Holland eert zijn Koningin IEIDSCH DAGBLAD - Eersle Blad Woensdag 31 Augustus 193S Aubade in de residentie. Viering van Haar regeeringsjubileum en Haar verjaardag Laatste Berichten Binnenland Buitenland SPORT DAGBLADRECLAME MARKT k MRItHTIN Heden, den 31sten Augustus, is het 40 jaar geleden dat Koningin Wilhelmina de regeering over Nederland heeft aanvaard. Vandaag 40 jaar geleden nam de Koningin, op dien dag meer derjarig geworden, de regeering uit handen van Haar Moeder over. - Hoewel de feestelijkheden in verschillende plaatsen reeds ingezet zijn en de nationale viering reeds Maandag j.l. met de groote wapenschouw der Nederlandsche Weermacht is begonnen, spreekt het wel vanzelf, dat de verjaardag van de Koningin dit jaar een zeer bijzonder karakter heeft. In Den Haag. In Den Haag, waar thans de Koninklijke lamille vertoeft, is het heden in alle op lichten een hoogtij-dag, waar duizenden uit het geheele land zijn samengestroomd om het feest der Koningin te vieren. Het was al vroeg in den ochtend druk in de stad. Drukker dan op vorige ver jaardagen, omdat reeds om 10 uur een aubade aan Hare Majesteit werd gebracht op het Lange Voorhout. De stad vertoonde, ondanks het onze kere weer, een vroolijk en opgewekt beeld. Overal wapperden de vlaggen. Niet alleen iet rsod-wil-blauw maar ook de gezanten hidden de vlag van hun land uitgestoken, üooals gebruikelijk waren de beugels van de tramwagens met wimpels versierd. Bo und ien waren aan de voorbalcons van de wagens doeken (rood-wlt-blauw en oranje) bevestigd, waartusschen het Nederland- khe wapen prijkte. Op het Lange Voorhout had de politie ll vroeg in den ochtend uitgebreide orde maatregelen getroffen. Zij had de omge- )ing van het paleis Lange Voorhout geheel itgezet. Alleen genoodlgden, van een kaart ïoorzien, hadden verlof binnen de afzet- iing een staanplaats ln te nemen. Voor de KOI) zangers en zangeressen was een groot ituk gereserveerd. Ter linkerzijde van het paleis waren inige rijen stoelen geplaatst. Hier had- i plaats genomen de minister van on- js. kunsten en wetenschappen, prof. J. R. Slotemaker de Bruine, het col- van burgemeester en wethouders en schillende leden van den Haagschen (fmeenteraad en het Haagsche comité <«r de luisterrijke viering van het regee- ihigsjubileum. Op het voorplein was een katheder op- Itsteld voor den dirigent. Daarachter stond Kon. militaire kapel onder leiding van kapitein dr. Walther C. Boer en achter Ie kapel de 2000 zangers en zangeressen. Voor hen, die vooraan stonden, was er iassehen half tien en tien uur genoeg te sen Verschillenden dames en heeren van ie hofhouding reden voor het paleis en terdwenen naar binnen. Ook de Indische wsten stapten voor het paleis uit hun luto's en begaven zich naar Hotel des lades, waar zij van het balkon af, als gas ten van den sultan van Deli, de aubade bijwoonden. Even voor tien uur kwamen eenige mo toren van de Haagsche politie voor het paleis gereden en enkele seconden daarna i-'ong gejuich uit de verte tot het paleis ioor. Onder daverende toejuichingen van de duizenden en duizenden reed de jarige vorstin in een open auto tus- ichen de rijen door. Naast Hare Majes- teit had Prinses Juliana plaatsgeno men en tegenover Haar was Prins Bernhard, gekleed in het uniform van kapitein der grenadiers, gezeten. .De kapel zette het Wilhelmus in, de ioninklijke standaard werd op het dak üheschen en de schildwachten presen- tterden het geweer. Vriendelijk glimla- tad dankten de Koningin en de Prinses 'oor de juichende hulde en betraden toen ft paleis, gevolgd door Prins Bernhard. Enkele oogenblikken stonden de duizer.- in stille afwachting en zij juichten seds toen twee lakeien over het koperen van het balkon een tapijt neerlegden. Doch hun geduld werd nog even op de Boef gesteld. Inmiddels waarschuwde Sem Dresden kin zangeressen en zangers om volkomen ktent te zijn. De achterste rijen van men- tan zetten het gejuich in, want zij kon- tsn in de zaal van het paleis zien en zoo Jerkten zij, dat H. M. de Koningin met Mnses Juliana en Prins Bernhard zich opmaakten om het balkon te betreden. Een daverend gejuich plantte zich voort hngs alle rangen toen de Koninklijke talie ten slotte op het balcon verscheen. Jjt Koningin was gekleed in een marine- 'uuwe robe met een kleinen hoed in de cide kleur. De Prinses droeg een zee been-gebloemd toilet met een kleine toque "i bruin en groen. De burgemeester van 's-Gravenhage, mr, Pe Monchy, kwam naast de Koninklijke talie op het balcon van het paleis staan. .De Koningin de Prinses en Prins Bern- M hielden een prachtig uitgevoerd pro- •hmmaboekje in de hand. „Daarna viel de stilte over het Lange '«'hout, Sem Dresden hief zijn dirigeer- -i' op en frisch, begeleid door de Ko- rinklijke militaire kapel, klonk het Kro- hagslied „Wees begroet met jubeltonen", 'k der Koningin ook bij Haar inhuldiging J 1B93 is toegezongen. Met groote aan- «tht volgde Zij de uitvoering en oogen- ;-'<kelijk gaf Zij het teeken tot opplaus. Eet was een buitengewoon aardig idee -■ de zangers en zangeressen na de uit dring van een nummer met de muziek jes te laten wulven.. .•barna vo'gde het nieuwe „Huldigmgs- «1 aan onze Koningin", waarvan woor den en muziek gemaakt zijn door den heer J. D. van Ramshorst. En tenslotte klon ken de plechtige melodieën van twee be kende liederen uit „Valerius' Gedenck- clanck". De Koninklijke familie applaudisseerde eerst nadat de uitvoerenden „Merck toch hoe sterck" gezongen hadden. En tenslotte intoneerden de muzikan ten het Wilhelmus. Was het een wonder, dat bij het zingen van ons Volkslied niet alieen de zangers en zangeressen instem den, maar ook alle duizenden, die niet gerekend konden worden tot de offlcieele koorleden van deze aubade? Hiermee werd de aubade beëindigd, waarna de menschen gelegenheid kregen hun Koningin te bejubelen. En zij deden dit uit volle borst, terwijl telkens het populaire „Lang zal zij leven" werd ingezet als inleiding voor nog drin gender en nog enthousiaster gejuich. H. M. de Koningin begaf zich tenslotte naar binnen, gevolgd door prinses Juliana en prins Bernhard, maar de menschen ble ven Juichen en de Koningin moest nog een keer op het balcon terugkomen om te danken voor deze vroege morgenhulde als begin van een schoonen dag. Na afloop van de aubade werden diri gent Sam Dresden en componist van Ramshorst door den particulier secretaris van H. M. de Koningin in het paleis ont boden. Daarna begaven ook het college van B. en W en de leden der verschillende frac ties van den gemeenteraad van 's-Graven hage zich naar het paleis, om Hare Ma jesteit geluk te wenschen met Haar ver jaardag en tevens hulde te betuigen bij gelegenheid van Haar 40-Jnrlg regeerings jubileum. Vrijwel alle raadsleden waren tiij deze audiëntie aanwezig, evenals de leden van het feestcomité. Toen de heer Sem Dresden uit het pa lels terugkeerde bracht hij aan de voor het paleis wachtende leden van het koor den dank van Hare Majesteit over voor de toewijding en den ernst, waarmede de lie deren waren ingestudeerd en voor de mooie klanken, welke ten gehoore waren gebracht. Nadat de gemeenteraads- en comitéleden het paleis hadden verlaten, zag men, hoe een lakei de Koninklijke auto. die op eenl- gen afstand van het palels geparkeerd stond, wenkte en even later was deze auto, waarvan de kap nu neergeslagen was, even als de beide volgauto's, voorgereden. Onder luid gejuich van de voor het pa leis verzamelde menigte steeg de Konink lijke familie in. Hier en daar werd een „lang zullen zij leven" aangeheven, dat telkenmale door het gejuich overstemd werd. Langzaam reed de Koninklijke stoet het Lange Voorhout af. zwenkte naar rechts om het Tournool- veld te passeeren en begaf zich daarna naar het paleis Noordeinde, waar ZU te ruim elf uur arriveerde. Ook hier waren eenige duizenden men schen verzameld, terwijl verder langs de Heulstraat dichte rijen stonden geschaard. Even toefde de Koninklijke familie op het bordes om de hulde in ontvangst te nemen, welke beantwoord werd door vrien delijk wuiven. Parade op het Malieveld. Om elf uur werd te Den Haag een groote parade op het Malieveld gehouden. De troepen werden gecommandeerd door kolo nel R. P J. van den Berg van Saparoea, commandant van de le artillerie-brigade en de parade werd geïnspecteerd door lui tenant-generaal J. J. G. baron van Voorst tot Voorst, gouverneur der residentie. Nadat de troepen stapvoets langs gene raal van Voorst waren getrokken, volgde een défilé van de cavalerie en artillerie in draf en daarna in galoop. De cavalerie voerde tenslotte een frontgalop uit en na dat het ..Wilhelmus" gesDeeld was, was dit jaarlijksche militaire evenement, dat door prachtig zonnig weer begunstigd wera, ten einde. De optocht met praalwagens. Terwijl de parade op het Malieveld nog aan den gang was, werden reeds de voor bereidingen getroffen voor het hoogtepunt van de Haagsche viering van den geboor tedag van H. M. de Koningin, n.l. de sa menstelling van den optocht. Nabij het gebouw van de „Witte" in het bosch bevond zich het centrum der voor bereiding. Het eerst arriveerde omstreeks 12 uur de groep „oud-Indische militairen", gekleed in hun oude uniformen, n.l. blauw, met blauwen helm en witte slobkousen Deze deelnemers waren voor het meerendeel ook inderdaad oud-gedienden. De afdeeling stond onder bevel van een als generaal van Heutz gekleed en werkelijk op hem gelijkend oud-gediende. Ook was daar een landingsdivisie der Koninklijke marine, eveneens in blauw uniform, doch met witten strooien hoed. Voorts kwamen ook de leden van zang koren. die in den stoet zouden meeloopen. Om ongeveer half één arriveerden de eerste praalwagens, waarna geleidelijk een aanvang werd gemaakt met de samenstel ling van den stoet. Naarmate de tijd ver streek, nam de drukte toe. Alle deelnemers droegen de kleurrijke gewaden, welke be hoorden tot de verschillende groepen, waarbij zij ingedeeld waren. Naast de oud- Hollandsche uniformen zag men de meest typische kleederdrachten uit Oost en West. Een groepje serimpi's (hofdanseressen) trok bijzonder de aandacht. Bij het gedeelte dat de eenheid van Ne derland en de gebieden overzee uitbeeld de, waren ook verschillende modellen van schepen, die de verbinding tusschen Ne derland en Indië in den loop der tijden onderhielden. Deze schepen werden door inlandsche 'bedienden gedragen. De Koningin naar de spreekstudio. Voor het uitspreken van Haar radio-rede begaf de Koningin zich om halfeen van het paleis in hel Noordeinde naar het ge bouw van de P.T.T. aan de Kortenaerkade. Voor den hoofdingang van het gebouw was een baldakijn opgesteld, terwijl een breede looper over het trottoir tot aan oe straat was uitgelegd. De duizenden menschen, die in den loop van den morgen langs de touwafzetingen voor het paleis Noordelndc defileerden om de versiering van het palels te bekijken en misschien ook in de hoop TI. M. de Konin gin te zien uitrijden, waren tegen den tijd, dat de Koningin naar de Kortenaerkade zou rijden, niet van hun plaats te krijgen. Zij bleven zich achter de touwen verdrin gen en de pogingen van de politie om bewe ging ln de massa te krijgen bleven vruch teloos. Om half één reed een hofauto voor en oogenblikkelijk daarna kwam de Ko ningin naar buiten om plaats te nemen in den wagen, welke Haar naar het P.T.T.- gebouw zou brengen. De wagen reed vla Noordeinde, Hoogewal, Piet Heinplein en Kortenaerkade. Bij het gebouw van het hoofdbestuur was de belangstelling enorm en toen de Konin gin voorreed, ging een luid gejuich uit alle rangen op. De rede. welke de Vorstin voor de radio hield, vindt men op pag'na 1 van dit Blad. Hulde namens Nederlandsche vt ouwen-groepen. Namens een groot aantal vrouwengroe pen, o.a. de bewoonsters van tehuizen voor oudere dames, „Pro Senectute", de Neder landsche Christen-vrouwenbond, de Fede raties van R.-K. Vrouwenbonden, den Joodschen Vrouwenraad, en de vrouwen werkzaam In ziekenhuizen in Nederland en Nederlandseh-Indlë, is door zuster A. Zuy- derhoff te Bennekom ten palelze Noordein de een oorkonde aangeboden, op perka ment geteekend, ln een lederen portefeuille ln etui, welke oorkonde vergezeld ging van een bloemenhulde. Gelukwensch van Hitier. De Duitsche Führer en rijkskanselier, Adolf Hitler, heeft H. M. Koningin Wll-„ helmina telegrafisch gelukgewenscht met Haar verjaardag. Te Amsterdam. In de hoofdstad klonk al in den vroegen morgen koraalmuzlek op den Dam en op het Leidschepleln. Overal in de stad werd echter nog met koortsachtige haast ge werkt aan de versiering, welke Maan dag, wanneer de Koningin in de hoofdstad zal komen, gereed moet zijn en welke de grootsche hulde, die Haar in de komende dagen gebracht wordt, bijzonderen luister zal bijzetten. Vele nijvere handen werkten aan de enorme, twintig meter hooge eere poorten die het Damrak en het Rokin bij den Dam overspannen en aan de kleurige omlijsting van het Damplantsoen. De ver sleringen van de pleinen en grachten zijn zoo goed als gereed en ook talrijke parti culiere gebouwen en bankinstellingen zijn vandaag reeds voorzien van een feestge waad. In Indië. Door geheel Nederlandsch Indië is de verjaardag van H. M. de Koningin op zeer opgewekte wijze gevierd Militaire parades werden gehouden, lerwijl de hoofden van gewestelijk bestuur openbaar gehoor hiel den. Slechts ln Batavia ontbrak het tradltio- neele militaire schouwspel, dat werd ver schoven naar 6 September as. Niettemin was ook hier de feeststemming duidelijk waar te nemen, in de eerste plaats door den levendlgen vlaggen tooi van de stad. welke reeds vroeg in den morgen werd ontplooid. Ook Tandjong-Priok. waar alle schepen gepavoiseerd waren, bood een kleurigen aanblik. De eigenlijke viering werd Ingezet met een galabal ln de militaire sociëteit Con cordia, dat o.m. werd bijgewoond door den gouverneur-generaal, den vice-president en leden van den raad van Nederlandseh-In dlë, den commandant der zeemacht en den commandant van het leger. Het openbaar gehoor ten palelze Rijs wijk was zeer druk bezocht. Hier waren aanwezig vertegenwoordigers van alle ge ledingen der hoofdstedelijke samenleving. Gesproken werd door den voorzitter van den Volksraad, mr. Van Helsdingen en den Landvoogd. Te Rotterdam. Aubade van 1800 zangers en défilé. De feesten te Rotterdam zetten ln de vroege morgenuren in met koraalmuzlek op het bordes van het oude raadhuis op de kaasmarkt, waarna om acht uur de stadsbeiaardier het carillon van het raad huis op den Coolsingel bespeelde. Omstreeks half negen hadden zich op den Coolsingel ongeveer 1800 zangers en zangeressen opgesteld voor de aubade. Onder leiding van mevrouw M. C. Grim bergHuyser werd een zevental liederen j gezongen, begeleid door de Rotterdamsche harmonie. Onmiddellijk na deze aubade, welke be sloten werd met het Wilhelmus, volgde een défilé van de mariniers en matrozen van Hr. Ms. „Gelderland" welke op het oogen- blik in Rotterdam vertoeft. Het was circa kwart voor tien, toen de afzettingen werden opgeheven en het vre- kcer op den Coolsingel weer doorgang kon vinden Het bleef echter in de binnenstad zeer druk. Tegen tien uur volgde op het Schutters veld een parade, uitgevoerd door het corps mariniers met de landingsdivisie van Hr. Ms. „Gelderland". In het Buitenland. Te Parijs. Te Parijs hebben de „Vrienden van Frankrijk" in hun club een gezelschap Ne derlanders ontvangen, dat een bezoek aan Frankrijk brengt. De Fransche minister van buitenlandsche zaken was op de plech tigheid vertegenwoordigd door zijn kabi netschef Saint, en de Nederlandsche ge zant door baron van Pallandt, den eersten gezantschapssecretaris. Er werd aan Ko ningin Wilhelmina een boodschap gezon den, onderteekend door een groot aantal vooraanstaande figuren uit de politieke, diplomatieke, litteraire en aristocratische wereld. In Polen. De Poolsche pers geeft uiting aan haar groote sympathie met de Nederlandsche vorstin. Zij publiceert portretten van ae Koningin alsmede artikelen over de voor bereidingen, die voor de feestelijkheden ln Nederland worden getroffen. Het te Warschau verschijnende blad „Dobry Wleczor" wijdt aan het Jubileum een lang historisch artikel. Igent van politie schiet brigadier dood. In een vlaag van verstands verbijstering. Vanmorgen omstreeks kwart over elf heeft een 38-jarige politieagent den op dat mo ment ln het bureau Pieter Aertszstraat te Amsterdam als wachtcommandant dienst doenden brigadier van politie, van der Linde, met twee schoten dermate verwond, dat het slachtoffer bijna onmiddellijk dood moet zijn geweest Op genoemd tijdstip sprak de brigadier van der Linde den agent, die juist het bu reau binnenkwam, ln de vestibule aan en deelde hem mede, dat hij zich bij den hoofdinspecteur moest vervoegen. Dit on derhoud zou vermoedelijk onaangename ge volgen voor den agent hebben gehad. Hij wist dat zelf heel goed en nu heeft de man zich daarover blijkbaar zoo opgewonden, aat hij in een vlaag van verstansverbijste- rlng zijn automatisch werkende pistool trok en a bout portant twee schoten loste op den brigadier. Beide schoten troffen het slachtoffer In de borst. Alles ging zoo snel en overrompelend in het werk, dat de bri gadier geen kans had gezien zich te verde digen. Hij zeeg ineen en was vrijwel on slatr dood. Nadat de agent zijn daad had volbracht, richtte hij het wapen op zich zelf. Hij ver wondde zich echter niet ernstig en kreeg slechts een schampschot langs de slaap. Een inspecteur van politie en een agent, die tijdens het drama ln de vestibule aan wezig waren, doch aanvankelijk ook geliee! waren overrompeld, zagen na dit mislukte schot kans den agent zijn wapen te ont nemen. De inmiddels gewaarschuwde üe- neesk. Dienst legde een voorloopig verband waarna de totaal overspannen agent naar het Wilhelmina-gasthuis werd overge bracht. TUSSCHEN KOLENWAGENS BEKNELD GERAAKT. Op de bovengrondsche werken van de domaniale mijn te Kerkrade geraakte van morgen de gehuwde mijnarbeider A. van der Muilen bekneld tusschen twee kolen wagens. Van der M. werd zoo zwaar gewond, dat de dood spoedig Intrad. HET VRAAGSTUK VAN TSJECHO- SLOWAKUE. De nieuwe voorstellen. Men heeft op het oogenblik nog geen aanduidingen inzake het antwoord van de Sudeten-Duitschers op de nieuwe voorstel len van de regeering, doch het is niet waarschijnlijk, dat zij zonder meer van de hand gewezen zullen worden. hangt veel van af, of de beslissing ge nomen zal worden door de Sudeten- Duitsche partij of over de grens. De laatste voorstellen van de Tsjechi sche regeering komen de acht punten van Henleln aanzienlijk tegemoet en Indien de Duitsche factor kon worden uitgeschakeld, zouden de Sudeten wel willen onderhan delen. Britsche voorstellen? In welingelichte kringen te Berlijn ver luidt, dat Adolf Hitler óf wel door den Brit- schen ambassadeur te Berlijn, Henderson, óf wel door von Ribbentrop op de hoogte zal worden gebracht van de aanbevelingen en besluiten van de Britsche regeering. Zoodra Henderson vanmiddag te Berlijn zal aankomen, zal hij een bezoek brengen aan het ministerie van buitenlandsche zaken. In Wllhehnstrasse verluidt, dat Henlein vermoedelijk gedurende het weekeinde een onderhoud zal hebben met den Führer. Ondertusschen zal Hitler den toestand be spreken met zijn politieke raadslieden, o.a. von Neurath. In Duitsche politieke kringen is men meer hoopvol gestemd ten aanzien van de rege ling; veel hangt evenwel af van wat Hen derson uit Londen zal brengen. Lord Hallfax ontving hedenmorgen nog eens Henderson, den Amerik. gezant en den Franschen gezant. OUD-CONSUL GEARRESTEERD. Volgens de National Zeitung te Bazel is de vroegere honoraire consul van Oosten rijk te Zuerich. Ferdinand Forster, te Weenen gearresteerd en opgesloten in een concentratiekamp bij Weenen. Forster is Zwitsersch onderdaan en rechtsgeleerde van beroep Hij heeft in de localiteiten van het vroegere Oostenrijksche consulaat te Zuerich een bureau voor inlichting op internationaal juridisch gebied geopend, waar hij zich specialiseerde op Oosten rijksche kwesties. De National Zeitung bericht verder, dat de Duitsche autoriteiten alle inlichtingen omtrent de reden van de arrestatie hebben geweigerd. Het blad voegt hier aan toe, dat Forster zelfs wanneer hij door zijn functie van honorair consul een dubbele nationa liteit zou hebben, recht heeft op bescher ming door de Zwitsersche autoriteiten als burger va* Bern. „Vind je de Niagara niet prachtig?" „Eingenlijk vond ik hem mooier ln di bioscoop, toen ze de film terug lieten draaien!" OLYMPISCH NIEUWS. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN 1940 IN ZWITSERLAND? Naar wij vernemen is de kans groot, dat de Olympische Winterspelen in 1940 in Zwitser land zullen worden gehouden. Het uitvoerend comité van het I.O.C. zal op 3 September a.s. te Bern bijeenkomen om over deze aangelegenheid een beslissing te nemen. - GEWIJZIGDE CHINEESCHE TAKTIEK. Tijdens een bezoek aan het Jangtsefront heeft de correspondent, van Havas een wij ziging van de Chlneesche taktiek bemerkt. In tegenstelling met hetgeen hij opmerkte tijdens de gevechten bij Hsitjoe, traden de Chineesche afdeelingen in nauwe samen werking volgens een bepaald plan op. De Chineesche verdediging is thans aan het geheele front in evenwicht, in plaats van zich te concentreeren op één punt. waar door het geheele front in een stortte, wan neer dit punt viel. Het schijnt, dat de Chi- neezen hun tegenstanders willen uitputten en naar de versterkingen van Hankau wil len drijven, waar de aanval zeer moeilijk is. De Chineezen hebben aan den Noorde lijken oever van de Jangtse belangrijke plaatsen, Soesoeng en Tsientsjan heroverd Hierbij is gebleken, dat de Chineesche leger leiding de troepen een groote bewegelijk heid heeft weten te geven. DAMMEN. DAMVEREENIGING W.W.D. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden voor de bordenbezetting in de tiende ronde zijn als volgt: J. Ouwerkerk—J. Blansjaar 20; J. v. d. Hout A. van Haarlem 02; P. LamanA. B. v. d. Hoek 20; H. BinnendijkW. F. Laman 02; F. FeitsmaD. Houps 20; J. de Bezemer A. Singeling 11I. BinnendijkA. de Bezemer 0—2; D. Houps—P. Laman 0—2; A. van HaarlemJ. de Bezemer 11; A. Singeling J. v. d. Hout 02; J. BlansjaarM. Ooster hout 20; W. VlasveldJ. Blansjaar 20; G. StuuropW. Vlasveld 2—0: I. Binnendijk—D. Houps 2—0; J. de Nle—I. Binnendijk 2—0. STOJADINOWITSJ NAAR SOFIA. De Joego-Slavische premier en minister van buitenlandsche zaken Stojadigowitsj zal op zijn laatst eind September een bezoek aan Sofia brengen. LANSBURY TE BOEDAPEST. De Britsche arbeidersafgevaardigde Lans- bury is te Boedapest aangekomen. Hij zal waarschijnlijk tot Vrijdag blijven. KS oncentreer op het krachtigste reclame-middel RIJPWETERING, Veiling R.p.v. - Aanvoer 3396 kipeieren, prijs f. 4.50—3.10 per 100- 132 eendeieren f. 3.50—3.80 per 100; henneneieren f.3.30—3.60 per 100; hanen 46—74 ct. per sfuk; konijnen 18—65 ct. per stuk; kippen 20—36 ct. per stuk; kaas 50 ct. per KG. S—1

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 3