C. STEINZ Arts Uit Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Biad Vrijdag 2 September (938 NEDERLAND FRUITLAND I AALSMEER. Nationale jeugdhulde. De deelneming in verband met de Nationale Jeugdhulde aan H M. de Koningin, op 6 September a.s. te Amsterdam, is thans de finitief geregeld. Ben 23-tal jeugdorgani saties heeft hieraan, op uitnoodiging van den burgemeester en in samenwerking met de betreffende commissie, medewerking verleend. Als leden der deputatie werden aangewezen: meisje van de Chr. Meis- jervereen. „Priscilla", meisje van „De Oraal" te Kudelstaart en 1 jongen van de Oymnastlekver. „Olympia". Vóór dat de deputatie zich stadwaarts begeeft, zullen de gezamenlijke organisaties door het dorp naar het terrein aan de Ophelialaan mar- cheeren, waar de burgemeester de jongeren ral toespreken en de gemeentevlag aan ge noemde 3 Jongeren zal overhandigen. Om J uur vertrekt de stoet vanaf de veiling. De deputatie met de vlag vertrekt naar Amsterdam in een open auto. Het a-V landelijk défilé. Aan het landelijk défilé, dat gehouden wordt op 6 September a s., op den Dam te Amsterdam, zal deze gemeente deelnemen met 4 Jongedames en 4 jongeheeren ln orl- glneele Aalsmeersche kleederdracht. De meisjes zullen mandjes bloemen als het karakteristieke van deze gemeente, dragen. Programma der volksfeesten. De sub-commissie voor de volksfeesten op 9 September a.s. heeft besloten de vol gende wedstrijden te organiseerenRlng- rljden per flets, tandem en auto; behen digheidswedstrijden motorrijwielen, mast en touwklimmen, pantoffelparade en krui- wagenraoe. De wedstrijden worden gehou den op het feestterrein en aan de Ophelia- fean en zijn uitsluitend opengesteld voor inwoners dier gemeente. BENTHUIZEN. Raadsagenda. De Raad komt hedenavond te 8i30 uur (r,t.i in openbare vergadering bijeen. 1. Notulen. 2. Mededeellngen 3. Ingeko men stukken. 4. Aanbieding gemeente-re kening 1937 en gemeentebegrooting 1939. 5. Begrooting 1939 van de Drinkwaterleiding. 6. Gemeenschappelijke regeling Brandweer, i. Ontheffing hondenbelasting. 8. Voorstel tan Burgemeester en Wethouders verband houdende met de beschikbaarstelling van het nieuwe schoollokaal der O. L. school toor het Bijzonder onderwijs. 9. Begroo- flngswijzlging 1938. 10. Rondvraag. 11. Slui ting. Alhier is onder het rundvee van den ■eehouder J. K. v. d. M. mond. en klauw ier uitgebroken. Dit is het eerste geval te lezer plaatse. De heer J. M., die op de aarden baan b den Zuidpolder per rijwiel reed, kwam Mj het vallen zóó ongelukkig in het prik- letóragd terecht, dat beide handen deerlijk «erden verwond. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. HAARLEMMERMEER. Ernstige aanrijding. Gistermorgen om 5 uur kon op den nieu- ren rijksweg in Haarlemmermeer bij den Venneperweg de bestuurder van een per sonenauto,. luitenant G. uit Den Haag. ver moedelijk doordat hij even in de war makte, het stuur niet meer meester blijven, 'lardoor de auto over den kop sloeg. Ernstig aan het hoofd verwond werd G. opgenomen en naar een ziekenhuis over- iebracht, waar een hersenschudding werd teconstateerd. Groot onheil voorkomen. Op de boerderij van den heer N. aan den Jlweg nabij den Kruisweg alhier, werd «and ontdekt. De bewoners namen direct mot eigen middelen het blusschingswerk krachtig ter hand en slaagden er in het tuur meester te worden, zoodat de inmid- jjjs gealarmeerde brandweer geen dienst «hoefde te doen. Door het flink optreden de bewoners werd een groot onheil torkomen. De oorzaak is spelen met luci- ■ts door kinderen. Een verdwijnende spoorbrug. Gisteren was men bij Hoofddorp druk «ag met het verwijderen van de ijzeren *Tbrug over de Genievaart bij den -sweg. die reeds eenigen tijd geleden ten dienst werd gesteld in verband met opheffing van de spoorlijn Hoofddorp hen. De zware, ongeveer 3 ton wegende ten balken, werden met takels naar het 'oermateriaal verplaatst om te worden "gebracht naar Uithoorn. Het schijnt in bedoeling te liggen de betonnen hoof- J®. waarop de brug rustte, voorloopig nog laten staan. Burgerlijke Stand. .Geboren: Wilhelmina Jacoba, D. van L. W. jj «nans en M. C. van Staveren Emmy, van M. Maarsen en M. M. Treur Gode- us Augustlnus, Z. van A. J. van Schie en j3: Wlering Grietje. D. van J. van der en C. Rijlaarsdam Nicölaas Petrus ?Worus. Z. van Th. J. Spierings en M. A. Clara Catharina. D. van J. F. van wjurg en P. H. Smorenburg Cornelia "(Una. D. van H. Scholte en J. van Dam yornelia. D. van A. Schutte en V. Krocké z- van G. J. A. Buis en T. van Am- iïWrouwd: Eise Weima 31 j. en Dina C. r!L«19J- Johannes Korenwinder 23 j. wrtruida Trommel 23 j. Jan van Strien en Sjieuwke Blankert 27. J. Hendricus ,,J®n Oudenrijn 23 J. en Gerarda M. Slin- nV/ Jan de Boer 33 J* en Aafje a«4 n 3- Theodorus J. Fransen 23 j. Antonla Flipphi 24 i. Wuwd: Frederlk P, H. Herfst 30 j. en r-ue S. P. Mölman 24 j. Cornelis Ker- en Hilletje J. Ouwerkerk 19 j. Jaar nlnk 23 en Annl8Je van Braak PetVus Adrianus Zeestraten 62 "jet A, van Meer Maaike de Hoog 70 j.. an c. van Dij]- Henri A. Ruijgrok met /J. M. Winkelman Johanna J-, geh. met A. Strik Nicolaas P. Pterings 1 dag. Z. van Th. J. Spierings VvV?chui^ Willemtje Kloet 36 j.. geh. Nieuwdorp. Door de politie in Haarlemmermeer is gearresteerd en ter beschikking van de Justitie gesteld de 25-j. G. S., wonende te Haarlem, wiens opsporing en aanhouding in het politieblad was verzocht. Na inschrijving voor het buitenschil derwerk aan de gemeentewoningen te Nieuw Vennep werd dat werk gegund aan den heer J. Reekers te Nieuw Vennep. HILLEGOM. Muzikale rondgang. In den avond van den Koninginnedag heeft de R.K. Harmonie Crescendo een rondgang door de gemeente gehouden, welke véél toeloop en belangstelling onder vond. Den geheelen dag was het druk ln het centrum 'der gemeente, voornamelijk van de jeugd., die zich bii uitstek Interes seerde voor de winkel-etalages Zilveren jubileum van den heer A. Sc-hoonderbeek. Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer A. Schoonderbeek ln betrekking kwam oij de bloemistfirma N.V. K. Velthuys en Co., alhier. De jubilaris ls met zijn vrouw en familie op het kantoor ontvangen en hartelijk toegesproken door den directeur, den heer K. Velthuys onder aanbieding van een gouden horloge met inscriptie en ket ting. Verder is gesproken door den heer J. Steen voorden, die namens het personeel een boekenkast en een bloemstuk aanbood. Vervolgens sprak de heer Bijl van Duy- venbode als vroegere buur en namens vele kweekers, terwijl de heer P. D. van Mourlk als vriend sprak. Voorts ontving de Jubila ris, die sinds 1924 opkooper bij de firma ls, vele blijken van belangstelling, ook ln den huiselijken kring, waar het jubileum verder gevierd ls. De bloembollenbeurs was druk be zocht; ^19 personen waren aanwezig. De handel kenmerkte zich door vraag naar kleinere maten bloembollen. Bloemen wa ren uitgestald van de firma's Fr. Roozen Lzn., Vogelenzang, N.V. van Reisen, G. de Brabander, HUlegom en N.V. Belle en Teeu- wen, Llsse. KATWIJK AAN ZEE AFWEZIG van 3 t.m. 20 September. De volgende doktoren zijn bereid de prak tijk waar te nemen: Dr. BORLEFFS, CLE- VHRfflNGA, H. HJUETING, W. E. HUETING, LODDER (na 10 Sept.l en DE RUITER ZIJLKHR 6583 KATWIJK AAN DEN RIJN. De Jubileumfeesten. Prachtig geslaagd! Gistermorgen werd men wakker „gebla zen" door de Harmonie, die te 7 uur in het •dorp koraalmuziek gaf. Om 8 uur waren de versierde rijwielen op het appèl op de Kerklaan. om door de jury beoordeeld te worden. De uitslag hiervan was: 1ste prijs Marie Zwaan, 2de pr. De Oranjekleuters. Ook de groep matrozen verkreeg een 2de pr. De volksfeesten begonnen te halftien met hardloopen met hindernissen voor jongelui van 14 tot 18 j De matadors wa ren: No. 1 A. Verhoog, No. 2 Jan Bekker en No. 3 Henk van der Does. Op een nabijgelegen baan had het ring- rijden met versierde fietsen voor dames van 14 tot 18 j. plaats. De handdgsten waren ditmaal: No. 1 Corrie van der Perk. No. 2 Aagje van der Jagt en No. 3 Co Casten- xniUer. Vervolgens was er Stoelendans voor jon gelui van 14 tot 18 jaar. De uitslag was: No. 1 J. de Jong. No. 2 G. van Dijk en No. 3 R. van der Jagt. Onder de lustige tonen van Katwijk"s Harmonie trok men in optocht naar de Turfmarkt, waar steeds de finish is. Vervolgens weer aantreden voor de Ver sierde Tilbury's. Uitslag: 1ste pr. P. van Paridon, 2de pr. Joh. Heemskerk Voor de vierwielige wagens was een bestuursprijs, dien C. Beuk "verwierf. Hierna ving de kamp aan om de prijzen met ringrijden met de versierde tilbury's. Uitslag: No 1 G. Knetsch en Annie de Graaf; No. 2 C. Beuk en Mien van Paridon; No. 3 D. v. d. Gugten en Maartje Haasnoot. Op het wielerpad aan den Zeeweg vond het ringrijden per rijwiel plaats. Uitslag: No. 1 Gr. Fennes; No. 2 Nel van Delft en No 3 Ali de Vries. Na een vinnigen strijd waren de win naars van het boegsprietloopen: No. 1 Arie van Zuylen; No. 2 Piet Bekker en No. 3 Henny Slingerland. Voor dames van 14 tot 18 jaar was er Stoelendans. Uitslag: Annie Verhart, 2de pr Nel Blink. 3de pr. Corrie v. Paridon Pd. De stoelendans voor dames boven 18 j. had tot uitslag: No. 1 mej. C, Heemskerk; No. 2 mej. J AhbinkVan Beelen; No. 3 mej. Cuna Peet. De avond zette in met een bijeenkomst der wagens voor den Liohtstoet De verza melplaats was ditmaal aan den Overrijn. Allereerst had de keuring dezer wagens plaats. Het waren er zeer vele en er was buitengewoon veel werk van gemaakt. Er waren vakgroepen. oud-Hollandsche voor stellingen. komische groepen, enz. Eerste prijzen werden behaald door: ..Een Oud- Hollandsche Smidse" Deze wagen trok bij zondere aandacht. Het was een getrouwe nabootsing van de travaille aan de Voor straat. welke 1.1. voorjaar moest worden weggeruimd in verband met de verbetering van de Voorstraat. Verder een poneywagen. vakschoclgroen, een groen ..Holland op Zee", groep .Holland viert feest", een ..Ba bywagen". Deze lange stoet van voertuigen, wagens, auto's fietsen, enz. ging met de muziek voorop de straten door en honder den feestelingen sloten zich er achter aan Ten slotte was weer het eindpunt de Turf markt, waar de stoet werd ontbonden en het verdere van den avond werd doorge bracht met een H"s-conrert rond de tent v/aara?n ontelbaren meededen. Het beduur dhr Oranjc-Vereeniglng kan tevreden zijn! De etalage-wedstrijd. De etalage-wedstrijd is goed geslaagd; de winkeliers hebben zich uitgesloofd iets moois te geven. Gisteravond werd de uit slag bekend gemaakt waarbij de Burge meester enkele raadsleden en notabelen aanwezig waren. De voorzitter der Oranje- vereenlging opende en heette ln het bij zonder welkom den burgemeester en de juryleden, bestaande uit de heeren Korte- kaas, v. Velzen en Kok en dankte de gevers der medailles- Ook den akenmenschen werd lof toegezwaaid. De heer Kok gaf een kort overzicht van de bevindingen der jury, waarop de burgemeester de prijzen uit reikte: le pr. J. Muller; 2e pr. Jac Compeer 3de pr. F"r. Mathot; 4de pr. J. v Maanen; 5de pr. J. Kranenburg: 6de pr P. A. Scho- neveld; 7de pr. A. v d Berg; 8ste pr. W. J. Zwaain; 9de pr. G. Koelewljn; 10de prijs L. v. Paridon, terwijl aan Wed. N Wasse naar. C. P. v. Zijden, N. J. Winters, F. Meijer en G Verdoe.s een eervolle vermelding werd uitgereikt. De voorzitter van de Hanze de heer W Caspers zette uiteen waarom de slagers niet hadden meegedaan, n.l. om dat de tijd voor deze vakmenschen te ongunstig is. De heer P Schoneveld dankte namens de deelnemers het bestuur der Oranjevereenl- ging voor de organisatie Na dat de eere wijn was rondgediend sloot de voorzitter, na den Burgemeester en de Jury dank te hebben gebracht voor hun medewerking. Spr. constateerde dat dit onderdeel van het programmvde sympathie der mede werkers als van de burgerij mocht weg dragen. KATWIJK AAN ZEE. Muzikale rondgang van D. V. H. In keurig wit tenue hebben de meisjes en de jongens van de mondaccordeonclub „D. V. H.". dir. de heer D. van Wouw uit Lel den, gisteravond een muzikale rondwande ling door een groot deel van het Zuidelijk dorp gehouden Versterkt met 9 trommel slagers werd door de prachtig versierde en verlichte straten gemarcheerd. De martiale houding dwong algemeen bewondering af! Deze rondgang bracht veel publiek op de been. Na afloop werd gemusiceerd in de muziektent op den Boulevard Vroolijk werd om de tent gehost. De versiering van „Lombok". Onze gemeente wordt, wat de verlichting en versiering betreft steeds mooier. Een dorpsdeel, dat bijna een leder gaat bezoe ken. zijn de smalle zijstraatjes van de Zuidstraat, ln den volksmond .Lombok" genoemd. Hier wonen over het algemeen de minst met goederen bedeelden van ons dorp. Des te meer waardeert men de toe wijding en offervaardigheid om hun Oran jeliefde te uiten. Gisteravond was het daar zóó druk. dat men er bijna niet door komen kon! In vele straten worden ook potten met denneboomen aangebracht. Bijna iede re straat doet wat: het zal dus schitterend worden, als op den 6den Sept. alles kant en klaar is. De Oudheidskamer. Een inwoners van de Sandtlaan te Kat wijk a d. Rijn heeft in bruikleen aan de Oudheidkamer afgestaan een oude Ro- meinsche. munt, gevonden bij afgravingen in den Koestal. Het muntstuk draagt de beeltenis van den Romeinschen keizer Ha- drianus. die geregeerd heeft van 117—138 na Chr Ook is de Oudheidkamer in het bezit gekomen van een antieke haardket- ting. Telegram aan H. M. de Koningin. Het volgende telegram is door het ge meentebestuur aan H. M. de Koningin ver zonden Het zij het gemeentebestuur van Kat wijk vergund Uwe Majesteit mede namens de ingezetenen eerbiedig geluk te wensohen met de herdenking van Haar geboortedag en daarbij de bede uit te spreken dat God Uwe Majesteit nog zeer lang voor Haar Huis, land en volk moge sparen. (w.g.) Woldring v. d. Hoop, .burgem. Tieleman, loco-secretaris. De Oranjevereeniging stuurde eveneens een telegram, luidende als volgt: Oranjevereeniging Katwijk aan Zee, met innige dankbaarheid vervuld, biedt Uwe Majesteit haar diepgevoelde gelukwenschen aan by de herdenking van Hoogstderzelven geboortedag en regeeringsjubdleum en bidt God Uwe Majesteit ook in de komende ja ren steeds nabij te willen zijn. 'w.g.i Herm. Parlevliet. voorzitter Boekhoven, secretaris. De Route van den Optocht. De optocht zal Dinsdagmiddag as. te 2 uur de volgende route nemen: v. d. Vegt- straat, Wyborghstraat. Duinoord, Park laan, Varkevisserstraat, Duinstraat, Kam perfoelieplein. Ligusterstraat. Varkevisser straat, Drieplassenweg. Meerburgstraat, Boulevard, Jan Tooropstraat, Sluisweg, Badstraat, Voorstraat, Duinoord, Wyborgh straat, waar de stoet ontbonden wordt. Des avonds om half negen zal de licht- stoet met kleine wijziging dezelfde route volgen, maar dan in omgekeerde richting. Het bestuur van de Herv. Scholen heeft een belangrijke gift toegezegd voor de te houden kinderfeesten op 6 Sep tember. De collecte met de muziekauto ten bate der Oranje-vereeniging om de feesten te kunnen financieren heeft opgebracht f 212. By gunstig weer zullen B en W. van avond om 9 uur per rijtuig een rondrit door de gemeente maken om de versiering en voorn, ook de verlichting in oogenschouw te nemen. Door eenige vereenlgingen is een adres aan den betrokken minister gericht om de autobusdiensten op IJmuiden te laten be stendigen. Zooals reeds ls medegedeeld heb ben deze diensten voorloopig vergunning gekregen tot ultimo December 1938. Aan het postkantoor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende Augustus ingelegd f. 24771.67 en terugbetaald f. 18120.71. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 6070. By den Postohèque en Girodienst werd gestort f. 257952.99 en uitbet. f. 129926.37. Op het politiebureau zyn inlichtingen te bekomen omtrent een geit, die onbeheerd is aangetroffen. DEZE WEEK 2 ons Westlandsch Fruit 11 «I (Vruchtenblokjcs) voor Bij aankoop van 1 pak A.J.P.'s fijne CUSTARD k 13 ct. 1 fleschje fhu Vruchtensaus van 12 voor vil. De Heer's Jubileum Chocolaadjes 2 ons 23 Van Melje's Jubileum-Toffees 2 ons23 Vreugdetranen 2 onsJ9 I SPAART P.W. ZEGELS, ze hebben dubbele waarde, enP.W. biedt zekerheid voor eiken spaarder!!! Maandag 5 Sept. zegels inleveren voor den volgenden P.W.-wedstrijd. 6612 NOORDWIJK. Opening der Ned. Fabrikaat week. In hotel Hof van Holland werd de win kelweek van de Ver. Ned. Fabrikaat ge opend. De voorzitter, de heer van Wely heette speciaal B. en W. welkom. Spr. bracht dank voor de eereblijken van den burgemeester graaf van Limburg Stirum en het Comité en deelde mede dat 110 win keliers aan den Etalagewedstrijd deelne men. Burgemeester v. d. Mortel opende hierop de winkelweek. Hy hoopte dat aller wenschen in vervulling zouden gaan- De heer van Wely dankte den burge meester voor zijn waardeerende woorden en hoopte dat alles een vlot verloop zou hebben. Intusschen was de jury. bestaande uit de heeren Joh. Geytenbeek. H de Wilde, W. Brouwer. P. J. v. d. Zanden. M. de Marcas A. Brinks allen uit Leiden gearriveerd en door den voorz. van het comité van harte welkom geheeten. Zij kenden de volgende prijzen toe: Noordwijk-Binnen: le pr. E- v d. Werf. le pr. J. v. Bohemen, le pr. S. Langelaan, 2e pr. Gebr. v. Dam, 2e pr. E. Tissing, 2e pr. G. Vink, 3e pr. M v d. Berg, 3e pr H. C- Hoogeveen. 3e pr. H. Horns tra, de eere-prijs werd toegekend aan S. Langelaan en de Bloemenprijs H. Terschuur. Noordwijk aan Zee: le pr. S- P. C. v. Wely, le pr. W. Kruyer le pr- G. de Groot, 2e pr. K. Toonen. 2e pr. Maison Meyer, 2e pr. W. Mooyekind, 3e pr. P. L. Koelewijn, 3e pr. C. v. Egmond. 3e pr. W- F. Choufour, de eere-prijs en tevens de Bloemenprijs werd toegekend aan S.P.C. Wely. nadat de heer Geytenbeek met een zeer goede critiek het g>presteerde door de Noordwij ksche Win kelstand had geprezen, werd den jury leden dank gebracht voor hun zéfcr om vangrijk werk. De muziekkorpsen Cres- sendo en de Echo der Duinen, maakten tijdens deze keuring een muzikale rond wandeling door de beide dorpen, hetwelk veel menschen ter been bracht en luister bijzette tot de opening van deze goed op gezette Ned. Fabricageweek, welke naar wij verwachten voor allen een goed resultaat zal opleveren. Loop der Bevolking:. Gevestigd: A. de Mooij. J. v. Henegouwenweg 5 S. M. Koornstra, Vinkenlaan 10 L. G. A. B. Kamphuis, Langeveld 29 G. M. M. van Veen. Bronckhorststraat 42. Vertrokken: C. A. Watervis. n. Delft, Simon- straat 88 H. Valks, n. Zaandam. Oostzijde 18 M. M. van der Meer, n. Zoeterwoude. Noord- buurt E 163 J. Hagen. n. Rhedea, Velp, J. v. Oldenbarneveltstr. 6 Th. M. de Looff n. Vlis- singen, Scheldestr. 40 M. R. Joustra. n. Har derwijk Huize ..Sonnevanck" A. D. W. J. Strotmann, n. Oegstgeest, Gest. Endegeest. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik Gerhard, z. van J. G. Bastiaans en P. M. Westerveld Johannes Petrus, z. van Th. C. Schuts en H. W. Rem merswaal Johanna Cornelia Maria. d. van A. J. Westgeest en C. E. van Berkel Johanna Cornelia, d. van J. C. Vink en K. van Rijn Clazina d. van G. Vogelaar en J. Oudshoom. Ondertrouwd: P. G. van den Berg en J. J. Schelvis P. J. Klein en J.van Capelle E. de Jong en H. C. Th. Mulder J. H. Goslinga en H. A. J. Dijkstra. Overleden: Johannes van Schie. 87 j. wedr. van A. N. Augustlnus. NOORDWIJK BINNEN. Alweer de Beeklaan. Des nachts omstreeks 3 uur heeft in de Beeklaan. naby de hulppost van het Roode Kruis de bestuurder van een auto de macht over het stuur verloren, waardoor ongeveer vijf meter haag van de gemeente ten offer viel. De oorzaak van het ongeval was on bekendheid met den weg De auto die eenige schade had is door een takelwagen uit de greppel getrokken en naar de ga rage van de Fa. Brouwer overgebracht. De politie stelt een onderzoek in. Aan het postkantooor alhier en het daaronder behoorende ambtsgebied werd gedurende de maand Augustus ingelegd f. 23184.76 en terugbetaald f. 7052.22 Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 7260. Op den Postchèque- en girodienst werd gestort f. 348566.78 en uitbetaald f. 105385.98. De heer P. J. de Graaft heeft een auto beschikbaar gesteld waarmede de deputatie de vlag op 6 Sept. zal overbrengen naar Amsterdam. NOORDWIJKERHOUT. De a.s. Nationale Jeugdhulde. De overreik/iu van de speciaal voor de Nationale hulde oo 6 September te Am sterdam, vervaardigde NoordwykeThoutsche gemeentevlag aan de ieugddeputatie zal met eenige plechtigheid door den burge- mees'er plaats hebben De leden der jeugd organisaties zullen op den Langevelderweg samen komen waar een stoet zal worden geformeerd. Miet vlaggen banieren en mu ziek wordt door het dorp en naar het ge meentehuls getrokken, waar het gemeenta» bestuur den stoet ontvangen zal. De jeugd- vereenigingen stellen zich op het Raad- hulsplein od en daar worden eenige vader - landsche liederen ten gehoore gebracht Vervolgens zal de burgemeester de jeugd toespreken en de gemeentevlag overreiken, waarna overbrenging in een met Oranje- bloemen smaakvol versierde auto naar Am. sterdam volgt. OEGSTGEEST. Het slot der Oranjefeesten. Het middagfeest ving gisteravond aan met kinderspelen op het A.S.C.-terrein De burgemeester reikte aan het einde alleen de eerste prijzen uit. daar het aantal ontelbaar was. Daarom bepalen ook wy ons tot de volgende uitslagen: Wedstrijden voor meisjes. Hlndemisloo- pen; le pr Hesje Slootweg; 2e pr Wllly Post Zakloopen: Ie pr. Corrie Lubbe; 2e pr. Annie Mac Daniël. Muiltje loopen: le pr. Prijna Slootweg; 2e pr. Beppie Dofferhpf. Wagenrennen: le pr. Zus v. d. Kaay; 2e pr. Gien Post. Voor jongens. Hindernisloopenle pr. Jan Glasbergen; 2e pr. Aio. Post. Zakloopen: le pr. Gerard Smelink: 2e pr. Piet Boom. Naar den trein: le pr. Dick Medendorp; 2e pir. Jan Wolkers. Tonkruien: le pr. Gerard y. Vel2en; 2e pr. Jan Lubbe. Wagentje trekken: le pr. Pauw v. d. Mey: 2e or. Jan Boogmans. Het overige gedeelte van de prijzen werd daarna uitgereikt. Zeer groot was de menschenmenigte welke zich tegen 4 uur in de omgeving van .Het Witte Huis" en in de lanen van het Wilhelminapark bewoog voor de traditio- neele rlngrijdery met paard en wagen. Wij vermelden de volgende pryswin- naarsistersi. Versieringen: le pr. de heer Abr Uittenbogaard en mej. M. Meulen- burgh; 2e or de heer R. Uittenbogaard en mej T. Bodda; 3e pr. de heer J. Uit den Boogaard en mej. den Heyer. Ringsteken voor paren: le pr. mej. M. Meulenburgh en de heer A Uittenbogaard; 2e pr. mej T Bodda en de heer R. Uitten bogaard; 3e pr mej den Heyer en de heer J. Uit den Boogaard Hierna is ln het Wilhelminapark een be hendigheidswedstrijd gehouden voor auto's. Het aantal deelnemers H8) mag voor de eerste maal bevredigend worden geacht. De uitslag is als volgt: le pr. de heeT A. Kraan an mej. C. Kraan: 2e pr. de heer J. Elsinga en echt- genoote; 3e pr. de heer L. v. Veen en mej. Bol: 4e pr. de heer P. C. Kraan en mej. Wouterlood van Doesburg; 5e pr. de heer J A. J. Kortekaas en echtgenoote. Na afloop van deze wedstrijden heeft de burgemeester met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Te halfzeven is op het AS C -terrein de voetbalwedstrijd SCjO.AB.C. gespeeld om den door de O.V. beschikbaar gestelden wisselbeker. Met 53 heeft AjS.C. ln dezen sportleven wedstrijd definitief beslag weten te leggen op den beker, die aan het einde door den burgemeester is uitgereikt. De voorzitter der O.V. deelde mede dat het bestuur heeft besloten wederom een wis selbeker beschikbaar te stellen: hii ver wachtte dat volgend jaar daaraan wederom medewerking zal worden verleend Omstreeks halfaeht had de afmarsch plaats vanaf het Wilhelminapark naar de Prins Bernhardlaan waar een vreugdevuur is ontstoken. Voor dit schouwspel waren duizenden menschen byeengekomen. Opgewekte muziek werd ten gehoore ge bracht waarna de terugtocht naar het centrum van het Wilhelminapark waar hier een opeengepakte menigte zich ver drong voor een militaire taptoe. Het eerste gedeelte daarvan werd uitgevoerd door de hoornblazers en de muziek van het 2e Reg. Huzaren uit den Haag onder leiding van wachtmeester Amersfoort. Het tweede ge deelte was toevertrouwd aan de muziek van het 6e Reg. Veld Artillerie uit Leiden onder leiding van wachtmeester M. Stolk. De burgemeester heeft na afloop ziin groote erkentelykheid betuigd. Het Oranje feest is daarna besloten met Oranje-bal in ..Het Witte Huis". Beide feestdagen zyn in de beste stem ming verloopen. dank zü de uitstekende regeling en de zeer byzondere medewerking van het politiecorps, dat zich onvermoeid heeft getoond, waarvoor een woord van zeer byzondere hulde moet worden ge bracht. De beide feestdagen in onze gemeente hebben glansrijk menig Oranjefeest in groote steden gehouden overtroffen! Raadsagenda. De raad komt op Woensdag 7 September des namiddags te 7 uur in openbare ver gadering byeen 1 Opening. 2. Vaststelling der notulen van de vergaderingen van 3 Juni en 8 Juli 1938. 3. Ingekomen stukken en mededee llngen. 4 Aanbieding rekening 1937 van het grondbedryf. 5. Aanbieding gemeentereke ning 1937. 6. Voorstel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening groot f 97.000 en het vervroegd aflossen van een geld leening. 7. Idem tot vaststelline van de exploitatievergoeding voor de byzondere lagere scholen over 1936. 8. Idem tot wijzi ging van de instructie van den gemeente ontvanger. 9. Idem tot aanvulling van het ambtenarenreglement en het arbeidsover eenkomstreglement io. Idem tot wyziging van de verordening op de speelau'omaten. 11. Idem tot uitbreiding van het aantal stemdis'ricten en >ot aanwyzing van stem lokalen. 12, Behandeling orae-advles van B en W op het verzoek tot verbetering der voordestraat. 13. Voorstel van B en W tot trotfoirs in de Juffermans. en de Duiven- verhuur van een strook grond aan den Rhijngeesterstraatweg aan de N Z H.T.M., voor plaatsing van een tramhuisje. 14. Be- grootingswyziging. Rondvraag Loop der Bevolking. Gevestigd: G. W. v. Stapele. Wilhelminapark 33; A. J. Verschuur. L. v. Oud Poelgeest 32; J. H. v. d. Geer en gez.. Abtspoelweg 13: E. W. Pauelsen. Ch. de Bourbon! 4; H. Klein Nagel- voort. Regentesselaan 8; S. W de Wolff en gez.. L. de Col. laan 28: J. v. Klaveren. Rynsb. weg 47inw.: M. E. Harten, geb. Glatti. Wilhelmina park 33. Vertrokken: G. J. Scheen, n. Bodegraven, Emmakade 23; G. H. Lubach. n. Voorburg, Westvlietweg 139; J. H. G. Botermans en gez., n. Rijnsburg. Buitenw. 30; G. F. Bongers. n. Leiden. Rynsb. weg 10; J. Gerritsen, geb Ti- bout en gez., n. Bergen (N.H.), Bergerweg 37; 3—3

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 11