daat kan worden gesproken, zullen de rood zwarten indien op een enkel punt misschien nog versterking kan worden aangebracht, het in ied^r geval in de komende competitie behoorlijk kunnen bolwerken. SLEUTELS I—RIJNSB. BOYS I. Voor de rust gaat de strijd gelijk op. De beide verdedigingen zijn de voorhoeden de baas en het spel wordt hoofdzakelijk in het midden veld gespeeld. Na de thee aanvankelijk hetzelfde spelbeeld, doch geleidelijk worden de aanvallen van „Sleu tels" door het goede werk der middenlinie ge vaarlijker en als een der backs van de bezoe kers hands maakt in het strafschopgebied, neemt „Sleutels" uit de strafschop door Hoeks de leiding, terwijl Sloos spoedig met een prachtschot den voorsprong vergroot. Rijnsb. Boys laat het nu even zitten en als Arnoldus na een goeden voorzet van v. Rosse van enkele meters voor het doel nog hoog overschiet maakt hij even later zijn fout goed door keeper Glasbergen met een hard schot te passeeren, terwijl kort daarop een schot van hem bulten bereik van Glasbergen van de dek- lat in het veld terugspringt. Doch ook het doel der thuisclub ontsnapt eenmaal als door een wonder aan doorboring, als na een goed schot van den rechtsbuiten van Rijnsb. Boys tegen de bovenlat, de bal door de verdediging van ..Sleu tels" nog maar juist kan worden weggewerkt. Met „Sleutels" in den aanval komt het einde van den goed door scheidsrechter Waasdorp geleiden wedstrijd. D.S.O. n—L.D.T.S. I 4—1. Na een kwartier neemt D.S.O. de leiding 10, Als Blijleven een voorzet geeft is het de D.S.O. rechtsbuiten die er 2—0 van maakt, Na de rust is L.D.T.S. er wat beter in cn mede door dat de D.S.O.-backs niet al te safe zijn is het de midvoor die een tegenpunt maakt 21. D.S.O. voelt dat het zoo niet gaat. Bij een doelworsteling ls het Blijleven die er 31 van maakt. Even voor het einde schiet de D.S.O. rechtsbinnen een voorzet van rechts in, 4—1. BODEGRAVEN IH—BOSK. BOYS IV 9—0. De Goudsche Voetbalbond hervatte gisteren haar competities en Bodegraven III opende de wedstrijdenreeks met een thuiswedstrijd Legen Bosk. Boys IV in welke tegenpartij de rood zwarten een gewillig slachtoffer vonden. De Boskoopers verschenen met slechts negen spe lers, die bovendien individueel heel weinig pres teerden. Geen wonder dan ook, dat het Bode- graventeam, niettegenstaande dit voor het overgroote deel uit Juniores bestond, haar te genstander in alle opzichten de baas was. Voor rust speelde de thuisclub tegen wind in. het geen echter geen beletsel vormde om in deze eerste speelhelft een 3-0 voorsprong te boeken. Na de thee werden de gasten geheel op eigen helft teruggedrongen en met een half dozijn goede en bovendien wegens offside geannu leerde doelpunten werd het regelmatige over wicht van Bodegraven voldoende uitgedrukt. Met een 90 zege kan Bodegraven III inder daad van een goed begin spreken. D.S.O. ra—L.D.T.S. n 3—1. In het begin zijn de partijen om beurten in den aanval maar spoedig komt D.S.O. er beter in. Een hard schot van Rozeboom kon de keeper juist carnerwerken. Maar als de bal weer voor het doel komt. ie het Adr. van Rijs die D.S.O. de leiding geeft 10. Na de pauze komen de gasten opzetten, maar hun aanvallen loopen op niets uit. Op nieuw zet D.S.O. een aanval op waaruit Roze- boom scoort 20. De gasten zien dan kans een tegenpunt te maken 21. Het wordt nu nog even spannend totdat even voor het einde de D.S.O, linksbuiten er 31 van maakt. QUICK BOYS V—A.R.C. IV 8—2. Evenals het eerste elftal, zette ook het vijfde elftal van Quick Boys de competitie in met een overwinning en wel liefst met 82 op A.R.C. IV. De eerste twee aanvallen van Quick Boys leverden evenveel doelpunten op, waar van een uit een strafschop, 20. Hoewel de gasten in het veld niet veel zwakker waren, was Quick Boys voor doel gevaarlijker. Rust brak aan met 40. Na de pauze scoorden de gast heeren nog vier doelpunten en tenslotte wist A.R.C. in de laatste periode van den wedstrijd den goed spelenden keeper van Quick Boys, tweemaal achter elkaar te passeeren. zoodat het einde aanbrak met 8—2. De wedstrijd Quick Boys-Adsp.—Katwijk Adsp. eindigde in een 11 gelijk spel. AlphiaOoievaars 12. Het is Alphia niet mogen gelukken haar eersten competitiewedstrijd tegen Ooievaars te winnen, hoewel de thuisclub over het algemeen een tikje sterker was. De Ooievaars werkten echter enthousiaster en verdienden de overwin ning dan ook wel. De voorhoede van Alphia hield het spel te kort en schoot slechts zelden, zoodat de doelman der Hagenaars er dan ook niet zoo vaak aan te pas behoefde te komen. Ook de Hagenaars zijn niet mee gevallen. Zoo als reeds gezegd, zij werkten enthousiast doch verband zat er ook niet veel in. De achterhoede was wel het beste deel van de ploeg met den rechtsachter als uitblinker. Daar de aangewezen scheidsrechter verstek had laten gaan, werd met goedvinden van beide aanvoerders begonnen onder leiding van den heer S. v. Leeuwen uit Den Haag. Alphia verkiest het eerst met wind mee te spelen en ls hierdoor gesteund in den aanval. Als ongeveer 10 minuten is gespeeld zet Alphia door haar rechtervleugel een aanval op, waarbij een Haagsche speler in eigen doel trapt. Hierna komt Ooievaars even aan het woord, doch spoe dig is Alphia weer in de aanval, in welke periode de linksbuiten voor open doel naast schiet. Hierna volgt een aanval van Ooievaars door hun rechtsbuiten geleid, deze geeft een goeden voorzet en de midvoor doelpunt 1—1. Ook na de rust is Alphia nog niet ln vorm en het verband ontbreekt geheel. Ooievaars zet alles in het werk om de thuisclub van haar stuk te brengen. Na een kwartier krijgt zij een hoekschop te nemen, waaruit de rechtsbinnen scoort 12. Wel tracht Alphia door een omzet ting in de voorhoede de schaal in evenwicht te brengen doch de Ooievaars-achterhoede ls zeker van haar zaak en geeft geen krimp. Scheids rechter van Leeuwen leidde tot ieders tevreden heid. ALPHEN in—L.D.W.S. II 7—4. Nadat de strijd eenigen tijd gelijk op en neer is gegaan, weet v. Geen een goeden aanval te besluiten met een ferm schot, dat via v. Heij- ningen doel treft, 10. Alphen blijft iets ster ker en het is De Blanken, die uit een goede pass van v. Heijningen inschiet. 2—0. De be zoekers komen hierna, goed gesteund door de balfllnie, flink in den aanval en het ls de middenvoor, die met een listig puntertje den bal in het doel doet verdwijnen, 2—1. Van Heijningen dribbelt er dan even later in zijn eentje tusschendoor en besluit zijn ren met een goed schot, dat doel treft, 3—1. Na de rust zien wij direct weer een aanval lend Alphen. waarbij het goede werk van Mul der en Baltes in de halflinie opvalt. Als de wed strijd een kwartier in de tweede helft is, weet een der L.D.W.S.-backs bij een Alphenaanval niet anders te doen dan keihard in eigen doel te schieten. Kort hierna schiet de linksbinnen van verren afstand over Davelaar heen in het doel, 42, Van Geen en v. Heijningen maken er dan gezamenlijk 7—2 van, waarbij eerstge noemde tweemaal de roos treft, waarna de be zoekers nog voor het einde met een tweetal goede schoten den stand brengen op 74, waar mede het einde komt. Scheidsrechter Neute- boom leidde goed. NEDERLAAGTOURNOOI D.S.O. In het nederlaagtournooi van D.S.O. behaal den de volgende elftallen een prijs: Afd. I, le pr. D.J.S. I; 2e pr. O.N.A. I: Afd. II, le pr. ON.A. III2e pr. D.J.S. II; Afd. III, le pr. Musschen IV; 2e pr. U.V.S. IV; Afd. IV, le pr. U.V.S. VIII; 2e pr. Moordrecht III. A.R.C. I—L.RsC. I 3—2. De racingclub is direct in den aanval. Toch duurt het nog even alvorens Koopman met een goed schot zijn elftal de leiding geeft, 10. Lang heeft de thuisclub van dezen voorsprong geen pleizier, want het is de linksbuiten, die handig gelijk maakt, 11. Als even voor de rusc een der backs van L.R.C. in het nauw ge dreven wordt, plaatst hij in eigen doel, 2—1. Na de hervatting zijn het weer de bezoekers, die den toon aangeven. Het is tenslotte de rechtsbinnen, die zijn goede spel beloond ziet door een werkelijk fraai doelpunt. 2—2. Het Ls dan W. Bergshoeff, die onverwachts aan zijn bewaking weet te ontsnappen en met een steenhard schot in het net kogelt. 3—2. Hier mede hebben blijkbaar beide voorhoeden haar kruit verschoten. Scheidsrechter v. d. Nat leidde dezen snellen wedstrijd naar genoegen. WOUBRUGGE I—TER LEEDE I 3—7. De bezoekers namen de leiding en wisten deze zelfs op te voeren tot 03, alvorens A. Windhorst met een hard schot wist tegen te scoren, 13. Uit een voorzet van Krap was het andermaal A. Windhorst, die scoorde, 2—3. Na de thee maakte Ter Leede kort achtereen door het zwakke spel van de achterhoede er 24, daarna 25 en zelfs 26 van. Het was toen A. Windhorst, die tegenscoorde, welk doel punt evenwel beantwoord werd door het 7de doelpunt van de gasten, met welken stand te vens het einde kwam, 3—7. L.D.w.s.n—d.v.s. n 3—1. Aanvankelijk was het D.V.S.dat den toon aangaf, maar toch nam de thuisclub op ge lukkige wijze de leiding, 10. Even later maakte D.V.S. gelijk. Rust 1—1. De tweede helft was voor L.D.W.S.. dat vele en mooie kansen kreeg en er daarvan twee be nutte, zoodat de gastheeren ten slotte met 31 wonnen. L.D.W.S. rv—U.V.S. VII 4—0. Tegen het zwak spelend U.V.S.-elftal had L.D.W.S. geen moeilijke taak. Niettemin had den de oranje-blauwen met rust slechts een 10 voorsprong. Na de thee was het L.D.W.S. dat doorloo pend sterker was. nog driemaal scoorde en dus volkomen verdiend met 40 won. L.D.W.S. V won met 3—2 van Roodenburg IV, T.O.N.A. II—U.V.S. V 3—2. Voor de rust lukte het T.O.N.A. een 2—0 voorsprong te nemen. Na de pauze werd er fel gestreden en U.V.S. maakte weldra een tegen punt, 21. Direct hierop nam T.O.N.A. hel spel in handen en op fraaie wijze bracht Dumortler den stand op 31. U.V.S. pakte goed aan en wist eveneens te doelpunten 32. Met dezen stand kwam net einde. Scheidsrechter Wissel leidde goed. T.O.N.A.-adsp.—U.V.S. (b) 7—0. H. v. d. Nat had een goeden dag en scoorde vijf doelpunten Rust 40. Na de pauze voerde Tona den stand geleidelijk op tot 7—0. Voor U.V.S. was het jammer, dat het niet gelukt is een tegenpunt te scoren. Het was een aar dige wedstrijd onder goede leiding van den heer v. d. Lelie. BOSK. BOYS n—GOUDA V. De te Boskoop gespeelde wedstrijd tusschen Bosk. Boys II en Gouda V eindigde in een gelijk spel 22. „FOREHOLTE". De uitslagen van gisteren zijn: Foreholte I—Voorschoten I Foreholte II—N.V.C. II 1-3 2-3 L.W.V.—BAKKERSGEZELLEN. Morgenavond te half zes speelt L.W.V. tegen Bakkersgezellen op het terrein aan Zwarte Pad.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 10