Uit de Omstreken LEIDSCH DAGBLAD - Derde Blad Dinsdag 30 Augustus 1938 NAGEKOMEN BERICHTEN BEURSOVERZICHT BURGERLIJKE STAND VAN LEIDEN BINNENLAND. By Kon. besluit is met ingang van 29 September a.s. aan den generaal-majoor van den militair geneeskundigen dienst van het Kon. Nederlandsch-Indisch leger, dr. J. M. Elshout. op zijn verzoek, terzake van langdurigen dienst eervol ontslag uit den militairen dienst verleend, onder dankbetuiging voor de goede diensten door hem gedurende vele jaren aan den lande bewezen. BUITENLAND. EEN HALVE TEGENSPRAAK. Men heeft te Praag geen enkele bevesti ging van het in het buitenland gepubli ceerde bericht over een onderhoud, dat president Benesj vandaag met Henlein zou nebben. NOODWEER IN' MEXICO. Wolkbreukachtige regens stroomen op Monterry in Mexico en de geheele streek neer. De overstroomingen nemen van oogenblik tot oogenblik grooteren omvang aan. heele groepen arbeidershuizen worden weggespoeld. Reeds zijn door het water 800 Woningen meegesleurd, negenhonderd ge zinnen zijn daWoos geworden. Het aantal dooden bedraagt reeds negen. Koninklijke onderscheidingen. Benoemd is: tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: H. J. Meyering, predikant bij de Gere formeerde Kerk te Katwijk aan den Rijn; A P. Tolk. hoofdambtenaar ter secreta rie der gemeente Alphen aan den Rijn; B. B. C. Felix, boomkweeker te Boskoop; Toegekend is de eere-medaille, verbon den aan de Orde van Oranje Nassau, in zilver aan: W. Bokhorst, onderwijzer aan de Zon dagsschool van de Chr. Geref. Kerk te Nieuw Vennep; A. Kuiper, tuinbaas in dienst bij den heer A. F. J. van Hattum, te Wassenaar; Mej. V. Cattermolen, huishoudster bij den heer M. A. Thompson, te Voorschoten; in brons aan: H Tol. rijksveldwachter-brigadier-titu lair. te Leidschendam; H. Vet, besteller bij den post-, telegraaf- en telefoondienst te Alphen; C. van Doorn, wonende te Voorhout, bloe mistknecht bij de firma L. Onderwater en Zn. te Lisse. HET ENGELSCHE KABINET BIJEEN. Ret Engelsche kabinet is om elf uur in Downingstreet bijeengekomen. Negentien vpn de twee en twintig leden waren aan wezig. HET AMERIKAANSCHE VLOOT- PROGRAMMA VOOR 1939. Het Amerik. departement van marine deelt mede. dat het vlbótprogramma voor 1939 den bouw zal omvatten van minstens 18 eenheden: 2 pantserkruisers. 2 krui sers. 8 torpedobootjagers, 6 duikbooten en wellicht een vliegtuigmoederschip. Men overweegt voorts uitbreiding van de effec tieven van het marine-leger met 2 tot 5000 man. Al deze inlichtingen worden in ver band gebracht met het artikel, waarin Woodring, de minister van oorlog, in het orgaan van leger en vloot uitbreiding heeft aanbevolen van de nationale garde van 195.000 tot 210.000 man. benevens de in stelling van een militaire luchtmacht van 2320 vliegtuigen en modernisatie van de defensiemiddelen aan de kust. ROOSEVELT NAAR WASHINGTON. President Roosevelt is uit Hydepark ver trokken. Hij wordt vandaag te Washington verwacht, waar hij met de ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken besprekingen zal voeren over den toestand in Europa. AALSMEER. Examen Bloemschikken en Binden. Aan het examen bloemschikken en bin den. uitgaande van den kring bloemist- winkeliers in samenwerking met de Kon. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde, dat hier werd gehouden, werd deelgenomen door 13 candidaten. Afgewezen werden 2 candidaten. T©t de geslaagden behoorden de heer W. F. A. Grimme Jr. te Lisse. Aan het hier gehouden examen bloemschikken en binden, uitgaande van den Kring Bloemist Winkeliers, in samen werking met de Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde, werd door 13 candi daten deelgenomen, waarvan 2 werden af gewezen. Geslaagd: mej. R. Knoppers. Hilversum; de heeren J, Th. Brinkman. Kampen; M. van Driel, Heemstede; W. F. A. Grimme Jr., Lisse: M. W. van Hesteren. Haarlem; K. van Leeuwen, Beverwijk; J. Marttin, Nijmegen; Joh. van Riel, Venlo; A. Vol- beda. Arnhem; A. H. Vreeke, Uithoorn; E. v. d. Waal, Zutphen. Brutaal optreden. In Haarlemmermeer vervoegen zich zoo nu en dan langs de huizen personen, die met veters enz. venten en vaak brutaal op treden als de ingezetenen niets van hen willen koopen. Bij een der bewoners aan den Hoofdweg beging gisteren zoo'n „sinjeur", nadat hem een paar malen te kennen was gegeven dat hij zich van het erf moest verwijderen, de brutaliteit om razende en tierende eerst zijn voet tusschen deur en drempel te zet ten en zich daarna naar den gang te be geven. Hij ontmoette aldaar evenwel den heer des huizes, die boven zijnde het leven had gehoord, naar beneden kwam en I den ongewenschten bezoeker heel spoedig buiten de deur wist te werken. Men zij op zijn hoede! Gouden echtvereeniging. Zondag was het 50 jaar geleden, dat het echtpaar J. W. Jeurissen en J. G, v. d. Bosch, wonende in de Domineeslaan te Zwanenburg alhier, in het huwelijk trad. Van verschillende zijden mochten de nog krasse oudjes blijken van belangstelling ondervinden. Ook de burgemeester van deze gemeente en mevr. Slob hebben hen per soonlijk gecomplimenteerd. Parkeeren langs den nieuwen Rijksweg zonder licht. Herhaaldelijk komt het voor dat langs den nieuwen Rijksweg in Haarlemmermeer door automobilist-en 's avonds wordt gepar- I keerd met gedoofde achterlichten, op plaat, sen waar zulks niet geoorloofd is. In ver band hiermede wordt door de gemeente politie 's avonds langs dezen weg gesur veilleerd. Regelmatig bewoog zich een dichte drom van menschen door de de Kempenaer- straat, waartusschen de oude paardetram zich met moeite een weg kon banen. Algemeen waren de kijklustigen vol lof over hetgeen de middenstand tot stand heeft gebracht. Voor de Arrondissements-Rechtbank te Den Haag is als makelaar in meubilair beëedigd de heer G. D. Caspari alhier. AMSTERDAM. 30 Augustus. Rekening houdende met de politieke span ning en de scherpe reactie in Wallstreet. legde de Amsterdamsche effectenbeurs heden we derom eens een flink weerstandsvermogen aan den dag. Weliswaar werden enkele locale fond sen wat lager afgedaan, doch andere daaren tegen waren zoo goed als onveranderd en van verkoopdrang was geen sprake. De Amerikaan- sche fondsen lieten zich bepaald van hun goe den kant kennen. De heftige daling in New- York kon vanzelfsprekend op het koerspeil niet zonder invloed blijven, doch de toonaangevende aandeelen werden meerendeels niet ver be neden de vorige koersen verhandeld en ge meen werd belangryk boven de Amerikaansche pariteiten afgedaan, zoodat in dit opzicht de stemming voor Amerikaansche fondsen zelfs vast kon worden genoemd. De omzetten waren echter niet groot en zoo als gebruikelijk werd nog het meest gedaan in de bekende, doorgaans op den voorgrond tre dende aandeelen. Amsterdam Rubbers werden op ongeveer het peil van gisteren afgedaan. De koersen van de minder courante soorten verschilden, voor zoover noteeringen tot stand kwamen, weinig bij die van den vorigen dag. De affaire in Tabakken was van kleine afme tingen. Oude Deli's en Senembah's bleven han gen op ongeveer het peil van de vorige slot- koersen. Deli Batavia's werden enkele pro centen lager genoteerd. Koersverschillen van een paar punten vormden voor de Tabakken overigens geen uitzondering, zoodat in de kleine reacties van Deli Batavia's niets bijzonders be hoefde te worden gezien. In Industrieelen ging weinig om. Over het algemeen werd een kleinigheid la ger afgedaan. Dfe Philips-aandeelen waren ten opzichte van het vorige slot niet noemenswaar dig gewijzigd, vooral niet wanneer rekening wordt gehouden met de vrjj groote fuctuaties. welke zoo nu en dan te zipn worden gegeven. In Suikeraandeelen ging weinig om. H.V.A.'s konden zich tamelijk goed handhaven, hoewel zij tenslotte even beneden de vorige slotnotee- ringen terecht kwamen. Aandeelen Vorsten- landsche Cultuur Maatschappij werden iets la ger af?eda»ri Op de Petroleum-afdeeling wer den Koninklnken eenigszins lager ingezet en daarna vie4 nog een kleine reactie te consta- teeren. Midden-beurf echter trad een herstel ln. De ScheepvaartafdeeüJ^: lag geheel verlaten. Hier en daar kwamen loger;e noteeringen tot stand. Verliezen van beteekenis werden echter niet geleden. De beleggingsmarkt was stil. De Nederland- sche staatsfondsen werden over het rJgemeen oen fractie laeer verhandeld. D° -temming was loom. Dit gold zoowel voor de oblige tien uit de nieuwe emissie als voor de oude s:huld. Voor Fransche fondsen bestond een weifelende ten- denz. zonder dat groote koersverschillen voor kwamen. WISSELKOERSEN. Londen 8.931/* (8.93'/i). Berlijn 73.60 <73.45), Pc.rijs 5.01 (5.01), Brussel 31.01 (30.98); Zwitserland 41.92 (41.93); Kopenhagen 39.92V1 (39.90); Stockholm 46.05 (46.05); r "o 44.92' (44 90): N^v-York 1.83 3/4 (183 9/16); Praag 6.34 <6.33'/*); Lire Bank- 7.45 <7.50). Prolongatie V* pCt.; Part, disc 1/8; Dae- geld 1/4. Registennarken 311/4; Crediet Sperrmar- ken 8 5/8; Effectensperrmarken 6 5/8; Reis marken 46'/t; Bankpapier 23 5/8. Tusschen haakjes zijn de koersen van gisteren. BENTHUIZEN. Het verproote Ned. Herv. Kerkgebouw. De vergrooting van de Ned. Herv. Kerk nadert haar voltooiing. Men is thans he iig met het in elkander zetten en plaatsen der banken, zoodat men hoopt het gebouw op 18 September a.s. ln gebruik te kunnen nemen. Door de politie is tegen eenige perso nen proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding der Visscherijwet in het Lan- geveld. HAARLEMMERMEER. Oranjefeest te Abbenes. De door het Oranje-Comité te Abbenes georganiseerde feestelijkheden ter herden king van het 40-jarig Regeeringsjubileum van H. M. de Koningin, namen gisteravond te 8 uur, onder begunstiging van mooi weder een aanvang met wielrennen ,,De Ronde van Abbenes", waarvoor veel animo en een groote belangstelling aan den dag werden gelegd. Daarna had op het land goed van den heer K. de Boer de prijsuit reiking en de opening van het feest plaats door den waarnemend burgemeester, den heer P. Ouwerkerk, wethouder van deze gemeente, die namens het gemeentebestuur de beste wenschen uitte voor het wel l a gen van het feest, dat hedenmorgen werd voortgezet met een optocht met versierde voertuigen voor kinderen en grooteren. De opstelling hiervan had plaats op het ter rein van de openbare school, terwijl de muziekvereeniging voor de noodige opluis- terirng zorgde. Verder werden gistermiddag op het feestterrein kinder- en volksspelen gehouden. BRAND IN EEN BLOEM BOLLENSCHUUR. Schade op 4 a 5000 gulden geschat. In een bloembollenschuur van de firma E. aan den Bennebroekerdijk in Haarlem mermeer, ontstond brand, vermoedelijk doordat de hitte in dit gebouw te groot was. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat het noodig werd geoordeeld de brandweer te alarmeeren. Intusschen hadden de be woners met eigen middelen het blus- schingswerk zoo krachtig ter hand geno men, dat zij er ln slaagden het vuur mees ter te worden en de brandweer geen dienst behoefde te doen. Een partij waardevolle bloembollen, toe- behoorende aan den heer M. te Heemstede, ging echter grootendeels verloren. De scha de. die op ongeveer f.1 i 1.5000 wordt ge schat, wordt door verzekering gedekt'. Groote bieten in Haarlemmermeer. De bieten, waarmede ln Haarlemmermeer dit jaar ruim 1900 hektaren werden beteeld. hebben zich al dermate ontwikkeld, dat op sommige plaatsen reeds enorme exempla ren zijn te zien, die als het ware boven den grond uitgroeien en waarvan de grootte op ruim 1 Meter Is te schatten. Dit is voorwaar een respectabele lengte in aanmerking ge nomen dat de gemiddelde lengte van een biet ongeveer 50 c.M bedraagt. Van dit gewas wordt een ruim beschot en een hoog percentage suikergehalte ver wacht. Weer mond- en klauwzeer. De besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer, die eenige dagen geleden in Haarlemmermeer als geheel geweken kon worden beschouwd, is in deze gemeente op nieuw uitgebroken en wel onder het vee, loopende op een stuk weiland nabij de Cruqulus. HILLEGOM. Het aantal buslichtingen vermeerderd. De laatste buslichting aan het postkan toor is 9.45 uur 's avonds, speciaal voor de nachttreinen. Hierdoor is het aantal bus lichtingen en verzendgelegenheid voor poststukken met één vermeerderd, wat een flinke verbetering is, maar bovendien is de laatste buslichting nu 1 uur en 45 minuten later dan voorheen. Nabij het station is een tandem door een auto aangereden. Een der twee tan dem-rijdsters werd verwond aan hand en voet terwijl van de andere de kleeren. be schadigd werden. De tandem was vrü ern stig beschadigd. KATWIJK AAN DEN RIJN. „Oranje boven" bij de bloemen. Het was te begrijpen dat de oranje kleurige bloemen in deze dagen wel erg ge vraagd en duur zouden zijn. Men had er zelfs met zaaien op gerekend. Doch de na tuur laat izch niet regelen en dus waren meerdere kweekers er helaas toch nog naast- De droogte was oorzaak, dat vee. zaad niet opkwam. Een ander gedeelte werd door de droogte in den groei tegen gehouden. Maar er ware:: er ook op den Juisten tijd en die tuinders profiteerden er van. Afrikanen die anders van f. 2 tot 3.50 per 100 bos opbrachten gingen nu vlug weg tegen f. 13—16 p. 100 bos. Ook de oranjekleurige Tritoma's en Dahlia's brach ten loonende prijzen op, aanmerkelijk meer dan anders. RIJNSBURG. Mond- en Klauwzeer. Ook ln onze gemeente komen thans en kele gevallen van Mond- en Klauwzeer voor. Tweetal Chr. Geref. Kerk. Od het tweetal der Chr. Geref. Kerk al hier zijn geplaatst ds. M Holtrop te Hil versum en ds. M. W. Nieuwenhu'zen te Franeker. SASSENHEIM. Springdenionstraties. Aan hel programma voor de volksfeesten is toegevoegdspringdemonstraties van den heer C. J. Speelman met zijn paard „Fama". Deze zullen plaats hebben op Woensdagmiddag na den sprintwedstrijd die van 24 uur gehouden wordt. De opgave voor de volksspelen is naar wensch verloopen; voor het touwtrekken hebben zich 15 ploegen aangemeld. Voor de nieuwe spelen zooals tobbetjesteken voor dames zijn 38 deelneemsters, voor de sprintwedstrijden 25 en voor de kruiwa genrace 17 deelnemers. Naar het défilé. De deputatie van de Sassenheimsche Jeugdvereenigingen naar het hulde-defilé voor H M de Koningin zal bestaan uit Robbe van Zonneveld, Adri Eist en Nol van Pijper. Tijdens de aubade voor het Gemeente huis zal de gemeentevlag door den burge meester aan hen worden overhandigd. In de Burchtstraat is ten nadeele van mej. Z. een rijwiel ontvreemd. Van den dader tot nog toe geen spoor. LISSE. Auto botsing. Gistermiddag had op het drukke Vier kant een auto-botsing plaats. Een auto, bestuurd door den heer v. Z. uit Sassen- heim, reed over het Vierkant, terwijl een vrachtauto wilde uitrijden uit een poort naast de firma Jamin. Doordat laatstge noemde te veel vaart had, was een botsing onvermijdelijk. Beide auto's liepen vrij aanzienlijke schade op. De politie was spoe dig aanwezig en maakte proces-verbaal op. Nog laag werkloozencijfer. Volgens de laatste telling staat nog slechts een zestigtal werkloozen ingeschre ven, hetgeen, gezien de cijfers der laatste jaren, zeer laag genoemd mag worden Het ware te wenschen. dat velen nog geruimêff tijd wehk kunnen houden! Im velband met het geringe aantal werk loozen is de distributie van gebakken visch tijdelijk stopgezet. Naar wij vernemen zal aan den voor avond van den nationalen feestdag in de Ned- Herv. Kerk een herdertkmgs-samen- komst worden gehouden, in welke samen komst de drie plaatselijke predikanten, ds. Ponstin, dr. Ruys en ds. Tichelaar, het woord hopen te voeren. De bariton-zanger Klaas Hulsbos zal ons vergasten op zijn schoanen zang. Geslaagd zijn voor het diploma cou peuse te Den Haag Annie van Op zeeland, Petronella Kaptein en Suze Groenewoud. OEGSTGEEST. Openluchtconcert en Vuurwerk. Onder leiding van den directeur den heer G Dik gaf gisteravond de Harmoniekapel ..Werkmans Wilskracht" uit Leiden, waar bij het volledig tamboers- en pijperscorps, alsmede de bazuinblazers, een concert op de tent in het bosch van Rhijngeest voor patiënten en verplegend personeel. Voor dit bijzonder geslaagd concert be tuigde de directeur-geneesheer dr. Stuur man zijn oprechten dank. In verband met de Oranjefeesten werd tijdens het concert een buitengewoon mooie feestverlichting ontstoken welke naarmate de duisternis in viel een schitterend effect opleverde- Direct daarop volgde ook de prachtige ver lichting van „Het Witte Huis" en een van de villa's, waar een mooie vetpotjes verlichting wao aangebracht. Een en ander trok veel publiek naar deze omgeving. Terwijl genoten werd van heerlijke muziek in stille omgeving, trok aan de andere zijde het winkelcentrum een buitengewoon groote belangstelling. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Johannes, zoon van J. J. Colpa en Tj. den Os; Hermanus Cornells Petrus, zoon van P. H. Overdevest en H. Heuser; Anna. dochter van N. Segaar en J. E. H. Verdouw. Gehuwd: J. J. van Vliet. 33 J. en J. van dei- Klauw. oud 22 j., belde wonende alhier. Loop der Bevolking. Gevestigd: G. W. Eskcs en gezin. Veursche- weg 146; K. van der Linde, Leidscheweg 196; C. Kemmers, Tulpstraat 7; wed. S. van Zijll van der Eist, Tulpstraat 7; mej. J. H Winbraa- ken. Wijngaardenlaan 48; mej. J. Snippe, Burg. Vernèdepark 38; N. ten Donkelaar. Burg. Ver- ncdepark 8; A. de Jong en gez.. Leidscheweg 39; L. E. LeisteGleiss on gez.. Leidscheweg 39; mej. M. Lugt, Leidscheweg 39. Vertrokken: B. Pekel en gezin. n. Steenwijk, Zwarteweg 14a; C. M. Oosterveer n .Leiden, Agnietenstraat 13; mej. H. Buikema. n. Gronin gen. Meeuwerderweg 180a; H. Ravensbergen en gezin. n. Rynsburg, Buitenweg 8; mej. P. A. J. M. van der Horst n. Sassenheim, Hoofdstraat 250; mej. H. M. Th. Smeele, n. den Haag. van idem. idem; mej. L. L. Boin, n. Rijswijk, Z. H. Bleiswijkstraat 7; mej. V. D. M. Smeele. naar Koninginnelaan 71; P A. Scharp de Visser, n. Noordgouwe (Z.) Schuddebeurs B 89; J van Rouwendaal—Hagens, n. Soest (U.) Koninginne laan 11; G. Vlsscher en gez. n. Leiden, Zoeter- woudscheweg; R. J. Bouricius. n. Den Helder. Willcmsoordkazerne; mej. A. E. M. T. Kufjpers, n. Rotterdam, Kon. Emmapleln 9; mej. H. B van 't Hooft, n. Varik, Keizerstraat A 144; mej. J. B. M. Zonderland, n. Apeldoorn. Sophlalaan 7; A. F. Ong, n. Amboina, Ned.-Indië. Eenige landbouwers hebben aangifte gedaan van gevallen van mond- en klauw zeer onder hun veestapel. Bij de politie heeft de heer T. den H. alhier aangifte gedaan van het feit. dat hij is mishandeld, waardoor hij schaaf wonden en een verwonding in zijn mond bekwam. Hiervoor zijn aangehouden C. W. T. H. en A. G. H. uit Den Haag, wien een verhoor is afgenomen. Proces-verbaal Jls opgemaakt. Gevonden: een dameshandschoen, een kindermanteltje, twee ijzeren pinnen. In lichtingen bij de politie op werkdagen van 9—10 uur. WASSENAAR. De jubileumfeesten. Gisteren zijn de feesten op de Prince- i.aven voortgezet met een thé dansant. Tijdens de pauze werd er een concours d'élégance gehouden bestaande uit het ge- lelden van dames en kinderen met honden. De prijswinnaars hiervan waren: le prijs me), van Noort, met Deensche Dog; 2de prijs Loesje Hettink, vierjarig meisje met buldog, terwijl de derde prijs werd gewon nen door Roedi von Lindern, die een kleine tackel begeleide. De muziek werd gegeven onder leiding van Pal Engeln; het was een geslaagde middag. Des avonds tusschen 7.30 en 9 uur warei. er kanowedstrijden georganiseerd voor 1 of twee personen. De wedstrijden bestonden uit snelpeddelen en een steektoumool, welk tóurnool zeer in den smaak der vele toe schouwers viel en dikwijls den lachlust op wekte. Des avonds werd het feest in de hall voortgezet met muziek van Paul Engeln Rede van jhr. ir. O. C. A. v. Lith de Jeude. Aanvankelijk was het de bedoeling dat op hedenavond des nachts 12 uur bij het verjaren van H.M. de Koningin een rede uitgesproken zou worden door den Oud- Burgemeester Jhr. B. Ph. S. A. Storm van 's-Gravesande. doch deze is wegens sterf geval in de familie verhinderd hieraan gevolg te geven. Het woord zal nu op dien tijd worden gevoerd door den oud-minister van Waterstaat, Jhr. ir. O. C. A. van Lith de Jeude. De Jubileumfeesten. Zaterdag zijn de feesten onder ieiding van W.V.V. voortgezet met in den morgen diverse kinderwedstrijden. Des middags kwam naar Wassenaar het muziekkorps „Hartog" uit Oss dat een rondgang door Park De Kieviet en door de oude kom van het dorp maakte. Des avonds gaf dit korps een concert h de Princehaven gevolgd door een uitmun tend geslaagde taptoe, hetgeen voor onze gemeente nog nimmer had plaats gevon den en dus een buitengewone gebeurteni) genoemd mag worden. Te 11 uur traden op „The Jolly Fellows Accordeon Band" uit Den Haag en bleef men tot 's nachts één uur ln feeststem ming bijeen, Aanrijding. Zaterdagmiddag reed de motorrijder B afkomstig uit Den Haag en komende uit dé richting Lelden tegen de auto van den heer van L. diq. van den Rijksstraatweg de Kerkboschlaan wilde Indraaien. B„ wiens zoon op de duo zat, kwam te vallen. Beiden werden ernstig gewond. Dr. Hubbeling ver leende de eerst hulp waarna B. en zijn zoon per ziekenauto naar het ziekenhuis aan de Zuidwal te 's-Gravenhage zijn overge bracht. Op de Wassenaarsche Slag landde een zweefvliegtuig bestuurd door de K. uit Vooburg. Deze was gedwongen een nood landing te maken wegens den ongunstigen wind. Het toestel werd gedemonteerd en naar vliegveld Vpenburg, waar het was op gestegen, vervoerd. De 37-jarlge B. alhier wilde in de tram stappen, doch had het ongeluk mis te stappen met het gevolg dat hij werd aan gereden en een ernstige vleeschwond aan een der beenen opliep zoodat, nadat hem eerste hulp was verleend hij naar het St. Elisabeth ziekenhuis te Leiden meeat wor den overgebracht. Het 8-j. meisje de L, viel van een bak fiets en brak een arm. GEBOREN: Johan Martinus, Z. van J. M. Anlba en D, Brandt Cornells Anthonius. Z. van Th. J. j[ Uljee en C. v. Velzen Gijsbertus Maria, Z. van J. Bavelaar en P. J. Langezaal Jannetje Hendrika, D. van D. Fuchs en G. Massaar Cornells. Z. van J. Guliker en M. v. d. Veen Johannes Theodorus Gerardus. Z. van Th, G. Klaverwijden en E. Hartingsveld Gerrit, Z. van G. de Jong en M. v. Vegten Antje, D. van S. Kijk ln de Vegte en J. C. Kromhout; Catharina Johanna, D. van E. M. Ooster« hout en M. v. Putten Franclna Johanna, D. van J R. Offerman en B. J. de Zwart Jacob Benjamin, Z. van A. Plcard en L. E. v. Veld- hoven Martinus. Z. van Chr. C. Zwetsloc. en A. M. Langelaan Louis Martinus Gerar-j dus. Z. van M. G. Pimmelaar en C. M. van Beugen Barend Pieter. Z. van L. v. Kuiiiq en P. Mallpaard Helena. D. van J. Tambc en C. O. Middelkoop Elisabeth. D. van Wj Nieuwdorp en W. Kloet Cornelia GeertnSdq Maria. D. van C. J. Berbee en M. H. Hermans GEHUWD: A. Boot jm. en M. J. Riethoven jd. J. J. Brinkman jm. en L. Hansen Jd. A. v. Dijlj Jm. en J. v. Dijk jd. Chr. Landkroon jm. i G. v. Hoven Jd. W. Looman jm. en C. v. Wijngaard Jd. H. C. Vogelaar jm. en M. J. i Paats jd. A. H. A. Willing Jm. en M. Schalks Jd. GEVESTIGD: J. M. v. RijswijkBeentjes, L. Rijndijk 43a - A. H. SteinfoortDe Boer, hulshoudster, Voo:4 straat 16 E. P. v. Doorne, winkeljuffr., Breef straat 114 G. A. Dragt en fam., kok, JacJ Catslaan 30 R. J. OostdamFroklage. Witt| Singel 85 A. Groen en fam., kantoorte diende, Lljsterstr. 16 P. Guleij, typograaf! Koolpark 3 E. Hahn. Merelstr. 39 Hereur, lichtmatroos, Leliestr. 56 P. Bakker—v. d. Hoeven, Seringenstr. 33a 1 L. KoertHorning, Rijnsb.weg 77a J. S. d. Horst, Roodborststr. 28 M. J. HummeJ dienstb., Breestraat 84 J. v. d. Hurk. tinij merman. Lokhorststr. 21a H. de Jonge enT fam.. rijksveldw.. Brederostr. 35 G. Julsina en fam.. De Sitterlaan 86 R. Koch, kinderj juffr., H. de Grootstr. 8 J. G. Köhlinger e fam.. contr. bioscoopth' Langebrug 14 J. 1 Maas, Plantsoen 79 J. A. W. v. Miltenbur melkcontrK. Galgewater 3 G. Mokert dienstbode. J. v. Goyenkade 10 P. Nagtegaaj bloemist, Haverzaklaan 10 C. M. Oosterveerl ijsventer. L Agnietenstr. 13 J. C. Overdej vest. dienstbode, Breestraat 84 J. A. Oostrijck, dienstbode. Rijnsb.weg 148 H. Pa en fam., pensionhoudster, Merelstr. 39 A. Paulussen. banketbakker. Oude Vest 149 Sas, dienstbode, Grocnesteeg 67 C. Smia tuinman. Meidoornstr. 57 Raden Mas SoeJ ripno. Nieuwe Rijn 69 J. W. Starrenburgl Hogerbeetsstr. 1 F. K. Tijssen, contr. Crisisf Centr., Heerenstraat 62 M. P. C. Both-Vahrj meyer, Haarlemmerweg 30 M. H Leeman-H Verboon. Nieuwe Rijn 64 G. Visscher ui] fam., straatmaker, woonwagen Zoeterw weg- L. J. T. Vonk. dienstbode. Witte Singel 92 J. v. d Vijver, landarbeider, Tollensstr. 12 - J. M. Wagemaker, timmerman. Rijnsb.weg 1«J F. Weinbergen. dienstbode, Breestraat 84 - C. Pardon—Zwaan, Javastraat 22 J A. 1 Zwieten de Blom, apoth.ass., Stadhoudersl. la] VERTROKKEN: J. Arkeveld, Hilversum, Pr. Bernhardstr. 51 G. v. d. Berg, Nieuleusen, den Hulst C 228 -j S. J. v. Woudenbergv. d. Berg en famHenj gelo v0.). Hobbemastr. 19 H. N. Berkhof Rotterdam, J. v. Geelstr. 17 M. de Best, Katl wijk. Voorstr. 15 J. Th. Beuk en fam doeng G. de Blois, Koudekerk a. d. P«'Ji Lagewaard C 10 G. v. d. Boogaard en iaat de Bilt, Looidijk 164 S. W. J. Klein Nage« voort, Middelburg, Blauwe Dijk 19 A. P" Brantenaar, Alphen a. d. Rijn, café Zomerlui M. den Brave. Den Haag, Hooftskade 150 - C. H. v. d. Engh, Voorburg, Hofwijckstraat C. J. Geenjaar. Den Haag. Fultonstr. 142 - J. C. Germann, Zaandam. Franschestr. 63 - P. J. de Goede, Amsterdam, Joh. Verhulststfl 185 hs W. P. Graafmans. Wassenaar, Tulpj weg 28a M. A. Groen. Den Haag. Pr.Mauf ritslaan 76 G Heemskerk. Ter Aar. Kerifj weg B 49 H. Heshof. Amsterdam, J. Everj senstraat 69 III H. M. Hollebeek, Apeldwrq Burglaan 15 C. MinnebooJong. IJmuid" Ratelstraat 4 G. Jonker. Den Haag. "el^ schestraat 26 J. A. Jonker. Dedemsvaar Stegerensche Allee D 420 J. G. W. v- ^aj dekerken en fam.. Ede, Dorpsstraat OD 23 W. Hulsman—Kanis. Meppel. M. A. de RUP®1 straat 18 J. G. Klaassen, Wassenaar, Scnoui weg 36 H. Klein Nagelvoort Oegstgeej Regenlesselaan 34 J. P. Krol. Lisse. He*re$| weg 107 F. H. H. Künzel. Bandoeng - O. m de Kwaadsteniet,. Rotterdam, Heijplaatstr. E. NieuwenhulzenLadan. Den Helder. Ballotstraat 21 Ph. P. Mathot, De" Assendelftstraat 26a F. P. J- Meeuw*] Parys Fr. J. M. Bosslng-Pont. Soerabaja i A. A. B. Portheine, Oegstgeest, L. de laan 34 Raden Prijono. N O. Indie -- Raeven, Oegstgeest, W. de Zwijgerlaan 2 - Rollema, Wassenaar, Narcislaan 28 Hockx-Rozier, A'dam, Hoogte Kadijk 20 - Ruttkowski. Duitschland H. Ruiis. Fanioe Buiten Nieuwstraat 51 I C. Schoorl. mc-ndaal. Kcnnemerweg 2 A. B. H. S. wen. Nijmegen. Kwakkenbergweg 324 v^J Stoeken, Leiderdorp, Zijldijk 9 A E. Utrecht, Catharijnesingel 101 - J. S. Bilt hoven. Rembrandtlaan 74 C. C. ye"\J v. Wijk, N.O. Indie W. Warreman, A^g Hofkampstraat 61 J. D. Walter. Den Fisherstraat 398 J. H. Wint raken, Voorsc-^ ten, Wijngaardenlaan 48. 4--J

Leidsch Dagblad | 1938 | | pagina 12