LEIDSCH DAGBLAD Tweede Blad Vrijdag 2 September 1938 Hoofdpijn, Kiespijn ■t THIJS IJS EA DE TOOVERSLANGEIA Jaargetijden en nog veel meer. De belang- Itelling voor dezen stoet was geweldig en de lof zeer grootl De feestdagen werden besloten met een prachtige gondelvaart; de deelnemers hadden hiervan weer veel werk gemaakt Er werd zoowel verlicht'als onverlicht ge varen. De muziek onderweg werd verzorgd door ,,S.D.G.'\ de zang door „Zanglust". Tijdens de gondelvaart werd op den Rijn oever een prachtig vuurwerk afgestoken, dat door duizenden gevolgd werd. Aan het slot kwam nog een verrassing. Als hulde voor de prachtig versierde en verlichte straten, waarop niet zoo gerekend was, werd nog een feestmarsch door de versierde straten gemaakt, die pas te halftwaalf was beëindigd De uitslag van de gondelvaart was als volgt: Groote booten: 1ste pr. Theetuin, Chr. gymn.ver. D.O.S.; 2de pr. „Nieuw Amster dam" H. Gelderblom; 4de pr. boot van de „Prlncevlag"; 4de pr. „De schoone Slaap ster". Chr. Gymn.vereen. DOS. Kleine booten: 1ste pr. Kees van Aalst; 2de pr. W. de Bruin; 3de pr. J. SprelJ; 4de pr. C. Hoogendoom; troostprijs PIJnacker. Van de feesten werd een uitgebreide film gemaakt, die as. Dinsdagmiddag en -avond telkens om het uur zal worden gedraald. De verjaardag van M, M. de Koningin. De verjaardag van H. M de Koningin ls hier ter plaatse bijna ongemerkt voorblj- ;egaan. Van tal van woningen, alsmede van de Rijksgebouwen was de Nederl. drie kleur uitgestoken, wat het dorp een recht feestelijk aanzien gaf. 's Avonds heeft de R.-K. Harmonie „St. Caecllia" een muzikale rondgang door de gemeente gemaakt. Er heerschte voorts den geheelen dag een feestelijke stemming. Op de verkooplng ten overstaan van r.otarls Houtzagers, zijn de perceelen van den heer J. C. Vermeulen te Maarsen, t.w. het dubbel woonhuis, met daarachter ge legen tuinveld. kweekkassen en loods, ge legen aan de Zuidkade alhier, gegund aan den heer Arle Rijkaart Arle's zoon te Ha- «rswoude, voor de som van f. 12.351. Voor Zondag 4 September, zal de Zondagdlenst worden waargenomen door dr. A. S. Kater telef. 38. Morgen zal alhier een speldjesdag gehouden worden, ten bate der T.B.C.- patiënten In Nederland. De Schildjesverkoop ten bate van het Bi»koop's Oranje-Comité heeft f. 87.73 op gebracht. Gedurende de maand Augustus werd ln de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f 28 641.60 en terugbetaald f. 10.301.31. Het laatste door de Spaarbank uitgegeven boekje draagt het nurtmer 6318 andere vermakelijkheden er voor, dat het feest tot laat in den avond werd voort gezet. De hier gehouden speldjesdag ten bate van het Ned. Roode Kruis heeft f. 13.33 opgebracht. LEIDERDORP. De versieringen. Door verschillende buurtvereeniglngen en veel particulieren zijn zeer mooie ver sleringen aangebrach De commissie voor de versiering heeft thans besloten voor de buurtvereenigingen prtizen in geld ter be schikking te stellen voor de mooiste gevel- versieringen bestaan de prijzen uit luxe voorwerpen. Deze zijn te bezichtigen in de etalage van den heer W. van Groenlngen Bruzgestraat. De lury zal bil de beoordeeling voor een moeilijke keus worden geplaats', nu aller- LEIMUIDEN. De verjaardag van H. M. de Koningin. Op den verjaardag van H. M. de Konin gin ls onder leiding van het schoolbestuur der Bijz, school een kinderfeest gehouden op het terrein waar de Oranjefeesten zijn gehouden. Des avonds werd een geanimeerde bij eenkomst gehouden in de school voor de leden van de schoolvereenlging. Des avonds maakte het muziekgezelschap Symphonle een rondgang door het dorp en bracht aan den burgemeester een sere nade. Na het spelen van het Wilhelmus en enkele Vaderlandsche liederen, werd aan het muziekgezelschap en bestuursleden de eerewijn aangeboden Raadsagenda. De Raad komt Donderdag 8 Sept. te v.m 1 10 u bijeen. 1. Notulen; 2. Ingek. stukken; 3. Behandelng verzoek Oranje Comité; 4. m^te^rt?0"v»,?. "5T Wijziging inslructie Gemeente-otnvanger HAZERSWOUDE. Ih verband met het 40-Jarlg Jubileum van H. M. de Koningin zal Maandag 5 Sep tember a s. des avonds te 8 uur, zoowel ln de Ned. Herv. als ln de Geref. Kerk een dank- en bidstond gehouden worden, waarin de plaatselijke predikanten, ds. Kiehl en ds. Heuzenveldt zullen voorgaan. In de RH. Kerk zal zulks Dinsdagmorgen plaats hebben. De Christ. Muziekvereeniging alhier, maakte een muzikale wandeling door bet dorp, hetgeen een massa mensohen op de been bracht. 5 Vroolljke marschen, afgewisseld door vaderlandsche liederen, die spontaan door de menigte werden medegezongen, brach ten er aanvankelijk de feeststemming ln. Voornamelijk de Jeugd was flink vertegen woordigd. KOUDEKERK AAN DEN RIJN. De Jubileumfeesten. De feestelijkheden ter gelegenheid van bet 40-]arig regeeringsjublleum van H. M. de Koningin, zijn ook hier met opgewekt heid gevierd. De uitslagen der spelen luid den: Huwelijkswedloop voor dames: le pr. H. de Wit; 2e L. Visser; 3e D. de Wit; 4e F. van EgmondJansd.; 5e M. v. Vliet. Veldloop voor heeren: le pr. D. Reyne- veld, 2e K. Guldemond; 3e N. de Jong Nzn.; 4e J. Francken; 5e W. v. Wagenln- gen. Tonnetje steken; le pr. A. Maurlts; 2e W. v Wageningen; 3e M. Harskamp; 4e P. Horstman; 5e A. Hortenslus. Boegsprleloopen: le pr. G. v. d. Voorst; 2e H. de Wit; 3e D. Reyneveld; 4e M. de long; 5e P. de Ligny Ringsteken o. d. flets. Meisjes, le J. Ver- burg; 2e K. Reyneveld; 3e A. Verbree Cornsd.; 4e mej. Oppelaar Vlasveld; 5e mej. D. de Wit. Ringsteken op de fiets. Jongens, le pr. A. Hortensius; 2e J. Duiker; 3e N. Reyné- veld; 4e H. de Graaf; 5e J. Oelins. Versiering fietsen. Meisjes, le pr. T. v. d. Horst; 2e J. v. Wensveen; 3e B. v. Leeuwen. Idem Jongens, le pr. T. Molema Gzn.; 2e A. Maurits; 3e R. Vergunst Azn. Ringsteken paard en tilbury. Heeren. le Pt. N. J. v. d. Ploeg; 2e W. Wille Jzn.; 3e C. Koot; 4e J. C. Klerk; 5e M. v. d. Lelie. Dames le pr. A. v. d. BijlDe Bruyn; 2e J. v. Wensveen; 3e mej. T. Hoogeveen; le J. Hoogboom; 5>e J. Reyneveld. Gedurende het ringsteken met paard en tilbury werd het paard van den heer R. «hellingerhout en mej. J. v. Wensveen on geduldig en reed, daar het vlak aan den Rootkant stond, achteruit pardoes in het vater. De belde inzittenden konden behou- Hen op het droge blijven, maar paard en Jagen lagen midden in het water. Daar de J°P van het beest nog boven water bleef, het eerst van den wagen bevrijd wor den, waarna het spoedig op het droge werd Setrokken. Na dit Incident deden paard en 'l-bury niet inzittenden echter direct weer tee en mej. J. v Wensveen behaalde nog '■en 2en prijs met ringsteken. Versiering paard en tilbury, le pr. J. Wrepaal; 2e M. v. d. Lelie; 3e W. H. v. d. 1 Bll' 4e K. de Jong; 5e T. Basle. DE FEESTELIJKHEDEN. kinderen der verschillende lagere «holén alhier hielden gezamenlijk vólks- leien ter eere van het Regeeringsjublleum ,r«r Koningin. Na opening door burge- «aester Kwint en een welkomstwoord door heester v. d. Dool, vingen de feestelijk- 'jMen aan. Voor de verschillende spelen I 2" uotdige prijzen beschikbaar ge- ™<f Nadat versnaperingen waren ultge- gingen de kinderen huiswaarts. aa de spelen zorgden de zweefmolen en meegewerkt. Zelfs de achter ln het land geleeen molen van den ZtlUaan. en Meye- polder is riik met vlaggen getooid, GEMEENTERAAD. Voorloopige vaststelling gemeente-rekening over 1937 Aanbieding gemeente- begrooting 1939 Subsidies. De raad vergaderde. De voorzitter sprak eerst naar aanleiding van den verjaardag en het 40-Jarlg Jubi leum van H. M. de Koningin, waarop aan H. M. een tegram van hulde gezonden werd. Een verzoek van de onderwijzersorgani satie om adhaesie te betuigen aan het adres, dat gezonden werd aan den voorz. van den Raad van Ministers betreffende verlaging der leerlingenschalen werd op voorstel van B. en W. niet gesteund. De rekening grondbedrijf over 1937 werd voorloopig vastgesteld als volgt: baten en lasten op f. 5840.90 de patltaalsontvang- sten en uitgaven op f. 150 824.66 De gemeenterekening werd voorloopig vastgesteld als volgt: gewone Inkomsten f. 121 245.57. uitgaven f. 113.249.67, batig slot op f. 7995.90. De kapitaalsinkomsten op f. 58.966.08. uitgaven op f. 49.666 08. batig slot op f. 9300. De vergoeding krachtens art. 101 der L.O wet voor de Bijz. School, werd over 1936 vastgesteld op f. 13.55 per leerling. Vervolgens werd opnieuw vastgesteld de gemeenschappelijke regeling tot onderlinge hulpverleening in geval van brand. Een voorstel van B. en W. om voor het kinderfeest aan de Chr. Oranje-vereenlglng een subsidie te verleenen tot dekking van het tekort, doch ten hoogste 30 cent per kind werd goedgekeurd. Vervolgens werd de gemeentebegrooting 1939 aan den raad aangeboden. Tot leden der begrootlngscommissie werden gekozen de heeren de Haas, Rijnsburger en Snel. Volgde bespreking van een verzoek om subsidie van de Jublleumscommissle. B en W. stelden voor het dit jaar voor de fees telijkheden reeds uitgetrokken bedrag te verhoogen en B. en W. te machtigen zoo noodig over dit verhoogde bedrag te be schikken. Enkele leden hadden hiertegen bezwaar. De heer Snel wilde eigenlijk, dat de com missie niet meer zal besteden, dan zij van de bevolking voor dit doel ontvangt. De heer de Haas merkt op. dat de com missie er al stellig op rekent een bedrag uit de gemeentekas te zullen ontvangen en vroeg of reeds toezeggingen waren ge daan B en W. ontkenden dit. De heer Rijnsburger merkte op, dat een feestcommissie nimmer een feest zou kun nen organiseeren als het zou gaan als de heer Snel voorstelde, wanneer er geen be hoorlijk plan vooraf wordt opgesteld zal de bevolking ook niet gemakkelijk voor gelde lijke bijdragen zijn te vinden en zoo zou een feestcommissie eigenlijk nooit iets kunnen beginnen. Na langdurige discussie werd toch met alg. st. besloten de subsidieverhooging toe te staan. Na rondvraag volgde sluiting. 5 Voorstel van B. en W. inzake gemeen schappelijke regeling tot onderlinge hulp verleening ln geval van brand; 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van een subsidie ad 70 ct. per dag aan de Ver. van Wijkverple ging te Lelmulden in verband met de uit zending van een t.b.c -patiënt; 7. Vast stelling van de vergoeding aan de bijzon dere scholen overeenkomstig art. 101 der L.O.-Wet 1920 over het jaar 1936; 8. Aan bieding gemeente-rekening -937: 9 Aan bieding gemeente-rekening 1937; 9, Aan- Behandellng schrijven van Ged. Staten d d. 23/29 Augustus 1938 inzake de strafveror dening Brandweer; 11, Wijziging bouwver ordening. Op Dinsdag 6 Sept. a.s. zal het Oran jecomité een kinderfeest organiseeren. Aan den burgemeester wordt dan door de schoolkinderen een aubade gebracht. Daarna zullen de kinderen in de zaal van mej. Sneeboer worden getracteerd. Des avonds zal er nog een fakkeloptocht worden gehouden met muziek van het corps Symphonie. In de Ned. Herv. Kerk zal des morgens om 10 uur (N.T.) een bid- en dankstond gehouden worden. Als voorganger zal op treden ds. D. Kuilman, Ned. Herv. predi kant te Leiden. Het eerste geval van mond- en klauwzeer is voorgekomen bij het vee van de Gebr. Roest. De rekening dezer gemeente dienst 1937 zal ln de e.v. vergadering van den Raad worden aangeboden. Deze luidt als volgt: Gewone dienst. Ink. f. 74644.31, Uit gaven f. 72114.52. K&pltaaldlenst. Inkom sten f. 111519.03. uitgaven rftM8915.44 Na- dëelig slot f. 2396.41. oir Deze gemeente is met Ingang van 1 October, wat betreft, het ambtsgebied van de Inspectie der Volkshuisvesting, inge deeld bli de Inspectie Noord-Holland. Als inspecteur zal dan optreden dr. ir. Bakker Schut te Haarlem. hem een langdurige welverdiende rust toe- wenscht. De heer Van Noort was het gemeente bestuur erkentelijk voor het steeds ln hem gestelde vertrouwen en stelde er prijs op te verklaren, nimmer een beroep op den burgemeester in het belang van het onder wijs te hebben gedaan, waarbij hem niet de volle medewerking is verleend. Nadat door de zorgen van den heer en mevr. de Graaf versnaperingen waren aan geboden werd overgegaan tot de installatie van het nieuwe hoofd, den heer J. J. Derks, voorheen te Oosterbeek. De Burgemeester zelde, dat met veel zorg de benoeming van een hoofd aan deze school ls voorbereid. Op advies van de oud- hoofden de Graaf en Van Noort is door het gemeentebestuur uitgezien naar een jeug dige leerkracht, hetgeen tenslotte heeft ge leid tot benoeming van den heer Derks. De antecedenten van den heer Derks als onderwijzer doen verwachten, dat het ge meentebestuur niet heeft gefaald. Doch al ls de staat van dienst van den heer Derks als onderwijzer nog zoo goed, de heer Derks zal moeten toonen ook een bekwaam hoofd te kunnen zijn. Spr heette het nieuwe hoofd van harte welkom en wenschte hem het beste voor de toekomst. De heer de Graaf, die gedurende meer dan 40 Jaren als hoofd of onderwijzer aan de school verbonden is geweest, beval de belangen van de school en het openbaar onderwijs in het algemeen in de belang stelling van het nieuwe hoofd aan. In gelijken geest werd gesproken door den heer Van Noort. Ds. L. W. van Wijngaarden richtte ln een geestige toespraak eveneens woorden van welkom tot het nieuwe hoofd Spr. ver trouwt, dat deze zal bedenken, dat het Ned. Volk een godsdienstig volk is. De heer Derks dankte voor de woorden van welkom en beloofde zijn beste krach ten aan de school te zullen geven Na het geen hij dezen morgen bij het afscheid van den heer Van Noort heeft gehoord zal het niet gemakkelijk vallen een waardig opvol ger van den heer Van Noort te zijn; ln leder geval zal hij hiernaar ernstig streven. Hierna maakten alle aanwezigen van de gelegenheid gebruik persoonlijk afscheid van den heer Van Noort en diens familie te nemen. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornelia Maria. d. van C. Eljs en P. van Leeuwen. Ondertrouwd: J. Balvert, 26 Jaar. won. te Zegveld en C. Steenbeek, 24 jaar. hebben kunnen bemerken, dat er feest w«« gevierd. Een woord van lof voor de wijze, waarop door het muziekkorps van Roelofarends- veen het muzikale gedeelte is uitgevoerd. De muzikanten waren onvermoeid en heb ben hun best gedaan de feestvreugde er in te houden. TER AAR. De De a.s. Oranjefeesten. feestgids voor de Oranjefeesten op op Snel en goed helpen hierbij altijd een poeder of cachet van Mijnhardt. Mljnhardt's Poeders p. stuk 8 ct. Doos 45 ct. Cachets, genaamd „Mijnhardtjes" 2 st. 10 c. Doos 50 ct. 6580 (Inga. Med.) NIEUWKOOP. Afscheid en installatie Hoofd O.L. School. In een der lokalen van de Openbare School werd officieel afscheid genomen van het hoofd der school, den heer G. D. van Noort, aan wien wegens het bereiken van den 60-j. leeftijd met ingang van 1 Sep tember op de meest eervolle wijze ontslag werd verleend. Hoewel reeds eerder van de kinderen en ouders afscheid was genomen werd de bij eenkomst, waarbij B en W. tegenwoordig waren, door vele ouders en belanghebben den bijgewoond De burgemeester wees op de langdurige periode gedurende welke de heer van Noort het openbaar onderwijs hier heeft gediend. Als spr. den heer van Noort prijst als een onderwijzer bij uitstek doet hij zulks niet alleen uit eigen ervaring, doch mede op gezag van diverse onderwijsinspecteurs, die steeds vol lof waren over de onderwijsca paciteiten van den thans aftredende, niet Met minst ten tijde van zijn 20-jarig hoofd schap te Noorden. De resultaten van het onderwijs aan deze eenmansschool werden door de Inspecteurs beter geacht dan die van menige school, waaraan twee of meer leerkrachten verbonden waren. Namens het gemeentebestuur dankt de burgemeester den heer Van Noort. voor hetgeen hij ln het belang van de Nieuw- koopsche jeugd heeft gedaan, terwijl hij NIEUWVEEN. Loop der Bevolking. Gevestigd: A. de Jong uit Alphen a. d. Rijn J. Minne uit Koudekerk J. G. Heerink uit Losser G. J. Bosland uit Amsterdam P. v. Tol uit Dordrecht W. C. v. d. Breggen uit Amstelveen M. W. Huisman uit Oudorp. Overleden: J. Rüter 3 J. A. Landheer 72 J. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Apolonia. d. van P. v. d. Berg en G. Brouwer Gerarda Cornelia Jo hanna, d. van O. C. J. Koeleman en E. M. Kos ter. NIEUWE-WETERING. Het Oranjefeest. Voor het eerst sedert 1923 werden hier weer Oranje-feesten gehouden. De eerste dag was uitsluitend bestemd voor de kin deren roet traktatie. 'Reeds te 10 uur wer den zij op 2 motorbooten Ingescheept ten einde een tocht te maken naar de West- elnderplas. De kinderen stonden onder ge lelde van het onderwijzend personeel en de bestuursleden der Oranje-Vereeniging. 's Middags hadden op het feestterrein de verschillende spelen plaats, waarvan de uitslagen de volgende rijn: Meisjes van 6 en 7 jaar: 1. C. Straathof; 2. N. van Tol. Van 8 en 9 jaar: 1. A. Klerks en 2. T. van Bs. Van 10 en 11 jaar: 1. Joh. van Sohie en 2. Th. Bakker. Van 12 en 13 jaar: 1. G. Zoetendaal en 2. P. Remmers waal. Jongens van 6 en 7 jaar: 1. P van Beek en 2. A. van Es. Van 8 en 9 jaar: 1. B. West- steyn; 2. W. Bocxe. Van 10 en 11 Jaar: 1. W. Raaphorst en 2. J. Zoetendaal. Van 12 .en. 13 jaar: 1. C. Mollers en 2. W. Kinkel. Des avond werd het feestterrein geopend, waar dank zij den murikalen rondgang van het muziekkorps al spoedig een ge zellige drukte heerschte. 27. De slang, waarin de tooverstaf der heks veranderd was, trok een gemeene snuit en de toestand zag er voor Thijs Lis en Pad- dekwist wel zeer gevaarlijk uit. Dat hun niet veel goeds te wachten stond was duidelijk genoeg en 't was maar heel gelukkig, dat kabou ter Paddekwist het tooverfluitje van den dwergenkoning bij zich droeg! Hoewel hij vreeslijk bang was voor den naderenden slangen kop. speelde hij er haastig nog een aantal tonen op en kijk, de slangen uit het bosch, die steeds nog. in den put neerhingen ais een touw, hoordèn de muziek en kwamen gauw;.zlj kwamen, een voor een, de heksenkeuken binnenkruipen met veel haast.en de tooverstaf - slang keek natuurlijk zeer verbaasd! „Lieve dieren", riep nu Paddekwist, „neemt deze slang straks mzt Je mee naar 't bosch en laat hem daar in vrijheid los hij is zijn leven lang een tooverstaf geweest en dus is 't wel een erg vreemd beest; doch voer hem maar heel kalm naar bulten en tracht dan vriendschap ook met hem te sluiten 1" OUDE-WETERING. Viering van den Koninginnedag. Op Koninginnedag werden hier volks spelen gehouden, uitgeschreven door de Oranje-vereeniging „Prins Bernhard". Na dat het muziekkorps ..Liefde voor Harmo- mle" uit Roelofarendsveen een rondgang door de plaats had gemaakt en de stem ming er ingebracht had. volgden de uitste kend geslaagde volksspelen. De uitslagen waren als volgt: Hardroelen met ringsteken: 1ste pr. H. Horsman: 2de pr. L. dé Jager. Ringsteken dames: 1ste pr. mej. A. Ade- ma; 2de pr. mej. N. Adema en 3de pr. mej. Oozijn. Sprietloopen1ste pr. Oor van der Meer; 2de pr. Arte van Vliet. De man wikt, de vrouw beschikt: 1. W. van Drlel; 2. Jo Boer; 3. G Meyer. Hindernis-fietsen heeren: 1. J. Meyer; 2. Oor Kapteyn en 3. E. Kniibbe. Tonnetje-steken: 1. I. Meyer; 2. mej. Blen Verbrugge en 3. mej. Bep van Dam. Hardloopen met hindemissen: 1. W. van Veen en 2. Jo Boer Estafette-loop: 1. Ploeg van Veen De prettige stemming werd "s avonds nog opgevoerd tijdens den gecostumeerden voetbalwedstrijd De deelnemers hadden aan hun uiterlijk groote zorg besteed en zoo was het Inderdaad een aardig kijkspel, waarvan het talrijke publiek heeft kunnen genieten. De prijzen voor de fraaiste en de origineelste costuums werden behaald door de heeren J. Schoenmaker. H. van Heek. Diseraad en D. Langhout. Na afloop van den voetbalwedstrijd had nog een gondelvaart olaats, waaraan met 5 booten werd deelgenomen. De eerste prijs werd toegekend voor het vliegtuig, hetgeen niemand verwonderen zal. Nadat de gondelvaart, was beëindigd keerde de rust weer sooedig on het dom weer en ware het. niet. dat hier en dasv nor een illuminatie brandde en dat. In dr oafé's nog wat gedanst en gemusiceerd werd, dan zou men om halfelf nauwelijks 5 en 6 September is verschenen. Na de den eersten dag te houden klnderhuldê, waaraan door ongeveer 1000 met Oranje- mutsen getooide kinderen kunnen deel nemen. volgen denzelfden middag allerlei SDelen op het feestterrein, waaraan ruim 100 mooie prijzen verbonden zijn. De tweede dag wordt begonnen met een optocht voor versierde auto's, rijwielen, an dere voertuigen enz. Hiervoor schijnt thans in alle hoeken van de gemeente groote be langstelling te bestaan, zoodat boerenwa gens en vrachtauto's zeer ln trek zijn en bijna alle besproken. Voor den optocht rijn geldprijzen beschikbaar. Des middags te 2 uur kan begonnen worden met aanmel ding voor de volksspelen, terwij] verwacht wordt dat de jeugdvereenigingen In haar geheel te half drie op het terrein zullen zijn opgesteld. Op dat tijdstip wordt ver wacht dat de geheele bevolking present ls om de plechtige overhandiging van de ge- meentevlag mede te maken. De verzamelde menigte zal hierbij worden toegesproken door den burgemeester, nadat de voorzit ter van de Oranje-Commissie het woord heeft gevoerd. Hierna de volksspelen, waar aan eveneens een groot aantal zeer fraaie prijzen verbonden is. Voor het ringrljden per fiets en per tilbury ziin dit geldprij zen. terwijl voor de fraaist versier de tilbury voor dame en heer elk een prachtig kunstvoorwerp ter beschik king ls gesteld Door het bedrag dat thans disponibel was daartoe in staat ge steld. konden zoowel voor kinder- als volks spelen mooie en deugdelijke prijzen wor den gekocht, in totaal ongeveer 150, bulten de geldprijzen. Voor de avonduren staat optreden van verschillende vereenigingen op het pro gramma. o.a. riidansen door de Graal, lln- tenspel door de Geref. Meisjesvereen. ta bleaux enz. Dan is er muziek en volks zang, terwijl nog verschillende verrassingen door de commissie in petto worden gehou den. Er wordt met man en macht gewerkt om dit feest tot een echt volksfeest te ma ken! Burgerlijke Stand. Oeboren: Martinus Johannes, z. van J. Wijfje en M. C Meijer Martinus Cornells, z. van C. J. Sassen en Joh. Verhoef. Gehuwd: Willem van Dongen. 22 j. enNeel- tje Jansen. 21 j. Peter de Graaf. 24 j. en Pietje van Roon, 20 j. Loop der Bevolking. Gevestigd: Cornells A. J, Akerboom v. Gro ningen Adrians J. Fransen v. Llsse Theo dora P. Meijer v. 'sGravenhage Cornelia Heemskerk v Leiden Jan Hall v. Breda Christiana M. Verlaan v. Oegstgeest. Vertrokken: Willem A. Minnaert n. Alphen aan den RUn Maaike P. den Dekker naar Rijnsburg Hendrik Bos n. Haarlem Jaco bus Kroon n. Leiderdorp. Voor de delegatie uit het Rijnland, welke dit gedeelte der provincie bij het défilé op 6 September te Amsterdam ver tegenwoordigen zal met 36 personen, zijn door den burgemeester voor deze gemeen» aangezocht de heeren H. Bos en A. J. Bontje. Belden hebben hun benoeming aanvaard. WADDINXVEEN Raadsvoorstellen. B. en W. stellen den Gemeenteraad voor aan de Chr H. B. S. te Alphen a. d. Rijn een subsidie toe te kennen over 1937 van f. 200.88 voor 6 leerlingen uit deze gemeen te die over dat tijdvak genoemde Inrich ting bezochten. Tevens stellen zij voor een gedeelte straat, gelegen vóór het Post- en Telegraafkantoor van het Rijk aan U l'.oo- pen voor den prijs van f. 1.Deze aan koop geschiedt om den drukken verkeers weg, den Kerkweg daar ter plaatse belang rijk te kunnen verbreeden en er voor d» voetgangers een flink tegeltrottoir te ma ken. Vervolgens wordt voorgesteld een res tant geldleening van f. 2500.ad 4 3/8V. af lossen en een nieuwe leening tot het zelfde bedrag aan te gaan tegen 3J/« a pari. Raadsagenda. In de raadsvergadering welke morgen ge houden wordt komt op de agenda o.a. voor: Voorstel tot onttrekking van een gedeelte van de Wilhelminakade aan het openba-.r verkeer; Aanwijzing van een gemachtigde voor de verdediging bij den Raad van State van het beroep op de Kroon inzake de oe- slissing aangaande de aanvraag om mede werking voor de stichting van een Nederl. Herv. School; Voorstel om mede te werken aan de overdracht van den grond vóór het postkantoor aan de gemeente; Begroo- tingswijziglngen. Burgerlijke Stand. Geboren: Ida d. van H. Kempkes en G. A. Kreupeling: Aaltje d. van C. Struik en L. Verhoef!Adrianus z. van A. Hoogerdijk en E. Kuijlenburg. Overleden Fr»derlka N C zydeman. 19 Jaar. Gehuwd: L. C. A. Lepelaars en J. Verzijden. WOUBRUGGE. De De a.s. feesten, feestelijkheden te Hoogmade. welke zouden worden gehouden op 6 September, zijn uitgesteld, omdat de commissie geen voldoende vermakelijkheden voor dien dag kon bekomen. Het feest is nu vastgesteld op 27 September. Burgerlijke Stand. Overleden: Frederik Antoon Hendrikus de Boer, echtgenoot van N. van 't Wout. 59 jaar. Het mond- en klauwzeer is weer onder het vee uitgebroken en komt voor onder het vee van D ln den polder Oudendijk en het vee van Van Z. in den Veenderpolder. 3—2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 7