IEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 8 September 1938 Gemeenteraad van Oegstgeest Vit de Rijnstreek Dankwoord van den burgemeester - Nieuwe stembureaux - De trottoirs in de parken RIJNSBURG. Beroepen. BH de Chr. Geref. Gemeente alhier is beroepen ds. M. W. Nleuwenhulzen van Franeker. De volkspelen. De uitslagen van de volksspelen is als volgt: Bloemencorso Tilbury's en Dogkarren: ie pr. P. v. EgmondJ. v. d. Sleet; 2e pr. Aio. Hogewoning; 3e prijs Jac. v. d. Vijver; 4e prijs Nic. v. Egmond; 5e prijs Nic. van Delft. Bloemencorso Auto's: le prijs Alb. van Delft Gz.; 2e prijs B. Pauw; 3e prijs J. Zandbergen; 4e prils B. de Mooy Andr.z. Bloemencorso Poppenwagens en Auto peds: le prijs D. de Koning; 2e prijs M. Heemskerk; 3e prijs M. Jungerlus; 4e prijs J. v Klaveren; 5e prijs G. Grimbergen Bloemencorso Rijwielen: le prijs C. v. Delft; 2e prijs G. v. Delft; 3e prijs J. Star; 4e prijs C. de Mooy; 5e prijs C. v. Egmond. Bep Kralt; 2e pr. Annie Kromhout; 3e pr. Truus de Mooy; 4e pr. Pientje Collee; 5e pr Corrle Kromhout; 6e pr Henny Ra- vensbergen; 7e pr. A. Teljeur; 8e pr. Fletje v. d. Boom. Rlngrljden rijwielen Jongens: le pr. Jan Prins; 2e pr. W. de Koning; 3e prijs Jllles Zandbergen; 4e pr. G. v. Tilburg. Stoelendans voor meisjes: le pr. Catrien Leemans; 2e pr. Nlta Zandbergen; 3e pr. Corrle van Egmond; 4e pr. Annie Westra; 5e pr. Marianne v. d. Anker; 6e pr. Jannie van Drongelen: 7e pr. Rie Teljeur; 8e pr. Franclen de Mooy; 9e pr. Jaan Prins; 10e prijs Gretha den Heyer. Tonnetje steken voor jongens: le pr. Saam Star; 2e pr. J. v, d. Vijver; 3e pr. Simon Heemskerk; 4e pr. Jacobus de Mooy; 5e pr. Leen Noort; 6e pr. Dirk Ravensber- gen; 7e pr. "Willem Zandbergen; 8e pr. Flo- rls van Duijn: 9e pr. Teun Timmers; 10e pr. T. de Mooy. Hlndernlsbaan voor jongens: le pr. Ber- tus van Delft; 2e pr. Willem de Leeuw1; 3e pr. D. Heemskerk; 4e pr. Cor van Delft; 5e pr. P. Zwaan; 6e pr Anton Passchler; 7e pr. P. v. d. Bosch; 8e pr. Piet Heemskerk; 9p pr. Arells van Egmond; 10e pr. Bertus de Mooy. Ringrijden met paard en tilbury: le pr. Jan de Mooy Tz.: 2e pr. Nic. van Egmond Bz.; 3e pr. Bertus de Mooy; 4e pr. Jac. v. d. Vijver Cz.; 5e pr. Joh. v. Klaveren; 6e pr. Joh Kromhout Jz.; 7e pr. J. Kagenaar. Ringrijden losse paarden: le pr. Joh. Schoneveld; 2e pr. D C. v. d. Vijver; 3e pr. Floor van Tilburg. De feestelijkheden. Ons verslag omtrent de gehouden fees telijkheden behoeft nog eenige aanvulling. De plaatselijke burgerwacht heeft zich zeer verdienstelijk gemaakt met begelei ding van den optocht en de afzetting van het terrein. Door den heer T. Kralt werd een krans gelegd aan den voet van de Wilhelmina- boom en na afloop van de feestelijkheden hebben de lieeren P. v. Delft en Alb D den Haan alle Ingezetenen bedankt voor de waardige wijze, waarop het jubileumfeest ls gevierd. SASSENHEIM. De tweede feestdag. Deze werd begunstigd door mooi weer en was bestemd voor de volksspelen. Deze hadden den volgenden uitslag: Stoelendans voor meisjes van 14—16 j. 1 Aly Holders; 2. Marie Bergman; 3. Cor- ry v. d. Berg: 4. Annie Schrama; 5. Caro lina Los; 6. Corry v. d Meijden; 7. Riek van Dijk; 8. Bets van Nieuwkoop; 9. Bets Philippo; 10. Maartje van Leeuwen; 11.R. Ruygrok; 12. Suze Hogman. Naar den trein voor Jongens van 1416 Jaar. 1. S. Eikelenboom: 2. Kees van Goe- verden Czn.; 3. K. Smit; 4. K. Vliem; 5. J. v. Nieuwkoop: 6. A. Vliem. Ringsteken per fiets voor meisjes boven 16 jaar: 1. Corry v. d. Berg; 2. Bets Phi lippo; 3. Q. Havenaar; 4. Corry Otto; 5. W. de Kwaasteniet; 6. T. v. Vonk De prijzen voor de versierde rijwielen werden toegekend aan: R. de Kwaaste niet; A. Molenaar; A. Durleux en A. Berg man. Kruiwagenrace voor heeren boven 16 Jaar: 1 B. Dorsman; 2. Kees Dorsman; 3. IJ. Smit; 4. J. v. Steyn; 5. C. van Steijn; 6 W Bamhoorn. Tobbetje steken voor dames: 1. B Kool man; 2. C. Duljvenbode; 3. A. Hulsbosch; 4. G Slot; 5. W. A de Zwart; 6. E. Alblas; 7. N. Zeestraten; 8. B. v. d. Voort. Hlndernisloopen voor heeren boven 16 Jaar: 1. c. de Zwart; 2. N. Ruijgrok; 3. W. van Zelm; 4. Ph. Bakker: 5. J. Zuil- hof; 6. C. L. v. d. Voort. Sprintwedstrijd: 1. J. Hulsbosch; 2. C. Dorsman; 3. C. Swart; 4. J v. Steijn: 5. A. Dorsman; 6. R. van Nobelen. Behendlgiheldswedstrljd voor auto's. Deze bestond uit het achteruitrijden door een hek, dat door de inzittende dame moest worden geopend en gesloten, dan draalen, een eind rijden, waarna de dame een bal van een paal op een andere moest leggen, daarna keeren en met de achter wielen op een smalle plank (2x3) stil aan, waarna na de finish gereden werd, waar de dame een vlaggetje, bij het begin ontvangen, weer moest afgeven. Er waren 28 deelnemers. De uitslag was: 1. W. V. Zonneveld: 2. N. Frljling; 3. A. Philippo: 4 Andr. Arentshorst; 5. A. Wamaar; 6. H. P. Zwetsloot; 7. W. Eggink. De heer C. Speelman gaf voor dezen wedstrijd eenige demonstraties met zijn P'ard „Fama". Verschillende mooie staal- *Jes van springen werden ten beste gege ten en oogstten een luid applaus. Ren schitterend vuurwerk besloot deze zoo goed geslaagde jubileumfeesten. VOORSCHOTEN. De Feestelijkheden. Fraaie Tentoonstelling geopend. Distermorgen zijn de feestelijkheden be tonnen ter gelegenheid van het regeerlngs- lublleum van H. M. de Koningin. Om kwart voor negen luidden de kerk klokken en gilden de sirenes van de fabrie ken, ten teeken dat de feestviering was aangevangen. Omstreeks 9 uur kwam het muzlekgezel- '-■ap ..Benvenuto" aangemarcheerd bij het Raadhuis, om. alvorens een gedeelte van fa'eesten op te luisteren, een paar schelle- ■oomen in oritvangst te nemen, die dit ge zelschap werd aangeboden door een aan tal oud-leden en begunstigers, ter gelegen heid van het a.s. 40-Jarlg bestaan. In tegenwoordigheid van het comité, o.a. waren aanwezig de heeren D Limburg en C. van Meurs, en geflankeerd door de dra gers van deze schelleboomen heeft burge meester M. F. Berkhout met een kort woord het geschenk uitgereikt. Niet iedere vereeni- ging Is het gegeven 40 jaren te bestaan. Spr. is er van overtuigd, dat de prestaties in belangrijke mate zijn toegenomen gedu rende dit tijdvak. Een muziekgezelschap is voor een dorp onmisbaar, omdat vooral op feestdagen, niet elders een beroep behoeft te worden gedaan. Spr. wenschte, dat „Ben venuto" in deze souvenirs steeds een sym bool zou zien van oud-vrienden, als een hulde aan deze vereeniging. De heer Wiersma heeft onder dankzegging aan alle schenkers de belde schelleboomen aanvaard, waarna „Benvenuto" een pittige marsch speelde Ondertusschen was de hal van het Raad huis gevuld met de meeste leden met hun dames, van het eere-comlté, de raadsleden en het bestuur van de tentoonstelling ..Rejuto". voor de opening van deze expo sitie en de feestelijkheden. De voorz. van de Koningin Wllhelmlna- vereeniging. de heer G. Schrama, gaf een uiteenzetting van het ontstaan dezer ten toonstelling. Spr. dankte burgemeester Berkhout voor zijn onvermoeide medewerking, den heer C. W. Stants. voorzitter, voor zijn ter zake kundig beleid en den heer A. B. Wesselo, secretaris, voor zijn noeste vlijt. Na een woord van dank aan het gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking, verzocht hij burgemeester M. F. Berkhout tot de opening der tentoonstelling over te gaan. Alvorens dit geschiedde boden twee doch tertjes van den heer G. Schrama mevrouw Berkhoutv. Metelen een ruiker oranje anjers aan, welke attentie zeer op prijs werd gesteld. Burgemeester Berkhout hield eerst een groote rede. die met bijzondere aandacht werd gevolgd. Deze tentoonstelling, aldus spr is stellig het hoofdmoment van deze beide dagen en wil laten zien, hetgeen deze gemeente biedt op het terrein van handel en nijverheid. Spr. hoopte, dat men zal ervaren „Koo- pen bij den middenstand, brengt welvaart in het land," en dat de feestvreugde zal zijn geadeld door Oranjeliefde en Oranje- trouw. Leve Wilhelmlna Regina! Hierna begaven de genoodigden zich naar het feestterrein om daadwerkelijk de ten toonstelling open te stellen. Nadat een rondwandeling langs de ver schillende stands was gemaakt, vereenigde men zich ln de raadszaal, alwaar verver- schingen werden aangeboden. De verschillende jeugdvereenigingen had den zich in den loop van den morgen opge steld op de Voorstraat en na een rondgang door het dorp zich naar het feestterrein begeven, om de gemeentevlag, waaraan nu de wimpel was bevestigd, terug te geven. Ondertusschen waren de genoodigden wederom naar het feestterrein gegaan en nadat een carré was gevormd om deze de putatie, herinnerde burgemeester de Jonge menschen er aan, dat zij met de jeugdhulde in Amsterdam een daad van diepen zin verricht hadden, waarmede gedemonstreerd was de eenheid van de Voorschotensche jeugd, voor wat betreft een nationale zaak bij uitnemendheid. Spr. noemde de vlag óók het symbool van den vrede, zooals Koningin Wllhelmina een „vorstin des vredes" ge noemd kon worden. De Koningin, aldus spr., heeft tot u ge sproken en u gewezen op de verantwoorde lijkheid. welke op u rust. Bedenkt dit wél. dat de kracht om dit te volbrengen, alleen wordt gevonden ln de erkenning van de on misbaarheid van des Allerhoogsten bijstand. Moge deze herdenking verlevendigen het besef van ons aller saamhorigheid en ln vervulling gaan de bede. dat wij ons be wust mogen zijn. één te zijn in willen, stre ven en offervaardigheid, waar het geldt de hoogste belangen van Volk en Rijk. Leve het Vaderland. Leve Koningin Wilhelmina! Als herinnering aan den tocht naar Am sterdam bood vervolgens burgemeester Berkhout aan de dames en heeren van de deputatie een legpenning met oorkonde aan. De kinderzang -verviel, aangezien de schoolkinderen naar huis waren gezonden. Helaas ls ln deze gemeente een geval van kinderverlamming geconstateerd, zoodat alle kinderfeesten verminderd zijn De kin derspelen zullen wel doorgaan, maar de kinderoptocht voor den volgenden dag ls SfD'Gl&St Ónder leiding van den heer Lakeman hebben ten slotte alle aanwezigen twee coupletten van het „Wilhelmus" en „Wilt heden nu treden" gezongen, met begelei ding van „Benvenuto". In den loop van den morgen was ook het schletconcours begonnen, waarvoor veel be langstelling bestond, evenals voor de ten toonstelling. Voor wat de tentoonstelling betreft, Is men algemeen dankbaar gestemd. Wij zul len niet alle stands bespreken, omdat dit te veel ruimte in beslag zou nemen, maar over het algemeen ls er zeer veel werk van gemaakt en een beezoek ten zeerste waard In de gemeente is op een paar plaatsen een toepasselijke versiering aangebracht en moeten Inzonderheid noemen de versiering voor de woonhuizen van den heer W H. J. Ju en R. V d. Hoek. die als schilder en bloe mist een aardig geheel hebben samenge steld en een kijkje waard zijn, evenals de versiering van het St. Nicolaaspark aan den Leidscheweg. Bij de politie heeft de heer W. P. M. te Wassenaar aangifte gedaan van het feit, dat hij op de Papelaan is aangereden dóór een vrachtauto, waarvan de bestuurder on bekend, maar het nummer wel bekend is. Volgens verklaring van den heer M. zou de bestuurder van de vrachtauto links de bocht hebben genomen van de Papelaan naar den Veurseheweg. Een onderzoek wordt ingesteld en proces-verbaal zal volgen. Op de tentoonstelling „Rejuto" heeft de afd Voorschoten van de Alg. Vereen voor Bloembollencultuur de zilveren beker gewonnen, uitgeloofd door de plaatselijke doktoren voor de mooiste en volledigste groep. WARMOND. De Koninginnefeesten. De tweede dag der Oranjefeesten is even eens een groot suces geworden! Tegen half tien werd een begin gemaakt met de af werking van het programma. Deze dag was geheel gewijd aan de kinder, en volksspe len; als steeds bestond hiervoor zeer groote belangstelling. Om de prijzen werd fel gestreden. De uitslag was als volgt: Elerdragen: 1. Corrle Zekveld. 2 Jo hanna de Vos, 3. Ina de Vroomen, 4. Jacob v. d. Korgt. Wagentje rijden: 1. J. v. Noord, 2. Henk Hulst, 3. Jan Meskers, 4. Toon Haverkort. Blaas trappen: 1. pina Witsenburg. 2. Clasien Haverkort. 3. Jannie van Tonge ren, 4. Rina Oostdam. Tonkruien: 1 Jan Heemskerk. 2. Wim v. d. Willigen, 3. C. van Moorsel, 4. Jan War merdam. Wasch ophangen: 1. D. Oskam, 2. W. de Vroomen, 3. Rie Koks, 4. Ali de Vroomen Boegsprietloopen1. Bart Beugelsdijk. 2. Piet Zevenhoven, 3. Henk Meskers, 4. Piet Meskers. Troostprijs W. v. d. Geest Vlsschen: 1. Cor Brcedijk, 2. Rie v. d Vooren, 3. Jose v. d. Voort. 4. G. v. Leeu wen. Naar de slaapkamer: 1. Nelly Meskers, 2. S. Dljkema. 3 J. Moerkerk, 4 Gre Haver kort. Troostprijs A. Schakenbosch. Wortelknuppelen: 1. Henk van Moorsel. 2. Adriaan van Moorsel, 3. Cor de Vogel, 4. Bart Kerkhof. Muurtje bouwen: 1. Nico Komen, 2. Plet Hulst, 3 Bas Oskam, 4. Kees Zevenhoven. Korfballen: 1. Nettle de Vroomen, 2. Jople de Haas, 3 All Koppers, 4. Corrle Groen ln 't Woud. Mastkllmmen: 1. Theo van Seggelen, 2. Annie de Hoog. 3. Joop van Tongeren, 4 Henk Haverkort Stoeltje wisselen: 1. Jo Elfering, 2. Rie Moerkerk. 3. Wies van Winsen. 4. H. v. d. Geest. Tobbetje steken: 1. H. G. Koppers, 2. J Terpstra. 3. J. van Rijn, 4. A. Schrler. De prijzen werden onder een toepasselijk woord uitgereikt door den Burgemeester, waarna hij de commissie dankte voor het vele werk. dat zij in de afgeloopen dagen voor de Ingezetenen had gedaan. Met een .driewerf hoera" op de Oranje Commissie werd deze tweede dag besloten. De dag van heden is speciaal gewijd aan de Harddraverij. WASSENAAR. Een feestgave. Op den Natlonalen feestdag heeft de Kon. Wilhelminavereen. een feestgave doen bezorgen aan 120 arme gezinnen ln deze gemeente, bestaande uit een pakket vleesch en vleeschwaren. De raad dezer gemeente zal op Woens dag 14 September as. onder voorzitter schap van den loco-burgemeester in het openbaar vergaderen. Op het strand dezer gemeente zijn twee niet-gesprongen granaten gevonden, die door de militaire politie zijn verwijderd ZEVENHOVEN. Arbeiderswoningen. De Minister heeft een regeling getroffen betreffende premies voor verbetering van bestaande arbeiderswoningen. Op hol. BIJ den landbouwer V. gingen 2 paarden gespannen voor een boerenwagen er van door Eén der paarden kwam in een sloot terecht met den wagen er boven op. Het beest liep verscheidene verwondingen op en de wagen werd beschadigd. AARLANDERVEEN. De Jubileumfeesten. Uit haast alle woningen wapperde de driekleur met Oranjewimpel. Er heerschte een groote drukte met een fraaie versie ring van straten en woningen en veel le vendigheid bij de jeugd Deze kwamen te samen op het v.m. schoolplein voor de kin derwedstrijden. De spelen hadden een vlot verloop en er was groote belangstelling. De Jongens en meisjes kampten fel om een prijsje te bemachtigen. Na afloop werden den kinderen de behaalde prijzen en eesn herinnering uitgereikt. De uitslag luidde: Balletje loopen voor meisjes van 69 j.: le pr. Bertha v. d. Velden. Turfrljden voor jongens van 69 jaar: le pr. L. v. Vliet; 2e pr. G. Eikelenboom. Wedstrijden met hindemissen voor meis jes van 1014 jaar: le pr. Ida Bijl. Wedstrijd kussengevecht voor jongens van 1014 Jaar: le pr. Theo van Winkel. 's Avonds volgde een godsdienst-oefening ln de Ned. Herv. Kerk en een muziek- en zangconcert op de tent. Den tweeden feestdag riepen twee herau ten te paard een ieder op, zich klaar te maken voor den optocht. Deze optocht was het hoogtepunt van den dag en trok de grootste bewondering. De le prijs werd gewonnen door den fraaien wagen van de firma A. Blom „fa briek van zuivelwerktuigen"; 2e prijs M. Hoogeveen; 3e prijs C. v. Haastrecht; 4e prijs J. Rozestraten. 's Middags volgde het kuipje steken voor dames en heeren le pr. A. v. Rijn; 2e pr. Doeleman; 3e pr. G. Lok. Stoelendans voor dames vanaf 16 jaar: le pr. K. Oosterman. Aan de Oud-Holland- sche ringrijderij met versierde voertuigen namen 18 personen deel. le pr. G. Keizer; 2e pr. J. Visser; 3e pr. H. Lok. Daarna volgde een vroolljk openluoht avondfeest. ALPHEN. Geslaagde feesten. De feesten duren nog voort. Thans heb ben de bewoners van de Trom en Hugo de Grootstraat en omgeving een kinderfeest georganiseerd. Door de milde gaven was het comité ln staat de kinderen een pret- tlgen middag aan een 100-tal kinderen te bezorgen. Behalve op een prijs, werden zij onthaald op versnaperingen De uitslagen luiden: Houtjesrapen voor jongens van 5 tot 7 jaar: le pr. Plet Uit hol: 2. Lenl Zuldam, 3. Leen de Jong; 4. Hil Dirkzwager. 5. Nico Uithol. Vlaggetjessteken voor meisjes van 5 tot 7 jaar: le pr. Beb Rijlaarsdam, 2. Rina Kersbergen, 3. Annie Witjes, 4 Leuntje Ofwegen, 5. Trijntje Paling Zakloopen voor jongens van 8 tot 10 jr.: a Gisteravond kwam de gemeenteraad ln openbare vergadering bijeen. Afwezig was de heer N. Zandbergen iweth.). Bij de opening herdacht de voorzitter, Burgemeester van Gerrevink het 40-jarig jubileum van H.M- de Koningin en sprak zijn oprechte vreugde uit over de waardige wijze, waarop in de gemeente de Oranje- jubileumfeesten zijn gevierd. Hij dankte het bestuur der Oranjevereenlging voor al hetgeen het ln deze dagen heeft ge presteerd. Inzonderheid bracht spr. hulde aan den Middenstand, welke zich op practi- sche wijze daarbij heeft aangesloten en sprak hij een warm woord tot aanbeveling voor den Middenstand, om zijn streven en werken te steunen. Ingekomen was o.a. een dankbetuiging van het bestuur der Oranjevereenlging vcor den verleenden steun ln verband met i de viering van het Regeeringsjubileum van H.M. de Koningin- Voorts een verzcek van de samenwerken de onderwljzerscrganisaties om adhaesle te betuigen aan een door deze tot de Regeering gericht adres, waarin verzocht wordt geiden beschikbaar te stellen voor de verlaging der leerlingenschalen. B. en W stellen voor geen adhaesle te betuigen, daar de onderhavige aangelegen heid de voortdurende aandacht der Regee ring heeft- Aldus besloten. Verzoek van het bestuur der gymnastiek, vereeniging ..H.BS" ln de verdeeling van het gebruik van het gymnastieklokaal wijziging te brengen B. en W stellen voor het verzoek voor kennisgeving aan te nemen, daar h.i. de vereenigingen de kwestie zelf moeten regelen. Na een uitvoerige discussie werd het voorstel vin B. en W. aangenomen met 75 stemmen Tegen stemden de heeren Kruizinga, Bakker, Smit, v. d- Post en den Ouden. Verzoek van de woningbouwvereniging „Bultenlust" om medewerking te verleenen voor den bouw van 37 arbeiderswoningen (vierde bouwplan) en ln verband hiermede aan het plan tot onteigening van de be- noodlgde gronden voorloopige goedkeuring te hechten. B. en W. stelden voor het ver zoek in hun handen om praeadvies te stel len. Conform besloten. B en W. deelden met groote erkentelijk heid mede. dat door de Oranjevereen met medewerking van verschillende plaatselijke verenigingen, een portret van H.M. de Koningin aan de gemeente is aangeboden. Namens de leden betuigde de heer Bakker dezelfde gevoelens. B. en W. deelden voorts mede dat bij K B van 25 Juli 1938, No. 124 het door den raad van Oegstgeest ingestelde beroep tegen het besluit van Ged. Staten, waarbij de wijzi ging van het uitbreidingsplan gedeeltelijk niet is goedgekeurd, gegrond is verklaard, terwijl het door den raad van Leiden In gestelde beroep ongegrond is verklaard. Werd voor kennisgeving aangenomen. De aanleg van de electrische installatie in de school .Duinzicht" is opgedragen aan het technisch bureau Koelman, dat het laagst had ingeschreven. De rkening 1937 van het grondbedrijf en de gemeenterekening 1937 werden aan geboden. Het voorstel van B. en W. tot het aan gaan van een geldleening groot f. 97.000 en het vervroegd aflossen van een geldleening werd zonder discussie aangenomen. De exploitatie-vergoeding voor bijzon- lager scholen over 1936 werd vastgesteld op f. 10,66 per leerilng. Volgde voorstel van B. en W. tot wijzi ging van de instructie van den gemeente ontvanger, die vastgesteld werd. Het voorstel van B. en W. tot aanvulling van het ambtenarenreglement en het ar beidsovereenkomst-reglement werd even eens goedgekeurd. De op 26 Juni j.l. in werking getreden verordening op de speelautomaten blijkt heel moeilijk te handhaven, waarom B en W het aanwezig hebben der automaten wenschen te verbieden. Hiertoe stellen zij voor wijziging der verordening volgens de geldende regeling in Amsterdam. Met de ontwerp-verordening kon de commissie voor de strafverordeningen zich vereenigen. Dit werd zonder nadere bespreking vast gesteld. Volgde voorstel van B- en W. tot uit breiding van het aantal stemdistricten en tot aanwijzing van stemlokalen. Sedert de laatste wijziging van de stem districten is de toename van de bevolking, mede door de uitbreiding der gemeente in 1938 gestegen tot 4471 personen voorko mende op de kiezerslijst. B. en W. stellen voor over te gaan tot uitbreiding van het aantal stembureaux van zes op zeven. Voorgesteld werd ln de O.L. school aan den Terweeweg een tweede stembureau te vestigen en in verband met den verkoop van de OX. school aan den Hoogen Morschweg het daar gevestigde stembureau over te brengen naar het ge bouw voor Chr. Belangen aldaar. Het voorstel van B. en W. werd aange nomen. In het prae-advies van B. en W. op het adres van bewoners van de Juffermans- straat en Duivenvoordestraat betreffende het verbeteren van de trottoirs deelen B. en W. mede dat voor het verbeteren dezer trottoirs gelden zijn uitgetrokken op de begrooting 1938. Voor zoover de slechte toestand een ge volg ls van verplanting en het rooien van boomen in de Nassaulaan, zal daar ver betering worden gebracht door het aan brengen van hoogoven-slakkezand, zooals reeds andere parkwegen zijn behandeld. De gedeelten van het trottoir in Juffer- mansstraat en Duivenvoordestraat, die niet als gevolg van het verplanten van boomen verbeterd moeten worden, kunnen niet daarmede worden verbeterd omdat daar voor geen gelden zijn uitgetrokken. Daarin zal dus op andere wijze egalisatie moeten worden voorzien. Gedeeltelijk is reeds verbetering aange bracht, waaruit blijkt dat een en ander de volle aandacht heeft bij B. en W, Inwilli ging van het verzoek om aanleg van tegel- trottoirs kan echter niet plaats hebben. De raad vereenigde zich met dit advies. De N.Z H.T.M. heeft vergunning gevraagd om nabij de halte Wijttenbachweg een wachthuisje te plaatsen voor tramreizigers waarvoor een strook grond ter giootre van plan. 6 vierk. M. benoodigd is tan den Rhijngeesterstraatweg. B. en W. stellen voor dezen grond in gebruik te geven tegen f. 1 per jaar. Aangenomen. Na een goedgekeurde begrootingswijzi- ging informeerde de heer Paardekooper, waarom het raadhuis niet was verlicht tij dens de Oranjefeesten, maar een boomver lichting werd aangebracht. De voorzitter antwoordde dat dit is geschied naar aan leiding van een zoodanig verzoek van het bestuur der Oranjevereeniging. Dr. Simon Thomas verzocht nadere in lichtingen omtrent het sluiten van de scholen. De voorzitter zeide hierop, dat de plaatselijke geneesheeren aangeraden heb ben de scholen tijdelijk te sluiten ter voor koming vam mogelijk besmettingsgevaar. Hierna sluiting. le pr. Adriaan Bezemer. 2. Jan Schellin- gerhout. 3. Pleun Rijlaarsdam. 4. Wim Uithol. Baldragen voor meisjes van 8 tot 10 jr.: le pr. Willie Verkerk, 2. Trijntje van Dam, 3. Maartje Hoek. 4. Geertje Verkade, 5. Gradda Schollaard. Hardloopen met hindemissen voor meis jes van 11 tot 13 jr.: le pr. Frans Paling, 2. Pina Oudshoom. 3. Keun Quick, 4. Cor- rie de Vos. Koekhappen voor jongens van 11 tot 12 jaar: le pr. Eimert Uithol, 2. Arie Verkade, 3. Bram van Vliet.. 4. Peter Plugers, 5. Cor Noorlander, 6. Christiaan Schijf. Na afloop werden des avonds ook voor de ouderen nog wedstrijden gehouden voor dames onverschillig welke leeftijd op een autoped en voor de heeren hardloopen. Begrijpelijk werd dit een koddig gedoe waarbij hartelijk werd gelachen. Da uitslagen werden dames: le pr. mevr. Peeneman, 2. mevr. Rijswijk. 3. tante Cor nelia. 4. mevr. de Jong, 5. mevr. Wolswijk en 6. mevr. Harskamp. Heeren: le pr. Wolswijk, 2. Uithol, 3. de Jong en 4. v. d. Hoek. Na onderhandsche aanbesteding ls de bouw van de nieuwe dakpannenfabriek voor de fa. D. van Oordt N.V. alhier, op gedragen aan de firma Gesman en Zoete- meijer alhier. De toren op het ln aanbouw zijnde nieuwe raadhuis is thans reeds ook zoo goed als gereed; na de bekleeding is thans ook de windvaan aangebracht. LEIDERDORP. De jeugdhulde. Met een jeugdhulde en het terugbrengen der gemeentevlag aan den burgemeester ls het jubileumfeest hier besloten. De deelnemende vereenigingen stelden zich weer op aan de Acacnalaan. Met de Chr. Harm. Vereen. „Devote" ging het in optocht door het dorp tot aan Achthoven, waar bij Rijnstroom werd gekeerd. Bij het Raadhuis, waar de voorzitter der feestcommissie, de heer A. G. v. d. Wijn gaard, de gemeentevlag met wimpel we derom aan den burgemeester ter hand stelde, had zich weer een groote men- schenmenigte verzameld. De burgemeester sprak een dankwoord tot de jeugd en ook tot de Inwoners der gemeente, die op zoo spontane wijze aan de feestelijkheden hadden meegewerkt, waardoor het mogelijk werd. dat deze in alle opzichten konden slagen. Mevrouw Brug ontving een bloemen hulde. 478ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 4de klasse 3de lijnt Trekking van Donderdag 8 September 1938 Hooge Prijzen 400 5617 PriJien van 65. 1177 1500 1717 1791 1913 2112 2276 2811 3076 3110 3535 3692 4066 4142 4232 4416 4522 4813 5047 5322 5360 5361 5412 5530 5789 5846 5944 6407 6746 6880 7161 7163 7395 7434 7710 8051 8077 8088 8553 8681 8847 8890 9011 9495 9606 9670 9842 9955 10480 10740 10852 10660 11010 11223 11462 11600 12026 12290 12327 12437 12561 12798 12915 12942 12944 13471 13956 14318 14747 14984 14990 15221 15279 15508 15520 15825 15950 16003 16158 16308 16699 16968 17435 17607 17767 18429 18456 18464 19151 19233 19377 19660 19990 20597 20678 21039 21544 21830 21853 Verbeteringen 4e klasse, 2e Hist: 17862 moet zijn 17865 Met een ,Xang leve de Koningin" en het zingen van het Wilhelmus eindigde deze plechtigheid. De prijsuitreiking der volksspelen. De uitreiking van de prijzen van de in ,.Be Munnik" gehouden volksspelen had plaats in het gemeentehuis. Ringsteken op tandems: le pr. P. Ver- vark en mej. R. Rooda; 2e pr. A. Limburg en W. v. Osnabrugge; 3e pr. J. Rietveld en A. v. Winkel. Ringsteken op fietsen: le pr. Chr. v. d. Geest; 2e pr. W. Jansen; 3e pr. F. Nachte gaal. Behendigheidsfietsenle pr. A. van Am sterdam: 2e pr. P. Vis. Boegsprietloopen: le pr. P. van Leeuwen, 2e pr. H. van Winkel: 3e pr W Jansen. Hardloopen: le pr. L. v. d. Meer; 2e pr. mej. D. v .d. Meer. Van de „Voordorpmeisjes" die „en bloc" een hardloopwedstrijd hielden was de ge lukkige prijswinster mej M. v. d. Broek Daar zoowel de versiering der praal wagens enz. in den optocht en de versierin gen van straten en gevels unaniem wer den geroemd vooral door niet-inwoners onzer gemeente zij nog vermeld, dat die van den optocht grootendeels werd ver zorgd door den heer Buurman te Lelden. Vele versieringen in het dorp waren gemaakt door de heeren v. d. Sijs en van Wijk, kweekerij „Die Leythe". 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7