Koninklijke Onderscheidingen Bloembollencultuur" voor saneerings-maatregelen 79 ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 30 Augustus 1938 Derde Blad No. 24057 VICTORIA-WATER het beste B™«'™6ENtESKRACHTlG Bestuursvoorstel met groote meerderheid aangenomen Ter gelegenheid van den verjaardag van H- M. de Koningin zijn o.m. de volgende Koninklijke onderscheidingen verleend: Staatsraad. Benoemd I« tot Staatsraad in buitengewonen dienst: mr. P. A. V. baron van Harinxma thoe Slooten, Commissaris der Koningin in de provincie Friesland. Orde Nederlandsche Leeuw. Bevorderd 1«: tot grootkruis in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. W. L. baron de Vos van Steen wijk. Voorzitter van de Eerste Kamer der Sta- ten-Generaal; Bevorderd zijn: tot commandeur in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: prof. mr. P. J. M. Aalberse, Minister van Staat, oud-Minister van Arbeid en van Ar beid, Handel en Nijverheid, lid van den Raad van State; jhr. mr. D. J. de Geer, Minister v. Staat, oud-Minister van Financiën en van Bin- nenlandsche Zaken, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal; dr. F. E. Posthuma. oud-Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, voorzitter van het Centraal Instituut tot Bevordering van het Normale Handelsverkeer tusschen Nederland en andere landen; JhT. mr. A. W. L. Tjarda van Starken- borgh Stachouwer, Gouverneur-Generaal vin Nederlandsch-Indië; mr. L. J. A. Trip, president van de Neder landsche Bank N.V. te Amsterdam; Benoemd zijn: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. F. E. H. Groenman, Hr. Ms. gezant te Caracas; mr. J. G. Sillem, Hr. Ms. gezant te Lissa bon; L. Drooglever Fortuyn. consul-generaal der Nederlanden te Parijs; mr. J. E. van der Meulen, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden te 's-Gravenhage; mr. P. van Reg teren Altena, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gravenhage; mr. J. A. Stoop, president van het ge rechtshof te Leeuwarden; mr. H. W. B. Thomas, president van de arrodissementsrechtbank te Rdtterdam; dr. P. Smit. president van de Algemeene Synode der Nederlandsche Hervormde Kerk te Heumen; mgr. J. P. Huibers, bisschop van Haar lem. te Haarlem; mgr. F. N. J. Hendrikx. vicaris-generaal en kanunnik van het bisdom 's-Hertogen- bosch, te 's-Hertogenbosch; mr. J. R. M. van Angeren, secretaris generaal bij het Departement van Justitie te 's-Gravenhage; dr. J. Wessels, inspecteur voor het Staats toezicht op krankzinnigen en krankzinni gengestichten, te Ermelo; mr. G. H. Dijkmans van Gunst, admini strateur bij het Hoofdbestuur der Poste rijen, Telegrafie en Telefonie, aangewezen als juridisch adviseur bij het Staatsbedrijf der Posterijen, Telegrafie en Telefonie, te 's-Gravenhage; W. R. van Goor, Inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie in algemeenen dienst te 's-Gravenhage (Hoofdbestuur der Posten- rijen, Telegrafie en Telefonie); J. J. Theling, Inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie in algemeenen dienst, aangewezen als directeur van het postkan toor te Rotterdam; dr. J. Wester, hoogleeraar aan de Rijks- Universiteit te Utrecht; dr. G. F. Rochat, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; dr. ir. H. S. Hallo, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. W. P C. Zeeman, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam; dr. J. Wille, hoogleeraar aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam; mr. W. J. A. J. Duynstee, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholleke Universiteit te Nijmegen; J. J. 't Hart, Inspecteur van de onder wijzersopleiding, te Utrecht; mr. H. K. Versteeg, voorzitter van de Ne derlandsche Vereenlging ter bevordering Van het Levensverzekeringswezen te Wasse naar; A J. van Iersel. directeur der directe be lastingen enz te Maastricht; C M. Moolenburgh, hoofdinspecteur der directe belastingen te Haarlem: J. A. Petter, hoofdinspecteur der directe belastingen te Utrecht; mr. A. H. Seijlhouwer, Rijksadvocaat te Amsterdam; de kapitein ter zee B. Kruijs, directeur van het loodswezen, de betonning, bebake- ning en verlichting, te Amsterdam; de kolonel der mariniers C. J. O. Dorren, chef van het korps mariniers; de generaal-majoors W. F. Sillevis, com mandant der Ilde divisie, W. F. A. Hack- stroh, inspecteur der infanterie, jhr. J. T. Alting von Geusau. commandant der Iste divisie, en P. W. Best; H Ch. E. van Ede van der Pais, te 's-Gra venhage. directeur v. d. Luchtvaartdienst; prof. ir. J. C. van Staveren, te Arnhem, directeur van de N.V. tot Keuring van Elektrotechnische Materialen; C H. Laan. wonende te Bloemendaal, oudste directeur van de N.V. Wessanen's Koninklijke Fabrieken te Wormerveer: G W. Stroinck, wonende te Steenwij ker- Wold, voorz. van den raad van toezicht der Coöperatieve Centrale Raffalsen Bank te Utrecht; ir A. L. H. Roebroek, directeur-generaal 'an den landbouw, te 's-Gravenhage; prof. ir. W. P. Smit. lid van den Octrooi- raad, te 's-Gravenhage; G. M. Belzer. te 's-Gravenhage. voorzitter van de Commissie van Advies Crisisinvoer- »et: Prof. ir. A. M. Sprenger. hopgleeraar aan oc Landbouwhoogeschool te W^geninge Prof. mr. A. C Josephus Jrtta, Rij" trMdelaar fn het 3de districtt'ëe vanhage G. J. J. Wouters, Gouverneur van Curacao; F. A. E. Drossaers, directeur van Blnnen- landsch Bestuur in Nederlandsch-Indië; D. J. Gerritsen, lid van de Algemeene Rekenkamer in Nederlandsch-Indië; mr. J. G. Geerlings. gewezen raadsheer in het Hooggerechtshof van Nederlandsch- Indië; mr. A. J. C. M. Nelissen, raadsheer in het Hooggerechtshof van Nederl.-Indlë; mr. J. J. Smit, president van den Raad van Justitie te Batavia, met buitenlandsch verlof; Ch. O. van der Plas, Gouverneur van Oost-Java; dr. B. J. Haga, Gouverneur van Borneo; J. Oberman, gewezen resident der Wester- afdeeling van Borneo; prof. A. W. Mulock Houwer, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool te Ba tavia, met buitenlandsch verlof; prof. C. P. Wolff Schoemaker. hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Ban doeng, met buitenlandsch verlof; ir. W. Holleman, hoofd van den Dienst van den Mijnbouw in Nederl.-Indië; dr. J. M. Elshout, generaal-majoor. inspec teur van den Militair Geneeskundigen Dienst in Nederlandsch-Indië; mgr. P. J. Willekens, apostolisch vicaris te Batavia; J Th. Petrus Blumberger, hoofd van het Kabinet van den Minister van Koloniën; ir. H. Freydanck Oesinger. directeur van het Technisch Bureau van het Departement van Koloniën; prof. mr. G. J. Nolst Trenité, oud-rech terlijk Nederlandsch-Indisch hoofdambte naar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; E. Bennink. directeur der Handelsvereni ging Amsterdam; A A Pauw. directeur der Nederlandsche Handel-Maatschapplj te Amsterdam; Oranje-Nassau-orde. Benoemd zijn; tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. ir H. Loudon, oud-voorzitter van de Commissie voor den Nederlandsch-Zuid- Afrikaanschen Handel, president-commis saris van de N.V. Koninklijke Nederlandsche Maatschappij tot Exploitatie van Petro- leumbronnen in Nederlandsch-Indië, te Wassenaar; jhr. mr. Rh Feith. president van den Hoogen Raad der Nederlanden, te 's-Gra- venhage mr. H H A Sluis, procureur-generaal bij het gerechtshof te Leeuwarden; Bevorderd zijn: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nassau: dr. J. B. Hubrecht, Hr. Ms. gezant te Rome; mr. J. E. H. baron van Nagell, Hr. Ms. gezant te Stockholm; H. W. G M. ridder Ruyssen van Katten- dijke, Hr. Ms. gezant te Kopenhagen; tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau met de zwaarden: M. Boerstra. luitenant-generaal, com mandant van het leger in Nederlandsch- Indië, hoofd van het Departement van Oorlog; tot groot-officier in de Orde van Oranje-Nassau: C van den Bussche, vice-president van den Raad van Nederl.-Indlë; dr. N. M. Josephus Jitta, voorz. van den Gezondheidsraad Benoemd zijn tot officier in de Orde van Oranje Nassau. R. Gerritsen, secretaris-penningmeester van de Vereeniging van ambtenaren der registratie en domeinen, te Zierikzee; ir. F. S. Langemeijer, te Zwolle, hoofd ingenieur van den Rijkswaterstaat; ir. C. G. Krayenhoff van de Leur. te Utrecht, hoofdingenieur van den Rijks waterstaat: dr. Ir. F. J. Nellensteijn. te 's-Graven- hage directeur van het Rijkswegenbouw- laboratorium; ir. J. Canters, te Velp (gem Rheden), Rijksinspecteur van het verkeer; C. A Borren, te Rotterdam, inspecteur van het vervoer bij de Nederlandsche Spoorwegen, met den persoonlijken titel van hoofdinspecteur; ir. A. J. Boland. te Utrecht, afdeellngs- chef 1ste klasse bij de Nederlandsche Spoorwegen, met den persoonlijken titel van hoofdingenieur (directeur van de N. V. Spcorwegbouwbedrijf ir. G. van Hille, te Amersfoort, ingenieur der tractie bij de Nederlandsche Spoorwe gen, met den persoonlijken titel van hoofd ingenieur; ir. J. W. D. van Eek, te Heerlen, hoofd ingenieur bij de Staatsmijnen in Limburg; Ch. Ie Poole. te Heerlen, chef van het Handelsbureau bij de Staatsmijnen in Lim burg: B. J Kerkhof, te de Bilt, president-com missaris der Maatschappij Wegenbouw N. V.; ir. A. Knape. mede-directeur van de Rot- terdamsche Droogdok Maatschappij N. V., te Rotterdam; prof. dr. J. Wisselink, directeur van het Economisch Instituut voor de Textiel industrie, te Rotterdam; J. W. Nienhuys, wonende te Bloemen daal. voorzitter van de Vereeniging van den Tabakshandel, te Amsterdam; mr. M. J Wolff, te Arnhem, buitengewoon lid van den Middenstandsraad; J. H. Donner. voorzitter van den Neder landschen Boekverkoopersbond, te Rotter dam; F. N. M. Raymakers, textielfabrikant, te Helmond G. van der Meulen. wonende te Almelo, directeur van de Koninklijke Stoomweverij te Nijverdal N. V.: G. J. Blink, te Wassenaar, voorzitter van de Vereeniging voor Zuivelindustrie en Melkhygiëne dr. ir. P. N. Boekei. te Rijswijk (Z.-H.l. Rijkszuivelconsulent, hoofd der afdeeling zuivel van het Regeeringsbureau voor de uitvoering der landbouw-Crisiswet 1933; J. M. P. W. Geers, geneesheer-directeur van het Friesch Volks-Sanatorium, te Ap pelscha, gemeente Ooststellingwerf; dr. S Douma. veterinair-inspecteur van de Volksgezondheid, te Amersfoort; A. Grooters, wonende te 's-Gravenhage. inspecteur der Rijksverzekeringsbank; dr. J. F. Steenhuis, wonende te Haarlem, geologisch adviseur bij het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening; mr. H. C. Hartevelt, Regeeringsgemach- tigde voor Algemeene Zaken bij den Volks raad; mr. J. H. Hoogesteger, secretaris van het Departement van Financiën in Neder landsch-Indië; L. Korthals, waarnemend hoofd van den Belas ting accountantsdienst in Ned.-Indië; W. H. Murenoeeld, inspecteur voor het Venduwezen in Nederlandsch-Indie; M. F. Tydeman. resident van Priangan; mr. M. F. Winkler, resident van Soera- baja: F. J. Bruggeman, assistent-resident ter beschikking van den resident der Oostkust van Sumatra; J. H. Boerstra, burgemeester van Ma- lang; mr. G. H. F>ak, secretaris van de pro vincie West-Java; Jhr. mr. P. D. E. Teixeira de Mattos, ge- zantschapsraad te Londen: dr. J. ter Meulen, bibliothecaris van de bibliotheek van het Vredespaleis; mr. J. H. Kiewiet de Jonge, secretaris van het bureau, belast met de afwikkeling van het Bureau voor Zeeoorlogsschade: mr. Jacq. Dutilh. plaatsvervangend voor zitter van den Raad van Beroep (S.V.), te Rotterdam; Th. J. M. Knuvelder, kanunnik, deken en pastoor te Utrecht; N. G. van der Meij, hoofdcommissaris van politie te 's-Gravenhage; ir. E. L. A. baron van Voorst tot Voorst, voorzitter van de Roomsch-Katholieke Ver eeniging voor Kinderbescherming te 's-Her togenbosch; J. H. J. van de Mortel, notaris te 's-Her togenbosch C. Pais. burgemeester der gemeente Me- naldumadeel; mr, M. Sichterman, burgemeester der ge meente Almelo; D. baron Mackay, burgemeester der ge meente Meppel; W. J. B. van Liemt, wethouder der ge meente Haarlem; Walrave Boissevain, lid van den raad der gemeente Amsterdam; mr. M. Smeding, secretaris der gemeente Rotterdam; mr. P. J. M. Kallen, secretaris der ge meente Maastricht; ir. P. Bakker Schut, directeur van den Dienst der Stadsontwikkeling en Volkshuis vesting te 's-Gravenhage; J. Walch, directeur van Financiën, te Amsterdam; ir. A. H. Liebert. inspecteur voor de Volks gezondheid (Volkshuisvesting) in Flries- land en Drenthe, te Huizum; G. H. Honing, hoofddirecteur van de Ver eeniging „Hulp voor Onbehuisden", te Am sterdam; J. J. A. M. Beaumont, lid van het hoofd bestuur van den Nederlandschen Bond van Vrijwillige Burgerwachten, burgemeester van Gendringen: Th. W. L. M. de Winter, inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie, aange wezen als hoofd van het telefoondistrict te Haarlem; J. G Pater, referendaris bij het Hoofd bestuur der Posterijen. Telegrafie en Te- iefonie, aangewezen als chef van den Pers en Propagandadienst, te 's-Gravenhage: dr. J. C. Bruijn, rector van het Vossius Gymnasium te Amsterdam; dr. L. de Jong, directeur der Rijkshooge- rcburgerschool te Breda; ir. D. J. Kruytbosch. oud-directeur aer Rijkshoogereburgerschool te Wageningen; mej. E. M. Roozen (Mère Marie Xave- riusi. directrice der Roomsch-Katholieke Middelbare School voor meisjes „Mariën- bosch" te Nijmegen; dr. ir. J. H. Plantenga. directeur van de Academie van Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage, wonende te Wassenaar; mej. M. Th. Neujean (Soeur Anna Ma ria), directrice der Roomsch-Katholieke Kweekschool voor onderwijzers en onder wijzeressen te Nijmegen; 6413 (Ingez. Med.) Na de rede van den voorzitter, dr. A. J. Verhagen, heeft het hoofdbestuur der Alg. Vereeniging voor Bloembollencultuur giste ren op de buitengewone algemeene verga dering te Haarlem de vraag aan de orde gesteld: Keurt de algemeene vergadering het standpunt van het hoofdbestuur goed. dat het in het belang van het vak is te achten, dat bedrijfsmaatregelen voor het bloembollenbedrtjf afgezien van de vraag, welke die precies zullen zijn noo- dig zijn. Geen der afdeelings-afgevaardigden wenschte het woord, doch door de leden individueel werd ruim daarvan gebruik ge maakt. De heer dr. Dijt kwam er tegen op, dat te Sassenheim is gezegd, dat hij gemakke lijk tegen de saneering kon zijn, omdat hij zijn teeltbewijzen duur verkocht zou heb ben. Spr. deelde mede, dat hij indertijd zijn bedrijf heeft moeten verkoopen, omdat hij geschrapt werd als lid van de Sierteelt centrale door de crisis-tuchtrechtcentrale. Hijblijft echter principieel tegenstander van de vernietigingspolitiek. De heer De Zeeuw protesteerde tegen een dergelijke uitlating te zijnen opzichte te Sassenheim geuit. Hij heeft teeltbewijzen verkocht, maar in 1936 en 1937 meer dan het dubbele gekocht. Hij bleef de saneering onjuist achten, omdat de kleine kweekers er door gedupeerd worden en de buiten- landsche cultures kans krijgen zich steeds meer uit te breiden. Het hoofdbestuur, al dus spr., durft het rapport inzake de be- teekenis van de Engelsche bloembollen cultuur niet te publiceeren. Spr. waar schuwt tegen het verlies van Nederland van het bloemtoollenmönopolie, waarvoor prize voorvaderen aewochten-hebben, De heer Murk vond het onverantwoor delijk van het hoofdbestuur om in den druksten tijd te vergaderen. De afdeelings- vengaderingen zijn door die drukte slechts zeer matig bezocht geweest en daardoor heeft men een scheef beeld van het aantal voor- en tegenstanders der saneerings- maatregelen. Hij besprak daarna de uit breiding der bloembollenteelt in Engeland. De heer Varenkamp noemde de houding, welke de vereeniging de laatste jaren heeft moeten innemen allerbedroevendst en bracht hulde aan het hoofdbestuur voor zijn positieve verklaringen. Zouden de be drijfsmaatregelen niet blijven, dan zou het vak zijn eigen graf graven. Spr. hekelde de methodes en pamfletten van de anti saneerders, die demagogisch zouden zijn. Mocht de korting dezen winter te groot worden, dan zou spr. het hoofdbestuur wil len verzoeken steun aan de regeertng te vragen De heer Bakker stelde vast, dat de sa neerders naar valsche profeten geluisterd hebben en „het vak onzer vaderen verra den hebbenZij hebben velen tot „leuge naars en wetsontduikers" gemaakt. Blijf uw zelfvernietiging niet steunen, riep spr. uit, tracht onrecht en wanorde uit het vak te weren. De lieer v. Rijssen achtte het onjuist, dat de teeltvergunningen van dr. Dijt ingetrok ken zouden zijn, omdat hij anti-saneerder is. Iets dergelijks mag de vereeniging niet zonder meer voorbij laten gaan. De heer Staats vroeg, waarom het hoofd bestuur toch zoo geheimzinnig is fhet het Engelsche rapport. Een kleine kweeker zou de maatregelen dusdanig willen hebben, dat ook zijn ca tegorie er iets aan heeft. De heer Lefèber merkte op. dat men het in het vak meer met distels dan met bloe men gaat zeggen. Het hardst piepende wiel wordt het eerst gesmeerd, maar spr. hoopte toch, dat het, doordat het „blijvend pie pend'' is, in een hoek zal worden gezet. We kunnen bedrij fsmaatregelen momenteel niet missen, zelfs anti-saneerders zijn het 'daarover eens. De heer Murk: Neen, waarachtig niet. De heer Lefèber: Ze willen die maat regelen echtera reders hebben De anti saneerders in het hoofdbestuur hebben ge faald, toen zij in Den Haag hun standpunt konden verdedigen. Zij riepen „weg met de saneering", maar zetten er niets ter oplossing tegenover. Een vrije, onafhanke lijke export van onze bloembollen is aller wensch, maar zoolang de oplossing niet komt. moet de saneering gedwongen door de omstandigheid blijven. De voorzitter beantwoordde de verschil lende sprekers. De teeltvergunning is dr. Dijt niet ontnomen, omdat hij anti-saneer der was. Dat dit argumenf er bij gehaald is. kon spr. ook niet waardeeren. De com missie voor de Engelsche cultuur heeft haar indrukken in twee dagen opgedaan, daarom moet een publicatie met verschil lende andere" factoren en feiten aangevuld worden. De opkomst op de afdeelingsver- gaderingen was niet minder dan bij vorige gelegenheden. Eischen de omstandigheden zulks, dan zou spr. het juist achten, dat de regeering financieelen steun zou geven Het ligt in de bedoeling, dat, buiten de saneering om. de vrije cultures zullen bij dragen in de onpersoonlijke reclame en het wetenschappelijk onderzoek. Bij de replieken zeide de heer Murk, dat het hem bekend is, dat men in Engeland zonder steun van eigen landslieden bescherming vraagt voor de bloembollen cultuur. Al worden de grenzen dan maar voor een derde gesloten, dan is de ramp voor Nederland reeds niet te overzien. Dat doen onze landverraders, die voor de sanee ring zijn (rumoer'. Spr. zou naast den voorzitter een direc teur willen hebben, opdat de voorzitter vrijer kan staan. De heer Varen kamp antwoordde, dat de Engelsche cultuur als „boeman" moet die nen. maar dat hij menschen heeft gespro ken, die goedkooper in Holland konden koopen, omdat het arbeidsloon in Engeland niet opgebracht kan worden- De verande ringen in het economisch getij zijn oorzaak van alle ellende en die zijn niet nationaal op te lossen. De voorzitter voegde er bij, dat juist de dumpingsprijzen bescherming der buiten- landsche cultures noodzaken en dat daarom maatregelen noodig zijn. De vraag van het hoofdbestuur kwam daarna in stemming en werd bevestigend beantwoord met 162 tegen 35 stemmen en 1 blanco. Na de' rondvraag werd de vergadering geolbteni mevr. K. BoudierBakker, letterkundige te Utrecht: Hildo L. Krop, beeldhouwer, te Amster dam; W. de Monchy, directeur van de Holland- Amerika Lijn te Rotterdam; mgr. H. J. van Valenberg, apostolisch vi caris te Pontianak; J J H. M. van Rijckevorsel. Roomsch- Katholiek geestelijke te Jogjakarta: dr. H. Jansen, predikant te Batavia; W. Schmidt, algemeen inspecteur van het Westersch onderwijs in Nederlandsch- Indië; prof. dr. F. L. Huber, directeur van het Veeartsenijkundig Instituut te Buitenzorg, met buitenlandsch verlof; ir. G. F. Berg, hoofd van Tractie, Mate rieel en Werkplaatsen der Staatsspoorwe gen in Nederlandsch-Indië; F E Th. ter Bruggen Hügenholtz, hoofd ingenieur bij den Post-, Telegraaf- en Te lefoondienst in Nederlandsch-Indië; dr. J. H. Bavinck, docent aan de theolo gische opleidingsschool der Gereformeerde Zending te Jogjakarta; mr. K. J. van Erpecum, voorzitter van de Staten van Suriname; J J. van Dam van Polanen, oud-direc teur van de Curaqaosche Handel-Maat- schappij, te Bussum; ar. ir. W. C. Klein, oud-secretaris van het Nieuw-Guinea Comité te 's-Graven hage; F. H, A. van der Brugh. oud-algemeen secretaris der Koninklijke vereeniging Oost en West te 's-Gravenhage; ir. C. Menschaar, oud-vertegenwoordiger voor Nederlandsch-Indië der N. V. Billiton Maatschappij te 's-Gravenhage; P. A. Regnault. directeur van verffabrle- ken in Nederlandsch-Indië. te Laren; J. H van Hoboken, lid der firma A. van Hoboken en Co., commissaris van de Su- rinaamsche Bananen Maatschappij, te Overschle. Bevorderd zijn: tot officier in de Orde van Oranje Nassau: K. Bruining. referendaris der posterijen, telegrafie en telefonie, aangewezen als di recteur van het telegraafkantoor te 's-Gra venhage: dr. W. A. F. Bannier, voorzitter van het Historisch Genootschap te Utrecht; J. F. Staal, architect, te Amsterdam: O. Verhagen, inspecteur der domeinen, te 's-Gravenhage; A. G. J. De Vries, directeur van de Zuid Nederlandsche Spiritusfabriek te Bergen op Zoom; de hoofdingenieur der marine ir S. Vis- man, directeur der Rijkswerf te Willems oord: mr. H. A. M. van Haastert. te 's-Graven hage. secretaris van den Katholieken Ne derlandschen Boeren- en Tuindersbond; ir. H. G. A. Leignes Bakhoven, te 's-Gra venhage, inspecteur van het veeteelt- en zuivelwezen; H. Snijders, te Heemstede, voorzitter van het hoofdbestuur der Vereeniging tot be vordering der belangen van Slechthoo- renden; S. Lont, hoofd van het Kantoor voor Reiswezen in Nederlandsch-Indië; mr. J. E. van Hoogstraten, hoofd van het Kantoor voor den Handel van het Departe ment van Economische Zaken in Nederl.- Indië. Benoemd zijn: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. met de zwaarden: de kapitein-luitenant ter zee W. A. de Jong; de majoor van den generalen staf D. A. van Hilten; de kolonel der infanterie M. Rutgers van der Loeff; de luitenant-kolonel der infanterie L. A. C. de Bock: de kolonels der artillerie L. J. de Decker en R. P. J. van den Breg van Saparoea; de luitenant-kolonel der artillerie J. H. C. Bentz van den Berg; de dirigeerend-officier van gezondheid der derde klasse J. E. Brouwer: G. F, V. Gosenson, kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; J. H. Uhl, kolonel der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; E. van Ysseidijk, kapitein der genie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger; P. Aions, kapitein der militaire admini stratie van het Koninklijk Nederlandsch- Indisch leger; W. Zaadnoordijk, militair apotheker 1ste klasse in Nederlandsch-Indië; S H. Spoor, kapitein der infanterie van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch leger, gedetacheerd aan de Koninklijke Militaire Academie te Breda. Bevorderd zijn: tot officier in de Orde van Oranje- Nassau. met de zwaarden: de kapiteins ter zee E. A. Vreede en P. A. Willemsen. Benoemd zijn: tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau: mej. E. J. Belinfante, secretaresse van de Haagsche Journalisten Vereeniging. te 's-Gravenhage; L. P. van den Broek, oud-hoofdredacteur van het dagblad De Courant-Het Nieuws van den Dag; H. Antcliffe, correspondent van Engel sche bladen; dr. F. E. O. Huebner. correspondent van Duitsche bladen; F. von Söhsten, consul der Nederlanden ie Recife; G. A. Menalda, consul der Nedeilanden te Porto Alegre; M. Salas Baiz. vice-consul der Nederlan den te Puerto Plata; H. L. Baron, consul der Nederlanden te Bremen; J. M. Donker, consul der Nederlanden te Johannesburg; ir. J. S. L. Kamps, bestuurslid van de Ne derlandsche Vereeniging te Brussel; P. J. Pennings, zendeling te Calioub: N. van der Vliet missionaris te Jeruzalem; C Kickert. kunstschilder te Parijs: P. J. Molenaar, predikant bij de Ncder- duilsch-Herv. gemeente te 's-Gravenhage; A. K. Straatsma, predikant bij de Ncder- duitsch-Herv. gemeente te 's-Gravenhage; C. Ch. Walraven, commissaris van politie te Alkmaar;

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 9