BUITENLAND stri'd. int het LEID5CH DAGBLAD - Tweede Blad Donderdag 1 September 1938 K5RK- EN SCHOÖLN'EUWS Verre Oosten VISSCHERIi-BERICHTEN AGENDA ^ILN/T EMITTEREN Onderscheiding voor mevrouw Noordewier. Het hoofdbestuur der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst heeft aan me vrouw Aaltje Noordewier-Reddingius, ter gelegenheid van haar 70sten verjaardag de groote legpenning van Toonkunst verleend, die door den voorzitter der maatschappij ter gelegenheid van het eeuwfeest in 1929 is ingesteld Het is de eerste maal, dat deze onderscheiding op het gebied der zangkunst toegekend word. DE INTERNATIONALE FILMKUNST TENTOONSTELLING. Bij de prijsverdeeling der Internationale filmkunsttentoonstelling te Venetië zijn on derscheidingen uitgereikt aan Frankrijk. Engeland. Tsjecho-Slowakije. Japan en Hongarije. Medailles werden uitgereikt aan Mexico, Zweden. Zwitserland. Nederland. Bel gië en Polen. De Olymplafilm van Leni Rie- ftnstahl verwierf den Mussolinibeker even als een Italiaansche film. getiteld „De vlie ger Luciano Serra". PREDIKBEURT. Sassenhelm Gem. Gods: Vrüdagnam. 8 uur, mr. St. Entwlole. NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Kooten (toez.). G. W. B. A. Thoden van Velzen te Rauwerd c.a.: te Zwam- merdam, J. J. H. Pop te Zevenbergen. DS. D. MEERBURG. As. Vrijdag herdenkt ds. D. Meerburg, em. predikant te Zeist, den dag waarop hij voor 50 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Ds. Meerburg werd in 1863 geboren en In 1880 candidaat in Friesland om 2 Sept. van dat jaar zijn ambt te aanvaarden te Waarde (Z.) In 1880 vertrok hij naar Vreeswijk en in 1900 naar Aarlanderveen waar hij ln 1918 emeritaat ontving. WEERBERICHT. Barometerstand. Gistermiddag 2 uur: 765. Hedenmiddag 2 uur: 768. BINNENLANDSCH WEERBERICHT. Medegedeeld door bet Kon. Ned. Meteorol Instituut te De Bilt Hoogste Stand 767.9 te Sodankyla. Laagste Stand 753.9 te Krakau. Verwachting tot morgenavond 7 uur: Meest zwakke wind uit Zuidelijke richtingen. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Heldere koude nacht. Iets warmer overdag. BCITENLANDSCH WEEROVERZICHT. Medegedeeld door het Kon. Ned. MeteoroL Instituut te De Bilt. De luchtdrukverdeeling is in onze omge ving zeer zwak geworden. De depressie over Duitschland, die het weer eenige dagen min der gunstig deed zijn, is naar Scandinavië al- getrokken. en verliest zich in het zwakke ge bied van lagen luchtdruk, dat de Noorsche zee bedekt. Het gebied van hoogen luchtdruk, op het Noordelijk deel van den oceaan breidde zich over het westelijke deel van Centraal Europa uit. Een maximum van den luchtdruk vormt zich over het zuidelijke deel van ons land en over België. Over de golf van Biscaye ligt een vlakke depressie. Boven Finland blijft de luchtdruk hoog. In het Oosten van Centraal-Europa vormt zich een nieuw minimum, dat zware regens gaf langs den noordrand van de Alpen. Milnchen en Weenen melden 23 en 25 m.m. regen. Zürich 3 en Breslau 17 m.m. In de omgeving van IJsland blijft de lucht druk relatief hoog. In de Baltische staten en in Scandinavië houdt de groote warmte, bij continentale winden, aan. In het overige deel van ons werelddeel is de temperatuur in de polaire luchtmassa's overal onder normaal en zyn de nachten zeer koud. WEERSOMSTANDIGHEDEN. HEDENOCHTEND 8 UUR. Parijs: Windstilte, 8 gr. C., mooi weer. onbe wolkt, Londen: Z.Z.O., zwak, 9 gr. C., tamelijk mooi weer. Berlijn: N.N.W., matig. 12 gr. C., nu en dan lichte regen. Antibes: Windstilte, 21 gr. C„ fraai weer. LUCDTTEMPERATUUR. 9 uur voorm.: 14 gr. C. (57 gr. F.). 12 uur 'smidd.: 16 gr. C. (61 gr. F.). HOOGWATERTI'DKN 1*w KATWIJK a. ZEI Voor Vrijdag. Voorm. te 8 u. 57 min.; nam. te 21 u. 22 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer". 'sMiddags 12 uur: 18 gT. C. Zweminrichting „De Zijl". 's Middags 12 uur: 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.*. Donderdag: 8.20 nam. tot 5.41 voorm. MAANS- OP EN ON !>f'KG/ING 1 Sept.: op 14 u. 34; onder 22 uur 59. RUSLAND. Admiraals gefusileerd. De „Times'' bevat een bericht van haar correspondent uit Riga. dat voor het eerst het volkscommissariaat van marine te Moskou heeft toegegeven, dat de voor naamste Russische admiraals en vloot- deskundigen eenige maanden geleden zijn gefusilleerd. Bijzonderheden worden niet gegeven, maar volgens officieele mededeelingen zijn de volgende admiraals doodgeschoten: Admiraal Orlov, opperbevelhebber van de roode vloot: hij vertegenwoordigde Sovjet- Rusland bij de Britsche kroningsfeesten. Admiraal Siwkov, commandant van de Oostzeevloot. Admiraal Loedry, hoofd van de vloot- academie. Andere admiraals en hooge officieren, die als „verraders" of „vijanden van het volk" verdwenen zijn en grootendeels hetzelfde lot ondergingen als de drie bovengenoemde admiraals zijn: Admiraal Iwanov, commandant van het oorlogsschip „Marat", dat bij de kronings feesten deelnam aan de vlootrevue. Admiraal Victoriov die Órlov als opper bevelhebber van de roode vloot opvolgde. Admiraal Moeklewitsj, chef van de af- deeling vlootbouw. Admiraal Kozanov. commandant van de Zwarte Zee-vloot. Admiraal Kirejev, commandant van het Stille Oceaan-eskader. Admiraal Dfcsjenov, commandant van het Noordelijke eskader Admiraal Kadatskl. commandant van de Amoer-flottielje ln het Verre Oosten De professoren Zerve en Petrov van de vlootacademie te Leningrad en nog ver soheiden anderen. Het ministerie van marine verklaart, dat de admiraals en deskundigen zijn gefusilleerd, omdat zij er naar streef den Sovjet-Rusland een defensieve vloot te bezorgen, terwijl Rusland juist een offensieve vloot noodig heeft. DUITSCHLAND. Het congres der in het buitenland wonende Duitschers Tegen het schrijven der R.K. geestelijken. Op het congres der in het buitenland wonende Duitschers heeft de rijkscommis saris voor Oostenrijk. Buerckel. verslag uit gebracht over het sedert den Anschluss verrichte werk. Buerckel verheelde niet, dat nog veel moet geschieden voor dit land en zijn menschen. Het opbouwende werk noemde hij moeilijk, daar, naar hij zelde, alleen te Weenen jaren lang 3000 Jocdsche advocaten en rechters het recht hebben kunnen verwringen Te Weenen hadden volgens Buerckel 60.000 Joodsche handelaars en geldwisselaars het volk uit gebuit. De levensstandaard der arbeiders is nog niet in orde. In vele gevallen moeten de prijzen nog worden verlaagd. Er is nog veel te doen. Er wordt echter niet ge staakt, er wordt niet betoogd, er worden geen hulzen opgeblazen, er wordt slechts gearbeid. Terwijl de Duitsche pers zich tot dusver zorgvuldig onthouden had van elke zinspe ling op het herderlijk schrijven der Duit sche bisschoppen, dat Zondag j.l. in alle kerken in Duitschland ls voorgelezen, ver breekt ..Das schwarze Korps", het orgaan van de S. S„ thans het stilzwijgen en pu bliceert een antwoord, dat tegelijk een poging tot rechtvaardiging vormt en een voortzetting van de aanvallen op de kerk. Het blad verklaart, dat de aanvallen op den Paus slechts een wettig antwoord zijn op de „venijnige aanvallen", die de Paus ln zijn encyclieken en radiotoespraken op de eer van het Duitsche volk zou hebben gericht. Indien, zoo vervolgt het blad, de uitingen van den Paus waren ingegeven door den plicht, het katholieke deel van de Duitsche bevolking ln zijn geloof te ster ken, was het eveneens onze plicht ons te verzetten tegen deze uitingen die niet by- gdragen hebben tot Instandhouding van het katholieke geloof in Duitschland, doch tot ondersteuning van het bolsjewisme De kerk wordt er voorts van beschul digd, betrekkingen te onderhouden met bolsjewieken en Joden. ITALIË. POLITIEKE BESPREKINGEN. De onteigende Fransche landerijen. Mussolini heeft gisteren een langdurig onderhoud gehad met den apostolischen nuntius bij het Quirinaal en vervolgens met koning Boris van Bulgarije, die thans ln een vacantieverblljf te Pisa vertoeft. Voorts heeft Ciano een bespreking gehad met den Amerikaanschen ambassadeur. Diplomatieke kringen te Rome hechten aan deze besprekingen bijzonder groot be lang. Bevoegde Italiaansche kringen toonen verwondering over de beroering, die ln Frankrijk gewekt is door het besluit der fascistische autoriteiten tot onteigening van de bezittingen van Fransche grond eigenaren aan landerijen en boerderijen in de vallei van Ohastlllor bij de gemeente Isola Zii verklaren, dat de maatregelen noodzakelijk waren geworden door over wegingen van militairen aard. Zij verzeke ren. dat Italië geenszins het voornemen heeft de belanghebbenden niet schadeloos te stellen Rome is van oordeel, dat de financieele regeling geen enkele moeilijk heid zal opwerpen. PALESTINA. De terreur. FRANKRIJK. Daladier in de Kamercommissie Tegen de 40 urige werkweek. De legercommlssle der Kamer heeft een uiteenzetting van Daladier aangehoord. Allereerst sprak de minister-president uitvoerig over den Internationalen toestand dien hij ernstig noemde. Hij zelde de openbare meening niet te willen veront rusten noch haar ln slaap te willen sussen. In het tweede deel vergeleek hij den staat der bewapeningen ln Europa: hij noemde de sterkte der onder de wapenen zijnde troepen en de capaciteit der wapenindustrie in Duitschland, Italië, Hongarije en gaf een schatting van de strijdkrachten, waarover men ln geval van een aanval zóu kunnen beschikken, niet alleen voor Frankrijk, maar ook voor Engeland, Rusland en Tsjecho-Slowakijc. In het derde deel gaf Daladier een uiteenzetting van de wapen- fabricage en de resultaten, tot dusverre verkregen bij de uitvoering der program ma's van regeering en parlement. Vervol gens sprak hij over de voordeelen der ge nationaliseerde fabrieken. Dank zij de bepalingen van het decreet op de 40 urtge werkweek en de regeling voor de overuren kan het rhythme der wapenfabricage versneld worden en dat der nabuurlanden benaderen. Op verschil lende vragen antwoordende, zeide de pre mier nog. dat alle legercorpsen reeds van maskers voorzien zijn, doch de aanmaak daarvan moet versneld worden ter beschet. mlng van de burgerbevolking. De communist Corna *n protesteerde heftig tegen de beschikkingen der regee ring ten aanzien van de wet op de 40-urige werkweek Daladier zou toen gezegd heb ben: „is het niet merkwaardig dat degenen die van mij een Don Quichotte politiek verlangen, mij het recht ontzeggen van de arbeiders overuren te vragen, die op het oogenblik misschien voor den vrede nutti ger zijn dan diplomatieke nota's? Daladier noodlgde de communistische partij uit niet langer door te gaan met polemieken, die de bedoeling hebben het voor te stellen, alsof hij, Daladier, zich tegenover de arbeidende klasse plaatst Hij zelde ervan overtuigd te zijn. dat die klasse zal begrijpen, wat men van haar vraagt en rekening zal houden met de behoeften der verdediging In zekere particuliere bedrijven is een vertra ging ontstaan bij de levering van produ centen voor de defensie. Daarom heeft de regeering beschikt, dat overuren kunnen worden toegestaan. De bond van vakvereenigingen van Parijs heeft een resolutie aangenomen, waarin wordt verklaard, dat het besluit van den ministerraad een onwettige schending vormt van de veertlgurige werkweek. De arbeidersklasse moet zich hiertegen ver zetten. Het bureau van den bond besluit derhalve Ten eerste: op 2 September te 18 uur op de Place de la Nation een betooging te organiseeren ten tweede: aan de C.G-T. te verzoeken aan deze betooging deel te nemen; ten deTde: aan de C.G.T te verzoeken stappen te doen by het I.V.V. opdat het internationale proletariaat zyn houding bepale inzake de verdediging van de werk ten vierde: een conferentie byeen te roe- week van veertig uur ln Frankrijk; pen van de werkloozencomlté's van Parijs. POLEN. Duitsche boycot. Tydens een bijeenkomst van gedelegeer den der Poolsche spoorweglieden, werkende op het net van Gdingen. is een resolutie aangenomen, waarin besloten wordt, de Danzlgsche spoorwegambtenaren te boycot ten en aUeen in het Poolsch aan te spreken .zelfs tydens den dienst en zelfs wanneer de Danzigsche spoorwegUeden geen Poolsch kennen". Bovendien hebben de Poolsche spoorweg- employé's besloten, alle Duitsche dagbladen te boycotten. De resolutie voegt hieraan toe. dat deze maatregelen genomen zyn ln verband met de recente Incidenten te Dan zig. dat zy zullen voortduren tot de toe stand dei Poolsche minderheid ln Danzlg verbeterd ls en dat zy een hinderpaal moe ten opwerpen tegen „nieuwe moorden" en nieuwe brutaliteiten gepleegd door de Hit- lerianen ten aanzien van Poolsche burgers". Het persagentschap van het Westen, de spreekbuis van de Poolsche minderheid in Duitschland, keert zich tegen de korte lings door de Duitsche regeering afgekon digde maatregelen, die 'n onderscheid ma ken tusschen Duitsche voornamen en an dere. Het persagentschap verklaart, dat dit wederom een middel is tot verdultsching der Poolsche bevolking ln Duitschland „Op het oogenblik, zoo schrijft het, komt het vaak voor, dat Duitsche ambtenaren van den burg eiy ken stand weigeren op de ge boorteregisters de Slavische voornamen in te schrijven van Poolsche kinderen en dat zy die namen slechts in den Duitschen vorm aanvaarden". ZUID-AFRIKA. De debatten in het Parlement. Naar uit Kaapstad gemeld wordt zijn de debatten over het probleem der houding der Zuid-Afrikaansche Unie in geval van een oorlog, waarin Groot-Brit tan je zou worden meegesleept, geëindigd met de ver werping met 76 tegen 17 stemmen van een door de nationalistische oppositie inge diende motie, waarin de houding van den eersten minister werd afgekeurd. Gisteren zijn er weer vijf dooden geval len, w.o. een bekend Arabisch terroristen leider, die door de politie is doe '.geschoten, omdat hij niet bleef staan op commando. In Aug. zijn 266 personen gedo d, w.o. 19 Engelschen, 193 Arabieren en 48 Joden. VISCHPRUZEN. IJMUIDEN. 1 September 1»38 Tarbot f. 1—0.80 per KG.; Tong f. 1.75—1 p. KG.; Heilbot f. 1.26—0.88 ct per KG.; Groote scnol f. 29—23 per 30 KG Middelschol t. 24—21 idem. Zet-schol f. 22.5013 idem, Kleinschol f. 153.60 per idem; Schar f.3.10—1.90 Idem; Tongschar f. 3214 idem; Groote schelvisch f.27 idem Middel schelvisch f.26—16 idem: Kleinmlddei schelvisch f. 13.507.50 idem; KI schelvisch f. 6.50—3 idem; Groote gul f.9—5.90 Japansche berichten. Tokio meldt: De van oogenblik tot oogen blik te verwachten val van Tel-An, halver wege tusschen Kloe-Kiang en Nan-Tsjang gelegen, als gevolg waarvan de Chlnee- sche troepen ln het gebied van de Loesjan, die meer dan 20 divisies sterk zyn, Inge sloten zullen zyn, zal volgens militaire waarnemers de ineenstorting beteekenen van de buitenste verdedigingslinie van Han- kau. Deze verdedigingslinie loopt ten Zui den van de Jangtse en verbindt Joei-Tsjang, Tei-An en Singtse. Hiervan zyn Joel-Tsjang en Singtse reeds door de Japanners ver overd. De Japansche strydkrachten rukken langs drie wegen naar Tei-An op. Chineesche berichten. Het Chineesche telegraafagentschap meldt uit Hankau dat zoowel de Japanners i als de Chineezen versterkingen zenden naar I het Joeitsjang-front waar felle strüd ver- wacht wordt In de volgende dagen. In een interview met vertegenwoordigers van de pers verklaarde een Chineesche mili taire woordvoerder daaromtrent, dat de Japanners by den laatsten aanval op Joeitsjang uiterst zware verliezen hebben geleden. De Chineezen ontruimden de stad in den morgen van 24 Augustus toen de Japanners van gifgassen gebruik gingen maken. Op het oogenblik staan de belde partyen nog tegenover elkander, te Maant- sjoean en Pailoengtsjoean, ten Westen van Joeitsjang. Toengkoelin is ondanks de Ja pansche aanvallen nog in Chineesche han den. Belacheiyk achtte de woordvoerder het Japansche plan om Nant-sjang van het Pojangmeer uit aan te vallen. Het peil van het water is hier de laatste weken belang- ryk gedaald en zal nog lager worden ln den winter. Het zal voor de Japansche oorlogsschepen moeiiyk zyn hun activiteit in het meer- district voort te zetten en uiteraard zal het voor de Japanners onmogelük zyn langs het meer op te rukken: Langs den spoorweg KioekiangNant-sjang hebben de Japan ners hun aanval hervat op 25 Augustus om de aandacht der Chineezen af te lelden van de fronten bij Joeitsjang en Sintze. On danks de aanvallen en rookgordynen en bombardementen zyn de Chineesche defen- siestelllngen ongeschokt. Nader wordt door het agentschap ge meld, dat Loean ten Westen van Hofei vrij willig dooi de Chineezen ls ontruimd, die thans een linie ten Westen der stad bezet ten en alle pogingen der Japanneezen om de rivier over te steken afslaan Talrijke aanvallen aan het Klangslfront zyn afge slagen langs den weg Joeitsjang—Jangsin. Nadat versterkingen waren ontvangen zyn de Chineezen tot den tegenaanval overge gaan en thans wordt zwaar gestreden ten Zuidoosten van Joeitsjang. De berichten over het gebruik van gif gassen door de Japanners schynen beves tigd te worden door buitenlandsche waar nemers, die teruggekeerd zyn van een uit- gebreiden tocht langs de fronten ten Zui den van de Jangtse. Zij verklaren, dat de Japanners de gassen niet op groote schaal gebruiken, doch er hun toevlucht toe nemen op kritieke oogenblikken en strategische punten, waar zij niet op andere wijze door de krachtige defensie heen kunnen breken. Deze waarnemers zyn er beslist van over tuigd. dat de Japanners gebruik hebben ge maakt van gifgassen tydens den strijd in de nabyheid van Joel-Tsjang. Japan wijst Amerikaansch protest af. De Japansche antwoordnota op het pro test der Vereenigde Staten tegen de be schieting van een verkeersvliegtuig der Amerikaansch-Chineesche verkeersmaat- schappy door Japansche vliegers binnen de Zuid-Chlneesche oorlogszone is gepubli ceerd. Japan wyst in deze nota iedere verant- woordeiykheid voor dit incident van de hand. De Japansche marinevliegers hadden moeten aannemen, dat het bij dit vliegtuig ging om een Chineesch militair toestel Op grond van de Japansche informaties wordt in het byzonder de Amerikaansche voorstelling der feiten van de hand gewe zen, volgens welke de Japansche vliegers op de passagiers van het vliegtuig hebben ge schoten, nadat dit gedwongen was tot lan ding. In de nota wordt ln het licht gesteld, dat het vliegtuig aan een Chineesche maat- schappy toebehoorde en dat derhalve de belangen van derde mogendheden niet in het geding zyn geweest. StadszaalTentoonstelling „Leyds Goedt" VA514 en 711 uur. Vrijdag. Den Burcht: L.C.O.V. „Tien ure helt de klok" 8 uur nam. Stadszaal: Tentoonstelling „Leyds Goedt" 10— 12V4, 1V4—en 7—11 uur. BIOSCOOPEN. Luxor-Theater. Stationsweg: 8 uur nam- „Legioen van Eer". Woensdag-, Donderdag- en Zaterdagmiddag 2 uur, Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling en 8 uur nam. Trianon-Theater, Breestraat 31: 8 uur nam Woensdag- en Zaterdagnamiddag 2 uur? „Rainbow on the river". Zondag van 2—7 uur doorl. voorstelling. Lido-Theater, Steenstraat 39: 8.15 uur nam.: „Het meisje in de taxi". Woensdag- en Zaterdagnam. 2,30 uur, Zon dag doorl. voorstelling van 2—7 uur en 8.15 u. Casino-Theater, Hoogewoerd 49: 8 uur nam.: „Bleeke Bet". Zondag van 4 tot 7 en van 8 tot 11 uur, Woensdrg- en Zaterdagnam. te 2.30 uur. Dagelijks 2—6 uur nam.: „40 Jaar Koningin". Rex-Theater, Haarl.straai: lederen werkdag 2 uur nam. en 8 uur nam.: „Suikerfreule". DIVERSEN: 's Dinsdags, Mare 13: Medisch Opvoedkundig Bureau. 9 li—11 uur voorm. 'sWoensdags: Inst. v. Praeventleve Genees kunde. Consultatiebur. v. Alcoholisten 8 u. nam. 's Donderdags:. Inst. voor Praeventleve Ge neeskunde (1ste Binnenvestgr.. 22). Inenting tegen diphterié. 314 uur 's middags precies. 's Vrijdags: Inst. v. Praeventieve Genees kunde. Consultatiebureau v. Beroepskeuze. 4—5 uur nam. De apotheek Hooigracht 48 ls dag en nacht geopend voor leden v. h. ziekenfonds „Tot Hulp der Menschheid", echter van nam. 8 uur tot voorm. 8 uur alleen voor spoedgevallen. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken te Lelden wordt van Zaterdag 27 Aug. t/m Vrijdag 2 September a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, Tel. 502; G. F. Reyst, Steen straat 35, Tel. 136. Te Oegstgeest: Oegstgeestsche Apotheek, Wll- helmlnapark 8, Tel. 274. RADIC idem; Kleine gul f. 4.50—1.50 idem: Wijting f2.600.80 idem; Makreel f. 8.102.80 idem: Versche haring f. 3.202.50 idem: Kabeljauw f. 6016.50 per 125 KG.; Vleet f.2.75—1.50 per stuk; Leng f. 1.08—0.48 per stuk. Besomming trawlers IJmuiden: Ewald, IJm, 48. 500 manden, f.1900; Alma, IJm. 44. 520 manden, f.2330: Amsterdam. IJm. 58. 720 man den. f.2290; Maria. S. Ommering. IJm. 7. 870 manden, f.2550; Erin. IJm. 12. 1500 marsjen. f.4220; Uiver. IJm. 384. 330 manden, f.1120; Maria. IJm. 95, 480 manden, f.1920; Knikker, IJm. 4. 420 manden, f.1690; Zwarte Zee. TJm. 94. 480 manden, f.1600: Prinses Beatrix. IJm. 117, 560 manden, f. 1960; Condor. IJm. 72. 225 manden, f.1360. Loggers: KW. 159 f.1180; KW. 162 f.220; E. 280 f.540. VERWACHTE SCHEPEN. Binnengekomen voor den Vrijdagmarkt: Utrecht IJm. 73. vangst 1380 manden haring en 45 kantjes steurharing. Betje RO. 16, vangst 20 m. schelvisch. 30 m. braadschelvlsch, 80 m. gul en kabeljauw. 20 m. hake. 20 m. groote schol, 50 m. kleine schol, 5 m rog. Totaal 225 manden. NAAR KATWIJK VERVOERD. Te Umuiden ls binnengekomen van de ha ringvangst de KW. 102 met 22 last pekelharing. De haring is per motor naar Katwijk ver voerd. IN HET DOK GEPLAATST. De Zeeleeuw IJm. 29 en de Poolzee IJm. 77 zijn in het dok geplaatst om weer voor de vis- scheri) te worden gereed gemaakt. BINNENGEKOMEN SCHEPEN. Van de haringvisscherij kwamen heden binnen: VL. 216 A Visser. 20 last: VL. 200. P. van Embden. 30 last: SCH. 198. J. de Ruiter, 2414 last; SCH. 141, B. Korving, 24 last en KW. 23. J. Schaap, 17 last. VOOR VRIJDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum L 1875 M. 8.00 Vara; 10.00 Vpro; 10.20 Vara; 12.00 Avro; 4.00 Vara; 7.30 Vpro; 9.00 Vara; 10.40 Vpro; 11.00—12.00 Vara 8.00 Gram. muziek «Om 3.15 Berichten) 9.30 Keu kenpraatje 10.00 Morgenwijding 10.20 De clamatie 10.40 Gram. muziek 11.00 Ver volg declamatie 11.20 Orgelspel 12.00 „The Romancers" en gram. muziek (Om 12.15 Be richten) 1.30 Orgelspel 1.45 Het Lyra-Trlo 2.30 Causerie „De tuin in September" 3.00 Jonny Kroon's ensemble en solisten 4.00 Gram. muziek 5.00 Voor de kinderen 5.30 Orgelspel 6.05 Esmeralda-Septet 6.30 Grepen uit de vakbeweging 6,50 Gramofoon- muziek 7.00 Causerie „Stad en platteland' 7,20 Berichten A.N.P. 7.30 Berichten - 7.35 Causerie „Lange steden en dorpen" 8,00 Het Hollandsch Trio 8.30 Causerie „De Ne- derlandsche cultuur in 40 jaar" 9,00 Radio- tooneel met muziek 10,00 Fantasia 10,30 Berichten ANP 10,40 Avondwhding 11.00 Gramofoonmuz. 11,30 Jazzmuziek gr.pl.) 11,55—12.00 Gramofoonmuziek. Hilversum II. 301,5 en 415.5 M. Algemeen Programma, verzorgd door de KRO 8,00 9,15 Gramofoonmuziek. (Om ca. 8.15 Berichten) 10,00 Gramofoonmuziek 11,30 Bijbelscho causerie 12,00 Berichten 12,15 Gramo foonmuziek 2.00 Orgelconcert en gramofoon muziek 3,00 Gramofoonmuz. 3.15 KRO- Kamerorkest 4.00 Gramofoonmuz. 4,15 KRO-orkest (5,005,15 Gramofoonmuz.) - 6,05 Land- en tuinbouwcauserie 6.25 KRO Melodisten en solist 7.00 Berichten 7,15 Luchtvaartcauserie 7,35 Musica cathollca 3 00 Berichten ANP 8.15 KRO-Melodisten en solist 8,30 Xylofoon-ensemble ..The Jolly Boys" met pianobegeleiding 8.40 Vervolg van 8.15 8.55 Vervolg van 8,30 9.05 Vervolg van 8,40 9.30 Groninger orkestvereenlging 10.30 Berichten ANP 10.40 Jean Marcu en zyn Roemeensch orkest 11.0512,00 Gramofoon muziek. Droitwich 1500 M. 11.20 Militair orkest - 12,05 Orgelspel 12,35 Henry Hall en zijn orkest 1,20 Sportreportage 1,50 BBC- Schotsch orkest 2,50 Gramofoonmuziek - 3,05 Planovoordracht 3,50 Dennis van Thai en zfjn orkest en solisten 4,20 Harry Evans en z^n sextet 4,50 Gramofoonmuziek 5,20 Het Alfredo Campoli Trio 5,50 Sport reportage 6,20 Berichten 6,50 Voor turn* liefhebbers 7,05 Pianovoordracht 7.35 BBC- Theater-orkest, -koor en solisten 8.35 Radio Roadhouse-orkest 9.20 Billy Gerhard! en zijn Band 10.00 Berichten 10,25 Causerie ..Up against. It" 10.40 BBC-orkest - }J30 Vincent Ladbrooke en zijn orkest 11.50—u*> Dansmuziek (gr.pl.). Radio-Paris 1648 M. 8.10, 9,00. 10.10 ej 12,35 Gramofoonmuz. 1.50 Zang 2.05 e» 3,05 Gramofoonmuz. 4,35 Zang 5,20 Ka mermuziek 6,20 Gramofoonmuziek V Cellovoordracht 7,35 Gramofoonmuziek 8,35 Pianovoordracht 8.50 Radiotooneel 10,50 Gramofoonmuziek 11,2012.50 Orkest* concert. Keulen 456 M. 6,50 Gramofoonmuz - f Tentoonstellingsorkest 12,20 Omroeporkest 2.30 Vroolijk concert 4.20 Danziger Lan- desorkest 6,50 Zang en piano 7.20 en Gramofoonmuziek 9.00 Omroeporkest en -koor en solisten 9,30 Voor soldaten Gramofoonmuziek 10,50 Otto Frincke s orkest en .solisten 12,20—3,20 Omroepdansorkest en Omroepklelnorkest. Brussel 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gra mofoonmuziek 12,50 Omroeporkest l.^* 2.20 Gramofoonmuz. 5,20 Het Brusselse® Trio 6,20 Gramofoonmuziek 7,20 en Omroeporkest 9,20 Omroepsymphonle-orKeb en soliste 10.50^11,20 Dansmuziek (gr.pu 484 M.: 12.20 Gramofoonmuz. 12.50 urn roepkleinorkest 1,50—2,20 Gramofoonm^J* 5.20 en 5,45 Kamermuziek 5,55 Gra^| foonmuziek 6,35 Harmonlcasoli Pianovoordracht 7,35 GramofooimiuztfK 8.20 Omroepkleinorkest en solist 10.30 um roepdansorkest 11,15—11.20 Gramofoonmuz Dcutschlandsender 1571 M. 8.20 Ke spreuk, berichten 8,30 Omroeporkest, en solisten 9.20 Radiotooneel 10.30 richten 10,50 Trioconcert 11.05 Benen 11,20 Blaasconcert (gr.opn.) 12,20— Nachtconcert (1.15—1.26 Tijdsein). GEM. RADIO-DISTRIBUTIEBEDRIJF EN DE R.O.V. RADIO-CENTRALE. Vrijdag 2 September, lstc Programma: lederen dag van 8—24 uur. Avro. Vara enz. uur; 2de Programma: lederen dag van 8— Kro. Ncrv. enz. nfl(jio 3de Programma: Keulen - 10.20 0f 11.20 Droitwich 12.05 Parijs PTT. Nora div. 12 20 Brussel VL 13.50 Droitwien 17.50 Keulen 18.20 Droitwich 18A5 Fr. 19.20 Keulen - 20.20 Brussel Fr. - j Brussel VI. 22.50 Keulen. g^Oi 4de Programma: 8.00 Brussel VI. - nr0jt* diversen - 10.35 London Reg - 12-50 ur wich 13.20 London Reg. 17.20 Parys 18.20 Brussel VI. 19.05 Droitwich. Wijzigingen voorbehouden.

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 6