CORHESPONDENTIE ANEKDOTEN Beste raadselnichtjes en -neefjes. Insturen naar Bureau Leidsch Dagblad, of naar mijn adres: Wasstraat 5. Tot uiterlijk Dinsda-ninreen 9 uur. N u is er toen heusch aan alle plezier een eind gekomen en breekt er een rustiger tijd aan. Eerst denk ik graag nog even terug met jullie Want ik lees in vele brieven, hoe veel moois jullie gezien hebben, vooral Za terdag en hoe jullie genoten hebben. Om te beginnen al bij de voorbereidingen voor de versieringen in huis of straat, waaraan velen daadwerkelijk hebben meegeholpen en wat al een heele voorpret gaf. Dan op 31 Aug. bij het openluchtspel, en anderen weer bij aardige wedstrijden, enz. En tot slot op 3 September, welke dag voor Leiden wel het hoogtepunt van de feestelijkheden geweest is En daar schrijven jullie me allemaal over het vuurwerk, of het de gewoonste zaak ter wereld is, dat jullie dat gezien hebben Ik had Zaterdagavond niet kunnen denken, dat zoovelen van mijn raadselnichten en -ne ven nog op de been waren in plaats van in bed te liggen! Overigens denk ik, dat jullie niet een gelegenheid gehad hebben, slaap te voelen, laat staan er aan te denken, bij het schitterend schouwspel van het vuurwerk. Zoo hebben jullie het heuglijk feit van het 40-jarig Regeeringsjubileum van onze Ko ningin wel op een bijzondere wijze mee mo gen vieren. Nu zijn de feesten dan voorbij. We hebben er in onze stad van genoten. En bovendien van de feestelijkheden in andere steden de ze week. vooral van die in de hoofdstad. Want, al waren we er zelf niet bij, de radio en onze krant brengen ons zooveel direct nieuws of foto's, dat we het van verre ais van nahii meemaken. Maar uu zetten we heusch een streep on der de feestelijkheden. Na dezen langen blik achterom zien we nu voor ons. Hopelijk kun nen jullie volgende week met ernst aan het leeren gaan. Want met de vacantie, die jullie deze week hebben, kunnen we niet blij zijn; deze heeft een tè ernstige reden. Laten we voor allen, en in alle opzichten hopen, dat deze gedwongen vrijheid slechts van korten duur behoeft te zijn. Riekje Leemans Ja, Riekje, ik had ook liever, dat jullie deze week op school zaten, al gun ik jullie anders nog zoo graag va cantie. dat weet je wel. Je hebt je boeken verslonden. Nu hoef ik niet te vragen, of ze mooi waren! Ik heb het ook weer goed ge had bij je: je velletje postpapier was weer te klein. Beppie Sparenburg Ik merk wel: Voor schoten heeft zich ook niet onbetuigd ge laten met de.' feestdagen. Bij een raadsel van jezelf mag je de oplossing er bij zetten, maar moet je nog vier andere goede oplos singen hebben. Een passiebloem is prachtig; je kunt er niet genoeg naar kijken. Ja, de nieuwe huizen eten heel wat stukken land op1 Jan Bronsgeest En is deze brief met den nieuwen penhouder geschreven? Een mooi aandenken aan het Jubileum, en het feest dat jij gehad hebt. Koosje Stikkelorum Gefeliciteerd, hoor. En nu maar weer zoo flink gewerkt. En ook voor het eerst een raadsel van je in de krant! Alida Stikkelorum Jij ook gelukge- wenscht. Natuurlijk weet ik, dat je op school even ijverig werkt, als voor mij als raadselnichtje Wat een heerlijk feest had den jullie op 31 Augustus! Henny van Vliet Dezen keer het tweede hoofdstuk van het verhaal „Over mijn va cantie". En het is een boeiend verhaal! Ik verlang al naar de andere helft. Wat een genot, steeds op en aan het meer. En die groote tocht per stoomboot was ook niet te versmaden! Rietje Brandi Veel moois gezien, en ge smuld, prettiger kan het niet op een feestdag als 31 Aug. En hoe vond Ellie het. toen ze wat kreeg, en wat deed ze er mee? Coba Verlind Wat gezellig, dat over eenige maanden Je zusje Els ook mee komt doen. Dan kunnen jullie samen insturen, dat vind jij ook leuk, hè? Ja, het was een mooi feest voor Jullie op 31 Aug Lydia Botermans Ik begrijp, dat Je ge noot van het openluchtspel. Nu was het, of de geschiedenis van vroeger voor Je ging leven. Aukje van der Walle Je hebt me ruim schoots tevreden gesteld met dezen langen brief. Ja, de regen is een leelijke spelbreker geweest; de versiering in de straat heeft er wel van geleden. Maar daarvóór is er toch van genoten. Leuk, dat je alles in de stad gezien hebt. Je zult niet de eenige geweest zijn met zware beenen na zoo'n wandeling. Toni Neuteboom Wat eenlg, dat jullie zelf zoo meegewerkt hebben voor de versie ring. Dat verdubbelt de pret; eerst de voor pret, en dan het plezier van het feest zelve. Ik hoop. na het feest Afke ook weer terug te zien. Zusjes de Vos Een dubbele feestdag voor jullie verleden Woensdag! Jullie zijn met een paar mooie prijzen uit de wed strijden gekomen. En het insigne van Toos vertelt me, dat zij haar beenen goed weet te gebruiken. Jullie hebben wel van alles mee genoten. Vrijdag was ik nog niet thuis en heb dus tot mijn spijt jullie zang niet kunnen hooren. Johan en Jan Spijker Voor mij pret tig. dat jullie weer thuis zijn. En, ik denk, ook voor jullie zelf, als er thuis zoo'n groo te en toch „kleine" verrassing op je wacht! Aan jullie allen mijn hartelijke ge- lukwensehen. En jullie hebben mij verrast met je mooie ansicht, waarvoor ik jullie reeds bedankte. Pieter W. Martijn Alleen wil ik je even vertellen: wat heb je dezen brief mooi geschreven! Rite Mizée Zie onderaan „Goede Op lossingen". Vorige week moest je naar Bu reau Leidsch Dagblad inzenden; daar ik niet thuis was. is je brief dus blijven lig gen. Maar nu blijf ik voorloopig bij je in de buurt! Beppie Henzen Je weet toch wel, dat ik altijd weer blij ben, mijn raadselkinde ren terug te hebben, na korte of langere afwezigheid. En hiermee heb jij het ant woord op je vraagje! Truusje Sluymer Neen, met de feest dagen kunnen we geen regen gebruiken. Ik hoop. dat bij jullie alles is doorgegaan. Anny Bekooy Ik wil gelooven, dat van optocht en vuurwerk hebt genoten, het was ook de moeite waard. En dan heb je de gondelvaart gezien geen wonder, dat je moe was na alles. Je zult als een roosje geslapen hebben. Piet de Best Ja, ik heb gelezen en ge hoord. hoe mooi het versierd was bij jullie. Een fijn, feestelijk weekje ls dit geweest, hè? Paul Laman Leuk, dat je me op deze manier je penhouder laat zien. Het is een mooi aandenken aan de feestelijke gebeur tenis. Willem Laman Wat een buitenkansje, dat je ook nog naar het vuurwerk mocht! Ik lees wel, dat je er ook heel erg van ge noten hebt. Het andere, wat je schrijft, was minder prettig. Je kwam leelijk te val len. Ik hoop, dat het bij dat kleine wondje gebleven is. Marietje Laman Nu, het ls een lange dag geworden Zaterdag. Maar een heer lijke! Het slotstuk van het vuurwerk was een prachtig en beteekenisvol besluit. Zusjes Optendrees Jullie blij, cn ik blij. dat we elkaar nu weer elke week kunnen schrijven. Neen. dit is geen vacantie, om verheugd over te zijn. Laten we hopen: slechts van korten duur. Het is toch maar heerlijk, met de radio de feesten in je huis te kunnen beluisteren. Geertrui de Groot Nu, jullie hebben niets gemist van het feest Zaterdag. Ik lees wel, dat vele leden van onze raadsel familie heel laat in bed zijn gekomen dien avond. En wat jullie het laatst zagen, zul len jullie niet licht vergeten, al kriebelde de slaap in Je oogen! Annie Schneider Dat is een moeilijk afscheid voor je geweest gisteren. Jullie moeten elkaar maar trouw blijven schrij ven. Neen. E. en I. hebben niet meegeloo- pen Ja. in Katwijk worden steeds veel feesten op touw gezet voor de badgasten. Daar heb jij dus ook van genoten. Corrie van Weizen Jij ook al het vuur werk gezien! Ik begrijp, dat je het prach tig vond. Annie van der Vos Het was een week je van plezieren! Ik had me inderdaad verwonderd verleden week: je bent altijd zoo trouw present! Maar je hebt nu zelf het raadsel al voor me opgelost. Truusje van Weizen Het is toch maar een waar spreekwoord: Oost, West, thuis best. Ik ben het met je eens. En: weer welkom In ons midden. Truida Overduyn Gelukkig, dat Moe der de zetfout reeds voor je ontdekt had; ik vond het zoo jammer, je teleurgesteld te weten. Zoo had jullie vacantie een pret tig besluit. Je raadsel (dat heel geschikt is) komt binnenkort aan de beurt. Met opzet plaats ik grootere raadsels niet de de vacantiemaanden, als velen weg zijn. Zulke „kluifjes" gooi ik liever in een groo teren kring. Ingezonden door Jan de Graaff. Echt? Dokter: „Hoe dikwijls werd u door die pijn geplaagd?" Dame: „Elke tien minuten ongeveer." Dokter: „En hoe lang hield ze aan?" Dame: „Minstens een half uur." Tinl Overduyn Jongen, wat heerlijk, dat je mee mocht loopen in den optocht. Natuurlijk was je wel wat moe na die groote wandeling, maar dat had je er graag voor over, hè! Je oplossingen zijn weer keurig geschreven. Jetty Heyloo Jullie wachten op het feestterrein werd ruimschoots beloond. Je hebt genoten al heb je mischien wel eens even zitten beven! Dip penhouder was een ongedachte verrassing. Lucie en Beppie Paats Ik ben maar weer blij, van jullie te hooren. Het be richt op school wierp wel even een scha duw over je verjaardag: toch hoop ik, dat je verder een prettigen dag gehad hebt. En Beppie is goed opgeknapt, heerlijk. Nu kunnen jullie gezellig samen naar school gaan. Jan Kenbeek Feest binnen, en feest buiten! Wat wil je nog meer? En ik zie, dat je van beide hebt mee genoten. Wat heb je Moeder verrast! Adriaan van Vliet Zoo ls ook voor jou de tijd van afscheid nemen gekomen. Het spijt me, dat ik je bij de raadsels moet missen. Maar het verheugt me, dat je zoo aan het werk bent, en wel zoo druk, dat je iets prettigs uit Je jongensjaren er voor los moet laten. Laten we dus. ondanks het afscheid, blij zijn, met een hartelijken af scheidsgroet, cn mijn beste wenschen voor je verdere leven. Nel van der Bijl Vroeger moesten wij turfje rapen, en amuseerden ons. Nu moe ten jullie turfje rapen, en jullie hebben cok ï>ret. Zoo zie je, dat leuke spelen 'net uit den tijd gaan En al hadden jullie geen prijs, het pleizier hebben jullie gehad. Marietje Prenen Ik ben blij, je weer terug te zien. Maar ik begrijp ook wel. dat het feest je geheel in beslag nam En jij hebt er ook van meegenoten, op alle ma nieren. Den laatsten zin over je thuis komst Zaterdagavond moest ik nog eens overlezen: ik kon mijn oogen niet geloo ven! Wat een groote konijnenfamilie heb ben jullie nu. Jannie van Biezen Het loopt wel tegen den laatsten tijd. Het zijn voor jullie allen, en voor Moeder het meest, vermoeiende dagen. En jij zorgt maar goed. kranig hoor. Mijn beste wenschen voor Moeder voor een beteren afloop. Jannetje van Kamfienhout Nu kan ik pas je briefje beantwoorden Je hebt ren goed gewicht voor je leeftijd. En jij bent ook al prettig aan het feestvieren ge weest. Bram Wiggers De vorige week moest je naar het Leidsch Dagblad inzenden. Nu is je brief aan mijn adres blijven liggen, want ik was niet thuis. Je moet altijd even naar begin correspondentie kijken. Nu hoop ik, dat je je deze week weer zod goed met je auto vermaakt hebt. Of heb je nu wat anders In elkaar gezet? Rika de Graaf Jij hebt niet alleen genoten van, maar flink meegewerkt aan den feestdag. Je hebt je sporen verdiend, in den vorm van chocolade en een me daille. Henny van Driel Bij jullie is het ook volop feest geweest. Je hebt hoog in de lucht gezweefd. En niet luchtziek? Groet Ankie hartelijk van mij en wensch haar spoedige beterschap. Liesje van Driel Als het druk is met de wasch thuis, ben jij dus een goed hulp je. Dat heb Je met den wedstrijd bewezen! Het vuurwerk was het late opblijven zeer zeker waard, hè? Ans Nieuwenhuys Ik wil je toch even een hartelijk groetje zenden en vragen, of je nog veel met je uitgebreide poppen familie speelt? Dit is een „feestelijke" correspondentie geworden! Jullie bezorgden mij met je brieven weer prettige uurtjes. Zorgt maar, dat ik weer een grooten stapel voor me heb volgende week. Tot zoolang dan. Allen hartelijk gegroet door jullie Raad seltante, Mevr. M. J. BOTERENBROOD,

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 18