Uit Omstreken LEIDJCH DAGBLAD Tweede Blad Donderdag 8 September 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN Oifkieele (risispstèlkalie STADSNIEUWS. AGENDA HAARLEMMERMEER. HET WANDELBOSCH TE HOOFDDORP. De herten, pauwen en eenden worden losgelaten. Het wandelboseh te Hoofddoro is zijn voltooiing reeds zóóver genaderd, dat eenige voor den hertenkamp en den vijver ge schonken dieren aan het gemeentebestuur kunnen worden overgedragen en In hun element losgelaten. Het ligt in de bedoeling dit oo otficleele en eenigszins feestelijke wijze te dosn nlaats hebben en wel od Vrijdagavond 9 September a.s. in het wandeibosch, waar de leden van de Sociëteit De Harmonie" na van de Landbouw met muziek van het fanfaregezelschap .Excelsior" te zijn afgehaald bijeen zullen komen om he door haar geschonken hert aan het ge meentebestuur over te dragen en daartoe door den burgemeester zullen worden ont vangen. Tevens zal dan plaats hebben de over dracht van het door den heer C. P. de Rui ter te Hoofddorp geschonken hert; van de door de heeren D A. v d. Pla» aldaar en C. J. van Beheren te Spaarndam aangebo den zes oauv.-en en van een toom slereen- den. geschonken door het damesbridge- clubje. Een en ander gal de gezelligheid en het aspect van het wandelbosch dat met zijn mooie artistieke bruggetjes over de singels en de inmiddels ook gereedgekomen zl banken een aesthetisch en aantrekkeliik geheel vormt aanmerkelijk verhoogen. Botsing met vrachtauto. Een vrachtauto, die op den Hoofdweg reed kwam in botsing met den heer A. H„ die rechts van den weg liep. Een plank die genoemde auto meevoerde en opzijgescho ven was, bleek de oorzaak van het ongeval. De heer H. liep een schouderfractuur op. Nadat hij door een dokter verbonden was, werd hy per auto naar huis gebracht. Onder architectuur van den heer L. Kraak, Hoofdweg, wordt aan den Vijfhui- zerweg een nieuw Wijkgebouv gesticht, voor rekening der ver. „Het Witte Kruis". KATWIJK AAN DEN RIJN. Arbeidsongeval. Eenlge werklieden waren in den N. Mo- lentuinweg de boomen aan het snoeien. Op een gegeven oogenblik schoot de pas geslepen zaag uit. waardoor de werkman Sp. -oodanig aan de hand werd verwond, dat aij zich direct onder geneeskundige WEERBERICHT. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 766. B1XNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door net Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 770,6 te Blacksod. Laagste barometerstand 752.8 te Isafjord. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Matige, ln het Westen tijdelijk krachtige, Noordelijke tot Oostelijke wind. In het Noorden zwaar be wolkt tot betrokken, met waarschijnlijk nog regenbuiten. In het Zuiden gedeeltelijk be wolkt met weinig of geen regen. Weinig ver andering in temperatuur. BUITENLANDSCB WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De depressie over het vaste land vkn West- Europa vulde gedeeltelijk op. Kernen van lagen druk liggen nog over Noordwest-Dultschland en Zuid-Frankryk. Het gebied van hoogen luchtdruk in het Westen op den Atlantischen Oceaan nam nog in beteekenis toe en reikt over de Britsche eilanden en over vrtfwel geheel Scandinavië. Over IJsland is de luchtdruk aanzienlijk ge daald onder invloed van een uit het Westen naderbij gekomen depressie. Op de Britsche eilanden en in Scandinavië waaien meest matige Noordelijke winden met gedeeltelijk bewolkte lucht. Op het vasteland van West-Europa waaien meest zwakke winden uit uiteenloopende richtingen. De bewolking is meest zwaar met regen in Duitschland, Dene marken en in het Noorden van ons land en in Zuid-Frankrijk. In Oost-Zweden is de temperatuur nog boven normaal; overigens is zij meest onder normaal. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (55 gr. F.). 12 uur 'smidd.; 14 gr. C. (57 gr. F.). HOOGWATERTMDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Vrijdag. Voorm. te 3 u. 13 min.; nam. te 15 u. 39 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 's Middags 12 uur 17 gr. C. Zweminrichting „De Ztyl"* 'sMiddags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Donderdag: 8.04 nam. tot 5.52 voorm. MAANS OP- EN ONDERGANG. 8 Sept.: op 18 u. 35; onder 4 u. 53. behandeling van dr. H. moest stellen. Deze heeft Sp. medische hulp verleend. Sp zal echter eenlge dagen zijn werk niet kun nen verrichten. In deze gemeente komen meerdere ge vallen van mond- en klauwzeer voor. KATWIJK AAN ZEE. Opvoering van het historisch spel „Slaet op den Trommele". Schitterend geslaagde vertolking. Bovenstaand historisch spel. georgani seerd door de Chr Zangvereenigine ..Hal lelujah". dir. de heer P. de Rook uit Lei den. werd gisteravond ter gelegenheid van het 40-jarig regeerings-jubileum van If. M. de Koningin voor een zeer groot aantal aanwezigen opgevoerd ir. de zaal voor Prot. Belangen Onder de genoodigden waren de burge meester mr. W. J. Woldringh v. d. Hoop. de wethouder J. Dubbeldam, de gem.- secretarls D C. O Boekhoven en de voor zitter van de Oranjevereen. Herm. Parle- vliet. De heer J. Hoeve had de regie verzorgd. De leiding van dezen avond berustte in handen tam den heer J. Volbeda. die een welkomst- en openingswoord sprak, die liet zingen Ps. 75 en vcorglng in gebed. Eerst zong de zangvereen. „Hallelujah" een tweetal liederen; „Neerlar.dsch vlag" en „Het vrije Nederland", waarin aan het eind een drietal copletten werden gezon gen, die staande werden aangehoord en het laatste door allen werd meegezongen. Nu kwam de opvoering van „Slaet op den Trommele". het spel dat ons verplaatst ln Delft ten tiide van het tweede beleg van Lelden. Het eerste bedriif speelt ln de taveerne „De blauwe Acolye". De waard Jan Jansz. is een vurig Prinsgezinde, wat blijkt uit zijn woorden met de soldeniers, die kruiken bier komen drinken en van hun ruw .soldatenleven vertellen. Wat speelde Arie van Rijn deze rol prachtig! Er zat leven en kracht in. Wij maken ken nis met zijn dochter Anna, voorgesteld door mej. G. Ravensbergen. Deze heeft veel aanbidders, o.a. jhr. van Averbode, een Zuid-Nederl. edelman en een spion, die bh de dochter van den herbergier een blauwtje loopt. Meer succes heeft Maarten de Lepelaer bij haar. Deze rol werd vervuld door Floor van Duyn. Grappig was de scène, wanneer deze bij een geheim bezoek moet wegkruipen in de kist van ds. Comelü 'Jaap Harteveld). Komisch is als Gerrit de bediende (Piet van Duyvenbode) er ln moet en Maarten er uit ontkomt. Als de kist weggesleept wordt, klaagt ds. Comelü over zijn boeken en zijn nieuwe kousen. Dit eerste bedrijf oogstte een groot suc ces; schitterend was aller spel! Het tweede bedrijf is ernstiger van op zet. Het speelt ln het Agatha-klooster te Delft. Wh vertoeven ln de werkkamer van den Prins van Oranje. Waardig en statig werd deze rol vervuld door den heer T. Guyt. evenals die van den Landsadvocaat door den heer P. Hus. Nader maken wij weer kennis met Maarten, die zich in dienst wil stellen van den Prins en eerst een aardige samenspraak heeft met den bediende (Gerrit Simon). Tusschen den prins, den landsadvocaat en ds. Comelü worden ernstig de treurige toestanden be sproken. Men is ongerust over het lot van Leiden. Er moet een boodschapper naar Leiden gezonden worden om er daar den moed in te houden. Een gevaarlijke onder neming. waarvoor zich Maarten wil leenen. Dit tweede bedrijf werd ernstig en in stijl gespeeld. Het slotbedrijf houdt ons weer bezig ln dè herberg van Jan Jansz, waar eenlge boeren en soldaten vertoeven. De toestand van Leiden wordt besproken. De boeren jammeren over het doorsteken der dijken. Prachtig spel vertoonde de 15-jarige vls- schersjongen. voorgesteld door Com. Heemskerk die met zijn dialect de zaal aan het lachen bracht. De tijding komt dat Leiden ontzet is en een drom van soldaten, burgers, boeren en visschers stroomt bui- derende van vreugde binnen, het wordt daar met den waard en zijn dochter een jolige boel. temeer toen de koekebakker- dichter (M. v. d. Plas) op de taJel ging declameeren „Een lied voor Holland", waarvan het refrein daverend door de spelers met het glas ln de hoogte, werd meegezongen. Het einde van het stuk is natuurlijk, dat Anna en Maarten eikaar krijgen, de veete, die er tusschen de twee families bestond, is vergeten door de man haftige poging van Maarten om in de stad Lelden de boodschap van den Prins over te brengen. De aanwezigen hebben volop genoten van dit schitterend geslaagde stuk Bloe men werden aangeboden aan mej. Ravens bergen en aan mevr. Hoeve. Driemaal werd het gordijn gehaald om ovaties in ontvangst te nemen, waarin ook moest deelen de heer Hoeve, die schitte rend de regie verzorgd had. De heer Volbeda bracht dank aan allen voor de medewerking. Nadat staande het Wilhelmus gezongen was, werd met dankgebed geëindigd. In de pauze droeg de heer J. Volbeda met gevoel voor het 17de eeuwsche ge dicht „Scheepspraet, bij het overlijden van Prins Maurits van Oranje" van Constan- tljn Huygens. LEIDSCHENDAM. De Jubileumfeesten. De Jubileumfeesten zijn met opgewekt heid voortgezet. Te 9 uur had aan den Rooden Molen de opstelling plaats van de visschers welke werkloos of behoeftig zijnde voor hen zelf of voor anderen behoeftigen zouden gaan priisvisschen. Voorafgegaan door accorde on r uziek werd gewandeld naar den Oost- vliet. Het feit dat de een nog potsierlijker BINNENLAND. De stapelloop van de „Oranje". In haar rede heeft H. M. de Koningin den wensch en de verwachting uitgespro ken, dat dit schip de hechte band tus schen Nederland en Nederlandsch-Indlë zal mogen versterken. Daarop nam H. M. de Koningin den Ivoren hamer ter hand, een korte slag op het zilveren mes weerklonkde cham- pagneflesch sloeg tegen het schip ln stuk ken Iedereen zag met spanning toe, doch er kwarn geen beweging in het gevaarte. De hydraulische persen werkten. De spanning op den wal steeg. Het machtige gevaarte bleef echter op de plaats, waar het lag, hoog op de helling. Minuut na minuut verstreek. Werklie den snelden naar de stutten onder de sle den om met man en macht aan het werk te gaan. Na een half uur was men echter nog even ver. De heer Goedkoop verliet de tribune en begaf zich naar de plaats, waar zijn arbei ders en ingenieurs druk aan het werk waren. In de koninklijke loge. waar de Vorste lijke Personen zich uiteen laten zetten, wat er aan kan haperen, worden ververschin- gen rondgediend. BUITENLAND. RUNCIMAN BLIJFT. De missie van Runciman ontkent, dat Runciman overweegt, ontheffing van zijn werkzaamheden te vragen. Tsjechoslowaaksche stap te Londen. De Tsjecho-Slowaaksche gezant te Lon den heeft een energieke demarche gedaan ln verband met het art'kel ln de „Times", dat zooveel stof heeft doen opwaaien Hij heeft gisteravond een bezoek aan het mi nisterie van buitenlandsche zaken ge bracht. en naar verluidt, medegedeeld, dat de Tsjecho-Slowaaksche regeering de pu blicatie van het artlke.l lnopportun acht. was ultgedoscht dan den ander, was oor zaak dat de stoet veel belangstelling trok. Na afloop werden oo liet Slulsplein de prijken uitgereikt en wel in bons. Mooiste costuum en uitrusting W. van Baren 2 p. vleesch en 1 pond vet. Voor de eerste visch J. Goemans 3 pond vleesch en 1 pond vet, de grootste visch W. Vermeer 3 pond spek de meeste visch J. Bekker 1 pond vleesch en 1 pond vet. Verder ontving elk der 50 deelnemers 5 kilo aardappelen, 1 pond spek en 1 brood. Al deze prijzen waren beschikbaar gesteld door de Wilhelmina- vereenlging. Teneinde aan deze feesten der Christ. Oranje-vereenlging „Juliana" deel te mo gen nemen hadden zich ruim 200 leer lingen van de school met den bijbel aan het Slulsplein opgesteld, waarna onder leiding van het onderwijzend personeel werd gewandeld naar het feestterrein aan de Prins Hendriklaan. Direct namen hier de kinderwedstrijden een aanvang en wel in 28 groepen. De uitslagen zijn: Meisjes le klas A. El op lepel dragen: 1. N. Roos; 2. S. Harmsen; 3. J. Steeds. le klas B Blokjessrapen1. C. Harm sen; 2. C. Verlaan: 3. L. Brandhorst. 2e klas A„ Vlaggetjesstsken: 1. R. Knij- nenburg; 2. G. Hoekstra: 3. T. Borst 2e klas BBlokendoos: 1. C. de Ruyter; 2. M. Romijn; 3. J. Doelman 3e klas A. Waschophangen: 1. M. Kra nenburg, 2. T. van den Bos; 3. H. Bui telaar. 3e klas B„ Latsprlngen: 1. T. van den Bos; 2. B. van Bennekom; 3. M. Romijn. 4e klas A., Bloempotloopen1. N. Reh- ling; 2. J. van den Akker. 4e klas B., Tonkrulen; 1. J. van den Akker; 2. A. Plas. 5e klas A„ Waschophangen: 1. C. van Eik; 2. C. Haster. 5e klas B Koekhappen; 1. G. ten Hoo- pen; 2. A. Thierry. 6e klas A., Koekhappen; 1. S. van der Horst; 2. M. Visser. 6e klas B.. Naar den trein: 1. P. Gdeyn- se; 2. J. van der Eyk. 7e en 8e klas A., Muiltjesloopeti: 1. M. van der Eyk; 2. A. Zwaan. 7e en 8e klas B., Stoeldans: 1. M. van der Eyk; 2. T. Vooys. Jongens, le klas A„ Bloekjesrapen1. M. de Ruyter; 2. A. Rehllng; 3. T. Keese. le klas B. Ei op lepel dragen: 1. J. de Ruyter; 2. M. de Ruyter; 3 A. Barends. 2e klas A„ Blokkendoos: 1. R. van den Berg; 2. N. van Bennekom; 3. D. van Dijk. 2e klas B„ Vlaggetlesteken: 1. H. Hoo- gendarfi; 2. B. van Dijk; 3. N. van Berirte- kom. 3e klas A, Latsprlngen: 1. A. Hoogen- dam; 2. H Karper; 3. P. Carre. 3e klas B Zakloopen: 1 J. de Ruyter; 2. W Sohirrkelshoek: 3. H. Westerman. 4e klas A., Tonkrulen: 1. M. de Rompt; 2. J. Rehling; 4e klas B, Zakloopen: 1. J. Lakkerwa; 2. W. Brandhorst 5e klas A Koekhappen; 1. P. van der Horst; 2. M. van Gessel. 5e klas B„ Zakkrulpen: 1. P. van Dijk; 2. W. de Ruyter. 6e klas A Koekhappen: 1. Z. van Gin- kel; 2. J. Keukenmeester. 6e klas B, Touwtrekken: 1. G. Schln- kelshoek; 2 K. de Ruyter. 7e en 8e klas, Ringrljden: 1. L. Drop- pert; 2. C. Rehling. 7e en 8e klas B., Kussenslaan: 1. A. van Elk; 2 L. Droppert. Gedurende en voor de wedstrijden wer den allen op ruime wijze onthaald. DE JUBILEUMFEESTEN. Door de bewoners van de v. Limburg Sti- rumstraat. v. d. Duynstr., Hogendorpstr. en een gedeelte der Gasstraat werd op der. 31 Aug. 1.1. een Buurtvereeniging opgericht. Op den Herdenkingsdag van H. M. de Koningin werd door het voorlooplg Bestuur een feest georganiseerd voor 150 kinderen waarvoor door spontane medewerking der bewoners schitterende prijzen konden wor den aangekocht, welke als volgt werden gewonnen: In de morgenwedstrijden: Elerloop voor kinderen van 5—6 Jaar: le prijs meisjes: Elly Ellng; le prijs jongens: A. Goddljn Autopedrace voor kinderen 7—9 Jaar: le prijs meisjes: M. Prins; le prijs jongens: J. v. Egmond. Hindemisloopen door hoepels v. meisjes en jongens van 1012 jaar. Eén pr. meisjes M Smits; een prijs Jongens G. Hagen. Des middags werd een optocht gehouden van versierde hoepels, autopeds, groepen enzwaarvoor een groote deelname was. De prijzen werden als volgt toegekend: eereprljs (groep) W. Wit (Koningin) met gevolg van 6 hofdames; 2e pr. C. Hofman, 3e pr. W. Boterenbrood. Verder werden diverse troostprijzen ln verschillende afd. uitgereikt Des middags werden de kinderspelen hervat. Middagwedstrijden Hindemisloopen: meisjes en Jongens van 13—14 jaar: le prijs J. van Dlest en 1 prijs B. Smits Touwtjespringen meisies van 15-16 iaar: le prijs (boekwerk) A. Righart v. Gelder. Dc rest der prijzen werd wegens tijd gebrek ender meisjes van 1725 Jaar ver loot. Winnaars meisjes mei. de Geus en mej. Verhoeven. Winnaars jongens J. Ha gen en L. Wit. De feesten werden met muziek en veel jolijt door oud en Jong eerst laat ln den avond besloten. Gisteren ls in het Vrijz. Ohr. Fsdera- tlehuls, Gerecht 10, de tentoonstelling ge opend van teekenlngen der leerlingen van de avondtcekenschool van het Wljkgsbouw „Geloof. Hoep en Liefde", aan de Lange- straat 67 lot 69. Evenals vorige Jaren is ons weer opgeval len hoe ernstig en degelijk aan deze school he<t onderwijs gegeven wordt en welke mooie resultaten men weet te bereiken, ln het bijzonder ook op het gebied van reclazncteekenen WIJ kunnen dan ook een bezoek aan deze tentoonstelling van harte aanbevelen. Het Leidsch Politie Muziekgezelschap heeft onder leiding van den directeur den heer M. Bolderdhk te Amsterdam deelgeno men aan het groot Internationaal Muziek. en Zangccucours, waarbh !n den concert- wedstrijd een le prijs werd behaald met 350 punten en in den marschwedstrijd een le prijs met 55'/j punt Dit ls een mooi resultaat voor bovengenoemd gezelschap. DENATURATIE AARDAPPELEN. Zooals uit de in de Staatscourant van 5 September gepubliceerde mlnisterieele be schikking blijkt, zal Maandag 12 September a.s. een aanvang gemaakt kunnen worden met de denaturatle van aardappelen. De denaturatieregellng ls practlsch gelijk aan die. welke het vorig Jaar werd toege past. Voor steun komen in aanmerking aard appelen, welke niet kunnen vallen door een vlerkante opening van 1225 mm'. De denaturatlevergoedlng bedraagt voor de periode tot 1 December f. 0.70 per 100 KG., voor de periode van 1 December tot 1 Maart f. 0.80 per 100 KG. en voor de pe riode van 1 Maart tot en met 23 Juni f. 0.90 per 100 KG., terwijl met Ingang van I Februari 1939 voor klel-consumptie-aard- appelen van de rubriek A wederom f. 1.50 per 100 KG. zal kunnen worden betaald. Fabrleks- en vroege aardappelen komen ook voor denaturatlevergoedlng in aan merking. fabrieksaardappelen echter niet eerder dan na 1 Januari 1939. Voor elke aanvraag tot denaturatie zal wederom een bedrag van f. 1 moeten wor den betaald, hetwelk met het uit te keeren steunbedrag kan worden verrekend. Wanneer bij een teler minder dan 2500 KG. en bh een handelaar minder dan 5000 KG. Ineens wordt gedenatureerd, zullen bovendien de werkelijk gemaakte kosten moeten worden vergoed. 6898 Om 2 uur had op het Slulsplein door de Wilhelminavereeniging de opstelling plaats van de tilbury's welke zouden deel nemen aan het ringsteken. Niet minder dan 32 voertuigen waren aanwezig waar van velen op fraaie wijze waren versierd en de inzittende gekleed waren ln ver schillende kleederdrachten. Vooraf ge gaan door de R.K. Fanfare Juliana werd een rondrit door de gemeente gemaakt, weHce kleurige stoet zeer den aandacht trok. De uitslag was; 1. A. van den Berg met mej. Blljleven2. P. Putten en mej. Rim- melzwaan; 3. A. Overdevest en echtge- noote. Fraaist versierde wagen en mooiste costuum A. Overdevest, Origineelste Cos- tuum K. Storeman en mej. Roodenrijs, Alra Roode Krulsprijs J. Knol en mej. A Deurloo. Des avonds om 7 uur had in de tent op het feestterrein de uitreiking van de prijzen plaats.. Inmiddels waren na afloop van de kin derspelen de wedstrijden voortgezet. Aan gevangen werd met ringrljden voor da mes en heeren op rijwielen waaraan werd deelgenomen door 39 personen. De uitsla gen zijn. Dames: l G. Roos theeservies; 2. C. Roos gebakstel; 3. M. Grootveld, li- keurstel; 4 M. Merjenberg schemerlamp: Heeren 1. J. Quartel barometer; 2 W, Schwartz armbandhorloge; 3. P. Buitelaar klokje. Tegelijkertijd werd overgegaan tot Ton netjesteken voor heeren, de uitslag hier van was: 1. de Harde portefeuille; 2. P. Buitelaar portemonnale3. J. Vermet por- temonnale. Na het uitreiken der prijzen werd eeni- gen tijd gepauzeerd, waarop om 8 uur een concert aanving gegeven door de Chr. Fanfare Euphonie uit Den Haag. Een tal rijk publiek, waarbij ds. Vermet en het raadslid de heer Koerts ook van hun be langstelling blijk gaven, hebben tot 10 uur van deze pittige muziek genoten. BEDEN. Gerecht 10: Teekententoonstelling Wijkge- bouw ..Geloof-Hoop-Llefde". 7—914 uur nam. Ned. Leger des Hells: Samenkomst te 8 uur nam. K a t w U k-a an-Z ec (zaal Chr. Prot. Bel.)' Historisch spel ,.81aet op den trommele". 734 uur nam. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- genwerk „Ars Aemula Natura". 10—17 uur (tot 12 September). DIVERSENi 's Dinsdags. Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. S'.i11 uur voorm. 's WoensdagsInst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle 3'.4 uur 's middags precies. 's Vrydags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. BIOSCOPEN: Luxor-theater, Stationsweg: dagelijks onv 21,4, 5 en 814 uur. Trianon-theater, Breestraat: dagelijks 21/4 en 81/4 uur. Lldo-theater, Steenstraat: Dagelijks 81/4 nm. Casino-theater, Hoogewoerd: dagelijks 2—6 uur en 8 uur nam.. Rex-theater, Haarlemmerstr.: dagelijks 2 en 8 uur nam.: De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Huip der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 3 September ('s avonds 8 uur) t.m. Vrijdag 9 Sept. a.s. waar genomen door de apotheken: J. E. M. ten Di)k, Haven 18, tel. 85, A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wilhel- mlnapark 8, tel. 274. Te 7 uur was het oogenblik gekomen, waarop de Jeugddeputatle welke in Am sterdam had gedefileerd voor H. M. de Koningin, weder de gemeentevlag zou In leveren. Er vormde zich weer een groote stoet van de verschillende R.K., Herv. en Geref Jeugdvereenlgingen, welke met hun vaandels en vooraf gegaan door de R.K. Harmonie 8t. Cecllea na een rondgang trokken naar het huls van den burge- mester, welke met woorden van dank de vlag weder ln ontvangst nam. waarna de leider der deputatie de heer W. Bleys nog enkele woorden sprak en de stoet op de Damlaan werd ontbonden. Tot slot van de diverse feestelijkheden welke allen uitstekend zijn geslaagd, was zoowel op het terrein van de Wllhelmlna- vereeniglne als ln de diverse café's nog gelegenheid te over om zich te verpoozen, waarvan een zeer druk gebruik werd ge maakt, totdat om ruim 1 uur de gewone rust wederkeerde en ook Leidschendam het regeeringsjubileum op gepaste wijze had gevierd. Bevaarbaarmaking der Smitssloot. De aanleg van den nieuwen rijksweg VpenburgSchiphol ls oorzaak dat niet tot demping van de Smltssloot kan worden overgegaan, doch dat deze sloot tijdelijk bevaarbaar moet worden gemaakt, ln ver band met het tijdelijk afdammen van de St-arrevaart. B. en W. stellen thans den raad voor met het rijk een overeenkomst aan te gaan regelende de bevaarbaarma king en het onderhoud dezer sloot, het uitvoeren van werken tot bevaarbaarma king en dit ln het openbaar aan te beste den en de gemeentebegrooting zoonoodig te wijzigen. Alle kosten van bevaarbaarma king komen ten laste van het rijk. terwijl bh demping daarna 75°/o der werkverschaf- flngsloonen worden vergoed door het rijk, Slagader doorgesneden. Gistermiddag heeft ten huize van ds. M. Boukema een ernstig ongeluk plaats gehad. Het 5 jarig zoontje had het ongeluk door een spiegelruit te vallen. De kleine kwam met zhn pols ln het glas terecht waardoor zoowel de slagader als de pezen geheel wer den doorgesneden. Ds Boukema snelde met het kind de straat op naar den dokter. Dit werd opge merkt door me) M. van Rijn, lid van de Voorburgsche EH.B.O., welke de kleuie overnam en die voorloopige hulp verleende. Dr. van der Stam welke direct daarop ter plaatse kwam heeft het slachtoffer naar St. Antonius Hove te Voorburg vervoerd, waar het ls opgenomen. Het bestuur van den Tedingerbroek- polder heeft in hotel de Wljkerbrug publiek aanbesteed het maken van een nieuwen schutsluis met bijkomende werken nabij den nieuwen rijksweg den Haag—Utrecht. Ingekomen waren 30 biljetten. Laagste in schrijvers waren Gebr, J. en P. van Til burg, Nootdorp, voor f. 14.750.De gun ning ls aangehouden. Toen de bewoners een oogenblik naar de feestelijkheden waren gaan zien. heeft 's avonds een inbraak plaats gehad bh den heer In 't V. aan de Leidschekade. Door het forceeren van een raampje ln den ach terdeur is men binnengekomen. Alles werd vrijwel doorzocht, doch de buit was gering- Slechte wordt vermist en kinderspaarpot Inhoudende circa f. 4. Tijdens een verkeersopstopping kwa men het paard en wagen van den Kb*1?" tehandelaar V. terecht ln een der gn» spiegelruiten van bazar Zwennes op den hoek van de Damstraat en Slulsplein. ue ruit werd geheel vernield. OEGSTGEEST. Naar wij vernemen heeft het bestuur der Gymnasttekver. H. B. S. alhier, OP advies van de medische commissie, P™- dr. G. O, E. Lignac en dr. H. Varekamp. alle lessen, behalve voor de dames- heerenafdeellngen, tot nader order opge schort in verband met de in de om6ev'P° geconstateerde gevallen van kinderverlam ming. De collecte voor het Chr. Militair Te huis. Morschweg 34 te Lelden heeft nier opgebracht bruto f. 63.12. 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6