Uit de Omstreken LETD5CH DAGBLAD - Tweede BSad Maandag 5 September 1938 SLAET OP DEN TROMMELE WEERBERICHT. Op 7 en 8 September a.s. Historisch spel AGENDA MUSEA. ALKEMADE. De a.s. Feesten. Op morgen en overmorgen is door de Oranjevereeniging alhier een tweetal feest dagen georganiseerd. De eerste dag natuur lijk ter gelegenheid van het 40-jarige re- geeringsjubileum van HM. de Koningin, terwijl in aansluiting daarop op 7 Septem ber het 50-jarig bestaan van het pl. mu ziekcorps .liefde voor Harmonie" zal wor den gevierd. De programma's voor deze dagen luid als volgt: Dinsdag 6 September9 30 uur Gezongen H. Mis met Te Deum ter gelegenheid van het 40-jarig Regeeringsjubileum van onze geëerbiedigde Koningin Wilhelmina; 10.15 uur: optocht schoolkinderen met mede werking van het muziekgezelschap Liefde voor Harmonie: 1130 uur: Aubade school kinderen ten Gemeentehuizetevens aan bieding van de gemeentevlag aan een deputatie van Alkemade's jeugd, welke deputatie de gemeente Alkemade te Am sterdam zal vertegenwoordigen Daarna terug naar de scholen voor traciatie: 12—1 uur: Receptie ten Raadhuize: verwacht worden vertegenwoordigers aller vereenl- gingen en Organisaties en particulieren, welke hunne gelukwenschen met het Re geeringsjubileum aan den Burgemeester als vertegenwoordiger van het Vorstenhuis, willen aanbieden: nam 2.30 uur: Kinder spelen en tractatie van bewaarschoolkinde ren; 7 15 uur: optocht vereenigingen vanaf Pancratluszaal naar het Raadhuis: 8 uur: Plechtige raadsvergadering, welke met luid sprekers naar buiten wordt uitgezonden; 9 uur: Muziek op den dansvlonder. Woensdag 7 September: Voorm. 9 uur: P'echtiee H. Mis tot dankzegging, waarna een optocht zal worden samengesteld, waaraan alle vereenigmgsbes'uren dringend verzocht worden deel te nemen met vaan del. banier enz. Deze optocht zal worden opgeluisterd door het muziekgezelschap ..Door Gunst Verkregen" e.a van Nieuwe Wetering: 11.30 uur: Na afloop van den optocht zal in de St. Pancratiuszaal een feestelijke bijeenkomst plaats hebben van alle verenigingsbesturen lot huld'glng van ons iubileerend muziekcorps waarbij dan tevens het geschenk der plaats aan de feestvierende vereenlglng zal worden aangeboden. De aa. herdenkingsfeesten. De verschillende commissies, belast met het organiseeren der feestelijkheden In deze gemeente, ter gelegenheid van het 40-jarig regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, zijn thans gereed gekomen met het gemeenschappelijk programma, dat op die feestdagen, n.l. Donderdag 8 en Vrijdag 9 September, afgewerkt zal worden. De eerste dag zal gewijd zijn aan de kinderf eesten, waaraan 2000 kinderen deelnemen. Vooraf wordt de klok geluid en geeft ..Aalsm. Fanfarecorps" koraai- nruziek van den toren. De dag wordt beslo ten met een concert op het feestterrein, waaraan 350 zangerslessenl en 150 muzi kanten van alle plaatselijke vereenigingen deelnemen. De tweede dag vangt aan met klokge lui. vervolgens: volksfeesten en -spelen op het terrein en in de Hortensialaan. Dan: bloemencorso iom 3 uur! opstelling Op- heiialaan. dat door alle deelen der gemeen te zal trekken en vervolgens ook nog door Leimuiden en vandaar langs den Ringdijk tot den Provincialen weg. Des avonds cm 9.30 uur zal tot besluit op het feestterrei een groot vuurwerk wor den afgestoken, bestaande uit 52 num mers. Loop der Bevolking. Gevestigd: H. Kersken van Amsteram. Ku- delst.weg 224: D. Veen van A'dam. Luwte 24; F. Rozeveld van Oosterhout, Zijdstraat 12: J. Meester van Haarlemmermeer. Weteringstraat 36: R. van Schooneveld van Nieuwer-Amstel, Luwte 61. Vertrokken: A. E. Richter naar A'dam. c'adlonstraat 11 II; H. M. Sltvast naar A'dam fvan Campen5tr. 92; G. W C. Donker naar Woubruggestraat 13: J. H. Pothof! n. Nieuwer- nstel, Legmeerd 15. In het „Oosterbad" slaagden voorliet diploma als geoefend zwemmer (ster) Jopie van Ncort en mej. S. de Jong. Barometerstand. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINXENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Dill. Hoogste Stand 770.4 te Scllly. Laagste Stand 750.3 te Vestmanoer. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest matige, tijdelijk wellicht toenemende Noordwestelijke tot Westelijke of Zuidwestelijke wind. Zwaar bewolkt tot betrokken. Waarschijn lijk tijdelijk regen. Iets zachter. BUITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Een kleine depressie, die Zaterdagmorgen bij Schotland lag. trok in Zuidoostelijke richting over de Noordzee. ZIJ gaf gisteren in den mor gen zware regenbuien met onweer in het Wes ten en Noorden van ons land. Er vormde zich Zaterdag een rug van hoogen luchtdruk over Scandinavië, die thans reikt van de Golf van Biscay e tot de Bothnische goll en Finland en zich op den oceaan ver naar het Westen voortzet. De depressies op het Noor delijk deel van den oceaan worden actiever en tasten het gebied van hoogen luchtdruk, dat zich zoo lang in het Westen gehandhaafd heeft, ernstig aan. Een vry diepe depressie ligt thans Zuidoostelijk van IJsland. De vlakke continentale depressies, die zich steeds weer opnieuw in het Oosten vormen, blij ven actief cn in het Oostelijk deel van Centraal Europa houden de zware regens aan. In het Noordoosten en Oosten blijft het bij voortduring warm. In het binnenland van Zweden en in het Noorden binnen den poolcirkel kwam sterke afkoeling. In Frankrijk en ln Engeland bleef het giste ren droog. De bovengenoemde door het. Noord westen trekkende depressie bracht in den nacht regen op de westkust van Ierland en ln het zuidwesten van IJsland. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: W„ zwak. 10 gr., mooi weer, licht be wolkt. Londen: W„ zwak. 8 gr., mooi weer, licht be wolkt. Berlijn: NN.W., zwak, 13 gr., steeds matige regen. Nice: Windstilte, 18 gr., mooi weer, half be wolkt. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 13 gr. C. (56 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 144 gr. C. (58 gr. F.). BENTHUIZEN. GEMEENTERAAD. De raad vergaderde. Medegedeeld werd, dat Ged Staten de wijziging der begroo ting 1938 goedgekeurd hebben. Een adres van den bond van hotel- en koffiehuis houders en slijters met verzoek om soe pele toepassing van de verordening op de heffing van legesgelden, vermakelijk heidsbelasting en sluitingsuur, werd op voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. Hierop werd de rekening 1937 behandeld. De voorzitter lichtte een en ander nader toe. De heer Staalduinen vroeg hoeveel het batig saldo was bij het begin en het einde van het jaar. De voor zitter antwoordde dat dit bij het begin f. 5140 en aan het einde van het jaar f. 4153 bedroeg. Het Jaar is zeer ongunstig geweest door werkloosheid. Tot commis sieleden voor het nazien der rekeningen werden benoemd de heeren S. v. Gaaien en W. Mets. Inzake de begrooting der drinkwaterleiding „De Tien Gemeenten" voor 1939, zeide de voorzitter, dat 15°/o verlaging wordt voorgesteld. Na beant woording van nog eenlge vragen, werd de begrooting goedgekeurd. Het voorstel Gouda voor onderlinge hulp bij brand werd na discussie aangenomen. Het bestuur der school met den Bijbel gaf in een schrijven te kennen dat het het beschikbaar stellen van een lokaal der O. L. school op prijs zal stellen. Het zal daar genoegen mede nemen, doch verlangt dat de "èmeente nog verschillende artikelen aanschaft en het lokaal verbetert De voorzitter stelde namens B. en W. voor. daarvoor een post op de begrooting te brengen Z.hst. werd hiertoe besloten. Volgde wijziging der begrooting wegens uitbreldingd er brandbluschmiddelen: de ze post wordt begroot op f. 304.—. Z.hst. aldus besloten. Z.hst. werd goedgekeurd de aanschaffing van een vlag voor de jeugdvereenigingen, die na het defile op 8 Sept as. te Amsterdam, weer aan de gemeente wordt teriiggegeven. Na rondvraag volgde sluiting. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Cornells Paul 22 jaar en Marls van Leeuwen. 22 Jaar te Waddlnxveen. HAARLEMMERMEER. I1ET OPENLUCHTSPEL „40 JAAR ONDER ORANJE" SCHITTEREND GESLAAGD. aorp in de aldaar aanwezige attracties en cafe's gezellig bijeen. Vanmiddag zijn op het feestterrein de volksspelen voortgezet. Aanrijding en botsing. Zaterdagmiddag werd in Haarlemmer meer op den IJweg een wielrijder, de 50-1 G. H., die links van den weg reed cn zich by het naderen van een personenauto nog gauw naar den anderen kant wilde tege ven, door een spatbord van dit motorrij tuig gegrepen en in den grasberm geslin gerd De autobestuurder, de heer II. uit Haarlem, die krachtig remde en nog tracht- t'j een aanrijding te voorkomen, hielp den wielrijder in zijn auto en bracht hem bij een dokter, die overbrenging naar ccn zie kenhuis noodzakelijk achtte, waar een niet ernstige hoofdwond en beenfractuur gecon stateerd werd. De bestuurder van een op den Hoofdweg nabij den Bennebroekerweg alhier, rijdende auto. bemerkte dat een op den dam naar een boerderij staande vrachtauto plotseling achteruit reed. zoodat hij te kiezen had tusschen een botsing tegen dezen wagen of tegen een langs den weg staanden paal van liet electrisch net. Hij koos het laatste, met het gevolg dat de paal gedeellclljk ver nield en de auto zwaar beschadigd werd. De chauffeur kwam met den schrik vrij Begrafenis van wijlen den heer J. Troos'. Zaterdagmiddag werd op de Alg. begraaf plaats te Nleuwvennep. onder veel belang stelling ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jan Troost, ^edert 1J31 lid van den gemeenteraad van Haar lemmermeer voor de S. D. A. P., wonende te Nleuwvennep, die na een ernstige onge steldheid tengevolge van bloedvergifti ging in het Acad. ziekenhuis in Leiden oo 48-jarigen leeftijd ls overleden, eer, we duwe met een groot gezin achterlatende Aan de groeve werd gesproken door den burgemeester van deze gemeente, mr. A. Siob Verder door vertegenwoordigers van hrt plaatselijk partijbestuur en de vakver- eeniglng. waar ln de heer Troost een voor aanstaande figuur was, en het hoofdbe stuur. dorp gemaakt. Eerst werd naar het Ge meentehuls gereden pm de prachtige fon tein te zien spuiten, vervolgens werd een bezoek aan de Zuid en de Noord gebracht. De oudjes hebben genoten. De collecte in de Herv. Kerk voor de Zondagsschool gehouden heeft opgebracht f. 187,53. Het bestuur van de Oranje-Vereen, maakt bekend, dat. nu ingevolge bevel van den burgemeester géén kinderspelen op 6 September mogen plaats hebben, daarvoor ln de plaats wordt gesteld: Van 93011 uur voorm.: Stoelendans, leeftijd 16 t 'm. 19 Jaar en 20 t/m. 79 Jaar, en touwtrekken (verboden voetbalschoenen aan te trekken). Aan den heer J. den Hollander, aan nemer alhier, ls gegund de bouw van een loods en drie magazijnen ten behoeve der genie aan de Maaldrift te Wassenaar voor de somma van f. 61,298. HILLEGOM. 335 blijde gezinnen! In 335 gezinnen alhier ls het jubileum feest, dat op den 6en gevierd wordt, Zater dagmiddag reeds ingezet. Bij deze 335 gezinnen werd een groot pakket levensmiddelen thuisbezorgd door het feestcomité en met welwillende mede werking van de schlppersflrma W. van der Linden. Het pakket bevatte vleesch, vet, krente- brood, snijkoek, suiker, rijst, koffie en kaas. De beteekenis van deze gave blijkt uit de volgende totaal cijfers: 670 pond osselap- pen, 170 pond vet. 335 groote krentebroo- den, 335 snijkoeken, 335 pond suiker, 1340 pond rijst, 335 pond koffie en 335 pond kaas. KATWIJK AAN DEN RIJN. Mej. M. uit Leiden, die blijkbaar van de door haar bestuurde auto nog niet meester was nam od de hoek Sandtlaan Overriin de draai te kort en pakte den muur van het hoekhuis en nam als gevols daar van de overzijde, dus de linkerzijde van den wei* waar toevallig de heer L. v. G. wilde wegfietsen. Van dit laatste kwam niets in. want de fiets werd door de auto zoo goed als vernield, v. G. kwam er met eenige kleerscheuren af. De heer A. Alferink. rijksveldwachter alhier wordt overgeplaatst naar Soestdljk om dienst te doen bij het Palels als Rijks- hondengeleider. HOOGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. 7.Et Voor Dinsdag;. Voorm. te 13 u. 50 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 's Middags 12 uur: 16 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. Maandag: 8.12 n.m. tot 5.48 v.m. MAANS OP- EN ONDERGANG. 5 Sept. op: 17 u. 22; onder 1 u. 40. Aantal bezoekers geschat op 3000, De door de Oranjevereen. „Hoofddorp" ter herdenking van het 40-jarig Regeeringsju bileum van H. M. de Koningin georganl- eerde feestelijkheden werden Zaterdag middag onder begunstiging van mooi weer, op het gemeentelijk concoursterein voortge zet met volksspelen, die veel belangstelling tiokken. Vooral de kruiwagen- en tonnen- ïaces en het tournooispel waren rijk aan lachwekkende en spannende momenten. De prijsultdeellng zal morgen ln de Landbouw plaats hebben. 's Avonds had op het sportterrein onder zeer groote belangstelling de opvoering plaats van het openluchtspel ..40 jaar on der Oranje". Vooraf sprak de voorzitter der Oranjevereen., de heer P. Heilker en de burgemeester van deze gemeente, mr. A. Siob Dit spel dat door de talrijk aanwezi gen met groote aandacht werd gevolgd er. Ieders bewondering wegdroeg, kwam pdach- tig tot zijn recht. Alle medewerkers leverden vlot en keurig spel: ook de lichteffecten waren zoo mooi, dat Inderdaad van een „groo. 3Lcces" gesproken kon worden. Het aantal bezoekers werd op ruim 3000 geschat, het geen de verwachting heeft overtroffen. De Oranjevereen. en verder allen, die aan de veel zorg vereischende voorbereidingen, de verdere organisatie en de keurige opvoering -- onder leiding van den regisseur den heer S. C. Bos hebben medegewerkt, kunnen daarop dan ook met groote voldoening en dankbaarheid terugzien. Na afloop van dit schitterend geslaagde onenluchtspel werd een groot vuurwerk ontstoken. Juist toen de laatste vonken van het slotstuk zich ln de lucht verspreid had den en de heer Heilker een woord van dank had gesproken, begon het te rgenen. Velen bleven nog geruimen tijd in het 'g avonds om 7.45 uur in de zaal van CHR. PROT. BELANGEN te KATWIJK AAN ZEE, opvoering; van het groot van H. DEN ARB. 8781 23 spelers Schitterende costuums. ZIE DE RAAMBILJETTEN. LEIDSCHENDAM. Raadsagenda. De raad komt Vrijdag 9 dezer, des avonds om 7,15 uur ln openbare zitting bijeen. Aan de orde komen: Notulen; Ingekomen stuk ken; Voorstel tot Instelling van een com missie van bijstand voor de Llchtbedrljven; Vaststelling van het reglement en benoe ming van de leden; Voorstellen ln verband met de berging van straat- en huisvuil; Voorstel tot opheffing van de Burgerlijke Armbesturen van Stompwijk en Veur en Instelling van een gemeentelijke Instelling voor Maatschappelijk Hulpbetoon en vast stelling van een reglement voor deze In stelling; Voorstel tot het aangaan van een deposito-overeenkomst met de R.K. Bouw- vereenlglng Eensgezindheid; Voorstel tot het verleenen van een verhoogd voorschot aan de R.K. Wonlingbouwvereenlglng St. Willibrordus voor de verbetering van schuurtjes en erf af scheidingen; Voorstel tot het benoemen van leden in de Com missie voor Georganiseerd overleg voor ambtenaren en werklieden; Voorstel tot het benoemen van een co>:missie voor de herziening der bouwverordening'. Voorstel tot vaststelling van een verordening op de keuring van vee en vleesch: voorstel tot het aangaan van een overeenkomst met het Rijk over de bevaarbaar making van de Smldssloot en tot uitvoering van de daarvoor benoodlgde werken; Wijziging begrooting 1938; Wijziging begrooting 1938 van het Electriclteltsbedrijf; Verder voor komende zaken. Burgerlijke Stand. Bevallen: E. P. Holstijn, geb. van Benten, d.: A. J. E. Buss-Meyer geb. Surle d.; G. B. van Wensveen geb. Overvliet d.; A. J. H. Heystek geb. de Vet d. Ondertrouwd: J. C. Kouwenhovcn en H. A. Kok. Getrouwd: L. W. Hofstede en J. M. van Veen. Overleden: P. J. Vitters m. 73 Jaar. Onder het vee van talrijke landbou wers hier ter plaatse ls mond- en klauw zeer uitgebroken. Het hoofd der Ol. school aan den Westvlletweg. de heer A. Kool, herdacht dezer dagen zijn 25 Jarige loopbaan bij het openbaar onderwijs. Voordat ruim 6 jaar geleden de heer Kool hier werd benoemd was hij werkzaam aan de openbare school te Berkcnwoude. De ouder-commlssie der school zond een bloemstuk. Gevonden: 1 hoes van een melkbus: 1 damesportemonnale. Adres bureau van politie. 1 Schakelarmband. Adres Park Leeuwenberg 21. De veecommlsslonnalr van B. verkocht voor L. op de Leidsche markt een koe. doch „vergat" na afloop het geld f. 125 aan L. af te dragen, wat tot gevolg had, dat de politie thans proces-verbaal heeft opge maakt, wegens verduistering. Morgenmiddag om 1,15 uur zal voor het gemeentehuls de uitreiking plaats heb ben van de door de Wilhelmlnavereeniglng geschonken vlag. De uitreiking geschiedt aan de afgevaardigden naar het defile te Amsterdam. LISSE. BEGRAFENIS VAN WIJLEN DEN HEER R. H. C, TROMP. KATWIJK AAN ZEE. MAATREGELEN IN VERBAND MET DE KINDERVERLAMMING. Géén kinderleesten en voortgaande schoolsluiting. De burgemeester brengt ter algemeene kennis, dat in verband met het voorkomen van gevallen van kinderverlamming door hem is bepaald, zulks overeenkomstig het advies van den Inspecteur v. d. Volksge zondheid. dat: 1. De scholen voor gewoon L.O., de kinder- bewaarplaatsen, de Zondagsscholen enz. gesloten moeten blijven tot en met 11 Sep tember. 2. De op 6 September te houden kinder feesten te Katwijk aan Zee géén doorgang mogen vinden. 3. Géén schoolkinderen aanwezig mogen zijn bij het op 6 September overhandigen van de gemeentevlag aan de deputatie uit dat Katiwljksdhe Jeugd. De Vreugdevuren. De CJ.M.V. en de drie CJ.V.'s.. de mels- jesvereenigingen „Wees een Zegen" en „De Vlerboet" zullen hedenavond om half ne gen. dadelijk na afloop van den dank- en bedestond ln de Nieuwe Kerk. bij het Jeugdhuis samenkomen, om vandaar geza menlijk te trekken naar het strand, paal 87, waar de vreugdevuren ontstoken zullen worden. Paal 87 bevindt zich op het strand ter hoogte ongeveer van het reederlj lokaal „Vuurbaak". Rijtoer der Oudjes. In vijf open rijtuigen heeft een 20-tal oudjes uit het Gasthuis met den directeur D. A. Hasebroek en echtgenoote Zaterdag avond van kwart voor 9 tot kwart over 10 een rijtoer door het versierde en verlichte Groote belangstelling. Zaterdagmiddag had onder groote be langstelling plaats de begrafenis van het stoffelijk overschot van wijlen den heer R. H C. Tromp. De heer Tromp bekleedde in de bloemistenwereld niet slechts een voor aanstaande plaats door zijn groote vak kennis en zakelijk inzicht, waardoor hij zich een goede reputatie had verworven, doch bewoog zich ook op verschillend an der terrein. Zoo was hij steeds een voor vechter voor het Chr. Onderwijs en ruim 25 jaar penningmeester van de Geref. School aan de Schoolstraat, welke school altijd de volle liefde van zijn hart heeft gehad. Ook op sociaal terrein was de heer Tromp geen onbekende en vele jaren be stuurslid van het „Ondersteuningsfonds bij ziekte", welke vereenlglng hij den laatsten tijd als voorzitter mocht dienen. De heer Tromp was geen man van groote woorden, maar een man van de daad en van on- kreutobaren trouw. Vele belangstellenden waren tegenwoor dig bij de begrafenis op de Nieuwe Be graafplaats. In den langen stoet merkten wij, behalve vele familieleden op het ge- heele personeel der firma R. Tromp en Zoon; het Schoolbestuur en het personeel der Oeref. School, den heer lr. K. Volkersz, landbouwconsulent en directeur der Rijks- tuinbouwschool en vele andere bekende personen uit de bloemistenwereld. Toen de kist met het stoffelijk omhulsel in de groeve was neergelaten, trad ds. H Ligteniberg naar voren, welke sprak naar aanleiding van het droeve refrein uit Ge nesis 5: „En hij stierf". Ds. Llgtenberg wees er op, dat er alleen ln het Kruis van Jezus Christus verzoening ls voor hen. die tot waarachtige bekeering komen. Hierbij wees spr. op het gevaar, dat men hier te licht over denkt en spoorde aan tot ern stig zelfonderzoek. Ds. Llgtenberg gewaag de ook van het verlangen van het ware volk van God en haalde aan het mooie ge zangvers, waarin het verlangen naar den Hemel zoo schoon wordt uitgedrukt, n.l. Gezang 261: 4 uit den Vervolgbundel: Hoe dichter lk nader. Aan 't huls van mijn Vader. Hoe sterker lk hijg Naar d' eeuwige woning. V/aar 't heil van mijn Koning Mij wacht na den krijg. HEDEN. Stadszaal: Tentoonstelling „Leyds Goedt" 14—54 en 7—11 uur. Dinsdag. Stadszaal: Tentoonstelling „Leyds Goedt" 10—124, 14—54 en 7—11 uur. BIOSCOPEN: Luxor-theater, Stationsweg: dagelijks om 21/4. 5 en 84 uur. Zondag en Dinsdag 2. 44. 7 en 94 uur. „Nat Film 40 jaren". Trlanon-theater, Breestraat: dagelijks 21/4 en 8 1/4 uur. Zaterdag, Zondag en Dinsdag 2,44 en 81/4 uur nam.: „Nat. Film 40 jaren". Lido-theater, Steenstraat: Dagelijks 8 1/4 nm Zaterdag 2104 uur doorl. voorstelling. Zondag 2—7 uur doorl. voorstelling en te 8 1/4 uur. Ordunje-programma. Casino-theater, Hoogcwoerd: dagelijks 2—8 uur en 8 uur nam.. Zaterdag 106 en 74104 uur. Zondag 4—7 en 811 uur. Woensdag 24 uur: „Charleys tante". Rex-theater, Haarlemmerstr.: dagelijks 2 en 8 uur nam.: Zaterdag. Zondag. Dinsdag 2—7 en 8 uur nam.: „San Francisco". Academisch Historisch Museum: 's Dinsdags en 'sVrhdags van 10—124 en 25 uur. Toegang kosteloos. Gedurende de zomervacantie is het Museum geopend Maandag t.m. Vrijdag van 9—12 en 2—5 en Zaterdag 9—12 uur. De toegangsprijs bedraagt f.025 Inclusief bezichtiging der Aca demie. Stedelijk Museum „De Lakenhal". Oudo Sin gel. Geopend ln Januari. November en Decem ber van 10—3 uur ln Februari, Maart, April, Mel en October van 104 uur en in Juni. Juli, Augustus en September van 105 uur; op de Zondagen, de Tweede Paasch- en Pink sterdagen. den Hemelvaartsdag en de belde Kerstdagen vanaf 1 uur. Het museum ls ge sloten op den dag waarop Leiden's Ontzet wordt gevierd. Entrée op Zon- en feestdagen bovengenoemd kosteloos, 's Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 April—1 Oct. 10—5 uur. 1 Oct.—1 Nov. 10—4 uur. 1 Nov.—16 Febr. 10—3 uur. 16 Febr.—1 April 104 uur. 's Zondags vnn n Entrée: 's Maandags f. 0.25; overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Hlst., v. d. Werffpark, Ingang Raamsteeg: Werkdagen 8.30—12, 1,30 5 uur; 's Zaterdags 8.30—12 uur: Kosteloos. Rijksherbarium, Nonnensteeg 2a: Dagelijks van 9—12.30 en 2—5.30 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus: tijdelijk gesloten. Nederl. Hist. Natuurwetenschappelijk Museum (Steenstraat la)Alle werkdagen behalve 's Maandags van 104 uur; 's Zondags 1—4 uur. Rijksprentenkabinet (Kloksteeg J5): Geopend op werkdagen van 1.30—4.30 uur nam. 's Zon dags gesloten. Kosteloos. Tot 15 Juli tentoonstelling van Rembrandt- tcekeningen. Werkdagen 14-44 uur: kosteloos. Rijksmuseum van geologie en mlneraloglo (Garenmarkt lc): Op werkdagen van 9—12 en 14—4 uur. Kosteloos. Rijksmuseum voor Volkenkunde (Steenstraat) Geopend alle werkdagen van 103 uur (1 Nov. —16 Febr.) van 104 uur (16 Febr.—1 April en 1 Oct.—1 Nov.) van 10—5 uur (1 April—1 Oct.) Alle Zon- en Feestdagen van 1 uur af. Ge sloten: 3 Oct en Nieuwjaarsdag Maandag f. 0.25; alle overige dagen f. 0.10. DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- Ïenwerk „Ars Aemula Natura". 10—17 uur (tot 2 September). DIVERSEN t 's Dinsdags, Maro 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 94—11 uur voorm. 'a Woensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. ConBUltatlebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Oe- neeskunde (1ste Blnnenvestgr.. 22). Inenting tegen dlphterle. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 is dag en naoht geopend voor leden v, h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 3 September s avonds 8 uur) t.m. Vrijdag 9 Sept. a.s. waar genomen door de apotheken: J. E. M. ten Dijk, Haven 18. tel. 85. A. J. Donk, Doezastraat 31, tel. 1313, echter met dien verstande, dat a.s. Zaterdag 3 Sept. van 's morgens 8 tot 's avonds 8 uur alléén waarneemt: apoth. Duyster. N. Rijn 18, tel. 523 en Dinsdag 6 Sept. (natio nale feestdag) alléén: apoth. Boekwijt, Breestr. 74. tel. 552. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, Wllhel- minapark 8, tel. 274. De geneeskundige Zondagsdienst te Leiden wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maan dagmorgen 8 uur waargenomen door de doc toren Van Alphen, Bertel, Kors en Winkler. Te Oegstgeest wordt deze dienst dan waar genomen door dr. Varekamp. tel. 1916. Na een woord van troost en vermaning te hébben gerldht tot de achterblijvende weduwe en haar kinderen eindigde spreker. Daarna sprak dB. W. C. Lamain van Rotterdam, neef van den overledene, welke een zeer persoonlijk en troostrijk woord richtte tot de bedroefde familieleden en hun allen Gods vertroostingen toebad. Te vens dankte hli namens de familie voor de vele belangstelling en -blijken van medele ven, ondervonden tijdens de ziekte en na het overlijden van dezen geliefden eent- gnoot en vader. Diep onder den Indruk verliet de groote schade den doodenakker. Burgerlijke Stand. Bevallen: N. Smink—de Graaf. d. M Versteegen—Lelyveld, d. A. van Hoven-- Faas. z. H. J. Zwetslootvan Steyn. t. u- de Leeuw—v. d. Bent, z. Overleden: R. H. O. Trom. 57 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: L .Bunt en gezin van Assen. Vertrokken: J. M. Smits naar Den Haag - Mej. T. H. Kramer naar Leiden Y. de Jong naar Delft J. P. Deroy naar Heemstede J- H. Hogervorst naar Hoorn J. Lucas naar geningen J. Strieker naar Kampen Wa- Mej- ku'iimyeii u. ouiicikei nam irvauii"-" C. J. v. d. Vlugt naar Heemstede Mej. M. Tolldo naar Lelden. Verminderde werkloosheid. BIJ de Gem. Arbeidsbeurs staan '"jj'; sc.ireven 60 werkloozen tegen '05 iu züfde week van 1937. Het verschil ls aanzienlijk. 2—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6