23 Uit de Omstreken LEIDXCH DAGBLAD - Derde Blad Vrijdag 9 September 1938 MARIEkaak jes Voor houtwerk en marmer is VIM het ideale reinigingsmiddel k icueep/ tjiiscem BENTHUIZEN. Loop der Bevolking. Vertrokken: M. G. Snel, en gezin, onderw. n. Zóetermeer; J. Zonneveld, chauffeur n. idem. HAARLEMMERMEER. Het Jubileumfeest te Nieuw-Vennep. Een droeve morgen maakt een blijde Bag! Zoo begonnen de feesten te Nieuw- Vennep met zware donkere mistbanken, maar toen de voorzitter van „Beatrix" dr. A. van Haeringen het openingswoord sprak overstraalde de zon alles met haar gouden luister. De 2e spreker was wethou der Ouwerkerk. Daarmede waren dan de feestelijkheden geopend en begon de rond wandeling der ruim 700 schoolkinderen. De padvinders gingen voorop en een muziekauto reed achteraan. Op het feest terrein werden gezamenlijk verscheidene Vaderlandsche liederen gezongen en ach tereenvolgens werden toen door elke klas, behalve klas 1, twee spelletjes gespeeld. Na afloop der spelletjes hielden poppen kast, buikspreker en goochelaar groot en klein in spanning. Toen het begon te don keren, kwam de tijd voor de prachtige films. "Was zoo het eerste gedeelte van Nieuw-Vennepsch feest een succes, de penningmeester J. C. Nebbeling sprak ook van een succes, doordat, de aangifte op het terrein het ledenaantal van ruim 500 op ruim 800 bracht. Een incident. Een incident deed zich voor tijdens het vertoonen van de poppenkast. Ondanks de waarschuwing van den voorz. der Scholencommissie had een aantal perso nen plaats genomen op een gebouwde stellage voor het tobbetje steken. Op een gegeven moment bezweek deze en daarbij hepen heel wat personen verwondingen op De heer B. moest door een kneuzing aan den rug zelfs na onderzoek door den plaatselijken geneesheer per auto worden t huisgebracht. Aanbieding van ëen bloemenvaas aan gemeentebestuur. Gistermorgen had te Zwanenburg de aanbieding aan het gemeentebestuur van Haarlemmermeer plaats door een inwoner van dit dorp. van een groote bloemenvaas met inscriptie, ter herinnering aan het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. ac Koningin. De burgemeester, mr. A. Slcb, hield een korte toespraak, bracht namens het, gemeentebestuur zijn dank. aan den schenker over en onthulde de mooie vaas, terwijl de schoolkinderen het Wilhelmus zongen. Goedgeslaagde Oranjefeesten m Haarlemmermeer. De ln de Hoofdvaart te Hoofddorp tus- schcn de brug en de geniesluis plaats ge had hebbende Gondelvaart, die onder zeer groote belangstelling uitnemend slaagde, was een waardig slot van de gehouden feestelijkheden. Te Nieuwvennep werd gistermiddag het feest voortgezet onder meer met een ge- costumeerden optocht met muziek door het dorp, waarvoor een groote deel neming aan den dag werd gelegd, terwijl óe lange gezellige stoet, waarin verschil lende keurig versierde voertuigen werden opgemerkt, door honderden belangstellen den werd gadegeslagen en zich in veler hartelijke toejuichingen mocht verheu gen. Het regenachtige weder was aanvan kelijk wel een teleurstelling, doch later op den dag liep het daarmede iets beter, zoo dat een en ander nog vrij goed van sta pel liep. Dit geldt ook ten aanzien van Badhoeve- dorp, waar het Oranjefeest met volksspe len enz. het laatste gedeelte van het programma tot veler tevredenheid ge zellig is verloopen. Het lag ln de bedoeling, zoowel te Nieuw-Vennep als te Badhoeve dorp, bij droog weer het feest 's avonds met het ontsteken van een groot vuur werk te besluiten. In alle deelen van deze uitgestrekte ge meente zijn onder begunstiging van over het algemeen goed weer de feestelijk heden uitnemend geslaagd. Er heerschte overal een opgewekte stemming en gepaste feestvreugde, en het mag gezegd worden, dat het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin in Haarlemmermeer op inderdaad waardige wijze is gevierd. Het waren voor jong en oud genotvolle dagen, die bij velen éen aangename herinnering zullen achterlaten. Een woord van dank en hulde aan de verschillende Oranjecomlté's en andere vereenigingen, die zich zooveel moeiten en zorgen voor het samenstellen van de Programma's enz. hebben willen getroos ten en verder aan allen, die op eenigerlei Jrtjze aan het welslagen der feestelijkheden hebben medegewerkt, is hier zeker op zijn Plaats. Tot muziekleeraar aan het Conser vatorium te Den Haag, dir. Sem Dresden, werd benoemd de heer H. Rijnbeek, mu ziekonderwijzer te Nieuw-Vennep. Hij zal zich metterwoon te Lelden vestigen. DE SCHOOLSLLITING VERLENGD. In verband met de kinderverlamming. De burgemeester heeft overeenkomstig het advies van den Geneeskundig-inspec teur van de Volksgezondheid de 3luit.lng der lagere scholen voorlooplg verlengd tot en met 17 September. PER POND Speculaas Biesjes Janhagel per pond 3825 28 50—39 ALLEEN 'S ZATERDAGS Versch gesorteerde BANKET. Bakkersbanket, p. halfpond 25 Volvette Jonge Kaas per pond 31 Jonge Leidsohe Kaas 15 Oude Leidsohe Kaas 37 Keukerwet per hatf pond 20 Riundvet 21 Tarwebloem per pond 10 Zelfrijzend Bakmeel 2 pak 25 SPAART P.W. ZEGELS 8973 WANT P.W. BIEDT ZEKERHEID HILLEGOM. De bloembollenbeurs was druk bezocht. 214 entreekaartjes waren afgegeven. De handel in kleine maten was vlot. Op één zaailing gladiolus na, waren er geen bloe den uitgestald. KATWIJK. Burgerlijke Stand. Geboren: Geertje, D. van Pieter Schaap en jacoba van Beelen Geertje. D. van A. F. jwanenburg en W. Varkevisser Adrianus, Z. A. Kooiman en K. Hoek Maartje, D. J. Barnhoorn en M. Haasnoot Pieter, .Van Jac. Haasnoot en D. Messemaker jjüce Z. van H. Bol en N. H. Bakkenes SSiK ?,van A- Krijgsman en J. Plug Aria Uhelmina. D. van W. Nijgh en A. van der oent Petronella Anna. D. van H. van Beelo J. Kufjt. Ondertrouwd: L. N. Parlevliet en N. Ketting 7 J P. Hendrickx. wed. van M. J. TUman en 0. Kroqn A. Spaanderman en D. Noppe T J Remmelzwaal en C. W. 'tHart H. L. "^nhoorn en M. Mei)vogel. KATWIJK AAN DEN RIJN. TUINBOÜWOVERZICHT. Veel verbeterde stemming. Het kan spoedig verkeeren. Nog verleden week zat men in tuinderskringen in zak en asch, daar het er uitzag, dat. evenals van de vroege gewassen bloemkool, ook van de latere gewassen niet veel terecht zou komen Meerdere perceelen stonden al als verloren opgeschreven vanwege de droogte met alle onheilen daaraan ver bonden, n.l. ontzaggelijk veel last van on gedierte. rupsen, luis. worm, enz. Van Zaterdag op Zondag Is dan eindelijk de regen afgekomen en ln overvloed werd het den tuinders toegemeten. Men kan het er voorloopig mee doen. De kwaliteit van de verschillende koolsoorten is er ten zeerste mee verbeterd. Bloemkool bleef steeds zeer duur. De kwaliteit is al iets verbeterd doch de duurte is toch voorna melijk een gevolg van den onvoldoenden aanvoer, vooral onvoldoende in de goede kwaliteit. Voor lste soort werd de geheele week door van f. 15.70 tot f. 24.50 betaald, een bijna ongekende prijs in dezen tijd van het iaar. Tweede soort ging steeds weg voor f. 9.80 tot f. 16.10 per 100. Zelfs derde soort, waarvoor in normale omstandig heden geen kooper te vinden zou zijn en mitsdien ook niet wordt aangevoerd, zelfs niet aangevoerd mag worden, kan nog gemakkelijk geplaatst worden voor f. 2.60 tot. f. 5.80 per 100. De aanvoerders van peen treffen het al eenigen tijd bijzonder en iedere veiling schijnt, het nog beter te worden. De teelt van dit. product Is dan ook best loo- nend. Het lijkt wel of men de peen ook voor Oranjeversieringsdoeleinden gebruikt, want een prijs als thans genoteerd wordt, Is toch wel iets buitengewoons. Toen de noteering per kist van 20 K.G. was f. 1 tot f. 1.25, was er al geen reden tot klagen. Fn iedere veilingdag ging het naar boven: f. 1.50, f. 1.75. f. 1.45. f. 1.95. f. 1.60. f. 2.15. en begin dezer week kon zelfs van f. 1.70 tot f. 2.30 per kist genoteerd worden. Met de bospeen ging het eveneens zoo. Ook steeds volle belangstelling en beste prijzen, varieerend van f. 6.20 tot f. 9 per 100 bos. Ook hierover kan men dubbel te vreden zijn enmen is dat dan ook. Sla ging wel iets naar beneden alhoewel en prijs van f. 0.80 per 100 voor koude- grond-sla niet slecht is. Een enkele vei lingdag was de noteering even hooger, tot f. 2.60. Met de boontjes loopt het ook goed. De veilingprijs voor Princesseboonen van f. 18 tot f. 34 per 100 K.G. Ook de Snijboonen zijn erg duur en niet best van kwaliteit. Zij worden graag ge kocht voor f. 13.50 tot f. 26.80 per 100 K.G. Met uien ging het wel wat traag. De no teering kon niet hooger komen dan f. 2.50 tot f. 3.70 per i00 K.G. Groene kool kon gemakkelijk geplaatst worden voor prijzen varieerend van f. 4.10 tot f. 5.40 per 100. De gewassen van dit artikel zijn allesbehalve goed. Hetzelfde kan gezegd worden van roode en gele kool welke door droogte en alle narigheid als gevolg daarvan, veel geleden heeft. De roode kool wordt vrijwel als een mis oogst beschouwd en van de gele kool kan niet. veel beters gezegd worden. Maar de laatstgenoemde kan het met wat gunstig najaarsweer nog aardig ophalen. Met de aardappelen nog steeds volop misère. De aanvoer is matig en van de prima kwali teit komt al bijzonder weinig meer. De prijs zint niemand. Die extra kwaliteit kan niet. hooger komen dan f. 0.85 per kist van 25 K.G. Klei-eigenhelmers gaan voor f. 0.40 tot f0.60 per kist van 20 K.G., wat we een redelijken prijs mogen noemen voor dit grove product. Het algemeen verloop, vooral dan van den groentehandel, mogen wij wel als gun stig aanmerken en van het verhoogde steunbedrag, bestemd voor den tuinbouw zal hier voor de tot heden aangevoerde producten, wel bijzonder weinig gedistri bueerd behoeven te worden, hetgeen als een gelukkig feit kan worden aangemerkt. Dat het zoo mag blijven! Ook met de na- vruchten die eerstdaags gaan komen. Uitgaande van het Wit-Oele Kruis zal in den herfst alhier een Moedercursus gegeven worden voor jonge moeders en toekomstige moeders. In verband met de beperkte aanvoer op de z.g. „tusschendagenzal er voortaan niet meer vijfmaal doch drie keer per week vcJlmg zijn en wel Maandag, Woensdag en Vrijdag. KATWIJK AAN ZEE. „Slaet op den Trommele". Gisteravond werd een reprise gegeven van het historisch spel ..Slaet op den Trommele" weer met een uitbundig suc ces. Aan het eind van de voorstelling re gende het als het ware bloemstukken voor de hecren J. Hoeve, P. de Rook en J. Volbeda en voor mej. Lydia Verloop, die den zang op de piano begeleid had. Ook werd dank gebracht aan den heer G. van Rhee, die het kerkorgel bespeelde. De heer G. Hoppezak uit Leiden had het kappen en het grimeeren verzorgd. J. van B. uit de Te Brittenstraat deed bij de politie aangifte van het feit, dat van zijn erf een damesrijwiel is ontvreemd. LISSE. Loop der Bevolking. Gevestigd: Mej. A. Zwarts, Kanaalstraat 125 Mej. A. M. van der Lans, Julianastraat 124 Mej. M. van Glesbergen, Heereweg 115 Vertrokken: Th. P. van der Aart naar Noord- wijkerhout Mej. J. A. M. Beelen, n. Bergum iN.-H Mej. A. P. van Etjk n. Noordwij- kerhout M. Manné n. Hilversum —Mei H I. A. Haas n. Breda Mej. J. J. Goote n Hemelumer c.a. H. H. S. Veröegaal raar Heemstede. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Adrianus. Z. van J. van Velzen en P. M de Jeu Cornells Marius, Z. G- SchaaP «n J- Scheepmaker Anna Wilhelmina Alida. D. van J. P. van Zeist cn J. C. A. van Haaster Johannes Hendrik Jan, Z. van C. P. Kuyper en S. A. Korsuize. Overleden: Maria van Tol. echtgenoote van K. Lindaard 53 J. Jacoba Slinger, echtge noote van G. van der Wolf 49 j. Ondertrouwd: P. van Egmond en M. Rijer- kerk A. J. DuUmaer van Twist en W. Wee gemans. Gehuwd: J. Mastenbroek en M. Boot G van Gerven en G. van der Poel J. van der Leede en H. A. Steenvoorden. Succes voor „Klein Excelsior". De Zangvereeiu „Klein Excelsior" be haalde op het te Amsterdam gehouden concours den eersten prijs met 339 punten. Een mooi succes! Aan Git concours werd tevens een uitstapje verbonden. —De aendingsbusjes voor de classicale zending der Ned. Hen'. Kerk hebben opge bracht de som van f. 128.05. NOORDWIJK. Auto-tocht voor de Ouden van Dagen. Gistermorgen te o.g. 11 uur vertrokken van het Lindenplein 8 groote touringcars en 26 auto's, waarin de ouden van dagen uit onze gemeente hadden plaatsgenomen De stemming was uitstekend! En toen zij 's avonds van hun tocht naar Haarlem en omstreken terugkeerden en in Hotel „Hof van Holland" uitstapten was deze nog niets gedaald. Eerder was zij nóg vrooiijker, getuige ook de papie ren mutsen en oranjelinten. Na hun aankonagt werd nog gerui- mfen tijd in een vrdolijke stemming bijeen gebleven in Hotel „Hof van Holland". De organisatoren van dezen onvergetelijken tocht, de dames mevr. S. A. van Konijnen burg—Plemp en mevr. Vermeulen—Ber- kemeijer, alsmede de heeren 'Vermeulen en van Eeden, hebben werkelijk eer van hun werk gehad en kunnen met voldoe ning op de resultaten terugzien. Ook de ingezetenen die hun wagens beschikbaar stelden of hun gaven offerden met het doel den oudjes een vroolijken dag te be zorgen, behoeven geen spijt te hebben van hun welwillendheid. Het was zoowel voor de medewerkers als voor de bejaarde ge- noodigden een onvergetelijke dag! Kruispunten -gevaar. Hoe gevaarlijk het kruispunt Wilhelmi- nastraatH. Geestweg is en hoezeer daar voor webgebruikers voorzichtigheid is ge boden, bleek gistermiddag weer eens, toen een motorrijder van de richting zee dooi de Wilhelminastraat reed en de H. Geest- weg kruiste. Met volle snelheid moest hij een melkbrik en een auto, die elkaar op dit kruispunt over den H. Geestweg tege moet reden en passeerden, ontwijken. Hij kon nog juist tusschen beide voertuigen doorzwenken maar kon het iets verder staande ijzeren hekje niet meer misrijden Het mag een wonder heeten, dat hek en motor slechts licht beschadigd werden. De Meisjesvereeniging „Zonnebloem" die met haar praalwagen twee prijzen wist te bemachtigen bij de optochten op 6 Sept. jJ., heeft de gewonnen gelden be steed voor een tocht naar de Maasverlich ting te Rotterdam voor haar leden. De tocht werd gemaakt onder leiding van mevr. Siddré. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. J. A. Schouten, kapelaan. Van Limb. Stirumstraat 24 K. Th. van Kampen, leerl.-verpleegster, Langeveld 29 Wed. W. Plaatzer, geb. E. Passchier en fam.. Oude Zee weg 82 N. C. van der Heide, dienstb., Goo- weg 17b L. M. van Tol, leerl.-verpleegster, Zwarteweg 20 C. J. Geerlings. geb. Sieme- rink, Scheven.straat 23 G. Th. M. de Rujjter, Voorstraat 69. Vertrokken. A. Zwarts, naar Lisse. Kanaal straat 125 A. A. M. Smit, naar Den Haag, Abrikozenstraat 129 C. van der Leer. leerl.- verpleegster, naar Zwijndrecht, Lindelaan 47a J. W. Smit. naar Velsen, Missiehuis A. J. van der Hooft, naar Groede. Noordstraat A 313 H. J. Faase, naar Oudenbosch. Patronaat St. Louis L. van der Kwaak en fam., naar Lel den. Morschweg 104 W. Bos en fam., naar Katwijk aan Zee. Remisestraat 25 A. van Sprang, naar Wassenaar. Oostdorperweg 140 G. A. M. Vis. naar Echt. St. Bernardus College A. Hameeteman. naar Ouddorp, Z.-HWest straat 61 F. C. M. Alkemade. naar Boxtel. Duinendaal 12 H. Teppich, naar Amsterdam. Prinsegracht 742 M. E. M. Godé, naar Boxtel. Duinendaal 12 L. J. de Bakker, naar Vlis- singen, Prinsenboschje 12. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina. D. van J. F. v. Halm on M. M. Foray Johan Bastlaan. Z. van J. B. Cramer en M. van Beelen Cornelia Geer- truida Maria, D. van C. J. Berbee en M. H. Hermans. Ondertrouwd: G. C. van Abswoude en C. M. J. Tetteroo C. Cramer en N Tromp S. Waal en G. van Duin H. c. Paardekooper en M. P. Smit H. L. Blom en A. M Noppe C. Schaap en J. H. van Rijn J. Cok en D. P. van der Mei) M. Hermans en A. J. Rotteveel A. Spaanderman en D. Noppe. Getrouwd: P. Hermans en C Steenvoorden. Overleden- Hermanus Caspers 72 J„ wedr. v. t Brederode Jansje Ledoe 48 j.. geh. met J. Egelman Jacoba Verheij 52 j.. wed. A. Kor ving Johanna van Abswoude 73 j.. geh. met J. Zoetendaal. NOORDWIJK BINNEN. Gevonden: Een heerenrijwiel, een groene deken; een portemonnaie met in houd; een sierspeld; een sleutel; een handtaschje met inhoud; een dames armbandhorloge; een pet; een paar knie- kousen. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en 's Zaterdags van 18 tot 19 uur, ten po litie bureele te Noordwijk-Binnen. OEGSTGEEST. Het Oranjefeest der Julianavereenigin* „De.Morsch". Uitgaande van de Juliana-Vereer.igïng „de Morsen' is door de Morschbewoners het Oranjefeest gevierd. Ondanks de minder gunstige weersgesteldheid is op echt Hol- landsche wijze een eensgezind Oranjefeest gevierd van des middags 2 uur af tot mid dernacht. Van bijna alle huizen wapperde de driekleur, terwijl talrijke versieringen waren aangebracht w.o. wij bijzonder mooie en smaakvolle gevelversieringen aantrof fen. 's Avonds gaf de verlichting hier en daar een mooi effect. Een door den heer H. v. d. Mey welwil lend beschikbaar gesteld terrein, vormde het centrale punt der feestviering. De voorzitter van de Jullanavereenlging de heer J. van Noord sprak een feestrede uit waarin hii dc 40-jarige regeexings- periode van H.M de Koningin herdacht. Evenals geheel Nederland, vieren ook wij Oranjefeest, zij het dan op bescheiden wijze aldus spr. Maar ook wij voelen ons gedrongen God te danken, voor wat Hij ons in onze ge liefde Koningin in die jaren schonk. Daar om ook bidden wij Hem Zijn rijken zegen te willen blijven schenken in de volgende regeeringsperiode. Zijn rede werd besloten met een „driewerf hoera" op H.M. en het zingen van het Wilhelmus Hierop namen de spelen een aanvang waarvoor groote be langstelling was. Oa. merkten wii op den burgemeester den heer A. J. van Gerrerink en wethouder T. van Egmond beiden met hun echtgenooten. Hieronder de uitslagen: Turfrapen voor meisjes: le or. Klaasje Rijsdam; 2e pr. Annie Kuist: 3e pr. Anja de Jong: 4e pr. Annie Heeren; 5e pr. Ma- rietje Hoogstraten. Stoelendans voor dames: le pr. mej. Si- rag: 2e or. mevr. Nagtegaal; 3e pr. mevr. v. d. Poel; 4e pr. mej. J. van Noord: 5e pr. mej. van Rij. Zaklooren voor jongens: le pr. Bert Gra- venkamp; 2e pr. Henk Zandbergen; 3e pr. Roelof Zeilstra; 4e pr. HerS v. d. Werf; 5e pr. Jan van Leeuwen: 6e pr. Jan Hulst. Ballendragen voor meisjes: le pr. Antje de Geus; 2e pr. Ida Gravenkamp; 3e pr. Beppie Koolloos. Vliegeren voor jongens: le pr. Chris En- develd; 2e pr. Kees Endeveld. Naar den trein voor jongens, le pr. Jan Koolloos; 2e Dr. G. v. d. Poel; 3e pr. Gerrit Tolsma: 4e pr. Thijs Compeer. Tonnetje steken voor jongens: le pr. Nico van Rij; 2e pr. D. Verstaden; 3e pr. Dick van Leeuwen; 4e pr. Joh. v. d. Meij Malie Trees voor meisjes; le pr. Joh. v. d. Dol; 2e pr. G. de Ruyter; 3e pr. L. v. Noord. Tonknuppelen voor mannen: le pr. A. J. v. Noord; 2e pr. Gerard Verboom: 3e pr. G. Nagtegaal: 4e pr. J. W. v. Zomeren; 5e pr A. Koolloos; 6e pr. N. v. d. Mey. Ringsteken op rijwielen voor heeren: le pr. Arie Verboom: 2e pr. A. Akerboom; 3e pr. H. Akerboom; 4e pr S. Zeilstra. Versieringen; le pr. Gljs Blesbroek; 2e pr. W. v. Egmond. Ringsteken op rijwielen voor dames: le or. Maike v. Leeuwen: 2e pr. Mien v. Rij; 3e pr. Toos Akerboom; 4e pr. Rle v. Noord Versieringen: le pr. Lina du Pree; 2e pr. Mies v. Rij. Tijdens de spelen werden de kinderen onthaald en na afloop zijn de prijzen uit gereikt. Na een korte pauze is het avondfeest op het terrein gevierd. Omstreeks 8 uur ver scheen de R.K Harmonie „Triumph". On danks den regen in het begin van het avondfeest, kwam er al direct een opge wekte stemming onder de zeer talrijke feestgangers, waarvan er zeer velen van den Rijndijk waden overgekomen Onder leiding van den directeur den heer C den Haan is er lustig gespeeld en door oud en jong heerlijk gehost om de muziektent tot omstreeks middernacht. Het is weer een recht vrooHUk feest ge worden! OP ELKE BUS EEN BON VOOR GESCHENKEN 6950 IS- (Ingez. Med.) RIJNSBURG. Dc Middenstandsweek. In aansluiting op de feestelijkheden heeft de Chr. Middenstandsvereen. „Be lang en Beginsel" een winkelweek georga niseerd. welke tevens als reclame is be doeld. 39 winkeliers hebben hieraan deel genomen en op bijzonder mooie wijze hun etalages verzorgd. Voor 's avonds is de be langstelling van de inwoners groot, mede met het oog oo de attractie, welke aan deze winkelweek ls verbonden. Voor de goede oplossingen zijn prachtige prijzen beschikbaar 'gesteld, welke bij den heer Ravensbergen ten toon zijn gesteld. Ter opluistering maakte de Mondaccordeonver. „Advendo" een rondgang door die voor naamste straten. De Woningbouw. Thans is men met den bouw van het zoogen. tweede bouwplan „Spinoza" zoo ver gevorderd, dat van de 41 woningen er reeds 13 in gebruik zijn genomen, terwijl de overige geleidelijk zullen volgen. Dit laatste staat in verband met den nog niet geheel gereed gekomen straataanleg. De rioleering is geheel gereed. De huizen zijn keurig afgewerkt cn de indeeling is zeer ten genoege van de bewoners. Met het ge reed komen van dit bouwplan is onze ge meente een mooi woningcomplex rijker ge worden. Gisteren is hier een aantal artille risten ingekwartierd met hun paarden hetgeen groote belangstelling trok. vooral van de jeugd. Ten opzichte van de werkloosheid is 4 hier weinig verandering waar te nemen. Het aantal werkloozen bedraagt thans 35 tegen 36 in de overeenkomstige week van het vorig jaar. HollandO. Azië MJn ZUIDERKERK, thuis reis, 7 Sept. v. Shanghae. Holland—Afrika Ltfn NIJKERK, 7 Sept. n.m. 4 u. van Dar es Salaam n. Port Amelia. BLOEMFONTEIN, thuisr.. 8 Sept. van Zan zibar JAGERSFONTEIN, 8 Sept. van Hamburg te Bremen. JavaNew York Lyn TANIMBAR, Java n. New York, 6 Sept. v. Colombo. Kon. Hoil. Lloyd ZAANLAND, 7 Sept. van Amst. te B. Aires WATERLAND, thuisr., 6 Sept. te Santos. SALLAND, 8 Sept. van Amst. naar B. Aires. Kon. Ned. Stoomb. My. COSTA RICA. 7 Sept. v. Madeira n. Barbados FAUNA, 7 Sept. v. Gibraltar te Genua NEREUS, 7 Sept. v. Passages n. Santander SOCRA TES, 7 Sept. van Chancay naar Balboa VESTA, 7 September namiddag 7 uur van Hamburg n. Amst. GANYMEDES, 8 Sept. v. Londen te Amst. AGAMEMNON, 8 Sept. van Amst. te R'dam. ARIADNE, Midd. Zee n. Amst.. pass. 8 Sept. Finisterre TRITON. 8 Sept. van de Midd. Zee te R'dam PYGMALION. 8 Sept. van Thessaloniki te Istanboul RHEA, 8 Sept. van Lipari te Catania JUNO. 8 Sept. van Tanger naar Malta TITUS, 8 Sept. van Samos te Cephalonia. Holland—Wcst-Afrika Lijn REGGESTROOM 8 Sept. v. W. Afrika te Amst. HollandAmerika Lijn BOSCHDIJK, uitr.. 8 Sept. te Antwerpen BILDERDIJK, uitr., 7 Sept.. v. Havana LEERDAM. 5 Sept. van New Orleans te Houston. Rott. Lloyd KOTA AGOENG, thuisr., pass. 7 Sept. Finisterre INDRAPOERA, 8 Sept. van R'dam te Batavia. BALOERAN. uitr.. 8 Sept. te Marseille. RotterdamZ. Amerika Ljjn ALCYONE, thuisr., 7 Sept. van Victoria. SilverJavaPacific Lyn MADOERA. 7 Sept.. van Kaapstad n. Calcutta SALEIER, 6 Sept. v. Lorenzo Marques n. Tjilatjan DJAMBI. 3 Sept. v. Seattle n. Bombay MANOERAN, 3 Sept. v. Calcutta te Tacoma. MÜ. Nederland POELAU ROEBIAH, thuisr., 6 Sept, v. Singapore. SALAWATI, thuisr., 8 Sept. van Colombo. JavaChinaJapan Lyn TJIBADAK, 6 Sept. v. Hongkong n. Muntok.. My. Oceaan EURYBATES, Amst, n. Java, 7 Sept. v. Falmouth. Halcyon Lyn ROZENBURG, Vlaardingen n. Bilbao, pass. 6 Sept. Dover. STAD ZAANDAM. Vlaardingen naar Les Fa- laises, 8 Sept. uit den N. Waterweg STAD DORDRECHT, 7 Sept. van Vlaardingen te Stockholm STAD HAARLEM, R'dam naar Morphoubaai, 8 Sept. uit den N. Waterweg. Diverse Stoomvaartberichten BATAVIER TV 8 Sept. van R'dam tc Gravesend JONGE JOHANNA, 7 Sept. v. Hamburg te Antwerpen OOTMARSUM, 7 Sept. van Bahia Blanca n. Antwerpen AALSUM. 7 Sept, van St. Vincent n. Hull BRITSUM. 7 Sept. van St. Vincent n. B. Aires LOPPERSUM. 7 Sept. van B. Aires te Rosario EMMAPLEIN, 7 Sept. van R'dam te Narvik WESTPLEIN, 7 Sept, van Gefle n. R'dam ALGORAB, 7 Sept. v. Wabana te Emden ALIOTH. Novorossisk n. R'dam, pass. 7 Sept. Istan boul ALDEBARAN, 7 Sept. van R'dam te Narvik ALPHARD. 7 Sept. v. Londen n. Antwerpen MAGDALA, Curacao n. Genua pass. 7 Sept. Gibraltar MURENA, 6 Sept. van Curacao te Port Said LINGE, 7 Sept. van Barry te Las Palmas GENOTA, Gra vesend n. St. Kitts v.o., pass. 7 Sept. Wight RIJNSTROOM. 6 Sept. v. Bristol te Newport OOSTZEE, sleepboot, pass. 6 Sept. St. Vin cent DONAU, sleepboot, 7 Sept. v. St. Na- zaire te Southampton WICKENBURGH, 7 Sept. v. Guernsney te Bordeaux. TRITO. 8 Sept. van Belfast te Fowey HOOGLAND. 7 Sept, van Hamb. te Middles- bro SC HIEL AND. 8 Sept, van de Tyne naar Marley SCHOKLAND. 8 Sept. van Hamburg te Leith BERKEL. Libreville, naar Rochefort, pass. 7 Sept. Finisterre LOOSDRECHT. San Francisco naar Hamb., pass. 5 Sept. Cristobal MOORDRECHT, 6 Sept. van Port de Bouc naar Curacao MIJDRECHT, 7 Sept. van Abadan te Dublin RIJN, 7 Sept, van Sundsvall te Hudiksvall SLIEDRECHT. R'dam naar Abadan. pass. 8 Sept, Port Said IJSSEL. Dubrovnik naar R'dam. pass. 7 Sept. Finisterre. Kampeertraiirmg: „Denk je ook niet, Em ma, dat we het voor vannacht wel kunnen wagen om met een open raam te slapen?" VALKENBURG. Ook in onze gemeente hebben enkele veehouders aangifte gedaan, dat onder hun veestapel het gevreesde mond- en klauw zeer is uitgebroken. ZEVENHOVEN. Bij den landbouwer D. van Harten ls onder zijn veestapel Mond- en Klauwzeer uitgebroken. 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11