Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 9 September 1938 WEERBERICHT. AGENDA MUSEA. AALSMEER. De herdenkingsfeesten. De herdenkingsfeesten, ter gelegenheid van het 40-jarlg regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, zijn hier ingezet met het luiden der dorpsklok, gevolgd door ko- raalmuziek van den toren van „Aalsm. Fanfarecorps". De eerste dag stond in het teeken van de kinderfeesten, en het was omstreeks 10 uur toen onder de opgewekte muziek van een 5-tal corpsen de ruim 2000 kinderen van de verschillende scholen in optocht door het dorp trokken naar het feestter rein. Het was een kleurrijke stoet; veel bloemen en groen ln den vorm van bogen, sjerpen, vlaggetjes enz. werden door de Kinderen meegedragen. Groot was de be langstelling der burgerij, welke uit alle deelen van de gemeente naar het ditmaal schitterend versierde dorp was gekomen. Op het feestterrein heeft de burgemees ter een hartelijke toespraak tot de verza melde schooljeugd gehouden, waarna de kinderen o. 1. v. den heer W. Keessen Jr. het Wilhelmus en een jubileumlied zongen. Een oogenblik dreigde het kinderfeest te mislukken, toen een flinke regenbul zich ontlastte en allen een goed heenkomen moesten zoeken in tenten en de nabij gelegen Columbiaschool. Gelukkig echter liep het nog wel af en kon het feest ver der ongestoord zijn gang gaan. Na een broodmaaltijd ls de jeugd met verschillende spelletjes, een poppenkast voorstelling en een gecostumeerden voet- halwedstrijd op prettige wijze beziggehou den, afgewisseld dcor tractaties. Op Wet terrein was zeer groote belangstelling. De dag werd besloten met een concert, waaraan 500 zangers (essen 1 en 350 muzi kanten hun medewerking hebben verleend. De zang stond o. 1. v. den heer J. C. Huls bos en de muziek o. 1. v. den heer F. F. v. Qverbeeke Een prachtig programma is af- "frerkt waarvan veel werd genoten, belangstelling was zeer groot. In de „V.IB.A." zijn geslaagd voor het dlöloma geoefend zwemmer(sterlmevr. Ëiokhof f-Alderden, Nico Borgman en Jan Knecht- IiÜDSCHENDAM. Burgerlijke StandL Getrouwd5. F. van Wijk en J. v. Lochem. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 766. Hedenmiddag 2 uur: 769. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te Ge Bilt. Hoogste stand 772.0 te Stornoway en Blacksod. Laagste stand: 749.3 te Janmayen. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige tot zwakke Noord-Oostelijke tot Noord-Weste lijke wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Weinig of geen regen. Koude nacht. Overdag Iets zachter. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hooge luchtdruk op den At- lantischen Oceaan en over de Britsche eilanden breidt zich geleidelijk naar het Oosten uit. Uit Noord-Scandinavië trok het zich echter terug onder Invloed van de ln het hooge Noorden pas- seerende depressie. Over Zuid-Frankrijk bleef de luchtdruk laag, een restant van de depres- siekern over Noordwest-Duitschland ligt thans nog over het Westelijk deel van de Oostzee. In Zuid-Frankrijk is de lucht betrokken. Er valt veel regen met plaatselijk onweer, ook rond de depressiekern ln de Oostzee is de lucht nog betrokken met plaatselijken regen. Overigens ls de lucht over het algemeen opgeklaard, de wind is meest zwak tot matig, alleen in de om geving van het Engelsche Kanaal waait het nog krachtig uit het Noordoosten. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: N.O.. matig. 15 gr. C., mooi weer. licht bewolkt. Londen: Noord, matig, 13 gr. C., goed weer, zwaar bewolkt. Berlijn: W., zwak, 11 gr. C., snel, afnemende mist. Nice: windstil, 19 gr. C., betrokken. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gi\ F.). 12 uur 's middags: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voorm. te 3.43 uur; nam. te 16.08 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zül". 's Middags 12 uur: 16% gr. C. LICIIT OP VOOR FIETSERS e.a. Vrijdag van 8.02 uur n.m. tot 5.54 uur v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 9 September: op 18.55 uur; onder 6.01 uur. SASSENHEIM. Prijzen Etalagewedstrijd. Door de jury aangewezen door den Ka mer van Koophandel in samenwerking met de Ver. Ned. Fabrikaat, zijn de volgende prijzen voor de etalagewedstrijd toegekend: ie pr. P. C. Meiman; 2e pr C. v. Goever- den; Je pr. M. J Bruijnen; 4e pr. Wed. Noordermeer en Zn.; 5e pr. G. J. de Nobel; 6e pr. Jac. van Nieuwkoop. Burgerlijke Stand. Geoberen: Christina Gerarda, d. van J. A. den Hollander en H. Hockx Roeloffina Jan na Maria, d. van W. J. J. Bejjk en M. C. God- dijn Eelkjen, dr. van J. Hoogeboom en A. Woudstra Adrlana Petronella, dr. van C. van der Ploeg en A. P. Sikking. Ondertrouwd: M. Hermans. 24 j. en A. J. Rot teveel. 22 j. J. A. Rotteveel. 26 j. en M. F. Witteman, 27 j. P. S. Pennlnga, 38 j. en J. Verdegaal. 37 J. Loop der Bevolking. Gevestigd: N. H. Breedeveld. Molenstraat 15. van Leiden Wed. J. A. A. Schwan. Hoofdstr. 82. van Alkmaar Wed. van der Meij, Hoofd straat 254, van Rijnsburg P. A. J. M. van der Horst, Hoofdstraat 250. van Voorschoten. Vertrokken: C. Rotteveel. J. van Beierenlaan 16. naar Eist H. Olijslagers. geb. van der Mei). Menneweg 11. naar Noordwijk B. Th. Voorendt, Hoofdstraat 82. naar Nijmegen. Bij de arbeidsbemiddeling zijn thans 55 werkzoekenden ingeschreven, waaronder 36 bloemist art eiders (v. j. bedroeg het aan tal in totaal 52). VOORHOUT. De Jubileumfeesten. Ook de tweede dag der jubileumfeesten in onze gemeente kan als zeer goed ge slaagd beschouwd worden. Onder begunsti ging van prachtig zomerweer, werd het lange programma der volksspelen afge werkt. Achtereenvolgens werden de volgende prijzen gewonnen door. Ringsteken met paard en tilbury, 1. S. Langeveld met dame; 2. Th. Langeveld met 'dame; 3. B. Oostdam met dame. Ringsteken per rijwiel voor heeren: 1. Th. v. d. Hulst P-L-zn.: 2. C. Bakker; 3. Chr. Bierman. De wasch wordt opgehangen, meisjes en vrouwen vanaf 18 jaar; 1. Lena Langeveld W.dr.: 2. M. de Groot A. dr.; 3. J. Eigen brood. Ringsteken per auto: 1. Cor VesteT en dame; 2. J. P Dame e<n dame; 3. J. v. d. Nouland en dame. Stoelendans voor meisjes en vrouwen vanaf 18 jaar: 1. J. Eigenbrood: 2. Amnie v. d. Nouland; 3. Cor. v. d. Geer. Ringsteken voor dames per rij wiel1. Bets van Werkhoven; 2 Dora v. d. Nouland; 3. Lena Langeveld. Ook hadden des morgens van 912 uur, kinderspelen plaats voor alle Voorhoutsche leerplichtige kinderen. De kinderoptocht welke werd gehouden, met versierde fiet sen, autopeds enz. is ook een groot succes geworden. Voor een zeer groot aantal deelnemers hadden de jury-leden, welke bestonden uit de dames mevr. Bots-van Schalk, mevr. Klomp-Pfelfer en mevr. Meissen-Kok een niet gemakkelijke taak. Zli kenden de prijzen toe aan: Versierde fietsen: 1. Kinderen Hooven. •met gouden koets; 2. Trudy Griffioen, met schaap: 3. Nelly van Schie met verslering. Autopeds: 1. Wiet Uljé met kano; 2. Wies de Groot met versiering; 3. Tweeling Deis- selbloem met versiering. Wagens: 1. Kinderen Turnhout; 2. Kin deren C. Zonneveld. Origineelste wagen: (de Jonge bakker) Bennie Lindeboom. Mooiste kruiwagen'; (kasteel) Kinderen Prins-Stokman. Versierde poppenwagens: 1. Jo van Leeu wen; 2 Nelly Bakker; 3. Amnie Vergouwen! In den optocht praalwagens door Hanze- leden, werden gewonnen de navolgende prijzen: l. Bruidsauto Vester-Nijssen; 1. Wasscheril Boere. De uitslag van den etalage-wedstrijd luidt: le pr. Fa. Kerkvliet; 2e pr. Fa, Dijssel- bloem; 3e pr. Fa. Bernard van Velzen. Eer voile vermelding: M. Jansen; Wed. Lestra- óe; C. Th. Huyts; P. J IJsselmulden; Wed. Hearings; P. v. Kampen: G. v d Ber" De burgemeester mr. G. F. W. v. Berckel reikt» 's middags om 6 uur de prijzen uit op het feestterrein Als eindnummer der geheele feestelijk heden, werd nog een openlucht voorstelling gegeven door mr. Carter en zijn artisten op het schoolplein der RK. Jongensschool. VOORSCHOTEN. De herdenkingsfeesten. Op het feestterrein vingen demonstra ties aan van de Chr. gymnastiekvereenl- gingen uit Leidschendam en Voorschoten Odilo onder leiding van den heer en mevr. Barneveld, waarna de landelijke rijvereeni- ging Wassenaar en omstreken „Koningin Emma" verschillende demonstraties gaf. Voor beide nummers bestond een buiten gewone belangstelling en ook Rejuto trok vele menschen. De eerste dag is nog besloten met een concert van ..Benvenuto" op de Voorstraat die geheel geïllumineerd was en waarbij naar hartelust is gehost. De uitslagen van het gehouden schiet- concours op den eersten feestdag luiden als volgt: Vogelschieten: 1. A. A Keizer, 2. N. de Boer. 3. mej. Ada Wesselo, 4 B. Klaassen, 5. W. H. J. Ju, 6. A. Boesveld. 7. G. J. Yper- laan. 8. J. J. Schrama, 9. C. van Egmond, 10. D. Planje, 11. J. D. van Maner, 12, A v. d. Kooij. Koningin Wiihelmina wisseibelcer ge wonnen door Jac. v. d. Lubbe tVrljw. Bur gerwacht) met 92 pnt. Vrije baan: 1. L. lelieveld 53 pn'. 3. G. J. Yperlaan 57 pnt.; 3. Chr. Eggink Jr. 56 pnt., 4. M. de Jong 56 pnt., 5. M. P. Hooij- mans 56 pnt., 6. A. van Santen 56 pnt., 7 C. van Egmond 55 pnt., 8. I. van Egmond 55 pnt,, 9 Jac. v. d Lubbe 55 pnt., 10. W. H. J. Ju 54 pnt.. 11. A. Boesveld 54 pnt,, 12. J. van Egmond 54 pnt., 13. J. Noort 54 pnt., 14 dr. M. v. d. Stoel 54 pnt. Personeele baan1. A. Boesveld 57 pnt., 2. R. v. Mulligen 65 pnt., 3. G. J. Yperlaan 56 pnt 4. A. Oudshoom 54 pnt., 5. W. H. J. Ju 54 pnt,, 6. J. D. van Manen 54 pnt., 7. J. Ncort 54 pnt., 8. A. Fortgens 53 pnt., 9. N. Klaassen 52 pnt., 10. L. Lelieveld 52 pnt., 11. N. de Boer 52 pnt., 12. L. Los 51 pnt., 13. A. C. v. d. Poel 51 pnt., 14. C. v. Egmond 51 pnt., 15. N. J. v. d .Eist 51 pnt. Rozenbaan: 1 C. van Egmond 2 rozen, 2. I. v. Egmond 2 rozen, 3 J. D. van Manen, 4. M. de Jong, 5. J. v. Egmond, 6. R v Mul ligen, 7, G. J. Yperlaan. 8, T. v. Mulligen, 9. A Oudshoorn, 10. F. Vlag, 11. A. v. San ten, 12. J. P. Turion Jr. ieder 1 roos. Gisteren, den tweeden, dag van de fees ten, verzamelden de scholieren zich in de verschillende scholen en trokken zij onder leiding van het onderwijzend personeel naar het feestterrein. Toch waren dit optochtjes in het klein, al werd er door de jeugd dan niet onder- I weg gezongen. Enkele scholieren hadden versieringen meegenomen die door een Jury beocwd'eeld werden. De uitslag hiervan was: 1. J. en B. v. d. Geest (molen), 2. Adri v. d. Poel (bokken wagen). 3 W. wagtendonk (autoped), 4. J. Bouw (idem), 5. Annie v. Leeuwen (idem), 6 groep meisjes Geref. school en extra prijs voor mooiste groepeering (kroon), 7 Jac. v. d Poel <idem>. 8 Annie en Koos den Hollander (versierde boot) en extra prijs voor entourage. 9. W. v. Leeuwen (schild), 10. Annie de Boer (bokkenwa gen), 11. Plona Overduin (poppenwagen!, 12. Gerard Does (fiets). Na deze beocrdeeling kregen de scholie ren een luchtballon met kaartje en dat moet men gezien hebben om te weten wat voor een gezidht het ls. maai" plotseling gingen al deze ballonnetjes, een duizend tal, de lucht in onder hoerageroep van de schooljeugd. Het was in één woord enorm, vooral met een uitzicht zooals op dit feest terrein. Hierna vingen de kinderspelen aan waarvan de uitslagen waren: Wedloop met hindernissen: Gerard v d. Hulst. Sietse Boonstra, Simon Boender maker, Jan v. Rooijen, Joh. v. d. Bos, Cor de Bruyn. Jan den Hollander, André Noest. Hans Balfoort, Plet Schrama, Jan Duivenvoorde, Arie de Zoete, Jan v. d. Geest, Cor Mens, Jan Verrips, Jan Kuyper, Herman de Gier, Wim Kneyber, Jacob van Beek, Piet Warmerdam, Henk Keyzer, Jan van Meygaarden, Theo Oorschot. DriebeenloopenW. Vis en H. Snippe, P v. Leeuwen en J v. Amerom. J. Opfergelt en F. Banke, L. Balfoort en D. v. d. Hulst. L. Scholtes en H. Stlkvoort. N. v. d. Geest en L. v. Haastrecht, J. v. d. Krogt en Th. v. d. Peet, K. Vreeburg en T. Lamboo, R. Zonneveld en F. Nederlof. W. v. Leeuwen en H. v d. Sluis, K. v. Vliet en H. Wagten donk, J. Olieman en L. Kraan, L. Wald- man en P. Querreveld, J. v. d. Meer en G. Schellevis. P de Ruyter en J. Fladderak. BaUengoolen: Bep Boogerd, Greta Ver rips, Ella v. d. Werf. Nel v. d. Ham, Marie v. d. Burg, Corry Schep, Luus v. d. Werf, Miep Zonneveld, Qulrina Kooy. Corry Ver heul, Truus Lamboo, Rie Gerrits, Leny Los, Plony Bijl, Jopie Peet, Annie Noordeloos, Annie Zonneveld, Leny Boekhout, Lydia de Geps, G. v. Schie, R. v. d. Hoeven. Koekhappen: Riek v. Leeuwen, C. Hoff mann, Jans Berkhuizen, 6 Tiemeyer, A. de Wit, A. Bolle. Jo Langeveld, St. Duiven voorde. M. v. d. Meer, A. van Eek, C. San ders, R. v. d. Geest. B. v. Klaveren, A. Schuur, G. v. d. Mey. Jo v. Steyn, N. v. Cuilenburg. Siska Duivenvoorde, C. van Leeuwen, L. Huff, M. Abtswoude. A. v, d. Nagel. A. Weslgecst, L. Bouthoorn, N, Hooijmans, R. v. Os, R. Kraan, C. Balfoort, Janny Schep. 's Middags werden op het feestterrein- volksspelen gehouden onder buitengewoon groote belangstelling. Door behulp van een luidsprekerinstallatie werden over het feestterrein vroolijke klanken verspreid, hetgeen ln groote mate de feestvreugde verhoogde. Van de volksspelen waren de uitslagen: ringsteken op rijwielen: 1. P. v. Wissen, 2. J. Oosterom, 3. Alb. Karremans, 4. H. Schippers, 5. T. Duivenvoorde, 6. A, Wes selo, 7. N. Stlkvoort, 8. K. Miseaer, 9. J, Aten, 10. L. v. Gent, 11. A. Verstoep, 12. W. v. Spronssen, 13. Gré Hooymans, 14. Hen- dxina Yperlaan. 15. Jeanne Los, 16. Alb. v. Adrichem, 17. J. C. Kuneken. Olifantenraces: 1. A. Planje. D Limburg en B. Wesselo, 2. J. Bolle, B. Hakker en R v d. Mey, 3- Joop v. Biemen, Jan v. d. Zwan en Henk Huisman. Zakslaan: 1. C. v. Egmond, 2, J. P. Tu rion, 3. J. Baars, 4 J. v. Egmond, 5. A. Pont, 6. J. den Hollander. 7. J. Berkhuizen, 8. J. v. d. Berg. 9. T. Rijsdam, 10. D. P. Yperlaan, 11. H. Moret, 12. T. Stlkvoort, 13. A. v. d. Kooy, 14. A. Fortgens. Touwtrekken: 1. C. Spiegeler, 2. W. Lelie veld, 3. A. J. Lindeman, 4. A. Baars, 5, J. Evers, 6. W. Oltshoorn, 7. W. Pieterse. Verliezersronde: 1. B. Alblas, 2. Jöh. Zuiderduin. 3. L. J. de Gracuf. Troostprijs: P. v. d. Mey. De uitslagen van de navolgende volks spelen warén: Naar de trein gaan: Atns Verhoog, R. v. Kranenburg, Jo Lubbe, Marie den Hollan der, Anna Dijkstra, Dirkje Tiemeyer, L. Berkhuizen, Dina Kuipers, Johanna Zui derduin, Jacoba van Leeuwen, Tillij van Stein, Roely Pen, Ckth. Yperlaan, Nelly Zuiderduin, Truus Limburg, Cor den Hol lander, Rita Lingerak. Rika van Wendel, Corry Dijkman. A. Berkhuizen. Kuipjesteken jongens van 12 tot 16 jaar: Jan Verrips, A. Limburg, Bob Vonk, Dirk V. d. Bc*s. Dirk van Hattem, A. v. d. Marei, Gerard Douwes, Piet van Bemmelen, Leo Bijleveld. Herman Balfoort, Gerard Kriek, Willem Kuik, Lo van Mulligen, Jo Veen, Piet Grootendorst, André Schrama, Simon de Wit, Jan Teske, D. de Bruin, Jan Schrama. Stef Mens. Kuipjesteken voor jongens boven 16 jaar: Gijs Alblas, Jaap Griffioen, Leo Boonstra. Jaap Turion, Daan Limburg, Kees Bolle, Jan Bolle, Kees van Leeuwen, Koos Eggink, Abram Limburg, Nico van Wissen, D. Planje, J. Berkhuizen, Jan de Vreugd, Henk v. d. Nagel. Autorijden met hindernissen: 1. M. v. d. Valk, 2. A. Deurloo, 3. C. Eggink Jr. (na 'loting). 4. B. Hoogwerff Kroon, 5. N. v. d. 1 Eist, 6. D. P. Yperlaan, 7. C. J. Kerkhof, 8. I N. Lamboo, 9. G, Schrama. Voor versierde auto's werden de prijzen behaald door: 1. E. A. Gastelaars, 2. N. Lamboo, 3. L. v. Vliet, 4. C. Egglr.lt Jr. Van de standhouders op de tentoonstel ling „Rejuto 1938" behaalde een prijs de firma wed. C. A. Verhoog en J. A. v. d. Bent. Het feest werd besloten met een populair concert gegeven door de St. Laurens Har monie, waarbij wederom rond de tent werd gehost. De voetbalwedstrijd V.V.L.Rouwkoop eindigde ln een gelijk spel, waarna V.V.L. de uitgeloofde medaille won na loting. Ten slotte speelde de St Laurens Har monie het Wilhelmus dat door de aan wezigen werd meegezongen. De herdenkingsfeesten zijn in alle op zichten goed geslaagd en waren voor het bestuur van de Koningin Wilhelmina- vereenlglng een succes! Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells Splinter, z. van J. W Spie renburg en P N Alblas; Juultje. d. van M. Laurentlus cn J Buvs: Marie, d. van H Loggen en M G. van der Lingen: Cornelia Maria Jo hanna. d. van C. J van der Wal en J. H. Wijs- man; Magdalena Maria Cornelia, d. van C. A. P. van Paassen en M. C. Westgeest. Gehuwd: B. L. den Boef, 33 Jaar en E. van Houten. 29 Jaar; W. de Ruyter. 29 jaar en A. P. W. de Jong. 28 Jaar. Ondertrouwd: S. S. Leppink. 52 jaar en T. van Ginkel, 37 Jaar. Loop der Bevolking. Gevestigd: Wed. A. J. de Vries-Poulusse en gez Leldscheweg 439; F. Lipjes en gez Haag- weg 18. L. Steenbergen en gez,. Veurscheweg 192: Me). J. Gerretsen, Wijngaardenlaan 8: Mej. A. J. M. van der Poel. Veurscheweg 3; P. J. Spanjer. Erasmusstraat 7; Mej. P. H. J. Bc- retta, Veurscheweg 3; J. Albronda en gez., Bea- trixstraat 1; A G. Klevlts en gez., v. Kempen- straat 33; Th. Bergman en gez.. Molenlaan 4a: Mej K. Sztrom. Veurscheweg 3. Vertrokken: G. O. Lambers en gez n. Was senaar ,v. Z. v. NUeveltslraat 277; N. G. de Veer. n. Tarakan, Ned. Indlë; T. A. Nolten. n. Deventer. Erasmusstraat 60; S. K. Vreeswijk en gez.. n. Wassenaar, Crocusstraat 30; M. J. H. Kurvers, n. Haarlem, Kloppersingel 37; Mej, M. W v Leeuwen, n. Doorwert, Stichting Wolf- heze G. H. ten Kate en gez„ n. Bilthoven. Da Costalaan 3; Mej. W. C. J. Dubber, n. Alphen aan den Rijn. St. Joh. Klooster; Mej. E. H. Nass. n. Brunssura. Akerstraat 7; Mej. A. K. M. Bronswijk, n. Wassenaar. Langstraat 35; Mej. J. M Bolscher, n. Nijmegen. Broerstraat 42; Mej. E. M Tesser, n. Bussum. Bredlusweg 26; Mej. G T. M. de Ruijter. n. Noordwijk, Voor straat 69; Mej. J. A. M. Frietman. n. Den Haag. Middelburgschestraat 5: Mej. J. M. T. van Ber- kom. n. Breda, Baronielaan 96; Mej. A. M. Harmsen. n. Baarle-Nassau, Stationstraat A 68: Mej. J. T. Aardenburg. n. Beverwijk. School- laan 2a: Mej. J. C. M Bijlard. n. Voorburg. Laan v. Swaensteijn 8; Mej, N. Kerssens, n. Den Haag. Gerard Reijnstraat 56: A. J. M. Landers en gez.. n. Wassenaar, Oostdorperw. 86. ERNSTIGE AANRIJDING. Militair-vlieger zwaar gewond. Hedenmorgen omstreeks kwart over zeven is nabij den spoorwegovergang de Vink een motorrijwiel waarop twee korporaals-vlie gers uit Schiphol gezeten waren, in botsing gekomen met een vrachtauto uit Leiden, bestuurd door H. K. aldaar. De bestuurder van het motorrijwiel. M. V. uit Schiphol kwam met den schrik vrij, doch zijn duopassagier, de circa 24-jarige P. B. van S. uit Schiedam werd tegen den grond geslingerd en werd ernstig aan het hoofd en borstkas verwond Vermoedelijk bekwam hij een hersenschudding. Nadat de E.HB.O. en dr. v. d. Stoel de eerste hulp hadden verleend, is hij per zie kenauto van v. Nieuwkoop naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Zijn toe. stand is niet direct levensgevaarlijk. De politie stelt een onderzoek in naar de oorzaak en de schuldvraag. WARMOND. De Harddraverij. De derde en laatste dag der Koninginne- feesten was speciaal bestemd voor de hard draverij. 14 paarden namen aan den wed strijd deel. w.o. zeer bekende dravers. Voor afgegaan door de muziekver. St. Matthias, begaven de deelnemers en belangstellen den zich naar de wedstrijdbaan, waar zij voor den aanvang der draverijen door den voorzitter der Oranje-Commissie werden toegesproken. Na een woord van welkom, bracht spr. dank aan den burgemeester, die zich berekj verklaard 'had de prijzen uit te reiken. Verder dankte spr. de eige naren en pikeurs, die ln zoo grooten ge tale met hun paarden naar Warmond wa ren gekomen. Ons bestuur heeft gemeend in verband met het Jubileum van onze ge- eerbiedigde Koningin aan onzen prijs een bedrag van f. 100 te moeten toevoegen. Wij zijn er zeker van. dat deze toevoeging het kunnen van uw paarden ten goede zal komen. Onze draverij staat in het teeken van de alom gevierde jubileumfeesten, maar bovendien is het jaar 1938 een mijl paal tijdens het bestaan der Warmond- sche draverij. Hbelang reeds de draverijen ln Warmond worden gehouden, is niet na te gaan, maar wél we^n wij met zeker heid, dat sedert de troonsbestijging van onze geliefde Vorstin de draverijen ln War mond steeds samenvielen en een voorname plaats innamen bij de feestelijkheden, welke ter gelegenheid van den verjaardag van onze Landsvrouwe werden gehouden. Ons eere-lid, de heer S. J. Schouten, her denkt dit jaar zijn 60-jarig verbonden zijn aan de Warmondsche draverij. Het is zeer Jammer, dat hij niet op de baan aanwezig kan zijn; een ieder die hem kent, zal begrijpen wat dit voor hem betee- kent. Voor ons was een draverij zonder hem niet denkbaar! Ook missen wij nog een ouden getrouwe, die eveneens door onge steldheid de Warmondsche draverij niet kan bijwonen: den heer Vaandrager, die ons zooveel jaren ter zijde stond. Spr. hoopte, dat zij beiden een volgend Jaar wel tegen woordig zullen zijn. Hierna werd overgegaan tot afwerking van het programma en als steeds viel er van goede sport te genieten. Om de prijzen werd zéér fel gestreden. Er bestond voor deze harddraverij groote belangstelling, niet het minst van buiten de gemeente. Toen oirca 5 uur de wedstrijden waren afgeloopen reikte de burgemeester de prij zen uit als volgt: lste pr. Princess Stal R., berijder L. En- sing: 2. Sister Bond .eigenaresse mevr. C. Jacobs, berijder K. Bakker; 3. Fanfare, Zondag. Evang. Gem.: Samenkomsten te 10 uur vm. en 6)4 uur nam. Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags cn 's Vrijdags van 1012% en 2—5 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie ls het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 9—12 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 inclusief bezichtiging der Aca demie. Gemeente-ArcWef (Boisotkade)Tentoon stelling Oranje—Leiden. 9 uur voorm. tot 9 uur nam. (tot 14 Sept.). Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oude Sin gel. Geopend in Januari. November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart. April, Mei en October van 104 uur en in Juni. Juli, Augustus en September van 10—5 uur; op dé Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen, den Hemelvaartsdag en de beide Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 10—4 uur. 's Zondags van 1—r Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hist., v. d. Werffpark, ingang Raamsteeg: Werkdagen 8180—12, 1,30— 5 uur; 's Zaterdags 8.3012 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 912.30 en 25.30 uur. Kosteloos. nortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la): Alle werkdagen behalve 's Maandags van 10—4 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg 25): Geopend op werkdagen van 1.304.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloo^ Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- teekeningen. Werkdagen l%-4% uur; kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mineralogie (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 1%~4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 10—3 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—6 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct. en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- genwerk „Ars Aemula Natura". 1017 uur (tot 12 September). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9%—11 uur voorm. 's Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Binnenvestgr„ 22). Inenting tegen diphterie. 3% uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 45 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-Theater, Stationsweg: 8 uur nam.; „100 mannen en één meisje". Woeusdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Bondag 2, 4% en 8 uur. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam. Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur: „De godin van de jungle". Zondag van 2—7 uur doorL voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Rosalie". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater. Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „FP I antwoordt niet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdag- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Rex-Theater, Haar 1 straat: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Moederlied". Zondags 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 3 September Cs avonds 8 uur) tjn. Vrijdag 9 Sept. a.s. waar genomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk. Doezastraat 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wilhel- minapark 8, tel. 274. eigenaar Ph. Konijnenburg; 4. St. Barnard, eigenaar P. van Leeuwen, berijder J. van Leeuwen Jr. De heer Bergman dankte allen, die op eendgerlei wijze hadden medegewerkt deze feestdagen zoo schitterend te doen slagen, waarna de burgemeester de Oranje-Com missie dank bracht voor alles wat zij voor de inwoners had gedaan. Hierna begaf men zich in optocht naar het feestterrein. Op de baan werd de stoet ontbonden en nu begon pas de werkelijke pret! Want alles liep vol en overal heerschte een prettige en opgewekte stemming. Warmond heeft feesj gevierd op vroolijke en gepaste wijze. WU zijn de commissie dankbaar, dat zij ons deee dagen heeft bereid! WASSENAAR. Loop der Bevolking Gevestigd: J. H. P. Ammerlaan en gezin, Langstraat 7Ja IJ. Bindenga, Rijksstraatweg 582; v. d. Bosch en gezin, L< v. Koot 3 A.K. w* Bronswijk, Langstraat 35 J. W. v. d. By Jagerslaan 2 J. C. v. d. Bijl, Jagerslaan - J. C. v. Daalen, L. v. Hoogwolde 1 Wed. a. J. v. d. Ven geb. van Eek, v. Z. van Nijeveltsw. 34 A. Frank en gezin, Bloemcamplaan_o r* M. E. Frijn. Kamp Waalsdorp A. P- G01°" schmid, L. v. Koot 3 Th. C. K. Hagenaar eu gezin, Narcislaan 20 J. Hielkema, H^oeIïl9°!?hpi laan 6 J. Hielkema, idem Wed. L. A HoDDei geb. Koert en zoon, Hoflaan 10 M. A. Junsen, Ridderlaan 1 W. J. Knufman. Gra\e straat 2a - G. J. Koster. L. v. Koot 12 - M. C. Kronenberg, Wittenburgerweg 30 F.- Kukler, Kerkstraat 32 - G. G. Lamoeni w gezin, v. Z. v. Nijeveltstraat 277 - A. J. M. ders en vrouw, Oostdorperweg 86 - M. v. Leeu Bloemcamplaan 6 A. S. M. de Leur. Kiau laan 1 A. Meel, Achterweg 19 F- tj* Molen. Klein Persijnlaan 2 J. A. W. Muue 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6