ëa CHR. KATWIJKSCHE NAAISCHOOL Maandag 19 Sept. Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Zaterdag 10 September 1938 CAlCB YISWRU-BERICHTEN Lesgeld per cursus f. 5- VRAGENRUBRIEK FAILLISSEMENTEN VRAGENRUBRIEK WEERBERICHT. KATWIJKSCHE REDDINGSBRIGADE AGENDA Mej. v. M. te B. Bij ziekte gaat loonbeta- llng slechts een betrekkelijk korten tijd door, bijv. een paar weken. De H. te L. De ouders moeten zelf teeke nen. hetgeen vóór de huwelijksvoltrekking kan geschieden. Bij weigering tot het geven van toestemming, moeten meerderjarige kinderen, die nog geen dertig jaar zyn. de tusschenkomst inroepen van den kantonrechter. Drie maan den vertraging kan het gevolg zijn. C. P. te L. Beweerd wordt door de tegen partij. dat tegen beter weten in gepoogd wordt van de betaling af te komen. Wie gelijk heeft, kan dezerzijds moeilijk beoordeeld worden. Als inderdaad zich een ernstige tekortkoming voordeed, zou er inderdaad van niet nakomen der overeenkomst sprake zijn. Maar waarom heb u dan niet eerder geprotesteerd? Opgeheven wegens gebrek aan actief: M. Wassink, Hillegom. m 8Rand"van\ (vERUNGEN NAAR) CAlCC fop* verlangen ESjpit naar C A L O R- huisbrandzoo goed, zoo voor- d e e 1 i ggeeft zomersche warmte in den winter. Stookt C A L O R-huisbrande maar bestelt tijdig, dus NU! Tot 1 Oct. gelden nog de lage zomerprijzen. TELEF. 2760 (3 LIJNÉNT H. MO R SC H WEG 148 en Bes: elk an to or H. de Ligny, Boommarkt 2 TeleL 46. 7087 (lEgez. Med.) A. L. te L. Het Duitsche Verkeersbureau ls gevestigd te Amsterdam, Kalverstraat 111. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 769. B1NNENLANDSCB WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771,8 te Valentia en Blacksod. Laagste barometerstand 746,1 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 11 Sept./ma tige tot zwakke N.O. en N.W. wind; nevelig tot half of zwaar bewolkt; weinig of geen regen; weinig verandering in temperatuur. BUITENLANDSCB WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogeluchtdruk in het Westen op den Oceaan, over de Britsche eilanden cn Zuid-Scandinavië, breidde zich ook over het Oostzeegebied uit. Onder invloed van de in het Noorden pas- seerende depressie nam het echter aan de Noordzijde af; op de Faroer en in Schotland is de luchtdruk aanzienlijk gedaald. In het gebied van hoogeluchtdruk zijn de winden over het algemeen zwak, de lucht gedeeltelijk bewolkt met droog weer. De kern van de depressie over Frankrijk verplaatst zich naar Midden-Europa. In Frankrijk. Zuidwest-Duitschland en Zwitser land is de bewolking zwaar, met regen. Langs de Oostkust van Zweden, in Noord-Noorwegen. op IJsland, in onze omgeving en in Midden- Europa is de temperatuur boven normaal. In Frankrijk. Noord-Duitschland en op de Brit sche eilanden is zij onder normaal. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. <57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15',gr. C. (60 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN 11 KATWIJK a. ZEE Voor Zondag. Voorm. te 4 u. 15 min.; nam. te 16 u. 40 min. Voor Maandag. Voorm. te 4 u. 48 min.; nam. te 17 u. 12 min. WATERTEaMPERATUUR. Zweminrichting ..Poelmeer' 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 16 gr. C. LICIM OP VOOK FIETSERS e.» Zaterdag: 8 uur nam. tot 5.56 voorm. Zondag: 7.57 nam. tot 5.53 voorm. MAANS OPr EN ONDERGANG. 10 Sept. op: 19 u. 16; onder 7 uur 10 11 Sept.; 19 u. 38; onder 8 u. 20. DE HARINGVISSCHERIJ. (Van onzen correspondent.) Zondag en Maandag kwam een groot aan tal schepen binnen. De jubileumfeesten waren hieraan niet vreemd. De schepen, die er maar even voor in aanmerking kwamen, hadden einde van de vorige week de thuisreis aanvaard, om zoodoende ook nog wat van de feesten mee te maken. De ladingen waren dan ook over de geheele linie in-compleet. Uit de marktstemming bleek, dat de vraag niet al te best was. Zoodra de aanvoeren iets ruimer worden, al is dit dan niet eens tenge volge van meerdere vangst, zakken de prijzen wat in. De visscherijberichten luiden de afgeloopenl week wat gunstiger, hoewel de visscherij zeer ongelijk blijft. Zoo konden wij vangsten noemen van 200 kantjes en zelfs een van ruim 20 last. Daar deze schoten te groot zijn om te kaken, kwam er tegen het einde van de week wat steurharing aan de markt. De prijs hiervoor onderging een behoorlijke keldering. Met den export gaat het nog niet naar wensch. Vergissen wij ons niet, dan is de voor naamste reden de afwachtende houding van onze buitenlandsche afnemers. Men verwacht lager prijzen en nu is men bang zich een strop te koopen. Hier komt bij, dat enkele Oostzee landen. die vorig jaar flinke afnemers waren, thans geen deviezen voor Hollandsche haring beschikbaar stellen. Bovendien is zeer goed merkbaar, dat het kwantum, dat dit jaar naar Duitschland mag. belangrijk lager is dan dat van 1937. De reederij kan van geluk spreken, dat de visscherij tot nu toe zoo matig is. Hieraan is het voornamelijk te danken, dat de prijzen zich op een redelijk peil gehandhaafd hebben. Niettegenstaande een geringere aanvoer van 150.000 kantjes, zijn de bedrijfsultkomsten heel wat beter dan het voorgaande jaar. Den laatsten tijd hebben wij weinig meer vernomen van de plannen van de Reedersver- eeniging, met betrekking tot het uit de markt nemen van haring en het vaststellen der prij zen. Thans, nu de vangsten wat gaan toene men en de prijzen wat terugloopen, begint het tijd te worden, dat de voorstellen eens bekend gemaakt worden. NIEUWS UIT IJMUIDEN. (Van onzen correspondent) Weekoverzicht. Het is met de visscherij nu al zoover, dat van de Marezaten zoowat alle booten in de vaart zijn. Er varen nu ongeveer 70 booten, of 20 meer dan een goede maand geleden; die 70 booten vangen veel visch, de reizen zijn niet te lang. En de besommingen? Die konden na tuurlijk nog wel beter, maar ze kunnen er over het algemeen mee door. Vooral de haringbooten behoeven niet te klagen: Walrus. Flamingo, Delft. Dirkje. Claesje. Erin, Haarlem en Aneta brachten het er weer goed af, alhoewel de beide motorbooten niet meevielen. De andere hadden alle meer dan 4000 gulden en maakten dus van die haringreizen. die zooveel te meer welkom zijn. omdat het langen tijd op de gewone vis scherij mis geweest. Er komt wat leven in den haringexport; de exporteurs laden weer aardig wat voor Duitsch land en af en toe gaat er weer een bootje naar Polen. De haringprijs is over het alge meen vast en zal dit voorlooplg wel blijven. De vischhandel in Amsterdam heeft er bii de regeering over geklaagd, dat IJmuiden er niet voor zorgde, dat men in de hoofdstad des lands voldoende visch had. De regeering heeft een open oor voor deze klacht gehad en het invoercontingent verhoogd, op voorwaarde, dat het extra toegestane kwantum alleen naar Am sterdam zou worden gezonden. Of de Amsterdamsche handel hieraan heel veel zal hebben, betwijfel ik. Amsterdam is geen internationale visschershaven en daarom zullen de Deensche. Zweedsche en Noorsche consigna- teurs wel niet zoo gauw toehappen, maar voor de Amsterdammers is het te hopen, dat zij er van krijgen wat zij ervan verwachten. Maar wat de Amsterdammers willen, zal waarschijnlijk ook in andere plaatsen welkom zijn. alhoewel ik vermoed, dat men er in Rot terdam minder behoefte aan heeft dan in de hoofdstad. Maar de vischhandel in IJmuiden heeft al meer dan eens geprobeerd, verruiming van het invoercontingent te krijgen en die kreeg steeds nul op het request. En de visch handel te IJmuiden had dezelfde vischsoorten noodig als die te Amsterdam en wanneer IJmuiden meer had gekregen, zou Amsterdam vast en zeker zijn deel ervan gehad hebben. En dan had men rechtstreekschcn aanvoer uit zee gehad en niet invoer over land. dus allicht een betere kwaliteit. Het is moeilijk, het iedereen naar den zlr> te maken, zal men wellicht zeggen, maar er gebeuren ln dezen tijd van consenten en con tingenten dikwijls zulke vreemde dingen, dat er maar al te dikwijls aanleiding is voor critiek. Er kwamen deze week binnen 42 trawlers, 32 loggers en 11 kotters. Alle schepen hadden veel visch. ook de kustbootcn. Maar de tongetjes waren lang niet goedkoop. VERWACHTE SCHEPEN. Te IJmuiden worden voor de Maandagmarkt verwacht: ..Maria" IJM 95. Vangst 15 kisten schelvisch. 20 k. braadschelvisch, 85 k. wijting, 20 k. gul, 30 k. makreel. 35 k. platvisch. Totaal 205 kisten. „En Avant". IJM 8. 70 manden schelvisch, 300 m. braadschelvisch, 30 m. radio. 40 m. gul. 120 m. makreel. 10 m. platvisch. 750 m. haring. Totaal 1320 manden. „Adelante". IJM 19. Vol met haring. ..Maria R. Ommering" IJM 7. 90 manden schelvisch, 320 m. braadschelvisch, 30 m. radio. 15 m. gul. 15 m. tongschar en wijting. 20 m. koolvisch, 60 m. gestripte makreel. 450 m. dikke makreel. 10 m. haring. Totaal 1030 manden, be nevens 150 stuks stijve kabeljauw. „Rotterdam" IJM 112. Vangst 40 manden schelvisch, 40 m. braadschelvisch. 240 m. ma kreel. 70 m. gul, 130 m. wijting. 90 m. platvisch. Totaal 610 manden. „Ewald" IJM 48. 15 manden schelvisch. 10 m. braadschelvisch. 60 m. platvisch. 450 m. ma kreel. 125 m. wijting. 40 m. gul. Totaal 700 man den. benepens 4 stuks stijve kabeljauw. „Alma". IJM 44. 110 m. schelvisch. 135 m. braadschelvisch, 100 m. makreel, 25 m. plat visch, 20 m. poon en vleet. 25 m. wijting. 60 m. gul en kabeljauw. Totaal 475 manden be nevens 300 st. stijve kabeljauw. „Utrecht". IJM 73. Met haring. BINNEN VAN DE HARINGVISSCHERIJ. Te IJmuiden z\jn binnen van de haringvis- schery KW 160 met 25 last; KW 97 met 32 last. Te Scheveningen was hedenmorgen aan de markt de KW 66 met f. 28,90 besomming. De haring is per motorschip naar Katwijk gezonden. VISCHPRIJZEN. IJMUIDEN. 10 Sept. Tarbot 90—30 ct. per KG.; Tong f. 1.801.02 per KG.; Heilbot 94—60 ct. per KG.; Griet f.31 —18 per 50 KG.; Groote schol f.20 idem; Mid delschol f.14 50 idem; Zetschol f. 16.50—15 ld.; Klelnschol f. 15—8 idem; Schar f. 4.20—2.80 ld.; Poontjes f. 0.85 idem; Kleinmiddel schelvisch f. 16.508 idem; Kleine schelvisch f. 7.50—3.80 idem; Groofe gul f. 10.50 idem: Kleine gul f.7- 4.10 idem: Wijting f.2.501.50 idem: Makreel f.3.502.65 idem; Kabeljauw f.5031 p .125 KG.; Leng f. 0.750.50 per stuk; Koolvisch f. 0.60—0.23 per stuk. Besomming trawlers: Clasina Luther, IJm. 59. 835 manden, f.2990; Voorwaarts, IJm. 83. 50 m. f.1440. Loggers- R.O. 9 f.840; KW. 76 f.960; KW. 125 f.700; KW. 169 f.380. HILLEGOM. De parkeervoorschriften. De nieuwe parkeervoorschriften voor de Mariastra&t en des Donderdags voor de Burg. Pontstraat zijn in werking getreden. Het laatste met het oog op de drukte tijdens de bloembollen beurs op Donderdag. Aan de hand van de wet is parkeeren in de bocht van de Hoofdstraat tusschen de Meerdorpstraat cn de Burgemeester Pontstraat geheel en al verboden. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Johanna, d. v. L. A. Pieters en M Sprengers; Henriëtte Maria. d. v. C. H. van der Lans en M. Opstal: Willem Heere; z. v. F. de Jonge en G. Bruijn; Gijsbertus Johannes Cornells, z. v. J. J. Hageman en S. J. A.Rijn- ders; Willem, z. van G. C. van Dam en H. Buur man; Theo Willem, z. v. T. Wiersma en M. P. H. van der Werf; Maartje Wilhelmina, d. van J. C. van Bergen en J. Wesselius; Margaretha Martina, d. v. G. van Loon en M. Turk. Ondertrouwd: L. Beniers en M. W. J. H. Bos. Loop der Bevolking. Vertrokken: C. J. Witteman van Hoofdstraat 139 naar Huybergen, Instituut St. Marie; A. H. A. M. Roozen van v. d. Endelaan 27 n. Nijmegen. Pens. Mariënbosch, Groesb. weg 351, Th. M. van der Vossen van Trekvaart 22 n. Bergen (N.H.), R.K. Huishoudsch. St. Augustinus; E. A. en A. C. Schrama van Weeresteinstr. 125 n. Ooltgens- plaat (Achthuizen) St. Joseph-Pensionnaat; C. J. Alleman van Molenstraat 1 n. Tilburg. Bre- dascheweg 204; G. G. Koppers van Leidsche- straat 79 n. Hoorn, St. Bonefacius-Missiehuis; G. H. de Haas—van Dijk v. Molenstr. 27 naar 's-Gravenhage. Lindestraat 23. Liefhebbers voor Anemonen! Dit artikel schijnt zeer verleidelijk te zijn voor „langvingers". Eerst is van een tuin aan den Looster- weg I een partij ontvreemd ter waarde van f. 550 terwijl een dag later van een erf aan de Ooöteinderlaan van het zelfde artikel tot een waarde van ongeveer f. 500 ls ont vreemd. De politie stelde een onderzoek in, dat nog geen resultaat heeft opgeleverd. Dr. H. A. Marcus is benoemd tot directeur van de N.V. Kunstzandsteen- fabriek „Arnoud" alhier. Baron van Har- denbroek is thans president-commissaris der N.V. Na afgelegde proeven zijn geslaagd voor het gemeente-diploma zwemmen de jongens G. K. Schippers (A) en H. H. Roe land (B> en de meisjes C. M. Lommerse en M. A. Lommerse, beiden voor diploma A. Gevonden: te bevragen aan het bureau van politie: kussensloop, spoel voor radio toestel, rozenkrans, bollenmahdje, bril. kin derschoentje. 2 kaarten ten name van G. C. Ruigrok te Lisse, hoedje. KATWIJK AAN DEN RIJN. De berging van het vuilnis. Tengevolge van den aanleg van den nieuwen grooten verkeersweg Den Haag Haarlem zal de gemeentelijke vuilnisstaal in de Nieuwe Zanderij, grenzende aan den Kanaaldijk, moeten verdwijnen. Het is nog niet bekend of er een nieuwe belt zal ko men en waar. Van gemeentewege is aan de Rijkscommissie voor Werkverschaffing ge vraagd of het vuil zou kunnen dienen voor aanleg van rijwielpaden, enz., doch het ge meentebestuur heeft hierop nog geen ant woord ontvangen. In de vorige raadszitting heeft de heer v. Rijs gevraagd, of de mogelijkheid nog bestond dat de haltes der tram in de Voorstraat verlegd zouden worden, n.l. van Voorstraat bii het voormalig gemeentehuls naar v. Egmondstraat. Wij vernemen, dat de directie der N.Z.H. bereid ls mede te werken tot het maken van een halte, n.l. uit Katwijk Zee voor de v. Egmondstraat Noordzijde en vanuit leiden aan de andere zijde. n.l. voor het pand van den heer Rietveld. Een besluit is echter nog niet ge nomen. Het Bestuur der School maaikt bekend, dat de nieuwe cursussen voor Dag-, Middag en Avondschool aanvangen op Wederom zal een cursus worden gege ven voor dames, die zelf haar kleeding wen- schen te vervaardigen, waarbij tevens on derricht in fraaie Handwerken. 7021 2 lessen per week - Duur 3 maanden Inlichtingen en aanmelding op Woensdag 14 September van 45 en 78 uur in de school Burgersdijkstraat. Hoofd der School: H. Z. v. d. WEERD. KATWIJK AAN ZEE. Het bezoek aan de Oudheidkamer. De Katwijksche Oudheidkamer is ih het afgeloopen seizoen bezocht door bijna 3000 betalende bezoekers. DE NIEUWE CURSUS E. H. B. O. begint October a.s. Medisch Leider: Dr. W. E. HUETING. Aanmelden Secr. Varkevisserstraat 300. 8476a HET BESTUUR. LEIDSCHENDAM. GEMEENTERAAD. Commissie Lichtbedryven Verhooging voorschot R.K. Woningbouwver. St. Wilii- brordus Demping van de Smitssloot. De raad' vergaderde. De voorzitter dankte voor de hulde in verband met het regee- rtogsjubileum. Het oudste lid de heer K. Vink beantwoordde deze rede. Z.h.st. werd besloten een telegram van hulde aan H M. te zenden. Voorstel tot Instelling van een commissie van bijstand voor de lichtbedryven, vast stelling van het reglement en benoeming van leden der commissie De heer van den Bosch stelde voor, in- plaats van eens per 3 maanden, de verplich ting van eens Der maand vergaderen, het geen werd overgenomen. Het reglement werd z h.st. vastgesteld. Benoeming commissieleden. De heer van den Bosch stelde namens de R.K. fractie de heeren van den Bosch. Wlltemsen. Vink en Koerts voor. Gekozen werden de heeren van den Bosch, Koerts. Vink en Willemsen. Voorstellen ln verband met de berging van straat- en hulsnbl. De heer Vink stelde voor tot besloten zitting, waartoe werd overgegaan na afdoening van de andere punten. Voorstel tot opheffing van de burgerlijke armbesturen van de v.m. gemeenten Stompwijk en Veur en instelling van een gemeentelyke tostelling voor Maatschap pelijk Hulpbetoon. De heer Kerkhoff stelde bij art. 5 voor om de vier leden aan te wijzen door de kerkelyke armbesturen terug te brengen tot 2 om daarnaast 1 vrouw en 1 lid uit de niet kerkelyken te benoemen. Volgens spr. kan een vrouw met hare in zichten van gewicht zijn voor een dergelijke instelling. Na discussie wijzigde de heer Kerkhoff zyn voorstel in 7 leden, waarop etodelük het reglement vastgesteld werd met aanteekening inzake de wenschen van den heer Kerkhoff. Een voorstel tot het aangaan van een deposito-overeenkomst met de bouwvereenigtog Eensgezindheid werd z.h.st. aangenomen. Voorstel tot het verfeenen van een ver hoogd voorschot van f. 13-000 oo f. 14.000 aan de R.K. Woningbouwver. „St. Willibror. dus" tot vernieuwen van schuren en erf- afscheidingen. Dit voorstel houdt verband met de inmiddels gestegen materiaalprijzen. De heer Vink acht de vereeniglng aan den royalen kant. Ze zegt we zijn met onze aanbesteding een f. 800 boven de raming, maar geef ons niet alleen die f. 800 doch doe er nog een f. 200 bij. Het totaal bedrag is f. 13 853 en ze vraagt f. 14.000. De heer Sehrader (de architect van deze verbou wing i merkte op. dat men bil uitvoering wel eens komt te staan voor dingen waarop niet is gerekend, dan zou men toch weer by den raad moeten komen om extra gel den. Met het thans gevraagde ls er eenige speling. De heer Vink merkte op, dat inder tijd gezegd is. dat de huren 15 cent per week zouden stygen. Wordt dit nu 25 cent. nu de kosten hooger worden? De heer Sehrader achtte de kleine stijging van de kosten niet van zoodanigen aard om de huren met 25 cent te verhoogen. omgeslagen over laren beteekent het vrijwel niets. Het voorstel werd z.h.st. aangenomen. Als leden der commissie voor georgani seerd overleg voor ambtenaren en werk lieden werien gekozen de heeren de Langen, Willemsen. Vink als leden, Blokland, van den Bosch en Kraneturg als plv. leden. Voorstel tot het benoemen van een com mits'e voor de herziening van de bouwver ordening. Gekozen werden de heeren Vink, Koerts. Sehrader. Tot voorzitter ambtshalve wethouder Smits. Het voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het ryk inzake het be vaarbaar maken van de Smitssloot en tot uitvoering van de daarvoor benoodigde werken. Werd na bespreking aangenomen, met aanteekening dat de heer Sehrader tegen ls en ook tegen de latere demping. Het voorstel tot wijzigtog van de begrooting 1938 van het electriciteitsbedrijf in verband met aanschaffing transformator. Werd aan genomen evenals een voorstel van Ged, staten tot wijziging van de capitulantenver. ordening en converteering van een geld- leening ten laste van de bouwvereenigtog St Willibrordus. Hierna ging de raad in geheime zitting aangaande de vuilnisberging Na ru'm een uur bleek, dat B. en W. voor dg tweede maal bun voorstel daaromtrent hebben te ruggenomen. Hierna sluiting. Gevonden voorwerpen. 1 portemonnaie met inhoud, l jurk, 1 damesblouse, 1 mutsje, 1 ring met 2 sleu tels, l damestasch, l hulssleutel. 1 dames- portemonnaie met inhoud, 1 damestasch met inhoud, 1 bruine kinderschoen. 1 da mestasch met foto. Adres Bureau v. Politie. Sterke toeneming van het mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer neemt ook hier ter plaatse hand over hand toe, zoodat reeds 170 veestapels zyn aangetast. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. J. M. van der Meer. geb. Schol- tes, Z. H. M. Boon, geb. Cuscuere, Z. Gedurende de beide dagen van de Ju bileumfeesten heeft de afdeeling van het Roode Kruis in samenwerking met de R.K. E.H.B.O. 33 personen, welke verwondingen hadden bekomen, behandeld. Gedurende Augustus is in de Ned. Herv. Kerk ten bate van de kerk gecollec teerd f. 116,94 (v.m. f. 140.67Vi). LISSE. Huldiging van wethouder Warmerdam. In verband met zyn 25-jarig Raadslid maatschap zal weth. Warmerdam a.s. Maandagavond in een groote vergadering door de verschillende vereenigingen worden gehuldigd. Vernietiging van Bloembollen. Men heeft aan de groote veilinggebouwen een aanvang gemaakt met de vernietiging van de bloembollen van hot surplusfonds. Men kan zeer mooie partijen onverkoop bare bloembollen door den molen zien gaan Het is wel begrooteiyk, maar helaas noodig wegens een enorm teveel aan bloem bollen! Zondag;. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur vm. en 6V4 uur nam. Jeruël: Samenkomsten te 10 uur voorm. en 6*6 uur nam. Ned. Leger des Heils: Samenkomsten te lo uur voor cn 8 uur nam. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 5 uur nam. Dinsdag. Morschweg 59: Stadsevangelisatie te 8 uur nam. Woensdag. Katwijk aan Zee <Casa Cara): Spr. de heer Schoonderbeek, 7% uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender- maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlin- genwerk „Ars Aemula Natura". 1017 uur (tot 18 September). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3'4 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „100 mannen en één meisje". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag 2, en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De godin van de Jungle". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lldo-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur oam.: „Rosalie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2.30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „FP I antwoordt niet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnara. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haarl.straai;: roderen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Moederlied". Zondags 27 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De geneeskundige Zondagsdienst te Lelden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandag morgen 8 uur waargenomen door de doctoren Jasperse, De Jager, Nleuwzwaag, Poortman en Renaud. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Hugenholtz, Tel. 390. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 10 Sept. t/m. Vrijdag 16 Sept. waargenomen door de apotheken D. J. v. Driesum, Mare 110, tel. 502 en E. B. de Metz, Kamerl. Onneslaan 28, tel. 3553. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door de Oegstgeestsche Apotheek, Wil- helminapark 8, tel. 274. Gevonden voorwerpen. Boodschappentasch, aantal ansichtkaar ten, damesrijwiel, contactsleutel, zilveren kettingarmbandje. Inlichtingen op het po litiebureau. Minder dan de helft werkloozen van verleden jaar. Het werkloozenaantal ls thans zóó laag, dat nog niet de helft van verleden jaar in deze week is bereikt. Thans staan 51 werk loozen ingeschreven tegen 106 in dezelfde week van 1937. De verjaardagbus ten bate der Ned. Herv. Kleuterschool bracht over Augustus op de som van f. 6.05. Te beginnen as. Maandag zal we derom gedurende eenigen tijd een tiental werkloozen naar de Rijkswerkverschaffing te Haarlemmermeer worden gezonden. NOORDWIJK. Door den pi. leider der afd Noord wijk van het landstormkorps Zuid-Holland West worden wij er attent op gemaakt, dat niet de Bijz. Vrijw Burgerwacht gelijk ab. ver meld, maar die niet, maar die niet aan den optocht deelnam, doch de Bijzondere Vrij willige Landstorm, tot de prijswinnaars van den optocht behoorde. De burgemeester zal tot 3 October a s. met verlof bulten de gemeente vertoeven. Gedurende dien tyd treedt als loco-burge- meest» op wethouder E L. de Wit. Op Woensdag 21 September a s zal van gemeentewege ten huize van dokter J. A. Coenraads Nederveen, Emmaweg 5, ge legenheid worden gegeven, zich kosteloos te laten inenten of herinenten, zy die van die gelegehend gebruik wenschen te maken, moeten daarvan vóór 17 September as ter secretarie aangifte doen. met medebrenging van het trouwboekje. NOORDWIJK BINNEN. Veel sollicitanten. Voor de alhier op 1 Oct. 1938 vacant ko mende betrekking van hoofd der O.L. Sch. hebben zich niet minder dan 131 sollici tanten aangemeld. Het tegenwoordige h°°to der school de heer R. Klunder heeft op 30 Sept. e.k. den pensioengerechtigden leeftijd bereikt. RIJNSBURG. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrlcus Jan, z. van J. Tijster man en M. Kuivenhoven. Getrouwd: P. Kralt j.m. 26 1. en S. M. Noort J.l. 24 Jaar. Ondertrouwd: D. v. Iterson, J.m. 26 jaar en H. Glasbergen j.d. 25 jaar; H. P. NieuwkerK J.m. 24 Jaar en P. Kromhout J.l. 26 jaar: W. v. d. Eijkel J.m. 25 Jaar en G. Hermans j a. jaar; A. den Heljer J.m. 26 Jaar en A. Parie- vliet J.d. 25 Jaar. Overleden: Johannes Oudshoorn. 8 Jaar. z. v- H. Oudshoorn en A. Bosman. Aan het Postkantoor alhier hadden over de maand Augustus voor de postspaarbank 113 inlagen Plaa^fi0 f. 2715.16 en 44 terugbetalingen tot f. 1468. Bovendien 735 giro-stortingen, 22

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6