LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 2 September 1938 Vierde Biad No. 24060 Ontzaglijke belangstelling voor „Dwars door Leiden" Zeer geslaagd concours-hippique Onze directie stelt een nieuwen estafette-stok beschikbaar. 79sfe Jaargang Foto Van Vliet. De winnende Holland-ploeg. Van links naar reclits: zittende: Van der Water. Vis ser en Van Apeldoorn: knielende: Van Benten. Ten Cate en J. Deyn; staande J. Nota, Stniverrberg, Slot en Pont. Holland definitief winnaar van het Leidsch Dagblad-wisselschild. Welk een gelukkig; idee is het ge weest om de jaarlijksche estafette „Dwars door Leiden", ditmaal te doen verloopen in het kader der feestweek ter gelegenheid van de herdenking van het veertigjarig jubileum onzer Konin gin! Grooter dan ooit was thans de deelname, ook al bleven het Haagsclie Vlug en Lenig en het Rotterdamsche Minerva tenslotte weg en grooter dan j ooit tevoren moet ook het nuttig effect geweest zijn dat van deze interessante en tot in finesses geslaagde athletiek- show is uitgegaan De belangstelling voor den estafette, loop is altijd zeer groot geweest, maar het 1 leek gisteravond of héél de Sleutel stad uitgeloopen was om van dezen kamp getuige te zijn! De heer Wesselink, voorzitter van het gewest Zuid-Holland der Konink- lijke Nederlandsche Athletiek Unie, die door de jaren heen bij vele tien tallen van dergelijke wedstrijden jury lid was, zei het ons zoo spontaan (en hij herhaalde het later bij de prijs uitreiking) „Deze publieke interesse overtreft alles. Het leek wel de opening der Sta ten-G ener aal En zoo was het! Vele. vele rijen dik stond de massa langs »eel het parcours en er waren straten de Korevaarstraat bijvoorbeeld waar men dicht op elkaar gepropt stond vanaf j*t midden der straat tot de gevels der totaen, dat er slechts met groote moeite smal spoor voor de loopers en de pers- Jury-auto's opengehouden worden kon. Zelfs heeft dat op de Korevaarstraat tot moeilijkheden gevoerd omdat de Joóraan rijdende auto's in de massa vast «Den en de leidende Holland-man in arren moede met de armen in de lucht zwaaide °mdat ook hij toen niet verder kon en zijn toorsprong steeds meer slinken zag. doch kik zij de prachtig manoeuvreerende tolitie en dank zij niet minder de volledige medewerking der samengeperste toeschou w-scharen, kwam alles tenslotte nog te- jjjht Holland bleef aan den kop en de kniebroeken handhaafden zich daar. ^ardoor zii tevens definitief beslag legden jj0. hef Leidsch Dagblad wisselschild. dat Driemaal in ?uccess:e door hen gewonnen is. I ih0or wie het wél meent met de athletiek I !®n«i Leiden's wallen, was dit waarlijk J hoogtij-dar. die al het vorice in de I "hduw gesteld heeft. En kon het mooier. dan dat op dit nationale feest de overwin ning behaald werd door een vereeniging die ..Holland" heet en die het Oranje tot haar voornaamste kleuren rekent.Een vereeniging bovendien, welke niet alleen de eerst-aankomende Leidsche ploeg was (voorwaarde om het LD.-wisselschild te winnen), maar die tevens een zeer sterke combinatie als die van het Rotterdamsche D.O.S. op gedecideerde wijze achter zich liet Wat glunderden die gezichten der Hol- land-bestuurderen gisteravond over dat daverende succes: over de glorieuze zege. over de -enorme belangstelling langs den weg, over de vlot verloopen organisatie en niet het minst over het spontaan toezeggen van een nieuwen wisselprijs door onzen directeur, die by de prijsuitreiking een tweeden estafette-stok in uitzicht stelde Zii hadden reden om tevreden te zijn. Burgemeester Van de Sande Bakhuyzen had gisteravond het startschot zullen los sen voor de estafette, doch door een mis verstand is hy niet gekomen, waardoor de loopers 25 minuten tevergeefs hebben staan wachten. In plaats van om kwart vóór acht werd het tien minuten over acht voordat de Holland-voorzitter, de heer C. Ouldemond, een poging deed het sein tot vertrek te geven. En aangezien de revolver ettelyke malen weigerde gaf ook dat nog eenig oponthoud. Maar tenslotte nam de strijd dan toch een aanvang waarbij Holland en Docos aanvankelijk broederlijk naast elkaar aan den kop gingen. Op 200 meter kwam Docos iets naar voren, doch Deyn streefde hem nog juist voor het wisselpunt voorbij, de eerste 400 meter afleggende in een tijd van 50.3 seconden. Van dat moment af aan heeft Holland de leiding behouden, niettegenstaande Ten Cate op de Geere- gracht niet voldoende bleek te hebben op- igelet en zijn trainingspak nog uitgooien moest toen zijn clubgenoot hem al bereikt had. De Oranjebroeken hebben- uiteindelijk met beduidend verschil gewonnen en vooral Ten Cate mae daar blij om zijn, want deze fout van hem had zUn club de overwinning kunnen kosten Holland dan, lag weldra een dertigtal me ters voor, gevolgd door het Rotterdamsche D.OjS en Alphia, terwijl by de Plantage ook A.S.C. I een rol begon te spelen. De roodzwarten passeerden Docos en klommen aldus naar de vierde plaats. Terwijl Holland uitliep tot 40 a 50 meter, bil het sportter rein op den Zoeterwoudschen Singel zelfs zelfs tot minstens zestig meter, bleef DOB. voortdurend op de tweede plaats. Daar achter wisselde de volgorde nog even. Bij het sportterrein was AS.C. echter derde, na juist een oogenblik in vieTde positie achter Docos te hebben geloopen en wii meenen te hebben kunnen constateeren dat zij zich daarna op die plaats heeft weten te handhaven. In ieder geval eindigde zij ook als nummer drie achter D.O.S. en Hol land welke laatste op de Korevaarstraat en den Steenschuur iets van haar voorsprong inboette, waardoor toen de indruk gewekt werd dat haar zege ten laatste nog gevaar zou kunnen loopen. Het was echter Visser, de voorlaatste looper der Oranje-mannen, die de kansen weer deed keeren en er da delijk een zoodanig tempo inzette dat de Rotterdamsche achtervolgers ineens kans loos gemaakt werden! Onder stormachtig gejuich, dat zich langs heel het parcours had voortgeplant toen men zag dat een Leidenaar aan den kop lag ging Nota Sr. als eerste door de finish Doordat Vlug en Lenig en Minerva niet verschenen waren en mede doordat Docos op het laatste moment nog in de B-afdee- ling geplaatst was. heef': de A-klasse uit slechts drie ploegen bestaan en de B-afdee- ling uit acht. Ziehier de volgorde van aan komst: 1. Holland. 9 min. 16.6 sec. (Deyn. Van de Water, Ten Cate. Stuivenberg, Van Benten, Slot, Pont. Van Apeldoorn. Visser en Nota); 2. D.O.S. (Rotterdam) 9 min. 27.4 sec.; 3. A.S.C. I, 9 min. 33.8 sec.; 4. Docos I, 9 min. 33.9 sec.; 5. Docos II. 10 min.; 6. A.S.C. II, 10 min. 4,2 sec.; 7. Lugdunum, 10 min. 14 6 sec.; 8. Alphia. 10 min. 19.2 sec.; 9. LD.W.S., 10 min. 28.1 sec.; 10. P. C. en L.; 11. C.G.W. Afdeelingsgewijs was dus de uitslag: Afdeeling A: 1. Holland; 2. D.O.S.; 3 Alphia. Idem B: 1. A.S.C. I; 2. Docos I; 3. Docos II; 4. A.S.C. II: 5 Lugdunum; 6. L.D.W.S.; 7. P. C. en L.; 8. C.G.W. De A S.C.-ploeg. welke de B-klasse won, bestond uit: Eronsgeest. Van Veen. Rozen- daal, Wuizer, Jutte. Prevo de la Bye Van Nierop, Van Hoven, Koet. i-'reyser en Abrahams. In café Royal, waar ook de kleedgelegen heid gevestigd was. heeft de heer Gulde mond na afloop met voldoening gewag ge maakt van het succes van dezen wedloop, er daarbij nog eens den nadruk op leggende dat de athleiiek elgenlyk niet goed be oefend kan worden zonder een sintelbaan. Spreker hoopte dat de autoriteiten deze overtuiging thans evenzeer zouden hebben gekregen en meende in verband hiermede te mogen verklappen dat er eenige reden is om te verwachten dat Holland in het laatst van het volgend seizoen nationale wedstrijden zal kunnen houden ter opening van een Leidsche sintelbaan (de plannen omtrent den aanleg van een dergelijke baan in den Leidschen Hout zijn onlangs uitvoe rig door ons vermeld. Red. LD i. Voortgaande dankte spreker de clubs en vooral ook de politie voor haar medewer king. daarbij tevens warme hulde bren gende aan het Leidsch Dagblad, dat niet alleen zooveel .iaren achtereen voor een wisselprijs zorgde, maar tegelijkertijd ook telkens tien zilveren en tien bronzen draag- medailles beschikbaar stelde. Nu Holland het schild definitief gewonnen heeft hoopte spreker op een nieuwen wisselprijs. Hy deelde nog mede dat verder prijzen waren geschonken door de jubileumcommissie, Brunhilde. de Rotterdamsche Bankvereeni- ging, de sportclub der Twentsche Bank en de firma Peek en Cloppenburg en dankte tenslotte ook den heer De Haas. den exploi. tant van Royal voor het beschikbaar stellen der zalen. De heer WesselinWvoorzitter van het gewest Zuid-Holland, zeide getroffen te ziin door de perfecte organisatie, de mede werking van politie en publiek en door de enorme belangstelling. De directeur van ons Blad. de heer J. W. Henny. verklaarde onder daverend applaus gaarne een nieuwen wisselprijs beschikbaar te zullen stellen. Eenige ijdelheid. aldus spreker, is daaraan niet vreemd. Toen veer tien jaar geleden door het Leidsch Dagblad met eenige anderen de eerste estafette ge houden werd. was het succes vrij groot, doch het bleef beperkt tot plaatselijke deelname, terwyl van medewerking der politie nog geen sprake was. Leerlingen van de Kweek school voor Zeevaart namen toen de vrij heid zich op de hoeken der straten te posteeren, waar zij gewapend met groote roode vlaggen kalmweg het geheele ver keer stop zetten totdat de loopers voorbij waren. Dat lukte toen uitstekend, maar als men een vergelüking maakt met thans, is de situatie toch wel geweldig veranderd. Ontzaglrijk is nu de belangstelling en bii de zeer talrijke deelnemende ploegen zijn er bovendien meerdere van elders Dat ver wekt bij hen. die dit alles indertijd in het leven hebben geroepen, een zekere ijdel heid, temeer wanneer men ziet dat een Leidsche ploeg weet te winnen vóór beken de cracks uit andere steden De heer Henny besloot met de mededee- ling dat de nieuwe prijs waarschijnlijk weer een estafette-stok ziin zal omdat deze. als embleem, zoo best bij een dergeiyken wed strijd past. Nadat de heer Guldemond voor de toe zegging da.nk had gezegd, ging deze ver volgens tot de prijsuitreiking over. Holland ontving het schild, benevens 'tien zilveren L.D.-draagmedailles. den beker voor de eerstaankomende ploeg en een bii dien beker behoorende blijvende medaille. A.S.C. kreeg tien bronzen LD -draagmedailles en legde voor een jaar beslag op den zilveren wisselbeker der B-klasse, welke tot dus verre gewonnen was door Lugdunum en Docos Ook aan dezen wisselbeker was een medaille verbonden, welke direct eigendom wordt. ZWEMMEN lubileumwedstrijden in de Overdekte. Groote belangstelling. Gisteravond vond in de „Overdekte" aan de Haarlemmerstraat, onder groote belangstelling, het jubileum-zwemfeest plaats. De uitslagen waren. 25 M. vrije slag meisjes tot 14 jaar: 1. Rietje Vos 19 3/5 sec: 2. Corrie v. Ouweelen 21 sec; 3. Annie de Koning 22 1/5 sec; 3. Leni v. d. Star 22 1 5 sec., bij loting. 25 M. vrije slag jongens tot 14 jaar: 1. L. Walenkamp 18 sec; 2. W. v. Ringelingsfcein 19 15 sec; 3. Th. v. Zijp 212/5 sec; 4. G. Kloos 21 4/5 sec. 50 M. schoolslag heeren: 1. Jan Bekooi 42 3/5 sec; 2. W. v. Leeuwen 44 1/5 sec; 3. K. Ouwer- kerk 45 sec.; 4. B. Meurs 45 4/5 sec. K.N.Z.B.-leden: 1. P Versluis <LZC> 39 sec.; 2. W. Geeve (De Zijl) 39 2/5 sec. 50 M. vrije slag dames: 1. Rie v. d. Tuin 39 3/5 sec: 2. Garda Lepelaar 39 3 5 sec., bij loting; 3. Truus Ouweelen 48 3/5 sec. K.N.Z.B.-leden; 1. Nel Kanbier (LZC) 401/5 sec: 2. J. Blok <De Zijl) 40 2 5 sec. Onderwater-zwemmen heeren. 1. de Haas L.R.B.. 50 M.. 53 2 5 sec; 2. J. Munk 48 2/5 sec; 3. K. Ouwerkerk 44 sec; 4. ten Brummelaar 43 3/5 sec. Onderwater-zwemmen dames: 1. Rie Eiker bout 45 2/5 sec; 2. Cok Hofman 43 2/5 sec: 3. M. Eikelenboom 39 sec. 3 x 50 M. wisselslag-estafette voor sportver enigingen. heeren: Ploeg IL.Z.C. 1.55 3 5; Ploeg II—De Zijl I 1.57 1 5 sec. 3 x 50 M. vrije slag-estafette voor sportver- eenigingen. dames: Ploeg I—L.Z.C. 2.10 2/5 sec; Ploeg IIDe Zijl 2,19 sec. 50 M. rugslag heeren: 1. P. Fohr 33 2/5 sec; 2. Jan Schoo. 42 2/5 sec; 3. Leo Monteba 48 2/5 sec. K.N.Z.B.-leden: 1. D. Boon 40 2/5 sec; 2. F. Tegelaar <LZC» 451/5 sec. 50 M. schoolslag dames, niet K.N.Z.B.-leden: 1. G. v. d. Lelie 49 sec; 2. R. v. d. Tuin 49 4 5 sec; 3. E. Jongmans 50 sec. K.N.Z.B.-leden: 1. E. Sloot 481/5 sec; 2. R. Brugman <LZC> 48 4 5 sec. 50 M. vrije slag (militairen): 1. J. de Looff 32 3 5 sec.: 2. Brunsma 34 sec.; 3. H. Weber 37 s. 50 M. vrije slag, heeren: 1. J. Schoo 32 2 5 sec: 2. P. Fohr 33 4'5 sec; 3. A. Brugman 34 2/5 sec: 4 B. Kruit 34 3/5 sec. K.N.Z.B.-leden: 1. J. Blansjaar (De ZijtB 30 2/5 sec; 2. T. Tegelaar (LZC) 32 3/5 sec; 3. P. Versluis (LZC) 32 4/5 sec. Hierna vond een goed geslaagde demonstratie schoonspringen plaats door mej. A. Foursoff en mej. Drenth beiden van Zian (Den Haag). Aan iedere deelneemster werd met een toepasselijk woord een zilveren lepeltje ter hand gesteld. Ballon-zwemmen, jongens: 1. J, Teeuwen 18 sec: 2. Leo Monteba 19 3/5 sec; 2. Andrlcs Brugman 19 3/5 sec. bij loting; 4. Bert Meurs 213/5 sec. Ballon-zwemmen, meisjes: 1. Rietje Vos 21 2/5 sec; 2. Truus Ouweelen 24 4/5 sec; 3. Mies Penseel 28 3/5 sec. 5 x 50 M. estafette vrije slag voor sportver- eenigingen: 1. L.Z.C. 2.42 3/5 sec; 2. De Zijl 2.49 2/5 sec. Hierna vond een waterpolo-wedstrijd plaats tusschen De Zijl I—L.Z.C. I met als einduitslag 2—2. Na afloop werden de prijzen met een toepas selijk woord aan de deelnemers (sters) ter hand gesteld. GOLF. NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Gisteren werd de Noordwijksche Golfweek in verschillende wedstrijden voortgezet. Voor den Palace Hotel wisselbeker is men thans de halve eindstrijden genaderd, welke bereikt zijn door H. R. Wrightir. N. P. Pel en M. A. v. Roggen—A. M. Groskamp. In de Van Heukelom-wisselbeker zijn de laatste twee bekend. Dit levert een eindstrijd op tusschen mevr. Rebel (15) en mevr. Nielsen (16). De uitslagen zijn in de halve eindstrijden: mevr Rebel 15) wint met- 2 up van mevr. H. v. Roggen (18); mevr. Nielsen (16) wint met 4 en 2 van mevr. Buma (4). Tevens werd een begin gemaakt met de wed strijden om de mrs. Cremers Ladies cup: 1ste ronde: mevr. v. Huystee (23) wint met 4 en 3 van mevr. v. d. Berg (30). mej. Labberton (22) wint met 3 en 2 van mevr. Pel (24). 2de ronde: mej. De Vries (21) wint met 4 en 3 van mevr. Waller (20); mevr. Wright (24) wint met 3 en 2 van mevr. Carp (18); mevr. Noorduyn (18) wint met 4 en 2 van mevr. v. Huystëe (23); mej. Labberton (22) wint met 2 en 1 van mevr. v. Wely (18). Er werd gisteren ook weer gespeeld voor de Cocktail Cup (18 holes volgens Stafleford- systeem) waarin scores van 38',2 door mevr. Mossier (10». zoowel als door mevr. Furnee (14) momenteel de beste zijn. Ook voor de Approach and Putting Competition is groote belangstelling en een zestal spelers heeft hier de leiding met een totaal van 7 slagen. Succesvol optreden der lan delijke rijvereenigingen. Met de opening van de Vebo ging gister middag een concours-hippique gepaard, dat in afwijking van vorige jaren op het sportterrein aan den Kanaalweg gehouden werd en daar veel beter tot haar recht ge komen is dan vroeger op het Schutters veld. Op het vrij ruime en voor deze gele genheid uitermate geschikte en knusse terrein had zich tegen halfdrie nadat in den voormiddag de dressuurproeven gehou den waren een talrijk publiek verzameld dat den ganschen middag met groote aan dacht de vlotte afwerking van het uitvoe rige programa gevolgd heeft. Ook de bur gemeester en diens eebtgenoote, alsmede de wethouders Van Stralen en Verwey, gaven van hun belangstelling blyk. Twaalf dienstplichtige wachtmeesters van 6 R.V.A. zorgden onder leiding van ad judant van Marle voor een goeden uizet door het rijden van een keurig uitgevoerde caroussel, als belooning waarvoor zy uit handen van den heer Van der Kloot een ..Vebo-kaasje" ontvingen! En wat een fleu- rigen en pittigen indruk maakte daarna de parade der landelijke rijvereenigingen, waaraan door een honderdtal ruiters en amazones met hun vaandels deelgenomen werd. De groote stoet werd voorafgegaan door de trompetters van de Neuderuiters uit Nykerk. welke vereeniging dit jaar het nationaal kampioenschap van den bond van landelijke rijvereenigingen verworven heeft, terwijl de wachtmeesters der veld artillerie in hun kleurige costuums de rij sloten. Hoofdnummer op dezen middag was het springconcours der landelyke ruiters, die vrijwel allen deelnamen met bedrijfspaar- den. doch niettemin voor uitstekende sport hebben zorg gedragen Iedere ploeg be stond uit vier ruiters, terwijl de uitslag vastgesteld werd naar de verrichtingen der beste drie. Winnaar werd kapitein Van der Wal, uit Hoofddorp, na een spannenden i strijd met ritmeester De Kruyff, uit Half weg, en Siegfried uit Bergambacht. Een extra-prijs, beschikbaar gesteld door het zesde regiment veldartillerie, werd door het bestuur toegekend aan de oudsten deel nemer, den heer Chr. van Wijk, uit Hoofd dorp. In de pauze van het springconcours werd een wedstrijd over 2 x 800 M. voor dravers- paarden gehouden, terwijl de hoogeschool- dressuur van den heer Otto Schumann, uit 's Hertogenbosch, allerwegen de aandacht trok. Dit was inderdaad paardensport tot TENNIS. DE XEDERL. KAMPIOENSCHAPPEN. Wieders verslaat Tesehinacber. De uitslagen van de gisteren gespéélde par tijen luiden: Heeren enkelspel: vierde rónde: Hughan sL Boon 64. 62. 62; Wiegers sl. Teschmacher 64, 06. 16. 63, 61; Le vena ar sl. Leem bruggen 6—1. 6—2. 5—7, 6—4: Karsten sl. Van Erk 61. 6—4, 75; Rhodius sl. Lijsen 6—2, 75, 46, 64; Van Swol sl. v. d. Graaff 46. 6-4. 6—3. 6—4. Dames enkelspel: derde ronde: mej. Kerck- hoff sl. mej. Hartog. Halve eindstrijd* mej. Rollin Couquerque sl. mej. Knottenbelt 60. 6—1. Heeren dubbelspel: kwarteindstrijden: jhr. De Brauw en Reidt sl. Lijsen en Hoeke 6—1. 8—6. 4—6, 13—11; Van Olst. en v. d Heide sl. mr. Feith en Wisselink 6—0, 64. 6—0; Kar sten en Teschmacher sl. mr. Rompu en mr. Brouwers 6—2, 64. 64. Dames dubbelspel: halve eindstrijd: mej. Rollin Couquerque en mevr. Boutrny sl. mej. Kerkhoven en mej. Blikslager 63, 60. Gemengd dubbelspel: tweede ronde: mevr. Van Haagen en Boon sl. mej. Hartog en Wie gers 97. 64. Derde rondemevr. Boutrny en Marinkelle sl. mevr. Tienstra en v. d. Heide 86. 61; mej. Van Swol en Henriquez sl. mej. Jolles en Cochius 63. 64: mej. Kerckhoff en Reidt sl. mevr. Van Haagen en Boon 6—1, 6—8, gestaakt bij 2—2. in de perfectie en het publiek werd niet moe den heer Schumann toe te juichen. Welk een bewondering; had men bovendien voor het paard dat op bevel stoelen om trapte en ze weer rechtop zette, benevens voor de verrichtingen van het paard uit Canada, dat zes maanden door den heer Schumann gedresseerd is en nu reeds walste en de Polka en de Rumba danste. Een uiterst komisch nummer met een paard dat met een heeren-costuum was uitgedost, was het slot van deze demon stratie, die een hoogtepunt van den mid dag genoemd mag worden. Het concours is besloten met een nummer „springen met groepen van drie" en dat was een goed slot van een ongetwijfeld geslaagden paarden sportdag, die als het ware omgevlogen is! De uitslagen van 's morgens en 's middags zijn: Dressuurproeven voor 8-tallen: 1. Siegfried (Bergambacht); 2. De Slotruiters «Abcoude); 3. De Amstelruiters (Amstelveen); 4. Koningin Emma (Wassenaar). Dressuurproeven voor 4-tallen: 1. De Neude ruiters «Nijkerk); 2. De IJsselruiters (Bussum); 3. Kapitein van der Wal (Hoofddorp); 4. Buce phalus (Barsingerhorn)5. Ritmeester De Kruijf «Halfweg); 6. De Develruiters (Zwijndrecht). Eervolle vermeldingen: De Badhoeveruiters (Sloten) en de Boreftsche ruiters (Bodegraven). Dressuurproef, klasse N: 1. Griffioen (Am stelruiters; 2. mej. De Bas (Siegfried); 3. J. Smits (Stichtsche ruiters. De Bilt); 4. J. v. d. Marei (Koningin Emma); 5. J. J. Dirksen <Ba- touwers. Beusichem); 6. mej. van Wijk (kap. v. d. Wal». Eervolle vermeldingen: A. Boontjes (West-Friesland, Kolhorn) en mej. T. de Zeeuw (Vennepruiters. Nieuw Vennep). Handicap dressuurproef: 1. Meerburg (kap. v. d. Wal), 2. H. W. Bouwman (Neuderuiters): 3. J. Saarloos (Amstelruiters); 4. B. Breukink IJselruiters)5. J. Boer (Boreftsche ruiters. Bodegraven). Eervolle vermeldingen: S. Gersen en K. Bos (beide Neuderuiters) en Voorsluis (Siegfried). Springconcours voor landelijke ruiters (veree- nigingswedstrijd. waarbij voor elke ploeg van vier de prestaties der beste drie werden geteld) 1. Kapitein van der Wal, 10 fouten (de win naars waren: J. van Leeuwen. Meerburg en Chr. van Wijk). 2. Ritmeester de Kruijff. 12 fouten (G. v. Beem, A. Noordam en M. Kamper). 3. Siegfried. 14 fouten (Deelen en Voorsluis). De beide andere ruiters Bodegom en van der Hee maakten alle twee 10 fouten). Wedstrijd voor draverspaarden (met handicap) over 2 x 800 M.: 1. Rabenhoupt (rijder R. van Leeuwen)2. Oberleutnant (rijders KI. van Leeuwen). Springen met groepen van drie: 1. Siegfried, 1312 pnt.; 2. en 3. Amstelruiters en kapitein van der Wal. beide met 13 p.; eervolle vermelding Neuderuiters. 10 p. Prijs voor de best geplaatste groep: Siegfried» Foto Van Vliet. Wachtmeesters van het 6e Regiment Veldartillerie reden gisteren een caroussel op het concours-hippique. Na afloop reikte de heer J. H. van der Kloot aan ieder een kaasje uit.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 13