De wereld-kampioenschappen wielrennen op den weg Van Swol nationaal tenniskampioen LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 5 September 1938 Derde Blad No. 24062 Knecht (Zwitserland) de snelste amateur 79ste Jaargang Kint (België) winnaar der beroepsrijders Hughan m vijf sets geslagen Uitstekende prestaties der Nederlandsche renners. Het tournooi te Valkenburg om dc we reldkampioenschappen wielrennen op den weg heeft voor Nederland zeer bevredi gende resultaten opgeleverd. Wel is waar hebben onze renners geen eersten prijs ge wonnen, doch bij de amateurs werd Dcm- menie derde, terwijl Piet van Nek bij de profs als vierde eindigde. De strijd der amateurs. Zaterdag werd de wedstrijd voor amateurs gehouden over 170 K.M. (17 ronden). Het startschot was nog niet verklonken of de ren ners zetten, aangedreven door de enthousiast startende Nederlandsche en Fransche renners een hoog tempo in, dat geruimen tijd gehand haafd bleef. Groepsgewijze bestegen de renners voor de eerste maal den zwaren Cauberg, die door allen gelijkelijk en zonder wijziging in de on derlinge volgorde werd gehaald. De daling op den Geulemerberg rukte de groepen daarna volkomen uiteen. Weldra werd een uitlooppoging gedaan door drie renners: Oth, Wagner en Talie, bij wien zich na de zesde ronde de Belg Bruneel voegde. Hun voorsprong bedroeg toen ongeveer 200 M. Inmiddels begon te blijken, dat de moord dadige Cauberg voor vele renners een harde dobber zou zijn. Het beklimmen van den stei- len heuvel werd al moeilijker en het peloton raakte in de zevende ronde uiteen. De Neder lander Hofstede handhaafde zich voortreffelijk, hij wist zich weer aan te sluiten bij den kop, na een werkelijk uitstekenden achtervolgingsrit, waarvan de Luxemburger Burckel, die aan zjjn wiel ging hangen, gebruik maakte om met Hof stede den kop te halen. Wat de bestijging van den Cauberg onder het peloton teweeggebracht had, werd echter weer goedgemaakt tijdens de afdaling van den Geu lemerberg. tijdens welke de kopgroep door het middenveld weer werd ingehaald, zoodat tegen de achtste ronde alle renners weer in een groep vereenigd waren. In de negende ronde raakte Talie los en nadat de Engelschman al uitgevallen was. begonnen ook de beide Zweden teekenen van vermoeid heid te toonen. Slechts met moeite haalden zij ditmaal den Cauberg, zij raakten achter en zagen het peloton in de verte verdwijnen. De Belg Dumouli had bandenpech, maar liet zich niet ontmoedigen en met een lekken band reed hij door naar het verzorgingsstation. Hij ver loor daardoor echter afstand, evenals Oth. Tot dusverre waren de volgende tijden geno teerd lste ronde: 16 min. 371/5 sec. 2de ronde: 16 m. 46 4/5 s.. totaal 33 m. 24 s. 3de ronde: 16 m. 27 2/5 s..totaal 49 m. 51 2/5 s. 4de ronde: 16 m. 16 3/5 s.. totaal 1 u. 6 m. 8 sec. 5de ronde17 m. 6 4/5 s., totaal 1 u. 23 m. 14 sec. 6de ronde :17 m. 9 2%5 s., totaal 1 u. 40 m. 141 '5 sec. 7de ronde: 17 m. 9 2/5 s., totaal 1 u. 57 m. 291/5 sec. 8ste ronde: 17 m. 19 3/5 s.. totaal 2 u. 14 m. 48 4 /5 sec. 9de ronde: 16 m. 8 2/5 s., totaal 1 u. 57 m. 291/5 sec. 8ste ronde: 17 m. 19 3/5 s., totaal 2 u. 14 m. 48 4 5 sec. 9de ronde: 16 min. 413/5 s., totaal 2 u. 31 m. 302/5 sec. In de tiende ronde kwam de Engelschman Holmes in een van de bochten te vallen, terwijl ook de Nederlander Hofstede, dien het noodlot: achtervolgde, hetzelfde lot trof. Zijn val bleek zoo belangrijk te zijn, dat gezegd kon worden: Hofstede is uitgeschakeld. Bij het passeeren van de tribunes na de 11de ronde lagen Engel. Heller. Wagner. Diggelman en Ericsson aan den kop. In de volgende ronde wist de Belg Bruneel zich bij de leiders te voe gen. De strijd in de volgende 10 K.M. was bij zonder fel. De deelnemers gevoelden, dat hiel de beslissing lag. Zij. die zich niet bij de vluch telingen zouden kunnen voegen, zouden defini tief voor de zege uitgeschakeld zijn. En in dit verband behoefde het niet te verwonderen, dat ha 130 K.M. niet minder dan acht renners in de lekende groep lagen, n.l. De Hoog. Bruneel, Engel. Arlcssn, Diggelman. Heller, Wagner en Torchio. Om beurten wisselden deze renners fikaar af. terwijl het tempo geen moment ver kapte. Bij het dalen op den langen Geulemcr- oerg verrichtte Ardizzone schitterend werk en ha vijftien ronden voegden Demmenie. Knecht. Meurer en Adrizzonne zich bij de leiders. Adrizzone trachtte herhaaldelijk weg te loo- Pen, terwijl Demmenie een uitlooppoging deed °P den Cauberg. welke echter geen succes had. In de zestiende ronde viel practisch de beslissing. Het tempo was geweldig snel. Demmenie wist ontvluchten met de beide Zwitsers Wagner fn Knecht aan zijn wiel. De Zwitsers klommen Uitstekend en bij het passeeren van de tribune hadden zij een kleinen voorsprong op Dem onie. omdat de laatste op den Cauberg niet JJieer over die macht beschikte, welke hij in de vorige ronden had laten zien. Bovendien «ad hij kleine moeilijkheden met zijn versnel- "hgsapparaten. In de laatste ronde kon Dem menie geen aansluiting meer krijgen: hij had veel van zijn krachten gevergd. Zoo werd de [ijd beslist tusschen de beide Zwitsers, van Knecht in de eindsprint de snelste bleek zijn. Tweede werd zijn landgenoot Wagner en met °!Pna een minuut achterstand volgde Demme- We als derde. Ziehier den totaal-uitslag: T Knecht (Zwilserl.) 4 uur 51 mm. 59 4/5 sec. over 170 K.M. Wagner (Zwitserland) op één lengte. 3- Demmenie (Nederland) op 54 sec. 4. Bruneel (België) op 1 min. 18 sec. 5. Engel (Nederland) zelfden tijd. 6- De Hoog (Nederland) zelfden tijd. Heller (Duitschland) zelfden tüd. 8. Diggelmann (Zwitserland) zelfden tijd. 3- Ericson (Zweden) zelfden tijd. W- Meurer (Duitschl.) 1 min. 52 sec. H. Irrgang (Duitschl.) 2 min. 25 sec. Torchio (Italië) geen tijd. Napierale (Polen). 14. Wisnieuwski (Polen)15. Fancourt (En geland)16. De Stefanis; 17. Rorvoda (Tsjecho-Slowakye)18. Vock (Zwltserl.) 19. Oth (Luxemburg). De wedstrijd der beroeps- renners. Gistermorgen om half twaalf zijn 36 pro fessionals gestart.voor het wereldkampioen schap op den weg over een afstand van 270 K.M. Toen wü vlak voor den aanvang het circuit rondreden, bleek ons, dat er zeer veel toeschouwers zich langs dc afzet tingen hadden geschaard of op de tribunes hadden plaats genomen. Hun aantal kan men schatten op hon derdduizend. De weersomstandigheden waren uitermate gunstig, er stond weinig wind en het was ook niet te warm. Reeds in deze eerste ronde deed zich het mcident met Montero voor. De commissaris van den weg, Schwartz, had den Spanjaard voor den aanvang er op gewezen, dat op zijn shirt reclame stond, hetgeen volgens de reglementen bij de wereldkampioenschappen niet is toege staan. Aangezien er geen ander shirt aanwezig was, werd de reclame bedekt. Tijdens de eerste ronde bleek evenwel, dat Montero de reclame toch duidelijk zichtbaar droeg. In overleg met zijn medecommissarissen, den Belg Baudot en den Zwitser Fleury, besloot de heer Schwartz Montero uit den wedstrijd te verwijderen. De Spanjaard protesteerde natuurlijk, doch dit protest werd afgewezen. En zoo vonden wij hem vlak bij de finish hullend langs den weg staan: de lange reis van zijn land naar Val kenburg was voor niets geweest. En dan nog een man met merkwaardig goede klimcapaci- teiten, welke in een rit als deze van zoo groot belang kunnen worden geacht. Het tempo in deze eerste ronde was vrij snel. Enkele uitlooppogingen werden er wel gedaan, doch in het algemeen mocht men deze niet als ernstig beschouwen. Piet van Nek en Schulte waren bij de beklimming van den Cauberg on der de eersten boven. Bij de afdaling van den Geulemerberg be droeg de snelheid af en toe 75 80 K.M. 27 ronden van 10 K.M. met 27 maal den Cau berg te beklimmen duren lang. Geen wonder, dat er slechts langzaam teekening in den strijd kwam. In de vierde en volgende ronden vormde zich een groep van ongeveer tien renners, waarin zich ook onze landgenoot Braspennix bevond; verder VicinI, Meulenberg. Amberg en Litschi. die een flinken voorsprong nam op de tweede groep, waarin o.m. Bartali zat. Zoo bleek na de vijfde ronde, dat de leidersgroep 25 seconden voorsprong had op het. tweede peloton en 48 seconden op een derde groep, aangevoerd door den Deen Petersen. Na 70 k.m. was het overzicht al duidelijker: Bij het passeeren van de tribunes aan de finish lag de kopgroep van tien man met 34 seconden voorsprong op Schild en drie andere renners in den strijd. Op 45 seconden lag Mid delkamp alleen, op 50 seconden volgde het pele- ton met Bartali. op 1 min. 22 sec. reed Arents en op 1 min. 25 sec. de beide Denen Jacobson en Petersen alsmede de Duitscher Scheller. Vicini en Amberg trachtten herhaaldelijk weg te komen uit de leidersgroep en toen zij boven op den Cauberg waren demarreerden zij en ble ken 7 seconden voorsprong te hebben op een groep van twaalf renners, waarbij ook onze landgenoot. Braspenninx zat. De belangstelling voor dezen wegwedstrijd was inmiddels zoo groot geworden, dat politie en marechaussee de grootste moeite hadden de orde te bewaren, opdat de wedstrijd een regel matig verloop zou kunnen behouden. Het was ruim half drie, toen een zware on weersbui losbarstte boven dc heuvels van Zuid- Limburg. Het publiek zocht zoo goed mogelijk onderkomen, de renners moesten doorgaan; drijfnat, vuil en bemodderd. De wegen werden glad en buitengewoon moeilijk te berijden. Vici ni en Egli bij wie zich ook de Belg Neuville had gevoegd, vergrootten nog hun voorsprong. Na de twaalfde ronde hadden de drie renners een mi nuut voorsprong op Frechaut, Neuens en van Nek. De strijd was fel, zoo fel. dat verscheidene renners den strijd moesten staken. In de 13e ronde ging de Zwitser Egli er alleen tusschen uit, doch hij werd op den duur weer ingehaald. Na 180 k.m. lagen Neuville en Egli voorop met 20 seconden voorsprong op van Nek, 35 se conden op Vissers en Amberg, 40 seconden op Schuiten, Frechaut, Kint. Neuens en Middel kamp, 1 min. 3 sec. op Mersch, terwijl Bartali in gezelschap van Martin, reeds vier minuten acht sec. achterstand heeft. Hij was de eenige Italiaan, die nog in de kopgroep lag, want ook Vicini gaf den strijd nu op. Verder was ook de Luxemburger Majerus verdwenen. Inmiddels was het reeds geruimen tijd droog geworden en om ongeveer vijf uur waren de deelnemers bezig aan hun negentiende ronde en het aantal van 36 renners was al aanzienlijk geslonken. In de 19e ronde gaf onze landgenoot Bras penninx op. De tijd over 200 k.m. bedroeg 5 uur 44 min. 17 3/5 sec. Magnani werd gedubbeld en uit den strijd genomen. Op dat moment lagen er nog veertien renners in den strijd, wel een bewijs, hoe zwaar dit wereldkampioenschap is. In de 21ste ronde bleek, dat Frechaut moei lijk meer mee kon. Ook Schulte vertoonde dui delijk teekenen van vermoeidheid en ging zig zag den berg op. Van Nek kon het tempo aan den kop ook niet meer volhouden en na 210 km. lag hij twaalf seconden achter op Egli en Neuville. Middelkamp bezette toen de zesde plaats met ruim drie min. achterstand. Schulte de achtste plaats met 3% min. achterstand. Schulte zette toen de achtervolging op nr. 7 Vissers, in. Bijna had onze landgenoot den Belg ingehaald, toen hij op den Geulemer berg een lekken band kreeg. Huilend bleef hy aan den kant van den weg staan, de stryd voor hem was verloren. Middelkamp kon intusschen ook niet meer meekomen, en staakte in deze ronde den stryd, zoodat nog slechts één Neder lander, nl. van Nek, in den wedstrijd lag. In de 24ste ronde kwam Neuville te vallen en brak een pedaal, waardoor hij repareeren moest.] Neuens gaf op. 30 k.m. voor het einde, passeerden van Nek (die weer ingeloopen was), Kint. Egli en Am berg, te zamen de tribunes aan de finish met 58 sec. voorsprong op Neuville en 1 min. 21 sec. voorsprong op Vissers. Kort daarna werd Bartali door den leider der Italiaansche ploeg uit den strijd genomen. Nog slechts acht renners gingen de laatste, de 27ste ronde. in. Angstvallig bewaakten de vier leiders elkaar. Marcel Kint. een der uit blinkers in de ronde van Frankrijk van dit jaar. de man. die drie ritten van dien wegwed strijd heeft gèwonnen. bleek zyn topvorm te hebben bewaard. Hij klom voor de laatste maal op prachtige wijze den Cauberg op, met de belde Mej Couquerque won het damesenkelspel. De nationale tenniskampioenschappen zijn voorbij, en een openbaring heeft zich niet voorgedaan. Oude bekende tegenstanders kwamen tegen elkaar uit in de verschillende eind strijden, nieuwe gezichten zag men in het geheel niet. Bovendien kwam het spel. zelfs in de eindstrijden, niet boven het middelmatige uit. Nadat eenige regenbuitjes overgedreven waren, werd gisteren om circa kwart over twee met den eindstrijd heeren-enkelspel begonnen. De twee vertegenwoordigers van Nederland In internationale wedstrij den, Hughan en van Swol kwamen hierin tegen elkaar uit. Het is een langdurig ge vecht geworden, waarin van Swol uitein delijk zegevierde. Het spel van Hughan deed iets gemak kelijker en soepeler aan, doch Van Swol had een prachtige gelegenheid zijn canon balls af te vuren op de zwakke tweede service van Hughan, In de derde set bleek Hughan, na een verloren en een gewon nen set, gedecideerd beter te zijn, terwijl Van Swol vele gemakkelijke ballen in het net sloeg. Bij een stand 41 liet Van Swol toen kennelijk de set loopen om zich des te meer te concentreeren op de zoo be langrijke vierde set. Het zou echter anders 'oopen dan de toeschouwer wel gedacht had. Hughan trad bij hft begin van de vierde set direct sterk aanvallend op en Van Swol presteerde werkelijk niets meer. Het werd 20, 3—0, 4—0, en toen het 50 voor Hughan was achtte men reeds het einde nabij. Van Swol was echter een an dere meening toegedaan, en de zesde ga me van de vierde set kreeg een zeer aan trekkelijk karakter, doordat Van Swol in leder geval de eer wilde redden. Desondanks kwam Hughan bij den stand 51 op matchpointde be ker werd reeds gereed gehouden, doch het punt was nog niet gemaakt, zelfs werd het 52, en op prachtige wijze werd het 55, niet dan na eenige spanning. Hughan was gedeprimeerd en met weinig moeite won Van Swol de set met 7—5. De vijfde set was toen spoedig met 6—1 ten gunste van Van Swol beslist. Mej. Rollin Couquerqué ondervond niet veel moeite van mej. Kerckhoff. Het vol leeren van de hockey- en tennis-interna- tional was uitstekend, wel heeft zij aan snelheid verloren. In den beginne lukte het mej. Kerckhoff dan ook om haar tegenstandster naar het net te lokken om dan met fraaie, lob een winstpunt te maken. De kampioene liep echter niet geheel tot het net op en voor kwam daardoor herhaling. Bovendien speelde zij verscheidene malen zoo scherp langs de lijnen, dat mej. Kerckhoff de grootste moeite had om de ballen te re- tourneeren. Mej. Couquerqué won tenslot te gemakkelijk. Tegen het einde van den middag werd begonnen met den eindstrijd van het hee- ren-dubbelspel, waarbij Hughan en Van Swol zich geplaatst zag tegenover Kar- sten en Teschmacher. In deze partij heb ben de lob en de smash hoogtij gevierd. De smash was echter lang niet af. vele ma len werden zij geretourneerd. In den be ginne was Teschmacher beter dan Kar- sten, doch langzaam maar zeker kwam deze er goed in, en vooral zijn smashes van de baseline waren uitstekend. Hughan en Van Swol bleken echter, vooral in de vierde en vijfde set van deze partij tame lijk vermoeid van hun voorafgaande vijf sets partij, zoodat hun nederlaag niet de juiste krachtsverhouding weergeeft. Voor den eindstrijd van het gemengd dubbelspel was het inmiddels te laat ge worden, zoodat men dezen heeft moeten uitstellen tot in den loop van deze week. De uitslagen luiden als volgt: Eindstrijden: Heeren-enkelspel: Van Swol slaat Hug han 6—3, 4—6, 4—6, 7—5, 6—1. Dames-enkelspel: mej. Rollin Couquer qué slaat mej. Kerckhoff 61, 64. Heeren-dubbelspel: Karsten en Tesch macher slaan Hughan en Van Swol 75, 4—6, 6—4, 4—6, 6—3. Zwitsers Egli en Amberg vlak achter zich. twee landgenooten, die overigens duidelijk concur renten van elkaar bleken te zijn. Reeds in de 26ste ronde stond het vast. dat Piet van Nek het in de laatste ronde niet zou kunnen bol werken. Hij moest op den Cauberg los laten, maar kwam op het daarna licht glooiende ge deelte weer bij. De strijd werd In de sprint be slist. waarin Kint met vele lengten voorsprong als eerste over de eindstreep ging. Egli werd tweede voor Amberg, terwijl van Nek op 200 meter volgde. De algemeene indruk van dezen wegwed strijd is, dat dit wereldkampioenschap een der mooiste wedstrijden, zoo niet de mooiste is geweest, welke ooit is gehouden. De Cau berg heeft zyn werk gedaan. De renners met de beste klimcapaciteiten zyn naar voren gekomen, maar zooals te verwachten viel, zouden de klimcapaciteiten niet alleen den doorslag geven: ook de afdaling van den Geulemerberg was belangrijk. En het sloopende werk van het dalen en het steeds maar weer stijgen over anderhalve kilome ter heeft zyn invloed in de rijen der deelnemers doen gelden. Slechts acht van de 36 deelnemers, die in dc morgenuren gestart waren, slaagden er in na bijna acht uren de eindstreep te pas seeren. De officieele einduitslag luidt: 1. en wereldkampioen Marcel Kint (Bel gië) tyd 7 uren 53 min. 25 s.; 2. Egli (Zwit serland); 3. Amberg (Zwitserland) 4 x allen zelfden tyd; 4. Piet van Nek (Nederland) op 200 meter; 5. Vissers (België) op 1 min. 18 sec.; 6. Neuville (België) op 2 min. 45 sec.; 7. Martin (Zwitserland) op 12 min. 53 sec.; 8. Mersch (Luxemburg) zelfde tijd. VOETBAL. U.V.S.—Fluks (Dordrecht). Onze stadgenooten wonnen met 42. Een weinig interessante ontmoeting. Het slechte weer in den voormiddag hqd zyn stempel gedrukt op het spel in den oefenwed strijd tusschen U.V.S. en de nieuwe Dordsche tweede klasser Fluks, en veel fraais is er niet te genieten geweest! Op het gladde veld was de thuisclub aanvankelijk sterker ondanks het uiterst zwakke steunen van midhalf Van der Horst, die er pas na de rust iets beter in scheen te komen, doch de blauwwitte ploeg demon streerde een volslagen gemis aan schotvaardig heid en verloor bovendien allengs aan tempo door een steeds verder doorgevoerd shortpas sing. dat den Dortenaren geen moeilijkheden bezorgde. Weldra nam Fluks het initiatief dan ook over en met een uitstekenden spil als centrum, bouwde het team zooveel vlotte open attaques op. dat U.V.S. teruggedrongen werd en herhaaldelijk in het nauw geraakte. Waar daarenboven de Leidsche defensie verre van safe was, kon het nauwelijks anders of er moesten doelpunten komen. Dat de Dordtsche score tenslotte tot slechts twee goals beperkt is gebleven, waarvan één vóór en één na de rust. viel per saldo nog tegen en bewijst dat het met de productiviteit der gasten evenmin bijster fraai was gesteld. De pauze, ging in met een gelijken stand. 1—1. dank zij Van Weerlee, die uit een corner van Brittijn den bal koppend slechts half raakte, hetgeen niettemin nog net voldoende was om het leder langs den binnenkant van den paal te werken. Na de hervatting begon U.V.S. heel wat energieker dan in de eerste helft en Fluks raakte dermate van de kook dat haar spel geheel in elkaar viel en verder feitelijk niets meer te be- teekenen heeft gehad. Schotvaardig was de Leidsche voorhoede, waarin Platteel (die ook des morgens reeds voor het tweede elftal ge speeld had) den weggebleven van Leeuwen verving, echter ook nu in den beginne weer niet, zoodat het ruim een kwartier duren moest voordat Van Weerlee er 21 van maken kon. In de 31ste minuut bleef de Fluks-verdediging ten onrechte staan omdat zij meende dat er sprake was van buitenspel, zoodat Oostrom vrij gemakkelijk het derde U.V.S.-doelpunt scoren kon. terwijl dezelfde speler er binnen de minuut 41 van maakte toen de Dordtsche keeper den bal onvoldoende wegwerkte. Kort voor het einde kwam het tweede, reeds door ons genoemde punt voor Fluks, dat evenals U.V.S. in de competitie belangrijk beter zal moeten spelen om een behoorlijke plaats te bezetten. D.W.S. wint het Arolbeker- tournooi. Gisteren is het Arolbekertournooi op het A.F.C.-terrein te Amsterdam geëindigd. Dit maal werd D.W.S. winnaar van den beker. De uitslagen luiden: Halve eindstrijden: P.S.V.D.W.V. 34; D.W.S.—A.G.O.V.V. 2—0. EindstrijdD.W.S.—D.WV. 4—6. ALPHEN I—R.V.C. I 4—3. Alphen ontving voor het spelen van een vriendschappelijken wedstrijd de Haagsche veree- niging R.V.C. Herinneren wij ons het R.V.C. van vroegere jaren dan moeten wy constateeren, dat dit elftal er niet op vooruit is gegaan, al is deze combinatie dan nog wel een behoorlijke derde klasser. Alphen pakte aanvankelijk de zaken goed aan en had dan ook spoedig een flinken voorsprong. Hierna deden zij het wat kalmer aan. Bij Alphen speelde Blnnenkamp op de backplaats en het was opvallend hoe goed hy daar zijn werk verrichtte. Tevens speelde in de half linie Goedhart een uitstekende partij, terwijl het weer medespelen van Vriesekoop de voorhoede aan snelheid deed winnen. Scheids rechter Cassier leidde uitstekend. Reeds spoedig na het beginsignaal komt Al phen geducht opzetten en reeds kort na den aanvang is een der backs zoo ongelukkig in eigen doel te schieten als Bezemer den bal langs den uitgeloopen keeper op doel plaatst. 10. Alphen blijft sterker en het is Schellingerhout die den voorsprong vergroot na goed werk van Vriesekoop. 2—0. Nauwelijks is weer afgetrapt of Mulder lost een keihard schot, waar de Haag sche doelman vergeefs naar duikt. 30. De gastheeren deden het vanaf dit moment wat kalmer aan en kwamen de Hagenaars wat meer in den aanval, verder dan de backs met Binnenkamp aan het hoofd wisten zij het even wel voor de rust- niet te brengen, zoodat de rust met onveranderden stand inging. Na de thee is het R.V.C. dat eerst van zich doet spreken en dan ook door haar rechtsbin nen den achterstand verkleind ziet, 31. Even zien wij dan weer Alphen in den aanval en het is Schellingerhout die na een goeden algemee- nen aanval er 41 van maakt. R.V.C. komt er dan wat beter in en maakt handig 42. Als Bezemer zich heeft laten vervangen door van Leeuwen maken de bezoekers kort voor het einde nog 43. waarmedetevens ook het einde komt van dezen nuttigen oefenwedsrijd. Het tournooi om den Zilveren Bal. Op het Sparta- terrein te Rotterdam is gisteren de tweede ronde in het tournooi om den Zilveren Bal gespeeld. In de kwart-eind strijden werden de volgende resultaten ver kregen D.O.S.—B.V.V. 1—1 (B.V.V. wint met doel- schoppen. HeraclesA.D.O13 Hermes D.V.S.—Willem II 4—2 Sparta—S. V. V3—1 Voor den eindstrijd, welke op 11 September a.s. gespeeld zal worden, hebben zich weten te plaatsen Hermes D.V.S. en A.D.O., die in de halve eindstrijden zegevierden over respectie velijk Sparta en B.V.V. Hermes won met 2—9 van Sparta, terwijl A.D.O. 33 gelijk speelde tegen B.V.V.. doch zich na doelschoppen in de finale kon plaatsen. ALPHENSCH ELFTALZEEBURGIA I 3—2. Het Alphensche elftal heeft in een behoor lijk gespeelden wedstrijd de Amsterdamsche combinatie weten te verslaan. Zeeburgia was n.l. met een combinatie van haar eerste en tweede elftal. Dit neemt echter niet weg. dat het een aantrekkelijke strijd geworden is. die door een groot aantal toeschouwers werd gade geslagen. De bezoekers wisten met hun elftal beter te combineeren doch bij Alphen waren de aanvallen door het verrassende karakter veel gevaarlijker, hierdoor viel er aan beide zijden van veel goeds te genieten. Bij het Alphensch elftal was Beze mer vervangen door IJkema. die zich echter een waardig remplacant vertoonde. Aanvankelijk blijft het bij terreinverkennen door beide elftallen, doch dan bij een onver- wachtschen aanval van Alphen is het Pierot die de score opent op fraaie wijze, nadat v. Egmond de bal keurig vrij had gemaakt. Even gaat de strijd dan gelijk op en neer totdat W. Bergs - hoeff snel er tusschen uit trekt, zijn goed ge plaatste voorzet belandt bij IJkema. die ineens doelpunt. 20. De bezoekers komen er dan wat beter in en weten nog voor het verstrijken der eerste helft het eerste tegenpunt te scoren. Na de rust blijven doelpunten geruimen tijd uit tot na een kwartier spelen de Amsterdammers ge lijk maken. 22. De wedstrijd wordt nu weer rijk aan spannende momenten en keeper van Heusden moet meerdere malen ingrijpen, wat hem evenwel toevertrouwd kan worden. Onge veer tien minuten vóór het einde is het weer IJkema die handig het winnende doelpunt weet te scoren, met welken stand ook tevens het einde komt. Bij het Alphensche elftal waren het vooral Goedhart. Bouthoorn en v. Heusden die zich bijzonder onderscheiden door hun goede spel. Scheidsrechter Hillebrand leidde zeer goed. Als voorwedstrijd werd een wedstrijd gespeeld tusschen een tweetal elftellen samengesteld uit de Jun. der vijf plaatselijke vereenigingen. In dezen wedstrijd gaven partijen elkander weinig toe en bleek, dat er in Alphen tal van uitste kende voetbalkrachten schuilen, v. Heusden wist voor de rooden de score te openen, doch de Witte maakte met twee goals er 21 van voor de blauwen. Spoedig daarop is de stand weer gelijk. 22. Na de rust is het Schollaard die voor blauw weer scoort, terwijl de Witte de voorsprong vergroot. 4—2. v. Heusden weet nog voor het einde den achterstand te verkleinen, 43. Meerdere doelpunten worden niet gescoord, zoodat de blauwen welverdiend wonnen. Scheidsrechter de Wissel leidde dezen pittigen wedstryd naar behooren. ALPHIAOOIEVAARS OP 11 SEPT. De wedstrijd AlphiaOoievaars voor de com petitie 4e kl. B. K.N.V.B., die oorspronkelijk was vastgesteld op 25 Sept.. zal a.s. Zondag worden gespeeld. Het staat reeds bij voorbaat vast. dat dit een spannende kamp wordt, daar Ooievaars wel gerekend kan worden een der favorieten te zijn voor de bovenste plaats. SERIEWEDSTRIJDEN HILLINEN II. De uitslagen van de serie-wedstrijden die Hillinen voor haar tweede elftal organiseerde waren als volgt: Sportman IZandvoort n 42; Wassenaar I Hillinen II 22. Wassenaar wint met straf schoppen. Hillinen IIZandvoort II 10; Was senaar ISportman I 21. De finale was uiterst spannend en hoewel algemeen de verwachting was dat de Leidenaars het wel zouden winnen, zorgde Wassenaar voor een verrassing en won na goed spel van beide ploegen met 21. De eindstand luidde: 1. Wassenaar; 2. Sport man; 3. Hillinen H; 4. Zandvoort II. NOORWEGEN—ZWEDEN 2—1. Gisteren is in de Noorsche hoofdstad de met spanning tegemoet geziene interland-wedstrijd NoorwegenZweden gespeeld. Onder de gun stigste weersomstandigheden hebben 38.000 toeschouwers dezen wedstrijd, die gespeeld werd in aanwezigheid van koning Haakon van Noorwegen en den kroonprins, bijgewoond. Met de rust was de stand nog 11. doch onder groot enthousiasme van het publiek slaagde de Noorsche ploeg er in de tweede helft in de leiding te nemen, om deze niet meer af te staan. Zooals bekend, staan de Noren voor de zware taak over enkele weken op Engelschen bodem het Engelsche voetbal-elftal te moeten be strijden. WOERDEN COMB ALPHEN COMB. 8—1. Een elftal van Alphen samengesteld uit spe lers van het tweede en derde elftal was te gast bij Woerden, dat vrijwel met haar eerste elftal het veld betrad. Hierdoor was het voor Alphen een moeilijke taak waarvoor zij zich geplaatst zag. Spoedig nam dan ook Woerden de leiding en zy wist deze zelfs te vergrooten. 20. Vóór de rust wisten de bezoekers door R. Broer den achterstand te verkleinen. Na de hervatting was Alphen bepaald de min dere. Woerden voerde zonder veel moeite den stand op tot 61 zonder dat Alphen ook maar nog een tegenpunt wist te scoren, zoodat met dezen stand ook tevens het einde kwam. L.W.V.K.N.G. Morgen te 6 uur speelt L.W.V. I tegen K.N.G, om een medaille. UIT NIEUWVEEN. Gisteren speelde Nic. Boys I een revanche- wedstrijd tegen V.D.O. I (Uithoorn). Rust stand 21 voor Nic. Boys. Eindstand 3t L.M.I.—L.W.V. Morgen speelt L.M.I. II te 3 uur op het ter rein aan het Zwarte Pad tegen L.W.V. II. DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn: Eerste klasse: Aston VillaDerby County 01; Charlton Athletic—Leeds United 20; ChelseaLeicester City 30; EvertonBrent ford 21; Huddersfield TownArsenal 11; Manchester United—Birmingham 4—1; Ports mouthBolton Wanderers 2—1. Preston North EndLiverpool 10: Stoke City-Middlesbrough 1—3: Sunderland—Grimsby Town 1—1; Wol verhampton Wanderers—Blackpool 11. Tweede klasse: Bradford—Manchester City 42; BurnleyNottingham Forest 2—1; Bury Southampton 52; Chesterfield—Blackburn Rovers 0—2; Luton Town—Norwich City 2—1; Plymouth Argyle—W. Bromv. Albion" 2—1; Sheffield UnitedNewcastle United 00; Swansea Town—Millwall 1—1: Tottenham Hotspur—Coventry City 2—1; Tranmere Rovers Fulham 0—1; West Ham U.—Sheffield Wednesday 2—3.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9