CHIEF WHIP De Leidsche Bioscoop-Programma's LEtöSCH DAGBLAD - Eerste Blad Zaterdag 10 September 1938 Werkelijk, U moet vandaag nog overgaan op Besprekingen te Praag worden hervat SPORT KWALITEITS- NAAiMACHINES l(. F. MEERPOEL Een Engelsche waarschuwing MEERPOEL BOKSEN. Van Klaveren officieel Europeesch kampioen middengewicht. Naar wij vernemen heeft het comité d'urgence van de I.B.U. besloten, dat Beb van Klaveren officieel Europeesch kampioen middenge wicht is. Naar men zich herinnert heeft onze landge noot op 17 Juli 1.1. te Rotterdam een titelge vecht tegen den Frarischman Tenet geleverd. Na afloop bleek, dat van Klaveren een punten- voorsprong had. doch de scheidsrechter, de heer Boré tBelgië) besliste anders. Hy paste niet de I.B.U.-reglementen. doch de Belgische regle menten toe. welke inhouden, dat het verschil minstens 3 punten móet zijn, wil een titel van den houder naar den uitdager overgaan. Vol gens de I-B.U.-bepalingen is dat in het geheel niet noodig. De heer Boré heeft in zyn rapport aan de I.B.U. toegegeven, dat hij zich vergist heeft. Thans heeft het comité d'urgence defi nitief beslist, dat Van Klaveren Europeesch kampioen in het middengewicht is en dat Tenet destijds den wedstrijd dus op punten heeft ver loren. Op 23 September bokst van Klaveren te Ber lijn tegen Eder. waarbij de titel niet op het spel staat. Voor 2 December moet onze land genoot zijn tilel tegen den Griek Christoforides verdedigen. Naar wij vernemen zullen pogingen in het werk worden gesteld deze ontmoeting te Den Haag of te Amsterdam te doen plaats vinden. 7036 (Ingez. Med.) ZEILEN. NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN 12-VOETSJOLLEN EN OLYMPIAJOLLENKLASSE. Aan üe kampioenswedstrijden in de 12-voets- Jollenklasse. welke 17 en 18 September a.s. op de Kaag worden gehouden nemen deel Th. van Helvert. H. C. M. Heslenfeld. M. F. Kagchel- land. G. van Lynen Noomen, J. C. Toms. R. Venema. A. H. van Vliet en W. van der Valk Jr. Op de zelfde dagen worden ook de kampioens wedstrijden in de Olympiajollenklasse gezeild. Voor deze wedstrijden schreven in J. Barzilav, D. J. jan Brummelen Jr.. A. D. H Coops G. GuelcIIer. P. Guelcher. J. H. H. J. de Jong' D. M J. Kagchelland. R. Lemstra. E. G. van de Stadt en S. de Wit. De start vindt Zaterdag 17 September te 3 uur plaats. en toch niet duur Dan naar: ALLÉÉN «REESTRAAT 171 - TEL. 2657. Levering uit voorraad ADLER - LADA PFAFF - DtRKOPP - HUSQVARNA. 7113 (Ingee. >Med.) ZUID-SLA VIË. Nieuwe verkiezingen. Naar uit betrouwbare bron verluidt, werd tijdens den ministerraad principieel beslo ten, nog in dit jaar verkiezingen te doen plaats hebben voor de skoeptsjina. Ongetwijfeld zal de "tijd. welke moet ver- loopen tusschen de ontbinding van het parlement en het houden van de nieuwe verkiezingen zoo kort mogelijk gehouden worden, teneinde een te sterke verontrus ting van de binnenlandsch-politieke atmosfeer te vermijden. Vólgend communiqué is Uitgegeven: Minister-president Hodza heeft gis teravond de Sudeten Duitschc afge vaardigden Kundt en Rosche bij zich ontvangen.. Evenals de besprekingen van Donderdag werd deze conferentie geheel gewijd aan de liquidatie van het incident te Ostrau in Moravië. Het incident werd geheel uit den weg ge ruimd en men stelde vast. dat hierdoor de reden waarom de onderhandelingen tot oplossing van het Sudeten Duitsche probleem voortijdig werden onderbro ken, was komen te vervallen. Na de informaties welke de minister-presi dent den Sudeten Duitschen afgevaar digden verstrekte, verklaarden de af gevaardigden dat hun partij de on derhandelingen zou voortzetten. De Engelsche delegatie zou er, naar men meedeelde, met nadruk op gewezen hebben, dat zij een dergelijk incident als dat te Ostrau geen geldige oorzaak achtte om zulke belangrijke onderhandelingen te onderbreken. Het schijnt dat men van regeeringswege streng optreedt in de zaak te Ostrau. De hoofdcommissaris van politie Bata, is op eigen verzoek tijdelijk van zijn functie ontheven, een officier en drie minderen zijn eveneens op nonactief gesteld tot de kwestie geheel zal zijn onderzocht. Engeland zou duidelijke taal tot Hitier spreken. De diplomatieke redacteur van de ..Daily Mail" schrijft: „de Britsche regeering heeft kort voor middernacht besloten de Duitschc regeering er in duidelijke en formeele termen van in kennis te stellen, dat Groot-Brittanje niet terzijde zou blijven staan, wan neer, Tsjecho-SIowakije. het voorwerp werd van een militaire agressie. Te dien einde zal Henderson over enkele uren aan Hitier een nota ter hand stellen. De ambassadeur had gisteravond, op het oogenblik. waarop hij zich gereed maakte naar Berlijn te vertrekken, een telegram ontvangen, waarin hem verzocht werd te Neurenberg te blijven, waar hem nieuwe Instructies zouden worden meegedeeld. „De gisteren te Whitehall ontvangen inlichtingen hadden ter. slotte tot gevolg Chamberlain te doen besluiten Duitsch- land te doen weten, dat Engeland aan den kant van Frankrijk zou staan om weer stand te bieden aan iedere agressie in Midden-Europa". Volgens niet bevestigde geruchten zou de Engelsche regeering tot dien stap besloten hebben wegens troepenverplaatsingen in Duitschland naar de Tijechische grens. Men zij echter voorzichtig met dergelijke alarmeerende berichten, die in de lijn lig gen. nu de crisis nabij is! Zeer agressief is thans de Fransche pers, die zich geheel achter Praag stelt. Blum meldt uit Berlijn aan het ..Jour nal": „Laten wij ons niet met illusies in slaap wiegen Berlijn wil autonomie voor de Sudeten-Duitsche gebieden en zeer waar schijnlijk aanhechting in min of meer na bije toekomst dier gebieden aan Duitsch land, Slechts tegen dien prijs, zoo erkent men in Neurenberg, zal Europa den vrede heroveren". De diplomatieke correspondent van Reu ter meldt, dat te Parijs de meening veld wint, dat op de Tsjecho-Slowaaksche re geering geen verdere druk tot het verkrij gen van nieuwe concessies mag worden uitgeoefend, nu de regeering te Praag haar laatste, zeer verstrekkende voorstellen heeft gedaan. In Fransche kringen neigt men tot de meening. dat de tijd is gekomen voor openlijken steun van Frankrijk en Enge land aan de Tsjecho-Slowaaksche voorstel len en dat die steunverleening gepaard moet gaan met de mededeeling, dat beide staten Tsjecho-SIowakije ter zijde zullen staan, wanneer een poging zou worden ge daan om door geweld nieuwe concessies te verkrijgen. De Engelsche ministers zijn in voortdu rende bespreking. Ook Eden werd door lord Halifax ontvangen. Chamberlain zal heden Attlee, den leider van Labour, op bezoek krijgen, evenals sir Archibald Sinclair en Winston Churchill, De Britsche gezant had gisteren te Neu renberg een onderhoud met von Ribben- trop en Goering. De eerste bracht Hitier verslag uit. Op de Engelsche vloot moeten reeds maatregelen zijn genomen, speciaal wat betreft het in actieven dienst nemen van reserve-personeel. Op het allerlaatste oogenblik heeft Hitier zijn rede voor den nationaal-socialistischen vrouwenbond geannuleerd, ten einde zijn tijd te kunnen wijden aan het Tsjecho-Slo waaksche vraagstuk. Frank heeft hem de voorstellen van Praag gebracht. De voorstellen van Praag. In een lang communiqué geeft de regee ring een ontleding van haar voorstellen en aanvullende bijzonderheden over de negen punten In dit communiqué wordt gezegd, dat de regeering zich bij de opstelling barer voor- stÜlén voor oogen heeft gehouden, dat het noodka'kelijk is de voornaamste vraagstuk ken onmiddellijk op te lossen, opdat een duurzaam accoord betreffende de nation a- liteitenvraagstukken verkregen kan wor- 'üin. Alle andere problemen zullen nader be sproken worden. Er zal steeds voor ge waakt worden, dat de souvereiniteit, de onschendbaarheid en de eenheid van den staat behouden blijven Ten aanzien van het ambtenarenvraag- stuk heeft men het beginsel toegepast, dat alle nationaliteiten het recht hebben in alle rangen van het ambtenarencorps ver tegenwoordigd te zijn naar verhouding van haar percentage van de geheele bevol king. Om deze verhouding zoo snel mogelijk tot een werkelijkheid te maken, zal men in de komende tien jaar zooveel Du its she ambtenaren benoemen, dat na die tien jaar het Duitsche percentage ambtenaren be reikt is. Voorwaarde is slechts, dat die ambtenaren de kwaliteiten voor hun func tie bezitten. Ambtenaren kunnen worden overgeplaatst, doch elke nationaliteit kan eischen, dat de samenstelling van het ambtenarencorps overeenkomt met de ver houding der nationaliteiten in de admini stratieve afdeelingen. Anderzijds eischen de belangen van den staat, dat in elk gebied van de republiek ambtenaren van de andere nationaliteit dan die van de bevolking der betreffende streek geplaatst worden Het beginsel, dat een rechter niet kan worden overgeplaatst, blijft gehandhaafd. Ook in de centrale administratieve licha men en de hoogere rechtscolleges moet hef ambtenarencorps zijn samengesteld vol gens het beginsel van evenredige vertegen woordiging. Paritaire commissies der na tionaliteiten zullen nagaan, of de verhou ding in acht wordt genomen. De evenredigheid zal cok werden toege past bij de staathuishoudkunde. De begroo- tingscredleten voor onderwijs, gezondheid en openbare werken zullen worden verdeeld naar evenredigheid der nationaliteiten. Hetzelfde geldt voor leveringen aan den staat. Ook dit zal door een commissie ge controleerd worden. De regeering wil verder onmiddellijke hulp brengen aan de streken die het meest door de crisis getrcHen zijn. Deze hulp zai verleend worden door een leening van een milliard kroon, waarvan 700 milllcen be stemd is voor <".e oudelc.i Duitsche stre ken. Het regeeringsontwerp bevat een nieuwe organisatie van het taalrecht, opdat de ge lijkheid van het Duitsch Russisch Hon- gaarsch en Poolsch met het Tdjecho-Slo- waaksch verwezenlijkt wordt, Zelfbesturende lichamen zullen worden gekozen bij algeqieen, direct cn geheim kiesrecht op den grondslag van evenredige vertegenwoordiging. Alle vraagstukken, die de staat niet noodzakelijk aan zich zelf behoeft te hou den zullen aan deze lichamen ter behande ling worden gegeven. De territoriale grondslag van het zelf bestuur moet zooveel mogelijk berusten op de nationaliteit der bevolking, waarbij re kening wordt gehouden met den geografl- scen en economischen toestand en de ver keersmiddelen. Bevoegdheidsverschillen tusschen de ver schillende administratieve organen zullen door een speciaal rechtscollege beslist wor den- Alle ontwerpen, waarvoor geen wet gevende beslissing noodig ls, zullen zonder verwijl verwezenlijkt worden. De nocdige wetsontwerpen zullen worden uitgeweikt door de regeering, bijgestaan door ver tegenwoordigers der nationaliteiten. De wetsontwerpen zullen daarna aan het par lement ter goedkeuring worden voorgelegd. De Tsjechische bladen oordeelen alge meen, dat de regeering niet verder kan, mag en zal gaan. De Tsjechische regecrings-coalilic bijeen. De bureaux van de partijen van de Tsje chische regeerings-coalitie hebben gisteren buitengewone vergaderingen gehouden om de houding van de partijen t, o v. de jongste regeeringsvoorstellen vast te stellen. De partij der nationale eenheid heeft gisteren een resolutie aangenomen, lui dende: „De partij zal slechts een oplossing aanvaarden, die in overeenstemming kan worden gebracht met de eenheid, onaan tastbaarheid en souvereiniteit van den staat. Daarom behoudt zij zich het recht voor haar meening over de regeerings- ontwerpen ter kennis te brengen na ze uit voerig bestudeerd te hebben." Het presidium van de nationale liga heeft aan Hodza en de voorzitters van alle partijen der regeeringscoalitie een brief ge zonden, waarin o.m, gezegd wordt, dat de partij de concessies, die men aan de Duit- schers wil gaan geven, niet goedkeurt, om dat verleening van die concessies de vraag van oorlog of vrede niet uit den weg zal ruimen. Een betooging van democratische partijen. Te Moravisch Ostrau is gisteren een groote betooging georganiseerd door alle democratische partijen, waaraan werd deel genomen door ruim vijftigduizend Tsje chen, Duitschers en Polen. Na de redevoe ringen werd door de partijen, de sociaal democratische Duitsche partij en alle par tijen der regeeringscoalitie, een resolutie aangenomen, waarin onwrikbare toewijding wordt uitgesproken jegens de Tsjecho- Slowaaksche republiek, instemming met de regeeringsontwerpen ter oplossing van de natfWTaliteitenproblemen en goedkeuring van alle regeeringsmaatregelen ter verhin dering van een ontbinding van den staat- Aan president Benesj en minister-presi dent Hodza werden telegrammen van dank en trouwbetuiging gezonden. ">ag van gebed voor behoud van wereldvrede. De Australische minister-president Lyons heeft gisteren een door de Australische zenders uitgezonden radioredevoering uit gesproken, waarin hij voorstelde morgen in alle kerken van Australië een „dag van ge bed en afsmeeking voor het behoud van den wereldvrede" te houden. De kerken hebben besloten hieraan gevolg te geven. Casino-Theater. Het is een uitsteken de gedachte geweest, de fantastische Hans Albers-film „F. P. 1 antwoordt niet", terug te brengen, want met het grandioze „Goud" van eenige weken geleden toont deze vlieg- film den befaamden acteur op het hoogte punt van zijn succes. Daar is Hans Albers op zijn best. waar hij, in een fantastische entourage, een kérel kan spelen, hard en sterk van expressie en zonder sentimenta liteit. De F. P. 1 is een kunstmatig eiland, dat in het midden tusschen drie wereld deel in den Oceaan verankerd ligt, ten ein de als vlieghaven te dienen voor het trans atlantisch verkeer. Droste een pracht rol van Paul Hartmann is er de uitvin der en commandant van. Bij den bouw is er voortdurend sabotage gepleegd, wijl er booze machten zijn, die de Lennartswerf dit eiland misgunnen. Claire Lennarts is de vrouw in het spel; zij dient om relief te geven aan de vriendschap en vijandschap van twee mannen: Droste en den vlieger Eiiissen. Het eiland wórdt gebouwd en wan neer Ellissen na zijn non-stop vlucht over de wereld, wegens het uitblijven van alle radioverbinding wil landen, gebeurt er iets met het eiland. Want de eerste officier heeft het eiland onklaar gemaakt. Boeiend zijn deze beelden neergezet, sterk van bouw en conceptie en met een dramatische span ning. Tevens beteekent deze vlucht het einde van zijn vriendschap met Claire Len- nartz, want zij voelt zich meer aangetrok ken tot Droste. Men ziet hier Albers met zijn vliegerspak aan als hét ideaal van mannelijkheid, geen charmeur met verlei delijke allures, maar een kerel uit één stuk. Daarbij is „F. P. 1 antwoordt niet" met bij zondere bekwaamheid in scène gezet. Ze komt uit de school, waaruit ook „Goud" stamt en dat zegt genoeg. Voor de pauze gaat „Moord in het poli tiebureau" met Reginald Denny in een goede rol. I.uxor-Theater. De populariteit van de vijitienjarige filmster Deanna Durbin wordt sinds een jaar door weinigen geëvenaard en door vrijwel niemand meer overtroffen. Enquêtes onder het Amerikaansche publiek brachten haar naam met groote meerder heid van stemmen als eerste uit de bus en de enorme toeloop, welke zich overal elders, ook in Nederdland, manifesteert, bewijst hoezeer men het spel en den zang waar deert van dit frissche, spontane meisje.dat zoo voortdurend te boeien en te ontroeren weet Patricia Cardwell is hier de dochter van een werkloozen, hoewel talentvollen trom bonist. die een door haar vader gevonden damestaschje met inhoud terugbrengt en van de schatrijke, doch wel buitengewoon onbeduidende eigenares de toezegging krijgt een plaats in te ruimen op een door haar gefinancierd radioprogramma voor een door Patricia op te richten orkest van honderd werklooze musici en een beroem den dirigent! Wie voor een dergelijke opgave zou te rugschrikken: Patricia niet. Van duizend en één aard zijn de moeilijkheden, waar mede de jongedame te kampen heeft en telkens lijkt het of de plannen volkomen in duigen zullen vallen, maar met een tikje geluk weet de zeer bij-de-hande Patricia de zaak voor elkaar te brengen, aldus werk verschaffende in honderd gezinnen, waar men sedert jaren honger en ontbering leed! Charles Rogers heeft de algemeene lei ding gehad bij de vervaardiging van deze Universal-film en hij deed het voortreffe lijk. Nooit zou hij echter tot een dergelijk prachtig resultaat gekomen zijn indien hij niet de medewerking had gehad van Dean na Durbin en van den bekenden dirigent van het Phyladelphia Symphonie-orkest, Leopold Stokowsky. Want dit tweetal, ge assisteerd door een groote schare uitsteken de andere acteurs, is van een uitzonderlijke oorspronkelijkheid, die den toeschouwer een buitengewoon prettigen avond waarborgt! Hier heeft men niet meer het gevoel naar een film te zien. men meent veeleer ge tuige te zijn van de werkelijkheid, van ech te. levende scènes en tafreeltjes, die veel vuldig amuseeren en soms ook ontroering verwekken. Naast voortreffelijke muziek van het Phyladelphia Symphonie-orkest vraagt vooral ook de uitstekende stem van Deanna Durbin de aandacht, waardoor niet alleen het filmtechnische en humoristische, doch ook het muzikale gedeelte dezer film tot een hoog plan kon worden opgevoerd! Vindt men dus honderd procent amuse ment bij dit hoofdnummer van het Luxor- programma, even kostelijk is feitelijk de Duitsche film „Een huwelijk in Monte 1 Carlo", die voor de pauze draait. Vele ver gissingen loopen daarbij door elkaar, Prin- Isen blijken dienstknechten te zijn, vroeger huispersoneel matigt zich prinselijke allu res aan, en Ida Wüst, in de rol van een rijk geworden en naar titels smachtende eigenares van een klein cafétje, is de wan- lioop nabij als zij, na vele dagen van hoog moed. tot de trieste ontdekking komt van „de lüppenren des levens" te zijn getuimeld en met den huisknecht in plaats van met den prins zelf te zijn getrouwd Het journaal geeft veel belangrijk nieuws zoowel uit den vrëemde als van de feeste lijkheden ln Den Haag en Amsterdam ter gelegenheid van het regeeringsjubileum van H. M. de Koningin. Rex-Theater. Een film met Benj amino Gigli, den onovertroffen kunstenaar van het bei-canto, garandeert steeds een ge notvollen avond. .Moederlied", waarvan de bekende scenario-schrijfster Thea von Har- bou het draaiboek samengesteld heeft, is een ontroerend schoone film. Ze behelst de geschiedenis van den tenor Vanni, die ge lukkig getrouwd is met een zangeres, wier stem eveneens van een bijzondere bekoring is. Door zijn toedoen wordt Fiamma zijn vrouw geëngageerd bij de opera, waar ze weer in contact komt met een relatie uit vroegere tijden, Cesare Doret. Hier neemt het verhaal een tragische wending, want Cesare, die Fiamma evenals vroeger met vriendschap overladen wil, wordt op een avond dood in zijn kleedkamer gevonden, door kogels doorboord. In alle opzichten is de schijn tegen Fiamma, Haar revolver wordt gevonden in de kleedkamer, zij heeft een woordenwisseling met het slachtoffer gehad, vlak voor zijn dood en al die feiten te zamen rechtvaardigen een in-hechtenis- neming. Fiamma bezweert echter,! onschul dig te zijn en dan herinnert men zich de vrouw van Cesare. Zij is op den avond van den moord door een auto aangereden en ligt, ernstig gewond, ln het ziekenhuis. En ■wanneer Vanni, ter eere van Moederdag, een radio-concert geeft één van de meest omroerende- oogenblikken in de gansche film wordt het de vrouw van Cesare toch te machtig en op haar sterfbed be kent ze, dat zij haar man gedood heeft en Fiamma keert, van verdenking gezuiverd, in haar gezin terug. Benjamino Gigli zingt deze rol aangrij pend en subliem, terwijl Maria Cebotari eveneens een zangeres van bijzonder for maat is. Vooraf houdt George O'Brien de aan dacht gespannen in de sensationeele rol prent „Een jongen van stavast". Lido-Theater. Een film, waarin Elea nor Powell de hoofdrol vervult en die gere gisseerd is door den bekenden W. S. van Dyke belooft bij voorbaat een succes. En Inderdaad is dit het geval. De befaamde Amerikaansche tap-danseres laat ons weer ten volle van haar prestaties genieten en Nelson Eddy draagt er met zijn prachtige stem het zijne toe bij om van de film een genotvol geheel te maken. Het gegeven is eenigszins fantastisch, maar toch interes sant genoeg om met aandacht gevolgd te worden. Op een cadetten-bal maken Rosalie (E. P.) en Dick Thorpe <N. E.) op zonderlinge wijze kennis met elkaar, en een liefde „op het eerste gezicht" is van beide zijden het gevolg er van. Maar er hapert iets, Rosalie wil haar achternaam niet bekend maken. Nadat Thorpe haar echter een serenade heeft gebracht, vraagt zij hem, als zijn liefde hem ernst is, over te komen naar haar land Romanza. Op den avond van een lentefeest, dat daar ter eere van den ko ning gegeven wordt, zal zij ln Pierette- costuum zijn gekleed en op deze wijze zal Dick haar kunnen vinden. Dick behoort tot dat soort mannen, die hun leven voor het meisje dat ze liefhebben, geven willen en hij geeft gehoor aan haar verzoek Na heel veel moeite ontdekt hij het staatje en per vliegmachine trekt hij er heen. Groote con sternatie heerscht er in Romanza, want nog nooit is er op het vliegveld een toestel neergedaald, zoodat alle middelen ontbre ken. Maar Dick landt en komt bij den ko ning, die niemand minder is dan de vader van Rosalie. Deze, een vorst, die alleen voor zijn liefhebberijen leeft en van staatszaken absoluut niets afweet, heeft zoo juist beslo ten onder dwang van de koningin en den kansqlier, zijn dochter te laten trouwen met Prins Paul, den zoon van den kanselier. Beiden hebben echter een ander lief en na heel veel ervaringen krijgt Rosalie Dick en Prins Paul Brenda, Rosalie's vriendin. Prachtig zijn de dans-scènes met de charmante Eleanor Powell in het middel punt, unieke staaltjes van tap-dance wor den hier ten beste gegeven. Ook de bijrol len, vooral die van den koning en van Dick's vriend Bill, verdienen vermelding. Een film. die door haar pittige muziek, uit stekenden dans en geestigheid boeit. Vooraf zien wij natuurlijk uitgebreide reportages van de jubileumfeesten, ver zorgd door Polygoon, terwijl een kluchtig filmpje met Patsy Kelly en de overleden Thelma Todd in de hoofdrollen, voor de pauze wordt gedraaid. Trianon-TUeater. De hoofdfilm „De godin van de jungle" wordt voorafgegaan door een uitgebreide reportage van den blijden intocht van H. M, Koningin Wilhel- mina in de hoofdstad des lands, samenge steld door Paramount. Dank zij de tele lenzen der tegenwoordige camera's maken wij als het ware het défilé der provinciale groepen van nabij mede, terwijl zij ons te vens te midden der Koninklijke Familie verplaatsen. Ook de eerewacht van het Leidsche Pro Patria verschijnt nog even op het witte doek. De aandacht wordt voor de pauze ach tereenvolgens gevraagd voor het gebruike lijke wereldnieuws, een alleraardigste tee kenfilm in natuurlijke kleuren en een Fransche film „Een Reuze type", waarin Danielle Darrieux en Albert Préjean de hoofdrollen vertolken. De laatste behelst de geschiedenis van een eenvoudige secre taresse, die tot over de ooren verliefd is op haar directeur, die haar liefde weliswaar beantwoordt, doch het niet oirbaar acht daaraan tegenover een lid van zijn perso neel uiting te geven. Hij ontslaat haar dan ook met de bedoeling haar den volgenden dag ten huwelijk te vragen, doch van dit laatste voornemen stelt hij haar niet in kennis, zoodat het meisje in kwestie on troostbaar is. Zelfs springt zij in het water om een einde aan haar leven te maken, doch zij wordt gered en door haar redder tegen wil en dank meegenomen naar diens villa, waar juist een avondpartij wordt ge geven. Haar merkwaardig optreden ln de zen kring ontketent stormachtige tafreelen welke culmineeren in een algemeene vecht partij. Den volgenden morgen ontdekt de redder de ware reden van het verdriet van zijn beschermeling en natuurlijk maakt hij de zaak in het reine. Althans hij doet daar voor zijn best. maar dat de zaak niet een zoodanigen loop neemt als hij aanvanke lijk bedoelde, dat ligt. eigenlijk meer aan de bekende wispelturigheid van de vrouwen in het algemeen, op welken regel zijn dren- kelingetje geen uitzondering vormt. Het slot laat zich niet moeilijk raden! „De godin van de jungle" met de lieftal lige Dorothy Lamour en Ray Milland in de hoofdrollen is een fantastische geschie denis, welke zich afspeelt op een schier onbewoond eiland in den Maleischen Ar chipel en die is opgenomen in technicolor, waardoor de idyllische sfeer nog meer spreekt. Op dit eiland is Tura (miss La mour) de eenige bewoonster, wanneer men tenminste een chimpansee en een leeuwen welp niet ais zoodanig meetelt. Totdai op een zekeren dag twee Engelsche aviateurs in letterlijken zin uit de lucht komen val len en met haar de eenzaamheid deelen. De complicaties beginnen eerst goed, wan neer een naburige stam wilden het eiland bezoekt en een measchenoffer brengt, van welke griezelige plechtigheid de beide vrien den getuigen zijn. Ook zij vallen in han den der wilden en reeds bedreigt hun een zelfde lot ais hun ongelukkigen vriend, wanneer te elfder ure redding komt OP1da gen. Dat Tura niet alleen op het eiland achterblijft, is een conclusie, waarvoormen geen Sherlock Holmes behoeft te zijn! 2—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 2