Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Tweede Blad Vrijdag 2 September 1938 WEERBERICHT. De Kon. Wilhelminafeesten. Voortzetting der feestelijkheden. AGENDA Goed geslaagde Oranje feesten. AALSMEIER. Burgerlijke Stand- Geboren: Cornells, z. van G. G, Dekker en G. Vreugdenhil Jacob Jan. z. van H. Kooü en M. H. Borgman Martlnus Reindert. z. van N. Boomhouwer en C.M. S. Splinter Hermanus Jacobus, z. van J. de Gans en G. Dekker. Ondertrouwd: H. W. Springintveld, 23 J. en G. J. C. Winters, 23 J. W. Bogaards. 27 j.. en H. Trommel. 22 j. J. W. Stigter. 26 J. en A. M. Zethof. 29 J. Getrouwd: J. J. Hansma. 30 j. en M. H. Kor- teweg 30 j. S. Splinter. 22 j. en A. Olij, 21 j. J. M. Vleghaar. 26 J. en M. J. Langereis. 24 j. Overleden: A. Keessen, 61 J.. echtgenoot van J. Oor. Aan het postkantoor alhier en het daaronder ressorteerende hulpkantoor te Aalsmeer-Oost werd gedurende de maand Augustus Ingelegd f. 10.608.57 en terug betaald f. 14.574.15. Het laatst door dit kantoor uitgegeven boekje draagt nr. 5026. In de badinrichting „V.I.B.A." slaag óen voor het diploma als geoefend zwem mer (ster): Mevr. SchutTreur. Nel van Andel. Lies je Boom. Antje Eickhoff, Sienna Dobber. Lena Dekker, Teun Peijpers en Jacob Hansen. HAARLEMMERMEER. Afscheids- en intreepredikatie. Ds. B. J. Ader, hulpprediker bi) de Ned. Herv. Kerk te Badhoevedorp. alhier, hoopt aldaar op Zondag 25 Sept. a s in den mor gendienst zijn afscheidspredikatle te hou den en op Zondag 2 Oct. a s. te Nieuwe Beerta zijn intrede te doen. Kerkelijke samenkomsten. In verband met de herdenking van het 40-Jarig Regeeringsjublleum van H. M. de Koningin, zal de ln de verschillende Ned. Hervormde Kerken ln Haarlemmermeer op Maandagavond 5 September a.s. te houden samenkomst, worden geleid door de plaat selijke predikanten en evangelisten, terwijl te Badhoevedorp bij deze gelegenheid zal optreden dr. O. Norel van Amsterdam. Gisteravond werd op het gemeentelijk concoursterrein te Hoofddorp een demon stratie gegeven door den luchtbescher mingsdienst in Haarlemmermeer onder lei ding van den heer W. Slob, den geneeskun digen dienst, onder leiding van dr. H. G. Bult en de afd. Hoofddorp van de vereen. EJH.B.O., onder leiding van dr. H. D. Nan- nlnga. LEIDSCHENDAM. Gedurende Augustus ls ten postkan- Lore alhier op de rijkspostspaarbank inge legd f. 14532 88 (v.m. f. 13221.32) en terug betaald f. 9288.96 (v.m. f. 20229.11.) Het aan- lal in omloop zijnde boekjes bedraagt 2822 (v m. 2812). Het aantal werkloozen bedraagt thans 150 (v. m. 98), waarvan 19 (v. m. 33) ge plaatst ln de werkverschaffing. LISSE. Burgerlijke Stand. Geboren: Trijntje d. van M Smlnk en N. de Graaf; Maria Louise d. van Q. A. Versteegen en M J A Lelyveld Phllippus z. van D. van Hoven en A. Faas: Hendrikus Cornells z. van P J. Zwetsloot en H. J. van Steijn; Gerard z. van R. de Leeuw en C. van der Bent Overleden: Robertus Hendrik Christlaan Tromp, echtgenoot van G. Slottje, 57 Jaren. Loop der BeTolking. Gevestigd: L Bunt en gezin, van Assen, Kanaalstraat 88. Vertrokken: J. M. Smits naar 's-Gravenhage* McJ. T H Kramer naar Leiden Y de Jong naar Delft: J. P. Th. Deroy naar Heemstede: J. H. Hogervorst naar Hoorn; J. Lucas naar Wageningen; J. Strieker naar Kampen; MeJ. C. J van der Vlugt naar Heemstede; Mej. C. v. Betjere Berge Henegouw naar Ter Aar; MeJ. M. A. Tolldo naar Lelden. NOORDWIJK. Barometerstand. Gistermiddag 3 uur: 768. Hedenmiddag 3 uur: 766. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Hoogste Stand 767.9 te Valentia. Laagste Stand 756.3 te Dantzig. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Zwakke tot matige Westelijke tot Noord westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Weinig of geen regen. Koele nacht. Weinig verandering in temperatuur overdag. BUITENLANDSCH WEEKOVERZICHT. Medegedeeld door het Koel Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. Het gebied van hoogen luchtdruk breidde Sich snel naar het Noord-Oosten uit en vormt over Noord-Scandinavië een verbinding met dat boven Finland. De depressie, die gisteren over Polen lag. trekt in Noordwestelijke richting over Zweden en dreigt deze verbinding weer te zul len verbreken. Een dwars over Centraal Europa verloopende rug van hoogen luchtdruk scheidt de continen tale depressie van die in Zuidwest-Europa, die van den oceaan gekomen, langzaam Zuidoost waarts trekt. In het Noordwesten daalde de luchtdruk weer en een vlakke depressie trekt Westelijk langs IJsland. In het Oostelijk oost zeegebied. om de Botnische golf en tot hoog in het Noorden van Zweden en Finland, is het zeer warm. Binnen den poolcirkel komen tempera turen van 17 en 18 graden voor, d.w. 9 k 10 gra den boVen normaal. Op de Britsche eilanden en in de omgeving der Noordzee is het zeer koel en in de Schot- sche hooglanden vroor het in den afgeloopen nacht flink. De Alpen-stations melden betrekkelijk hooge temperaturen en groote droogte, met geringe hooge bewolking. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. LUCHTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 15 gr. C, <59 gr. F.). HOOGWATERTTJDEN TE KATWIJK a. ZEE Voor Zaterdag. Voörm. te 10 u. 6 min.: nam. te 10 u. 42 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 17 gr. C. Zweminrichting „De Zül". 's Middags 12 uur: 17 gr. C. L1CD1 OP VOOR KIFTSERS e.a. Vrijdag: 6.18 n.m. tot 5.43 v.m. ftlAANS- OP- EN ONDERGANG. 20.18 op; onder: 5.42. Morgen te halfnegen zal het Fanfare corps Excelsior" op het Lindenplein op verzoek van de ..Oranje-vereeniging" een concert geven. WASSENAAR. Deze feesten zijn met een reveille en koraalmuzlek ven de muzlekver. „Excel sior'' op het Dorpsplein begonnen Op het feestterrein was voor „elok wat wils". Om ,2 uur vingen de wedstrijden aan voor de jeugd boven de 14 jaar. Van de draad in naald-race waren de prijswinsters: le pr. Anna van Leeuwen, 2e Jeanne Remmerswaal, 3e Rie Vogels, 4e Coba Ruygrok, 5e Agatha Compeer, 6e Too Groenewegen, 7e Bep Cras, 8e Sonja West geest. 9e Sientje Vermin en 10e Miep Mens. Voor den stoelendans voor meisjes van 15—18 Jaar: 1. Cor v Leeuwen, 2. Stijntje Compeer. 3. Llze Donker, 4. Mary Brandes. 5. Beb Kieviet Altorf, 10. Sientje Nijp, 11. Greta Remmerswaal. 12. Lies Kok. Draadnagelslaan voor jongens van 14 jaar: 1. Teun Veruln, 2. Johan van der Pet, 3. Leo Ruygrok, 4. Jan v. der Klaauw. 5. Plet v. Leeuwen, 6. Tom Baltus, 7. Bert van Leeuwen, 8. Johan Mootnan. 9. Rijn Barnhoorn. Het eerst aan den trein voor jongens van 15 tot 18 jaar: 1. Frans Koenen, 2 Jan Ruygrok, 3. Henk Elfers, 4. Kees Konlngs. 5.Jac. Remmerswaal. Ook werd gelijktijdig een harddraverij gehouden voor niet geregistreerde paarden eigendom van en voorgereden door inwo ners der gemeente. Eerste prijs verwierf de' heer R. W. Laarman met Jaap; 2e J. A. Hooijmans met Hans (eig. C Hooijmans); 3e J van Egmond met Beppi (eig. H. Hoo- gendoorn)4e Van Egmond met Zwart eig. P. v. d. Marei); le troostprijs C. van Wissen met Jopie (eig. J Krlege) en 2e troostprijs P. v. d. Hulst met Ketti (eig. C. P M. Haaebroek). Tijdens de draverijen werd door de Rij en Handelsstal Rijksdorp. de Hongaarsche Post gedemonstreerd en demonstreerden stal en stal Huge eenige rennen. Te half zes werd de estafetteloop gehou den door een gedeelte der gemeente ter lengte van 3300 M. Er waren 6 wlsselpun- ten en wel op 100 M200 M., 300 M„ 800 M., 1500 M. en 400 M. Er waren zes deel nemende vereenlgingen. Hiervoor was ook zeer veel belangstelling langs de wegen. De uitslag hiervan was: le pr. Blauw Zwart ln 9 min. 21 sec.; 2e pr. Sportver. Wassenaar in 9 min. 35.4 sec.; 3e pr. Chr. Korfbalver. TONE.G.O, ln 9 ■min. 38.8 sec.; 4e „Excelsior" in 10 min. 3.8 sec.; 5e Gemeentebedrijven: 6e WIK. On der een toepasselijk woord van den voor zitter van de Kon. Wllh.ver. werden fraaie medailles uitgereikt. Deze estafetteloop is zóó in den smaak gevallen, dat dit num mer zeer zeker bij volgende gelegenheden weer op het programma zal komen. Tot slot gaf de muzlekver. „Excelsior" op het Dorpsplein een populair concert. Gisteren zijn de feesten voortgezet. Aangevangen werd met een wlelerrit de Ronde van Wassenaar op gewone rijwielen, voor mannelijke personen van 18 tot 35 j. De uitslagen hiervan waren: 1. W. van der Heijden; 2 F Duin; 3. H. Bats; 4. J. Over- devest: 5. J. Koot. Om 10 uur hadden de volksspelen plaats. Stoelendans voor dames boven 18 Jaar. De eerste drie prijswinsters hiervan waren: 1. Betsie Zonneveld; 2. Truus Kunst en 3. Oorrie Remmerswaal. Met „het eerst aan den trein" voor man nelijke personen boven 18 jaar, wisten C. Ruygrok, N. van Leeuwen en A. Grundeken beslag te leggen op de eerste drie prijzen. Des namiddags had een prachtig bloem- corso plaats. De uitslag luidt: Groep A„ kindervoertui gen, autotjes, poppenwagens, steps enz,: le. prijs Annie Jansen; 2. Bert en Beppy Peeters; 3. Willie van Hulzum; 4. Corrie v. d. Heiden; 5. J. Hermsen; 6 Ineke Prins 7. Corrie Prins; 8. Marietje Grevers; 9 J. v. d. Ploeg; 10. Anna van der Kley. E.V. Leo Westgeest. Groep BKinderfietsen, kinderdriewie lers; le prijs Kinderen Ruygrok; 2. Hetty de Loos; 3. Henk de Loos, 4 Tonny te Neijenhuis; 5. Truusje Mentink; 6. Jeanne de Loos; 7. Anny Laarman; E.V. Wybo te Nijenhuis en Annie Wentlnk. Groep C. Bokkewagens, ponnywagens en ezelwagens: 1 Adr. Beek; 2. kinderen Ruyg rok: 3 R Bakker; 4. A. L. van Paridon. Groep D. Fietsen, tandems, driewielers: le prijs Lenle van Os; 2. Hugo, van Veen; 3. Cor Noordover; 4 Corry Hoogeveen. Groep F. Automobielen: 2de prijs Fa. J. Biankespoor; 3de pr. N V. Auto Service Den De ijl. Groep G. Wagens bespannen met paar, den2de prijs Manege Hazebroek. Groep H. Motorrijwielen en carriers (reclame): 2de pr. P H. Maamdag. Groep J. Reclame-auto's: le prijs met lof der jury, de afdeeling Wassenaar van de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde; 2de pr. de afdeeling Was senaar van Bloembollencultuur; 3de pr. de Tuinbouwvereenlging Wassenaar en Om streken; 4de pr. Wassenaarsche Bloemtst- patroonsvereenlglng. Groep K Reclamevoertuigen met paar- denbespanning: le pr. de Vereentglng de Wassenaarsche Melknandelaren; 2de pr. D. van Barneveld. Groep L. Vereeniglngen te voet: le prijs D.V.S. Na de keuring werd met muziek voorop van Excelsior een rondgang door de kom der gemeente gemaakt. Op het feestterrein had een vriendschap pelijke voetbalwedstrijd plaats tusschen het lste elftal van de Sportvereen. Wassenaar en het eerste elftal van V.U.C te Den Haag. S.V.W. I behaalde met 60 de overwinning. Des avonds gaf op het dorpsplein de mondarcondecmvereeniging D.V.S. een uit gebreid concert gevolgd door een groot vuurwerk. Deze belde feestdagen zijn schitterend geslaagd Kustwachtdiploma's. De navolgende leden van de Wassenaar sche Reddingsbrigade slaagden voor het z g. kustwachtdiploma ingesteld door den Ned. Bond tot het redden van drenkelin gen nl. de heeren D. van Barneveld. H. Pieterse. J. Lockhorst. J, Remmerswaal en W Stoelman, zoodat genoemde heeren nu in het bezit zijn van alle diploma's, ook de lnstructeursdlploma's. ALKEMADE. Ten raadhuize had de aanbesteding plaats voor den bouw van een veldwach terswoning. Het werk is aan den laagsten insohrljver, den heer M. J. M. Jansen voor f. 3973 gegund. ZOETERWOUDE. De Jubileumfeesten. Gisteren werd het eerste feest gevierd van de 40-Jarlge regeerlngsherdenking. Aange vangen werd met een folklorischen optocht, georganiseerd door de jeugdvereenigingen. Toen de stoet aan het Raadhuis kwam, stond de Burgemeester met de wethouders en de leden van het eere-comité op het bordes en hield de voorzitter van het feest comité de heer J. Schouten een rede waar bij spr. de hulde en eerbied voor de Lands vrouwe van de burgerij aan Haren verte genwoordiger ln de gemeente overbracht. Ook de Burgemeester sprak de burgerij toe en een driewerf hoera voor de Konigln werd door de samengestroomde menigte aangeheven. Vervolgens werd de nieuwe gemeentevlag voor het front gebracht en door den Burge meester ln bewaring gesteld van den heer C. Pieterse, die daartoe door de jongeren ln de gemeente was aangewezen. De optocht trok daarna verder, om te keeren op het midden van de Vrouweweg om eindelijk op het feestterrein ontbonden te worden. Op het feestterrein hadden de spielen en tractaties van de schoolkinderen plaats, waarna de „Ronde ygn Zoeterwoude" ge reden werd Om een uur stonden aan de Lammebrug niet minder dan 37 versierde tilbury's, waar de Jury na de beoordeeling de prijzen toe kende: 1st pr. B. J. van Vliet, 2de pr. T. J. Vahrmeijer, 3de pr. P. Rijnsburger. Toen werd naar het feestterrein gereden waar het ringsteken plaats had en de vele volksspelen en de 2de „ronde" plaats von den. Te zes uur had onder nog grootere be langstelling de motorrace met hindernissen plaats. Niet minder dan 20 motorrijders na men hieraan deel, die alle gecostumeerd waren, hetgeen de grootste hilariteit ver wekte. De uitslag van dezen wedstrijd was: 1. H. Welp, 2. A. Moerkerk, 3. Jan van der Krogt, 4. J. de Prle, 6. H. Persoon, 6. Joh. van Dlemen. 's Avonds werd een mooie gondelvaart ge organiseerd. die zeer groote belangstelling trok. De Jury kende de prijzen toe aan: lste pr. fam. Paardekooper, 2de pr Jan Bakker, 3de pr. fam. Opdam en van Rijt, 4de pr. Riet van der Meer. De gondelvaart trok tot het feestterrein waar het avondfeest werd voortgezet met een bioscoopvoorstelling en muziek. De voorzitter van het eerecomité de heer H. J. J. A. Smeets reikte te tien uur de prijzen uit. Nog tot middernacht duurde de feest stemming voort. De uitslagen van de wedstrijden lulden: Volksspelen kinderen van de scholen: lste en 2de klas meisjes, blokjes rapen: I. Thea van Diemen, 2. Corrie van Leeuwen, Gd.; 9. Greetje van der Poel. 3de en 4de klas meisjes, stoelendans: 1. Jopie Hiemstra, 2, Sjaan de Jong, 3. Anna de Boer. 5e en 6e klas meisjes, eierenloopen1. Bertha Klijn. 2. Lena van Velzen, 3. Truus van den Akker. 7de en 8ste klas meisjes, flesschen dragen: 1. Corrie Vreeswijk, 2. Gretha Hulsbos, 3. Clasien van Leeuwen. lste en 2de klas jongens, blokjes rapen: 1. Ger. de Jong, 2. Cor van Velzen, 3. Rlnus Brandhorst. 3de en 4de klas jongens driebeenloopen: 1. Piet Brandhorst, 2. Jac. van Meurs. 3. Jaap van Leeuwen. 5de en 6de klas jongens, zakloopen: 1. Piet Turk, 2. Theo den Elzen, 3. Kees Borst. 7de klas jongens, zakloopen: Wim van der Drift, 2. Robert Vonk, 3. Tinus de Koning. Hardrijden op rijwielen voor jongens van 1317 jaar: lste pr. P. van der Meer. 2de pr. A. Slingerland. 3de pr. J. Ammerlaan. Ringrijden met tilbury's voor paren: 1. Leo Kapteijn en Lena van Velsen, 2. B. J. van Vliet en echtgenoote, 3. J. v. Haastert en Nelly van Velsen. Hardrijden op rijwielen voor mannelijke personen boven 17 jaar: 1. Nlc. Berg Pz., 2. Jan van der Zon. 3. P. den Elzen. Mastklimmen voor jongens tot 15 jaar: snelste: 1. G. van den Akker. 2. Henk Op dam, 3. Theo van Biezen: hoogste: 1. Henk Opdam, 2. G. van den Akker, 3. Theo van Velzen. Mastklimmen voor boven 15 jaar: snelste: 1. N. van Doorn, 2. G. Dompe ling, 3. G. van Rossum; hoogste: 1. G Dompeling, 2. N. van Doorn. 3. A van der Zon. „Op zoek naar een man", voor dames: 1. Mien Veldhuizen, 2. Cath. van Teylingen. 3. Cor van Teijlingen. Kinderwagen-race voor dames: 1. Corrie van Dlemen, 2 Neeltje van Leeuwen, 3. Marie van der Salm. ALPHEN. Geen mensch bleef meer thuis De belangstelling voor de feestweek blijft nog steeds toenemen. Gisteravond was er overal zóóveel publiek op straat, dat het leek, alsof er niemand meer thuis was ge bleken! Allereerst ging de belangstelling uit naar den autotocht voor ouden van dagen, die werd opgesteld in de omgeving van het St. Jorlsplein. Omstreeks halfacht kwamen ae eerste deelnemende wagens met hun passagiers aanrijden wat bleef doorgaan tot 8 uur. De zeer groote stoet werd voorafge gaan door de Oranje Garde en een vraoht- auto met een muziekgezelschap en ook ge sloten door een dergelijk gezelschap, dat gedurende de route er lustig op los blies en de vroolijke stemming er uitstekend ln wist te houden. Gereden werd door de voor naamste versierde straten en pleinen. Dat de oudjes genoten van de prachtige versie ring en verlichting was wel te zien aan hun glunderende gezichten. Een aardige at tentie was die van de omwoners van de Van Velzen-Borneostraat die zich met hun kinderen en brandende lampions op straat hadden opgesteld als een eerewaoht en het gezelschap een ware ovatie brachten.Ook 't verdere van den rit was het een gejuich en gewulf zonder einde. Inmiddels was er zooveel publiek op de been dat de politie handen vol werk had om het verkeer te regelen. Vooral ln de omgeving van de Bruggestraat was het enorm druk, zoodat het verkeer geruimen tijd geblokkeerd was en het geruimen tijd duurde, voor men zich van de Hooge naar de Lage zijde of omge keerd had begeven. Ook de Jeugd deed be grijpelijk dapper mee en overal was het een gehos en gezang van je welste! De vreugde kende schier geen grenzen. Het middelpunt van de belangstelling vormde het Tous- salntplein waar de buurtcommlssle onder leiding van den heer Bockllng een volks zang-avond had georganiseerd. Program ma's met liederen werden verstrekt en dui zenden keelen zongen onvermoeid een ge heel repertoire Oranje- en andere liede ren. Ook elders was het overal even druk en de winkeliers in feestartikelen maakten goede zaken. Ook van buiten de gemeente kwamen tal van bezoekers om de mooie verlichting of de fraaie etalages te bewon deren. Tot laat duurde de feestvreugde voort. Record aantal vlaggen! Uit een door de Oranje Garde gehouden telling van het aantal vlaggen ls gecon stateerd dat de leus „géén huls zonder vlag", in onze gemeente steeds meer in vervulling gaat. Het aantal vlaggen is we derom belangrijk toegenomen en alle re cords zijn thans geslagen! De Etalage-wedstrijd Ned. Fabrikaat. Gistermiddag te 2 uur begon de Jury met de beoordeeling van de ruim 100 etalages. Dit was een zeer moeilijke taak, daar alle deelnemers zich geducht hadden ingespan nen, om hun etalages zoo goed mogelijk te verzorgen. Dat tenslotte een 15-tal win keliers een medaille ontvangt, wil niet zeggen dat er niet meerdere voor een prijs ln aanmerking kwamen, maar daar de Ver. Nederl. Fabrikaat geen „eervolle vermel dingen" uitreikt, moest met dit aantal vol staan worden. De prijswinnaars zijn: le groep: le prijs fa. L. N. v. Dien 34 3/4 pnt.; 2e pr. fa. Oouvee met 33'/i p., bij loting; 3e pr. fa. A. Wlnnlnghoff met 33'/i p. Groep ET: le pr. fa. A. R. v. d. Heijden met 34'/! p.; 2e pr. fa. Gebrs. v. Keeken met 34 p.; 3e pr. fa. D. Dulsterhof met 33 3/4 p.; 2e pr fa F. de Vries en Zn. met 33 1/4 p.; 2e pr C. B. v. d. Ent Braat 33 1/4 p.; 3e pr A W van Braak 32 3/4 p.; 3e pr. Henrl v. viiet 321/4 p.; 3e pr. G. Burger 32 1/4 p. Groep III: le pr. L. P. v. Velzen met 29 3/4 p 2e pr. Ph. Wljdom 29 1/4 p.; 3e pr. J. de Geus 28 1/4 p.; 3e pr. J. Basie 28 1/4 p. Geslaagd Kinderfeest. Voor de kinderen van de leden der buurt- vereeniging Java-, Van Velzen- en Borneo- straat werd een kinderfeest georganiseerd od het plein van de zarage „Centraal" van den heer D. van Gorkum aldaar Deze on langs opgerichte buurtvereeniging die wat versiering en verlichting betreft niet ten achter ln gebleven, heeft het zeker goed gezien ook de kinderen niet te vergeten, waarvoor speciaal een damescomité was samengesteld. Zoowel van de zijde der jeugd alsmede van de ouders bestond zeer veel belangstelling, terwijl ook genoemd plein op keurige wijze was versierd. De ■leiding der spelen was in goede handen bij den heer en mevr A. Visser en de dames van Leeuwen en Vlerbergen Het enthou siasme nam spoedig een zoodanigen om vang aan dat ook de ouderen onder groote hilariteit deelnamen aan het zakloopen en baldragen. Na afloop ontvingen de kinde ren allen een prijs, terwiil zij bovendien rijkelijk werden getracteerd. Voor oud en jong was het een prettige middag De uitslagen der spelen zijn als volgt: Pop aankleeden: le pr. Frieda van Leeuwen; 2e pr. Ot van Hemessen; 3e pr. Willy Vier- bergen. Zakloopen: le pr. Cor Wassenaar; 2e pr. Hans van Leeuwen: 3e pr. Maup van Leeuwen. Baldragen: le pr. Arie Vis; 2e pr. Dik van Gorkum; 3e pr. Zusje Bos Blokjesrapem: le pr. AUe Wassenaar. 2e pr. Nico Verschuur; 3e pr Jantje Vis. 's Avonds werd een mooie lampion-optocht gehouden. Den BurchtL.O.O.V. „Tien ure helt de klok" 8 uur nam. Stadszaal: Tentoonstelling „Leyds Goedt" 10—124, 1 ti 6'4 en 7—11 uur. Zaterdag. Stadszaal: Tentoonstelling „Leyds Ooerlt» 10—121», 14—514 en 7—11 uur. Zondag. „Oud-Hortuszlcht" Populair Feestconcerf. Mondharmonica-orkest V.O.P. Nam. 8 uur. BIOSCOOPEN. Luxor-theater, Stationsweg: dagelijks om 21/4, 5 en 84 uur. Zondag en Dinsdag 3. 44, 7 en 94 uur Na- Film 40 Jaren". Trianon-theater, Breostraat: dngelilks 21' en 8 1/4 uur. Zaterdag. Zondag en Dinsdag 2,44 en 81/4 uur nam.: „Nat. Film 40 Jaren". Lldo-theater, Steenstraat: DagelUks 81/4 nm Zaterdag 2—104 uur door! voorstelling Zondag 2—7 uur door! voorstelling en te 8 1/4 uur. Oraunje-programma. Casino-theater, Hoogewoerd: dagelijks 2-6 uur en 8 uur nam.. Zaterdag 10—6 en 74—104 uur. Zondag 4—7 en 8—11 uur. Woensdag 24 uur: „Charley's tante". Rex-theater, Haarlemmerstr.dagelijks 3 en 8 uur nam.: Zaterdag, Zondag. Dinsdag 2—7 en 8 uur nam.: „San Francisco". DAGELIJKS. Lakenhal: Tentoonstelling collectie Boender maker ten bate van Carillon-comité. Pieterskerkgracht 9: Tentoonstelling leerlln- genwerk „Ars Aemula Natura". 10—17 uur (tot 12 September). DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundlz Bureau. 9411 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Pracventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags: Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (lste Btnnenvestgr.. 22). Inentlnz tegen dlphterle. 34 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4-5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheld", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 27 Aug. t/m Vrijdag 2 September a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502; G. F. Reyst, Steen straat 35, Tel, 136, Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, WU- helmlnapark 8, Te! 274. De avond-, nacht en Zondagdlenst der apotheken wordt van Zaterdag 3 September Cs avonds 8 uur) t.m. Vrijdag 9 Sept. a s waar genomen door de apotheken: J. E. M. ten Dbk Haven 18, te! 85. A. J. Donk. Doezastraat 3l| te! 1313, echter met dien verstande, dat a t Zaterdag 3 Sept. van 's morgens 8 tot 's avor.ds 8 uur alléén waarneemt: apoth. Duyster, N. Rijn 18. te! 523 en Dinsdag 6 Sept. (natio nale feestdag) alléén: apoth. Boekwijt, Breestr. 74, te! 552. Voor Oegstgeest: mej. J. Doedens, WJlhel- mlnapark 8, te! 274. Een tractor met daarachter een dorschmachlne, bestuurd door A. W. K. uit Nieuw-Vennep reed gistermiddag het stop bord op den hoek BruggestraatJuliana- straat stuk. De dienstdoende agent bekwam geen letsel. De chauffeur deed toezegging de schade te zullen vergoeden. BODEGRAVEN. Paard op hol. Toen de knecht van den veehouder van L. in de Welpoor', na het ringrijden zijn meisje in de versierde tilbury thuis bracht had hij het ongeluk met het uitrijden van het erf van den veehouder v. V. tegen een volle bus melk te rilden. De bus viel daar door omver en de melk dre'gde verloren te gaan. De bestuurder prong uit zijn voer tuig, om de melk te redden. Het paard ging er ech'ér van door De tilburv kwam ln botsing met een onder gespan waarvan een wiel werd afgerukt. Door de botsing kwamen paard en tilbury in de naast den weg gelegen sloot terecht alwaar het ten slotte weer uitgehaald is. Prachtige optochten. Onze gemeente heeft prachtige feestda gen achter den rug. Twee volle dagen met interessante programma's die dank zij grondige voorbereiding prachtig geslaagd zijn. De feesten werden geopend met een reveille, geblazen door „Crescendo" van den toren, daarop volgde een muzikale rondgang, gevolgd door een Wijdingssa menkomst, waarin prof. dr. K. Dijk uit Zwolle sprak. Hoogtepunt van den eersten dag was de groote hlstorlsohe optocht met een goede 200 deelnemers uitbeeldende de geschiede nis van Oranje ln de historie der Neder landen. De aankleeding was schitterend! Daarna volgde een filmvoorstelling op de Nieuwe Markt, met concert als besluit. Voor den tweeden dag was het program ma weer heel anders, maar evenzeer aan trekkelijk. Om 9 uur opende de muziek, dit maal „S.D.G.", den feestdag met een fleu rige muzikale wandeling, die te 10 uur be sloten werd op het Stationsplein, waar de deelnemers aan de Ringrljderij zich had den opgesteld. Die deelname overtrof de verwachting, terwijl bovendien zeer werd ge waardeerd dat vrijwel allen aardige versie ringen hadden aangebracht of zich hadden gecostumeerd. Een vroolijke stoet trok ver volgens naar de Nieuwe Markt, waar het ringsteken begon Aan het slot had de prijsuitreiking plaats ln hotel van Rossum, waar de voorzitter van het Oranjecomlte. de heer A H. v. d. Most de betreffende commissie, de jury en de deelnemers hul digde en wees op de vreugde van den dag. De uitslag van het ringsteken luidde als volgt: le prijs drs. J. v. d Boon, 2e T. Verboom. 3e G. Domburg, 4e Röling, 5e G. van Dub- De winnaars van de prijzen van het mooist versierde geheel en van het mooist gecostumeerde paar, waren precies dezen- den en in dezelfde volgorde, zoodat ze tweemaal een prijs verwierven. De uitslag daarvan was als volgt: le pr. J. de Orooi, 2e A. H. v. a. Most Jr., eervolle vermeldin gen G. Domburg en J. van Wijk. Het groote moment van den dag was echter de klnderoptooht. Daaraan was, onder leiding van den heer A. Schuling. maandenlang, maar vooral de laatste wees bijzonder intensief en door een heel leger medewerkers, gewerkt. Het resultaat was verbluffend! De eene praalwagen na den andere kwam naar het verzamelpunt en de een was nog prachtiger dan de ander! Ge- 'heel nieuw ontworpen en opgebouwde we gens, prachtig gestoffeerd en geschilderd met alle mogelijke uitbeeldingen, uitbeel dend de Rljkseenheid, de zegenrijke rege ring van de Koningin, de belde Indien, de 2-2

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6