IFID5CH DAGBLAD - Twsecie Biad Donderdag 8 September 1938 VISSCHER IJ-BERICHTEN LEIMUIDEN. De herdenking van het jubileum van H. M. de Koningin, Deze herdenking werd van gemeente wege des morgens ingezet met het luiden der klokken. Zoowel in de R.K. Kerk als in de N. H. Kerk werd een herdenkings dienst gehouden. In de N. H. Kerk werd de dienst geleid door ds. D. Kuilman, Ned. Herv. predikant te Leiden. Als tekst had spr. gekozen Ps. 126—3e vers ..De Heere heeft groote dingen bij ons gedaan: dies zijn wij verblijd". Na dankgebed zong de gemeente staan de de 2 coupletten van het Wilhelmus. Onder de aanwezigen werden ook opge merkt de burgemeester en diens echtge- noote. Door de schoolkinderen van de Bijz. R.K. en Chr. scholen, o.w ook de hier- wonende kinderen, doch die de O.L. school te Rijnzaterwoude bezoeken, werd onder leiding van het Hoofd der Ohr. school de heer Ham een aubade gebracht aan den burgemeester. Verschillende nationale liederen werden ten gehoore gebracht. Na de zanghulde werden de kinderen door den burgemees ter toegesproken, om daarna onder de tonen van ons muziekcorps te marchee- ren naar de groote zaal van mej. Snee- boer. waar zij rijkelijk door de Oranje- Commissie onthaald werden. 's Middags verzamelden zich voor het gemeentehuis de verschillende jeugdver enigingen, waar de overhandiging der gemeentevlag plaats vond. Des avonds werd tot besluit van dezen dag een lichtstoet georganiseerd, waar voor zeer veel belangstelling bestond.. De begrooting sluitend. De door B. en W. aan den Raad der ge meente aan te bieden begrootingsdienst 1939, is voor het eerst, na verscheidene jaren, weder sluitend gemaakt, zondereen extra bijdrage van het Rijk in de kasten van de werkloosheiduitgaven. Een gunstig teeken NIEUWKOOP. De Jubileumfeesten. Wij herinneren ons niet, dat in onze ge meente en in Noorden ooit een Oranjefeest zóó spontaan, zóó algemeen en met zoo geestdrift gevieTd is! Wanneer wij dit wel slagen aldus constateeren. meenen wij dit te moeten toeschrijven aan den opzet, waarvan burgemeester van der Weijden de man is geweest. Reeds twee maanden geleden begon hij om de leden van de Oranjevereengingen in het Gemeentehuis bijeen te roepen. Eenparig werd daar be- s.oten, dat de leden zich zouden terug trekken. om de bevolking ruim baan te geven. Vervolgens werd eerst in Nieuwkoop en daarna in Noorden door den burgemeester een vergadering belegd voor alle dorpena ren. Aldaar kwam reeds tot uiting, dat men een feest wilde organiseeren, dat zou klin ken als een klok. In breede trekken werden de festiviteiten reeds besproken en voor elk dorp werd een comité benoemd, waarvoor de samenwerking reeds bij voorbaat werd toegezegd. De inzet was in de kerk In de Hferv. kerken werd een danks'ond gehouden en in de R.K. kerken een gezongen H. Mis opgedragen met daarna Te Deum. Om 9 uur werden gedurende een half uur alle klokken in de gemeente geluid, waaraan zelfs het klokje van het RJC. Liefdegesticht lustig meedeed. Hierop gingen herauten te paard de gemeente rond om aan de be volking den blijden jubel uit te zeggen. Daarna geschiedde op het dorpsplein voor een samenges! roomde menigte vanaf het bordes van het voormalige gemeentehuis de opening door den burgemeester, die een rede hield, waarin hij wees op de ontzag lijke beteekenis van dit jubileum, op den zegen welke gedurende veertig jaren van de Koningin is uitgegaan en op den dank, welke ons volk hiervoor aan God verschul. digd is. Vervolgens werd een rondtocht door de gemeente gehouden met muziek, ruilers, versierde fietsen en een groot aantal wa gens met historische en allegorische voor stellingen. Een schouwspel, als wij nog zel den op het platteland zagen. Om vijf uur werd door den burgemeester op het gemeentehuis aan een jeugddepu- tatie de gemeentevlag overgereikt om In een open auto naar Amsterdam te gaan, teneinde aan de algemeene jeugdhulde op den Dam voor het Koninklijk Paleis deel te nemen. De deputatie bestand uit de hee- ren C van Koert Pzn hoofd'eider van de Kruisvaart en A. Bon. voorzitter van dj Chr. Jongelingsvereeniging en mej. M. C. Groenendijk, hoofdleidster van de Graal. De deputatie uit de bevolking, die met den kring Rijnland naar Amsterdam is gegaan, bestond uit de heeren W. van Haselen en C. J Boekhorst. Na het beëindigen van den optocht werd op het terrein van N.V.V. een voetbalmatch gehouden tegen OD V. uit Noorden, waarbij eers'e overwinaar werd met 41. De; avonds werd op het Dorpsplein door de zangvereeniging ..Amicitia" opgevoerd de operette: „Als de tulpen bloeien" waar mede zeer veel succes werd geoogst. NOORDEN. De Ned. Herv. Gemeente. De 400 zielen tellende Ned. Herv. gI- meente van Noorden (cl. Leiden) die sedert 1924 vacant geweest is en tot overeenkomst gekomen is met den Raad van Beheer, heeft thans weer een beroep uitgebracht en wel op ds. J. C. Hooykaas te Dussen rNjBr.i ROELOFARENDSVEEN. De Oranjefeesten. Het jubileum van „Liefde voor Harmonie". Op den tweeden dag der feesten trad het pl. muziekgezelschap liefde voor Har monie" in het bijzonder in den kring der belangstelling Dit corps vierde zijn gouden jubileum. De feestviering werd aaneevan- een met een plecht ge H. Mivan dank zegging waarna eer. optocht werd gehou den. waaraan zeer veel vereenigingen met banieren en vaandel; deelnamen In dezen stoet reed tevens mede de geestelijkheid het eere-comité, terwijl muzikale medewer king werd verleend door de muziekvereeni- gingen uit Nieuwe Wetering. Hoogmade en Langeraar. Tenslotte vereenigde men zich in de geheel beze'te St. Pancratiuszaal. In deze bijeenkomst had de huldiging van het jubileerend gezelschap en de aanbieding van het feestgeschenk plaats. De bijeenkomst werd geopend door den voorzitter der Oranje-vereeniglng den heer J. J. de Koning die een schets gaf van de nauwe samenwerking lusschen Oranjever - eeniging en Liefde voor Harmonie. Spr. sprak den wensch uit dat Liefde voor Har. monie in de toekomst nog vele Oranje feesten met haar muziek zou Opluisteren Hiema wees de burgemeester er op, dat betrekkelijk slechts weinigen er zich van bewust zijn wat het wil zeggen een muziek, gezelschap 50 jaar in stand te houden. Spr. schetste de vele daaraan verbonden moei lijkheden en gaf daarna een beeld van het belang en de onontbeerlijkheid, vooral bij feestvieringen en heugelijke gebeurtenis sen van een muziekvereenigtng. Het was spr een aangename taak, aan de vereenl- ging het geschenk van de plaats, bestaan de in een schitterend vaandel te mogen u:treiken. Nada* eenige muzieknummers waren ver tolk; was het woord aan den geestelijk adviseur, kap von Fisenne die o.a. de goede onderlinge verhouding der leden prees. Namen; den pastoor dankte kap. Hofstede voor de medewerking der vereenlging bij kerkelijke feestvieringen, terwijl hij per soonlijk evenals pastoor Onel aan ds ver- eeniging grooten dank verschuldigd was. Tevens bracht hij de gelukwenschen over van alle plaatselijke vereenigingen. Nadat de voorzitter van Door Gunst Verkregen" te Nieuwe Wetering op de hem eigen wijze een kernachtig woord ran ge- lukwensch had overgebracht gaf de direc teur de heer van Leeuwen uiting aan zijn groote tevredenheid over den goeden geest, welke er in de vereenlging heerschte er. voer den studie-zin der 1onge leden. Wan neer zoo wordt voortgegaan kan de toe komst met vertrouwen worden tegemoet gezien. Tenslotte besteeg de voorzitter van de jubileerende vereenlging het spreekges oelte om in welgekozen woorden aan alle ver eenigingen en instanties dank te betuigen voor de feestviering en het prachtige en zeer gewaardeerde cadeau Een bijzonder woord van dank richtte spr. tot de muziek corpsen van Nieuwe Wetering Hoogmade en Langeraar voor de verleende medewer- k:ng Spr. eindigde met geven van de ver zekering. dat alles in het werk zal norden gezet om Liefde voor Harmonie tot steeds grooter bloei te brengen. De vereenigingen speelden tot slot de feestmarsch. waarna de, officieele huldiging was beëindigd. 's Middags trokken de muziekcorpsen we der naar het feestterrein, waar verschilienl de volksspelen plaats vonden Des avonds had een muzikale wandeling door het dorp plaats, waaraan zeer velen hebben deel genomen. Na afloop hiervan was er nog weer muziek op den hosvlonder. In de café's was het stampvol totdat men in de beste steming huiswaarts trok. TER AAR. De Jubileumfeesten. Na de kerkelijke diensten heerschte er op het feestterrein al vroeg een gezellige drukte en was het een mooi gezicht al die versierde voertuigen, fietsen, paarden, in totaal 60 stuks opgesteld te zien. De verwachtingen zijn overtroffen! Allereerst deden alle jeugdvereenigingen mede. de een nog mooier dan den ander o.m. de St. Josephs Gezellen. K.J.C Graal Ger. Jongelingsver.. Chr. Meisjesver., ver- de.,<5]r Oranjever., de Julianaver., K.K.. Middenstandsver., Kon. Midden standsver.. Zangver., de B.V.L., E.H.B.O. enz. Tot slot een mooi gemaakte arreslede tilbury, versierde fietsen en ruiters. Wat zullen de deelnemers tijd en moeite hebben gegeven om dergelijke stukken te vervaardigen, vooral de beide wagens van de Middenstanders muntten in fijnheid uit. Ook de Gezellen, B.V.L. en KJ.C. ga ven duidelijk te kennen het doel en stre ven. De Chr. Oranjevereeniging ging in ongeveer dezelfde richting. De prijzen zijn toegekend aan: 1. Ger. Meisjesver., 2. Chr. Oranjever., 3. R.K Middenstandsver., 4. Kon. Middenstands ver., 5. A. C. Hoogenveen, 6. de K J.C., 7. A. en M. Kroft, 8. Gezellen. Versierde fietsen: l. J. Spaargaren, 2. A den Haan. 3. Th. Pijper, 4. D. Meyer, 5. A. v. d. Hoorn. Van de paarden hadden de Cowboys de eerste prijs. Huzaren, tweede en jockey's de derde. Circa kwart over negen vertrok de stoet onder vroolijke tonen van ,Arti" naar Aardam, Korteraar, Vrije Hoef, Kerk buurt, Langeraar, Pulmot, Jaagpad en arriveerde tegen half een onder groote be langstelling weer op het veilingsterrein terug. Hier had zich weer "en groote massa belangstellenden verzameld. 's Middags trokken de gemeentenaren, jong en oud. naar het feestterrein om ge tuigen te zijn van de uitreiking der ge meentevlag aan de jeugdvereenigingen. Rond de eere-tribune, waarop gezeten het eere-comité en de uitvoerende commissie, schaarden zich al de jeugdvereenigingen, o.a. St. Josephs Gezellen. KJ.C., Graal, Ger. Meisjesver., Chr. Jongelingsver. Na een inleidend woord door den voorz., den heer Verhoef, speelde „Artl" „Wilt heden nu treden", waarop volgde een toe spraak van den burgemeester B. J. Hoo- genboom. Hierop overhandigde de burgemeester de vlag aan de drie afgevaardigden, terwijl gezongen werd met begeleiding van Arti, het Wilhelmus. Voor de volksspelen bleek een geweldig groote belangstelling te zijn. Op den openbaren weg begon eerst de kamo om de prijzen met ringrijden met de versierde tilbury's. Na een vinnigen strijd legde de heer Wim Kelder en Marie Kroft beslag op den eersten prijs Cor Mulder de tweede, H. de Groot de derde en Hein Kroft met mej Kelder de vierde. De mooist versierde tilbury had Corn. Kroft. Intusschen kon het publiek op het ter rein de honderd meter hardloopen voor heeren aanschouwen. De snelste sprinter was W v. d. Hoorn, gevolgd door J. Ver- sluys, J. de Pater, H Pieterse. A. den Haan n H. Vcvsluys. Een wedstrijd waar het op aan komt om de krachten onderling te meten, is wel het touwtrekken. Rond de afrastering stonden veel personen, die hun favorieten in de arena aanmoedigden. Een lust om te zien hoe jongens van even veertien jaar, zelfs gehuwde mannen uitdaagden voor dezen strijd. De sterkste bleek te zijn A. v. Em merik, T. Hegeman, G. Otto, Th. v. d. Jagt, C. v. Straalen, H. Pijper, H. Pieterse, G. Rietveld, A. v. d Haven, C. Warmerdam, J. Valentyr, en J, Otto. De kinderwagenrace lokte vele vrouwen naar de plaats waar het pleit werd be slecht. Hier waren de deelneemsters in de finale zoo aan elkaar gewaagd, dat voor een vlugge afwerking besloten werd maar te trekken om den prijs. De gelukkige wa ren: A. Pijper. J. Bosland. P. Rietveld, A. v. d. Hoorn, A. Bontje. S. v. Vliet. D Kroon. R. Valentyn, J. Koeleman, L. Lok, N. Bos land, N. v. Leeuwen, A. Heemskerk, R. Egberts. Het waterdragen gaf soms aanleiding een paar natte voeten te kTijgen, niet al leen voor de deelnemers, ook de omstaan- den liepen danig gevaar. Hier kwam als nummer 1 aan de eindstreep W. v. d. Hoorn. 2. J. v. d. Hoorn. 3. C. Otto. 4. K. Tensen, 5. F. v. Rijn, 6. W. Ubink. Ringrijden per fiets was de uitslag: 1. P. Heemskerk, 2. C. Egberts. 3. V. Boon. 4. J. van Zwieten, 5. A. de Vos. 6. J. Basman. Tot slot de wedstrijd „naar den trein": 1. ,T. Bosland. J. Hoogervorst, J. Bos, G. Bos, M. v. d. Jagt. T. Bosland. Des avonds had de Koninginnehulde plaats door pl. vereenigingen, die met vaandels en banieren, in den eeordenden stoet defileerden voor de eere-tribune. Jammer dat deze tribune zoo slecht ver licht was, want de officieele personen kon den nauwelijks onderscheiden worden. De Chr. Meisjesver. zong onder leiding van Mart. Heyns een tweetal liederen, de Graal voerde reidansen uit. de Ger. Meis- jesvereenlging kwamen met de tooverfluit voor den da? en tableaux en tot slot gin gen de jongens van de K.J.C. aan het vendelzwaaien midden op het feestter rein. Met deze kunst was de burgemeester zeer ingenomen, want werkelijk ging het den jongens al heel goed af. Een woord van dank aan mej. Ali van Dam. uit Alphen a. d. Rijn, die de jongens geheel belanggeloos heeft getraind, is zeker op zijn plaats. De rest van den avond bleef men nog een gezelligen tijd bijeen op het terrein. Met medewerking van Arti zong de menigte enkele vaderlandsch» liederen terwijl ook nog een filmvoorstelling werd gegeven over het leven van H .M. de Koningin. En zoo is dan bij ons de nationale feest dag verloopen in een mooie stemming. De organisatie bleek in goede handen te zijn. Dat van ieder huis of gebouw de vlag wapperde deze dagen is duidelijk. Som mige ingezetenen hadden heel veel werk gemaakt van de illuminatie, bijzonder het huis van dr. Post-Uiterweer. dat boven alles uitstak. WOUBRUGGE. De feestelijkheden. Nadat in de Ned. Herv. kerk een geza menlijke samenkomst was gehouden, waar voorgingen ds. Doornenbal en ds. Dron- kert maakten de schoolkinderen een wan deling door het dorp. Nog nimmer zagen wij zoo'n mooi ver sierden optocht! Bij het gemeentehuis brachten de kinderen een zanghulde aan den burgemeester; twee coupletten van het Wilhelmus werden gezongen. Hierna sprak de burgemeester van het plat van het gemeentehuis een feestrede uit, waar na de wandeling door het dorp werd voort gezet. 's Middags werden kinderspelen ge houden, die allen vlot verliepen. Op het feestterrein werd door den burgemeester aan afgevaardigden van de jeugdvereeni gingen de gemeentevlag met een toepas selijk woord uitgereikt. Huis aan huis wapperde de vlag. Het muzikale gedeelte werd op schitterende wijze uitgevoerd door een muziekcorps uit Nleuwwetering. De kinderen hebben volop genoten. Elk ging met een prijsje huiswaarts. ZOETERMEER. Goed afgeloopen. In de Dorpsstraat had een ongeval plaats dat gelukkig betrekkelijk goed is afgeloo pen. Van de richting Lage Einde kwam een melkauto aangereden, bestuurd door een chauffeur van de firma van Grieken uit Den Haag. Vermoedelijk omdat de chauf feur niet oplette zag hij niet gauw genoeg dat er een autobus van de Leidsche wallen, die voorrang had. den weg opreed. Om de bus mis te rijden moest de chauffeur zijn stuur Ineens rechtsom gooien met het ge volg dat hij op de stoep van het postkan toor terecht kwam, alwaar eenige Jongelui stonden- Een der personen, zekere M„ die zich daar bevond, kon niet gauw genoeg wegkomen en kwam bekneld tusschen de auto en het hek, waarbij hij eenige ver wondingen opliep. Een fiets, die tegen het hek stond, werd ook beschadigd. De politie, die zich spoedig ter plaatse bevond, maakte van het geval proces-verbaal op, waarna de chauffeur zijn weg kon vervolgen. De gemeentevlag, die door burgemees ter Middelberg was uitgereikt aan een de putatie van afgevaardigden van enkele vereenigingen alhier en die heeft gedefi leerd te Amsterdam voor H. M. de Konin gin, is weer aan den burgemeester over handigd- De vlag was thans voorzien van de wimpel. het teeken, dat aan het défilé was deelgenomen. ZWAMMERDAM. De Jubileumfeesten. De feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H.M, de Koningin, zijn hier goed geslaagd. Door de versiering, de eerepoorten en de verlichting had het dorp een feestelijk aan zien, waarvan het Plein met het Gemeen tehuis het middenpunt vormde. Onder groote belangstelling is een bonte optocht gehouden, waarvan bijzonder veel werk was gemaakt en die dan ook algemeen werd geroemd. Het zou te veel ruimte in beslag nemen, hiervan een beschrijving of opsomming te geven. Volstaan wij daarom met de mcdedeeling, dat hiervoor voor de afd. groote groepen de le prijs werd toege kend aan de voorstelling: Boerenbruiloft, met herauten, bruidspaar en feestgangers; 2e prijs: Sneeuwwitje met kabouters; 3e prijs: Tirolers met muziekinstrumenten. Voor de kleine groepen verwierf de le prijs: Kabouter in kruiwagentje;; 2c prijs: versierd rijwiel en 3e prijs: bloemenbak- flets. In de Ned. Herv. Kerk had een wijdings samenkomst plaats, waarin het woord is gevoerd door ds. H. v. Dijken, Ned. Herv. Pred. te Gouda, ds. A. G. Günther, Rem. Prede. en ds. L. Zwaan, Geref. predikant, beiden alhier. De redevoeringen werden af gewisseld door zang van een koor. bestaan de uit 16 leden der beide plaatselijke zang- vereenigingen„Eendracht maakt Macht" en „Zingt den Heere", onder leiding van den heer J. J. B. Spreij, alsmede door orgel spel van den heer L. v. Bommel Jr. De Nationale feestdag werd ingezet door klokgelui. Om 9 uur verzamelden zich de kinderen der verschillende scholen tot het houden van een optocht door de straten, begeleid door de muziek van „Soli Deo Gloria" uit Bodegraven. Op het Plein voor het Gemeentehuis werd halt gehouden en werden, na een inlei dend woord van den Voorz. van het Oranje Comité, den heer A. R. Koster, onder lei ding van het Hoofd der Ned. Herv. School, den lieer W. v. d. Brink enkele liederen ge zongen. De Burgemeester, de heer P. Hoogen- boom dankte vanaf het bordes de jeugd met eenige hartelijke woorden voor deze zanghulde, en richtte zich, daarna met een toespraak ook tot de grooteren, om te wijzen op de heugelijke beteekenis van dezen gedenkdag voor ons geheele volk. Na afloop van de zanghulde toog men naar het feestterrein, waar de kinderspelen een aanvang namen. Verscheidene kinde ren wisten na spannende wedstrijden, fraaie prijzen te behalen, en allen werden getrakteerd. 's Middags toog men, na een rondgang van de muziek, andermaal naar het feest terrein, voor het bijwonen van de verschil lende volksspelen, zooals mastklimmen, koeksiaan, hardloopen met hindernissen, fleschsabelen. kulpsteken en gecostumeer- de voetbalwedstrijd. Ook voor dames waren spelen georganiseerd n.I. tonnetje kruien, zakloopen, hardloopen. Groot was de be langstelling ook voor deze wedstrijden en menig lachsalvo steeg op uit de toeschou wers. als na vinnigen kamp. het op het eind soms toch nog weer mislukte. De gelukkige winnaars zagen hun strijd met een geldprijs beloond. Des avonds gaf „Soli Deo Gloria" nog een mooi concert op het Plein en na afloop vat: dit concert toog men nogmaals naar het feestterrein, waar tot slot van dezen feestdag een openluchtbioscoop werd gege ven. IJMUIDEN, 8 September. VISCHPRIJZEN. Tarbot 90—78 ct. per KG.; Tong 200—100 ct. per KG.; Heilbot 100—60 ct. per KG.; Griet L 2520 per 50 KG.; Groote schol f.24 idem; Middelschol f.31—20.50 idem; Zetschot f.24— 17 idem; Kleinschol f. 16-^1.50 idem; Bot f. 11.50 idem; Schar f.3.70—3.10 idem; Tongschar f.25 —14 idem; Kleinmiddel schelvisch f.2413 id.: Kleine schelvisch f. 11—3.50 Idem; Groote gul f. 15—7.50 idem; Kleine Gul f.94.20 idem; Wijting f. 3.40—1.20 idem; Makreel f. 6.50—2.30 idem; Versche haring f. 3.90—2.90 Idem: Klein middel heek f. 20—17.50 p. 50 KG.; Kleine heel; f. 12.50 idem; Kabeljauw f.2627 p. 125 KG.; Leng f. 1.20—0.40 per stuk; Koolvisch f. 1.10— 0.28 per stuk. Aangevoerd aan den afslag: 2100 kisten versche haring; 68 kantjes steur - haring. prijs f. 8.60—6.60 p. kantje. Besommin? trawlers: Hom Rif. IJm. 155. 170 manden, f.1440; Bergen. IJm. 16. 550 m.. f2050; Schoorl. IJm. 39. 1175 m., f.3200; Pram. IJm. 135, 100 m.. f.1130; Maria Elisabeth. IJm. 114. 230 m.. f.1590; Dolfijn, IJm. 103, 215 m.. f.1480; Maria van Hattem. IJm. 1. 570 m., f.2650; Her cules. IJm. 196. 530 m.f f. 1960; Amsterdam. IJm. 58, 515 m.. f. 2130;Aneta. IJm. 82. 1400 m.. f4560; logger KW. 74 f.1140; kotter: E. 405. f.650; E. 320, f.660; E. 170. f.630. Binnengekomen van de haringvlsschcrlj KW. 121 met 21 last. VLAARDINGEN, 8 Sept. Van de haringvisschery kwam hedenochtend te Vlaardingen binnen de KW. 121, M. v. Duin. met 27 last. VLAARDINGEN, 8 September 1938. Maatjesharing groen f. 16.70—17.20; Maatjes haring f. 11.20—13.30; Volle haring Noord f.13; Volle haring Zuid f. 11.30—12.40; IJle haring Zuid f.910.80; Steurharlng Kanaal f.9—9.60 Alles per ton. VERWACHTE SCHEPEN. Binnengekomen voor de Zaterdagmarkt Clasina Luther, IJm. 59, vangst 600 manden diversen. VERTROKKEN TER HARINGVISSCHERLI. Van IJmuiden zijn ter haringvisscherij ver trokken de KW. 144, KW. 141. KW. 151. KW. 9 en KW. 173. Kon. Ned. Stoomb. My. OBERON, Mlddl. Zee tl Amst., pass. 6 Sept. Gibraltar -- AURORA, Mlddl. Zee n. Amst., pass. 7 Sept. Gibraltar CERES, 7 Sept. v. Istanboul te Bourgas ODYSSEUS, 7 Sept. v. Amst. n. Kopenhagen VULCANUS, 7 Sept. van Amst. n. Hamburg. Halcyon Lyn STAD AMSTERDAM, 6 Sept. v. Lulea n. Vlaardingen. Holland—Afrika Lyn NIJKERK, uitr.. 7 Sept. van Zanzibar JAGERSFONTEIN, 7 Sept. van R'dam te Hamburg SPRING FONTEIN, 7 Sept. v. Antwerpen te Hamburg Rotterdam—Z. Amerika LUn ALPHACCA, R'dam n. Hamburg, 7 Sept. uit den N. Water weg. Rott. Lloyd DEMPO. thuisr., 7 Sept. v. Co lombo SOEKABOEMI. 7 Sept. v. Eatavia n. R'dam KOTA RADJA, 7 Sept. v. Ham burg te R'dam. Kon. Holl. Lloyd ZAANLAND, 6 Sept. 's nachts 12 u. van Montevideo n. B. Aires MONTFERLAND, 7 Sept. v. Amst. n. Ham burg. HoUand—Amerika Lyn STATENDAM. 7 Sept. n.m. van New York te R'dam BREE- DIJK, thuisr., 7 Sept. te Antwerpen. HollandO. Azië Lyn SEROOSKERK thuis reis, 6 Sept. van Aden. Silver—Java—Pacific Lun MODJOKERTO, 6 Sept. van Singapore n. Pacific Kust. Kon. Paketv. My. BOISSEVAIN, 5 Sept. T. Mombassa n. Batavia. Diverse Stoomvaartbcrichtcn ANGELINA Sept. van Telok Anson n. Port Swettenham AUGUSTINA, 5 Sept. v. Soesoc te Singa pore AGATHA, 2 Sept. v. Singapore n Bumpiyo JUNO, 4 Sept. v. Singapore n Api-apl ALDEGONDA, 3 Sept. v. Singa pore te Soesoe PETRONELLA, 4 Sept. v Soesoe n. Singapore PAULA. 3 Sept. van Pladjoe te Batavia JOSEFINA, 5 Sept v Pladjoe te Batavia MARPESSA, 2 Sept. v* Balik Pappan te Soerabaya OVULA 2 Sept. v. Ceram n. Balik Pappan ANASTA- SIA, 3 Sept. v. Saigon n. Haiphong EULO- TA, 2 Sept. v. Adelaide n. Port Pirie MA- MURA, 3 Sept. v. Houston te Montreal CLEODORA. 4 Sept. v. Colon te Curacao RAP ANA. 4 Sept. van Rouaan te Curacao SUNETTA, 4 Sept. v. Schiedam te Curacao MEGARA. 4 Sept. v. Curacao n. Harburg APOLLONIA, 6 Sept. v. Port Said te Alexan- drie HERMES. 2 Sept. v. Haifa te Con- stanza GENOTA. 6 Sept. v. Gravesend n. St. Kitts v.o. ELUSA. 12 Sept. v. Curacao te R'dam verwacht MACUBA. 10 Sept. v. R'dam te Curacao verw. MALVINA, 14 Sept. v. Curacao te R'dam verwacht BE VERWIJK. Danzig n. Providence, pass. 5 Sept. Elseneur MARK. 4 Sept. v. R'dam te Lovisa ONOBA, 5 Sept. v. R'dam te Hel sinki HOOGLAND, 6 Sept. v. Hamburg n. Middlesbro MIDSLAND, 6 Sept. v. Bremen n. Boness JEANNETTE, 5 Sept. v. Middles bro n. Norresundby ALDERAMIN, 6 Sept, van Kirkenaes n. R'dam ALIOTH, 5 Sept. van Novorossisk n. R'dam ALKAID, New Orleans n. Queenstown v.o., pass. 6 Sept. Kev West JONGE ANTHONY. 6 Sept. v. Nice n. Panderma SIRRAH, Hamburg n. Ha vana, pass. 6 Sept. Scilly ST. ANNALAND, 5 Sept. v. Delfzijl te Stettin AMSTERDAM 19 Sept. v. Aruba te Harstad verwacht DEN HAAG, 24 Sept. v. Aruba te Stockholm verw. OOSTPLEIN. R'dam n. Melilla, pass. 6 Sept. Finisterre ROTTERDAM, 10 Sept. van Curacao te R'dam verwacht SCHIE- LAND, 7 Sept. van IJmuiden op de Tyne TRITO, 6 Sept v. Belfast n. Fowey LOOS- DRECHT, 5 Sept. v. San Franciso te Balboa OOSTZEE, sleepboot, 3 Sept. v. Casa blanca n. B. Aires JONGE ELISABETH, 6 Sept. van Dakar n. Bordeaux PARK- LAAN, 1 Sept. v. Istanboul n. Kherson BARENDRECHT. 4 Sept. v. Suez n. Vereen. Koninkr./Cont. LINGE, Barry n. Laa Palmas, pass. 6 Sept. Madeira IJSELHA- VEN. Rio Janeiro n. Antwerpen, pass. 5 Sept. Madeira ZIJPENBERG. R'dam n. B. Aires, pass. 6 Sept. Dungeness PRINS FREDERIK HENDRIK, Gent, n. Montreal, pass. 6 Sept. Bevezier. VOOR VRIJDAG 9 SEPTEMBER. Hilversum I 1875 M. 8.00 Vara, 10.00 Vpro, 10.20 Vara, 12.00 Avro, 4.00 Vara, 7.30 Vpro, 9.00 Vara, 10.40 Vpro. 11.00—12.00 Vara 8.00 Gra mofoonmuziek (om ca. 8.16 Berichten) 10.00 Morgenwijding 10.20 Gram.muzlek 11.00 Declamatie 11.20 Orgelspel 12.00 Gram. muzlek (om 12.15 Berichten) 12.30 Gevarieerd solistenconcert 2.00 Zang en piano 2.25 Planovoordracht 2.50 Gram.muz. 3.20 Uit zending van de Eere-promotie van H. M. de Koningin 4.00 Fantasia en Gram.muziek 5.05 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel en gra- mofoonmuziek. 6.30 Letterkundig overzicht 6.50 Gram.muziek 7.00 Causerie „Stad en Platteland" 7.20 Berichten ANP 7.30 Be richten 7.35 Causerie „Langs steden en dor pen" 8.00 Viool en piano 8.30 Causerie ..De Nederlandsche cultuur In 40 jaar" (V) 9.00 Vara-orkest 9.45 Declamatie 10.00 Esme ralda 10.30 Berichten ANP 10.40 Avondwij ding 11.00 Gram.muz. 11.30 Jazzmuziek (gr.pl.) 11.5512.00 Gram.muz. Hilversum II 301.5 en 415.5 M. Algemeen pro gramma, verzorgd door de Ncrv 8.00 Schrift lezing. meditatie 8.15 Berichten, gram.muz. (om 9.30 Gelukwenschen) 10.30 Morgendienst 11.00 Gram.muz. 11.15 Zang met piano begeleiding en gram.muz. 12.00 Berichten 12.15 Gram.muz. 12.30 All Round Sextet en gram.muz. 2.00 Reportage 3.30 Uitzending van de Eere-promotie van H. M. de Koningin 4.00 Reportage 5.30 Orgelspel 6.30 Voor tuinliefhebbers 7.00 Berichten 7.15 Litte raire causerie 7.45 Reportage, eventueel gra- mofoonmuziek 8.00 Berichten ANP. herhaling SOS-Berlchten -r- 8.15 Concert te geven voor het 40-jarlg regeeringsjubileum m. m. van het Utrechtsch Stedelijk orkest, het Toonkunstkoor en solisten (9.109.35 Causerie „40 jaren") 10.15 Berichten ANP 10.20 Pianovoordracht en gramofoonmuziek 10.45 Sportpraatje 11.00 Vervolg concert 11.20 Gram.muziek 11.50 12.00 Schriftlezing. Droitwich 1500 M. 11.20 Harry Fryer en zijn orkest 12.10 Orgelconcert 12.40 Ben Oakley en zijn orkest m. m. van soliste 1.15 Decla matie 1.35 BBC-Schotsch orkest 2.35 Gra mofoonmuziek 3.20 Geiger en zijn orkest 3.50 Piano-voordracht 4.204.50 Jazzmuziek (gr.pl.) 4.55 Radiotooneel 5.20 Isidore Schwiller en zijn strijksextet m. m. van het Cecilian Trio 6.20 Berichten 6.50 Causerie „Laying a garden path" 7.05 „Virginia", ope rette 8.05 Alvin Saxon en zijn Band 8.40 BBC-Symphonie-orkest m. m. van het Grinke- Trio 10.00 Berichten 10.25 Causerie „Up against it" 10.40 BBC-koor en -orkest en so listen 11.20 George Elrick en zijn Band met m. v. soliste 11.5012.20 (gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 8.10—9.20, 10.10 en 12.35 Gram.muz. 1.50 Zang 3.05 Gram.muz. 4.35 Zang 5.00 Grarmmuz. 5.20 Het Loe- wenguth-kwartet 6.20 Gram.muz. 7.20 Harp- voordracht 7.35 Gram.muz. 8.35 Zang 8.50 Radiotooneel 10.50 Gram.muz. 11.20 12.50 Nachtconcert. Keulen 456 M. 6.50 Gram.muz. 7.30 en 8.50 Tentoonstellingsorkest 12.20 Omroeporkest 2.30 Gram.muz. 2.50 Rijkspartijdag 1938 6.20 Kamermuziek 6.50 Volksmuziek 7.20 Gram.muz. 8.20 Rijkszending; Rykspartijdag 1938 9.50 Het E. Rummel-Trio 10.35 Gra mofoonmuziek 10.50 Otto Fricke's orkest en solisten 12.203.20 Nachtconcert. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 gram.muz- 12.50 en 1.30 Omroepdansorkest 1.50—2.20 gram.muziek 5.20 Vlaamsch kwartet 6.20 gram.muz. 7.20 Omroepdansorkest 8.20 Om- roepkleinorkest 9.05 Radiotooneel 9.45 Ver volg concert 10.30—11.20 gram.muz. 484 M.: 12.20 gram.muz. 1.00 en 1.30 Omroeporkest 1.502.20 gram.muz. 5.20 Omroeporkest. 6.38 Zang 6.50 Pianovoordracht 7.10 gram. muziek 8.20 Militair orkest en gram.muz. 9.35, 10.30 en 10.5511.20 gram.muziek. Dcutschlandsender 1571 M. 8.35 Rijkszending: Rljkspartijdag 1938 10.20 Berichten ÏO.JJ Orgelspel (gr.-opn.) 11.05 Berichten H-f0 gram.muziek 1.15 Tydsein 1.26—2.20 Nacht- concert. GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Vrydag 9 September. Iste Programma: lederen dag van 824 uur: Avro, Vara enz. 2de Programma: lederen dag van 8—24 uur: Kro, Ncrv. enz. 3de Programma: 8.00 Keulen 10.20 Parus Radio 12.05 Radio PTT. Nord 12.20 Keu len 13.20 Brussel VI. 13.30 Brussel Fr. 14.20 London Reg. 15.15 Parijs Radio Brussel Fr. 18.20 Parijs Radio 18.50 Keu len 20.05 Droitwich 22.00 Brussel VI. 22.30 Boedapest of dlv. 23.20 Keulen. 4de Programma: 8.00 Brussel VI. 9™ versen 10.35 London Reg. 13.35 Droit*»n 16.50 Deutschlands. of div. 17.20 Droitwicn 18.45 London Reg. 19.20 Parijs RaJJ®.TJ 20.20 Gramjnuz. G.R.D. of dlv. 22.00 Dro» wich. Wijzigingen voorbehouden

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 8