LAATSTE BERICHTEN LEID5CH DAGBLAD - Eerste Blad Donderdag 8 September 1938 Binnenland Buitenland Stadsnieuws BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN SPORT BEURSOVERZICHT De autoriteiten Onder de autoriteiten merkten wij on de ministers van Dijk (defensie) van Buuren (waterstaa i. Steenberghe (economische zaken). Weiter (koloniën). Gosellng (justi tie!Slotemaker de Bruine (onderwijs kun sten en wetenschappen), de leden van den raad van state Muller Massis. dr. J. Lim burg en J. J. Rambonnet, de ministers van staat jhr. Van Karnebeek en mr. D. Fock, de gezant dr. H. P. N Muller, de voorzitters van Eerste en Tweede Kamer baron de Vos van Steenwljk en mr. Van Schalk en eenlge Indische Vorsten. Verder vele militaire autoriteiten o.a. luit. generaal Reijnders, chef van den gene, ralen staf. gen. majoor van den Bent. gou verneur van Amsterdam, generaal b.d. C. J. Snijders, vice-admiraal Filrstner, chef marinestaf en vice-admiraal E. Vos, als mede vele gezanten, wij zagen baron E, Ruzette, eezantschapsraad en zaakgelastlg. de van België. Nlc. Khalll Bey zaakgelas tigde van Egypte, J. de Blesson. zaakgelas tigde van Frankrijk, dr. H. D. van Broek huizen, gezant van Zuid Afrika, dr Wemer Fuchs, zaakgelastigde van Zwitserland, dr. Waclaw Babinsky, gezant van Polen. Erik Sjöborg. gezant van Zweden. Chr. Diaman- topoulos, gezant van Griekenland en J. G. J. Raeder, zaakgelastigde van Noorwegen. Regenbuien. Het weer, dat na het middaguur lets was opgeklaard, was jammer genoeg niet zoo mooi als wij de geheele afgeloopen week gewend waren. Donkere regenwolken hin gen over het IJ, waaruit zich nu en dan regenbuitjes ontlastten. Ontvangst der Koninklijke familie. Even voordat de koningssloep aan den steiger meert, zet de kapel het Wilhelmus in. Op het werfterrein worden de Koningin de Prinses en de Prins begroet door dr. de Vlugt, president commissaris van de N.SJH. den heer D. Goedkoop, oudsten directeur van de N.S.M. en den heer J. F. van Hengel oudsten directeur der stoomvaart maat schappij „Nederland". Op de vorstelijke tribune wordt de Koninklijke standaard geheschen terwijl het gezelschap naar de tribune schrijdt, waar. behalve het gevolg, ook hebben plaats genomen de heeren P. E. Tegelberg, president-commissaris van de „Nederland", de directeuren J. F van Hen gel, A. F. Bronsing, mr. D A. Delprat en F. de Boer evenals dr. de Vlugt en de direc teuren der N.S.M. de heeren D. Goedkoop, P. Goedkoop en A. C. Metzelaar. Nadat de aanwezigen aan de Koningin zijn voorgesteld en nadat het vorstelijke gezelschap het Oranjemodel heeft bewon derd, dat den eersten prijs won op de tentoonstelling van ..Oranjemodellen", spreekt de heer J. F. van Hengel de Koningin toe. Spreker zeide dat het voor de stoom vaart-maatschappij „Nederland" tot zeer bijzondere vreugde stemt, dat Hare Majes teit, evenals Zij ln 1910 het stoomschip .Prinses Juliana" dezer maatschappij heeft willen te water laten, dit ook thans en nog wel in de week van Haar regeerlngs- jublleum heeft willen doen. De belangstelling voor de stoomvaart1 maatschappij „Nederland" van ons geëer biedigd vorstenhuis dateert aldus spre ker reeds uit de dagen van oprichting van onze maatschappij, in welke moeilijke dagen Uwer Majesteits onvergetelijke va der, wijlen Koning Willem III en zijn door luchtige broeder Prins Hendrik met groote belangstelling de plannen tot oprichting bestudeerden en de oprichters niet alleen riet raad bijstonden, doch ook daadwerke lijk grooten steun verleenden. Toen dan ook op 13 Mei 1870 de stoomvaart maat- (Cliapplj „Nederland" opgericht was, heeft bet Koning Willem III behaagd het be schermheerschap van de maatschappij te «anvaarden, terwijl Z.K.H. Prins Hendrik rich een benoeming tot eere-voorzitter van de maatschappij liet welgevallen. De voortdurende belangstelling, welke wij sinds dien dag steeds van ons geliefd Vorstenhuis en ook steeds van u. Majesteit mochten genieten want was het niet teeds kort na het aanvaarden van de re- IMiing, dat Uwe Majesteit ons in April 1899 vereerde met een bezoek aan ons stoom- e-hip „Koningin Regentes" en verschil lende volgende bezoeken, waarbij ik moge memoreeren de opening van de Noorder- iluls te IJmuiden in 1930 aan boord van de „Joivan van Oldenbamevelt" en Uwer Ma- jesteibs reizen op de „Tanimbar" naar en „Tablnta" van Noorwegen deed de ge voelens van verknochtheid aan U en Uw tuis steeds hechter worden, om vandaag Wrakstukken van een vliegtuig bii Noordwijk opgevischt. In IJmuiden is vanmorgen binnengeko men de UK 66 met aan bord een hoogte roer en een staartstuk van een vliegtuig, vermoedelijk Engelsch. Deze wrakstukken werden door den botter bij Noordwijk op gevischt. Zij zijn door de gemeentepolitie van boord gehaald en geborgen. Dr. Eijkel heeft ontslag gevraagd. Als hoofdinspecteur van de volksgezondheid. Naar wij vernemen heeft dr. L. N. M. Eijkel te Den Haag. hoofdinspecteur van de volksgezondheid, ontslag uit deze func tie gevraagd wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. Dr. Eijkel is 26 Mei 1873 te Amsterdam geboren. In de hoofdstad studeerde hij me dicijnen. waarna hij praktijk in Gent (Glden Didam uitoefende. In 1913 ln rijksdienst getreden, was hij achtereenvol gens inspecteur van de volksgezondheid te Zwolle en te Nijmegen en daarna hoofdin specteur te Nijmegen en 's-Gravenhage. Dr. Eijkel Is lid van het algemeen col lege van toezicht, bijstand en advies van hef rijkstucht- en opvoedingswezen en voorzitter van de commissie tot onderzoek van de gezondheid en voedingstoestand dgr werkloozen. In samenwerking met prof. Josselin de Jong, Fontanier, dr Heynsius v. d. Berg en dr. Putto schreef hij een leerboek der tu berculosebestrijding. In 1934 publiceerde hij; „Verspreide opstellen op het gebied der volksgezondheid". Ook verleende hij zijn medewerking aan een handboek voor wijkverpleegsters, getiteld „Leerboek van de sociale hyg'ëne pn de sociale wetgeving" Op 1 Jan. van dit jaar was het 25 jaar geleden, dat hij 1n rijksdienst trad. Op zijn verzoek is aan dit feit toen geen rucht baarheid gegeven. VOOR TWEEDUIZEND GESTOLEN. Tijdens uitstedigheid van de bewoonster hebben inbrekers een bezoek asn de wo ning van mej. H. aan de Van der Woert- straat te Den Haag. De diefstal werd eerst ontdekt, toen mej. H. thuis kwam. De buit was niet gering, want ontvreemd werden een geheèl met briljanten bezettè platina-armband en een platina-ring met saffier, welke een gezamenlijke waarde hebben van f. 2000. VOORKOMING VAN GEBP.UIK VAN RAUWE EENDENEIEREN VOOR CONSUMPTIE. Eenige Koninklijke besluiten uitgevaardigd Naar aanleiding van ziektegevallen als gevolg van het gebruik van rauwe een deneieren. zijn eenige Koninklijke beslu'ten uitgevaardigd en in werking getreden ter voorkoming van het gebruik van eenden eieren voor consumptie. Gebleken is n.l. dat sommige leggende eenden met para- typhus zijn besmet. Het Kon. Beslu't van 11 Juni 1937 bevat het verbod van gebruik van eendeneieren bij de bereiding van consumptie- of roomijs terwijl een twee tal Koninklijke Besluiten, gedateerd 13 Juni j.l., het verbod van het gebruik van deze ele'-en als grondstof van voedings artikelen geheel verb'eden en het voor schrift dat de eieren voorzien moeten zijn van een stempel „cendenel, 10 minuten ko ken" bevatten. De besluiten laten onthef fing, na beoordeeling door den directeur van den warenkeuringsdlenst, open. Fransch schip vergaan? Er zouden meer dan honderd dooden zijn. Volgens een Japansch bericht uit Hanoi ls brand uitgebroken aan boord van het Fransehe stoomschip „Claude Chaple" ter hoogte van de Paracelsus-ellanden. Het schip, dat 4394 ton meet, was op weg van Hailsóng naar Saigon. Men vreest, dat het schip vergaan ls en dat de opvarenden, veertig passagiers, negen Fransehe officie ren. zestig soldaten en de bemanning ver dronken zijn. Het vraagstuk der Sudeten- Duitschers. Bespreking van Hodzn en Sudeten- duitschc afgevaardigden. Hodza zal vandaan een onderhoud heb ben met gedelegeerden der Sudstenduit- schj par ij. die naar men verwacht. In ken nis gesteld zullen worden van de maat regelen d'e genomen zijn ln verband met het gebeurde in Ostrau Verwacht wordt verder dat de raad van politieke ministers vandaag bijeen zal komen De nieuwe regeeringsvoorstellen. Thans wordt vernomen, dat de regee ringsvoorstellen een periode van 10 jaar onder oogen zien fen behoeve van de vol ledige u'tvoerlng van he' programma tot aanstelling ln de juiste verhouding van Duitsche ambtenaren 'n rceerinesdienst. Halifpx bfi Chamberlain. .Vergezeld van Cadogan heeft de minis ter van buitenlandsche zaken 'ord Halifax, vanmorgen een bezoek gebracht aan Dow- n'ngs'reet, teneinde me' Chamteria'n den internationalen toestand te bepreken. link id., f. 129; visch H Glastra en Co., IJmuiden, f. 507,50; kruidenierswaren N.V. Albert Heyn. Zaandam, f. 727; banketbak kerswaren H. M. Biesiot, Leiden, f. 480. De res. Ie luitenant v. Gilse ls voorloopig voor twee maanden bij het 6e regiment Veldartillerie onder de wapenen gekomen. Gedurende het tijdvak van 5 September tjn. 5 October a.s. is bij het 6e regiment Veldartillerie onder de wapenen gekomen voor herhalingsoefeningen de res. 2e luite nant Wekker Gisteren heeft de garrüzoens-common- dant den bij Kon. Besluit van 3 Augustus benoemden res.-officier van gezondheid der 2e klasse W. J. Wissema beëedigd. Heden heeft de garnizoens-commandant den bij Kon. Besluit van 25 Augustus be noemden r«s.-offlcier van gezondheid der 2e klasse N. Wakkie beëedigd. N.A DE OPSTANDIGE BEWEGING IN CHILI. De Senaat in Chili heeft met 73 tegen 16 stemmen een ontwerp aangenomen, strekkende tot het aan de regeering ver- leenen van buitengewone volmachten voor den tijd van 20 dagen en van een machti ging tot bet afkondigen van den staat van beleg gedurende een gelijke periode. Alle officieren van het garnizoen te San tiago hebben onder eede verklaard geen kennis te hebben gedragen van de op standige beweging van Maandag j.l. STAKING IN WARENHUIZEN TE SAN FRANSISCO. Gisteren zijn in 27 groote warenhuizen der stad 6000 man personeel in staking gegaan 1» verband met een geschil over de arbeidsvoorwaarden. Voorts hebben 120 groote pakhuizen moeten sluiten. KINDERVERLAMMING. Geen nieuwe gevallen. Blijkens mededeeline van den directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst heb ben zich hier ter stede geen nieuwe geval len van kinderverlamming voorgedaan. DE POSTVLUCHTEN. geen zerd" naar Nederland. Het toestel vervoert 103 k.g. post, pakketpost en 63 k.g. goederen. Veertien passagiers waren geboekt voor tusschentrajecten. Hedenmorgen 6 uur is de ..Torenvalk" met gezagvoerder Frijns van Schiphol naar Indië vertrokken. Aan boord bevindt zich 150.369 kg. vracht, 289,051 KG. briefpost en 12,430 KG. pakket- post. Zeven passagiers maken de reis van Am sterdam af mee. Verder hebben geboekt 1 pas sagier Alexandrië-Bagdad en 1 Calcutta- Rangoon. DE KINDERVERLAMMING. ten nieuw hoogtepunt te vliiden. Het zal Vanmorgen vertrok van Tjllilttan de „Bui- jjwe Majesteit dan ook niet verwonderen. Ut men met een van vreugde kloppend hsrt de dag van heden voor ons begon. Waar sinds 1930, met het in de vaart stel en van onze motorpassagierssóhepen „Jo ta van OldenfoarneveK" en „Marnlx van Aldegonde" de ongunst der tijden van "t jaren tot 1937 ons niet toeliet een nieuw Passagiersschip aan onze vloot toe te voe- (an, trok dit nieuwe schip, dat met een kngte van €56 voet, zijn beide voorgangers »et 47 voet ln lengte overtreft, en een Benetsnelheid van 21 mijl per uur zal kun- jen behouden, hetgeen ruim 4 mijl meer ls de snelheid van de laatste twee sche pen, reeds van den aanwang af veler aan went. Nu het schip den naam van „Oranje" jal dragen en tevens een schakel zal zijn taohen de gebiedsdeelen van Uwer Majes- rijk, boeit het schip nog te meer. Een- Baal gereed, zullen ruim 700 passagiers hier ta drijvend tijdelijk tehuis vinden en zal jat aohip in de Nederlandsch-Indisohe ha- ens zoowel als ln de haven van Amsterdam 'Mn verschillende buitenlandsche havens t symbool zijn van de eenheid tusschen u.anje en Nederland. na sprak de heer D. Goedkoop Dzn., ™e 'r aan herinnerde, dat de N.S.M. ruim *o laar geleden de groote eer genoot van Majeatelt's bezoek ter gelegenheid van 7? w water laten van den flottieljeleider Jromp". Cat Uwe Majesteit zoo zeide hij van- het grootste schip, ooit in Amsterdam f'oouwd. Weer twee nieuwe gevallen te Rotterdam. Bij den directeur van den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst te Rotterdam zijn vandaag twee nieuwe ge vallen van kinderverlamming aangegeven. Het betreft hier mannelijke patiënten van 14 en 16 jaar oud. Een der zieken komt uit een gemeente uit de omstreken van Rot terdam. worden, steeg de geestdrift. Weinig konden wij toen nog vermoeden, dat u persoonlijk de laatste beletselen zoudt willen komen wegnemen. Slechts weinige oogenblikken scheiden ons thans van dit groote moment en het ls een grool voorrecht, U den eerbiedigen r—.„u. aan het watër wilt toevertrouwen dank over te brengen van onzen staf en voor onze onderneming een zeldzaam ons personeel voor Uw belangstelling in het jvtacht en wordt door ons op zeer hoogen kunnen van handwerkers. 8 September 1938 zal met gulden letteren ln de geschiedenis der N.S.M. geschreven Nederlandsche hoofd- en gesteld. 'oen de stoomvaartmaatschappij „Neder- i °ns het vorig jaar de opdracht tot EmU'van *iet ,cW'r' Raf. een opdn |5'™or duizenden bi' ons en ln andere ons allen een extra aansporing blijven, te Jmeken in Nederland werk Uregen. ging trachten, de groote eer ons door U bewe zen, waardig te blijven. Spr. verzocht Hare Majesteit hierna, de laatste beletselen, die de „Orainje" vasthiel den, te willen wegnemen. van het schip gaf, een opdracht, worden en de herinnering eraan zal voor n,k' or duizenden 111,1 tatan in Nederli een gevoel van dankbaarheid door de JW«ren van ons personeel, en toen wij J?™en. dat de naam van het schip, oor zakelijk N.S.M. 70, later „Oranje" zou ZILVEREN KLOOSTERJUBILEUM PATER L TEEPE O.F.M. Gisteren herdacht pater L. Teepe O.F.M leeraar aan de R.K. HB S. alhier den dag van zijn 25-jarig professiefeest In den morgen werd door den jubilaris in de kapel van de HSJS. een plechtige Hoogmis op gedragen De verdere viering dToeg een Intiem ka rakter. Op 20 September a.s. zal het feest met de scholieren worden gevierd. Op verzoek van den burgemeester van Voorschoten ls alhier aangehouden de 22- jarige H. van O., verdacht van aldaar ge pleegde verduisteringen. Donderdag 15 September zal het 25 jaar geleden zijn. dat mej. Th. Jurgens haar werkkring aanving als keukenjuffrouw in het Heilige Geest- of Arme Wees. en Kinderhuis aan de Hooglandsche Kerk- grach Er bestaan plannen om mej. Jur gens op den dag van haar zilveren jubileum in intiemen kring een kleine huldiging te bereiden. Naar wij vernemen komt er eenige wijziging in de redactie van de Leldsche Kerkbode", het orgaan voor de Gerefor meerde Kerken in de classis Leiden Ds. J. W Gunst, die de ..Psalmberijming" in dit orgaan verzorgde, zal a's redac eur aftre den. In zltn Dlaats treden tot de redactie toe dr. H. J Wesfcerin.lt, geref. pred. alhier en ds H. B. Visser van Noovdwiik Binnen. Heden opent de heer J. J. A. van Schie in het perceel de Sitterlaan 17 een keurig lngerichten winkel in comestibles annex fijne vleesrhwaren en zulvelar'ikelen. Ge zien de snel'e uitbreiding van dit stadsdeel Hjkt deze zaak ons m een behoefte te voorz'en. In Amerikaansche waarden ging weinig mm. Verschillende specialiteiten werden wat hoo- ger ingezet, doch legden onder bcurstijd een neiging tot achteruitloopen aan den dag, in verband met eenig aanbod voor Londenschc rekening. De beleggingsmarkt was stil. Nederlandsche Staatspapieren hadden meerendeels een ge drukt voorkomen en de Oude Schuld was aan geboden De 3 7 obllgatlën zakten ln tot den pariknors. Voor Fransehe obllgatlën bestond geringe belangstelling. WISSELKOERSEN. Londen 8.93 <8.93Berlijn 74.15 (74.15): Parijs 5.001/2 5.00 3/41; Brussel 31.18 (31.17 1/2); Zwitserland 41.92 (41.92); Ko penhagen 39.85 (39.85): Stockholm 46 05 (46 051 Oslo 44.85 (44.85N.-York 1.85 3/16 11.853/16'; Praag 6.40 6.39); Lire Bank papier 6.80 (6.80). Prolongatie 1/2; Part. disc. 1/8: Daggeld 1/4. Registermarken 30 3/8; Crediet Sperr- marken 8 7/8; Effectensperrmarken 71/8; Reismarken 46; Bankpapier 24 1/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren.. Men zie voor Nagekomen pag. 2 van het Tweede Blad. Berichten MAIKT BtMCHTÏNAj^J GEBOREN: Helena Johanna, D. van H. C. v. d. Bos en W. v. d. Fluit Annie Marie. D. van J. de Hooge en J. Steenbergen Celina, D. van J. F. J. M. Veltman en S. Mordhorst Johannes Joseph, Z. van J. Leuven en J. G. Kolenbrander Johanna Maria. D. van Th. F, de Coo en J .M. Kret Elisabeth Clazina, D. van L. Sjardin en D. van Leeuwen. ONDERTROUWD: R. Kantebeen Wedn. 37 J. en P. Chlapek jd. 24 jaar. GEHUWD: W. F. Abbink jm. en P. C. Roozendaal jd. D. P. Blok jm. en M. T. de Roode jd. C. P. Blonk jm. en S. Betgen jd. A. H. Brandt jm. en P. Berlemon jd. D. G. v. Eek jm. en M. C. Steger jd. J..W. Hartevelt jm. en W. F. Lotte jd. A. A. v. Hattum jm. en B. E. M. v. d. Brink jd. H. J. v. d. Laan jm. en S. C. Zandvliet jd. R. Lancel Wedn. en C. J. Op- tendrees jd. E. C. Leeuwenburgh jm. en A. Hettema jd. N. Ruijgrok jm. en N. van Vliet jd. J. Scheffers jm. en J. F. A. Wit- teman jd. O. Spong jm. en M. J. v. Amson jd. J. W. van Zeist jm. en A. H. Hooger- vorst, Wed. OVERLEDEN: B. J. v. Wely, Wedn. 68 j. J. Oudshoorn, Zn. 8 J. N. Eikerbout, M. 58 j. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: Gebroeders van Hoeken's Houthandel, Waardstraat, Leiden., houthandel,- stoom- houtzagerij en schaverij. De statuten zijn gewlizigd. Wijziging handelsnaam in: Ge broeders van Hoeken's Houthandel N.V. P Oudshoorn, le Groenesteeg 9 en 11, Lelden, handel in huish. artikelen. De ver. koop in het filiaal Haarlemmerstraat 259/ 261 en 265, is uitgebreid met: handel in kachels haardkachels en haarden. MIUTARIA. Heden zijn de dienstplichtige onderoffi cieren van de lichting 1932 en 1934 bij het 4e regiment infanterie voor de herhalings oefeningen onder de wapenen gekomen. De dienstplichtige sergeant-adspirant ca- pitulant J. Koppert van het regiment Ja gers ls door den minister van defensie overgeplaatst bij het 4e regiment Infante rie alhier. Heden heeft de commandant van het 6e rëglment Veldartillerie een onderhand- sche aanbesteding gehouden voor de leve ring der soldatenmenages over het tijdvak van 31 October till. 31 December 1938. Er waren 37 inschrijvers. De levering is ge gund aan de laagste inschrijvers, t.w. Eieren F. Flsser, Leiden, f 5.50; Groenten H. Zwaan, ld-, f. 2323; melk Fa Kingma, id. f. 381,45; varkensvleesch Th. M W. Ber gers, ld. f. 2200: fijne vleeschwaren I. Zand- voort, ld., f. 1469,50; ontbijtkoek J. C. v. d. Steen, ld., f. 362,70; krentenbrood E Beu- DAMMEN. DAMCLUB „BOSKOOP". De wisselbeker uitgeloofd door de damclub ..Boskoop" is dit jaar gewonnen door den heer E. J. Hoogerbrug, die ongeslagen de eerste plaats veroverde. Bord elf, waarvoor een me daille "beschikbaar gesteld ls. werd bezet door den heer D. J. van Wijk. De volledige rangschikking van het eerste tiental, zooals het dit Jaar in de competitie speelt is als volgt: E. J. Hoogerbrug, T. S. Venema. J. Schoe- maker, C. J. Toebes. J. Nieuwerf. J. van Tol. W. van Es. H. W. Vaags. A. van Wijngaarden, C. B. Hoogendyk en D. J. van W\Jk en A. van Wijk, reserves. AMSTERDAM. 8 September. De handel op de Amsterdamsche effecten beurs wgs vandaag wederom van bescheiden afmetingen. Niemand gevoelt er iets voor om onder de tegenwoordige omstandigheden be lang bij de fondsenmarkt te nemen, terwijl de lage geldnoteeringen een belemmering vormen tot het afstooten van aandeelenbezit, omdat voor de daaruit voortspruitende gelden niet ge makkelijk op loonende wijze plaatsing is te vinden. De stemming was aan den gedrukten kant en de koersen liepen onder beurstijd hiel en daar een kleinigheid achteruit, nadat de openingsnoteerlngen meerendeels reeds wat la ger waren geweest dan de vorige slotprijzen. Het afbrokkelen van de koersen moest in hoofd zaak worden toegeschreven aan het groote ge brek aan affaire. De koersen verschilden ove rigens niet noemenswaardig bij die van gis teren en de variaties welke tijdens de middag uren waren te oonstateeren, waren zeer klein. Koninklijke kregen tenslotte een verlies van een tweetal punten te boeken. De Amerikaan sche Petroleumaandeelen waren zoo goed als niet veranderd. Van de Rubberwaarden liepen Amsterdam Rubber langzaam aan eenige punten achteruit, de incourante soorten werden op onregelmatige wijze genoteerd. De tabaksmarkt was stil. De koersen bleven ongeveer op peil. Oude Deli's waren zelfs goed prijshoudend, evenals DeliBatavia. Van de Suikeraandeelen zagen H.V.A.'s enkele procenten verloren gaan. De aandeelen Vorstenlandsche Cultuur Maat schappij kwamen wederom iets lager te liggen De Scheepvaartmarkt was geheel verlaten. Op de Industrie-afdeeling zagen de Philips Aan deelen de gisteren behaalde koerswinst ver loren gaan. Unilevers zetten de dalende bewe ging verder voort, terwijl Aku's eenlgszins la ger kwamen te liggen. LEIDEN, 7 Sept. 1938. Noteering coöp. groen ten-, iruit- en bloemenveilingvereen ..Leiden en Omstr." Witte Kool f. 1.70; Roode Kool f. 2.10—5.80; Groene Kool f. 3.10—6; Prei f.6.30 —6.80; Kroten f. 3.20—4.40: Kroten, gekookt f. 59; Uien f 1.30—3.70; Peen f. 1.60—6.20; Aardappelen f. 2.20—2.80; Andijvie f.2; Sla f.2; Druiven f.32—36; Snijboonen f.-5—26; Stokboonen f. 18—30; Pronkboonen f. 6—16; Stamboonen f.1728; Postelein f.69; Spina zie f.612; Tomaten A f.46. B f.45.60, C f.44.20. CC f.4 per 100 kg. Andijvie f.0.50 1.70; Komkommers f. 14.50; Bloemkool f. 1.50 18.90; Meloenen f.524; Salade f.0.501.70; Perziken f.0.50—9.90; Knolselderie f.4.30 per 100 stuks. Kroten f.1—2; Pieterselie f. 0.30—0.80 Radijs f. 0.70—1.60; Selderie f. 0.40—0.90; Bleek- selderie f. 0.10—0.15; Peen f. 2.907.20; Rabar ber f. 1—3.40 per 100 bos. BOSKOOP. Coop. ver. De Bosk. Veiling' 7 September. Rozen: Pechtold 51—63 ct., Wend land 20—35 ct., Hadley 61—90 ct.. Claudius Per- net 15—20 ct.. Briarcliff 50—80 ct.. Butterfly 17— 26 ct.. Steward 14—30 ct.. Wilh. Kordes 15—18 ct., Vierlanden 42—56 ct.. Rosalandia 1623 ct.. Flo- rex 3542 ct., Phoebe 19—28 ct.. Dorus Rijkers 60—80 ct.. Chas B. Kilham 14—28 ct Edith Helen 23—23 ct.. Aug. Noack 16—18 ct.. Else Poulsen 4652 ct.. Gloria Mundi 2035 ct.. El len Poulsen 2629 ct., Rosa Mundi 4005 cent. Mevr. v Straaten v. Nes 1726. Ingar Ohlson 20—30 ct.. Queen Mary 16—19 ct.; Chrysanten, grootbloemig 10 st. 5080 ct.. chrvsanten. troö, 10 st. IP—22 ct.. Dahlia's 10 st. 6—9 ct... Asnara- gus 10 st 15—20 ct. Clematis Durandii 12—15 cent. Clematis Prins Hendrik 6090 cent. GOUDA. 8 Sept. 1938. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 741 stuks, waarvan 51 slachtvarkens. Vette van 2626'- ct. per pond. levend met 2^ korting: 278 magere varkens f.2540; 351 big gen f.1015; Geldersche biggen f.1519; 27 nuchtere kalveren f.813: 34 bokken en gei ten f.26 per stuk. Handel matig. Algemeene markt: 393 partüen kaas. Prijzen le kwal. met rijksm. f. 2426.50. 2e kwal. met riiksm. f 2223; zware tot f. 27.50. Handel goed 299 oonden boter. Goeboter 6570, weiboter 6065 per pond. Handel vlug. 136.000 stuks eieren. Kipeieren f. 4.604.90; eendeieren f. 3.50 4 per 100 stuks. Handel matig. Coöp. Zuid-Holl. Bierveiling g.a. fC.Z.H.E) te Gouda. Aanvoer 93.400 kipeieren. Prijzen: 56/58 kg. f.4 80—4.65; 58'60 kg. f. 4.65—4 70; 60 62 kg. f. ^.70—4.80: 62 66 kg f. 4.80—5 05: bruine 58 72 f. 4.705.25; klein-1 eiren f4.20 4.60 per 100 stuks. Aanvoer 500 eendeneieren. Prijzen f3.203.50; Henneneieren f. 3.103.80 per 100 stuks, HONSELERSDIJK. 7 Sept. Centr. Westl. Bloemenveiling Spectrum 1.302.20; Salmon 1.50—2.90; Rose 1.50—3.60; Wit 1.50—2.90; Geel 1.702.50; Gemengd 1.50—2.70: Kokomo 2.60 3.20; Kersrood 1.40—2.10; Gerbera 3.60—4.90; Zonalen 0.301.20; Zinnia 1.50; Jap Lelie 4 4.90; Velotus 11—16: Pulling 9—11; Yellow 13 18: Ravonanthe 48; Rozen 2.905.10; Wool- man 7—11: Plumosa 15—29; Sprengerie 7—11: Gladiolen 413; Dahlia 7—13; Phoenix 59; Harvester 59: Freesia 411; Begonia 7090: Bromelia 6070; Vicus 43. KATWIJK a. d. RIJN, 7 Sept. Groenten- veiling Eigenheimers 4065; Bloemkool I 13.70—22.50. id. II 8—15.50; Bospeen 5—6.50; Sla 60—75; Groene kool 14—24: Uien 3.30—4.4 Princesseboonen 2734; Sniiboonen 182.7; Waspeen 1—1.90; Kroten 65—80. KOUDEKERK a. d. RIJN. E.V.K.R.. 7 Sept. Aanvoer kipeieren 1360 st.. aanvoer boter 27 p. Kipeieren f. 3.205.20. eendeineren f3.50. boter f. 0.62—0 68. kaas f. 0.24—0.29, kippen f0.70. LEIDSCHENDAM. 7 Sept. Eng. komkommers le soort f.22.80, 2e srt. f. 1.501.80, 3e srt. f.1 —1.20. wankleurige f.1; Gele komkommers le srt f.3—5.60. 2e srt, f. 2—3.30, 3e srt. f. 1—2.20; Kropsla le srt. f. 0.801.60. 2e srt f. 0.30; Peen f.46.80: Bloemkool le srt. f.1218, 2e srt. f.610. uitschot f. 1.303; Tomaten midd. f.2 2.30, groote ronde f.22.80. 2e srt. f.22.20. 3e soort f.2. bonken f.2; Andijvie per 100 f.1 2.80;idem per 100 kg. f.24.50; Spinazie per 4 kg. f. 0.100.38; Postelein f.67.50: Snijboonen f.1828; Spercieboonen f.1234; Prei f.3 30 4.50; Seldery f.0.501.20; Meloenen f.1026; Druiven f. 1520. NAALDWIJK. 7 Sept. Veilingen v. d. Bond Westland Alicante 3844; Frankenthaler 32 —39; Champion 4042; Colman 44; Maroc 41 51: Snijboonen 1725: id. z. draad 2628; Gele pruimen 1623; Witlof 7—18: Tafelappe len 814; Peren 1524; Stoofperen 13—16; Moerbeien 42: Tomaten: A 5056. B 5156. C 50—53; Uien 55; Chin kool 2.20; Groene 4.20; Sav. 3.50—4.80: Roode 1.60—3.30: Kom kommers 3—3.80. 2e srt. 2.20—2.60; Eieren 4.30 5.20: Peen 4—7; Prei 3.60: Rabarber 2; Sel- dery 90; Netmeloenen 13—19: Ananas 1620; Suiker 1926: Karbonkel 21—31: Perziken 7 13. 2e srt. 4—5; Kroten 6080; Andijvie 1.20 1.90; Sla 0.70—1.50. RIJNSBURG. Groen ten veiling 7 September. Aardaopelen f. 0.500.75. kroten f. 0.600.70. peen f. 1.401 80 per kist: bloemkool f. 15—20. idem JI f. 7.0012.00 Der 100; roodekool f.6, gele kool f. 6.50, groene kool f7 uien f. 2.503.00 per 100 kg. ROELOFAR ENDS VEEN, 7 Sept. Meloenen 5—16; Aardbeien 20; Tomaten 60; Sla 0.90 1.40; Sniiboonen 0.652.20; Princeboonen 1.20 2.60; Rentegevers 1.65: Stamboonen 1.75: Pronkboonen 1.30; Augurken: fijn 2.102.60. grof 1.25—1.35, stippel 53—67, basterd 1.60. bom men 80—90. TER AAR, Centrale Veiling. 7 September Andijvie 27—35 ct.. slavellen 13 ct. per kist v.in 4 kg., snijboonen 502 40. princesseb. f. 1.75 f. 2.95 witte pronkb. f. 1.20—1.65, spekboonen f. 1.301.90 per 10 kg., breekneen f6.40. roode kool f. 2.906 00. witte kool f. 2.00. savove kool f. .4.10 per 100 kg.; kroten f. 2.10. radiis 50—60 cent. rabarber f. 3.10. peen f. 6.008.00 per 100 bos, sla f 0.602.00 per 100 stuks, bloemkool 29 ct, meloenen 6 18 ct,. per stuk kom'm-n- mers f. 1.00—4.70 per 100 stuks. f. 2.07— 2.80 per 100 pond .augurken fiin f. 2.30 4 70. f. bast. f. 2.00—2.30 bast. f. 1.75. grof f123— f. 1.65, stipp. f. 0.57 en aug. komk. f. 0.35—0.40 per 25 kilo. VOORSCHOTEN. 6 Sept. Veiling VP.V, Kippeneieren 4.70—5.10; Eendeneieren 3.50.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3